سوالاتی که باید از شرکت سئو بپرسیم

در مقاله ای تحت عنوان راهنمای عمومی سئو به بررسی انتظارات منطقی از سئو سایت و هدف گذاری صحیح در آن پرداختیم. پس از تصمیم گیری برای سفارش به یک شرکت سئو یا فرد متخصص بهتر است حقوق خود را شناخته و سوالات مناسبی را بپرسیم. سئو سایت اهمیت بسیار بالایی داشته و سپردن آن به افراد ناوارد یا کسانی که از روش های نامناسب در سئو بهره میبرند میتواند عواقب بسیار خطرناکی بهمراه داشته باشد.

پادکست

 

در قدم اول با یک جستجوی ساده از نام شرکت سئو یا فرد متخصص در گوگل میتوانید سوابق و مشتریان گذشته او را بهتر بشناسید، نظرات ارائه شده از طرف مشتریان در شبکه های اجتماعی یا انجمن های گفتگو دیدی کلی نسبت به اعتبار و موفقیت این شرکت در زمینه کاری خود در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین وبسایت خود شرکت میتواند معیار مناسبی برای ارزش گذاری فعالیت های او باشد.
اشتباه رایج در این زمینه جستجوی عبارت هایی مانند “سئو”، “متخصص سئو” و “سفارش سئو” در گوگل می باشد و اکثر افراد معتقدند که نتایج اول گوگل در این کلمات بهترین گزینه ها برای سئو سایت آنها می باشند. ولی حضور در صفحه اول گوگل همیشه به معنی اعتبار و حسن انجام کار شرکت سئو نمی باشد زیرا شرکت های زیادی با استفاده از ترفندهای نامناسب برای مدتی کوتاه جایگاه مناسبی در گوگل کسب میکنند و پس از آن با جریمه های گوگل مواجه میشوند. ممکن است شما هم دقیقا در همان زمان یک یا دو ماهه با این شرکت های سئو آشنا شوید! البته این موضوع به این معنی نیست که کسانی که نتایج اول گوگل را به خود اختصاص داده اند حتما تکنیک های نامناسب را به کار برده باشند یا تخصص کافی نداشته باشند.
در نهایت با بررسی شرایط کاری، سابقه و اعتبار شرکت های سئو و محتویات و اطلاعات موجود در سایت آنها به لیستی نهایی از گزینه های مورد نظر خود برای سفارش سئو خواهید رسید که میتوانید با پرسش سوالات زیر به جمع بندی مناسب برای اننتخاب بهترین شرکت سئو برسید.

زمینه اصلی فعالیت شرکت سئو

آیا شما تنها به لینک سازی میپردازید یا تغییرات در سایت و شبکه های اجتماعی را نیز مد نظر خواهید داشت؟

بهترین شرکت سئو برای شما گزینه ای است که تمامی فعالیت های متناسب شامل؛ لینک سازی صحیح و معتبر، تصحیح کدهای سایت و بهینه سازی مطالب، فعالیت در شبکه های اجتماعی و آموزش های جانبی به مشتری را بطور کامل پوشش دهد. اگر شما یک شرکت یا سایت کوچک را اداره میکنید از نظر مالی نیز به صرفه تر خواهد بود اگر کلیه فعالیت ها توسط یک شرکت سئو صورت پذیرد.
اگر قصد راه اندازی یک تجارت یا سایت جدید را دارید و از ابتدا اهمیت ویژه ای برای سئو سایت خود قائل هستید، شرکت سئو مورد نظر شما باید تخصص کافی در طراحی سایت و کدنویسی صحیح و متناسب با اصول سئو را بخوبی انجام دهد. انتخاب شرکتی که هم در زمینه طراحی و هم در زمینه سئو توانایی و قابلیت های لازم را داشته باشد هزینه ها و ریسک شما را تا حد بسیار زیادی کاهش خواهد داد. البته توجه داشته باشید که بیشتر شرکت های طراحی سایت تنها موارد مربوط به سئو داخلی سایت را برعهده میگیرند و فعالیتی در زمینه لینک سازی شما نخواهد داشت.

تکنیک لینک سازی در شرکت سئو

چه تعداد لینک و در چه مدتی به سایت من ارجاع داده خواهد شد؟

اگر به کیفیت و ارتباط موضوعی لینک ها با سایت شما توجه شده باشد، کسب بک لینک کار ساده ای نیست. اگر شرکت سئو پیشنهاد دریافت 100 لینک در مدت یک ماه را به شما بدهد به آنها بگویید که قصد ندارید در آینده با جریمه های مختلف گوگل روبرو شوید! موتور جستجوی گوگل معیارهای مشخصی برای سنجش بک لینک غیر طبیعی داشته و الگوریتم پنگوئن را برای جریمه سایت هایی که برخلاف این معیارها فعالیت میکنند ایجاد کرده است.
نمیتوان تعداد مشخصی برای لینک های دریافتی در یک ماه در نظر گرفت، بهتر است از قبل از هرچیز از شرکت سئو لیست سایت هایی که قرار است لینک شما را در خود قرار دهند دریافت کرده و پیج رنک، میزان بازدید روزانه و تعداد مطالب ارسالی در ماه آنها را بررسی کنید.

مت کاتس، مدیر ارشد مبارزه با اسپم گوگل میگوید: هدف شما این نیست که لینک های ورودی به سایت طبیعی بنظر برسند بلکه هدف آن است که لینک های ورودی به سایت شما طبیعی باشند.

شرکت سئو

بکارگیری تکنیک های مخرب

آیا شرکت سئو شما از برنامه های ایجاد لینک اتوماتیک استفاده میکند؟

شرکت ها یا افرادی هستند که با استفاده از نرم افزارهای گوناگون لینک شما را در تعداد زیادی سایت و وبلاگ قرار میدهند و یا سایت شما را در صدها سایت آگهی رایگان ثبت میکنند. این روش یکی از خط قرمز های گوگل بوده و عواقب آن برای سایت شما بسیار خطرناک است. در بازه زمانی کوتاهی شما شاهد پیشرفت سریع سایت، بهبود جایگاه در گوگل و افزایش بازدید خواهید بود، رضایت شما از شرکت سئو جلب میشود و هزینه کار را پرداخت میکنید ولی بعد از گذشت دو یا سه ماه به یکباره همه چیز از دست خواهد رفت و ممکن است دیگر هیچ گاه به شرایط عادی برنگردید.
روش های ایجاد لینک برای سایت خود را از شرکت سئو طرف قرارداد بپرسید و مطمئن شوید که تمامی لینک ها با فکر و هدف قبلی و بصورت دستی ایجاد میگردند. فعالیت در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته باشد و سایت های لینک دهنده به شما ارتباط موضوعی مناسبی با زمینه کاری شما داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله چرا خرید بک لینک اشتباه است؟ مراجعه نمایید.

شرکت سئو چه کلمات کلیدی پیشنهاد میدهد

فرآیند سئو سایت من بر روی چه عبارات و کلماتی انجام خواهد شد و به چه دلیل این کلمات کلیدی انتخاب شده اند؟

کلمات کلیدی اهمیت بسیار بالایی در سئو سایت شما خواهند داشت تا جاییکه برخی شرکت های سئو هزینه فعالیت خود را با توجه به عبارت مورد نظر شما و میزان رقابت آن در گوگل تعیین میکنند. تهیه یک لیست از کلمات کلیدی بی ارزش (کم جستجو در گوگل) یا کم رقابت کار ساده ای برای یک شرکت سئو می باشد. قبل از پرداخت هزینه یا ثبت قرارداد لیست مشخصی از کلمات کلیدی مورد نظر خود تهیه کرده و به مسئول سئو ارائه دهید. برای اینکار میتوانید مقاله انتخاب استراتژی سئو را مطالعه نمایید.
فراموش نکنید که مشاوره شرکت های معتبر سئو در این زمینه بسیار راهگشا می باشد و آنها دید بهتری نسبت و به ارزش و کیفیت کلمات انتخابی شما خواهند داشت. در نتیجه اگر از اعتبار شرکت مطمئن هستید مشاوره آنها را در این زمینه بپذیرید. هدف نهایی خود را کسب بازدید بیشتر برای سایت و البته با کلمات مرتبط با زمینه کاری خود قرار دهید. کسب رتبه مناسب در عبارات کم جستجو یا عبارات نامتناسب با زمینه کاری شما هیچ ارزشی نخواهد داشت.

کلمات کوتاه و عمومی همیشه انتخاب های مناسبی برای شما نیستند! بعنوان مثال درخواست کسب جایگاه در صفحه اول گوگل برای عبارتی مانند “دانلود” یا “فیلم” درخواستی غیرمنطقی و دور از ذهن است. زیرا این کلمات با توجه به رقابت شدید، ارزش مادی بسیاری بالایی خواهند داشت که در مقایسه با هزینه پرداخت شده توسط شما به شرکت سئو بسیار زیاد می باشد.

اعتبار و سابقه کاری

سابقه کاری و موفقیت های قبلی شما چیست؟ مشتریان شما تا چه حد از کار شما رضایت دارند و آیا امکان صحبت با آنها وجو دارد؟

یک شرکت سئو معتبر بطور حتم مشتریان قدیمی و سابقه کاری مشخصی خواهد داشت. شما میتوانید لیستی از مشتریان آنها و نشانه های موفقیت شان را درخواست کنید. همچنین بهتر است که با مشتریان قبلی شرکت سئو تماس گرفته و از رضایت آنها نسبت به سرویس ارائه شده و پشتیبانی پس از آن مطمئن شوید.
پیشنهاداتی مانند سئو رایگان برای 10 مشتری اول یا تخفیف های زیاد به مناسبت راه اندازی یک شرکت سئو جدید به هیچ عنوان انتخاب مناسبی برای شما نمی باشند. زیرا ممکن است افرادی با آزمون و خطای روش های نامناسب بر روی سایت شما مشکلات زیادی را در آن ایجاد کنند که با توجه به عدم پرداخت هزینه از طرف شما مسئولیتی نیز نسبت به ضرر و زیان شما در آینده نخواهند داشت.

شناخت تیم سئو در شرکت

چه کسی مدیر پروژه و پشتیبان من در شرکت سئو خواهد بود؟

شما باید بطور مستقیم با یک نفر در شرکت سئو طرف قرارداد خود در ارتباط باشید. دریافت گزارش پیشرفت کار و تغییرات انجام شده در سایت شما بهتر است از یک نفر پیگیری شود تا از مشکلات احتمالی تا حدامکان پیشگیری گردد. شناخت یک فرد و دریافت اطلاعات تماس او مانند ایمیل و شماره تماس به شما این امکان را میدهد تا مسئول مستقیم کار خود را بشناسید و در صورت بروز مشکل امکان پیگیری و بازخواست را داشته باشید.

همچنین برای دریافت اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی، اکانت وبمستر گوگل و سیستم های مشابه آن که توسط شرکت سئو برای شما ایجاد شده است نیاز به ارتباط مستقیم با یک فرد مشخص و مسئول پروژه خود خواهید داشت.

تعرفه های سئو و دلیل آن

نحوه قیمت گذاری شرکت سئو انتخابی شما به چه صورت است و این هزینه در قبال چه فعالیتی خواهد بود؟

مهمترین سوالی که باید از شرکت سئو بپرسید همین نحوه قیمت گذاری و هزینه های شما در آینده می باشد. لیست فعالیت های انجام شده توسط شرکت سئو و هزینه های آنها را به تفکیک دریافت کنید تا نظارت بهتری بر فرآیند کاری خود داشته باشید.

برخی شرکت ها براساس تعداد ساعات کاری خود بر روی سایت شما، هزینه را تعیین میکنند و برخی دیگر براساس تعداد لینک های وردی به سایت یا جایگاه کسب شده در یک عبارت خاص در نتایج گوگل. بهترین انتخاب برای شما شرکت هایی هستند که بصورت ماهیانه هزینه سئو سایت شما را تعیین میکنند و بخشی از پول را منوط به میزان پیشرفت و دستیابی به اهداف تعیین شده قرار میدهند. البته توجه داشته باشید که این مسئله به معنی سئو تضمینی یا بازپرداخت کل مبلغ در صورت عدم کسب نتیجه مورد نظر نباشد!

برای درک بهتر روش های قیمت گذاری و معایب و مزایای هرکدام پیشنهاد میکنیم مقاله ای که با عنوان قیمت پروژه سئو منتشر کردیم را مطالعه کنید.

اگر یک شرکت سئو موفقیت شما را در گوگل تضمین کند، یعنی دید مناسبی نسبت به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ندارد. درصدی از پول که وابسته به موفقیت سایت می باشد به طور معمول باید کمتر از 30 درصد کل دستمزد شرکت سئو باشد.

جمع بندی و سخن پایانی

اگر سایت شما نیاز به بهینه سازی و سئو داشته باشد خودتان میتوانید این کار را انجام دهید ولی انجام صحیح آنها نیازمند کسب تجربه و مطالعه گسترده در زمینه سئو خواهد بود. سایت ها و منابع گوناگونی در اینترنت برای آموزش سئو سایت وجود دارد که بسیاری از آنها اعتبار و ارزش چندانی ندارند. معمولا هزینه ای که به یک شرکت سئو معتبر میپردازید در قبال این زمان و ریسک اشتباه احتمالی شما، خواهد بود و با نگاهی دقیق تر متوجه خواهید شد که این هزینه کاملا به صرفه است.
سئو سایت کاری زمانبر و پرزحمت است که نیازمند صبر و حوصله زیادی می باشد. انجام تغییرات کوچک و بزرگ در سایت شما توسط شرکت سئو نیازمند زمان حداقل دو تا سه هفته ای جهت تاثیر بر میزان ورودی گوگل و جایگاه شما در نتایج جستجو می باشد. با توجه به جزئیات زیاد در علم سئو و پیچیدگی آن در عین سادگی، نمیتواند کاری ارزان باشد. قبول سئو سایت شما در مقابل پرداخت هزینه کم توسط یک شرکت سئو اولین جرقه برای عدم اعتماد شما و بررسی بیشتر خواهد بود.

مقالات وبسیما با هدف آموزش تکنیک ها و اصول اولیه سئو تهیه و منتشر میشوند که نتیجه ای از مطالعات و تجربیات گروه فعال در این شرکت می باشند. هدف ما آموزش رایگان این علم و پاسخ گویی به سوالات کاربران در حد توان علمی خودمان می باشد. اگر بدنبال سئو ارزان یا رایگان برای سایت خود می باشید مطالعه این مقالات و اجرای آنها بهتر از سپردن سایت به افراد ناوارد می باشد و اگر بدنبال پیشرفت در زمینه کاری خود و قدم های بزرگتر هستید فراموش نکنید که این کار نیازمند صرف هزینه و زمان بسیاری خواهد بود.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود
نام و نام خانوادگی نام و نام خانوادگی به فارسی
آدرس ایمیل sample@domain.com
تلفن همراه 09 XX XXX XXXX
متن نظر
ثبت دیدگاه
 • کاظم مظلومی
  31/10/2017

  سلام و ممنون از مطالب مفیدتون.
  من میخام یه سایت یا بهتره بگم یک مجله اینترنتی راه بندازم و پرسیدم گفتن حدود سه میلیون تومن هزینه طراحی قالبش است که قالبش اختصاصیه و کاملا بهینه .به نظر شما آیا از قالب آماده استفاده کنم بهتره یا یک قالب بهینه سازی شده چون میخام رتبه سایتم در الکسا به سرعت ۳ رقمی بشه و حتی مطالبم روکاملا اختصاصی میزارم.
  و2.5 میلیون هزینه بخش سئو میشه برام با اینمقدار هزینه و مطالب اختصاصی در ۶ماه بعد از راه اندازی سایت حداقل چقدر درامد ماهانه دارم و آیا پیشنهادی بهتری یا مشورتی برای من دارید.

  خیلی ممونرو سپاس

  • وبسیما
   WEBSIMA
   04/11/2017

   سلام کاظم عزیز
   سوال شما بسیار کلی بوده و موارد بسیاری در موفقیت تاثیر گذار هستند. رسیدن به رتبه ۳ رقمی نیاز به محتوای بسیار و سایت قدرتمند خواهد داشت و بودجه بندی شما فاصله زیادی با هدفی که دارید خواهد داشت.

 • احسان
  08/07/2016

  ما برای سایتمون بک لینک های با ارزش خریدیم
  نام دامنه هم کوتاه و مناسب هست و تقریبا همه ی نکات سئوی مطالب رو رعایت میکنیم.
  حدود 5 بک لینک فالو و با پیج رنک بالای 30 داره سایت
  همه ی مطالب رو هم در 3 شبکه ی اجتماعی معروف گوگل پلاس و فیس بوک و تویتر منتشر میکنیم.
  در 10 تا از انجمن های معروف و رنگ خوب عضو هستم و امضای من کلمه ی هدف هست.
  به نظر شما برای لینک سازی چه کارهای دیگه ای باید انجام داد؟
  امید زیاد بنده به نظر دادن در وبسایت ها بود که شما فرمودید تاثیر نداره!
  حتی وبسایت های بزرگ
  راستی از تاسیس سایت حدود 1 ماه میگذره ممنون میشم ی نظر کلی راجب سایت بدید. (البته دامنه حداقل 2 ساله است)
  و اینکه بنظرتون اگه با همین وضعیت پیش بره تا حدود چند وقت دیگه به جایگاه مورد نظر میرسه؟_با خرید ماهانه 5 بک لینک فالو و لینک سازی مستمر و مفید)
  ی سوالی هم ازتون داشتم
  شریک بنده برای بک لینک سازی با استفداه از یک نرم افزار به وبلاگ های میهن بلاگ نظر میفرسته و درصورت تایید مدیرسایت لینک ما فعال میشه
  بنظرتون مفید هست یا مضر؟

  • وبسیما
   WEBSIMA
   09/07/2016

   سلام دوست عزیز
   بنظرم شما تقریبا تمام تکنیک های Black hat یا همان کلاه سیاه رو به کار بستید که به سرعت پیشرفت کنید، فقط فراموش نکنید که پیشرفت سریع ممکنه با سقوط ناگهانی همراه بشه. این همه بک لینک به یک سایت در طول یک ماه اصلا طبیعی نیست و گوگل به سرعت تشخیص میده که شما چه اهدافی دارید. پیشنهاد میکنم حداقل تا 4 یا 6 ماه اول دنبال بک لینک نباشید.

 • Ali Ebrahimi
  23/05/2016

  مطلب بسیار مفید، کارآمد و کاملی بود
  الان ک دیگه اهمیت سئو برای اکثریت درحال شناخته شدن هستش، دونستن این اطلاعات هم واقعا ضروریه
  ممنون

 • یو پی اس
  08/03/2016

  چقدر مطلب کاملی بود خیلی وقت گذاشتید ممنون از شما

  • وبسیما
   WEBSIMA
   09/03/2016

   خواهش میکنم دوست عزیز. موفق باشید

 • وحید
  17/12/2015

  سلام ببخشید فک کنم کامنتم ارسال نشد اگه ارسال شده یکیش رو قرار بدید و پاسخ بدید.طراح سایت ما لینک های بردکرامبز رو طراحی نمیکنه.امکانش هست شما برامون طراحی کنید؟؟هزینه هم لطفا بفرمایید ممنون

  • وبسیما
   WEBSIMA
   17/12/2015

   سلام دوست عزیز، اولا که این کاملا وظیفه طراح سایت شماست. ثانیا برای براورد زمان و هزینه بهتر بود آدرس سایت و نوع مدیریت محتوای اون رو اعلام میکردید. میتونید با بخش مشاوره و فروش وبسیما تماس بگیرید

 • وحید
  15/12/2015

  سلام این مطلب هم مثل بقیه مطلب ها عالی و کامل و اصولی هست.
  ممنون از این همه زحمات شما که به صورت رایگان به مردم علم سئو یاد میدید.
  ببخشید یه سوال هم داشتم اگه ممکنه پاسخ بدید ممنون میشم
  برای سایتم میخام لینک های برد کرامبز بسازم به طوری که توی نمایش های گوگل به صورت سبز زیر لینک اصلی نشون داده بشه مثال توی گوگل بزنید اپل 6 دیجی کالا اول هست و لینک های بردکرامبز سبز داره و نشون داده میشه.
  میشه یه کم راهنماییم کنید بازم تشکر از زحمات بی وقفه شما و همکاران عزیزتون

  • وبسیما
   WEBSIMA
   16/12/2015

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز
   اگر از افزونه Yoast استفاده میکنید خودش یه فانکشن داره که لینک ها رو برای شما قرار میده و اگر نه باید کدنویسی کنید مطابق با استانداردهای Structured Data در گوگل.

 • حس اول
  01/12/2015

  سلام مجدد

  عرض شود یکی از اشکلاتی که از سایت ما گرفته شده این است که در صفحاتمان بیش از 100 لینک داریم. و گفته می شود که اگر بیش از 100 لینک در هر صفحه داده شود ان صفحه اسپم حساب می شود.

  خب سوال ما این است که ماکه در هر صفحه به سایت های خارج از سایت که 100 لینک نداده ایم اگر هم منظور لینکهای منو و اخبار مرتبط و تبلیغات است که خب همه زیاد دارند در صفحات خود. پس این سوال را داریم که چه لینک هایی نباید بیش از 100 تا شوند؟
  اگرمتنی از خود گوگل برای راهنمایی در این زمینه داشته باشید ممنون خواهم شد
  با تشکر

  • وبسیما
   WEBSIMA
   05/12/2015

   با سلام
   100 لینک مهم نیست خارجی باشد یا داخلی، گوگل اعلام کرده که وجود 100 لینک در یک صفحه طبیعی نیست. حتی اگر همه این لینک ها به صفحات خود شما باشند به این معنی خواهد بود که ساختار و دسترسی سایت شما دچار مشکل است. البته سال 2013 مت کاتس اعلام کرد که گوگل دیگه این فاکتور و محدودیت رو در نظر نمیگیره ولی هنوز هم اگر احساس کنند که یک سایت از این طریق داره اسپم ایجاد میکنه اون رو جریمه خواهند کرد. میتونید متن کامل خبر رو مطالعه کنید.

 • مسعود کربلائی
  31/10/2015

  سلام وقت شما بخیر . بنده یک سایت دارم که میخوام به شما بدم برای سئو . اما هزینه هاش رو نمیدونم . از لحاظ سرعت و کدنویسی قالب مشکلی نداره سایتم . میخوام با کلمات کلیدی مرتبطش در لینک اول باشه . چجوری هزینه ش رو حساب میکنید و اینکه حداقل قیمت شما برای این کار چقدر است ؟
  تشکر

 • ali
  10/08/2015

  با سلام
  تقریبا از 4 روز پیش ، مطالبی که در سایت قرار میگره ، بعد از دو ساعت ، ایندکس صفحه تگ بالاتر از صفحه مطلب اصلی قرار میگیره.
  یعنی اگه آدرس مطلب *** باشه. تو سرچ گوگل سایت ( ***) ، صفحه تگ بالاتر قرار میگیره با اینکه تعدا جمالت مطلب اصلی خیلی بیشتره. خ.د عنوان مطلب هم سرچ می کنما ولی نمی دونم چرا اینجوریه. بقیه سایت هایی هم که اینجوری مطلب میذارن این اتفاق براشون پیش نمیاد.
  لطفا مشکل رو بگید از کجاست. اگه سایت نیاز به سئو داره حتما بگید. منتظر راهنمایی تون هستم

  • وبسیما
   WEBSIMA
   12/08/2015

   سلام
   معیار شما برای اینکه تشخیص بدید کدوم بالاتر قرار میگیره اشتباه است، باید مستقیما در خود نتایج گوگل ببینید کدوم جایگاه بهتری دارند. همچنین به طور مشخص برچسب گذاری های شما در سایت در نیست، پیشنهاد میکنم مقاله برچسب گذاری صحیح رو مطالعه کنید.

 • طراحی سایت
  20/06/2015

  با سلام
  ممنون از مطالب خوبتون.

  • وب سیما
   22/06/2015

   سلام، خواهش میکنم

 • محمد صبور
  10/09/2014

  کلا ابن برخوردتون که هر کامنت رو با حوصله و بدون چشم داشت جواب میدید بی نظیره
  شک ندارم درآینده نزدیک، به یکی از قطبهای ایران در زمینه تجارت خودتون تبدیل میشید
  ممنون از راهنمایی و نظرتون
  قطعا وقت بیشتری رو صرف کار رو سایت میکنم

  • وب سیما
   11/09/2014

   خواهش میکنم دوست عزیز، خیلی خوشحال میشیم اگر بتونیم راهنمایی کوچکی به دوستان بکنیم و همفکری داشته باشیم. فقط شما اگر بتونید سرعت سایت رو کمی بالاتر ببرید موارد ذکر شده در سایت gtmetrix رو رعایت کنید میشه گفت ایرادی نداره کارتون

 • محمد صبور
  07/09/2014

  سلام و تشکربرای تهیه مطالبی از این دست. تازه با سایت شما آشنا شدم و به شدت برای دوستانی که مطالب کاربردی تهیه میکنن احترام قایلم. میخواستم ازتون درخواست کنم اگر امکان داره نظر کلی تون در مورد سایت من بگید.

  • وب سیما
   09/09/2014

   سلام دوست عزیز. بنظرم عالیه! از نظر سئو و اصول کدنویسی بررسیش نکردم ولی کلا شما استارت خیلی خوبی زدید به چند دلیل:
   ایده خیلی کار نشده تا حالا و جای رقابت داره
   کار اجرایی است و میتونه به درآمدزایی برسه حتی با بازدید کم
   سایت خیلی مرتب و تمیزه و چیز اضافی توش نیست
   محتوای موجود در سایت بنظر کامل میرسه و شما بخش های مختلف رو با متن های متناسب ارائه کردید.

   فقط روی سئو مطالب مانور ندادید زیاد انگار، اگر کمی اصول سئو رو در نگارش بکار بگیرید سریعتر رشد میکنید.

 • سجاد
  29/07/2014

  سلام . وبسیما بین همه سایتا سئو محتوات 20ه.تصمیم دارم همه مطالبو بخونم.
  من فقط برای این که پاسخ گو سوالات کاربران درباره مطالب هستید،ازتون خوشم اومده؛شما واقعا یکی از روشهای سئو رو خیلی قشنگ انجام میدید.

  یه سوال داشتم من میخوام یه دامنه بخرم و به وبلاگ وصل کنم و در زمینه عکس فعالیت کنم.
  اما موندم کدوم سیستم رو برای این کار استفاده کنم؟میشه شما راهنماییم کنید.
  رزبلاگ یا میهن بلاگ؟

  ——————
  برای سایت عکس چند تا توصیه مهم هم برای ما بگید تا بعد از مدتی افت نکنم،ممنون میشم.
  اگه یادتون بیاد من یه وبلاگ بهتون گفته بودم(سجاد پیک)متاسفانه دیر توصیه های شما را عمل کردم و سایت برای رشد از بین رفت؛ممنون میشم مشکلات اونم برام بگید که در این سایت جدید تکرارش نکنم؟

  • وب سیما
   29/07/2014

   سلام، از حسن توجه شما سپاس گزارم
   شما که دارید دامنه میخرید و قبلا هم فعالیت توی فضای وب رو تجربه کردید پیشنهاد میکنم که از وبلاگ استفاده نکنید! چرا؟
   خیلی ساده است. اگر فکر میکنید که قراره موفق بشید پس باید از ابتدا پایه ها رو محکم بذارید، یه هاست ارزون و استفاده از سیستم مدیریت محتوا با قالب های رایگان همون کار وبلاگ رو برای شما انجام میده با این تفاوت که دستتون برای ارتقا و گسترش کار خیلی بازتر خواهد بود. اگر هم فکر میکنید که قرار نیست موفق بشید و ارزش ریسک حتی تا این حد رو هم نداره بهتره این کار رو شروع نکنید.
   برای تصاویر یه مقاله هست به اسم 4 نکته در بهینه سازی تصاویر که پیشنهاد میکنم اون رو مطالعه کنید.
   آدرس سایت قبلیتون خاطرم نیست که بتونم الان در موردش نظر بدم

 • مصطفی
  26/07/2014

  درآمد که خب با توجه به اینکه سایت دانلود هم افراد دیگه میخرن پست ثابت رو واسه خودشون هم میشه همکاری در فروش قرار داد. ولی به نظر منم به صرفه نیست .
  یک سوال اینکه من توی همه ی عناوین پست هام کلمه دانلود و نرم افزار رو به کار میبرم این کار خوبیه؟

 • مصطفی
  24/07/2014

  مرسی که جواب دادید. آرشیو ماهانه رو که حذف میکنم.
  ولی برچسب ها رو منظورتون اینه کلا از فوتر بردارم؟ یا به این صورت نباید باشه و یا اینکه جای دیگه ای باشه بهتره. میشه در این مورد بگید
  اون پست هم که پست ثابته چه کار کنم یعنی نزارم؟

  • وب سیما
   26/07/2014

   کلا بخش ابر چسب رو از فوتر یا هر جای دیگه ای بردارید. نه برای کاربران استفاده ای داره و نه از نظر سئو کار درستیه.
   پست ثابت هم بذارید پایین مقاله ها نه بالاشون، البته اگر کلا نذارید که خیلی بهتره، چقدر در آمد داره اینجور تبلیغات؟

 • مصطفی
  23/07/2014

  با سلام ببخشید میخواستم سایتم رو از نظر سئو یه انالیز کوچیک کنید اگه میشه امکانش هست؟
  http://www.melidownload.com
  خیلی از مقالاتتون راضی هستم

  • وب سیما
   23/07/2014

   تو یه نگاه میشه گفت: به نظرم بخش آرشیو ماهانه رو از سایدبار حذف کنید و بخش برچسب ها رو از فوتر. برچسب های مطالب رو اصولی تر و کمتر بزنید. تبلیغات رو بالای مطالب نذارید.

 • مریم
  14/07/2014

  سلام
  بنظر شما قرار دادن لینک در بخش نظرات با همین شیوه ای که در وب سیما قرار می دهیم در کادر هنگام ارسال نظر با توجه به اینکه نوفالو هست از نظر سئو امتیاز منفی دارد؟
  بسیاری اعتقاد دارند ارسال نظر موجب افت خواهد شد.بنظر ما اگر 10 گونه نظر اینگونه در روز ارسال بشه می تونه به سایت ضرر بزنه؟

  • وب سیما
   15/07/2014

   اگر نظر من براتون اهمیت داره بگم که هیچ تاثیری نداره! حتی زیاده روی در اون میتونه تاثیر منفی هم براتون داشته باشه چون گوگل لینک دهی زیاد در نظرات رو اسپم در نظر میگیره.

 • مهدی طیبی
  07/04/2014

  خیلی دوست دارم پست بعدی یا بعدی هاتون درباره سیستم های مدیریت محتوا بخصوص جوملا و وردپرس باشه و نبرد اینها که تقریبا وردپرس تو این نبرد پیروز هستش اما واقعا چرا هنوز خیلی از سایتهای شرکتی با جوملا پیاده سازی میکنن در صورتی که وردپرس هم تا حدودی این امکان درونش هستش و حتی شاید تو برخی موارد مانورش بیشتر هم باشه ! چرا هنوز اکثر شرکت های طراحی وب جوملا کار میخواهند تا وردپرس ؟ چرا هنوز تو اون باور قدیمی هستند که وردپرس برای سایتهای خبری و دانلود و وبلاگی هستش اما جوملا برای هر نوع سایتی ؟؟؟
  اینکه آمار چی رو میگه ، طرفدار کدوم بیشتر و افزونه های کدوم بیشتر و… همه می دونیم ، اینکه وردپرس بالاتر از جوملا !!! اما اینکه کاربران چه تجربه هایی دارند و چرا برخی وردپرس و برخ جوما را قبول دارند و چرا شرکت ها هنوز طرفدار جوملا و جوملا کار هستند جالب هست و خوب هستش که بدونیم …امیدوارم تمامی مطالب مربوط به این موضوع کاملا بی طرف باشه ….

  • وب سیما
   07/04/2014

   ایده خیلی خوبیه، قبلا در مورد وردپرس امکاناتش و میزان کارایی اون هم مقاله و هم اینفوگرافیک در وبسیما ارائه شده ولی مقایسه با جوملا رو تا به حال انجام ندادیم. مسئله اینه که هردو سیستم های قدرتمندی هستن ولی زمانی کارایی خواهند داشت که طراح سایت تسلط کافی به این امکانات و کدها رو داشته باشه.
   علت فعالیت در جوملا سابقه افراد توی این کاره به نظرم. برای کسی که چند سال با جوملا کار کرده و به توابع و امکاناتش آشنایی کامل داره خیلی راحت نیست که به وردپرس بیاد و همه چیز رو از صفر شروع کنه. هردو سیستم در زمان نصب اولیه مثل خاک رس میمونن و به دست های هنرمندی نیاز دارن که اونها رو به کوزه ها و ظرف های سفالین زیبا تبدیل کنه. حالا بعضی ها فقط باهاش قلک میسازن بعضی ها هم هر دفعه یک اثر هنری جدید خلق میکنن.

   • مهدی
    07/04/2014

    مثال قشنگی زدید ، پس میشه گفتش هر کدومشون قدرت طراحی سایت حرفه ای رو دارند ، پس چرا شرکت ها اینقدر دارن بروی جوملا مانور می دهند ، در صورتی که واقعا شرایط بسنجی وردپرس به کارگیری کدهاش ، افزونه نویسی ، کدهای سبک قالب سایتش، ساخت تعداد صفحات و… ، همگی بهتر از جوملا عمل میکنه !! اینکه میگید بسته به ” سابقه افراد توی این کاره ” خوب اکثر شرکت های طراحی سایت دراین باره دارن بروی جوملا مانور می دهند .

    • وب سیما
     07/04/2014

     فکر میکنم که نباید به دیدگاه یا سلیقه شخصی افراد توجه کرد و وبسیما هم از این قاعده مستثنی نیست. باید ببینیم که دید جهانی نسبت به این دو سیستم مدیریت محتوا چیه، البته بهتره که دروپال هم در کنارشون قرار بگیره تا بررسی دقیق تری باشه. از نظر آمار و ارقام وردپرس واقعا از همه جلوتره.
     فکر میکنم بهتر باشه از هرکدوم توی شرایط مناسبی استفاده بشه. برای یک سایت شرکتی همشون خوبن ولی وردپرس برای سایت خبری یا دایرکتوری عالیه، دروپال میتونه شبکه اجتماعی و سیستم بلاگ دهی خوبی ارائه بده و جوملا تقریبا یک آچارفرانسه به حساب میاد یا مثلا مجنتو که بهترین گزینه برای سایت های تخفیف گروهیه.

 • مهدی
  07/04/2014

  مثلا یکی دیگه از کارهایی که سئو کارها انجام میدهند کاری که یکی از دوستان در همین پست در قسمت نظرات با عنوان ” سامانه پیامکی چاپار341 ” برای شما نظر ارسال کردش …
  کلمه کلیدی مربوط به خودش در بخش نام و آدرس سایتش هم در بخش مربوط به آدرس سایت قرار دادش . خوب درسته این لینک no folow هستش اما باید ببینی چقدر و چه میزان تاثیر داره ، همین نوع نیز یکی از عمده فعالیت های سئو کاران هم هستش ، نظری هم که اعلام کرده در ارتباط با متن و پست هستش و ناخودآگاه مدیر سایت مجبور میکنه که این نظر قبول بکند ، چون یه جورایی ارسال نظرات هم از نظر سئو به نفع اون سایت هستش !!!
  حالا سوالی که برام پیش اومده این هستش که آیا این نوع لینک ها بک لینک محسوب میشوند یا خیر ؟ آیا بک لینک فقط به این معناست که لینک شما در سایت شخص Folow باشد ؟!
  چون خیلی جاها از خیلی حرفه ای ها پرسیدیم که میگن در انجمن ها عضو بشوید فعالیت کنید و زیر امضاء کلمه کلیدی و لینک سایتتون بزارید ، یا مثلا این سایت http://www.ranksignals.com به شما لیست کامل بک لینک هایی که دارید نمایش میدهد که جالب اینجاست که لینکهایی که در قسمت نظرات به همان مانند بالا که گفتم هم جزو بکلینک محسوب میکند .
  سوال بعدی من : مثلا بنده به از سایت پی.سی.دانلود یک لینک متنی خریدم به عنوان بک لینک . اگر فرض بر این بگیریم که این تبلیغات درهمه صفحات نمایش میدهد ، و چون هر صفحه ای برای خودش از نظر گوگل پیج رنک متفاوتی دارد ، برای مثلا این سایت 3000 هزار تا صفحه دارد ، آیا تبلیغ ما در اصل به نشانه سه هزار تا بک لینک محسوب می شود یا خیر ؟؟؟

  • وب سیما
   07/04/2014

   شما به دو مورد رایج از لینک سازی اشاره کردید که جداگانه پاسخ میدم:
   اولی شامل ارسال نظرات در وبلاگ ها و سایت های تخصصی میشه و همه لینک ها نوفالو هستن. اینکار اگر به هدف کسب لینک انجام نشه مشکلی ایجاد نمیکنه ولی افرادی که تنها برای قراردادن لینک خودشون در وبلاگ های متعددی نظر میذارن میتونن در آینده با مشکلاتی مواجه بشن. این روش برای ایجاد تعادل بین لینک های فالو و نوفالو شما خوبه ولی تاثیری توی پیج رنکتون نخواهد داشت.
   همچنین عبارتی که در بخش نظرات به سایت خودتون لینک میکنید نباید همیشه تکراری باشه و بهتره از ترکیبات و عبارات مختلف استفاده بشه. در مجموع تاثیر مثبت زیادی نداره ولی در صورت زیاده روی میتونه تاثیر منفی داشته باشه.

   مورد دوم مربوط میشه به تبلیغات متنی و خرید بک لینک در سایدبار صفحات که یکی از مهمترین اصول الگوریتم پنگوئن برای جریمه سایت هاست! و در این مورد مقاله جداگانه ای نیز منتشر کردیم. گوگل میگه که لینک های موجود در سایدبار صفحات که در همه جای سایت موجود هستن باید نوفالو باشن وگرنه بعنوان مصداق خرید و فروش لینک به حساب میان.
   همچنین همه صفحات یک سایت نمیتونن ارتباط موضوعی با سایت شما داشته باشن و حضور لینک شما در بیشتر اونها فایده ای براتون نداره. توی وبمستر گوگل تعداد دامنه های لینک شده به شما یک عدد اضافه میشه و تعداد لینک های به سایت شما 3000 تا و همین بهترین دلیل برای گوگل خواهد بود که این لینک رو غیرطبیعی شناسایی کنه.

 • سامانه پیامکی چاپار341
  05/04/2014

  دوست عزیز واقعا زیبا و کابردی بود این متن شما
  از زحماتی که می کشید سپاسگزارم
  به امید موفقیت بیشتر شما

  • وب سیما
   06/04/2014

   سلام دوست عزیز، ممنون از دیدگاه شما.
   برای شما هم آرزوی موفقیت داریم.

 • حامد
  05/04/2014

  سلام و تشکر فراوان از وب سیما
  من به عنوان یه سئو کار با مقاله شما موافقم

  تذکر به دوستانی که قصد سئو سایت و وبلاگ خود دارند

  همینطور که وب سیما گفت گول سایت هایی که با هزینه کم حاظر به سئو وبلاگ یا سایت شما هستند نخورید ( سایت شما رو اسپم می کنند )

  از نرم افزارهای بک لینک اتوماتیک هم اصلا استفاده نکنید

  یه سئو کار حرفه ای قبل از همه باید نمونه کارها خوبی داشته باشد
  می تونید به سایت منم سر بزنید
  http://designer.behtarinabzar.ir/category/seo/

  • وب سیما
   06/04/2014

   سلام آقا حامد.
   ممنون که نظرتون رو اعلام کردید. اضافه کردن نکات بیشتر توسط دوستانی که اطلاعات خوبی در این زمینه دارن میتونه مقاله خیلی رو کاربردی تر کنه.

 • حامد
  05/04/2014

  من با نظر دوست عزیزمون اقا مهدی طیبی موافقم

 • farbod
  05/04/2014

  سلام

  کامل بود.

  • معماری داخلی
   08/04/2014

   به نظر شما یک سایت میشه ظرف مدت یک ماه بیاد صفحه اول گوگل؟
   اگر میشه از چه طریقی؟

   با تشکر

   • وب سیما
    08/04/2014

    سلام دوست عزیز،
    بله امکانش هست ولی خیلی بستگی به زمینه کاری شما و کلمات کلیدی مورد نظرتون داره. سئو مجموعه ای از فعالیت هاست و نمیشه گفت فقط با یک روش مشخص موفقیت شما تضمین شده است! مهمترین کاری که میتونید انجام بدید تولید محتوای اختصاصی و رعایت اصول اولیه سئو در طراحی سایت و ارائه مطالب است.

 • مهدی طیبی
  05/04/2014

  ممنون از مقاله خوب و مفیدتون که قرار دادید . خوب بعد از مطالعه این مقاله جا داشتش چند تا نکته بگم که هم توش سوال هستش هم یه تجربه شخصی:
  نکته اول :: وقتی شما یه ماست زنی پیدا کردید که بگه ماستم ترش مطمئنن یه شرکت سئو کار هم پیدا میکنید که با مشتری خودش صاف و صادق باشه !! اینکه ما از نظر کلمات کلیدی بفهمیم که اون شرکتی که کار سئو را انجام داده به نظر شخصی اشتباه هستش چون امکان داره چندین وقت از عمر سایت می گذره و سایت مطالبش آپدیت میکنه و گوگل هم به خاطر آپدیت مطالب اون سایت رتبه اول قرار داده ، بهترین معیار از نظر بنده این هستش که شرکتهایی که این خدمات انجام میدهند یک لیست که شامل : کلمه کلیدی | زمان انجام پروژه | رتبه | عنوان سایت قرار بدهند که کاربر بتونه به راحتی رتبه سایت چک کنه و یا اینکه با اون سایتی که در گوگل رتبه دار شده تماس بگیره و نحوه عملکرد شرکت سئو ازشون پرسجو کنه ..
  موضوع بعدی درباره ” زمینه اصلی فعالیت شرکت سئو ” تقریبا هر شرکتی که زمینه طراحی وب فعالیت می کند ، خدمات سئو رو هم انجام میدهد .
  موضوع بعدی ” تکنیک لینک سازی و بکارگیری تکنیک های مخرب” به نظر من هنوز گوگل اون روال قدیم داره انجام میده و اهمیت هم بهش میده مخصوصا در بک لینک ، نمونه اش هم در اکثر سایت های پر بازدید مثل یک پزشک ، نردبان ، نارنجی ، پی.30 دانلود و … می بینید که تبلیغات متنی هنوز وجود داره و گوگل بهش اهمین خاصی هم میده . برای مثال عرض کنم خودم زیاد در کار سئو نبودم و نیستم ، اما یه سایتی بود درباره ” اجار ه آپارتمان در استانبول” به نام prestijturkey.com با خرید 3 بک لینک از 3 سایت معتبر + ارسال نظر دربخش نظرات وبلاگ ها و وبسایت ها و بخش امضاء در انجمن ها با کلمه کلیدی و لینک به اون سایت { البته با راهنمایی یکی از دوستان در زمینه سئو } و تعدادی مطلب قرار دادن در وب سایت ، این سایت الان در رتبه های اول گوگل هستش با اون کلمه کلیدی که میخواهم . پس هنوز گوگل بروی بک لینک اهمیت فروان میزاره ، حالا چه خرید چه تبادل لینک .

  موضوع بعدی درباره ” تعرفه های سئو” خدایش دور از انصاف نباشه ، تعرفه های سئو خیلی بی انصافی هستش و تفاوت های بسیار داره با هم … مثلا از چند شرکت درباره یک کلمه کلیدی و رتبه اولش در گوگل سوال کردم قیمت ها متفاوت بود ، یکی 3 میلیون ماهی 400 هزار تومان ! یکی 600 هزار تومان ، سالی 400 هزار تومان و … یه جورایی سئو سایت شبیه به اجاره خونه می مونه !!!
  و در آخر به نظر شخص بنده تو وبسایتتون یه قسمتی تحت عنوان بلاگ قرار بدید و توش هر روز یا هر چند روز مطلب جدید بگذارید یه خورده هم از نظر سئو سایتتون ردیف کنید ، یه چند تا هم بک لینک بخرید مطمئنن سایتتون بالا میادش .

  بازم ممنون از مطالب خوب وبلاگتون .

  • وب سیما
   06/04/2014

   سلام مهدی عزیز،
   به نکات خیلی خوبی اشاره کردید و ممنون که در راه بهبود محتوای این مقاله به ما و دیگر دوستان کمک میکنید. البته نکته ای که باید توجه کنید اینه که موفقیت یک سایت با این روش به معنی وجود یک راه حل کلی و مطمئن به این روش نیست.
   بستگی مستقیم به زمینه کاری شما، میزان فعالیت، ارتباط سایت های لینک شده به سایت شما، تعادل میان لینک های فالو و نوفالو، بازه زمانی کسب لینک ها، کلمات لینک شده به سایت شما و موارد بسیاری دارد. وبمستران زیادی هستن که همین روند شمارو طی میکنن و با پیشرفت خوبی همراه میشه ولی خیلی زود اسیر جریمه های گوگل میشن. حتی اگر قرار باشه که با خرید لینک پیشرفت کنیم باید موارد زیادی رو در نظر داشته باشیم که خودش میتونه ایده جالبی برای مقاله بعدی وبسیما باشه.
   با تشکر از شما

مشاهده همه