خدمات سئو سایت

با رونق کسب و کارهای اینترنتی و افزایش استقبال عمومی از خرید آنلاین، بازاریابی دیجیتال به امری مهم و اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است. سئو به عنوان یکی از شاخه‌های بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای نوپا، مهم‌ترین و برای شرکت‌های بزرگ به‌صرفه‌ترین مجرای بازاریابی و فروش است.

شاید امروز مفهوم سئو برای بسیاری از مدیران سایت‌ها و فعالان اینترنتی امری شناخته شده و بعضا بدیهی بنظر برسد اما خدمات سئو هنوز تعریف دقیق و شفافی در فضای وب فارسی ندارند.

به عنوان مدیر یک کسب و کار باید بدانیم که هدف ما از سرمایه‌گذاری در حوزه سئو چیست؟ اولین پاسخی که ذهن ما می‌رسد؛ کسب رتبه مناسب در نتایج جستجو و در ادامه افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت است. ولی این سنجه (KPI) انتخاب مناسبی برای هدف‌گذاری در یک کسب و کار نیست.

قبل از آنکه به فکر رتبه و بازدید سایت باشیم باید به این فکر کنیم که اهداف کسب و کار ما چیست، چه خدمات و محصولاتی ارائه می‌دهیم و مشتریان ما با چه ادبیاتی در گوگل جستجو می‌کنند. در یک بیان کوتاه در اولین گام نیازمند “تدوین استراتژی سئو” هستیم.

خدمات سئو سایت

 

سئو؛ چرخه‌ای بی‌پایان از تحلیل، برنامه‌ریزی، اجرا و بهینه‌سازی است. هدف تنها رسیدن به رتبه 1 گوگل نیست، بلکه کسب جایگاه تنها یکی از نتایج فعالیت‌های ما برای بهینه‌سازی سایت و ارائه محتوای ارزشمند است.

 

تدوین استراژی سئو

اولین خشت در معماری امپراطوری سئو

با یک استراتژی دقیق، فعالیت‌های ما در حوزه طراحی سایت، تولید محتوا و لینک‌سازی؛ هدف‌مند و ارزش‌آفرین خواهند شد. برای رسیدن به یک برنامه اجرایی و در نهایت موفقیت یک پروژه سئو، نیازمند شناخت اهداف کسب و کار، آنالیز رقبا و تحلیل رفتار کاربران هستیم.

این فرآیند از 6 گام اصلی تشکیل شده که با بهره‌گیری از دانش و تجربه کارشناسان وبسیما به صورت کاملا اختصاصی برای کسب و کار شما انجام می‌شود.

تدوین استراتژی سئو

1- تحلیل دقیق وضعیت فعلی پروژه

شناخت اهداف کسب و کار و بررسی وضعیت امروز سایت با استفاده از داده‌های آماری و ابزارهای کاربردی

2- آنالیز رقبا و تحقیق کلمات‌کلیدی 

شناسایی عبارات پرجستجو و ارزشمند، آنالیز رقبا از نظر میزان و نوع ورودی، بررسی آمار حدودی از میزان جستجوی کلمات

3- ماهیت کلمات و هدف کاربر از جستجو

آنالیز کلمات کلیدی و تحلیل هدف کاربر از جستجو به ما کمک می‌کند تا اهداف واقعی را از میان هزاران کلمه دست‌چین کنیم

4- گروه‌بندی و طراحی ابر کلمات کلیدی

تشکیل ابر کلمات و گروه‌بندی عبارات برای شناسایی مفاهیم تکرار پذیر و اولویت‌بندی اهداف سئو

5- تخمین میزان جستجو و اولویت‌بندی 

با استفاده از گوگل سرچ کنسول و گزارشات ابزار کیوردپلنر اهداف خود را متناسب به میزان جستجو اولویت‌بندی می‌کنیم

6- نقشه انفجاری و ساختار درختی

طراحی نمای شماتیک استراتژی سئو و انتخاب صفحات لندینگ متناسب با ماهیت کلمات

 

برای تدوین استراتژی با توجه به تنوع کلمات و گستردگی خدمات یک کسب و کار، 3 تا 5 هفته زمان نیاز داریم. پس از این مرحله و برای پیاده‌سازی استراتژی باید بستر مناسب را در سایت پیاده‌سازی کنیم.

سئو تکنیکال

طراحی و پیاده‌سازی ساختار استاندارد در کدنویسی سایت متناسب با استراتژی

فرآیند انجام یک پروژه معمولا با بهینه‌سازی ساختار کدنویسی و رعایت استانداردهای سئو در سایت آغاز می‌شود. هدف ما در این مرحله طراحی و اجرای یک بستر استاندارد است که هم تجربه خوشایندی را برای کاربر فراهم کرده و هم به خوبی توسط ربات‌های گوگل قابل درک باشد.

مهم‌ترین خدمات در حوزه سئو تکنیکال به شرح زیر است.

 

سئو تکنیکال و بهینه سازی سایت

بازاریابی محتوا

پس از تدوین استراتژی و پیاده‌سازی بستر مناسب، نوبت به تولید محتوای ارزشمند و انتشار آن در سایت می‌رسد. فعالیت‌های ما در حوزه تولید محتوا اگر در راستای اهداف استراتژیک کسب و کار و تکمیل‌کننده سند استراتژی سئو باشد به آن بازاریابی محتوا می‌گوییم.

بازاریابی محتوا

خدمات ما در بخش بازاریابی محتوا به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود؛ تولید محتوا، آموزش و نظارت بر تیم محتوای کارفرما، بهینه‌سازی و به‌روزرسانی محتوا.

خدمات پیشنهادی ارتباط مستقیم با توان اجرایی کارفرما در حوزه تولید محتوا و میزان تخصصی بودن موضوع سایت است که در مرحله ارزیابی و نگارش پروپوزال مشخص خواهد شد.

نگارش مقالات تخصصی به ما کمک می‌کند تا در طیف گسترده‌تری از کلمات هدف‌گذاری کرده و در نقاط بیشتری از سفر مشتری با او همراه شویم. در ابتدای هر ماه و براساس سند استراتژی سئو موضوعاتی مرتبط و پرجستجو را انتخاب کرده و تقویم محتوای بلاگ را طراحی می‌کنیم.

فرآیند ایده‌یابی، نگارش محتوا، تصویر سازی و انتشار در سایت به صورت کامل توسط تیم محتوای وبسیما انجام شده و در پایان ماه گزارش عملکرد و میزان پیشرفت برای کارفرما ارسال می‌شود. برای سایت‌های تند محتوا مثل خبرگزاری‌ها و مجلات اینترنتی خدمات ما از جنس آموزش خواهد بود.

مدیریت فروشگاه اینترنتی چالش‌های بیشتری در مقایسه با یک مجله اینترنتی یا سایت شرکتی دارد. نگارش محتوای استاندارد برای محصولات، انتخاب دسته‌بندی‌های مناسب، برچسب‌گذاری هدفمند، انتخاب عنوان و توضیحات جذاب نقش مهمی در موفقیت یک فروشگاه اینترنتی خواهند داشت.

برای کسب و کارهایی با کمتر از 100 محصول این فعالیت‌ها مستقیما توسط تیم سئو وبسیما انجام می‌شود ولی اگر تعداد و تنوع محصولات شما زیاد است پیشنهاد می‌کنیم این دانش و تجربه به تیم محتوای خودتان منتقل شده و کارشناسان وبسیما آموزش و نظارت بر فعالیت‌های شما را برعهده بگیرند.

محتوای سایت محدود به مقالات و محصولات نیست. صفحه اصلی سایت و لندینگ‌های متنوعی در سایت‌های اینترنتی وجود دارند که نیازمند ارائه محتوای مفید و کاربردی هستند. فعالیت ما در این صفحات از جنس نگارش متن‌های طولانی و تصاویر متعدد نیست بلکه با انتخاب عناوین و کلمات مناسب مسیر دسترسی و انتخاب را برای کاربر مشخص می‌کنیم.

لندینگ نویسی معمولا در ابتدای پروژه و برای صفحات مهم سایت انجام می‌شود ولی با پیشرفت کار و اضافه شدن صفحات جدید این خدمات گسترش یافته و در بخش‌های بیشتری ارائه می‌شود. در صورت نیاز پیش از نگارش متن‌های اصلی در مورد چیدمان محتوا و معماری صفحات نیز پیشنهاداتی ارائه خواهیم کرد.

ارائه خدمات بازاریابی محتوا برای شرکت‌های خدمات محور و فروشگاه‌های اینترنتی کوچک که تعداد صفحات هدف آنها کمتر از 100 عدد باشد معنادار است ولی برای سایت‌های بزرگ و تندمحتوا یا کسب و کارهای تخصصی در حوزه‌هایی مانند پزشکی، اقتصاد، حقوقی و … برون‌سپاری محتوا امکان‌پذیر نیست.

در این شرایط پیشنهاد ما این است که فردی متخصص و مسلط بر حوزه فعالیت شما به مجموعه وبسیما معرفی شده و آموزش‌های لازم برای تولید محتوا متناسب با استانداردهای سئو و اهداف کسب و کار را دریافت کند. وبسیما طی 2 ماه بر عملکرد تیم محتوای شما نظارت کرده و آموزش‌های تکمیلی حین کار را در اختیارشان قرار می‌دهد.

سئو چیزی شبیه به پیاز است. برای رسیدن به موفقیت، لایه های زیادی پیش روی ماست…

 

لینک‌سازی خارجی

فعالیت‌های هدفمند و تاثیرگذار برای بهبود جایگاه در عبارت مهم

معمولا در 6 ماه اولیه فعالیتی در حوزه لینک‌سازی خارجی (غیرطبیعی) نخواهیم داشت ولی پس از کسب جایگاه در عبارات طولانی؛ طراحی و اجرای کمپین‌های رپورتاژ‌ آگهی تاثیر زیادی بر بهبود جایگاه و افزایش سرعت رشد خواهد داشت و دغدغه‌ای از جنس مشکوک شدن گوگل به سایت ایجاد نمی‌کند.

ارائه خدمات لینک‌سازی خارجی نیازمند آنالیز وضعیت سایت و تایید کارشناسان وبسیما برای شروع همکاری است. خدمات ما در این حوزه به شرح زیر است.

لینک سازی خارجی

 • آنالیز کلمات کلیدی هدف و صفحات مهم براساس بازدید و جایگاه
 • تحلیل و انتخاب رسانه‌های میزبان با ابزارهای اختصاصی
 • انتخاب موضوع و عنوان مناسب برای محتوا متناسب با رسانه
 • ایجاد کمپین در پنل‌های انتشار رپورتاژ و ارسال فاکتور برای کارفرما
 • ارسال استراتژی ماهانه برای کارفرما، دریافت تایید پیش از اجرا
 • نگارش محتوای اصلی، عنوان و لینک‌سازی صحیح
 • تهیه و انتشار حداقل 3 تصویر متناسب با موضوع رپورتاژ
 • ارسال محتوا به رسانه‌ها و نظارت بر انتشار به‌موقع محتوا
 • ارائه گزارش عملکرد در پایان هر ماه براساس کلمات و صفحات هدف
 • ارائه پیشنهادات برای ادامه همکاری و طراحی کمپین جدید
تیم سئو و بازاریابی دیجیتال

از اولین تماس تا بیشترین فروش در کنار شما هستیم.

تیم سئو و بازاریابی دیجیتال
 • دریافت پروپوزال
 • قرارداد و پرداخت
تهیه پروپوزال سئو در چند روز کاری انجام می‌شود؟

هر پروژه ویژگی‌ها و اهداف منحصر به فرد خود را دارد، بررسی همه ابعاد پروژه و درک صحیح از وضعیت آن نیازمند تهیه گزارشات تحلیلی و طراحی یک مسیر دقیق برای بهبود وضعیت سئو است. به طور معمول فرآیند آنالیز سایت و نگارش پروپوزال به 3 روز کاری زمان نیاز خواهد داشت. در صورتی که ابعاد پروژه بزرگ باشد ممکن است این زمان به 5 روز کاری برسد.

پروپوزال بر اساس نیاز مشتری نوشته می‌شود؟

معتقدیم که هر سایت اینترنتی هدفی متفاوت را دنبال کرده و مخاطبین مخصوص به خود را دارد، در نتیجه نمی‌توان یک راهکار یکسان را به همه کسب و کارها پیشنهاد داد. مشاورین وبسیما، در گام نخست به بررسی وضعیت تکنیکال، محتوا و لینک سازی سایت شما پرداخته و متناسب با اهداف اعلام شده پیشنهادات خود را ارائه می‌کند. تنوع خدمات وبسیما در حوزه سئو گسترده بوده و پیشنهادات ارائه شده براساس نیاز هر سایت تعیین می‌شود. در نهایت می‌توان گفت که پروپوزال وبسیما برای هر پروژه کاملا اختصاصی بوده و حاوی نکات کاربردی بسیاری است.

مدت همکاری برای پروژه‌های سئو چقدر است؟

به طور معمول پروپوزال‌های سئو در بازه 6 الی 12 ماهه تنظیم می‌شود. برآورد دقیق پس از بررسی وضعیت فعلی پروژه، اهداف بلند مدت و نوع خدمات ارائه شده انجام می‌شود. پس از پایان همکاری در فاز نخست؛ گزارش‌های تحلیلی از نتایج و دستاوردها ارائه شده و پیشنهادات جدیدی برای ادامه همکاری به کارفرما ارائه می‌گردد. هدف ما ایجاد یک همکاری بلندمدت با ایجاد ارزش‌های واقعی و پایدار برای مشتری است.