22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
الگوریتم جدید گوگل محتوای اختصاصی تولید میکند

الگوریتم جدید گوگل محتوای اختصاصی تولید میکند

الگوریتم Paraphrasing، برای تولید محتوا توسط گوگل

گوگل به تازگی پرده از تحقیقاتی برداشته که برای طراحی یک الگوریتم جدید انجام شده است. الگوریتم جدید گوگل میتواند محتوای چند صفحه اینترنتی را بررسی کرده و براساس آنها یک مقاله جدید و اختصاصی تولید کند. هدف از طراحی این الگوریتم جدید پاسخ دهی به کاربران هنگام جستجو و عدم نیاز به ارجاع آنها به سایت اصلی تولید کننده محتوا بوده است.

الگوریتم Paraphrasing چطور کار میکند؟

این الگوریتم محتوای هر صفحه را بررسی کرده و بخش هایی که اطلاعات مهمی در آنها نیست را حذف میکند. با این کار عملا خلاصه ای ارزشمند و کاربردی از محتوای صفحه تولید میکند. شاید نزدیک ترین نمونه به خروجی این الگوریتم نتایج نمایش داده شده در featured Snippets در صفحه جستجوی گوگل باشد.

featured snippets sample

البته این الگوریتم پا را یک قدم فراتر گذاشته و محتوا را براساس ترکیب چند صفحه اینترنتی تولید میکند. در قدم بعدی با استفاده از الگوریتم دیگری که برپایه هوش مصنوعی طراحی شده واقعی بودن محتوا بررسی شده و اطلاعات نادرست از آن حذف میگردد.

به عبارت ساده تر ربات های گوگل در آینده قادر خواهند بود پس از بررسی محتوای یک صفحه جملات کلیدی و ارزشمند آن را شناسایی کرده و پاسخ سوالات کاربران را براساس همین محتوا به او اعلام کنند.

در قدم های بعدی ممکن است پاسخ سوال کاربر از مجموع محتوای دو صفحه کاملا مجزا در اینترنت جمع آوری شده و در اختیار او قرار داده شود. با این کار عملا کاربر نیازی به مراجعه به سایت و مطالعه متن کامل آن نخواهد داشت.

گوگل دیگر نیازی به محتوای شما نخواهد داشت!

در این تحقیقات اعلام شده است که گوگل قادر خواهد بود محتوای مورد نظر کاربر را با توجه به اطلاعات جمع آوری شده از سطح وب تولید کرده و در اختیار او قرار دهد. در نتیجه دیگری نیازی به سایت شما و ارجاع کاربر به آن نخواهد داشت.

این مسئله موجب جدیدی از نگرانی را در مدیران وب سایت های و تولیدکنندگان محتوا ایجاد کرده است. با اجرایی شدن این الگوریتم در نتایج جستجو به طور حتم شاهد افت چشم گیری در تعداد بازدیدکنندگان سایت ها خواهیم بود که عملا میتواند روند بازاریابی آنلاین سایت ها را مختل کند.

همین چند ماه پیش مقاله ای در مورد  انحصار طلبی گوگل و تلاش آن برای نگه داشتن کاربران در صفحه جستجو منتشر کرده بودیم. اعلام عمومی این تحقیقات نگرانی ما نسبت به آینده را پررنگ تر خواهد کرد.

این تحقیقات به جستجوی گوگل مرتبط نیست

با افزایش موج نگرانی ها و زیاد شدن سوالات کاربران توییتر در این حوزه Danny Sullivan مدیر موتور جستجوی گوگل اعلام کرده است که این تحقیقات از طرف شرکت Google brain انجام و منتشر شده است. در نتیجه به معنی استفاده از آنها در Google Search نیست. گوگل همواره در حال تحقیقات بیشتر و ارائه نتایج به دست آمده است ولی همه آنها لزوما در الگوریتم های مربوط به موتور جستجو استفاده نمیشوند.

الگوریتم Paraphrasing

این پاسخ تا حدی نشان میدهد که گوگل حداقل امسال قصد استفاده از این تحقیقات جدید در رتبه بندی نتایج گوگل یا نمایش پاسخ به کاربران را ندارد ولی ممکن است سیاست های گوگل در آینده تغییر کرده و بیشتر از گذشته به یک موتور پاسخ گو تبدیل گردد.

از این اتفاق چه درسی باید بگیریم؟

اگر گوگل توانایی تولید الگوریتم هایی تا این حد پیچیده را دارد یعنی میتواند به راحتی کیفیت محتوای یک صفحه را آنالیز کرده و بخش های ارزشمند آن را شناسایی کند.

تولید محتوا دیگر به معنی یک متن هدف گذاری شده بر روی کلماتی مشخص نیست. باید بیشتر از همیشه به مفهوم کلیدی و پاسخ گویی به کاربران در محتوا توجه کنیم.

 

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
12
 • کارینا پرواز

  سلام
  من یک محتوای اختصاصی 5000 کلمه ای تولید کردم و میخوام در سایتم قرار بدم ، اگر به عنوان یک مقاله قرار بدم بهتره یا چند مقاله مجزا؟
  یک سوال هم دارم در مورد لینک سازی ، با توجه به مقالات شما تمامی لینک های ایجاد شده حتی توسط رپورتاژ آگهی ها ممکنه جریمه کنه و بک لینک کلا مضره ، به چه صورت می تونم پس بازدید پیجمو ببرم بالا؟ و خلاصه بگید چه بک لینک هایی مفیده؟
  آیا افزایش بازدید مستقیم از پیج توسط آی پی های مختلف تاثیری بر روی سئو دارد یا خیر؟

  08/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تصمیم گیری در مورد بخش بندی محتوا بسته به شرایط متفاوت است. اگر محتوای ارائه شده کاملا یک پارچه بوده و مطالعه آن در یک مرحله برای کاربر مفید است به عنوان یک مقاله منتشر کنید ولی اگر بخش هایی کاملا مجزا (بدون وابستگی به هم) در آن وجود دارد میتوانید در قالب 2 یا 3 مقاله منتشر کنید. دقت کنید که برای هر مقاله یک عنوان کاملا اختصاصی و مجزا در نظر بگیرید و با شماره گذاری آنها را تفکیک نکنید.
   خرید رپورتاژ آگهی یا بک لینک ممکن است موجب جریمه سایت شما شود ولی اگر استانداردها و اصول این کار را بشناسید میتوان به خوبی از آن بهره برد. این استراتژی ها در مقالات وبسیما تشریح شده و در کارگاه حضوری آموزش لینک سازی به صورت دقیق ارائه میشود.
   افزایش بازدید سایت به صورت مستقیم تاثیری بر رتبه بندی نتایج و جایگاه شما در نتایج جستجو ندارد.

   18/05/2019پاسخ...
 • علی اصغر رضایی

  سلام وقت بخیر
  استاندارد انتشار تعداد محتوا در سایت چقدر است؟
  حداقل روزی یک مطلب است؟ یا استاندارد خاصی ندارد؟

  12/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   هیچ استانداردی برای نرخ انتشار محتوا در سایت وجود ندارد و نمیتوان گفت که مثلا سایت شما چون 10 مقاله در روز منتشر میکند شانس بیشتری برای کسب جایگاه خواهد داشت. معیار ما کیفیت محتواست، انتشار یک متن اختصاصی و مفید در هفته بهتر از انتشار صدها خبر یا مقاله کپی است.

   17/04/2019پاسخ...
 • افسانه پورامینی

  با سلام ممنونم از پاسخگویی سریعتان.
  یک سوال دیگر اینکه ایا حذف قسمتی ازمتن پست ها که معمولا هم در اخر متن وجود دارد در رتبه سایت در گوگل تاثیر منفی دارد؟
  ممنونم از شما

  10/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بستگی دارد که این بخش از محتوا چقدر در موضوع صفحه و کیفیت محتوا تاثیرگذار بوده باشد. اگر بخشی از مقاله یا توضیحات محصول است حذف آن میتواند تاثیر منفی داشته باشد. ولی اگر یک محتوای یکسان است که در همه صفحه وجود داشته تاثیر منفی نخواهد داشت.

   11/09/2018پاسخ...
 • افسانه پورامینی

  سلام ممنونم از سایت خوب شما.
  من محتوای زیادی را برای سایتم تولید کردم و حدود یک سال از تولید این محتوا می گذرد. بسیاری از این صفحات در گوگل رتبه گرفته اند و در بر روی کلمات کلیدی خاصی در صفحه اول می باشند.
  در حال حاظر تصمیم گرفتم که محتوای پست ها را به روز رسانی کنم و مطالبی را در ابتدای نوشته ها اضافه کنم.
  ایا این مساله روی رتبه ای که پست ها در گوگل گرفته اند تاثیر منفی دارد؟
  تشکر از سایت خوب شما

  09/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   به روزرسانی محتوا و اضافه کردن بخش هایی جدید به آنها موجب از دست رفتن جایگاه شما نمیشود و اتفاقا در بیشتر موارد موجب حفظ جایگاه یا حتی بهبود آن خواهد شد ولی به شما پیشنهاد میکنم که این متن های جدید را در انتهای مقالات اضافه کنید نه ابتدای آن.

   09/09/2018پاسخ...
 • پارسا صالح

  واقعاً نمی‌تونم یکسری از این رفتارهای گوگل رو درک کنم، البته همیشه با کمی صبر همه چیز بهتر شده. اما مثلا پروژه ای ام پی میتونست خیلی بهتر از اینا باشه اما از اونجایی که خیلی از موارد رو در نظر نگرفته باعث شد که خیلی ها سمت این سیستم نروند. باتوجه به اینکه تو نگاه اول جذبت می‌کنه اما واقعا محدودیت‌ها رو میتونی داخلش درک کنی. نمیدونم واقعاً قراره آینده تولید محتوا چه شکلی بشه فقط می‌دونم که خیلی از این موارد به زبان فارسی کلی زمان میبره تا وارد بشه.

  14/06/2018پاسخ...
  • Websima

   هدف گوگل کاملا مشخص است. دسترسی سریع کاربران به بهترین اطلاعات
   همه الگوریتم ها و ابزارهای جدید نیز با همین هدف طراحی میشوند. اگر شما براساس استانداردهای رضایت کاربر و درک ربات های گوگل عمل کنید همواره در مسیر پیشرفت خواهید بود.

   17/06/2018پاسخ...
 • ma maryam

  سلام
  با این که مرتبط با مقاله نیست اما یه سوال داشتم
  در خصوص وب سه و.وب چهار
  لطفا مطالبی رو اینحا بزارین یا برام ارسال کنید
  سپاس

  29/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   از پیشنهاد شما متشکرم. حتما در مقالات آینده به آن خواهیم پرداخت

   30/05/2018پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟