22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
آموزش تغییر دامنه سایت

آموزش تغییر دامنه سایت

تغییر دامنه سایت

انتقال سایت به دامنه جدید یکی از اتفاقات رایج در فضای اینترنت است که به دلایل مختلفی انجام میشود. این انتقال شامل حالت های بسیاری میشود که در این بخش تلاش میکنیم همه شرایط ممکن را بررسی کرده و نکات مهم در هر یک را بررسی کنیم.

مهمترین نکته ای که در انتقال دامنه یا تغییر آدرس سایت باید به آن توجه کنیم حفظ جایگاه در نتایج گوگل و انتقال سئو دامنه قدیمی به آدرس جدید است. در صورتیکه فرآیند انتقال به درستی انجام نشود شما با کاهش چشمگیر بازدیدکننده و در مواردی از دست رفتن جایگاه خود در نتایج گوگل مواجه خواهید شد.

کاهش بازدیدکننده و از دست رفتن جایگاه پس از تغییر دامنه

اگر تاکنون فرآیند انتقال دامنه را انجام داده باشید به خوبی میدانید که این کار معمولا با کمی افت جایگاه همراه خواهد بود. میزان افت سئو سایت بستگی مستقیم به عملکرد شما هنگام انتقال و رعایت استانداردهای لازم دارد.

به طور معمول با گذشت مدتی از زمان انتقال این افت جایگاه برطرف شده و سایت به شرایط عادی خود بازمیگردد. به طور مثال تصویر زیر نمونه از تغییر آدرس سایت از http به https را نشان میدهد که در دو هفته اول با 35 درصد کاهش بازدید کننده همراه بوده و پس از تقریبا 6 ماه به شرایط عادی خود بازگشته است.

افت بازدیدکننده پس از تغییر آدرس به https

البته 6 ماه زمان بسیاری زیادی برای رسیدن به نقطه قبل می باشد و تلاش ما بر این است که تا حد امکان فرآیند انتقال را سریع و کم هزینه انجام دهیم. تصویر زیر نمونه ای موفق از تغییر آدرس سایت به https را نشان میدهد که در ابتدا با کاهش بازدید همراه بوده ولی در دراز مدت موجب بهبود وضعیت کلی سایت و کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل شده است.

انواع انتقال سایت و تغییر آدرس

مدل های متنوعی از انتقال سایت، باز طراحی و تغییر آدرس آن وجود دارند که هرکدام نیازمند برنامه ریزی مشخص و انجام دستورالعمل های خاصی هستند. در این بخش به بررسی مدل های موجود میپردازیم:

change domain url structure

1- تغییر protocol سایت به https

طی دو سال اخیر انتقال سایت به https یکی از فرآیندهای رایج در فضای اینترنت بوده است. زیرا گوگل توجه بیشتری به سایت های ایمن داشته و این فاکتور میتواند در کسب بهتر در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد.

2- تغییر زیر دامنه یا آدرس اصلی سایت

یکی دیگر از تغییرات رایج، انتقال سایت از نسخه www به بدون www است که معمولا همزمان با باز طراحی سایت انجام میشود. همچنین ممکن است سایت شما از آدرس fa.example.com به آدرس example.com منتقل گردد تا دسترسی کاربران به صفحات داخلی آسان تر شده و آدرس صفحات کوتاه شود.

3- تغییر دامنه اصلی سایت

تغییر دامنه سایت معمولا با هدف بازطراحی برند، فرار از فیلترینگ و یا انتقال به یک دامنه معتبر تر صورت میگیرد. بسیاری از تجارت های اینترنتی در ابتدای فعالیت خود توجهی به انتخاب دامنه و نام مناسب برای خود ندارند و پس از دستیابی به موفقیت های نسبی تصمیم به تغییر نام یا دامنه خود میگیرند. در این شرایط تغییر دامنه سایت اجتناب ناپذیر بوده و باید به درستی انجام شود.

4- تغییر TLD دامنه

تغییر نوع دامنه از ir به com یا هر تغییر مشابه دیگری را میتوان یکی از انواع رایج تغییر آدرس سایت دانست. یکی از مشکلات دامنه های ir استفاده از سرویس های بین المللی مانند Google Adwords است که به دلایل مختلف ایران را تحریم کرده اند. در این شرایط مدیر سایت تصمیم میگیرد تا همان دامنه را با پسوندی جدید و البته بین المللی راه اندازی نماید تا از تمام سرویس های آنلاین بهره بگیرد.

5- تغییر سیستم مدیریت محتوا یا زبان برنامه نویسی

سایت های اینترنتی عمری بین 2 تا 5 سال خواهند داشت و پس از این زمان نیازمند بازطراحی و یا حتی بازبینی اساسی در کدنویسی خواهند بود. در این شرایط حتی ممکن است زبان برنامه نویسی یا سیستم مدیریت محتوای سایت نیز تغییر کند.

با این اتفاق عملا آدرس دهی صفحات به طور کلی تغییر کرده و آدرس های قبلی به صفحات 404 منتهی میشوند. بیشترین احتمال افت جایگاه در این شرایط مشاهده میشود.

آموزش تغییر دامنه اصلی سایت

برای تغییر دامنه سایت و تغییر TLD مسیر کاملا مشابهی را طی میکنیم ولی برای تغییر آدرس سایت از http به https مسیر ما کمی متفاوت خواهد بود. دقت کنید که قدم های دوم ، سوم، چهارم و پنجم را باید به سرعت و نهایتا طی یک یا دو روز به صورت کامل انجام دهید.

اگر سایت در پنل گوگل وبمستر ثبت نشده است پیش از هر اقدامی باید سایت خود را به گوگل معرفی کرده و هویت خود را بعنوان مالک آن تایید کنید. برای این کار پیشنهاد میکنم مقاله و فیلم آموزشی ثبت سایت در گوگل را مشاهده نمایید.

قدم اول – خرید دامنه جدید و تمدید دامنه فعلی

در ابتدا شما باید دامنه جدید که قصد انتقال سایت به آن را دارید خریداری کرده و مراحل ثبت و تایید هویت را نهایی کنید. نکته بسیار مهم تمدید دامنه قدیمی تر برای مدت طولانی است.

برای حفظ سئو سایت، شما به دامنه قبلی نیاز خواهید داشت زیرا تمام بک لینک های شما در فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی به این دامنه ایجاد شده و برای حفظ اعتبار آنها باید دامنه قدیمی به دامنه جدید ریدایرکت شود.

قبل از شروع فرآیند مطمئن شوید که این دامنه تا مدت طولانی در اختیار شما خواهد بود زیرا با انتقال به دامنه جدید ممکن است این نکته مهم را فراموش کرده و دامنه خود را تمدید نکنید.

قدم دوم – راه اندازی سایت بر روی دامنه جدید

در بسیاری موارد راه اندازی سایت بر روی دامنه جدید همراه با تصمیمات دیگری مانند تغییر هاست یا گواهی SSL انجام میشود. پیشنهاد میکنیم که هر یک از این تصمیمات در بازه های زمانی مجزا و به صورت کاملا مستقل انجام شود.

برای راه اندازی سایت بر روی دامنه جدید یک هاست جدید بر روی همان سروری که سایت قبلی قرار دارد تهیه کنید که از نظر امکانات، IP و DNS کاملا مشابه باشند. راه اندازی دامنه جدید با یک DNS متفاوت ممکن است ریسک از دست رفتن جایگاه را افزایش دهد.

سایت خود را بر روی دامنه و هاست جدید راه اندازی کنید و از عملکرد صحیح تمام صفحات و آدرس های آن مطمئن شوید. بسیاری از سایت ها در این مرحله لینک های موجود در منو، سایدبار، فوتر و حتی محتوای صفحات را به روز رسانی نمی کنند و این آدرس ها همیشه به سایت قبلی باقی می ماند.

قدم سوم – معرفی سایت جدید در گوگل وبمستر

فرآیند ثبت سایت در گوگل را برای دامنه جدید انجام داده و کلیه تنظیمات آن شامل معرفی نقشه سایت، تعیین دامنه اصلی، تهیه فایل robots.txt و … در پنل وبمستر را انجام دهید.

قبل از شروع کار لینک سازی های داخلی سایت و آدرس دهی تصاویر را به دقت بررسی کنید. کلیه لینک سازی های داخلی و دسترسی به تصاویر و فایل ها جانبی باید با آدرس دامنه جدید باشد.

قدم چهارم – ریدایرکت کلیه آدرس های دامنه قبلی به دامنه جدید

در این مرحله باید هر آدرسی که در دامنه قبل داشته اید را به آدرس متناظر خود در دامنه جدید ریدایرکت کنید. به عنوان مثال websima.ir/blog باید دقیقا به آدرس websima.com/blog ریدایرکت گردد. به طور معمول زمانی که تغییر اساسی در ساختار آدرس دهی و یا کدنویسی سایت ایجاد نشده است ریدایرکت صفحات بسیار راحت و با یک خط کد انجام میشود.

اگر سرور یا هاست شما لینوکس است میتوانید با قرار دادن کد زیر در فایل htaccess در هاست دامنه اصلی کلیه آدرس های دامنه قبلی را به دامنه جدید ریدایرکت نمایید.

ریدایرکت 301 از طریق htaccess

در کد بالا به جای olddomain.com آدرس سایت فعلی خود و به جای newdomain.com آدرس دامنه جدید را قرار داده و این کد را در فایل htaccess دامنه قدیمی قرار دهید. دقت کنید که اگر دامنه جدید با آدرس https یا همراه با www باز میشود در خط آخر این موارد را لحاظ کنید و دقیقا آدرسی که سایت جدید با آن باز میشود را وارد نمایید.

با این کد هر صفحه از سایت قدیمی عینا به آدرس مشابه در سایت جدید ریدایرکت شده و فقط نام دامنه تغییر میکند. این دستورات هم برای تغییر دامنه اصلی و هم برای تغییر TLD دامنه قابل استفاده است.

پس از انجام این مرحله آدرس های مختلفی از سایت را تست کرده و از ریدایرکت صحیح آنها مطمئن شوید.

قدم پنجم – اعلام تغییر دامنه به گوگل

در پنل گوگل وبمستر دامنه پیشین سایت خود وارد شده و از بخش change of address درخواست تغییر دامنه را اعلام نمایید. برای ارسال درخواست خود مراحل را به ترتیب و مطابق تصویر زیر انجام دهید.

درخواست تغییر دامنه از طریق پنل گوگل وبمستر

پس از ارسال درخواست تغییر آدرس معمولا ۲ تا 6 هفته زمان نیاز است تا کلیه آدرس های دامنه قبلی از ایندکس خارج شده و دامنه جدید جایگزین آن شود.

اگر مراحل انتقال به درستی انجام شده باشد معمولا شما در این مدت کاهش بازدیدکننده 10 تا 30 درصدی را مشاهده خواهید کرد ولی پس از نهایی شدن فرآیند انتقال و جایگزین شدن این آدرس ها جایگاه شما به صورت کامل به حالت طبیعی بازخواهد گشت.

 

 

Review: 4.44 - "آموزش تغییر دامنه سایت" by , written on 09/04/2018

مهمترین نکته ای که در تغییر دامنه سایت باید به آن توجه کنیم حفظ جایگاه در نتایج گوگل و انتقال سئو دامنه قدیمی به آدرس جدید است.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
90
 • محسن باصفا

  سلام. سایت من دقیقا در حالت تغییر TLD هستش. فقط موضوعی که هست .ir از یک شرکت تهیه شده و .com از شرکتی دیگر.
  حالا میخواستم که .com بجای .ir قرار بگیره.
  از طرفی در امور سایت مبتدی هستم.
  بهتر است طبق دستورالعمل ها، خودم انجام بدم یا واگذار کنم به شرکت های طراحی سایت تا برام انجام بدهند؟

  22/09/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این فرآیند کار پیچیده ای نیست و اجرای آن میتواند دقیقا با همین مسیر انجام شود ولی اگر تصور میکنید که تسلط کامل بر روی انجام آن را ندارید پیشنهاد میکنیم از یک مشاور یا متخصص کمک بگیرید چرا که اشتباه در این فرآیند ممکن است تاثیر منفی زیادی بر سایت شما داشته باشد.

   23/09/2019پاسخ...
 • مهدی فانی

  سلام.من یک سایت قدیمی که با html نوشته شده رو میخوام کلا cms اش رو تغییر بدم.خیلی هم روی سئوش کار نشده. سوالی که دارم اینه که برای صفحات قدیمی اش که ایندکس شدن باید ریدایرکت 301 بدم؟؟

  20/09/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر این صفحات ارزشمند هستند، یعنی جایگاهی در نتایج جستجو دارند و در حال حاضر آمار بازدید خوبی دارند حتما در سایت جدید یک نسخه معادل برای آنها در نظر گرفته و از ریدایرکت 301 استفاده کنید ولی اگر محتوای مناسبی ندارند یا موفق به کسب جایگاه نشده باشند نیازی به این کار نیست.

   21/09/2019پاسخ...
 • علیرضا محمد کریمی

  سلام خسته نباشید
  من سایتم در حال راه اندای است و هنوز توسط گوگل ایندکس نشده و با ورد پرس ساخته میشه من بخوام دامنه رو عوض کنم ایا ضرری برای من داره به جز لینک های داخل سایت که باید بررسی کنم و از نظر سعو در اینده که سایتم راه میوفته ؟

  31/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه سایت توسط گوگل ایندکس نشده و جایگاه و اعتباری کسب نکرده است هیچ مانعی برای تغییر دامنه وجود ندارد. فقط دقت کنید که سایت با دامنه قبلی در دسترس نباشد

   08/09/2019پاسخ...
 • shahab khani

  فوق العاده دقیق و کامل بود توضیح واقعا که کمک بزرگی کردید
  ممنووووووون

  28/08/2019پاسخ...
 • shahab khani

  سلام میشه یه فکری به حال مرحله ی 5 بکنید
  قدم پنجم – اعلام تغییر دامنه به گوگل
  این قضیه رو گوگل برداشته از روی سایتش (هم نسخه قدیم کنسول و هم نسخه جدیدش )
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  11/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این بخش همچنان در پنل قدیم سرچ کنسول موجود است. اگر دسترسی به این بخش ندارید احتمالا کاربر شما به عنوان owner و به صورت مستقیم تایید هویت نشده است.

   13/08/2019پاسخ...
   • shahab khani

    بله ممنون مشاهده کردم
    ولی الان تو قدم چهارم گیر کردم
    این کد رو کپی که کردم سایت با ارور 404 مواجه شد

    13/08/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     پیشنهاد میکنم برای مشاهده ابزارهای آنلاین و آموزش کامل تر به مقاله ریدایرکت 301 چیست مراجعه کنید.

     18/08/2019
 • فرهاد نعمت پور

  سلام
  بنده از ssl رایگاه در وب سایتم استفاده کردم و پروتکل به https تغیر یافت سوال من این است که آیا با خرید لایسنس ssl استاندارد تغییر دامنه اتفاق میافتد و یا پروتکل تغییر می یابد؟ چون از نظر سئو برام خیلی مهمه که در شرایط الان افت بازدید کننده نداشته باشم ممنون میشم جواب بدید
  با سپاس

  27/07/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فعال سازی SSL به معنی تغییر دامنه نیست فقط دقت کنید که اولا تمام آدرس های http به نسخه https ریدایرکت 301 شود و این آدرس جدید را در پنل سرچ کنسول خود ثبت و مدیریت کنید.

   27/07/2019پاسخ...
 • علی زارعی

  سلام وقتتون بخیر
  من دامنه ام رو چند ماه پیش ریدایرکت کردم به ادرس جدید تمام مراحل ریدایرکت رو مو به مو پیش رفتم و حالا بعد از چند ماه از ریدایرکت منصرف شدم و میخام حذف ریدایرکت کنم ولی وقتی ریدایرکت رو برمیدارم و از دامنه اولی استفاده میکنم دامنه دومی خودکار از گوگل حذف میشه کلا از گوگل میره من میخام با دامنه دومی یک سایت دیگه راه اندازی کنم ولی وقتی اولی رو باز میکنم دومی میپره ایا راه حلی برای این موضوع وجود داره؟لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  26/07/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   متوجه سوال شما نشدم. برداشتن ریدایرکت موجب حذف صفحات سایت شما نمیشود. احتمالا مشکل دیگری بر روی سایت شما وجود دارد. پیشنهاد میکنم با یک متخصص تماس بگیرید تا کل فرآیند را به دقت تحلیل کند.

   03/08/2019پاسخ...
 • وحید علیشاهی

  سلام وقتتون بخیر
  من یه دامنه خریدم از شخصی که هاستشو به نامم نکرده اگر سایتمو به یه هاست جدید منتقل کنم چه اتفاقی میوفته آیا سایت افت میکنه تو نتایج گفتگو

  06/07/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تغییر هاست یک اتفاق طبیعی و رایج است. تنها در صورتی میتواند تاثیر منفی داشته باشد که هاست جدید شما قدرت و منابع هاست قبلی را نداشته باشد و سرعت نمایش صفحات را کاهش دهد.

   08/07/2019پاسخ...
 • یزدان فرهادی

  با سلام
  حدود یک سال و چند ماه است که بر روی یک دامنه تولید محتوا انجام شده برای سئو و کسب امتیاز ورودی از موتور های جستجو و حالا قصد داریم بر روی این دامنه سایت فروشگاهی خود را راه اندازی کنیم اختصاص و محتوای تولید شده را به بلاگ سایت منتقل کنیم. مثال: ادرس دامنه aaa.ir بوده و حالا قصد داریم این دامنه راه به سایت فروش و
  مطالب را به بلاگ سایت منتقل کنیم با ای ادرس:
  aaa.ir/blag ایا این اتفاق تاثیر منفی داره رو سئوی دامنه یا نه

  23/06/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله این تغییر ممکن است برای شما با افت جایگاه همراه باشد، پیشنهاد میکنم به جای این کار بخش فروشگاهی را در یک فولدر یا زیردامنه راه اندازی کنید

   10/07/2019پاسخ...
 • دلاور دلاور

  سلام وقت بخیر
  من دامنه قبلی را بنا به دلایلی به دامنه جدید تغییر دادم و همه موارد سئو را انجام دادم و با موفقیت اعتبار دامنه انتقال داده شد . اما سه ماه به انقضا دامنه قدیمی مانده آیا حتما باید باز دامنه قبلی را تمدید کنم یا نه ؟ همیشگی باید تمدید کرد ؟
  دامنه قدیمی در حال حاضر ریدارکت به دامنه جدید است
  با تشکر

  25/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تا زمانیکه امکانش را دارید دامنه قبلی را تمدید کنید. در صورت از دست رفتن این دامنه عملا ریدایرکت نیز غیرفعال شده و همه لینک سازی های قدیمی شما از دست خواهد رفت.

   15/06/2019پاسخ...
 • محمد نامدار

  سلام و وقت بخیر
  ممنونم از اطلاعات جامع و کامل شما
  من یه سایت در وردپرس دارم که از زمان راه اندازی قسمت پیوند های یکتا بر روی نام نوشته و تاریخ تنظیم شده است و با تغییر پیوند های یکتا به نام نوشته با ارور 404 مواجه میشم و مجبورم با به حالت نام نوشته و تاریخ برگردم و از جایی که اصلا از این نوع لینک خوشم نمیاد چه کار میتونم بکنم. با این اوصاف دو سوال از خدمتتون دارم
  1 – پیوندهای بلند بر روی سئو تاثیر منفی دارد؟
  2- با توجه به مقاله ای که در آکادمی وبسیما در خصوص ریدایرکت 301 خوندم، آیا امکان تغییر لینک ها به نام نوشته و تغییر اعتبار لینک ها به صفحه جدید هست؟ اگر بله چطور انجام میشه؟

  ممنون از شما

  25/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با تغییر پیوند یکتا هسته وردپرس به صورت اتوماتیک کار ریدایرکت را برای شما انجام میدهد. اگر این فرآیند به درستی انجام نمیشود پیشنهاد میکنیم از مشاوره و کمک یک متخصص بهره بگیرید

   15/06/2019پاسخ...
 • مصطفی میرزاده

  سلام بنده حدود دو هفته پیش هم هاست و هم دامنه سایتم رو تغییر دادم و کلیه مراحل رو طی کردم حتی کلیه ریدایرکت ها رو هم چک کردم و توی گوگل هم ثبت نامش کردم فقط اون تایید نهایی از طرف گوگل رو نزدم یعنی توی عکس آخری که گذاشتید گزینه 6 رو نزدم. ولی امروز بعد تقریبا دو هفته اینکار رو کردم.
  توی داشبرد گوگل در سایت قدیمی مقدار total click وtotal impressions یکباره افت کرده و توی سایت جدید همین ها در حال افزایش هست می خواستم بدونم این دیر اقدام کردنم توی سئو تاثیر میذاره؟ سئو برای من خیلی مهمه و مربوط به کارم هست.
  از داشبرد گوگل هر دو سایت الان اسکرین شات گرفتم میتونم براتون بفرستم یه نگاهی بکنین؟
  و این که رتبه الکسا و رتبه moz هر دو رو اسکرین شات گرفتم.

  26/03/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر مراحل رو به خوبی طی کرده باشید این فاصله زمانی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. روند تغییر دامنه به صورت الگوریتمی و رباتی انجام میشود و هر زمانی که این دستورات به درستی اجرا شوند تاثیر خود را خواهند داشت.

   03/04/2019پاسخ...
 • raya naser

  سلام خسته نباشید
  تشکر از قلم زیباتون بخاطر اکثر مطالب خوبتون
  یه سوال داشتم از خدمتتون
  1- از چند روز دیگه گوگل وبمستر پلنش تغییر میکنه ،چجوری باید تغییر دامین رو به گوگل اطلاع بدیم؟چون من یک ماه بعد نظر تغییر دامنه رو دارم

  12/03/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   هنوز همه ابزارها به پنل جدید منتقل نشده است و تا زمانیکه جایگزین یک ابزار در پنل جدید معرفی نشود از پنل قدیمی در دسترس شما خواهد بود. بعید است از این نظر با مشکلی مواجه شوید.

   18/03/2019پاسخ...
 • احمد حسنی

  سلام
  ممنون و تشکر از آموزش های شما
  میخواستم کاربر پس از کلیک روی سایت بطور خودکار به سایت دیگه ای منتقل بشه. اگه امکانش هست کد این نوع انتقال رو برام بفرستید ممنون میشم

  25/02/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای انجام این کار باید از کدهای مربوط به ریدارکت 301 استفاده کنید. برای ایجاد این کد ابزارهای آنلاین متعددی وجود دارند. به عنوان مثال ابزار ریدایرکت سایت Rapidtables میتواند برای شما مناسب باشد.

   05/03/2019پاسخ...
 • محمد ایرانی

  این مورد Leverage Browser Caching فعال هست
  سرعت صفحات سایتم هم خوب هستند و مشکلی نداره

  24/02/2019پاسخ...
 • محمد ایرانی

  سلام
  با تغییر سایت از http به https پهنای باند مصرفی تقریبا سه برابر شد
  با مسئول سرور صحبت کردم
  ولی دلیلی برای این مشکل پیدا نکرده
  میشه لطفا راهنمایی کنید که دلیل افزایش چی هست
  در صورتی که بازدیدهای سایتم کاهش داشته و افزایش نداشته

  20/02/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ممکن است قابلت Leverage Browser Caching بر روی سایت شما غیرفعال شده باشد. پیشنهاد میکنم با استفاده از ابزار Gtmetrix سرعت سایت و صفحات مهم آن را بررسی نمایید.

   23/02/2019پاسخ...
 • ana ana.p

  با سلام و احترام
  سوالم اینه که ، قبلا دامنه ی ما ریدایرکت شده بود برروی دامنه ی دیگری و در همین وب مستر هم مراحل را طی کرده بودیم –
  حال سوالم اینه که ، الان که مجدد سایت قبلی با دامنه ی قبلی را بالا آوردیم و آن را از ریدایرکت خارج کردیم ، در وب مستر مجدد ، تگ تایید آن را برداشتیم و آن را در سایت گذاشتیم و تایید کردیم – آیا برای کنسل کردن ریدایرکت هم باید کاری انجام دهیم ؟ یا همین که دامنه ی قبل را مجدد در وب مستر تایید کردیم درست است ؟
  با تشکر

  20/02/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در همان بخش Change of Address دکمه ای برای کنسل کردن انتقال وجود دارد. به این بخش مراجعه کرده و در صورتیکه درخواست انتقال فعال است این دکمه را بزنید.

   23/02/2019پاسخ...
 • سمانه قربانی

  سلام و خسته نباشید
  دوست عزیز پس از انجام تمامی این کارها باید سایت رو از دامنه قدیمی حذف کنیم یا باید سایت در هر دو دامنه وجود داشته باشه؟

  ممنون از مطالب مفیدتون .

  31/01/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   دامنه قبلی باید در مالکیت شما باشد و صفحات آن به آدرس جدید خود ریدایرکت شوند. تا زمانیکه ریدایرکت 301 به درستی انجام شود نیازی به حفظ تصاویر، محتوا یا هر اطلاعات دیگری نیست.

   02/02/2019پاسخ...
 • نیما مهدوی

  سلام و عرض ادب.
  یه دامنه ir. دارم که طراحی و تولید محتوا روی اون انجام شده. و تبلیغات گوگل ادوردز رو روی اون انجام می دادم تا اینکه به علت تحریم تبلیغات رو قطع کردن.
  به این خاطر یه دامنه com. ثبت کردم با همون عنوان و روی دامنه قبلی ریدایرکت قطعی (301) کردم.
  الان سوالم اینه که آیا کیفیت و رتبه سایت قبلی برای دامنه جدید لحاظ خواهد شد؟
  از اونجایی که هر دو دامنه به یک هاست متصل هستند، به نظر شما بهتر نیست که دامنه قدیمی رو کلا خاموش کنم؟

  30/01/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر مسیر تغییر آدرس را به صورت کامل و دقیق طی کرده باشید نهایتا طی دو هفته آدرس های جدید جایگزین دامنه قبلی خواهند شد و شما با افت رتبه مواجه نخواهید شد. اگر دامنه قبلی از دسترس خارج شود عملا ریدایرکت ها نیز غیرفعال شده و لینک سازی های خارجی سایت شما از دست خواهند رفت در نتیجه بهتر است تا زمانیکه میتوانید دامنه قبلی را تحت مالکیت خود و فعال نگه دارید.

   02/02/2019پاسخ...
 • امید رمضانی

  سلام
  ببخشید من قبلا یه دامین داشتم که فیلتر شد و مطالبشم پاک کردم الان میخوام دوباره روش سایت بالا بیارم شنیدم که ارزش سایت افت کرده میخوام بدونم با فعالیت دوباره ارزش سایت به حالت قبل برمیگرده یا خیر؟و سوال اینکه اگه بخواییم این دامین رو به دامین جدید منتقل کنیم ارزشش لینکا به دامین جدید اضافه میشه یا خیر؟

  26/01/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر صفحات و محتوا مانند قبل باشد شانس کسب جایگاه مجدد را خواهد داشت. اگر قصد دارید بر روی دامنه جدیدی فعالیت کنید درخواست تغییر دامنه سایت را در گوگل ثبت کنید و دامنه قبلی را به دامنه جدید ریدایرکت 301 کنید با این روش ارزش لینک های قبلی حفظ خواهد شد.

   26/01/2019پاسخ...
   • امید رمضانی

    خیلی ممنون از راهنماییتون یک سوال دیگه.
    من وقتی لینکی از سایت رو که مثلا *** هستش رو به *** ریدایرکت میکنم ارور 404 میده صفحه اصلی ریدایرکت میشه ولی صفحه مطالب و … نه.

    30/01/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     احتمالا خطایی در ساختار آدرس دهی یا کدنویسی سایت شما وجود دارد. بدون دسترسی و شناخت پروژه نمیتوان نظر قطعی در این مورد داد.

     02/02/2019
 • مجید اسپنانی

  سلام. الان یک هفته هست که دامنه رو انتقال دادیم. وب مستر رو هم کاراش رو کردیم.
  کی باید وب مستر دامنه قبلی رو پاک کنیم؟ اصلا بلاید پاک کنیم یا نه؟ لطفا در این زمینه کمکمون کنید. ممنون

  27/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما باید دامنه و وبمستر قبلی را تا هر زمان که میتوانید حفظ کنید. در صورتیکه این دامنه از مالکیت شما خارج شود یا تایید هویت شما از آن حذف شود درخواست انتقال دامنه کنسل خواهد شد و ارزش و اعتباری که از لینک های خارجی به دامنه قبلی کسب کرده بودید از دست خواهند رفت.

   01/12/2018پاسخ...
   • مجید اسپنانی

    به عنوان مثال ما نقشه سایتمون رو تغییر دادیم. آیا نقشه جدید رو باید به وب مستر دامنه قبلی اضافه کنیم؟؟؟ یا نباید دیگه توی وب مستر قبلی تغییر ایجاد کنیم و بذاریم به حال خودش باشه؟

    01/12/2018
    • Websima

     وبمستر قبلی را به حال خودش رها کنید. هدف فقط حفظ مالکیت شما بر روی این دامنه است.

     04/12/2018
 • دلاور دلاور

  سلام من تغیییر ادرس قدیم به جدید را انجام دادم تنظیمات وبمستر هم انجام شد اما لینک های داخلی من هنوز با ادرس قدیمی هستند با چیکار کنم؟

  16/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تغییر آدرس لینک های داخلی یا از طریق دیتابیس (به صورت کلی) یا از پنل مدیریت شما و به صورت دستی باید انجام شود. حتما آدرس ها را به روز کنید.

   20/11/2018پاسخ...
 • shahin safari

  سلام ممنون از شما عزیزان
  اولین سوال من این است که آیا شما رویه سایتی که محصولات وردپرس بفروش میرساند رویه سو ورتبه اول رفتن آن کار میکنید ؟ اگر کار میکنید ایا حتما سایت را به رتبه یا صفحه اول میرسانید یا خیر یعنی با ضمانت به نظر من ماپول را در جیب خارجی ها بریزیم ودر گوگل ادورز خرج کنیم کار اشتباهی است بهتره این خرج به دست هم میهنان خودمان برسه

  2- من سایت مذهبی دارم که اول راه است و ایندیگس نشده من در
  سایت های مذهبی سایت هایی را دیدم که رتبه اول دارند ولی بدون https هستند بیشترشون به این شکل است فکر کنم برای سرعت باز شدن سایت است و گوگل حتما میفهمه که یک بلاگ خیلی به امنیت نیاز نداره مخصوصا بلاگی که بخش ثبت نام مشتری هم نداشته باشه سوال من این است که آیا با این روش که میخواهم انجام پدهم موافق هستید من سایتم را به این شکل در وب مستر ثبت کنم http و هرزمان خواستم از https استفاده کنم ریدایرکت 301 انجام دهم این به این شکل باز گوگل متوجه امنیت سایت من میشه؟

  ۳- ببخشید خیلی سوال کردم آخرین سوال من است من دیده ام که خیلی ها میگویند در گوگل وب مستر فقط یکی از ادرس ها تو ثبت کن چون مشکل ایندیگس پیدا میکنی و عده ای میگویند نه هم با www دامنه را ثبت کن هم بدون ww آخر کدام درست است به نظر شما؟

  24/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- در حال حاضر بر روی پروژه ای در این زمینه فعالیتی نداریم. البته قبول پروژه سئو به معنی تضمین رتبه یا جایگاه مشخصی در نتایج گوگل نیست و پیشنهاد میکنم معیار خود را برای تعیین موفقیت یک سایت تغییر دهید.
   2- ریدایرکت کردن نسخه https به http کار درستی است ولی به این معنی نیست که با این کار امنیت سایت شما توسط گوگل تایید میشود. همانطور که خودتان هم اشاره کردید استفاده از https برای یک مجله الکترونیکی ضروریتی ندارد.
   3- برای مدیریت بهتر همه آدرس ها پیشنهاد میکنیم که شما همه حالت های ممکن را در وبمستر خود ثبت کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر پیشنهاد میکنم به مقاله ثبت دامنه اصلی سایت مراجعه نمایید.

   27/10/2018پاسخ...
 • عرفان رحیمی

  عرض سلام و ادب :

  بنده یک وبسایتی دارم که قصد دارم بنا به دلایلی به طور کلی، محتوای اون رو روی یک دامنه جدید قرار بدهم . سایت فعلی بنده به صورت اختصاصی طراحی شده ولی سایت جدید رو می خواهم با وردپرس راه اندازی کنم.

  نام دامنه ها به طور کلی با یکدیگر فرق داره و می تونم بگم دامنه جدید یه چیز دیگه ای هست.

  در وبسایت فعلیم تعدادی مقاله و ویدیو وجود دارد که بعضی از اون ها رو می خواهم در وبسایت جدید منتشر کنم.

  سوالم دقیقا اینه که اگر تمام مقالات رو کپی کنم و فقط با کمی تغییرات قرار بدهم داخل بلاگ سایت جدید و مراحل تغییر دامنهرو طبق همین مقاله انجام بدهم ، گوگل دیگه این مورد رو کپی برداری نمی دونه؟

  البته فکر کنم با موضوع ریدایرکت کردن و اعلام در پنل وبمستر، دیگه گوگل متوجه این موضوع میشه که محتوای سایت قبلی روی سایت جدید منتقل شده 🙂

  پیشنهاد شما برای این کار چیست ممنون

  08/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر شما هر صفحه از سایت قبلی را به صفحه متناظر (با همان محتوا) در سایت جدید ریدایرکت کنید و مراحل اعلام تغییر آدرس را به درستی طی کنید هیچ مشکلی از نظر افت جایگاه یا تولید محتوای تکراری نخواهید داشت.

   09/09/2018پاسخ...
   • عرفان رحیمی

    با تشکر از پاسخ شما:

    ببینید برخی از مطالب را نمی خواهم منتشر کنم و برخی دیگر، همان مقالات را می خواهم بر دارم و در سایت جدید قرار دهم.

    با این اوصاف آیا حتما باید ریدایرکت متناظر انجام دهم یا یک ریدایرکت کلی به صفحه اصلی سایت جدید کافیست ؟

    1- کدام را پیشنهاد می دهید؟

    2- در صورتی که ریدایرکت متناظر انجام شود، تکلیف اون صفحاتی که نمی خواهم استفاده کنم چه می شود؟ اون هارو به صفحه اصلی سایت جدید ریدایرکت کنم؟

    ممنون

    09/09/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     صفحاتی که در سایت جدید نیز وجود دارند را ریدایرکت 301 کنید به نسخه جدید و صفحاتی که در سایت جدید وجود ندارد را ریدایرکت کنید به صفحه اصلی سایت.

     11/09/2018
 • مجید اسپنانی

  سلام.
  در مورد تغییر دامنه صحبت کردید. اما در مورد تاثیر تغییر قالب روی سئو مطلبی رو در سایتتون پیدا نکردم.
  سوالی که دارم اینه که آیا تغییر قالب روی سئوی سایت تاثیر منفی داره؟

  04/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تاثیر تغییر قالب سایت قابل پیش بینی نیست. اگر قالب شما استانداردهای سئو تکنیکال را دارا بوده و بهتر از قالب قبل باشد میتواند تاثیر مثبت در سئو سایت نیز داشته باشد ولی اگر قالب مناسبی نباشد ممکن است موجب از دست رفتن جایگاه شما در نتایج گوگل شود.

   08/09/2018پاسخ...
 • علی زهی

  باسلام
  بنده می خواستم بدونم اگر بخواهم دامنه قدیمی به دامنه جدید انتقال بدم اما آدرس صفحاتم برابر نیست و میخواهم تک تک صفحات رو به صورت دستی به آدرس های جدید منتقل کنم و فایل htaccess رو باید چطوری تنظیم کنم ؟
  برای مثال :
  این دو صفحه
  ***
  ***
  ریدایرکت به صفحه زیر بشه
  ***
  باتشکر
  از وب سایت خوبتون و پشتیبانی بی نظیرتون

  27/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم از ابزار آنلاین مدیریت ریدایرکت در سایت htaccessredirect.net استفاده کنید. این ابزار خروجی مورد نظر شما را تولید میکند.

   01/09/2018پاسخ...
   • علی زهی

    باسلام
    تشکر از پاسخ خوبتون
    سایت بالا کمکی نکرد میخوام بدونم در همچین حالتی باید تک تک آدرس ها رو ریدایرکت 301 زد ؟
    و اگر یک الگو فایل بهم معرفی کنید ممنون میشم

    01/09/2018
    • Websima

     اگر ساختار یکسانی برای همه ریدایرکت ها نیست شما باید آدرس ها را تک به تک ریدایرکت کنید. این ابزار به خوبی کاری که در نظر دارید را انجام میدهد

     01/09/2018
 • علیرضا مقدم

  سلام
  بعد از انتقال به https نتایج جستجو در گوگل به سرعت به حالت قبل برگشت اما از بینگ و یاهو حذف شده
  سایت مپ در بینگ وبمستر تغییر داده شده ولی تغییری در نتیجه مشاهده نشد.

  15/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   فکر میکنم برای اینکه بینگ و یاهو متوجه بشن باید کمی بیشتر صبر کنید. گوگل در این زمینه قوی است و به سرعت صفحات جدید را جایگزین میکند.

   15/08/2018پاسخ...
 • مستر گمنام

  سلام من دامنه سایتم را تغییر دادم و چند سوال:
  1. سایتم را با www و بدون www ثبت کردم آیا اشکالی دارد؟
  2. وقتی که به بخش Site Settings مراجعه می کنم که سایت را با www ثبت کنم ولی سه تا گزینه های مرود نظر نمایش داده نمی شود و فقط متن زیر است:
  Preferred domain
  Not all options are available because of a Change of Address request related to this site
  برای اینکه به گوگل بفهمانم دامنه اصلی با www است باید چکار کنم؟

  23/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما یکی از این دو آدرس را به عنوان مقصد تغییر آدرس سایت قبلی انتخاب کرده اید و همان آدرس را باید به عنوان دامنه اصلی انتخاب کنید. اگر در بخش تغییر دامنه با www گذاشتید آدرس اصلی را نیز با www قرار دهید.

   24/07/2018پاسخ...
   • مستر گمنام

    من سایتم را در گوگل وبمستر در دو حالت ثبت کردم و مقصد تغییر آدرس ها را www قرار دادم و سوالم این بود که آیا ثبت سایت در گوگل وبمستر با هر دو حالت اشکالی دارد یا نه؟
    اما مشکلی که وجود دارد این است که در بخش Site Settings که سه گزینه ای را که مربوط به انتخاب سایت با www است یا بدون آن را نمی آورد و متن زیر نمایش داده می شود:
    Preferred domain
    Not all options are available because of a Change of Address request related to this site

    24/07/2018
    • Websima

     ثبت هر دو آدرس صحیح است ولی شما مدیریت را فقط بر روی آدرس اصلی انجام میدهید.
     با توجه به اینکه شما فرآیند تغییر آدرس را روی این سایت انجام داده اید دیگر به بخش تعیین دامنه اصلی دسترسی ندارید و گوگل به صورت پیش فرض همان آدرسی که مشخص کرده اید را به عنوان دامنه اصلی در نظر میگیرد.

     24/07/2018
 • مستر گمنام

  سلام دامنه سایتم را دو ماه پیش تغییر دادم ولی این دامنه جدید به دلایلی مشکل داشت و مجبورم مجددا به دامنه دیگری انتقال دهم.
  سه سوال:
  1. آیا با تغییر مجدد دامنه به مشکل میخورم؟
  2. آیا استفاده از ssl را توصیه می کنید؟
  3. آیا مشکلی دارد که الان دامنه را تغییر دهم و سه ماه دیگری ssl روی دامنه سایتم قرار دهم یا اینکه هر دو را همزمان انجام دهم؟

  19/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- تغییر دوباره آدرس مشکلی برای شما ایجاد نمیکند.
   2- بله استفاده از SSL معتبر توسط گوگل نیز توصیه شده و تاثیر هرچند اندک در پیشرفت شما خواهد داشت.
   3- مشکلی از نظر زمان راه اندازی SSL وجود ندارد. تفاوتی نمی کند که این اتفاق همزمان با تغییر دامنه باشد یا چند ماه بعد از آن

   19/07/2018پاسخ...
 • Behrooz Dante

  سلام خسته نباشید من ادرس سایتمو به درستی تغییر دادم و گوگل هم تایید کرد. حالا چنتا سوال دارم:

  1- تا کی باید انتقال 301 از دامنه قدیمی به دامنه جدید رو اکتیو نگه دارم ؟ چون بالاخره هر ماه باید هزینه 2 برابری برای هاست کنم تاهر 2 دامنه فعال باشند. تا از دامنه A به دامنه B ریدایرکت 301 داشته باشم.

  2- گوگل ادرس urlهای ایندکس شده رو با دامنه جدید در نتیجه صفحات بروزرسانی میکنه؟ اخه وقتی ادرس سایتمو با site: بررسی میکنم میبینم عملا 2 نسخه از هر دامنه نمایش داده شده!
  برای مثال از صفحه اصلی (خانه) عملا 2 تا نتیجه تو گوگل یافت شده یکی برای دامنه قدیمی و یکی برای دامنه جدید با محتوای یکسان.

  لازم به ذکر هست که من TLD دامنه خودمو از com. به ir. تغییر دادم ولی نام دامنه همون هست و الان سایتم با نام یکسان ولی با TLD متفاوت در گوگل اینکس شده.

  ایا میدونید برای چی گوگل ادرس دامنه صفحات قدیمی رو با دامنه جدید جایگذین نکرده و بجاش ادرس جدید رو اینکس کرده ؟ اینطوری 2 نسخه از هر مطلب توی گوگل ایندکس میشه یکی با دامنه جدید و یکی با دامنه قدیمی !
  فکر نکنم مشکل از ریدایرکت باشه چون وقتی روی یک مطلب ایندکس شده از دامنه قدیمی کلیک میکنم بلافاصله به ادرس جدید ولی TLD متفاوت ریدایرکت 301 میشه.

  البته لازم به ذکر هست که الان که این پیامو مینویسم 1 روز قبلش ینی دیروز به گوگل اعلام کردم که سایت رو به ادرس جدید انتقال دادم. و تمام این موارد طی 1 روز اخیر اتفاق افتاده است. ایا با مرور زمان گوگل خودش ادرس هارو جایگذین میکنه یا همینطوری میخاد 2 نسخه از هر دامنه رو توی گوگل ایندکس کنه؟؟؟

  3- من باید درخواست خزیدن جدیدی از طریق console webmaster برای دامنه جدید یا دامنه قدیمی ارسال کنم؟

  ممنون از سایت خوبتون.

  11/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- شما باید تا زمانیکه میتونید این دامنه و ریدایرکت را حفظ کنید زیرا لینک سازی های قبلی شما همگی به دامنه قبلی انجام شده و با از دست رفتن آن عملا تمام لینک های شما از دست میرود. حداقل یک سال این فرآیند را ادامه دهید.
   2- برای انتقال کامل آدرس ها معمولا یک تا دو هفته زمان لازم است.
   3- سایت جدید را در گوگل وبمستر ثبت کنید و تمام فرآیند های مدیریتی را از این به بعد برای این سایت انجام دهید. با استفاده از fetch as google‌میتوانید سرعت ایندکس صفحات جدید را افزایش دهید.

   14/07/2018پاسخ...
 • مجید علیخانی

  برای تغییر به ssl ایا لازمه فرایتد چنج ادرس طی بشه؟

  29/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   خیر نیاز به change of address نیست شما تنها باید آدرس های http را ریدایرکت 301 کنید به https و از این به بعد از پنل مدیریت نسخه https در گوگل وبمستر استفاده نمایید.

   30/06/2018پاسخ...
 • حسن نعمتی

  سلام خسته نباشید ، برای تغییر ادرس تو وردپرس و ریدایرکت 301 لینک مطالب قدیمی به لینک جدید هم اموزش بدین ، من لینک مطالب تغییر دادم و الان کلی ارور تو وبمستر تولز دارم با این که فکر میکردم خوده افزونه سئو yoast به صورت اتوماتیک ریدایرکت میکنه
  ولی نمیدونم چرا روی لینک ارور داخل وبمستر تولز کلیک میکننم ارور 404 میده و لینک تغییر نمیکنه ولی همون عنوان لینک 404 توی گوگل سرج میکنم با لینک جدید نمایش میده ، اگه لینک مطالب داخل وبمستر تولز اپدیت شده پس ارور ها برای چیه
  با اینکه تغییر لینک من برمیگرده به 3 ماه پیش ارور 404 که داخل وبمستر تولز میبینم برای 15 روز پیش با لینک قدیمی ارور داده و عنوان و لینک جدید سرچ میکنم توی گوگل با لینک جدید گوگل نمایش میده 😐

  31/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   گوگل صفحات جدید را جایگزین صفحات قبلی کرده ولی با توجه به اینکه شما به صفحه 404 میروید بنظر میرسه که ریدایرکت 301 به درستی انجام نشده است.
   شما باید صفحات 404 را به نسخه جدید آنها ریدایرکت کنید و این کار باید برای هریک از صفحات انجام شود.

   02/06/2018پاسخ...
 • مجید علیخانی

  سلام
  ما حدود 25 ماه پیش دامینمونو از ir به com تغییر دادیم وقتی به فاصله کمی هم تغریبا یک روز https کردیم سایتو و از اون روز ساتمون دچار مشکل شده حدود 2 ماه پیش بود که متوجه شدیم ریدارکتا قدری مشکل داره و بعضی صحات خاص هنوز با دامین ir بالا میان با قرار دادن کد در htaccess همه این ریدایرکتارو رو مجدد چک کردیم و کامل درست شد .

  مشکلی که الان داریم اینه که دامین قبلی هنوز موقعی که site: سرچ میکنیم در گوگل ریزالت داره حدود 3000 صفحه البته اینم بگم از چند وقت پیش که ریدایرکتا درست شدن وقتی چک میکنم هر 2 روز حدود 10 تا ازش کم میکنه و بعضی وقتا هم یهو بهش زیاد میکنه چند تایی ولی به نظر در حال کاهش هست

  محتوی سایت ما کاملا یونیک هست و ترجمه میکنیم و حتی عکس هارو هم خیلی وقتا خودمون عکاسی میکنیم

  اما به نظر سایت مثل زمانی که روی ir بود قدرت نداره قبلا وقتی پستی منتشر میکردیم اولا به فاصله 2-3 دیقه ایندکس شده بود و با انواع حالت هایی که در عنوانش بود سرچ میکردیم بالا بود ولی الان مطالب حدود 2 روز بعضی وقتا طول میکشه ایندکس بشه و اخرم رتبه ای انچنان خوبی نداره

  مورد بعدی اینکه من امروز وب مستر سایت قدیمی رو چک میکردم دیدم change adress دوباره فعال شده و من مجدد مراحل change adress رو تیک زدم و مجدد فعالش کردم حالا نمیدونم اینکار ضرر داره یا نه من احساس میکنم هرچقدر که صفحات ایندکس شده سایت قدیمی در گوگل کمتر میشه رتبه های بهتری میگیریم ما البته این یه حدسه

  گوگلم که هر روز انگار داره یه چیزی رو تست میکنه و واقعا عجیب غریب شده کار

  به نظر شما باید چی کار کنم
  اول اینکه کار درست یکردم دوباره چنج ادرس رو فعال کردم ( فکر کنم خودش بعد از 6 ماه غیر فعال شده بوده )
  دوم اینکه برای بالا بردن سرعت ایندکس چه کنم ( لازم به ذکره همه موارد نسخه موبایل بودن سایت – سرعت سایت 90 هست و سبز – در وبمستر هم هیچ اروری نیست روزی 1-2 تا 404 میادکه به سرعت برطرف میشه ) ولی باز سرعت ایندکس و رتبه دهی مشکل داره به نظرتون نیاز به لینک سازی هست؟ و با لینک سازی حل میشه یا مشکل جای دیگری هست
  وسومم اینکه نظر خودتون راجب کلییت کار میخواستم
  ممنون از وقتی که میذارید

  02/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اینکه برای مدت طولانی این صفحات از به درستی ریدایرکت نشده بودند میتونه مهمترین مشکل شما باشه. در این مدت گوگل محتوا را در هر دو آدرس ایندکس میکرده و عملا یک کپی از سایت شما در دسترس بوده.
   کارهایی که انجام دادید یعنی تصحیح ریدایرکت و درخواست مجدد Change of address همگی درست بودند و با این روش ممکنه مشکل شما به کلی حل بشه. اگر طی دو هفته همه لینک های سایت ir‌ از ایندکس گوگل خارج نشدند یعنی فرآیند انتقال به درستی انجام نشده.
   با توجه به عمر سایت شما در این مقطع لینک سازی درست و رپورتاژ آگهی میتونه به رشد اعتبار و جایگاه شما کمک زیادی بکنه.

   02/05/2018پاسخ...
   • مجید علیخانی

    سلام
    متشکر از پاسخ شما
    البته اینکه میگم ریدایرکت کامل نبوده مربوط به ادرس مطالب نبوده مطالب به درستی ریدایرکت بودن و روی یک ادرس بالا میومدن بیشتر برای یه سری فایل های مربوط به تم و جاوااسکریپتا بوده و همچنین تصاویر که روی دوتا ادرس بالا میومدن.
    بازم ممنون پس دو هفته ای باید صبر کنیم
    ایا تیم شما هم خدمات لینک سازی و ریپورتاژ انجام میده؟

    متشکر

    02/05/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     بله صبر کنید و بعد نتایج را اعلام کنید. خدمات رپورتاژ و تدوین برنامه منظم برای لینک سازی انجام میشود که میتوانید با مراجعه به سایت repox.net درخواست خود را ثبت کنید.

     05/05/2018
 • یه جای خوب

  سلام
  روز شما بخیر
  من سایتی زدم به ادرس ***
  قبلا ادرس صفحات به این صورت بود
  ***.com/product.php?pid=12
  حالا میخام ادرس صفحات به این صورت بشه:
  ***.com/مولتی-متر.html
  به این نتیجه رسیدم کلیه صفحاتی که از قبل دارم رو ریدایرکت کنم به ادرس جدید.
  این کد رو هم نوشتم:
  RewriteCond %{QUERY_STRING} ^pid=31$
  RewriteRule ^product\.php$ https:// www .***.com/multi-metr.html
  الان ریدایرکت انجام میشه اما اون پارامتر pid=31 ته ادرس میمونه.
  ممنون میشم کمک کنید.
  با تشکر

  30/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اون عبارت pid رو هم در بخش rewriterule و در ادامه product.php قرار دهید تا دقیقا آدرس مورد نظر شما را ریدایرکت کند.
   اگر این روش جواب نداد از وجود تگ canonical در صفحات خود مطمئن شوید زیرا مانع تولید محتوای تکراری و ایندکس صفحات با پارامترهای اضافی در آدرس میشود.

   01/05/2018پاسخ...
 • مستر گمنام

  با سلام و عرض ادب
  همه مراحل خوب پیش رفت به جز قدم پنجم که اعلام تغییر دامنه به گوگل است که گزینه سوم که مربوط به چک کردن ریدارکت 301 است که با وجود اینکه که کد ریدارکت را به فایل مورد نظر اضافه کردم ولی گوگل وبمستر تایید نمی کند ضمن اینکه این پیغام را نیز نمایش می دهد:
  The old site redirects to ***, which does not correspond to the new site you chose.

  20/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در حال انتقال از چه دامنه ای به چه دامنه ای هستید؟

   21/04/2018پاسخ...
   • مستر گمنام

    از *** به ***
    یه نکته هم اونم اینکه هاست قبلی و فعلی یکی است و وقتی کد ریدایرکت را در فایل مورد نظر وارد کردم ریدایرکت صورت نگرفت و پس از اینکه دامنه قدیم را بصورت ریدایرکت پارک کردم مشکل حل شد.
    الان تمام صفحات ریدایرکت می شوند ولی گوگل تایید نمی کند.
    ممنون می شوم بنده را راهنمایی کنید.
    اگر دسترسی به هاست نیاز داشتید تا اطلاعات دسترسی را بفرستم با تشکر

    21/04/2018
    • Websima

     سلام
     الان ریدایرکت درست هست. شما دامنه قدیم و جدید را به درستی انتخاب کردید؟
     دامنه جدید را دقیقا با آدرسی که باز میشود یعنی بدون www و بدون https ثبت کردید؟

     21/04/2018
   • مستر گمنام

    خودمم از همین تعجب می کنم بله مطمئنم که دامنه قدیم و جدید را درست وارد کرده ام و سایت را اینگونه ثبت کرده ام *** و اطمینان دارم.
    اما در قسمتی که اخطار میده اسم سایت با www نشان می دهد.
    منظورم ارور زیر است که موقع تست ایراد می گیرد:
    The old site redirects to***, which does not correspond to the new site you chose.
    چکار کنم؟ خیلی میترسم به سایتم ضربه بخوره؟ روزانه چندهزار بازدید دارم.

    21/04/2018
    • Websima

     هردو حالت با www و بدون آن را برای دامنه جدید ثبت کنید و از طریق پنل وبمستر دامنه اصلی را بدون www انتخاب کنید و مجدد فرآیند مرحله 5 را انجام دهید. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه کنید.

     21/04/2018
   • مستر گمنام

    ممنون از اینکه وقت میگذارید و راهنمای میفرمایید.
    با www نیز ثبت کردم فقط در صورتی مرحله پنجم درست کار میکنه که بخواهم از سایت قدیم به سایت جدیدی که با www ثبت شده انتقال بدم در صورتی که دامنه اصلی سایت بدون www است.
    یعنی اگه بخواهم از *** (سایت قدیم) به ***(سایت جدید) در این صورت که با www وارد میکنم ثبت می شود ولی متاسفانه بدون www ارور قبلی را میدهد در صورتی که من میخواهم امتیاز دامنه قبلی به دامنه جدید بدون www منتقل شود.
    چکار کنم؟ به نظر شما آیا اگر مرحله پنجم را با www ثبت کنم در صورتی که دامنه اصلی سایت بدون www است اشکال داره؟
    با تشکر

    21/04/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     با توجه به اینکه دامنه جدید با www به نسخه بدون www ریدایرکت میشود مشکلی نخواهید داشت. با این وجود تلاش کنید که دلیل این مشکل را پیدا کرده و برطرف نمایید. شاید مشکل از کد ریدایرکت شما باشد.

     23/04/2018
 • احسان خسروی فر

  با سلام و احترام
  مقاله خیلی مفید و مختصر بود
  متاسفانه در قدم پنجم – اعلام تغییر دامنه به گوگل بعد از مرحله دوم امکان انتخاب دامنه برای بنده فعال نمی گردد با اینکه دوماهی از فعال کردن HTTPS گذشته و می توان گفت تا 70% بازدیدهای قبلی در دامنه جدید فعال می باشد.

  16/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برای تغییر آدرس به https قدم پنجم مورد نیاز نیست.

   16/04/2018پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟