74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
Robots.txt و نحوه استفاده از آن

Robots.txt و نحوه استفاده از آن

فایل Robots.txt چیست؟

وظیفه فایل robots.txt محدود کردن دسترسی روبات های گوگل و سایر موتورهای جستجو به محتویات سایت شماست. این روبات ها بصورت کاملا اتوماتیک عمل کرده و قبل از ورود به هر سایت یا صفحه ای از وجود فایل robots.txt بر روی آن و محدود نبودن دسترسی محتوا مطمئن میشوند. تمامی روبات های استاندارد در اینترنت به این قوانین و محدودیت ها احترام گذاشته و صفحات شما را بازدید و ایندکس نخواهند کرد ولی روبات های اسپم توجهی به این فایل نخواهند داشت. اگر تمایل به حفظ امنیت محتوایی خاص و پنهان کردن آن از دید روبات های اینترنتی دارید بهتر است از پسورد گذاری صفحات استفاده کنید.

در عمل استفاده از فایل robots.txt به شما این امکان را میدهد که صفحات سایت را تنها مختص کاربران اینترنتی طراحی کرده و ترسی از محتوای تکراری، وجود لینک های بسیار در آن صفحه و تاثیر منفی بر سئو سایت نداشته باشید. همچنین به شما این امکان را میدهد که صفحات بی ارزش و کم محتوا را از دید موتورهای جستجو پنهان کنید تا زمان روبات ها در سایت شما برای ایندکس کردن این صفحات هدر نرود.
شما تنها زمانیکه قصد محدود کردن روبات های گوگل را داشته باشید از فایل robots.txt استفاده میکنید و اگر از نظر شما تمام صفحات سایت قابلیت و ارزش ایندکس شدن توسط گوگل را داشته باشند نیازی به این فایل نخواهید داشت. حتی قرار دادن یک فایل خالی با همین نام نیز لزومی ندارد.
برای قرار دادن یک فایل robots.txt شما باید به هاست دسترسی داشته و آن را در ریشه اصلی کپی کنید. اگر به هر دلیل دسترسی شما به سرور محدود شده باشد میتوانید با قرار دادن تگ های متا در هدر صفحه دسترسی روبات به آن را محدود کنید.

برای جلوگیری از ورود تمامی روبات های اینترنتی به صفحه از تگ:

<meta name=”robots” content=”noindex” />

و برای محدود کردن روبات های گوگل از تگ:

<meta name=”googlebot” content=”noindex” />

استفاده کنید. با مشاهده ی این تگ در هدر یک صفحه گوگل بطور کلی آن را از نتایج جستجوی خود خارج خواهد کرد.

آموزش ساخت فایل robots.txt

یک فایل ساده برای مدیریت روبات های اینترنتی از دو قانون اصلی استفاده میکند که عبارتند از:
User-agent: نشان دهنده نوع روباتی است که نباید به صفحه دسترسی داشته باشد.
Disallow: بیانگر آدرس صفحه ای است که میخواهید از دید روبات ها پنهان بماند.

با ترکیب این دو دستور شما میتوانید قوانین مختلفی را برای دسترسی به صفحات داخلی سایت تعریف کنید. بعنوان مثال برای یک user-agent مشخص میتوان چندین آدرس را معرفی نمود و یا برعکس.

لیست تمامی روبات های اینترنتی معتبر در دیتابیس Web Robots Database موجود است و شما میتوانید با قرار دادن نام هریک بعنوان User-agent قوانین مشخصی برای آنها تعریف کنید و یا با استفاده از کاراکتر * به جای نام در فایل robots.txt یک قانون را برای همه روبات ها اعمال کنید. مانند:

User-agent: *

Disallow: /folder1/

موتور جستجوی گوگل چندیدن نوع روبات مخصوص بخود دارد که معروفترین آنها با نام Googlebot شناخته میشود و وظیفه بررسی و ایندکس صفحات وب را برعهده دارد. روبات Gogglebot-image نیز مسئول بررسی تصاویر سایت ها و ایندکس کردن آنها می باشد.

User-Agent: Googlebot

Disallow: /folder2/

شما میتوانید به روش های مختلفی قوانین خود را اعمال کنید، میتوان یک صفحه مشخص و یا یک دسته از صفحات را برای یک قانون تعریف نمود. مثال های زیر روش های مختلف استفاده از این قوانین هستند:
برای عدم دسترسی روبات ها به تمام محتویات سایت از کاراکتر / استفاده میکنیم

Disallow: /

برای عدم دسترسی به یک فولدر یا دسته از سایت نام آن را وارد کنید

Disallow: /blog/

برای اعمال محدودیت روی یک صفحه خاص آدرس دقیق آن را بدون نام سایت وارد کنید

Disallow: /blog/keyword-planner/

برای محدود کردن یک تصویر بر روی سایت آدرس آن را بهمراه User-agent مربوط به آن وارد کنید

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /images/dogs.jpg

و برای مخفی کردن تمام تصاویر موجود بر روی سایت از دید موتورهای جستجو از دستور زیر استفاده کنید

User-agent: Googlebot-Image
Disallow: /

همچنین شما میتوانید یک نوع فایل مشخص را از دید موتورهای جستجو مخفی نگه دارید، بعنوان مثال برای تصاویری با فرمت gif

User-agent: Googlebot
Disallow: /*.gif$

توجه داشته باشید که فایل robots.txt نسبت به بزرگ و کوچک بودن حروف انگلیسی حساس بوده و آدرس صفحات باید به دقت وارد شوند. پس از ساخت فایل مورد نظر خود و ذخیره آن در فرمت txt آن را بر روی سرور و در ریشه اصلی کپی کنید. قوانین اعمال شده برای روبات هایی هستند که از این پس به سایت شما وارد میشوند حذف صفحاتی که در گذشته ایندکس شده اند از دیتابیس گوگل نیازمند گذشت زمان خواهد بود.

آزمایش Robots.txt  در بخش Blocked URLs وبمستر

وبمستر گوگل قسمت مشخصی را برای نمایش صفحاتی از سایت شما که توسط robots.txt دسترسی روبات به آنها محدود شده، در نظر گرفته است. این صفحه با نام Blocked URLs و بعنوان زیر مجموعه ای از بخش Crawl تعریف شده است.
برای اطمینان از عملکرد صحیح فایل robots.txt به بخش Blocked URLs در اکانت وبمستر خود مراجعه کرده و مانند تصویر زیر در بخش اول محتویات فایل را کپی کنید. در بخش دوم آدرس صفحاتی که قصد دارید میزان محدودیت روبات های گوگل در دسترسی به آنها را بسنجید وارد کنید. (در هر خط یک آدرس)
در بخش انتهایی شما میتوانید یک نوع از روبات های گوگل را علاوه بر روبات اصلی که وظیفه ایندکس صفحات را برعهده دارد انتخاب کنید.

Blocked urls

نمایی از صفحه Blocked urls در وبمستر گوگل

با فشردن دکمه Test نتایج آزمون و میزان دسترسی روبات ها به هریک از این آدرس ها به شما نمایش داده خواهد شد.

robots txt test

نمونه ای از نتایج آزمایش فایل Robots.txt

نحوه انتخاب صفحاتی که در فایل robots.txt معرفی میشوند و پنهان کردن آنها از دید موتورهای جستجو وابستگی مستقیم با سیاست های شما در انتشار محتوا و سئو سایت خواهد داشت. قبل از انجام تغییرات اساسی در این فایل حتما با متخصصان سئو مشورت کرده و کدهای وارد شده را چندین بار آزمون و بازنویسی نمایید. در صورتیکه در مورد هریک از موارد عنوان شده در این مقاله سوال یا ابهامی دارید میتوانید در بخش نظرات مطرح کرده و تا حد توان کارشناسان وبسیما پاسخ گوی شما خواهند بود.

سنجش میزان یادگیری
 • نام فایل حتما باید robots.txt باشد؟

  • بله، گوگل فقط این نام را میپذیرد

  • خیر، میتوان هر نامی گذاشت

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
313
 • علی همایونی

  سلام

  آیا میشه در robots.txt استثنا هم قرار داد. برای مثال ما خواستیم تمام صفحاتی که فاکتور خاصی در آنها هست کراول نشن ولی دو تا از فایل های جاوا و یک css هم همین آیتم رو در آدرسهاشون دارن. ایا میتونیم براشون تعریف کنیم که این 3 فایل رو استثنا کنن؟؟

  17/05/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله دستور Allow برای همین کار پیش بینی شده است. شما میتوانید یک فولدر و همه آدرس های پس از آن را disallow کرده و آدرس هایی خاصی که زیرمجموعه آن هستند را با دستور Allow استثنا کنید.

   30/05/2020پاسخ...
 • علی ایرانی

  سلام .روز تون بخیر
  چند تا ساب دامین قبلا ایجاد کردم، و الان تعداد زیادی از صفحات این ساب دامین ها در گوگل ایندکس شدند، برای نو ایندکس کردن این صفحات و ساب دامین ها اگر بخوام از فایل روبوتس استفاده کنم کد دستوری آن به چه شکل هست،میخوام فقط با نوشتن یک دستور همه آنها نو ایندکس بشند چون یک سری از ساب دامین ها قبلا ایجاد شدند و دقیقا نمیدونم با چه اسمی بودند

  مثلا اگر ساب دامینی به این صورت باشه

  ***

  کدوم از این کد ها درست هست؟

  17/05/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بهترین کار این است که برای هریک از این زیردامنه ها در فایل robots.txt مخصوص به خود از دستور disallow استفاده کنید.

   30/05/2020پاسخ...
 • fateme seyedi

  با سلام و احترام
  من به تازگی وارد مبحث سئو شدم. برای همین سوالی که برام توی این مقاله مطرح شد این است که آیا robot.txt که توسط افزونه سئو درست میشه رو میشه توی گوگل وبمستر استفاده کرد یا خیر؟ یا اینکه حتما باید تغییرش داد؟

  06/03/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   وردپرس به صورت اتوماتیک فایل Robots.txt را ایجاد می‌کند و افزونه Yoast تنها ممکن است تغییراتی در محتوای آن انجام دهد. در نهایت تنها یک فایل با این نام می‌توانید برای سایت خود داشته باشید که همان در دسترس ربات های گوگل قرار میگیرد. در ابزار گوگل سرچ کنسول جایی برای معرفی این فایل در نظر گرفته نشده است و گوگل به صورت خودکار آن را بررسی می‌کند.

   16/03/2020پاسخ...
 • رضا احمدی

  سلام. سایت من وردپرس هست و فروشگاهی. صفحات زیر توسط گوگل ایندکس میشن و هرکدوم هم به خودشون کنونیکال شدن:
  example.ir/shop
  example.ir/shop/page/1
  example.ir/shop/page/6

  الان به همین صورت که هستند خوبه یا بهتره pageهای بعدی رو Disallow کنم؟

  12/01/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نیازی به حذف دسترسی گوگل به این صفحات نیست و باید به همین شکل در دسترس ربات های گوگل باشند. این مورد کاملا طبیعی بوده و برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

   13/01/2020پاسخ...
 • shahin safari

  1- سلام من وردپرس دارم آیا به نظر شما گوگل نیازی به ایندگس این پوشه داره cache

  2- /languages این پوشه را چطور آیا زمان خواندن مطلب سایت ما گوگل نیازی به ایندگس این داره

  3- من سایتم تگ تایتلش به وصیله افزونه صفحه ساز گذاشته شده قالب آوادا اگر من افزونه را در حالت مسدود قرار دهم گوگل تگ h1 نوشته منو تشخیص نمیده درسته ؟ چون هرچیزی را مسدود کنیم گوگل نتونه بهش دسترسی داشته باشه ما متوجه میشیم ولی این تگ قالب را نمیدونم چطور متوجه بشیم

  به نظر من هر چیزی که نیاز به ایندگس نداره را بهتره بلاک کرد

  موافق هستید Disallow: /cache کنم این پوشه را ؟

  02/01/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در وردپرس شما نیاز به مسدود کردن این صفحات برای گوگل از طریق فایل robots.txt ندارید. بهترین کار این است که فولدرهای شما به صورت مستقیم (نه برای کاربر و نه گوگل) در دسترس نباشند و این کار از طریق افزونه های امنیتی مانند itsec به راحتی قابل انجام است.

   13/01/2020پاسخ...
 • نیما شفیعی

  سلام وقت بخیر. ممنون از مطالب همیشه خوبتون
  من از یک فروشگاه ساز در حال مهاجرت به یک CMS دیگر هستم و به هاست قبلی دسترسی ندارم اما دامنه قبلی خودم به cms جدید متصل خواهد شد. حدود 300 صفحه در سایت قبلی به صورت داینامیک ساخته شده اند که هیچ ارزشی ندارند. آیا از این روش در هاست جدید استفاده کنم با توجه به اینکه این صفحات در این هاست وجود ندارد و صرفا در هاست قبلی باقی مانده اند، باز هم اثر بخش خواهند بود؟

  11/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر این صفحات ارزشمند نبوده و آمار بازدید یا جایگاه خوبی ندارند نیازی به انتقال آنها به هاست یا سایت جدید نیست. اتفاقا این جابجایی میتواند دلیل خوبی برای حذف این دست صفحات باشد.

   13/10/2019پاسخ...
 • Mojtaba sh

  سلام
  در فایل robot.txt اگر بخواهیم دو دستور یا بیشتر بنویسیم باید چکار کنیم؟

  مثلا دستور اول این باشد که پوشه فلان نادیده گرفته شود و دستور دوم فایلهای عکس jpg نادیده گرفته شود

  در این صورت فرمت نوشتن چطور میشود؟

  08/09/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   دستورات را زیر هم بنویسید. اگر به هم ارتباطی داشته باشند بر روی هم تاثیر خواهند داشت در غیر اینصور مشکلی برای شما ایجاد نمیکند. قبل از قراردادن بر روی سایت حتما با استفاده از ابزار robots.txt tester در پنل سرچ کنسول آن را بررسی کنید.

   08/09/2019پاسخ...
   • Mojtaba sh

    میبخشین متوجه نشدم، پنل سرچ کنسول کجاست؟

    08/09/2019
    • Websima

     برای استفاده از این بخش باید سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کرده باشید. برای ثبت پیشنهاد میکنم مقاله ثبت سایت در گوگل را مطالعه کنید.
     برای ورود بخش مورد نظر نیز به صفحه robots.txt tester مراجعه کنید.

     21/09/2019
 • محمد اقاجانی

  سلام من میخام کل سایتم توسط ربات های گوگل بررسی بشه

  و فقط پوشه ادمین بررسی نشه
  این دستور کافیه ؟

  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/

  09/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله کدی که استفاده کردید مناسب است

   10/08/2019پاسخ...
 • علی توانا

  بعضی مواقع از سر اطمینان ادم سوال میپرسه به خاطر وسواس کاری که داریم
  جناب اسماعیلی من قالب ایمپرزا روی سایتم نصب کردم تا اماده سازی محتوا و ویرایش قالب و قراردادن عکس ها و ازمون و خطا ممکنه یک ماه حتی بیشتر هم طول بکشه خوب البته طی این یکی دوماه ممکنه بارها رباتهای گوگل به سایت من سر بزنند برای جلوگیری از عدم دسترسی رباتها طبق توضیحاتی که در بالا دادید عمل کنیم کفایت میکنه ؟
  یا اینکه باید اقدامات تازه ای انجام داد ؟
  سپاسگذارم از صبر و حوصله شما
  راه دیگه ای برای عدم دسترسی تمام رباتهای گوگل به سایت هست ؟
  همچنانکه عرض کردم سایت خامه و فعلا کار داره

  05/06/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   مسدود کردن دسترسی ربات های گوگل به سایت به وسیله فایل robots.txt کفایت میکند و نیاز به کار دیگری نیست. با این حال شما میتوانید با استفاده از امکانات هاست و سی پنل بر روی سایت خود رمز عبور و حساب کاربری تعریف کنید. در صورت تا زمان راه اندازی نهایی هیچ ربات یا فرد دیگری به اطلاعات آن دسترسی نخواهد داشت.

   15/06/2019پاسخ...
 • سید احسان حسینی

  با سلام
  از دو روز پیش در وب مستر برای هر دو تا سایتم قسمت robots اطلاعاتش پاک شده و هیچ لینکی دیگه ایندکس نمیشه وقتی هم میخام نوشته های فایل robots رو وارد کرده و submit کنم این خطا رو میده
  It didn’t go through. Try again later.
  باید چیکار کنم؟
  با تشکر

  16/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   محتوای فایل robots.txt باید در هاست شما و در فایلی به همین نام قرارداده شود. محتوایی که در پنل سرچ کنسول وارد میکنید صرفا برای بررسی و آنالیز عملکرد آن است و زمانی اعمال خواهد شد که در سایت شما قرار داده شود.

   18/05/2019پاسخ...
   • سید احسان حسینی

    خب توی هاست آپلود شده و وجود داره هیچ مشکلی هم نداشته ولی از 3 ه چهار روز پیش اینجوری شده
    راه حلش چیه؟
    چندبار فایل رو پاک کردم و دوباره آپلود کردم درست نشده

    18/05/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     این مورد رو از طرف پشتیبانی هاست پیگیری کنید. شاید ربات های گوگل به محتوای این فایل یا سایت شما دسترسی ندارند

     21/05/2019
 • علی ش

  با سلام
  نمی دونستم این سوالا رو کجا بپرسم فقط ببخشید که زیاده من سیستم وبلاگ دهی میهن بلاگ استفاده می کنم و سوالام زیاده ببخشید
  1- این قسمت که کلا برام ارور میده بعضی جاها هم میگه valid with warning سعی کردم کاری بکنم ولی نشد طبق گفته های شما پیامی به مدیریت زدم ولی جوابی بابت قسمت روبوت تکست دریافت نکردم
  2- بیشتر مشکل روی disallow: /message هست و گیر میکنه گفتم شاید احتمالا با اضافه کردن یه کد دستوری توی قالب بشه یه قسمت برا message درست کرد تا این ارور برطرف بشه این ارور رو زده و تا این برطرف نشه گفته اندکس نمیشه
  3-قسمت سایت مپ اصلا درست نمیشه با اینکه خیلی وقته مونده و ارورش به این شکله couldnt fetch و وقتی داخلش میری Sitemap could not be read ایا راه حلی براش هست؟
  توی قسمت موبایل هم اذیت زیاد دارم ولی داره کم کم با اضافه کردن چیزا ها ارور ها پاک میشن
  4- لینک ها هیچ پروسه ای توش وجود نداره و موندم چه کارش باید بکنم
  5- توی coverage خیلی درگیری توش زیاده حدود بیش از 490 excluded وجود داره که نمیدونم باید باهاشون چیکار کنم بعضی هاشون رو زده ایندکس شدن ولی مشکل دارن و بعضی هاشون رو زده با فلان شرط ایندکس میکنیم
  6- وبلاگ من بیش از 5 ساله که دارم توش مطلب میزارم ( 99 درصد دری وری و چرت و پرت نیازی به نگاه کردن نیست ) ولی در تعجبم که وبلاگ هایی وجود دارن که علارغم اینکه وبلاگشون کپی پیست هست و بعضی هاشون حدود بیش از چند ساله که اصلا فعالیتی توش نکردن توی سرچ گوگل وجود دارن ولی من حتی اسم وبلاگ خود رو میزنم ( اصلا به تگ هایی که میزنم اشاره نمیکنم که کلا تا 100 صفحه گوگل رو هم گشتم اصلا اسمی از وبلاگ من نیست ) فقط یه لینک میاره که اونم مال 2 یا خوش شانس باشم 1 سال پیشه این ها چطوریه؟
  من سئو وارد نیستم ولی تا جایی که شده چیز ها رو رعایت کردم ولی باز هم هیچ وقت توی گوگل وجود نداشته
  و در اخر من زیاد نیست که با اضافه کردن وبلاگ و یا سایت در گوگل اشنا شدم کلا 12 روز کم و بیش وبلاگ رو داخل گوگل سرچ اد کردم ولی خبری از هیچی وجود داره
  ممنون و معذرت بابت این همه …

  12/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   توضیحات شما نشان میدهد که هنوز در مرحله تست و یادگیری هستید. پاسخ به بیشتر سوالات شما مربوط به سیستم میهن بلاگ است و پیشنهاد میکنیم از بخش پشتیبانی خودشان اقدام نمایید. با توجه به اینکه در قدم های اول کار هستید مطالعه و یادگیری مهمترین کاری است که باید انجام دهید. بهترین نقطه برای شروع یادگیری مطالعه کتاب سئو برای همیشه است که میتواند ذهنیت شما نسبت به سئو و فرآیند اجرایی آن را اصلاح کند.

   18/05/2019پاسخ...
 • حسین نظری

  سلام
  ممنونم از مطلب خوبتون
  میخواستم بدونم اگر من تو robots ادرس ویژگی های محصولات مثل وزن و ابعاد و … رو بیارم که ایندکس نشن، به دلیل تعداد بالای اونها سرعت لودم پایین نمیاد.ایا اصلا این کار درستیه؟ از ووکامرس استفاده میکنم

  10/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای جلوگیری از ایندکس این صفحات نیازی به قراردادن آنها در فایل robots.txt نیست. بهترین راه استفاده از تگ noindex در خود صفحه و یا استفاده از تگ canonical برای ارجاع این مدل صفحات به صفحه اصلی فروشگاه است.
   محتوایی که در فایل robots.txt قرار میدهید هیچ تاثیری بر سرعت لود صفحه و نمایش آن به کاربر ندارد.

   18/05/2019پاسخ...
 • طاهره رویانی

  با سلام سایت من با ASP mvc نوشته شده و سرور مجازی اختصاصی دارم حالا نمدونم چجوری ادرس با WWW روی بدون WWW و همچنین .ir ریدایرکت کنم…چون فایل httaccess پیدا نمیکنم..

  22/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای ASP فایل htaccess وجود ندارد و باید از روش های دیگری استفاده کنید. پیشنهاد میکنم از راهنمای ارائه شده در این مقاله استفاده کنید.

   05/05/2019پاسخ...
 • طاهره رویانی

  سلام
  میشه صفحات دارای خطا که به هر دلیل نمیشه درستشون کنیم را از طریق محدود کردن در فایل روبوت رفع خطا کنیم؟

  13/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چه نوع خطایی مورد نظر شماست؟ بهترین روش برای عدم دسترسی گوگل به صفحات استفاده از تگ noindex در هدر صفحه است.

   17/04/2019پاسخ...
  • طاهره رویانی

   این صفحات بصورت داینامیک ساخته شده و وجود دارند اما بالا نمیان…به همون دلیل نمیتونم از تگ noindex استفاده کنم. براهمون تو فایل ربات محدودشون کردم.اشکالی نداره؟ مثل زیر
   Disallow: /home/DivServices/Oticon-.html

   17/04/2019پاسخ...
   • Websima

    کار درستی انجام دادید

    05/05/2019
 • حمیدرضا محمودزاده

  سلام و درود، سایت بنده در سرچ گوگل نمیادش و یجای دیدم زیر لینک سایتم نوشته : No information is available for this page. وقتی learn more رو زدم دیدم مشکل از robot.txt هستش، بنده اصلاً نیازی به ایندکس نشدن ندارم و میخوام ریز و درشت سایتم ایندکس بشه توسط گوگل لطفاً راهنماییم کنید که بدجوری گیر این مسئله افتادم با تشکر.

  28/12/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم فایل robots.txt سایت خود را بررسی کنید و اگر درخواست عدم ایندکس در آن وجود دارد محتوای آن را ویرایش کنید. ممکن است این عدم دسترسی به دلیل تنظیماتی که در پنل وردپرس خود انجام داده اید اتفاق افتاده باشد.

   29/12/2018پاسخ...
 • محمد یوسفی

  سلام. من میخام داخل فایل robot.txt دستور زیر را وارد کنم
  Disallow: /*?*
  که دیگه اصلا دنبال آدرس هایی که دارای ؟ هست نگرده ولی آدرس لینک های سایتم به فارسی هستند و میخوام بدونم آیا مشکلی برای اون لینک ها به وجود میاره یا نه. چون وقتی کپی میکنیم آدرس فارسی را و جای دیگه ای پیست میکنیم با علامت سوال نشون میده آدرس را. ممنون میشم راهنمایی کنید

  27/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   قرار دادن چنین دستوری در فایل robots.txt درست نیست و ممکن است مشکلات زیادی را در ایندکس صفحات شما ایجاد نماید. شما باید دلیل وجود ؟ در آدرس صفحات را شناسایی کرده و مشکل را برطرف نمایید.

   01/12/2018پاسخ...
   • محمد یوسفی

    دلیلش یجورایی بر اساس سرچ ها هست . سایت من با ASP نوشته شده . میخام این سرچ ها و حالت های مختلفی که با یک سری کارکتر های خاص نمایش داده میشه دیگه برای گوگل قابل دید و لمس نباشه . ممنون میشم راه بهترش را معرفی کنید . آدرس سایت هم میدم برای بررسی بیشتر

    02/12/2018
    • Websima

     پیشنهاد میکنم در صفحه مربوط به نتایج جستجو از تگ noindex در هدر استفاده کنید. حتما در این صفحه تگ canonical نیز داشته باشید تا هر جستجوی جدید به عنوان یک آدرس مجزا شناخته نشود.

     04/12/2018
 • مهدی خرسند

  با سلام واحترام

  تشکر از مقالات واقعا کاربردیتان
  من در کنسول برای دسکتاپ وموبایل فیچ اند رندر زدم در پاسخ گوگل آدرس های زیر را نتوانسته بود بخواند به نظر شما من باید فایل روبوتس را اصلاح کنم . اگر اینطور است لطف کنید دستور را برای من بنویسید واگر راه حل دیگری دارد راهنمائیم کنید.
  تشکر فراوان

  آدرسها:
  ***

  فایل روبوتس سایت ما
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
  Disallow: /readme.html
  Allow: /*.js$
  Allow: /*.css$

  18/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فایل robots.txt شما ایرادی ندارد به نظر میرسد این عدم دسترسی به دلیل عدم ارتباط صحیح گوگل با هاست یا سرور شما باشد. البته خود ما هم موارد زیادی را مشاهده میکنیم که در لحظه fetch گوگل دسترسی به برخی از منابع صفحه را ندارد ولی به طور کلی مشکلی با ایندکس کردن آنها نداشته است.
   اگر این اتفاق در روزهای آتی تکرار شد و همیشه آدرس های یکسانی را در این گزارش مشاهده کردید از طریق پشتیبانی هاست خود برای رفع آن اقدام نمایید.

   20/11/2018پاسخ...
 • mohammad irvani

  سلام

  من امروز فایل robots.txt رو ساختم و از عبارت Disallow: /tag استفاده کردم تا تگ های سایت ایندکس نشوند. اما از گذشته نزدیک به 600 تگ ایندکس شده اند و میخواهم این ایندکس ها حذف شوند. آیا باید کاری انجام بدم؟ یا این تگ ها با آپدیت robots.txt حذف می‌شوند از نتایج؟

  31/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله این تگ ها به مرور حذف میشوند ولی اگر قصد دارید این فرآیند سریع تر انجام شود میتوانید از بخش remove urls درخواست خود را ارسال کنید. پیشنهاد میکنم مقاله وبسیما در همین زمینه با عنوان حذف کلی سایت از گوگل را مطالعه نمایید.

   03/11/2018پاسخ...
 • Abdul Samad Ghafouri

  سلام
  افزونه All in One SEO pack نصب کردم.

  دیروز هم سایت رو به گوگل معرفی کردم ، امروز دیدم Sitemaps ارور داده .

  البته قبلش Disallow: /wp-* این رو تویه robots ثبت کرده بودم ، حذفش کردم ولی فایده نداره و همچنان این ارور میده/
  پس از حذف هم فایل Robots از تب robots.txt Tester آپدیت زدم (Submit).
  ولی همچنان Sitemap ارور میده که هنوز بلاک هست.
  آیا زمان میبره این Robots اعمال بشه و سایت مپ بروزرسانی جدید دریافت کنه ؟
  چون فایل Sitemap کامل حذف کردم ، تست گرفتم بازم همین ارور دریافت میکنم .

  تصاویر :
  ***

  ممنون میشم راهنمایی کنید .

  28/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   معمولا زمانیکه فایل robots.txt را مجدد submit میکنید مشکل سریعا برطرف میشود. پیشنهاد میکنیم نقشه سایت را نیز مجدد submit کنید شاید فرآیند شناسایی صفحات سریعتر انجام شود. تمام مسیری که طی کردید صحیح است و فقط باید منتظر باشید تا گوگل متوجه تغییرات بشود.

   29/10/2018پاسخ...
   • Abdul Samad Ghafouri

    سلام
    تشکر بابت پاسخگویی عالی و سریع

    دقیقا تا 24 ساعت مشکل داشت ، الان درست شده و خطای ندارم .

    سوال :
    اگر به فایل robots.txt این Disallow: /*?* رو اضافه کنم مشکلی داره ؟
    بدلیل اینکه ارور 404 دریافت کردم از فیلتر ها (تصویر پیوست شد)
    ***
    چون در URL Parameters دیدم ربات ها دارن این مورد سرچ میکنن
    البته از نظر من علامت “?” برای سایت مهم نیست و اگر بتونم از دسترس ربات ها خارجش کنم خوبه …
    نظر شما چی هست ؟

    سوال :
    از دیروز که ارور ندارم و نقشه سایت submit شده ، تعداد Indexed سایت خیلی پایین هست.
    این مورد باید صبر کنم ؟ یا مشکلی هست این همه کم هست ؟
    تصویر :
    ***
    تشکر

    29/10/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     1- پیشنهاد میکنم این کار رو انجام ندید و اجازه بدید خود گوگل در مورد این صفحات تصمیم گیری کند. معمولا صفحات داینامیک را به صورت اتوماتیک ایندکس نمیکند.
     2- برای آنکه اطلاعات این بخش تکمیل شود باید کمی صبور باشید معمولا تعداد ایندکس های نمایش داده شده کمی با تاخیر است و از واقعیت فاصله دارد.

     29/10/2018
   • Abdul Samad Ghafouri

    درود
    وقت بخیر

    تشکر بابت پاسخگویی عالی
    فایل Robots.txt رو به حالت قبل و اولیه ریکاوری کردم و مشکل ایندکس شدن تقریبا حل شد و داره کم کم بالا میاد البته برای لینک ها !
    ولی تصاویر اصلا تکون نمیخوره …
    یکم نگران کرده که چرا پس از یک هفته حتی 1 تصویر هم ایندکس نشده …
    ***
    و اینکه ارور ها شدیدا در حال افزایش هست … چند تا تصویر لینکش گذاشتم ببینید /
    بعضی قسمت ها تویه تب Smartphone بلاک شده ..
    ***

    ممنون میشم راهنمایی کنید ؛ اگر هزینه ای هم داره مشکلی نیست ، حتما بهم خبر بدین پرداخت میکنم .
    خیلی وقته با سایت شما آشنا شدم و همیشه دنبال کردم و راضی هستم و بهتون کاملا اعتماد دارم .

    02/11/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     از لطف شما به مجموعه وبسیما سپاس گزارم
     برای بررسی خطاها پیشنهاد میکنم از پنل جدید گوگل سرچ کنسول و در بخش index coverage اقدام کنید. اطلاعات بخش crawl errors معمولا با تاخیر زیاد آپدیت میشود و معیار خوبی برای بررسی سلامت سایت نیست.

     04/11/2018
   • Abdul Samad Ghafouri

    درود
    وقت بخیر

    تشکر بابت پاسخگویی سریع و عالی
    من از گوگل سرچ کنسول هم بررسی کردم ، ولی سر در نیاوردم …
    تقریبا همون ارور ها اونجا هم هست …

    فیلم زیر اگر میشه مشاهده کنید ، متوجه میشید . ( حدودا 5 دقیقه ای هست )
    ***
    امکانش هست با هزینه واسم بررسی کنید ؟
    میخوام فقط بررسی کنید که مشکل کجاست و چرا این همه ارور و چرا میگه بلاک هست
    اگر امکانش هست بهم اطلاع بدین که هزینه رو پرداخت کنم و سطح دسترسی رو بهتون بدم.

    باتشکر

    04/11/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     متاسفانه امکان پذیرش پروژه هایی در این سطح را نداریم. پیشنهاد می کنیم این موضوع را از طریق افرادی که به صورت فریلنسر کار میکنند یا شرکت های کوچک تر پیگیری و رفع نمایید

     05/11/2018
   • Abdul Samad Ghafouri

    درود
    وقت بخیر

    تشکر بابت پاسخگویی سریع
    امکانش هست شرکت ها رو معرفی کنید ؟
    چون من فقط به شما اعتماد دارم ، هیچ کدوم مثل شما خدمات نمیدن …
    اگر شرکتی رو میدونید این کار رو انجام میده و از نظر شما مورد اعتماد هست بهم معرفی کنید
    تشکر.

    05/11/2018
    • Websima

     از لطف و اعتماد شما به مجموعه وبسیما بی نهایت خرسندیم
     با توجه به اینکه ما در این حوزه فعالیت میکنیم هیچ گاه برای انجام این امور از خدمات شرکت های دیگر استفاده نکرده ایم در نتیجه نمیتوانیم توصیه مناسبی در این حوزه به شما داشته باشیم. شما میتوانید با مراجعه به بخش Monster Club در سایت آکادمی وبسیما افرادی که دوره های تخصصی سئو وبسیما را پشت سر گذاشته اند شناسایی کرده و در صورت تمایل از خدمات و راهنمایی آنها بهره مند شوید.

     10/11/2018
 • سیدمحمود غفاری

  سلام این فایل من است ایا این فایل مشکل دارد ؟

  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

  Sitemap: ***

  ایا نیاز است که ادرس نقشه سایت در فایل robot وجود داشته باشد؟

  03/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فایل شما هیچ مشکلی ندارد. قراردادن آدرس نقشه سایت در فایل robots.txt اجباری نیست ولی بودن آن توصیه شده است.

   06/10/2018پاسخ...
 • مجتبی اسکندری

  سلام
  من اخیرا یه فایل robots.txt جدید ساختم و اونو به سرچ کنسول هم معرفی کردم ولی وقتی ریقرش میکنم هنوز نسه قدیمی رو نشون میده که حاوی کد
  User-agent: *
  Disallow: /
  و این یعنی سایت من ایندکس نخواهد شد چند روزی هست که هر بار که ریفرش میکنم بازم نسخه قدیمی که نمیدونم چجوری داخل سایت قرار گرفته رو نشون میده
  میشه راهنمایی کنید که چه باید بکنم ؟؟
  ممنون

  02/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دقیقا ریفرش را در کجا انجام میدهید. آدرس خود فایل روی سایت شما این محتوا را نشان میدهد یا در پنل گوگل وبمستر مشاهده میشود؟

   03/09/2018پاسخ...
   • مجتبی اسکندری

    هر دو جا متاسفانه هم در پنل گوگل وبمستر و هم وقتی آدرس رو تایپ میکنم و انتهاش ربات رو فراخوانی میکنم
    در حالی که متن داخل فایل رو خودم تغییر دادم و چیز دیگری است و هم چنین سابمیت هم کردم داخل نل ولی نمیدونم چرا تغیییر نمیکنه

    03/09/2018
    • Websima

     احتمالا کدی بر روی سایت شما هست که داره این فایل رو به صورت داینامیک میسازه. تنظیمات سیستم مدیریت محتوای خودتون رو بررسی کنید.

     04/09/2018
 • سیدمحمود غفاری

  سلام مثل همیشه از مقالات خوب شما تشکر میکنم
  گوگل دائما پوشه های theme و plugins من را ایندکس میکند و بعد ارور 404 میدهد به نظر شما اگر از طریق robot.txt دسترسی گوگل به themes و plugins را ببندم این راه اصولی است ؟ یا بهتر است دسترسی باز باشد و به صورت دستی لینک های ایندکس شده را از گوگل حذف کنم ؟
  از دیدگاه سئو و همچنین اصولی بودن یا اصولی نبودن خیلی محبت میکنید به سوال بنده پاسخ دهید.

  02/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   به جای مسدود کردن دسترسی گوگل به این بخش ها بهتر است قابلیت disable directory browsing را بر روی سایت خود فعال کنید. این کار از طریق تنظیمات هاست و یا با استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس مانند itsecurtity قابل انجام است. با این کار دیگر به فولدر بندی های شما دسترسی نخواهد داشت و در عین حال فایل های CSS و JS شما را به خوبی بررسی میکند.

   02/09/2018پاسخ...
   • سیدمحمود غفاری

    سلام منظور شما از افزونه itsecurtity همان افزونه iThemes Security است ؟

    02/09/2018
    • Websima

     بله دوست عزیز
     این افزونه امکانات خوبی برای حفظ امنیت سایت دارد.

     03/09/2018
   • سیدمحمود غفاری

    سلام
    ایا تنظیماتی از این افزونه وجود دارد که دسترسی به موتورهای جستجو را ببند که باعث کاهش رتبه شود؟
    به کدام قسمت‌ها باید توجه کنیم که سئو سایت صدمه ای وارد نشود؟

    08/05/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     این افزونه تاثیری بر دسترسی گوگل به صفحات و عدم ایندکس آنها ندارد. با توجه به اینکه گزینه ها و امکانات بسیاری در آن وجود دارد نمیتوان در بخش نظرات مهمترین بخش ها و تنظیمات را اعلام کرد. پیشنهاد میکنم پاسخ این سوال را در فروم ها و سایت های تخصصی وردپرس جستجو کنید.

     18/05/2019
 • ata deyli

  با سلام و وقت بخیر
  من در گوگل وب مستر خودم، در بخش گوگل ایندکس و زیرمجموعه blocked resources ، اروری دارم که میگه 9 صفحه با ریسورس های بلاک شده. در اون بخش تمام لینک هایی رو که نشون میده مربوط به فایل های js و css در بخش libraries می باشد. (من برای برخی از صفحه ها، مثلا صفحه اصلی، از صفحه ساز quix استفاده کردم)
  Blocked resource
  ***
  سایت من جوملایی هست و در فایل robot دسترسی libraries بسته شده. در گوگل وب مستر هم تو تستش گفته که باید به این بخش دسترسی داشته باشی. سوالم اینه اگه دسترسی این بخش باز بشه، از نظر امنیت، ساختار سایت با خطر بیشتری مواجه میشود؟ اگر خیر، باید کل دسترسی به بخش libraries رو باز کنم یا فقط به همین فایل های js و css?
  با سپاس فراوان از مجموعه وب سیما

  26/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر این دو فایل در نحوه نمایش محتوای صفحات شما تاثیر دارند (به نظر میرسد برای گالری تصاویر هستند) بهتر است دسترسی گوگل به این فایل ها را باز کنید.
   برای این کار لازم نیست کل فولدر libraries در دسترس باشد فقط برای هرکدام یک دستور allow اضافه کنید که به این دو فایل دسترسی داشته باشد.

   Allow: /libraries/quix/assets/js/quix.js

   26/08/2018پاسخ...
   • ata deyli

    سلام
    بسیار ممنون از پاسخگویی تون.

    26/08/2018
    • Websima

     خواهش میکنم دوست عزیز. موفق باشید. پیشنهاد میکنم سایر مقالات مرتبط با آموزش گوگل وبمستر را نیز مطالعه کنید.

     27/08/2018
 • امیر فلاح

  ضمن سلام.سایت من جوملا هست و فایل robots این هست بی زحمت ببینید مشکلی نداره از سایتها دانلود کردم.

  User-agent: *
  Disallow: /administrator/
  Disallow: /cache/
  Disallow: /cli/
  Disallow: /components/
  Disallow: /DOW/
  Disallow: /includes/
  Disallow: /installation/
  Disallow: /language/
  Disallow: /libraries/
  Disallow: /logs/
  Disallow: /media/
  Disallow: /modules/
  Disallow: /plugins/
  Disallow: /templates/
  Disallow: /tmp/

  18/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بنظر میرسه که مشکلی نداشته باشه ولی برای اینکه مطمئن شوید از بخش Blocked resources در پنل گوگل وبمستر صفحات خود را بررسی کنید تا فایل مهمی از دسترس گوگل خارج نشده باشد.

   19/08/2018پاسخ...
 • رحیم مرادی

  شرمنده فکر کنم فایل robots رو خوب نگاه نکردید چون فایل css اینا Allow هستش
  لطفا سوال اول هم جواب بدید ممنون

  15/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   حذف از این طریق مشکل رو برطرف نمیکنه شما باید دقیقا دلیل ایجاد خطا را شناسایی و برطرف کنید. درخواست حذف آدرس از گوگل برای 90 روز معتبر است و پس از آن به حالت قبل بازمیگردد.
   در مورد فایل ها درست می فرمایید اگر همه Allow هستند پس دیگه لزومی به استفاده از اونها نیست چون شما فولدرهای مادر رو هم محدود نکردید

   15/08/2018پاسخ...
 • رحیم مرادی

  سلام خسته نباشید
  تو بخش ارور 404 سایت چند تا ارور نمایش میده مثله این :
  /wp-includes/js/mediaelement/mediaelement-flash-video.swf
  تقریبا 200 مورد هستش من باید از ابزار Remove URLs این ارورها رو پاک کنم؟
  فایل robots من به این صورت هستش
  # All Bots
  User-agent: *
  Disallow: /cgi-bin/
  Allow: /wp-includes/js/
  Allow: /wp-includes/css/
  Allow: /wp-content/uploads/
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-content/plugins/
  Disallow: /readme.html

  لطفا راهنمایی کنید که این فایل robots به چه صورت تنظیم کنم تا این مشکل پیش نیاد
  تشکر

  14/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فقط اون خطی که مربوط به wp-admin هست باید توی فایل robots.txt باشه بقیه موارد رو حذف کنید. با این کار عملا گوگل به تصاویر و فایل های css و js شما دسترسی ندارد.

   15/08/2018پاسخ...
 • محمد برهانی نیا

  سلام وبسایت من دانلود هستش
  ***
  تازه رفتم روی https برای همین برای ثبت نقشه برای robots.txt چه مقادیری وارد کنم مناسب هست ؟
  یکی از سایت های نوشته بود این ترکیب خوب هستش :

  Disallow: /wp-content/plugins/
  Disallow: /readme.html
  Sitemap: http:// site .com/post-sitemap.xml

  ممنون میشم راهنمایی کنید
  Sitemap: http:// site .com/page-sitemap.xml

  24/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما دسترسی به بخش plugins را محدود کرده اید که کار درستی نیست. فقط دسترسی به بخش wp-admin را برای سایت های وردپرسی محدود میکنیم.

   25/07/2018پاسخ...
   • محمد برهانی نیا

    سلام مجدد
    wp-admin رو مسدود کردم اما یک پیامی برام در قسمت
    Status » Index coverage Indexed,» though blocked by robots.txt
    اومده که یک لینکی رو اجازه ایندکس robots.txt نمیده
    و جالبی اینجاست خود لینک رو نمیزاره تو متن ارور زده
    ***
    این لینک ریدایکت میشه روی پست اصلی ! حالا میشه راهنمایی کنید ؟
    از قسمت robots.txt کد Disallow: /wp-admin/ بردارم یا اصلا به این ارور توجه نکنم ؟

    08/08/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     چیزی که در فولدر ادمین وردپرس هست به طور حتم مورد نیاز گوگل و کاربران شما نیست. اینکه گوگل دسترسی برای ایندکس آن ندارد خطا محسوب نمیشود و نیازی به تغییر در فایل robots.txt خود ندارید.

     10/08/2018
 • دلاور دلاور

  سلام خسته نباشید – خواهش میکنم جواب بدید ضروری هست
  در سایت زیر برای هر محصول به صورت اتومات یک صفحه برای ویدیو ان محصول سلخته میشود و صفحات اضافی بدون محتوا و ویدیو ایندکس میشوند
  در پنل سایت هم امکان غیر فعالسازی وجود ندارد
  مانند نمونه زیر

  ***
  ایا میشه از طریق ربات robots.txt میتوان درخواست کرد این صفحات بررسی نشوند این کار باعث مشکلاتی برای سایت نمیشود؟

  من از ربات خواستم صفحات زیر را بررسی نکند ( Disallow: /video/ ) و پیغام زیر امده برای من

  You requested that Google validate your fix of Index coverage issues on site https://www.***.com/; specifically pages affected by ‘Indexed, though blocked by robots.txt’. However, we found that some pages are still affected by this issue.

  To examine full details on the validation progress, and to learn how to fix remaining pages, please follow this link.

  11/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   کاری که انجام دادید کاملا درست است و با توجه به محتوای این صفحه بهتر است که توسط گوگل ایندکس نشود. این پیام از گوگل نیز به همین موضوع اشاره میکند که شما دسترسی به این صفحات را محدود کرده اید و با توجه به اینکه خودتان این تصمیم را گرفته اید، خطا محسوب نمیشود.

   14/07/2018پاسخ...
 • جواد قنبری

  با سلام .

  این به چه معناست؟
  /_/ :Disallow

  متاسفانه تو هیچ سایت ایرانی و خارجی نتونستم که پیدا کنم .

  با تشکر

  05/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این کد یعنی هر آدرسی که در سایت شما بعد از این عبارت باشد توسط ربات گوگل ایندکس نشود.

   05/05/2018پاسخ...
 • Abdul Samad Ghafouri

  درود
  وقت بخیر

  حدود دو ماه پیش متوجه شدم پیوند یکتا فروشگام مشکل داره که بجای product-tag شده tag
  و بجای product-category شده category !
  این رو درستش کردم و هر دو رو به product-category و product-tag ویرایش و ذخیره کردم

  البته مشکل از زمانی شروع شد که طراح قالب با نصب قالب تمام محصولات دمو و دسته بندی هم فعال کرده بود … و این مورد به ربات های گوگل هم رسیده بود که محصول و تگ منتشر شده و بدبختی من از روزی شروع شده که قالب نصب شده …

  محصولات دمو و دسته بندی رو حذف کردم ، بعد گوگل شروع کرد به دریافت خطا از دسته بندی و تگ ها
  الان همون دسته بندی های که حذف کردم داره اخطار میاد و برام دردسر شده …
  از وردپرس استفاده میکنم ، هر روز با این وجود ارور دریافت میکردم که شامل این ها بود
  برای مثال :
  category/farhang-o-honar/daneshgahi/
  درصورتی که این دسته بندی دیگه وجود نداره .
  اومدم تو فایل robots لینک های که به این دسته بندی های حذف شده اشاره میکرد بستم
  حالا امروز همین دسته بندی ها اومده تو این مسیر 😐
  product-category/farhang-o-honar/daneshgahi/

  دیگه اگر مسیر product-category/ رو از robots ببندم کل دسته بندی هام بسته میشه
  الان موندم چیکار کنم

  ممنون میشم راهنمایی کنید
  آدرس فروشگاه : ***

  سپاس

  25/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   صفحاتی که حذف شدند ولی هنوز ایندکس میشوند را ریدایرکت 301 کنید به دسته بندی مشابه یا صفحه اصلی سایت.

   26/04/2018پاسخ...
 • رشید ابراهیمی

  سلام .ممنون از آموزش خوبتون .
  سوال من اینکه من از افزونه های Google XML Sitemaps و Yoast استفاده میکنم .آیا اینها چیزی به صورت ربات مجازی می سازن؟
  من با وجود این ها باز هم میتونم فایل robots.txt رو ایجاد کنم ؟

  23/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله خود وردپرس هم به صورت پیش فرض فایل robots.txt را به صورت مجاز میسازد و این دو افزونه بر محتوای آن تاثیر میگذارند. اگر فایل robots.txt را به صورت دستی در هاست خود بسازید بر همه اینها اولویت داشته و محتوای آن به گوگل نمایش داده میشود.

   23/04/2018پاسخ...
 • سیروان شیخی

  سلام. اگر بخواهیم یک صفحه یا برگه را برای همه ربات ها غیر از ربات گوگل و بینگ ببندیم چه کدی را باید به ROBOOTS.TXT باید اضاف کنیم؟

  03/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   یک دستور Disallow برای همه ربات ها قرار میدهید و در ادامه یک دستور Allow برای ربات گوگل با همان شرط قرار میدهید.

   07/04/2018پاسخ...
 • امین

  سلام
  ممنون بابت مقالات کاربردی سایتتون.
  من چند روزی هست که در قسمت crawl errors، ارور access denied برای فایل های درون پوشه آپلود ووکامرس دریافت میکنم.فایل های اونجا هم اکثرا پی دی اف و مربوط به آفیسه.هم برای وب و هم برای موبایل ارور های زیادی دریافت شده،افزونه ای هم برای حفاظت از مدیریت وردپرس داشتم که اونو غیر فعال کردم ولی باز هم ارور ها پابرجاست.دسترسی به روبات ها هم درسته در فایل robot.txt هر چی توی مقالات فارسی و انگلیسی هم جستجو میکنم کسی این مشکلو نداشته تا به حال.
  میشه کمکم کنین مشکل حیاتیست.

  01/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه این فایل ها تاثیری در محتوای صفحه برای گوگل ندارند عدم دسترسی به آنها هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکند و وجود این خطاها طبیعی است. شما میتوانید با استفاده از همین فایل robots.txt دسترسی گوگل به این بخش را به صورت کامل محدود کنید.

   03/04/2018پاسخ...
   • امین

    خیلی خیلی ممنون بابت پاسخگویی شما.
    با این کد میشه دسترسی رو محدود کرد درسته؟
    Disallow: /wp-content/uploads/woocommerce_uploads/
    اگه درسته راهنمایی کنید من بزارمش توی فایل روبات

    خیلی ممنون

    03/04/2018
    • Websima

     بله همین کاری که در نظر دارید درست هست

     04/04/2018
 • میلاد وردپرسیان

  سلام ببینید این کد برای ربات صحیحه؟
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
  ممنون

  07/11/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوس عزیز
   بله کاملا درست هست

   08/11/2017پاسخ...
 • رحیمی

  در جواب شما .
  من میخوام برچبب هام ایندکس بشن اما این برچسب ها که چند صفحه هستند ، هر صفحه جداگانه ایندکس میشه در اصل نیاز است تا یک صفحه از هر برچسب ایندکس بشه
  مثلا برچسب کلمه کفش اسپرت” مثلا حدودا صد محصول این برچسب رو دارن و این صد محصول در این برچسب در ده صفحه نمایش داده میشه که
  page1
  با page 3 این تگ ، یک عنوان و یک متا دسکریپشن دارن که در اصل نباید صفحات این تگ ایندکس بشه
  امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید

  16/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در تنظیمات افزونه Yoast بخشی وجود دارد که شما میتوانید صفحه بندی ها را از دسترس گوگل خارج کنید و در این شرایط فقط صفحات اصلی هر برچسب یا دسته بندی ایندکس میشوند.

   16/10/2017پاسخ...
 • saeid

  سلام
  من یک مشکل دارم خواهش میکنم راه حلش رو بگین
  قسمت Blocked Resources نزدیک به 9 هزار لینک بلاک شده و دلیلش رو این زده ***
  چطور رفع کنم اینو؟
  من تبلیغی از علی بابا تو سایتم ندارم!

  14/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد سایت شما هک شده و یک اسکریپت مخرب بر روی آن راه اندازی شده است. سریعا سایت را به یک متخصص نشان دهید.

   16/10/2017پاسخ...
 • رحیمی

  سلام بر تیم وبسیما
  یه سوال فنی دارم ، یه سایت وردپرسی من
  صفحه تگ ها
  ***
  تگ ها ، صفحاتی هم که دارند ایندکس میشه
  این باعث شده که صفحاتی به وجود بیاد که عنوان متا و توضیحات متا ش تکراری باشه
  حلا در فایل robot.txt چه عبارتی بنویسم که این صفحات ایندکس نشه

  10/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چرا از برچسب هایی استفاده میکنید که دوست ندارید ایندکس شوند؟ اگر قصد دارید ایندکس را برای آنها غیرفعال کنید بهتر است حذف شوند.

   13/10/2017پاسخ...
 • اکرمی

  با سلام و تشکر از آموزش بسیار خوبتون. امکان داره robot.txt سایت ما رو هم چک کنید؟

  26/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بررسی کردم و بنظرم طبیعی میاد فکر نکنم مشکلی داشته باشید

   27/09/2017پاسخ...
 • hesezibaei.ir

  اینکه انقدر روان و قدم به قدم آموزش میدید واقعا برام ارزشمنده ممنون از زحمات شما…

  28/08/2017پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته. اگر تجربه ای هم در زمینه کار با فایل robots.txt دارید با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید

   30/08/2017پاسخ...
 • هادی

  سلام و درود خدمت دوستان وبسیما
  به جرات می تونم بگم بهترین آموزش در سطح وب رو قرار دادید . همه چیز رو به خوبی توضیح دادید واقعا عالی بود
  من فقط یکی دو تا از بخش ها رو که دیفالت بهشون اشاره شده محدود کردم.
  لطا سایت من رو ببینید ***
  بنظر شما چطوره ؟ اگه داخل آموزش اشاره ای به بهترین نوع فایل روبوتس می کردید خیلی خوب میشد.

  26/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که این مقاله از نظر شما کاربردی بوده است. من فایل ربات شما را بررسی کردم پیشنهاد میکنم خط مربوط به wp-includes را از آن حذف کنید. بقیه موارد مناسب هستند.

   30/08/2017پاسخ...
 • اسماعیل

  سلام

  مگه نباید داخل فایل robots از تگ استفاده کنیم ؟

  21/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   منظور شما از تگ چیه؟

   23/08/2017پاسخ...
 • دکوراسیون ایرانی

  ممنون از مطلب خوبتون
  ولی نمیدونم چرا من با اینکه ربوت رو بستم
  باز هم ایندکس میکنه 😐

  این سایته منه
  ***
  برای این آدرس
  ***
  باید بصورت جداگانه روبوت رو ببندم ؟

  13/06/2017پاسخ...
  • Websima

   من بررسی کردم، نه در خود صفحه و نه در فایل robots.txt دسترسی به این صفحه رو محدود نکردید

   17/06/2017پاسخ...
 • دکوراسیون ایرانی

  ممنون از مطلب خوبتون

  13/06/2017پاسخ...
 • رها

  با سلام من فایل ربات را در سرورم دارم اما در گوگل وب مستر خطای Shows any instances when the crawl was postponed because robots.txt was inaccessible را میدهد. چکار باید بکنم؟

  08/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   این یعنی که فایل مورد نظر در دسترس گوگل نیست باید دلیل این موضوع مشخص شود. آدرس فایل را در مرورگر باز کنید ببینید آیا در دسترس هست یا نه

   10/05/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون.
  یه مشکلی دارم. فایل روبوت در هاست خودم ساختم و در وبمستر گوگل هم ثبت شده و کلا فایل روبوت من شامل این دو خط هستش:
  User-agent: *
  Disallow: /cgi-bin/
  ولی در قسمت سایت مپ گوگل وبمستر 62 تا اخطار ثبت شده با توضیح Sitemap contains urls which are blocked by robots.txt در صورتی که لینک هایی که اینجا معرفی کرده برای مثال چک میکنم توی گوگل ثبت شده. سایت تازه تاسیس هستش.
  باید چیکار کنم این اخطار برطرف بشه ؟ اصلا توی فایل روبوت من جلوی چیزی گرفته نشده ولی این اخطارو میده. با تشکر

  07/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نقشه سایت خود را resubmit کنید

   10/05/2017پاسخ...
   • اسماعیل پویا

    ممنون از پاسخ هاتون به نظرات کاربران
    مگر داریم از وبسیما بهتر 😉

    28/12/2017
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     نظر لطف شماست

     30/12/2017
 • آگهی رايگان

  ممنون از مقاله خوبتون .
  موفق باشيد.

  14/02/2017پاسخ...
 • مرتضی

  سلام
  سایت من به شدت داره ایندکس هاش کم میشه
  کلا 1400 ایندکس داشت الان شده نزدیک 500 تا و کمترم میشه
  من نه پوسته عوض کردم نه کدی ودستکاری کردم اما پوشه wp-includes همش ایندکس میدش و من تو robot جلوشو گرفتم و کل صفحاتی که Index of /wp-includes داشتن و تو وبمستر ریمو کردم – الان همش داره ایندکسا کم میشه و امار بازدید میاد پایین با اینکه به حالت قبل برگردوندم بازم داره کم میشه

  تصویر ایندکسای الکی
  ***
  البته همه تگ هایی که تا یه هفته پیش ایندکس بودن پاک شد (کل تگ های ایندکس شده پاک شدن و فقط دو سه دونه از 500 تگ باقی موندن)

  تصویر robots
  ***

  06/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   میدونید دقیقا چه آدرس هایی از ایندکس گوگل حذف شدند؟ صفحاتی که برای شما مهم بودند ولی دیگه از ایندکس گوگل خارج شدند

   10/02/2017پاسخ...
 • حسین

  سلام
  من سایتم تو سرچ اینترنت از وقتی براش فایل روبوت درست کرده بودم این پیغام رو میده
  A description for this result is not available because of this site’s robots.txt
  الان هم که کلا تو ربوتس همه چی رو باز گذاشتم بازم نرفته چکار کنم
  ***
  یه مدتیه اصلا ورودی از گوگل ندارم دیگه
  چطوری درست میشه ؟
  با جستجوی “دانلود رایگان نرم افزار آژانس تاکسی تلفنی” قبلا لینک اول گوگل بود حالا اصلا نمیاد
  لطفا کمکم کنید

  05/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید از طریق پنل گوگل وبمستر و با استفاده از ابزار fetch as google درخواست کنید که سریعتر صفحات شما بررسی بشه

   06/12/2016پاسخ...
 • سیروان

  سلام
  یه سوال داشتم در مورد معرفی کردن نقشه سایت در فایل ربات
  بنده
  # Sitemap
  ***
  رو تو آخر فایل ربات ازافه کردم

  آیا تاثیر مثبت یا نفی دارد؟

  آیا اصلا لازم است این کار یا خیر

  مممنونم

  30/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این کار اجباری نیست ولی میتونه تاثیر مثبت در شناسایی سریع نقشه توسط گوگل داشته باشه

   01/11/2016پاسخ...
 • حسین

  خیلی ممنونم ازتون
  الان در همینی که گفتین علامت * در آخرش به چه معنایی میشه؟
  یا مثلا /*? که علامت * در وسطش قرار میگیره به چه معناست؟

  28/10/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم
   یعنی بعد از این آدرس هرچی بیاد شامل این قانون میشه. بعد از ستاره هرچیزی باشه فرقی نمیکنه

   01/11/2016پاسخ...
 • حسین

  سلام خیلی ممنونم.پس تقریبا درست نوشته بودم.
  میخواستم جلوی ایندکس شدن فایلهای ضمیمه رو بگیرم چون به همین فولدر میخورد.مثل آدرس زیر هستش
  ***
  فرض بفرمایید اسم فایل (عکس) ضمیمه شده filehazamimem هستش و فولدرش همون attachment و آدرس مطلب tasavire-baran به صورت زیر اگه عمل کنتم فولدر attachment از دسترس روباتها مخفی میمونه؟
  Disallow: /../../../attachment/

  25/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   درستش میشه این:
   disallow: /attachment/*

   28/10/2016پاسخ...
 • حسین

  سلام
  این دستور چی میگه؟
  Disallow: /../../attachment/

  24/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این یعنی گوگل اجازه نداره به آدرس هایی که در فولدر attachment هستند دسترسی داشته باشه

   24/10/2016پاسخ...
 • علی

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  ممنونم ب خاطر مقاله خوبتون
  سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  بنده در سایتم دو بار وردپرس رو نصب کردم یکی در آدرس اصلی (site.com) و یکی در قسمت بلاگ سایتم (site.com/blog )
  میخواستم ببینم آیا باید هر کاری در نگاه سئو برای سایت اصلی کردم برای سایت بلاگ هم بکنم؟ مثلا ثبت کردن در وبمستر گوگل و اضافه کردن آمار گوگل و همینطور سایت مپ ها رو غیره
  سپاس

  19/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر این بخش هم برای شما ارزشمند هست و قصد دارید روی سئو اون کار کنید باید همه این مراحل رو طی کنید

   22/10/2016پاسخ...
 • IRANI

  سلام .روز بخیر
  در گوگل وب مستر سایتم، داخل فایل روبوت، در مورد Crawl-delay: 10 هشدار داده
  این کد Crawl-delay: 10 در فایل روبوت به چه معنایی هست و آیا حتما باید باشه و از نظر سئو مفیده یا مضر؟

  ممنون

  05/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بطور معمول این خط کد کمتر استفاده میشه و موجب میشه که ربات های گوگل کمتر سایت شما رو بررسی و بازدید کنند. برای سایت های بزرگ با ترافیک بالا میتونه فشار روی سرور رو کاهش بده ولی معمولا لزومی نداره که ازش استفاده کنید.

   05/10/2016پاسخ...
 • ایمیل مارکتینگ

  ممنون خیلی مفید بود
  از سایت خوبتون هم تشکر می کنم

  22/09/2016پاسخ...
 • سیروان

  سوال دوم من
  Disallow: /*? کردم
  آیا صفحاتی که از قبل ایندکس شدن خودشون حذف میشن؟

  13/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله حذف میشن ولی یکم زمان میبره

   14/09/2016پاسخ...
 • سیروان

  سلام و ممنون بابت این سایت خوبتون که در مورد همه چیز همه چیز میشه پیدا کرد
  من اگه بخوام صفحاتی که ؟ (علامت سوال دارند رو اجازه ندم ایندکس کنه )
  باید تو robot.txt بنویسم
  Disallow: /?
  ?????
  ممنون

  13/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   از این عبارت استفاده کنید: Disallow: /*?

   14/09/2016پاسخ...
 • بهشاد

  با سلام. بنده چند وقت گذشته اودم تمام تگ هام رو پاک کردم، بعدش همه اون تگ هایی که پاک شدن، اومدن توی not found گوگل وبمستر. بعدش اومدم Disallow: /tag/ را به فایل robots.txt اضافه کردم، خیلی جالبه که حالا همه ی تگ ها ریدایرکت میشن به آخرین مطلب بنده. مشکل از کجاست؟

  09/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اون ریدایرکت شدن که به سیستم وردپرس و سایت شما برمیگرده و گوگل تقشی توش نداره ولی کلا مسیری که رفتید اشتباهه. شما دارید از ابزارهای وبمستر استفاده نامناسبی میکنید. نباید دسترسی گوگل رو به همه تگ ها می بستید بهتر بود از روش remove urls برای حذف صفحات ایندکس شده استفاده میکردید. پیشنهاد میکنم در دوره آموزش گوگل وبمستر شرکت کنید چون همه این بخش ها رو بصورت کامل آموزش میدیم.

   11/09/2016پاسخ...
 • محمد

  ممنون میشم بیشتر توضیح بدید . من چطوری میتونم این کارا انجام بدم اگه بشه دقیق بگید

  26/08/2016پاسخ...
 • محمد

  https://msn.com /
  http://msn.com/
  وقتی سایت را با هر دو میزنیم نمایش داده میشه و ریدایرکت نیست در صورتی که داخل نتایج گوگل فقط میزنه http ها ایندکس شدند و https ها خیلی کم ایندکس شده من باید چکار کنم که به این شکل باشه سایتم و https ها ایندکس نشند و داخل نتایج جست و جو فقط http قرار بگیره
  ممنون بابت جواب های به موقعتون

  25/08/2016پاسخ...
  • Websima

   حتما با استفاده از تعیین دامنه اصلی سایت به گوگل اعلام کرده که دامنه مهم براش کدوم بوده و گوگل هم فقط همون رو ایندکس کرده.

   25/08/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام . من الان برداشتم ریدایرکت کردم همه https ها را ولی میدونم که به این شکل تاثیری نداره برای سایتم. پس سایت msn.com چرا این کارا انجام داده ؟
  چه کاری انجام داده که هم https را داره هم http و وقتی داخل گوگل سرچ کنیم فقط http را نمایش میده و ایندکس کرده . ممنون میشم زودتر راهنمایی کنیم چون واقعا نمیدونم چکار کنم

  23/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من اصلا سوال شما رو متوجه نمیشم. لطفا لینک ارسال کنید از صفحات msn

   25/08/2016پاسخ...
 • محمد

  با سلام . من سایتم را به تازگی با توجه به اخبار گوگل https را فعال کردم ولی به خاطر یک سری مشکلاتی که داشتم http را غیر فعال نکردم ولی مشکلی که هست میخوام به صورتی به گوگل بفهمونم که https سایت من فعاله ولی نیاد اونا را ایندکس کنه و به کاربران نمایش بده و داخل موتورهای جست و جو http ها را بیاره. شبیه سایت msn.com
  نمیدونستم سوالما دقیقا کجا بپرسم برای همین گفتم شاید چون باید داخل فایل ربوت بنویسم اینجا میخوره ممنون میشم زودتر راهنمایی ام کنید

  22/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر https فعال باشه و گوگل اون رو نبینه فرقی با حالتی که غیرفعال هست نداره! سایت شما یا باید https باشه یا نباشه این روشی که پیش گرفتید بیشتر تاثیر منفی داره تا مثبت

   23/08/2016پاسخ...
 • ali

  با سلام و خسته نباشید .
  احتمالا اینجا جای مناسبی نیست برای این سوالم اما مجبورم ازتون بپرسم . .
  بنده سایت پربازدیدی داشتم اما مثل اینکه امروز متوجه شدم دیگه هیچ مطلب و ایندکسی در گوگل ندارم. یعنی فکرکنم گوگل سایت من را کلا حذف کرده .
  آدرس سایتم موجوده . لطفا بررسی و پاسخی برای حذف کلی سایتم بدید.
  ممنون.

  20/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   من چک کردم گوگل 10 هزار صفحه از سایت شما ایندکس کرده. الان سایت شما همینه یا قالبش رو غیرفعال کردید که به این روز افتاده؟

   21/08/2016پاسخ...
 • جواد

  هم با www که جواب نداد یکبار هم بدون www

  پیشاپیش ممنون از راهنماییتان

  23/07/2016پاسخ...
  • Websima

   بنظرم فایل htaccess رو هم بررسی کنید شاید از اونجا دسترسی ها محدود شده باشه

   24/07/2016پاسخ...
 • جواد

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده سایتم رو با ورد پرس ساختم
  فایل robots.txt. نداشتم کلا
  تو قسمت robots.txt که میرم میگه شما فایل رو تو سرور دارید و گوگل نمیتونه به سایت شما دسترسی داشته باشه
  robots.txt fetch failed
  You have a robots.txt file that we are currently unable to fetch. In such cases we stop crawling your site until we get hold of a robots.txt, or fall back to the last known good robots.txt file. Learn more.

  فایل رو طبق اموزش ساختم و تو پوشه روت ذخیره کردم بازهم همین اررور رو میده
  تو پنل مدیریت هم گزینه مربوط به موتورهای جستجو غیر فعاله
  از سه افزونه فرم تماس 7 و امار ورد پرس و iThemes Security استفاده میکنم فقط
  کلا گوگل بهش دسترسی نداره و هیچ صفحه ای هم fetch نمیشه
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  22/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   سایت رو با www ثبت کردید یا بدون آن؟

   22/07/2016پاسخ...
 • ramin

  این درست شد خیلی ممنون. فقط الان که Site:empiremovie.in رو میزنم صفحه ها رو ایندکس کرده. این عادیه یا مشکل داره و باید جور دیگه ایندکس کنه؟؟؟؟ میشه شما یه نگا بندازید. خیلی ممنون.

  19/07/2016پاسخ...
  • Websima

   این فایل رو کجا گذاشتید دقیقا؟ شما فرمودید هاست دانلود بصورت جدا دارید، یه وقت باعث نشه صفحات سایت شما ایندکس نشه

   20/07/2016پاسخ...
 • ramin

  پس این دستور الان درسته؟؟؟
  User-agent: *
  Disallow: /

  19/07/2016پاسخ...
  • Websima

   این دستور دسترسی ربات ها به همه صفحات رو میبنده

   20/07/2016پاسخ...
 • ramin

  والا با دقت مطالعه کردم ولی بازم سر اینکه از کدوم دستور برای ایندکس نشدن کل هاست دانلود استفاده کنم موندم!!!
  اگه فقط Disallow: / رو تو فایل بنویسیم و آپلود کنم دیگه هاست دانلود ایندکس نمیشه؟؟؟

  18/07/2016پاسخ...
  • Websima

   بله، درست فهمیدید که

   19/07/2016پاسخ...
 • ramin

  کدوم دستور رو قرار بدم؟؟؟؟

  17/07/2016پاسخ...
  • Websima

   دوست عزیز مقاله رو به دقت مطالعه کنید و در بخش disallow آدرس بخش دانلود فایل ها را قرار دهید

   18/07/2016پاسخ...
 • ramin

  سلام خسته نباشید. واسه هاست دانلود که میخوام ایندکس نشه از کدوم دستور استفاده کنم و تو کجای هاست دانلود کپی کنم؟؟؟ راستی باید فایلش رو با چی بسازم؟؟؟ خیلی ممنون.

  16/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فایل متنی هست میتونید به راحتی با Notepad یا هر ادیتور دیگه بسازید. باید دقیقا در root هاست قرار بگیره. یعنی در فولدر public_html

   17/07/2016پاسخ...
 • امیر حیدری

  سلام ببخشید این دامنه من *** هستش بعد از گوگل دو سه روزی هس ک داخل گوگل نیس الان من جکا کنم؟میشه وبمسترشو بدم شما ی نگاهی بندازید ممنونتون میشم

  10/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بنظر میاد که سایت شما ناقض قوانین جمهوری اسلامی بوده و فیلتر شده. نتونستم سایت رو بررسی کنم

   11/07/2016پاسخ...
 • محمدرضا

  سلام
  من تازه سایتم رو راه انداختم
  متوجه شدم ه قبلا یه نفر این دامنه رو خریده بوده و وقتی منقضی شده من خریدمش
  بعد از این که تو گوگل اسم سایتو نوشتم و سرچ کردم سایت اومد و تو بخش متا اینو نوشته بود:
  A description for this result is not available because of this site’s robots.txt
  Learn more
  بعد از اینکه روی Learn more کلیک کردم به لینک زیر رفتم:
  ***
  تو اول صفحه گوگل ساپورت نوشته:
  Block URLs with robots.txt
  یعنی اینکه این دامنه بلاک شده!؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر از سایت خوبتون

  06/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   الان که من چک کردم مشکلی نبود و سایت ایندکس شده بود. احتمالا مشکل رو حل کردید.
   حدسم اینه که خودتون گزینه ای رو فعال کردید که باعث شده دسترسی گوگل به سایت محدود بشه

   08/07/2016پاسخ...
 • نارام

  سلام
  خسته نباشید

  ببخشید وبلاگم تو صفحه‌ی اول گوگل بود تا همین یه هفته پیش ولی به طور ناگهانی از گوگل و سایر موتورهای جستجو حذف شده تا اینکه تو وبمستر دیدم قسمت robots.txt ارور میده
  کار خاصیم نکردم و نمیدونم دقیقا چیکار باید بکنم
  فایل ربات هم که کلی دستورات داره و چون به سرور دسترسی ندارم نمی‌تونم درستش کنم و از طرفی مایلم که کل وبلاگم ایندکس بشه و محدودیتی نباشه برای موتورهای جستجو
  ***
  لطفا اگه میشه راهنماییم کنید …

  28/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   یعنی هیچ فعالیتی نکردید روی سایت؟ کارهایی مثل خرید بک لینک؟
   ارورهای robots.txt تو عکس نبود که ببینم ولی بهتره که با پشتیبانی شرکت ارائه دهنده بلاگ تماس بگیرید

   29/06/2016پاسخ...
 • محمد علی

  ضمن تشکر از مطلب مفید شما ، من سایتم رو در Mobile-Friendly Test گوگل آنالیز کردم و پیغام داد که 46 منبع توسط فایل ربات بلاک شدن ، سوالم اینجاست که باید بررسی کنم و تمام این منابع رو محدودیت هاشون رو باز کنم ؟
  من ادمین و اینکلود و کش و فید و کانت و کتگوری و ترک بک ها رو محدود کردم ، اشتباه است ؟
  واقعا سپسا گذارم که در این حد حرفه ای مطلب انتشار می دهید و به سوالات هم پاسخ میگویید.

  23/05/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   حقیقت اینه که دیگه کلا نیازی نیست دسترسی گوگل رو به پوشه های مدیریتی محدود کنیم. دوتا فایل هست که از پوشه Includes در هدر وردپرس فراخوان میشن و عدم دسترسی ربات به اون دو فایل موجب این خطاها میشه. پیشنهاد میکنم که کلا دسترسی رو محدود نکنید مگر برای صفحات خاصی که بصورت هدفمند قصد ندارید ایندکس شوند. همچنین میتونید مقاله مربوط به محدودیت دسترسی ربات گوگل یا همان Blocked Resources را مطالعه کنید.

   24/05/2016پاسخ...
 • علی پیامی

  سلام خدمت شما دوستان عزیز
  متشکر از مطالب خوبتون خلی کمکم کردن

  فقط یک سوال من چه چیزهایی رو باید غیر فعال کنم یا همون از چشم روبات مخفی کنم
  چه چیزهایی رو به نمایش بزارم؟
  ممنون میشم واضح راهنمایی کنید(مبتدی هستم)
  از کجا ارور های سایتم رو ببنیم
  من از اپن کارت فارسی استفاده میکنم
  آدرس سایتم
  pelikanshop.ir
  با تشکر

  05/05/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   در حال حاضر ربات های گوگل بسیار هوشمند هستند و تقریبا نیازی نیست چیزی رو ازشون مخفی کنند. فقط کافیه که نقشه سایت رو معرفی کنید. برای این کار هم میتونید با ساخت اکانت وبمستر گوگل شروع کنید.

   07/05/2016پاسخ...
 • مهدی

  سلام دوست عزیز شما در این مطلب لینک شکسته دارید Web Robots Database موفق باشید.

  22/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ممنون که اطلاع دادید لینک جدید جایگزین شد

   23/04/2016پاسخ...
 • مهدی دمرچیلو

  سلام
  من حدود 500-600 تا از این ارور ها داشتم – فایل robots.txt رو درست کردم – چقدر طول میکشه تا در گوگل وب مستر این مورد تصحیح بشه و این 500-600 تا ارور برطرف و پاک بشه؟

  09/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید به گوگل اعلام کنید که ارورهارو رفع کردید. فکر کنم حداقل یک ماه طول بکشه

   10/03/2016پاسخ...
   • مهدی دمرچیلو

    ممنون از پاسختون
    غیر از این که انگلیسیمون ضعیفه، چطوری به گوگل بگم حالا؟ لینکش کجاس صفحه google webmasters هستش؟

    12/03/2016
 • رضا

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من یه سوال داشتم ؟ تیم برنامه نویس ما روبات تکستی که برای ما قرار داده به این صورت هستش

  ***

  خواستم بدونم به نظر شما این روبات تکست اصولا درسته ؟ آیا با توجه به وب سایت و شرایط و محتوای اون درسته نوشتن این روبات تکست ؟

  مآیا این روبات فعلی مستونه مشکلاتی برای وب سایت من داشته باشه ؟
  ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

  02/03/2016پاسخ...
  • Websima

   با سلام
   مشکلی ایجاد نمیکنه ولی کلا کاربردی هم نداره خیلی بخش هاش میتونید حذفشون کنید

   02/03/2016پاسخ...
 • payam

  بازهم سلام مجدد به شما.
  مطالب دیگه سایتتون رو خوندم عالی بودن.
  یه سوال داشتم گفتم چون مربوط به این مطلب میشه اینجا بنویسم.
  صفحه اصلی سایت رو fetch and render زدم و وقتی وارد شدم نوشته بود این URl خونده نمیشه:
  ***
  وقتی روی فایل robots.txt زدم این رو نمایش داد:
  User-agent: *
  Disallow: /
  فایل robot من:
  User-agent:*
  Disallow: /admin/
  Allow: /

  خواستم بدونم منظورش اینه که صفحه اصلی من رو روبات ها میشناسن یا نه؟
  ممنون وبسیمای عزیز.

  17/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   مشکل از صفحه اصلی سایت شما نیست، این فایل توی اون صفحه لود میشه ولی قابلیت ایندکس توسط ربات گوگل را ندارد. در نتیجه به شما پیام داده که دسترسی به این فایل خاص نداشته

   18/02/2016پاسخ...
 • payam

  سلام
  چند روز پیش در یکی از مطالب دیگه سایتتون دیدگاه گذاشتم اما جوابی نگرفتم.
  لطفا کمکم کنید.
  من وقتی مطلبی رو انتشار میدم فقط صفحه اصلی سایتم توی نتایج گوگل میاد.
  پس از 4 روز هم این اتفاق میفته.یعنی دیر ایندکس میشن مطالبم.
  فایل htacces و robots.txt هم نذاشتم.

  میشه راهنماییم کنید که مشکل من چیه؟؟
  واقعا ممنون میشم.

  09/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   همونجا هم پاسخ شما ارسال شده ولی بنظر میاد فراموش کردید توی چه صفحه ای ارسال کردید. مشکل شما همون دیر ایندکس شدن صفحات است. اگر اعتبار و سابقه سایت شما زیاد بشه سرعت ایندکس هم بالاتر میره. میتونید تا اون زمان از ابزار Fetch and render در گوگل وبمستر استفاده کنید.

   09/02/2016پاسخ...
   • payam

    درست می فرمایید من معذرت میخوام تازه دیدم که جواب دادین.
    بله مطالبم دیر ایندکس میشن.
    مطالب هم کپی نیست و خودم تولید محتوا میکنم.
    نظرتون راجع به پینگ کردن چی هست؟

    10/02/2016
    • Websima

     تاثیر نداره، بهترین راه همون استفاده از Fetch and render است

     10/02/2016
    • payam

     باشه چشم
     بازم ممنون که وقت گذاشتین.
     هم مطالبتون خوب هست و هم به نوعی یوایکس رو رعایت می کنید با وقتی که میذارید.
     پیروز باشید.

     10/02/2016
    • Websima

     خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

     10/02/2016
 • ایلیا

  با سلام
  سایت ما وردپرس هستش و از yoast استفاده می کنیم، دوتا از ساب سایتمپ های ما ارور 403 forbiden می دن، در صورتی که هیچ مشکلی ندارند و کامل باز می شوند. یک هفته پیش هر دو ساب رو فچ کردیم یکیشون درست شده ولی دومی همچنان ارور میده با اینکه در فچ کردن سابمیت میشه کامل و فچ میشه باز هم ارور 403 میده مشکل از چی می تونه باشه؟ ایا با تغییر افزونه ممکنه مشکل حل بشه؟
  سپاس از شما

  26/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   نمیشه اینجوری دلیلش رو تشخیص داد ولی من خودم همیشه نقشه سایت Yoast رو غیرفعال میکنم و به جای اون از افزونه Google XML Sitemaps استفاده میکنم

   27/01/2016پاسخ...
 • توحید

  در مورد اینکه سوال کردین آیا خود این صفحات در رزبلاگ ایندکس میشن اگه منظورتون ادرس وبلاگ هستش که باید بگم اولش ایندکس میشد ولی وقتی با خرید قسمت انتقال همه ادرسهای ربلاگ به ادرس اختصاصی تمامی ادرسها رو به ادرس اخصاصی انتقال دادم دیگه ایندکس نشدن در حقیقت اینکار واسه شناساندن ادرسم به عنوان ادرس اصلی بوده و فکر نمیکنم این کار باعث ایندکس نشده بوده باشه

  23/01/2016پاسخ...
  • Websima

   بله
   اگر خودشون ایندکس نمیشن نمیتونه مشکل از اونجا باشه

   24/01/2016پاسخ...
 • توحید

  سلام وب سیمای عزیز
  فرمایش شما متین ولی من عین همین قالبو توی دوتا سایت دیگه هم دارم که خیلی خوب ایندکس میشن باز من ایرادات رو بررسی میکنم و رفع میکنم من از طریق قسمت تماس با ما براتون اطلاعات گوگل وبسترمو میفرستم بررسی کنید واقعا دیگه کلافه شدم موندم چیکار کنم

  23/01/2016پاسخ...
  • Websima

   اطلاعات گوگل وبمستر را ارسال نکنید. دسترسی برای ایمیل websima2@gmail.com ایجاد کنید و از همین طریق اطلاع بدید

   24/01/2016پاسخ...
 • سعید

  با سلام.خیلی خیلی از مطالب مفید و البته پیگیر بودنتون ممنونم,شاید باورتون نشه ولی ماشالله اینقدر تو کامنتها پیگیر بودید که من کل کامنتهارو خوندم و خیلی چیزها از همین کامنتها و جوابشون یاد گرفتم.جسارتا دوتا سوال دارم,ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1.چطور میشه کاری کرد که سایت فقط با یک آدرس ایندکس بشه یعنی یا با (www)و یا بدون (www)؟؟؟و اینکه با بهتره یا بدون؟؟؟
  2.فرض کنید ما یک سایت خبری داریم که هر روز پستهای زیادی براش مینویسیم,خب قطعا به مرور فضای هاست پر میشه,اگه نخواهیم هاستمونو ارتقا بدیم,بهترین راهکار برای ایجاد فضا برای پستهای جدید چیه؟؟
  با خودم فکر کردم بهتره پستهای قدیمی مثلا دو سال پیشو حذف کنیم تا فضا خالی بشه اما بعد فکر کردم خب اینجوری مطالبم هنوز تو ایندکس گوگل هست و وقتی کاربر با اون ایندکسها وارد سایت بشه و اون مطلب حذف شده باشه خیلی بد میشه واسه سایت.
  یا فرض کنید یک فروشگاه همه جوره داریم که همه چیز توش هست ,حالا اگه خواستیم یک کالایی رو دیگه نیاریم و اونو از سایت حذف کنیم چیکار کنیم که با این مشکل رو به رو نشیم؟؟؟
  راستی بابت زحماتی که برای این وبسایت میکشید سپاسگذارم ,به نظرم بهترین راه پیشرفت تو محیط وب پاکی ,صداقت و حرفه ای بودنه که اینا اعتبار به وجود میاره و اعتبار هم مادر تمام موفقیتها هست.احساس میکنم شما دارید در این راه قدم میذارید,امیدوارم همیشه شاد,سلامت و موفق باشید.

  20/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- فرق نمیکنه از نظر سئو، شما باید دامنه اصلی سایت رو به گوگل معرفی کنید که در مقاله تعیین دامنه اصلی سایت در موردش صحبت کردیم.
   2- حذف صفحات به دلیل عدم تمایل به ارتقای هاست اصلا منطقی نیست هزینه ای که برای سئو و کسب جایگاه اون صفحات انجام شده خیلی بیشتر از هزینه ارتقای هاست شماست. در این موارد از هاست دانلود یا CDN استفاده میشه. برای کالایی که موجود ندارید هم توی صفحه میزنید که این کالا دیگه موجود نیست و بجاش مثلا از فلان کالا دیدن کنید.

   از توجه و لطف شما سپاس گزاریم
   موفق باشید

   23/01/2016پاسخ...
 • توحید

  سلام به مدیر محترم خسته نباشید
  من تمامی مقاله های شما رو راجع به ایندکس شدن سایت خوندم
  راهنمایی های شما خیلی مفید بودن من پنج تا دامنه رنکدار دارم سه تا از سایتام به سرعت نور مطالبشون ایندکس میشن ولی دوتاشون مشکل ایندکس دارن تا حدی که صفحه اصلی سایت هم ایندکس نمیشه من تمامی مراحلی که توی مقالات توضیح دادین رو انجام دادم ولی باز این دو سایتم ایندکس نشدن الان یک ماهی میشه که میگذره ولی هیچ ایندکسی صورت نگرفته در صورتی که بقیه سایتهام روند رو به رشد چشمگیری داشتن همه سایتها طی بازه زمانی دوماهه راه اندازی شدن میخواستم ازتون خواهش کنم شما به صورت حرفه ای تر این دو سایت رو انالیز و کنید و کاری کنید مشکل من حل بشه هرجوری بخواید جبران میکنم لازم به ذکره تمامی سایتها به سیستم رزبلاگ متصل هستن البته با ابزارهایی که در قسمت خرید رزبلاگ بود دامنه های خودمو به عنوان دامین اصلی معرفی کردم و مشکلی بابت اینکه به دلیل ساب دامین بودن ایندکس نشه ندارم ازتون خواهش میکنم مشکل منو بررسی کنید بعد بگید چجوری جبران کنم
  آدرس سایتهایی که مشکل ایندکس دارن
  ***
  اینم یه نمونه از سایتم که خیلی خوب ایندکس میشه
  ***
  منتظر جوابتون هستم ایمیلمو هم وارد کردم میتونید ایمیل بفرستید با تشکر فراوان

  20/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از بیرون که بنظر نمیرسه مشکلی وجود داشته باشه. باید از طریق پنل مدیریت وبمستر بررسی بشه. آیا خود این صفحات توی رزبلاگ هم در دسترس هستند و ایندکس میشن؟
   کدنویسی قالب شما خیلی ایرادات بزرگ و مهمی داره و از خط اول اشتباه داره تا پایین! میتونید از طریق ابزار validator.w3.org خودتون بررسی کنید.

   23/01/2016پاسخ...
 • پویا

  بله از ورد پرس استفاده می کنم، راهکار حل مشکلم رو میشه لطف کنین.

  26/11/2015پاسخ...
  • Websima

   از پنل مدیریت سایت به بخش تنظیمات-> خواندن مراجعه کنید. یه گزینه ای هست به عنوان : از موتورهای جستجو درخواست کن محتوای سایت را بررسی نکنند.
   اگر تیک خورده غیرفعالش کنید

   28/11/2015پاسخ...
 • پویا

  البته من واسه حل این مشکل یه فایل به نام robots.txt وبا محتوای
  User-agent: *
  Allow: /
  تو هاست آپلود کردم، ولی بازم مشکلم حل نشد

  24/11/2015پاسخ...
 • پویا

  سلام وقتی سایتم رو تو گوگل سرچ میکنم این پیامو میده :(به دلیل robots.txt این سایت، توضیحی برای این نتیجه وجود ندارد – بیشتر بیاموزید.) واسه حل این مشکل چیکار کنم، من میخوام گوگل سایتم و نشون بده، اصلا نمیدونم این روبات کجا هست..لطفا راهنماییم کنین

  24/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام، شما دسترسی گوگل به سایت رو محدود کردید! از وردپرس استفاده میکنید؟

   25/11/2015پاسخ...
 • محمور شکرانه

  سلام و تشکر از پاسختون:
  به فرموده شما خط دوم را حذف و لینک سایت مپ را ایتطور گذاشتم،درست است ؟
  User-agent: *
  Disallow: /http://www.bursiran.com/sitemap_index.xml
  سایتم افزونه Yoast SEO دارد و اتفاقا لینک بالا را از Yoast گرفتم.
  اما در مورد مشکل اصلی،واقعا نمی دانم چکار کنم،هاست من پارس دیتا است و برای چندمین بار پرسیدم میگه از ما نیست،و تا حالا حتی یک نفر گزارش نداده است. فرمودید اطلاعات دسترسی ! ،بفرمائید چه اطلاعاتی تقدیم کنم. و از چه طریق بفرستم ؟
  بعضی دوستان می گویند احتمال دارد از نصب افزونه ای باشد مثلا می تواند از این دو اافزونه ها باشد :(wp-optimiez , و یا iThemes Securityion) – با احترام

  13/11/2015پاسخ...
  • Websima

   با سلام
   بله در حال حاضر بنظرم درست است.
   دسترسی به گوگل وبمستر را برای ایمیل websima2@gmail.com فراهم نمایید.
   این دو افزونه نمیتوانند دلیل ایندکس نشدن صفحات شما باشند.

   14/11/2015پاسخ...
 • محمور شکرانه

  سلام و خسته نباشید
  واقعا از سایت خوب و کاربردی تون بی نهایت تشکر می کنم،هر کس بیاد یک سایت راه بندازه و بعد از یک هفته می فهمه ارزش سایت شما چقدره و چقدر براش زحمت کشیده میشه،امیدوارم دوستان ارزش و اهمیت کار شما را درک کنند و قدردان و قدرشناس خوبی برای نگاه و محبت شما باشند.
  جناب وبسیما در رابطه بحث امروز سه تا سوال دارم،با اجازتون طرح می کنم:
  1-صفحه ربات robots.txt من از اول راه اندازی سایت وردپرسی به شکل زیر است،سایتم است ( http://www.bursiran.com/ ) آیا این شکل از robots.txt درست است
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/

  2-از یک سال پیش که سایتم را به گوگل کنسول معرفی کردم عکس سایتم نمی آید،5-4 ماه پیش از شما پرسیدم فرمودید نگران نباشم خودش درست می شود ! اما نشد ! به نظر شما این مقدار طبیعی است ؟ ممنون می شوم اگر نگاهی بفرمائید.
  3-حدود یک ماه است در Search Consol پیام زیر را دریافت می کنم:
  http://www.bursiran.com/: Googlebot can’t access your site
  آیا این موضوع به سوال اولم ربط دارد و اگر نه چکار کنم؟ هاستم می گوید از ما نیست !
  4- طی یک ماه اخیر با وجود افزایش فعالیت سایتم (افزایش پستهای جدید و تولیدی حد اقل روز 5 پست ) روزی چند تا صفحه ایندکسم کم می شود ؟
  پوزش می خوام اگر به ظاهر بعضی از سوالات ربطی به این بحث نداشته باشد،گفتم شاید مرتبط باشد،در هر صورت ممنون میشوم اگر راهنمایی شوم. با احترام شکرانه

  10/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از توجه و لطف شما سپاس گزاریم.
   مورد اول که مشکلی نداره بنظرم، حتی شما میتونید خط دوم رو هم حذف کنید. البته جای لینک نقشه سایت توی این فایل خالیه. شما از افزونه ای برای نقشه سایت استفاده نمی کنید؟
   2- ما هم سایت های زیادی در وبمستر داریم که عکس اونها نمایش داده نمیشه ولی بخوبی کار میکنند و بازدید بالایی دارند. بدون ایجاد دسترسی امکان بررسی نداریم
   3- این پیام خیلی جدی و مهمه بنظرم، شاید بزرگترین مشکل سایت شما همین باشه. باید دلیلش رو پیدا کنید. یا دسترسی ربات های گوگل به کلی به سایت شما مسدود شده و یا اینکه سرور شما ضعیف است و با قطع شدن در ساعات مختلف روز موجب دریافت این پیام میشه. به هر صورت تا زمانیکه گوگل به سایت شما دسترسی نداشته باشه خبری از ایندکس هم نیست.
   4- دلیلش همون مورد سوم میتونه باشه.
   موفق باشید.

   11/11/2015پاسخ...
 • ابراهیم

  سلام.ممنون از زحمات شما
  مطالب من با دو لینک تو گوگل ایندکس میشه. لینک اصلی و لینک صفحه گوگل.
  مثال :
  http://www.molkaneh.com/surface-hub
  http://www.molkaneh.com/surface-hub/?print=1
  من میخوام از ایندکس شدن لینک صفحه پرینت همه مطالب جلوگیری کنم. البته از افزونه پرینت هم استفاده نمی کنم و قالب خودش این قابلیت رو داره.
  میشه از طریق robots.txt این کار رو کرد. ممنون میشم راهنمایی کنید

  07/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله، این خط رو توی robots.txt اضافه کنید:
   Disallow: */?print=1

   07/11/2015پاسخ...
 • Narges

  سلام روزتون خوش
  ببخشید من دو مشکل دارم که خیلی درگیرم کرده وبسایتم تو نتایج جستوجوی گوگل قرار نمی گیره تو webmaster هم dns و robots.txt ارور داده نمیدونم چیکار کنم والا
  ممنون میشم کمکم کنید

  04/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   وقتی DNS ارور میده یعنی مشکل از سرور و تنظیمات اون هست. باید شرکت ارائه دهنده هاست تماس بگیرید

   05/11/2015پاسخ...
 • اپکس

  خیلی ممنون از لطف شما

  04/11/2015پاسخ...
 • آراد

  سایت باید راحتی داشته باشد

  31/10/2015پاسخ...
 • halehafzar

  بله متاسفانه هیچ صفحه ی دیگری را نشان نمی دهد البته من تنها یک هفته است که صفحات سایتم را توسط ابزار fetch وب مستر ایندکس کرده ام اما چیزی که برام سوال است این است که چرا این پوشه را ایندکس می کند
  چگونه می توانم دسترسی به این پوشه را محدود کنم؟
  به طور کلی چه پوشه هایی در فایل robot قرار بگیرد بهتر است ؟
  با تشکر

  26/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شما احتمالا دسترسی گوگل به سایت را کلا محدود کردید! یه جای کار رو دارید اشتباه مبکنبد. اگر آدرس سایت رو اعلام کنید بهتر میشه نظر داد.

   26/10/2015پاسخ...
 • halehafzar

  با سلام
  ممنون از پاسخگوییتون
  علت اینکه میخواهم wp-content را در robot.txt قرار دهم این است که هنگامی که برای بررسی ایندکس شدن یکی از وب سایت هایم عبارت site:نام دامنه را سرچ میکنم تنها این پوشه را به عنوان ایندکس شده نشان می دهد . که این از نظر امنیتی جالب نیست . بنظر شما مشکل از چه چیزی می تواند باشد؟
  به طور کلی چه پوشه هایی در فایل robot قرار بگیرد بهتر است ؟
  با تشکر

  25/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یعنی هیچ آدرس دیگری از سایت را شناسایی نمی کند؟ شما باید دسترسی مستقیم به این پوشه را محدود کنید نه اینکه دسترسی گوگل به آن را ببندید. احتمالا مشکلاتی در سایت شما وجود دارد که این فولدر ایندکس میشود.

   25/10/2015پاسخ...
 • halehafzar

  با سلام
  بنده سایتی دارم که با وردپرس نوشته شده است یک سری صفحات وجود دارد که بنده نمیخواهم گوگل آنها را ایندکس کندو در نتایج گوگل نمایش دهدآیااگر آدرس آن صفحات را در این فایل قرار دهم مشکل حل می شود؟
  همچنین برای امنیت بیشتر نمیخواهم به پوشه هایی همچون wp-content دسترسی داشته باشد آیا با قرار دادن آن در این پوشه مشکلی برای ایندکس شدن بقیه صفحات پیش نمی آید؟

  ممنون از سایت بسیار خوبتون

  19/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بهتر است که فولدر wp-content را از دسترس گوگل خارج نکنید. همچنین برای آن صفحات خاص میتوانید از افزونه سئو وردپرس به نام Yoast استفاده کنید که امکان خارج کردن هر برگه یا نوشته از ایندکس گوگل بصورت مجزا و از داخل پنل مدیریت را برای شما فراهم میکند.

   20/10/2015پاسخ...
 • اسماعیل

  سلام
  امروز یه پیام از طرف گوگل اومد با این محتوا
  http://uupload.ir/files/dp0p_firefox_screenshot_2015-10-13t20-32-47.152z.png
  زیاد متوجه مشکل نشدم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  17/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   طی 24 ساعت گدشته گوگل چندین بار تلاش کرده که به سایت شما سر بزنه ولی موفق نشده، سایت شما توی این مدت خارج از دسترس بوده؟ با پیشتیبانی هاست تماس بگیرید و دلیلش رو بپرسید.

   17/10/2015پاسخ...
 • محمد علی

  با سلام
  علت دریافت Status : Temporarily unreachable در قسمت Fetch as Google هنگام Fetch یک آدرس چیست ؟

  با تشکر فراوان

  14/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یعنی چنین آدرسی وجود ندارد، احتمالا شما آدرس را اشتباه وارد می کنید. مقاله ابزار Fetch and render را مطالعه کنید تا پاسخ خود را دریافت کنید.

   15/10/2015پاسخ...
 • محمد علی

  با سلام
  همان طور که مستحضرید ، در سرویس جدید گوگل وب مستر ( سرچ کنسول ) ، دیگر آیتم Blocked urls وجود ندارد.
  بنابراین بهتر است در متن این پست این نکته را نیز ذکر بفرمایید و اگر این ویژگی جایگزینی در ویرایش جدید سرچ کنسول دارد ، معرفی گردد.
  با تشکر

  14/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ماین مقاله رو آپدیت نکردیم ولی بخش جدید گوگل رو در مقاله ای مجزا معرفی کردیم که با نام آموزش Blocked Resources در سایت موجود است.

   15/10/2015پاسخ...
 • mehran

  سلام
  من از وردپرس استفاده میکنم
  سایتم به مدت یک روز از طرف هاست قطع بود
  و با این خطا روبرو شدم
  لطفا راهنمایی کنید
  باتشکر
  ***

  08/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   پیام مربوط به همون قطعی یک روزه میشه، به شما اطلاع داده که دسترسی به سایت امکان پذیر نبوده برای چند ساعت

   08/10/2015پاسخ...
   • mehran

    سلام
    مرسی از سیستم پاسخگویی سریع و عالیتون
    همچنان پس از گذشت 10 روز از رفع مشکل قطعی یک روزه سایت
    در وبمستر تولز قسمت crawl errors – robots.txt fetch همچنان علامت تعجب زرد رنگ باقی مانده
    آیا مشکلی سایتو تهدید میکنه یا به مرور زمان رفع خواهد شد؟
    راه حل چیه؟

    10/10/2015
    • Websima

     سلام
     خواهش میکنم دوست عزیز
     مشکلی نیست اگر دوباره قطع نشه بعد از چند روز به شرایط عادی برمیگرده.

     10/10/2015
    • mehran

     سلام
     من بعد از اون رفع مشکل ارور زرد رنگ robots.txt fetch و در دسترس نبودنش
     متاسفانه یکی دو روز اوکی بود همه چی
     که مجددا وبمستر این دفعه این ارور رو میده !!!! و کلن قرمز شده و robots.txt tester هیچی نشون نمیده و هیچی هم نمیتونم وارد کنم
     robots.tst tester
     robots.txt fetch failed
     You have a robots.txt file that we are currently unable to fetch. In such cases we stop crawling your site until we get hold of a robots.txt, or fall back to the last known good robots.txt file.
     llk,lممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

     13/10/2015
    • Websima

     سلام یک فایل با همین اسم روی سرور بسازید و مطابق آموزش مقاله محتویات داخلش رو تکمیل کنید.

     15/10/2015
    • mehran

     سلام من یک فایل به همون اسم رو سرور ساختم
     ولی گوگل دیگه هیچ لینکی رو از سایت fetch نمیکنه و ارور Temporarily unreachable رو میده
     به هاست تیکت زدم گفت شاید در اون زمان سایت از ip خارج در دسترس نبوده ولی گفت الان هیچ مشکلی نیست
     الان 15 روزه که من این مشکل رو دارم و هیچ راه حل کارآمدی پیدا نکردم !!!
     Over the last 24 hours, Googlebot encountered 2 errors while attempting to access your robots.txt. To ensure that we didn’t crawl any pages listed in that file, we postponed our crawl. Your site’s overall robots.txt error rate is 100.0%.
     You can see more details about these errors in Webmaster Tools.
     Recommended action
     If the site error rate is 100%:
     Using a web browser, attempt to access http://kharkeyf.com/robots.txt. If you are able to access it from your browser, then your site may be configured to deny access to googlebot. Check the configuration of your firewall and site to ensure that you are not denying access to googlebot.
     If your robots.txt is a static page, verify that your web service has proper permissions to access the file.
     If your robots.txt is dynamically generated, verify that the scripts that generate the robots.txt are properly configured and have permission to run. Check the logs for your website to see if your scripts are failing, and if so attempt to diagnose the cause of the failure.

     18/10/2015
    • Websima

     سلام
     همونطور که خودش گفته وقتی شما فایل رو بصورت مستقیم دسترسی دارید یعنی مشکلی نیست، حالا اگر گوگل بهش دسترسی نداره یعنی دسترسی ربات گوگل به سایت شما محدود شده است. گفته که فایروال و تنظیمات سرور رو بازبینی کنید.

     20/10/2015
 • محمد

  سلام
  ببخشید من یه سوال داشتم شاید یکم بی ربط باشه
  استفاده از رباتهای بازدید کننده از سایت برای بهبود سایت در نتایج گوگل چقدر مفیده؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  05/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   هیچی، اگر منفی نباشه مثبت نیست

   05/09/2015پاسخ...
 • محمد احمدی اکبری

  ممنون از راهنمایی های شما و ممنون از وبسایت بسیار زیبای شما

  22/07/2015پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   23/07/2015پاسخ...
 • مصی

  سلام . من سایتم قبلا دست یه نفر دیگه بوده … اون طرف یه کاری کرده که دیگه سایت داخل گوگل سرچ نمیشه …. نمیدونم چی کار کرده ..
  راهنمایی کنید برای حل این مشکل ….
  ممنون

  12/06/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   بدون ادرس سایت چه کاری میتونم انجام بدم؟!

   13/06/2015پاسخ...
   • مصی

    سلام ببخشید ….
    http://www.bsbmu.ir

    13/06/2015
    • وب سیما

     کسی کار خاصی نکرده! گوگل صفحات شما رو پیدا میکنه و ایندکس هم کرده. فقط برای عبارت خاصی در جستجو به کاربران پیشنهاد نمیده! دلیلش هم اینه که سایت شما استانداردها و اصول سئو و بهینه سازی رو به هیچ عنوان رعایت نکرده. بعنوان مثال کافیه که توی سایت GTmetrix یک گزارش از عملکرد سایتتون بگیرید و مشاهده کنید که چه وضعیت نامناسبی داره.

     14/06/2015
    • مصی

     پس علت این که وقتی من عنوان فارسی سایت رو داخل گوگل سرچ میکنم و هیچ نتیجه ای از سایت من نمیاد عدم رعایت اصول سئو است؟
     اگر علت دیگه ای داره لطفا راهنمایی کنید….

     17/06/2015
    • وب سیما

     بله دقیقا.

     18/06/2015
    • مصی

     سلام . خسته نباشد
     پیشنهاد شما برای سئو کردن سایت و همچنین بالا بردن سرعت سایت چیست ؟
     ایا استفاده از افزونه WordPress SEO خوب است ؟

     22/06/2015
    • وب سیما

     سلام
     سوالتون خیلی کلی بنظر میرسه، برای هردوشون توی مقالات وبسیما آموزش های کاملی هست. بطور کلی این افزونه خوبه ولی اگر که درست استفاده بشه. سبز شدن چراغش به معنی درست سئو کردن صفحه نیست! باید اصولی این کار انجام بشه.

     22/06/2015
 • نیما

  ممنون از مطلب مفیدتون من میخواستم سایت برای بعضی از کلمات گوگل سایت رو بالا نیاره.من برای مشتری سایتی درست کردم که بهینه برای موتور ها است اون موقع از مشتری هزینه برای بهینه سازی درخواست کردم نداد .ولی من سایت را از اول درست کرده بودم . الان برای بعضی از کلمات سایت بالا اومده و اون کلمه ای که من نمیخواستم از سایت خود من زده بالا یه کدی میخواستم که گوگل برای اون کلمه سایت رو بالا نیاره ممنون میشم

  22/05/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   روشی برای این کار وجود نداره! البته من به شما پیشنهاد میکنم که این کار رو نکنید و با قویتر کردن خودتون جایگاه رو پس بگیرید نه با تضعیف دیگران

   23/05/2015پاسخ...
 • عبدالهی پور

  1-سلام دوست عزیز لطفاً بهترین افزونه امنیتی وردپرس را معرفی کنید و آیا به نظر شما استفاده از این جور افزونه ها مفیده؟
  دوست عزیز شما که خودتون از کاربران وردپرس هستین بهترنیست یه مقدار هم فعالیت روی مقاله های تخصصی وردپرس انجام بدید؟؟؟
  باتشکر
  خدانگهدار

  11/05/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   سایت مدرسه وردپرس تحت نظر وبسیما و در جهت آموزش بهتر وردپرس طراحی و راه اندازی شده است. شما میتونید به اون سایت مراجعه کنید و سوالات و نظرات خودتون رو بیان کنید.
   همچنین سایت مبتدی در زمینه آموزش php و بخش آموزش گوگل وبمستر هم از دیگر خدمات رایگان وبسیما هستند.
   از نظر من بهترین افزونه IT Security است.

   17/05/2015پاسخ...
 • صبا

  سپاسگزارم مشکل من با fetch as google حل شد

  11/04/2015پاسخ...
 • صبا

  عذرخواهی میکنم که منظورم رو بد بیان کردم متاسفانه به اشتباه از مشخصه noindex در متاتگ robots استفاده کردم و اسایت من در سرچ گوگل ناپدید گردید با حذف این تگ آیا دوباره سایت من مثل قبل در گوگل دیده خواهد شد؟ از ابزار fetch از گوگل برای صفحات اصلی سایت استفاده کردم

  11/04/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، بله با همین روش مشکل برطرف میشه

   11/04/2015پاسخ...
 • هومن نورمحمدی

  عالی بود با اینکه سایت من در صفحه اول گوگل است ولی این مطلب خیلی بدردم خورد

  25/03/2015پاسخ...
  • صبا

   باز هم ممنون به خاطر مطالب خوبتون
   برای سایت من یه مشکلی پیش اومده و از دو روز پیش که اشتباهی تگ در مسترپیج بود و آپلود شد سایت در سرچ گوگل دیده نمیشه .
   من مجدد sitemap رو آپلود کردم و تگ فوق رو اصلاح کردم چه راه هایی وجود داره که سریعتر به حالت قبل در سرچ گوگل برگرده؟
   سپاسگزارم

   11/04/2015پاسخ...
   • صبا

    ببخشید این خط کد من نمایش داده نشد.
    منظورم تگ noindex در مسترپپیج هست

    11/04/2015
    • وب سیما

     ببخشید منظورتون رو از مسترپیج متوجه نمیشم، دقیقا کد کجا نمایش داده نمیشه؟

     11/04/2015
   • وب سیما

    خواهش میکنم، شما میتونید از ابزار fetch as google در وبمستر تولز استفاده کنید.

    11/04/2015
 • سایت تفریحی

  سلام عالی بود ممنون اما میشه بهم توو یک فایل تکست کدهای روبوت تکست رو بدید بذارم توو بخش روبوت تکست گوگل وبمستر؟؟برام ایمیل کنید لطفا ممنون

  25/03/2015پاسخ...
 • mortaza

  سلام استاد فکر نمی کنید که فایل روبات تکست خودتون ناقصه!(سواله بر نخوره بهتون!)

  23/02/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   نه! برای وردپرس تا همین حد کافیه و نیاز به دستورهای اضافی نیست. قرار نیست این فایل همیشه شلوغ باشه و اگر هدف گذاری خاصی دارید باید تغییرش بدید. در حالت عادی خیلی باهاش کاری نداریم.

   24/02/2015پاسخ...
 • مهرزاد

  سلام. من یه سایت دارم که خودش روبات داره و داده ها رو می گیره. این صفحم با اینکه صفحه اصلیم هست اصلااا بازدید نداره ولی صفحه ی اخبارم که روبات نداره خیلی بازدید داره.میشه توضیح بدین؟
  http://www.mihannerkh.ir (دارای روبات و بازدید کم درحد 10 یا 20 تا)
  http://www.mihannerkh.ir/news(بدون روبات و سیستم دستی بازدید حدود 800 تا در روز)

  27/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   کلا این دوتا صفحه رو چرا با هم مقایسه میکنید؟! یکی پر از مطلب و نوشته و دیگری یک صفحه ثابت با محتوای ثابت که فقط عددهاش داره کمی تغییر میکنه.
   بعد این روباتی که شما دارید با این روباتی که توی این مقاله توضیح داده شده کاملا متفاوته و دو موضوع جدای از هم هستن

   27/01/2015پاسخ...
 • نیما

  واقعا کار این قسمت را هیچوقت نمیدونستم . منظورم وبمستر تولز بود

  13/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، پیشنهاد میکنم به بخش آموزش وبمستر تولز هم سری بزنید میتونه براتون جالب باشه.

   13/01/2015پاسخ...
 • davood

  سلام
  یه سوالی داشتم ، اگه صفحات سایت ما روبات رو ننوشته باشه توی گوگل ایندکس میشه؟ یا حتما باید توی سورس صفحه نشان داده شه
  مثال توی صفحه خودم :فقط اینو نشون میده

  <meta name="keywords" content="—-

  ولی متا روبوت رو نشون نمیده ، لازم هست که حتما نشون بده؟
  ممنون

  02/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   نه ضرورتی نداره، شما وقتی که بخواهید از روبات مخفی بشه از این کدها استفاده میکنید و در حالت پیش فرض گوگل تمام صفحات را دسترسی خواهد داشت.

   03/01/2015پاسخ...
 • امین

  عالی. ممنون که جواب گو هستید.

  15/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق و پایدار باشید.

   15/11/2014پاسخ...
 • امین

  خب الان روبوتکست من اینه :
  http://enterpc.ir/robots.txt
  میشه چک کنید ببینید درست نوشته شده یا نه ؟ ممنون میشم.

  14/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   چیز خاصی که توش نیست! ولی خب بنظرم مشکلی هم نداره. البته با توجه به استفاده ی شما از وردپرس اصلا نیازی به ساخت این فایل ندارید و خود وردپرس فایل رو بصورت مجازی میسازه

   15/11/2014پاسخ...
 • سیامک

  بله درسته کاملا درست میگید. از دیروز خداروشکر درست شد
  بی نهایت سپاسگزارم

  08/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز موفق و پایدار باشید

   08/11/2014پاسخ...
 • سیامک

  سلام وبسمیا
  اقا خیلی به کمکتون نیاز دارم
  تو وبمستر همه وبلاگهام یه پیامی با این مظمون اومده:
  Googlebot can’t access your site –
  و توضیحاتش
  Over the last 24 hours, Googlebot encountered 17 errors while attempting to access your robots.txt. To ensure that we didn’t crawl any pages listed in that file, we postponed our crawl. Your site’s overall robots.txt error rate is 100.0%.
  نمیدونم چرا از دیروز اینطور شده.
  باورتون نمیشه ولی بازدیدی هم از گوگل تقریبا میشه گفت ندارم
  خواهش میکنم راهنماییم کنید تنها سایتی که میتونم جواب بگیرم شمایید.چون قبلا نتیجه اش رو دیدم
  تورو خدا فقط لطفا زودتر راهنماییم کنید
  مرسی

  06/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   معمولا وقتایی این مشکل پیش میاد که سرور شما در دسترس نباشه، ولی با توجه به اینکه شما وبلاگ دارید و سرور اصلی مال میهن بلاگ است این اتفاق خیلی عجیبه!
   طی دو سه روز اخیر چندین شکایت مشابه از سرویس دهی میهن بلاگ دریافت کردیم، بنظرم اگر چند روز صبر کنید مشکلات سرورهاشون رو حل میکنن.

   07/11/2014پاسخ...
 • محمد طبرسی

  سلام با توجه به اینکه دوستمون در مورد وبلاگ رز بلاگ توضیح داد منم همون مشکل رو دارم نمیدونم باید چیکار کنم
  چه جوری تموم اون ساب دامینها رو به یک دامنه انتقال بدم؟؟؟

  25/10/2014پاسخ...
  • وب سیما

   این سیستم رزبلاگ مثل اینکه مشکلات زیادی برای کاربرانش ایجاد کرده، شاید اگر به خودشون اطلاع رسانی کنید یه کاری انجام بدن. من تا حالا سیستم کدنویسی داخلی و طراحی قالبش رو ندیدم و نمیدونم چقدر دست کاربر برای تغییرات باز گذاشته شده. ولی بطور حتم این مشکل از طرف خودشون باید به راحتی حل بشه

   25/10/2014پاسخ...
 • ehsan

  سلام من سایتم اصلا این قسمت براش خالیه بهترین کدی که میتونم بزارم داخلش چی هست؟

  26/09/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، بستگی به سایتتون داره، اگر آشنایی ندارید همون خالی باشه بهتره

   27/09/2014پاسخ...
 • باران

  Url blocked by robots.txt.
  Sitemap contains urls which are blocked by robots.txt.

  سلام.من در گوگل مپ در قسمت نقشه این warning را دریافت کرده ام…یعنی چی ؟ روبوت تکستمم چیز خاصی نداره…و اینه :البته اسم سایت رو عوض کردم اینجا..
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Disallow: /wp-includes/
  Disallow: /cgi-bin/
  Disallow: /wp-content/plugins/
  Sitemap: http://example.com/sitemap_index.xml

  حالا نظر شما چیه ؟

  07/09/2014پاسخ...
 • يك مدا

  سلام
  من سايت جديدي رو بالا اوردم كه بيشتر مطالبش عكس هست يكي از دوستانم براي ايندكس بهتر تصاوير سايت توصيه كردن اين كد رو در ربوت تكست قرار بدم
  User-agent: Googlebot-Image
  Allow: /

  بعد گذاشتن اين كد گوگل وبمستر اين خطا رو نشون ميده
  http://1moda.ir/: Googlebot can’t access your site

  الان بايد چي كار كنم كه اين خطا رفع بشه؟

  خيلي ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  13/07/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   این دستور بصورت پیش فرض هست و نیازی به نوشتنش ندارید، این کد نمیتونه دلیل عدم دسترسی گوگل به سایت شما باشه، احتمالا تغییرات دیگه ای دادید یا مشکل سروری داشتید. به هر حال اون کد رو حذف کنید.

   14/07/2014پاسخ...
 • دستگاه پخت نان سنگک

  مرسی عالی بود

  06/07/2014پاسخ...
 • علي

  با سلام
  با توجه به دستور
  Disallow: /wp-content
  در وردپس ،پوشه هاي عكس ها جستجو نمي شود،حال براي جستجوي عكس ها و نمايش آنها در موتور جستجوي عكس گوگل بايد چه دستوري نوشت تا عكس ها در گوگل به نمايش در بيايند
  در ضمن افزونه ،افاضه كردن خودكار (alt) به عكس ها نصب و فعال مي باشد

  24/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   چرا باید از همچین دستوری استفاده کنید؟! فقط پوشه های wp-admin و wp-includes رو توی فایل روبات خودتون قرار بدید. دلیلی نداره که wp-content رو هم وارد کنید. اگر هم اصرار به این کار دارید میتونید فولدرها رو مجزا معرفی کنید. مثل /wp-content/themes

   25/05/2014پاسخ...
 • m

  نه با زدن site:www.site.ir تو گوگل پست هام میاد نه با کپی کردن کامل عنوان پست ها.بعدش خود وبمستر گوگل زده 30 تا پست ایندکس شده الان 2 هفتس اینطوریه.100 درصد یه مشکلی هست که نمیدونم چیه…

  اما در مورد اون قسمت که پیشنهاد شغل دائم ما به شما:حرف شما درسته که تو یه صفحه جدا باید بزارمش ملی من اونو برای نسبت متن به کد گذاشتم چون تو صفحه اول چیز زیادی نوشته نشده و نسبت مت به کد رعایت نشده.
  بنظرتون خوبه که اونو از قسمت ادامه مطلب پستها پاک کنم فقط تو صفحه اصلی باشه یا کلا پاک کنم تو یه صفحه جدا بزارم.اخه اینطوری نمیدونم تو صفحه اصلی چی بنویسم که با اون کارم بتونم text ratio رو رعایت کنم

  30/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   اون نسبت متن به کد باید رعایت بشه ولی با مطلبی که به موضوع صفحه هم مربوط بشه. اگر فقط توی صفحه اصلی باشه مشکلی نداره ولی تو صفحه داخلی ها مشکل ایجاد میکنه.
   وبمستر همیشه امارش ار واقعیت عقبه و اوایل کار یک سایت بصورت روزانه اطلاعات رو آپدیت نمیکنه. د رحال حاضر بنظرم مشکل ایندکس ندارید شماو مهم اینه که توی کلمات مورد نظرتون جایگاه خوبی پیدا کنید.

   30/03/2014پاسخ...
 • m

  همچنان وبلاگ من مشکل ایندکس داره حدود 20 پست اخیری که گذاشتمو گوگل طی 3 هفته قبل تا الان ایندکس نکرده.آیا ممکنه از robots.txt باشه.تو رزبلاگ جدیدا امکانی اضافه شده که اختیار کامل به کاربرو میده تا robots.txt رو دستکاری کنه.بنظرتون مشکل از چیه ؟
  هر کاری رو این وبلاگ انجام دادم ولی ایندکس نمیشه.CDN وصل کردم.محتوای تکراری به هیچ وجه تولید نکردم.80 درصد پست هامو خودم تایپ کردم.عنوان خوب و پیوند یکتای کوتاه و مناسب برای پستها گذاشتم.سرعت لودینگ رو بالا بردم برای عکس های آلت و سایز تعریف کردم.ارور های w3 رو به یکی کاهش دادم.تو گوگل وبمستر ثبت کردم وبلاگو سایتمپو معرفی کردم تو شبکه های اجتماعی فعالیت دارم میکنم.حتی بیشتر پست ها رو تو گوگل فتچ کردم.ولی بعد 2 هفته یه چندتایی بیشتر ایندکس نشده.

  اگر در توانتونه یه نگاهی بندازید ببینید مشکل چیه.

  ضمنا بنظرتون آیا این سایت خوبیست ؟ http://seositecheckup.com
  فاکتور های فوق العاده زیادی رو اندازه گیری میکنه تا نمره آنالیز یک سایت رو در نظر بگیره…حتی فاکتور هایی بیشتر از woorank

  30/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   به جز 3 تای آخر، بقیه ایندکس شده بود ولی با زدن آدرس نتونستم پیداشون کنم، با جستجوی دقیق عنوان دوم هر مطلب پیداش کردم توی گوگل!
   حتی اکانت گوگل پلاس شما رو هم شناخته. فقط یه نکته اینکه اون بخش “پیشنهاد شغل دائم ما به شما” رو از زیر صفحات حذف کنید. یه متن به این طولانی نباید توی همه صفحات تکرار بشه. براش یک صفحه مجزا بسازید و لینکش رو توی صفحات قرار بدید. تراکم کلمات کلیدی شما توی صفحه کم میشه اینجوری.

   اون سایت رو هم چک کردم، یک سری ایرادات داشت ولی در کل کامل و قوی بنظر میرسه.

   30/03/2014پاسخ...
 • M

  یه سری میگن باید لینک روبات سایت رو تو سایت لینک کنی اینجوری گوگل راحت تر میتونه صفحات رو برسی کنه راسته بنظرتون؟

  29/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   نیازی به این کار نیست! خودش میفهمه و پیدا میکنه

   29/01/2014پاسخ...
 • M

  وبسیمای عزیز.من یه وب دارم ولی چندین آدرس دارم.اون ساب دامین ها مخصوص رزبلاگ هست که کاربرا بر اساس سلیقشون یکی رو انتخاب کنن.و من دامنه Ir رو که خریدم به همشون ترجیح دادم.در مورد کدی که گفتین پیداش کردم
  جالبش اینجاس تو وبم بود کدش و من آدرس رو فقط تغییر دادم و روی دامنه ای که میخواستم گذاشتم.مقالشم تو نت خوندم.الان یعنی درست انجام دادم؟چون من تست میکنم ریدایرکت نمیشه رو اصلی.یا مدلش اینجوریه که گوگل میتونه بفهمه که اون آدرس اصلیمه و بقیه آدرسا ایندکس نمیشن.میشه شما یه سر بزنین از سورس کد نگا کنین ببینین مشکلی داره یا نه؟
  واقعا ممنونتونم حرف ندارید شما

  20/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   همین که اون کد توی صفحه باشه و آدرس اصلی مطلب رو معرفی بکنه کافیه برای گوگل. این روش با توجه به اینکه شما امکان ریدایرکت رو نداشتید بهترین راهه و برای روبات های گوگل کاملا قابل درک.

   20/01/2014پاسخ...
 • M

  فوق العاده بود.سلام همینطور که میدونید رزبلاگ خودش دارای دامنه های زیادی هست حدودا ۵ ساب دامین داره.
  site.rozblog.com
  site.rozfa.com
  site.rozfa.ir
  site.rzb.ir
  site.r98.ir
  منم یه دامنه ir خریدم براش بعدش تک تک اینا رو من به گوگل معرفی کردم قدیما بدون www الان که نگا میکن ۶ دامنه بدون www ایندکس شده و ۶ دامنه با www ایندکس شده در گوگل دارم که سر جمع میشه ۱۲ تا که این خودش محتوای تکراری حساب میشه.یعنی فاتحه هی میبینم ایندکس نمیشه.ما که دسترسی به فایل Robots.txt نداریم چه کاری میتونیم بکنیم که فقط یک دامنه داشته باشیم بدون www بقیه از دید گوگل خارج شه.یا ردایرکت شه همه رو ir .ضمنا من مقاله “ثبت دامنه اصلی سایت” رو خوندم انجام هم دادم طبق روشتون نتیجه نگرفتم.آیا کدی هست اصولی که از لحاظ گوگل به وب لطمه نزنه ؟

  19/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   من با سیستم رزبلاگ کار نکردم ولی شما میتونید از تگ re=”canonical” استفاده کنید و همه رو به یک دامنه اصلی وابسته کنید. اینجوری محتوای صفحات تکراری نمیشه و آدرس ها متفاوت میشن.
   البته من نمیدونم دلیل شما از داشتن این همه وبلاگ چیه! چرا فقط یکی رو مدیریت نمی کنید؟

   19/01/2014پاسخ...
   • محمد طبرسی

    سلام نحوه ی کار با این کد چه جوریه؟؟؟؟؟جواب میده؟؟

    25/10/2014
    • وب سیما

     سلام، بله جواب میده ولی باید کمی کدنویسی هم بلد باشید، اگر نحوه کار صحیحش رو نمیدونید پیشنهاد میکنم که این کار رو انجام ندید!

     25/10/2014
 • نیما

  سلام
  از کاربران رزبلاگ هستم.وبسایتم هم با www و هم بدون www باز میشه
  ازتون درخواست کد باز کردن سایت با www رو دارم(دایرکت) اگر ممکنه یک کدی که در رزبلاگ کار کنه و همین طور هنگام انتقال از حالت بدون www به حالت www ، بیننده وقفه و زمانی رو احساس نکنه دارم
  با تشکر فراوان از شما

  06/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، متاسفانه این کد رو باید در فایل هایی قرار بدید که نیاز به دسترسی به هاست دارن ولی سیستم های وبلاگی مثل رزبلاگ بعید میدونم همچین قابلیتی رو به کاربران خودشون بدن.

   07/01/2014پاسخ...
 • کوتاه کننده لینک

  ممنون.

  27/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم

   28/12/2013پاسخ...
 • احسان

  با سلام و درود
  ممنون از راهنمایی های بسیار مفید و سازنده تون
  چند وقتی هستش که من میخام محتوای صفحاتی که دارای فایلهای docxجهت دانلود هستند و آدرس اونها بضورت داینامیک تولید میشه رو از دید روباتها مخفی کنم.اما موفق نمیشم
  سپاسگزار میشم راهنماییم کنید.
  باعرض معذرت من این سوال رو اشتباها در قسمت سایت مپ نوشتم که همین جا به حاطرش پوزش میخام

  08/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   روش های زیادی برای این کار وجود دارد ولی برای راهنمایی بهتر باید نحوه آدرس دهی صفحات سایت و خود سایت رو بررسی کنیم. شما از چه سیستم مدیریت محتوایی استفاده میکنید؟

   09/11/2013پاسخ...
   • احسان

    با عرض سلام
    متشکر از جواب سریعتون
    سیستم مدیریت محتوایی که ما استفاده میکنیم رو برنامه نویس نوشته و مثل مدیریت محتواهای وردپرس و جوملا و امثالهم نیست.
    آدرس سایت:www.ferdowsigroup.com
    قسمت مرکز دانلود بدلیل اینکه گوگل محتوای فایلهای docxرو میخونه میخاستم اونارو از دید گوگل بات مخفی کنم.

    09/11/2013
    • وب سیما

     همانطور که در مقاله نیز اشاره شده شما میتوانید یک پسوند خاص را از دید گوگل پنهان کنید. در مثال مقاله فایل gif مثال زده شده و شما میتوانید آن را به docx یا هر پسوند دیگری تغییر دهید تا توسط گوگل ایندکس نشود.

     User-agent: Googlebot
     Disallow: /*.gif$

     09/11/2013
 • طراحی سایت

  جالب بود .ممنون از شما

  02/10/2013پاسخ...
 • سریال دانلود

  عالی بود متشکر…
  راستی اگر صفحه اصلی سایت با استفاده از تک noindex استفاده بشه چه اتفاقی میافته؟
  کلا سایت در گوگل ایندکس نمیشه؟
  حتی صفحه اول؟

  01/10/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز.
   هر صفحه از سایت هویت مستقلی داره و اگر تگ noindex رو در صفحه اصلی سایت بکار ببرید فقط همون صفحه ایندکس نمیشه ولی اگر در تمام صفحات قرار بگیره هیج صفحه ای از سایت شما ایندکس نمیشه

   01/10/2013پاسخ...
 • قالب وردپرس

  جالب بود ممنون…

  30/09/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟