22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
آموزش ساخت ربات تلگرام

آموزش ساخت ربات تلگرام

ربات تلگرام چیست؟

روبات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران میتوانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند، این ارتباط میتواند در یک مکالمه شخصی و یا در یک گروه ایجاد شود. شما میتوانید ربات خود را با استفاده از API تلگرام و از طریق درخواست های HTTPS مدیریت کنید.

با توجه به افزایش امکانات ربات تلگرام و درخواست مکرر کاربران وبسیما برای ارائه فیلم های آموزشی، در حال تهیه و انتشار مجموعه آموزشی هستیم که هم اکنون در بخش آموزش کدنویسی تلگرام در دسترس شما عزیزان قرار گرفته است.

آموزش ربات تلگرام

آموزش های ارائه شده با جزئیات بالا تهیه شده و حتی برای افرادی که دانش بسیار کمی از کدنویسی دارند قابل استفاده است.

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

 • ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده میشود.
 • ربات ها فضای محدودی برای ذخیر اطلاعات داردند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف میشوند.
 • ربات تلگرام نمیتواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانیکه کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
 • در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
 • با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمیشود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
 • ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمیشوند!

کاربردهای ربات تلگرام

در واقع میتوان گفت که ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد! نحوه استفاده از آنها به خلاقیت شما و الگوریتم هایی که برای آن تعریف میکنید بستگی دارد. برخی از کاربردهای آنها به شرح زیر است:

 • ارتباط با وب سرویس ها: یک ربات تلگرام میتواند فعالیت های شما را کوتاه و بهینه کند، بعنوان مثال شما میتوانید هر زمان دیدگاه یا فرم تماس جدیدی در سایت ارسال شد، مستقیما در تلگرام آن را دریافت کنید. و یا آخرین ایمیل های خود را به حساب تلگرام خود منتقل کنید.
 • ساخت بازی های فکری ساده: نحوه ارتباط شما با ربات تلگرام از طریق API این قابلیت را ایجاد میکند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما امکان میدهد بازی های گوناگونی را طراحی و پیاده سازی نمایید.
 • ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام میتواند هر کاربردی داشته باشد، شما هستید که کارایی آن را طرح ریزی میکنید. دریافت نرخ ارز، اطلاعات هواشناسی، اخبار روز و تفریح و سرگرمی هرکدام نمونه های موفقی از کاربرد ربات تلگرام هستند.

ساخت ربات تلگرام

برای ساخت ربات تلگرام یک ربات معرفی شده است به نام BotFather. شما میتوانید با طی کردن چند قدم ساده ربات خود را بسازید. پس از ایجاد آن یه کدهویت یا Authorization Token برای شما ارسال میشود که درگاه ارتباطی شما با API خواهد بود. برای ساخت ربات تلگرام به مفاهیم و اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت:

با ربات BotFather ارتباط برقرار کنید، این ارتباط میتواند از طریق آدرس https://telegram.me/BotFather و یا نام کاربری BotFather@ آغاز گردد.

ربات botfather

دستور /newbot را برای آن ارسال کنید و ربات پدر از شما نام و نام کاربری ربات را درخواست میکند، در پایان Token هویت را برای شما ارسال خواهد کرد.

 • نام ربات (name) در لیست مخاطبان و توضیحات آن نمایش داده خواهد شد.
 • نام کاربری (username) یک عبارت کوتاه است که برای تعیین لینک ربات و مخاطب قرار دادن آن توسط دیگران به کار میرود. این نام کاربری باید بین 5 تا 32 کاراکتر باشد و تنها میتواند شامل حروف انگلیسی، اعداد و خط زیر (_) باشد. نام کاربری ربات باید همیشه با کلمه bot تمام شود.
 • توجه کنید که نام کاربری به حروف بزرگ و کوچک حساس است، مثلا شما میتوانید websima_bot یا web23bot را بعنوان نام کاربری خود انتخاب کنید.
 • Token یک رشته از اعداد و حروف مانند 110201543:AAHdqTcvCH1vGWJxfSeofSAs0K5PALDsaw است که برای ایجاد ارتباط میان شما و ربات بکار میرود.
 • اگر به هر دلیل Token خود را فراموش کردید با ارسال دستور token/ به botfather یک کد جدید برای شما ارسال میشود.
آموزش ربات تلگرام

سایر دستورات بسیار ساده بوده و عنوان آنها بیانگر کاری که انجام میدهند است.

setname/ نام ربات تلگرام را تغییر میدهد.

setdescription/ توضحیات مربوط به معرفی ربات را تعیین میکند که میتواند تا 512 کاراکتر باشد، کاربران این متن را پس از شروع مکالمه با ربات شما مشاهده میکنند.

setabouttext/ این متن که حداکثر میتواند 120 کاراکتر باشد در پروفایل ربات نمایش داده میشود و هنگامی که کسی ربات تلگرام شما را به اشتراک میگذارد نیز در زیر نام نشان داده میشود.

setuserpic/ برای تعیین عکس پروفایل ربات تلگرام استفاده میشود.

setcommands/ برای تعیین دستورات جانبی و تکمیلی برای ربات شما استفاده میشود.

setjoigroups/ این دستور برای تعیین قابلیت افزوده شدن ربات به گروه ها استفاده میشود. اگر ربات شما برای ارتباط در گروه ها طراحی نشده است میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

setprivacy/ تعیین میکند که ربات شما چه پیام هایی را در گروه دریافت کند، اگر این گزینه غیرفعال شود ربات تمام پیام های ارسالی در گروه ها را دریافت و برای شما ارسال خواهد کرد.

deletebot/ ربات شما را حذف کرده و این نام کاربری را آزاد میکند.

توجه کنید که هرکدام از این تغییرات به چند دقیقه زمان برای اجرا شدن نیاز خواهند داشت.

همچنین میتوانید به فیلم آموزش ساخت ربات تلگرام نیز مراجعه نمایید.

هک با ربات تلگرام

یکی از شایعاتی که در مورد ربات ها تلگرام گفته میشود آن است که به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و ممکن است برای جاسوسی از شما بکار گرفته شوند، اگر یک نگاه سطحی به خروجی های API داشته باشید متوجه خواهید شد که امکان هک کردن کاربران از طریق ربات تلگرام وجود ندارد.

اولا ربات ها تنها زمانی به شما دسترسی خواهند داشت که با آنها ارتباط برقرار کرده باشید، یعنی پیامی با آنها ارسال کرده باشید. ثانیا از هر کاربر نام، نام خانوادگی، شناسه کاربری و آی دی کاربری برای ربات قابل دسترس خواهد بود، این اطلاعات تنها برای ایجاد ارتباط ربات با شما در دسترس آن می باشد. علاوه بر اینها ربات ها به تصویر شما نیز دسترسی دارند، البته امکان ذخیره آن از روی سرورهای تلگرام را نخواهند داشت و تنها میتوانند تصویر را برای شما یا کس دیگری ارسال کنند.

پس تمامی اطلاعاتی که به ربات تلگرام ارسال میشود، به راحتی و با افزودن شماره تماس شما به لیست مخاطبان یک فرد قابل دسترسی است. هیچ گونه دسترسی به اطلاعات گوشی، مکالمات شما با دیگران و یا هر نوع دیتای دیگری برای ربات ها وجود ندارد.

بنظر شما چه کارهایی میتوان با ربات تلگرام انجام داد؟ این ربات های تا چه حد محبوب خواهند شد؟ آیا پتانسیل آن را دارند که جایگزین نرم افزارهای ساده موبایل شوند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

در پایان یکی از ربات هایی که توسط تیم وبسیما تهیه و منتشر شده رو به شما معرفی میکنیم. با توجه به اینکه این ربات از کیبورد ربات تلگرام استفاده میکند در گوشی های قدیمی تر ممکن است کار با آن کمی دشوار باشد ولی در گوشی های جدید و تبلت و دسکتاپ کار با آن بسیار راحت و لذت بخش خواهد بود.

این ربات تلگرام قیمت روز خودروها رو در دسته بندی های مجزا در اختیار کاربر قرار داده و بصورت اتوماتیک اطلاعات رو از سرور دریافت میکند. برای ارتباط با این ربات روی لینک ربات قیمت خودرو تلگرام کلیک کنید.

Review: 4.03 - "آموزش ساخت ربات تلگرام" by , written on 12/08/2015

روبات تلگرام نوعی حساب کاربری ویژه است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
469
 • الیاس عقیلی

  سلام لطفا در شرکت یا گروه یا شخصی جهت ساخت ربات به من معرفی میکنید من ساکن مشهد هستم

  13/04/2019پاسخ...
 • هادی نوروزی

  با سلام.
  آیا تو ایران میتونیم از سرویس پرداخت تلگرام استفاده کرد؟
  طریقه استفاده از این سرویس ها رو میتونین توضیح بدین؟

  و یا اینکه روش جایگزینی برای پرداخت وجود داره؟
  توضیح میدین؟

  30/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر سیستم های پرداختی که توسط تلگرام پشتیبانی میشود در ایران قابل استفاده نیست.
   ربات هایی ایرانی که در آنها قابلیت پرداخت وجود دارد معمولا در آخرین قدم کاربر را به یک سایت ارجاع میدهند و از درگاه های پرداخت تعریف شده بر روی سایت خود استفاده میکنند.

   01/12/2018پاسخ...
 • e elham

  سلام.می‌بخشید من می‌خواستم از اعضای کانالم یک امتحان تستی بگیرم,چطوری با ربات این کار رو انجام بدم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  24/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای این کار شما نیاز به یک ربات حرفه ای و اختصاصی دارید. برای تولید چنین رباتی نیازمند کدنویسی خواهید بود. پیشنهاد میکنم به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند مراجعه کنید.

   25/08/2018پاسخ...
 • محمد عبداله زاده

  سلام.

  من سایت https://aradbot.com رو به دوستانی که تمایل دارند انواع ربات های خبری،فروشگاهی،عضو گیر و … بسازند و دانش برنامه نویسی ندارند پیشنهاد میکنم.

  از تیم خوب و خوش سلیقه وبسیما هم دعوت میکنم از این پنل ربات ساز دیدن کنند

  09/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پنل رو ندیدم ولی توضیحات و ساختار کلی کار شما برام جالب بود. موفق باشید

   10/06/2018پاسخ...
 • امیر کیان

  سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم با چه زبان های برنامه نویسی میشه ربات تلگرام نوشت یا اصلا سوالم رو بهتر بپرسم یک زبان برنامه نویسی باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا بتوانیم با اون زبان برنامه نویسی اقدام به ساخت یک ربات تلگرام کرد؟آیا حتما باید به یک زبان سمت سرور احتیاج داشته باشیم؟ممنون

  25/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله، برنامه نویسی برای ربات تلگرام با همه زبان های برنامه نویسی رایج مثل php، asp، python، ruby و جاوا امکان پذیر است. بستگی داره که شما به کدوم مسلط باشید.

   26/04/2018پاسخ...
 • میلاد هنرمند

  سلام، بنده کانالی دارم و میخوام از طریق ربات یه سری پیام های ثابت سر ساعت های مشخصات روی کانالم گذاشته بشه چکار باید بکنم؟ شما رباتی رو سراغ دارید که بتونم ازش کمک بگیرم ؟
  متلا اول صبح تاریخ و مناسبت ها رو راس ساعت برام بزنه روی کانال؟

  24/02/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر از وردپرس استفاده میکنید میتونید از افزونه Channeller استفاده کنید در غیر اینصورت راه حلی نمیشناسم

   25/02/2018پاسخ...
 • جواد یوسف پور

  سلام وقت بخیر
  من چند وقتی هست که ربات تلگرام مینویسم
  منتها بخش deap linking رو تا حالا کار نکردم
  میخواستم بدونم میتونید سرسی چیزی برایم بفرستین که با استفاده از این ویژگی بتونم برای هرکس کینک بخصوص درست کنم تا به وسیله اون دیگران رو به ربات دعوت کنه ؟
  خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین

  01/02/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه سورس آماده ای برای این کار در دسترس نداریم. ولی کار با deep linking بسیار ساده ست. برای هر کاربری که لینک معرفی به دوستان میسازید آی دی خودش را در deep linking قرار دهید. وقتی دوست شخص دکمه start را در ربات شما میزند آی دی معرف نیز برای شما ارسال میشود.

   01/02/2018پاسخ...
   • جواد یوسف پور

    خب مشکل در گرفتن id بعد از start رو حل کردم الان مشکلم اینه که تفاوت بین استارتی که deep link هستش با start معمولی رو نمیدونم چجوری تو کد مشخص کنم !
    که به ازای هر کدوم ربات پاسخ مناسب خودش رو بده
    اینو اگه بتونید کمکم کنید خیلی ممنونم میشم

    01/02/2018
    • Websima

     همین که id‌ رو میگیرید یعنی که با استارت معمولی فرق داره. اگر بخش id خالی بود متوجه میشید که یک استارت معمولی بوده.

     01/02/2018
 • گلنوش رضاییان

  سلام چگونه میتوان file_id یک عکس را به دست آورد ؟؟؟؟

  04/11/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   زمانیکه تصویر به ربات ارسال میشود یک پیام از طرف تلگرام بر روی وب هوک خود دریافت میکنید که در آن آی دی فایل هم اعلام میشود. برای درک بهتر ربات های تلگرام میتوانید از آموزش کدنویسی ربات تلگرام توسط وبسیما استفاده کنید.

   04/11/2017پاسخ...
 • دیکشنری

  ممنون مطلب خوبی بود

  02/11/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام . وقتتون بخیر
  ببخشید یه سوال دارم.
  میخواستم بدونم چطوری میشه اطلاعات امتیازی اعضا ربات رو ذخیره کرد؟
  مثلا من از ربات 5 امتیاز بگیرم و دفه بعد امتیاز منو نشون بده که 5 امتیاز دارم تا الان

  30/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام محمد عزیز
   این کار نیازمند کدنویسی و ذخیره اطلاعات در دیتابیس است. خود ربات های تلگرامی چنین قابلیتی ندارند.

   04/11/2017پاسخ...
 • محمد حسین

  سلام خسته نباشید من یه ربات ساختتم و کیبورهم براش گذاشتم وکیبورد برا خودم هم میاد ولی رو یه سیستم دیگه نمیاد

  10/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ربات را با چه ابزاری ساختید؟

   13/10/2017پاسخ...
 • ساخت ربات تلگرام

  سلام. ممنون از آموزش خوبتون. برای ساخت یک ربات تلگرام فروشگاهی باید از چه زبانی استفاده کنم؟

  25/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تفاوتی نمیکنه. هر زبانی که روی آن مسلط هستید

   27/09/2017پاسخ...
 • حسین

  با سلام و احترام:
  چگونه میتونم رباتی درست کنم که بعد از پیغام “لطفا نام خود را وارد کنید.” و وارد کردن نام خود بتونم به نام و یا دیگر اطلاعات خواسته شده از کاربر دسترسی داشته باشم. به عبارتی چگونه میتونم متوجه بشم که نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده.
  در واقع یک ربات ثبت نام کاربران ایجاد کنم. به زبان php نیز اشنایی دارم.و فقط تو این مورد اشکال دارم. ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی کنید.
  بسیار سپاس گذارم.

  04/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای اینکار نیاز به کدنویسی هست. در این بخش نمیشه آموزشی به این گستردگی ارایه داد ولی میتونید از فیلم های آموزشی کدنویسی ربات تلگرام که توسط وبسیما تهیه و منتشر شده استفاده کنید.

   07/09/2017پاسخ...
 • Sajas

  چطوری apiبهteletterبفرستم هرکاری میکنم نمیشه خواهشن راهنمایی کنید

  02/09/2017پاسخ...
 • اشکان

  سلام. هنوز هم میشه با استفاده از teletter میشه ربات رو وب هوکش رو ست کرد؟

  23/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله فعال هست

   30/08/2017پاسخ...
 • فرنوش

  سلام میخواستم ببینم امکان ساخت رباتی با امکانات ثبت نام هست؟ برای مثال من 5 تا کارگاه دارم که میخوام کاربران تمایل به شرکت در هر کدام را که دارند ازشون اطلاعات بگیریم و باهاشون تماس بگیریم. امکان پذیر هست؟

  30/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   امکان پیاده سازی چنین رباتی هست ولی در حال حاضر ما چنین سرویسی ارائه نمیدیم

   30/07/2017پاسخ...
 • حسین

  سلام برای ارسال عکس از طریق ربات به ارور زیر برخوردم هر کار میکنم درست نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون
  ok”:false,”error_code”:400,”description”:”Bad Request: URL host is empty

  19/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس تصویری که ارسال میکنید درست نیست

   23/07/2017پاسخ...
 • حسین

  سلام من اسم فایل ربات تو هاست رو حتما باید index بزارم وقتی اگه telegram.php بزارم ربات کار نمیکنه باید چی کار کنم ؟؟؟؟

  19/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس دهی به فایل را درست انجام نمیدید. توی ست کردن وب هوک آدرس دقیق فایل به همراه telegram.php در انتهای آن را وارد کنید.

   23/07/2017پاسخ...
 • امین

  واسه توضیح تابع هاش از کجا باید پیداشون کنیم؟؟ مثلا حذف یه شخص از گروه یا خوشامد گویی به محض ورود

  26/06/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در گوگل جستجو کنید Telegram Bot API صفحه آموزش خود تلگرام به شما نمایش داده میشه

   01/07/2017پاسخ...
 • جاهای دیدنی تهران

  عالی و کامل

  19/06/2017پاسخ...
 • اموزش برنامه نویسی

  مفید بود

  19/06/2017پاسخ...
 • کرکره برقی

  خوبه

  18/06/2017پاسخ...
 • برنامه نویسی موبایل

  عالی

  18/06/2017پاسخ...
 • خرید ممبر

  سلام

  یک سوال داشتم
  ایا لینک جوین به صورت خود به خود تغییر میکنه ؟ مدت زمان داره یعنی ؟

  08/06/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   متوجه سوالتون نشدم

   17/06/2017پاسخ...
 • شهاب

  سلام
  چجوری میشه اطلاعات ذخیره شده توی یه ربات رو حذف کرد؟ داشتم داخل یه ربات اطلاعات شخصی وارد میکردم واسه ثبت نام، غلط املایی داشتم، حالا هر کاری میکنم نمیشه از اول اقدام کنم

  05/06/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این به طراح و برنامه نویس ربات برمیگرده که باید چنین قابلیتی رو پیش بینی میکرد.

   07/06/2017پاسخ...
 • سعید

  سلام خسته نباشید
  من میخوام fild id رو بدم به متد getfile و اونو توی سرور خودم ذخیره کنم . فایل هم عکس هستش
  چطوری میتونم اینکارو انجام بدم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  01/06/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با متد getfile آدرس فایل برای شما ارسال میشود کافیه که این آدرس را دریافت کرده و بر روی سرور خود ذخیره کنید. این مورد در آموزش کدنویسی ربات تلگرام آموزش داده شده است.

   07/06/2017پاسخ...
 • سعید

  سلام خسته نباشد
  من یه ربات دارم که عکس میدی بهش file id تلگرام رو میده بهت
  حالا من میخوام اینو تو یه ربات دیگه استفاده کنم ولی نمیشه
  یعنی تو خود همون ربات بخوام با همین file id عکس رو ارسال کنم میشه . ولی با یه ربات دیگه نمیشه
  این مشکل منه یا کلا اینطوریه ؟

  30/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   مشکل از شما نیست کلا اینطوریه، یک ربات به اطلاعات ربات دیگه دسترسی نداره

   31/05/2017پاسخ...
 • سعید

  از طریق webhook
  هاست من ایران و برای شرکت میهن وب هاست هستش . هاست لینوکس ایران

  28/05/2017پاسخ...
 • سعید

  سلام
  من یه ربات ساختم که یه سری دسته بندی داره . روی هر کدوم که کلیک میشه یه سری عکس برای من از داخل هاستم میاره
  ولی خیلی کند هستش موقع ارسال عکس . هیچ دستوری هم تو کد php نیست جز یه سلکت که ادرس عکس ها رو میخونه و با CURL ارسال میکنه به کاربر
  مشکل کندی رو میشه حل کرد ؟؟؟؟

  27/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ارتباط شما با تلگرام از چه طریقی انجام میشه؟ برای افزایش سرعت ربات باید از هاست بهتر استفاده کنید؟

   28/05/2017پاسخ...
 • طراحی وب سایت

  ممنون از مطالب مفید سایتتون

  22/05/2017پاسخ...
 • مرتضی

  سلام. من یه ربات نوشتم و تو گروه ادش کردم. ولی حالت has no access to message داره و نمیتونه پیام های گروه رو بخونه. میخوام همه پیام های ارسال شده رو بخونه.چیکار کنم؟

  21/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برای اینکه به پیام ها دسترسی داشته باشه باید بعنوان ادمین توی گروه باشه

   28/05/2017پاسخ...
 • مرتضی

  خب یه ربات میخوام که اعضای گروه رو به من بده.

  14/05/2017پاسخ...
  • Websima

   چنین رباتی وجود نداره. ربات ها اجازه به اطلاعات کاربران ندارند و فقط افرادی که در گروه پیام میدهند را میتوانند شناسایی کنند

   17/05/2017پاسخ...
 • AMIRHOSSEYN

  سلام من یه ربات دارم که با یه اکانت دیگه ساختم و الان توکنه بات رو دارم میخواستم بپرسم میتونم در بوت فادر ربات رو اد کنم و تنظیمات ربات رو عوض کنم؟

  12/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر فقط با همون اکانت میتونید ربات را مدیریت کنید

   13/05/2017پاسخ...
 • محسن

  سلام
  من کمک در مورد کدنویسی ربات تلگرام با C# میخواستم اگه لطف کنین ممنون میشم
  چه جوری میشه پست های کانال رو اطلاعاتش رو بدست اورد؟
  اگه بتونم به اطلاعات کانالم دسترسی داشته باشم اونوقت میتونم پست هایی که قبلا به کانالم از طریق ربات فرستادم دسترسی داشته باشم، و همینکه میخوام مثلا آخرین پست کانال رو به یه گروه یا شخصی فروارد کنم(خیلی خوب میشه اینجوری اگه بشه).
  await Task.Run(() => bot.ForwardMessageAsync(“-12345”, scinstance.ChannelUsername, 30));
  مثلا تو متن بالا جاب اون عدد بالا میخوام شماره آخرین پست کانالم رو بدست بیارم قرار بدم!
  البته من رباتی دیدم که از طریقش میشده پست هایی که قبلا به کانال ارسال شدرو ویرایش کرد پس شدنیه! فقط راهش نمیدونم چه جوریه خیلی وقته واسم سواله!
  بقیه موارد لازمم رو بلدم.

  07/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ما کدنویسی به زبان C# رو بلد نیستم. در مورد امکانات تلگرام فیلم آموزشی داریم ولی به زبان php است.

   17/05/2017پاسخ...
 • مرتضی

  سلام. بنده نیاز به یک ربات تلگرام دارم که بتواند اعضای گروه یا کانال را لیست نماید، اعضای گروه ها را باهم مقایسه نمایید. میشه اگه رباتش رو دارید بهم بدید یا راهنماییم کنید؟

  06/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   منظور شما از مقایسه چیست. چنین قابلیتی در ربات های تلگرامی نیست

   10/05/2017پاسخ...
 • محمد حسین

  سلام چجوری می تونم بازی درست کنم باربات

  24/04/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید ابتدا یک بازی نویس باشید. آیا بازی نوشتید تا الان؟

   25/04/2017پاسخ...
 • keyvan

  با سلام
  برای ساخت ربات پیشرفته که بشه از اون طریق مشتری اجناس رو انتخاب و سفارش بده ،فیلمهای آموزشی شما برای کسی که برنامه نویسی بلد نیست امکان پذیره یا خیر.؟لطفا بفرمایید شما ربات سفارشی بخوایم طراحی میکنید و مبلغش چقدره.؟

  03/04/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر کدنویسی بلد نباشید مناسب نیست. چون شما باید بخش مربوط به فروشگاه و خرید را خودتان بنویسید. برای سفارش ربات میتونید در ساعات اداری با شرکت تماس بگیرید

   04/04/2017پاسخ...
 • حمید

  سلام
  من ربات رو ساختم و در کانال و سایت نیز افزونه و تنظیمات رو انجام دادم
  اما مطالب در کانال درج نمیشن
  مشکل از کجاست؟ً

  22/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اولین پیام شما متنی بوده؟ ممکنه هاست شما توابع curl را پشتیبانی نکند

   24/03/2017پاسخ...
 • عاطفه

  سلام.ببخشید.ببین من یه روبات ساختم که دراون کاربر باید بمن ینی درواقع به روبات گیف ارسال کنه.میخواستم ببینم اصلا میشه و اگه آره با کدوم دستور؟اگه سختتون نیست جواب رو میل کنید بمن.ممنون

  28/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام شدنی هست
   هر پیامی که کاربر ارسال میکنه برای شما تو API قابل دریافت هست. ولی اینکه چطور نیازمند کدنویسی و دانش هست که توی این فضا نمیگنجه. میتونید از فیلم آموزش ربات تلگرام که توسط وبسیما ارائه شده استفاده کنید.

   28/02/2017پاسخ...
 • امیررضا

  با سلام خسته نباشید یه سوال داشتم بعضی از رباتا وقتی میری توش و استارت میزنی میگه باید برای ادامه توی یه کانال عضو بشی ولینک میده تا هم تو اون کانال عضو نشی نمیتونی از ربات استفاده کنی میشه خواهش کنم بگین چجوری میشه همچین رباتی ساخت؟

  17/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تلگرام در حال حاضر امکانی به کاربران برای تشخیص عضویت شما در کانال نمیدهد یعنی اون ربات قادر به تشخیص این موضوع نیست که شما عضو کانال شده اید یا نه.

   19/02/2017پاسخ...
 • Amir.a.k

  سلام من میخوام این آموزش رو بزارید اگه میزارید لطفا به کامنتم پیام دهید و سایتش رو بزارید:
  آموزش پست گزاشتن با ربات تلگرام در گروه هایی که ربات در آن ادد هست

  02/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این آموزش را قبلا منتشر کرده ایم. شما میتونید به صفحه آموزش مدیریت گروه تلگرام با استفاده از ربات مراجعه کنید.

   04/02/2017پاسخ...
 • shayan

  سلام من رباتو درست کردم حالا می خوام اون تبلیغی که بعد استارت میاد رو باید چجوری بزارم ممنون

  19/01/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای این کار نیاز به کدنویسی دارید. میتونید به آموزش های وبسیما برای کدنویسی ربات تلگرام مراجعه کنید.

   20/01/2017پاسخ...
 • ALI

  سلام خسته نباشید
  من افزونه رو نصب کدم و API رو هم دادم و ربات رو هم ادمین کردم ولی میزنه ربات ادمین نشده
  بعد من از هاست رایگان استفاده میکنم احتمال داره به خاطر هاست باشه ؟؟؟

  18/01/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله ممکنه، اگر تابع file_get_contents روی این هاست غیرفعال باشه نمیتونید از افزونه به خوبی استفاده کنید.

   18/01/2017پاسخ...
 • شروین

  میشه لطفا یه راهنمایی کنید که چجوری میتونم ذخیره کنم؟

  16/01/2017پاسخ...
  • Websima

   برای این کار نیاز به یک دیتابیس و استفاده از یک زبان برنامه نویسی مثل php یا ASP خواهید داشت. شاید بتونید ابزارهای آنلاینی هم پیدا کنید که این کار را برای شما انجام دهد ولی من نمونه ای نمیشناسم

   20/01/2017پاسخ...
 • شروین

  سلام
  من یه ربات تلگرام ساختم برای بیمه که قیمت بیمه ماشین رو میده و اولش شماره رو میگیره از مشتری میخواستم بپرسم این شماره ها کجا ذخیره میشه

  15/01/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شماره ها جایی ذخیره نمیشه، خودتون باید اون شماره هارو ذخیره کنید روی دیتابیس

   15/01/2017پاسخ...
 • مریم

  سلام
  ربات رو ساختم ولی میخوام پیامایی که دیگران از طریق این ربات میفرستند رو ببینم . چیکار باید بکنم؟
  مثلا رباتم برای انتقادات و پیشنهادات هست.
  اگر کسی انتقادی میفرسته چطور واسه من از طریق این ربات ارسال بشه و من اون رو ببینم.
  ممنونم که پاسخ میدید

  29/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای این کار نیاز به کدنویسی دارید، خودش نمیفهمه که برای شما باید پیام ها رو ارسال کنه. پیشنهاد میکنم فیلم آموزش کدنویسی ربات تلگرام رو تهیه و مشاهده کنید.

   29/12/2016پاسخ...
 • mobingh

  سلام
  این ربات هایی که با دستورات مختلف مثل سکوت لغو سکوت ساخته میشن چیجورین با ربات معمولی هم فرق میکنه همیشه زدده آنلاین
  لطفا پیامم رو بخونین ممنون

  25/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   همه ربات ها همیشه آنلاین نمایش داده میشن، اونهایی که سکوت دارند کانال هستند

   27/12/2016پاسخ...
 • سئو

  سلام.ممنون بابت مطالب و وبسایت زیبایی که دارید

  20/12/2016پاسخ...
 • اشکان

  باسلام. میخاستم با آقای امین اسماعیلی ارتباط برقرار کنم. می شود ایمیل یا شماره ای از ایشان به من دهید.
  خیلی ممنون میشم.

  16/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   لطفا در ساعات اداری با تلفن های تماس وبسیما ارتباط برقرار کنید.

   16/12/2016پاسخ...
 • کورش

  سلام خسته نباشید. چیکار کنم که کاربر وقتی علامت / رو هرجایه باتم زدم لیست بیاد واست مثلا start/ یا هرچی و اگر استارت رو زد دوباره بات استارت بشه. لازم دارم .

  13/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید این دستورات رو توی Command های ربات اضافه کنید

   15/12/2016پاسخ...
 • amir

  سلام

  ممنون از سایت شما

  به نظر شما ممبر واقعی تلگرام خرید کنم خوبه یا در کانال ها تبلیغات کنم
  و یک سوال دیگه , اگر خرید ممبر فیک انجام بدم کانالم مسدود میشه ؟

  03/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بنظرم در کانال ها تبلیغ کنید بهتره، ممبر فیک داشته باشید مسدود نمیشه ولی چند وقت یک بار تلگرام همه رو حذف میکنه

   04/12/2016پاسخ...
 • ریتم

  در ویرایش ربات یک بخش هست در چت خصوصی فقط به پیغام های تعریف شده جواب بده و در گروه فقط به پیغام های تعریف شده جواب بده یعنی چه؟ مفهوم چیست؟

  09/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چنین چیزی در ربات وجود نداره، شما احتمالا دارید از یک سرویس واسطه استفاده میکنید و باید از بخش پشتیبانی همون ها بپرسید من اطلاع ندارم از چه سیستمی استفاده میکنید.

   11/11/2016پاسخ...
 • سروش

  سلام
  من یه ربات با سرور هاجی بوت ساختم آیا امکانش هست بتونم باهاش پیام های یه گروه رو بخونم؟

  07/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز من با این سروری که شما گفتید آشنایی ندارم فکر کنم باید از بخش پشتیبانی خودشون سوال کنید. ولی ما فیلم آموزشی برای تبدیل یک ربات به مدیر گروه داریم که میتونه برای شما مفید باشه.

   08/11/2016پاسخ...
 • امیرعلی

  سلام خسته نباشید
  ار روزی که یه newbot ساختم و با ربات وردست @vardast_bot شروع کردم به ارسال اتومات مطالبم
  یه مشکلی برای تمام کانال هایی که با این شماره ساختم به وجود اومده
  هر کاری میکنم نمی تونم هیچ کدوم از کانالام به حالت private در بیارم
  همچنین اصلا نمی تونم تو قسمت edit لینک private کانالم بیارم
  لینکیم که از قبل داشتم کسی نمی تونه باهاش عضو بشه
  ارور sorry this chat does not seem to exist رو میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

  15/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اون ربات رو از لیست ادمین های سایت حذف کنید ببینید تغییری ایجاد میشه یا نه. مطمئن شید که تغییرات رو با اکانتی درخواست دادید که سازنده اصلی کانال بوده است

   16/10/2016پاسخ...
 • saeid

  باسلام وتشکر از سایت عالیتون
  بنده یه ربات ساختم الان میخوام بهش بازی اضاف کنم
  چیکارباید کنم؟

  14/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بازی ها خودشون یک ربات مجزا دارند. اول باید بازی ساخته باشید بعد اون رو به ربات بازی ها اضافه کنید

   15/10/2016پاسخ...
 • pym

  سپاس از پاسخگویی شما
  من همینکارو انجام دادم ولی چیزی توی کانال که توی افزونه تعریف کردم ارسال نشد.

  13/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   لطفا یک بار همه افزونه ها رو غیرفعال کنید و تست کنید. احتمالا با یکی از افزونه های شما یا حتی قالب شما به مشکل میخوره

   15/10/2016پاسخ...
 • pym

  سلام و احترام
  ممنون از مطالب مفیدتون.
  بنده ربات ساختم و اون رو هم ادمین کانال کردم.
  تنظیمات افزونه رو هم چک کردم و درست بود. روی یکی از سایت های بنده به خوبی کار میکنه ولی روی یکی دیگه جواب نمیده.
  نکته قابل توجه اینه که در اون سایتی که کانالر کار میکنه کنار اسم کانال یه عدد اومده مثلا: websima-324615789311
  اما در کنار اونی که کار نمیکنه این عدد نیست.
  معنی خاصی داره؟؟؟؟

  13/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اولین پیامی که به ربات ارسال میکنید باید یک پیام متن و بدون تصویر باشد. بعد از آن کد اختصاصی کانال شما دریافت شده و به رنگ سبز نمایش داده میشود که نشان دهنده قابلیت ارسال عکس، ویدئو و فایل صوتی می باشد

   13/10/2016پاسخ...
 • ثمین

  سلام. ممنون از مقاله خوبتون.
  یه سوال: این پیام هایی که توی کانال ها ارسال میشه و چندتا گزینه داره که میشه روشون کلیک کرد رو چطور ارسال میکنند؟؟ اینکار هم با استفاده از ربات انجام میشه؟

  29/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله این کار از طریق ربات و با استفاده از متد inline bots انجام میشه. میتونید آموزش مدیریت کانال تلگرام با ربات را مشاهده کنید.

   01/10/2016پاسخ...
 • محمد فانی

  سلام.
  آیا امکانش هست که روباتی پیاده سازی کنید که با سرچ نام یک کلمه، لینک سرچ یک هشتگ هم نام با همان کلمه، در یک کانال دیگر را برگرداند؟؟؟

  24/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   کانال های تلگرام به API متصل نیستند و شما دسترسی به پیام های آنها ندارید. در نتیجه نمیتوان از طریق یک ربات در پیام های ارسالی کانال جستجو کرد

   25/09/2016پاسخ...
 • د

  سلام.چطوری میتونم از طریق رباتم به آیدی تلگرامِ یک شخص،پیام ارسال کنم؟

  21/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید اول اون شخص به ربات شما پیام ارسال کرده باشه، این اتفاق افتاده؟

   23/09/2016پاسخ...
 • حسین

  چطور میتونم قالب کلی راباتمو تغییر دهم مثله اسم آن یا عکس ویا برای همه و همیشه حذف کنم متشکر

  08/09/2016پاسخ...
 • farhad rezazadeh

  سلام
  وب سایتتون عالیست تبریک میگم

  05/09/2016پاسخ...
 • مصطفی

  سلام
  من فقط میخوام رباتم یه سری پیام که خودم دستی بهش میدم رو تو گروه ها و به افرادی که استارتش کردن ارسال کنه همین
  واسه اینم دانش برنامه نویسی میخواد یا میشه کمک کنین؟؟

  26/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای هر ارتباطی با ربات شما باید کدنویسی متناسب رو انجام بدید

   27/08/2016پاسخ...
 • عباس

  سلام
  من نیاز شدید به راهنمایی دارم
  قبلا از یک رباطی که یک جور دکمه شیشه ای میسازه برای کانالها و گروهها تا از طریق کپی کردنشون در گروه دیگه افراد بتونند بطور مستقیم وارد کانال مورد نظر بشن (جایگزین لینک) رو نصب کردم
  بعد مشکلاتی پیش اومد که استاپ کردم
  اما هنوز اسم این رباط در لیست منوی اتچ تلگرام من دیده میشه

  میخواست بدونم چطور میتونم این اسم رو از لیست منوی اتچ حذف کنم ؟؟؟؟؟؟

  21/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر شما سازنده گروه هستید میتونید همونطور که اعضا رو حذف میکنید ربات ها رو هم حذف کنید

   22/08/2016پاسخ...
 • مصطفی

  سلام
  من میخوام یک ربات برای تبدیل فیلم به گیف بسازم
  برنامه نویسی هم بلد نیستم
  لطفا راهنمایی کنید من را.
  سپاسگذارم

  16/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   دقیقا چطوری میتونم راهنمایی کنم؟ برای انجام چنین کاری حتما باید دانش برنامه نویسی داشته باشید

   17/08/2016پاسخ...
 • فاطمه احمدی

  سلام.به خاطر مطالب خوبتون ممنونم.
  یه سوال ذهنم رو درگیر کرده خواستم اگه ممکنه جواب بدید.
  اینکه بعضی ها ربات هستن و میگن بنر کانالمون رو مثلا به ۵۰۰ بازدیدکننده برسون بهتون ممبر اینها میدیم واقعی ان؟اگه نه چه فایده ای واس صاحب ربات داره ؟ شاید یه جوری ربات رو درست کرده که هر چقدر بازدیدکننده اون بنر داره مستقیم تعداد ممبرهای کانال اون شخص هم زیاد میشه.؟!
  اینجوریه؟اگه نه پس به چه درد صاحب ربات میخوره که به همه میگه بنرمون رو پخش کنید تو گروها تا بازدید کننده ش زیاد بشه؟

  اگه حدس من درسته برام میتونید از اون ربات ها بسازید؟

  ممنون میشم اگه وقت کردید سوال من رو جواب بدید.

  سپاس

  28/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   من نمیدونم شما دقیقا از چه رباتی صحبت میکنید. ممکنه واقعی باشه و ممکن هم هست که نباشه. ولی اینکه هر چقدر بنر بازدید داشته باشه ممبرهای شما هم زیاد میشه کاملا غیرمنطقی و غیرواقعی بنظر میرسه.

   31/07/2016پاسخ...
 • wolf

  بسیار عالی

  ربات من
  @magic_library_bot
  خشحال میشم دوستان سر بزنند

  25/07/2016پاسخ...
 • amir ghadami

  سلام مي خواستم بدونم آيا براي يك رباط تلگرام ميشه كد سي شارپ نوشت
  بين تلگرام و زبان برنامه نويسي سي شارپ ارتباطي هستد آيا ممنون

  17/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله حتما میشه، محدودیتی در زبان مورد استفاده وجود نداره

   17/07/2016پاسخ...
 • باقری

  سلام، ایا پس از حذف اکانت پیام های متنی و فایل های عکس و یا ویدئویی ذخیره شده بر روی سرور های تلگرام نیز پاک میشن؟ اگه پاک نمیشن تا چه مدت بر روی این سرورها باقی میمونن؟
  اگر قبل از حذف اکانت، چت ها کیلر هیستوری و دلیت چت شده باشند و بعد از چند روز دیلیت اکانت کنیم آیا امکان بازیابی چت ها و عکس و ویدیو از روی سرور تلگرام توسط یه شخص متخصص وجود دارد؟ و برای چه مقطع زمانی امکان پذیر است. لطفا راهنمایی کنید

  16/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   خیر پاک نمیشن چون این پیام ها برای کاربران دیگه که با اونها در ارتباط بودید باقی می مانند. اطلاعات تا زمانیکه توسط خود کاربر حذف نشن باقی میمونن.
   امکان بازیابی چت ها و تصاویر توسط شما وجود ندارد ولی در دستگاه افرادی که با آنها صحبت کرده اید باقی می ماند

   16/07/2016پاسخ...
 • کادو

  خیلی عالی بود

  11/07/2016پاسخ...
 • کاوه

  سلام، سریع بیا تو لینک زیر تا یه مودم جیبی (وای فای همراه) بصورت رایگان هدیه بگیری

  ***
  عجله کن، خودمم دارم میگیرم

  اینی که میگم اینجوریه..متن اولش نوشته بود روی گزینه /modem بزنید که توی خود متن بود اونو میزدیم این متن میومد با یک کد که برا هرکسی فرق مسکرد میخاستم اینو بدونم فقط اگه چطوری انجامش بدم.بعد یه قسمتم داشت که امار رو نشون میداد که مثلا چند نفر از این طریق لینک عضو ربات شدند اون امارگیرشم میخاستم بدونم چطوری چه کدی یا هر چیزی دیگه ایی میخاد .فقط اگه مربوط به برنامه نویسیه من کد نمیتونم بنویسم اگه شما کدشو دارید بهم بگید یه راهنمایی کامل میخاستم…بازم ممنون

  11/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این مسئله مربوط میشه به Deep Linking در ربات تلگرام. کدنویسی چنین رباتی کار پیچیده ای نیست ولی وقتی دانش کدنویسی ندارید خیلی توضیحش سخت میشه. بنظرم با فیلم های آموزشی وبسیما شروع کنید تا با مقدمات کدنویسی ربات تلگرام آشنا بشید.

   11/07/2016پاسخ...
 • کاوه

  ببخشید بازم مزاحم شدم فقط خاستم بازم بگم که اگه کدی چیزی داره اگه شما میدونید کداشو بزارین اینجا هم من استفاده کنم همه بقیه در کل یه توضیح جامع باشه که چطور اینکارو میشه انجام داد چه کدی میخاد یا چه مدیریت محتوایی در کل ممنون

  10/07/2016پاسخ...
  • Websima

   کد آماده در این زمینه نمیشناسم و نیاز داره که شما حتما دانش کدنویسی هم داشته باشید. میتونید سفارش بدید یکی برای شما بنویسه یا خودتون یاد بگیرید و بهترین ربات ها رو بسازید

   11/07/2016پاسخ...
 • کاوه

  سلام خدمت مدیریت وبسایت یعنی نظراتو خوندم و جوابای بی نقص مدیرو دیدم فهمیدم واقعا اینکاره هستین..من یه ربات ساختم و یه ربات دیدم که میخام مثل اون باشه.کار اون ربات این بود که مثلا اولش که روی استارت میزدی یه پیام میفرستاد خوشامد گویی تهشم مینوشت روی این گزینه بزنید بعد اونو که میزدیم یک کد مخصوص میداد که فکر کنم چت ایدیه که میشد از طریق اون رباتو معرفی کرد و دیگرانم عضوش میشدند یه کد مخصوص دریافت میکردن..و یه دکمه هم داشت که مثلا چند نفر از طریق این کد وارد شدند.حالا میخاستم ببینم این باید کد نویسی شه یا از این مدیریت محتوا های اماده برای کنترل بوت هست..اگه کد داره از کجا بیارمش کجا واردش کنم یا اگه از این مدیریت رباتهای امادس اسمش چیه…ممنون میشم اگه کمکم کنید ایدی تلگرامم میزارم اگه شد اونجا راهنماییکنید مسلما بحث با ادمی مث شما لذت بخشه ممنون
  Kave5700 اینم ایدیم

  10/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این موردی که میفرمایید جدیدا خیلی هم زیاد شده در فضای تلگرام و دقیقا میدونم چی لازم دارید، نوشتن چنین کدی کار دشواری نیست ولی نیازمند دانش برنامه نویسی و شناخت API ربات تلگرام است. به همین منظور یک مجموعه آموزش کدنویسی ربات تلگرام آماده کردیم و همچنان در حال تکمیل و بروزرسانی است. ربات مورد نظر شما در آن توضیح داده نشده ولی احتمالا در درس های بعدی به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. پیشنهاد میکنم آموزش ها رو دنبال کنید.

   11/07/2016پاسخ...
 • masoud

  سلام دوستان
  یه سوال ایا امکانی هست که برای هر عضو ربات یک دسترسی تعیین کنیم؟
  مثلا هر شخصی به یه سری از امکانات و قسمت های ربات دسترسی داشته باشه.

  28/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله امکانش هست
   به کدنویسی شما بستگی داره

   29/06/2016پاسخ...
 • Ghasemi

  سلام خسته نباشيد
  من رباتم و همبن طور كه گفتيد ساختم
  ديشب يكي از دكمه هارو اختصاص دادم به به ويدئو و چندين ويدئو قرار دادم
  امروز هر دكمه و كه ميزنم رباتم كار نميكنه
  لطفاً راهنمايي كنيد

  26/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ویدئوهارو دقیقا کجا قرار دادید؟

   26/06/2016پاسخ...
 • دانیال

  سلام خسته نباشین

  میخواستم یه روباتی بسازم که اسم کانال و روی عکس و یا گیف بتونم راهتر قرار بدم مثل فتوشاپ کردن. یه همچین روباتی دیدم و میخوام خودم بسازمش ممنون میشم کمکم کنید.

  24/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام در چه مرحله ای از کار هستید الان؟

   25/06/2016پاسخ...
   • دانیال

    رباتو ساختم و توی یه سایتی ثبتش کردم و الان نمیدونم باید چیکار کنم تا ربات بتونه کاریو که میخوام انجام بده منظور همون قرار دادن اسم کانل روی گیف و عکس هستش

    25/06/2016
    • Websima

     خب برای این کار نیاز به کدنویسی هست، وگرنه که ربات به خودی خود فاقد هوش و توانایی است. شما باید کدنویسی لازم رو بر روی یک سرور انجام بدید و به ربات خودتون متصل کنید.

     25/06/2016
 • رامین

  سلام
  ضمن تشکر از سایت خیلی خوبتون
  من ی ربات ساختم میخواستم یک دکمه در ربات قرار بدم که وقتی کاربر روی آن کلیک می کند شماره موبایلشو برام بفرسته اگه میشه راهنمایی کنید لطفا من با زبان سی شارپ نوشتم رباتو

  21/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله دقیقا برای این کار یک دکمه مشخص در تلگرام هست. به بخش Inline keyboard در آموزش تلگرام مراجعه کنید و از گزینه request_contact در دکمه استفاده کنید.

   22/06/2016پاسخ...
 • میس

  سلام. اگر برای روباتی، پیام بنویسم،، همه رو خواهد دید؟! یعنی اون فردی که سازنده ی رباته، همشو میتونه ببینه به همراه اسمم و متنها و….؟؟! مثل چت؟!
  نوع رباتش no access messages بود. اگه access میبود،چطور؟! ممنونم که جواب بدید

  20/06/2016پاسخ...
  • Websima

   ربات no access messages دقیقا چیه؟ بله هر پیامی که ارسال کنید صاحب ربات میتونه بهش دسترسی داشته باشه اگر بخواد

   20/06/2016پاسخ...
   • میس

    مطمئنید؟! حتی چت معمولی که مثلا برای اون ربات تعریف نشده باشه؟!پس چرا من خودم ربات درست کردم، و کسی برام پیام داد، چیزی برام نیومد؟! کجا میتونم ببینم؟!
    No access messages اسمش روشه دیگه..یعنی نمیتونه پیامای عادی و همه ی پیامای یک گروهو که مثلا تووش ادد میشه رو بخونه یا دریافت کنه..! برای همین من تعجب کردم از حرفتون

    20/06/2016
    • Websima

     اینکه ربات به پیام های عمومی دسترسی نداشته باشه یا همون no access messages که شما می فرمایید فقط مربوط به گروه ها میشه و برای اینه که هر پیامی توی گروه ارسال نشه برای ربات ولی در ارتباط مستقیم با کاربر اگر ربات به پیام دسترسی نداشته باشه عملا انگار وجود نداره!

     22/06/2016
 • حسین

  سلام ببخشید چطور می تونم ادمین ربات رو بیشتر کنم؟؟؟!!!!

  17/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چنین قابلیتی در حال حاضر وجود ندارد

   17/06/2016پاسخ...
 • دانلود آهنگ

  چگونه از توکن برای ارتباط استفاده کنم

  08/06/2016پاسخ...
  • Websima

   چه استفاده ای دقیقا؟

   09/06/2016پاسخ...
 • fra

  سلام اگر روی یکی از این ربات ها کلیک کنیم برنامه هامونو خارج میکنه ؟ هک میکنه ؟ پیاما و گروه هارو میبینه؟ چ راهی هست ک این اتفاق نیفته؟

  08/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر ربات ها تنها به نام، نام کاربری و تصویر پروفایل شما دسترسی دارند

   08/06/2016پاسخ...
 • سرلک

  سلام
  هزینه یک رباط برای فروشگاه اینترنتی رو میخواستم بدونم

  04/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چه امکاناتی باید داشته باشه و اطلاعات رو از کجا دریافت میکنه؟

   04/06/2016پاسخ...
 • رامین

  سلام
  میخواستم بدونم چجوری میتونم یک کیبورد inline واسه رباتم درس کنم لطفا کمکم کنید.

  31/05/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این مسئله نیاز به توضیحات و کدنویسی دارد در بخش نظرات نمیشه آموزش داد

   03/06/2016پاسخ...
 • آموزش php

  از سایت فوق العادتون بی نهایت سپاسگزارم.همیشه به سایتتون سر میزنم.متشکرم.

  15/05/2016پاسخ...
  • Websima

   ممنون از شما دوست عزیز، لطف دارید

   15/05/2016پاسخ...
 • صالح

  سلام میخوام برای رباتم عکس یا تکست بزارم که یکی میاد تو رباتم بزنه روی تکست براش تکست بره باید چجوری بزارم؟

  11/05/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از طریق خود botfather دستورات setuserpic/ و setdescription/ رو امتحان کنید

   12/05/2016پاسخ...
 • مهدی

  می خواستم ببینم راهی است که پاسخ فرم هایی که توسط کاربران داده میشه در یک فایل برامون بفرسته ربات؟؟؟ یا باید همونجا خودمون یکی یکی برداریم و کپی کنیم توی کامپیوتر

  03/05/2016پاسخ...
  • Websima

   متوجه سووالتون نشدم اصلا، کدوم فرم ها؟

   03/05/2016پاسخ...
 • مژده

  سلام من خطم گم شد و پوکشو هم ندارم چطوری میتونم با همون شماره تلگرام درست کنم

  30/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   سند خط که به نام شما هست. برید دوباره سیم کارت بگیرید. در غیر اینصورت راهی ندارید

   30/04/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  برای ارسال فایل در ربات میدونم که باید از curl استفاده کرد
  من وقتی فایل رو درون هاست دارم و درخواست میدم به ربات , برام ارسال میکنه
  ولی وقتی file_id میدم . ارسال نمیکنه . مشکل کجاست ؟؟؟؟
  با زبان php
  فایل های من همش zip هستن . file_id همه رو هم دارم
  چطور باید معرفی کنم file_id رو به کد برنامه
  خیلی ممنونم

  28/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ارسال با file_id خیلی ساده تره. کافیه که مثل ارسال پیام متنی عمل کنید و به جای text بذارید file_id. آدرس ارسال هم به sendPhoto باشه

   30/04/2016پاسخ...
 • مهدیه

  سلام ببخشید چطوری میتونم یه مدیر به رباتم اضافه کنم؟

  28/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چنین امکانی وجود نداره

   30/04/2016پاسخ...
 • الیاس

  سلام رباتی میخوام که لینک رو داخل گرو حذف کنه

  27/04/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  میدونم که میشه ربات رو به عنوان مدیر ادد کرد در کانال
  آیا میشه با برنامه نویسی توسط ربات پستی رو پاک کرد ؟

  19/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   توی نسخه دوم API یه قابلیتی برای پاک کردن پیام توسط ربات گذاشته ولی تست نکردم ببینم که توی کانال هم کار میکنه یا نه

   20/04/2016پاسخ...
   • سعید

    سلام
    من api هارو دیدم
    ولی چیزی به عنوان delete ندیدم
    Edit message هستش که اونم delete نداره

    20/04/2016
    • Websima

     سلام
     بله من هم متوجه شدم ولی خب اگر پیام خالی ارسال کنید چی؟ مثل این نیست که پیام قبلی رو حذف کردید؟

     23/04/2016
    • سعید

     سلام
     آها
     یعنی مثلا ما پیام کاربر رو میگیرم و ویرایش میکنیم با رشته خالی
     بعد همون پیام با همون message_id رو ارسال میکنم
     به همین صورته ؟

     23/04/2016
    • Websima

     بله فکر میکنم که اینجوری مشکل برطرف میشه

     24/04/2016
 • hadis

  ینی چیکار کنم که اگه به سروزم چیزی رسید ، رباتم خبر دار شه و اونو بفرسته

  19/04/2016پاسخ...
  • Websima

   منظورتون از چیزی رسیدن چیه؟ با چه زبانی کدنویسی میکنید؟

   19/04/2016پاسخ...
 • hadis

  سلام اون قسمت ارتباط روبات با وب سرویس ها رو میخواستم بیشتر توضیح بدین چجوری این کار انجام میشه

  19/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   این بخش باید توسط شما انجام بشه. روی سرور اطلاعات رو از وب سرویس های دیگه دریافت کنید و بعد نتایج رو به ربات ارسال کنید.

   19/04/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  چطور میشه ربات ضد اسپم ساخت ؟
  من رباتی رو دیدم که در یک گروه ادد میشد و اگر کسی پیام اسپم میداد ، اون شخص توسط ربات از گروه خارج میشد . با پایتون
  چطور میشه همچین ربات هایی رو ساخت
  ممنون

  05/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چجوری میفهمه که یک نفر پیام اسپم ارسال کرده؟ ربات ها اجازه حذف افراد از گروه ها رو ندارند. مطمئنید چنین رباتی وجود داره؟

   06/04/2016پاسخ...
   • سعید

    باور کنید خودم دیدم
    با سازندش هم من صحبت کردم
    ولی شمارش رو گم کردم و پیدا نکردم
    تو رباتش چند بار پشت سر هم پیام میدادم و منو حذف کرد خود ربات

    07/04/2016
    • Websima

     ربات های تلگرام قابلیت حذف افراد از گروه ها رو ندارند. احتمالا با چیز دیگه ای اشتباه گرفتید یا شاید مدیر گروه به صورتی دستی شما رو حذف کرده

     09/04/2016
 • ناهید

  سلام وقتتون بخیر. من به کمک پلاگینی که شما ارائه کرده بودین، یه ربات ساختم. حالا یه کانال ساختم که میخوام اعضای همون ربات رو در اون عضو کنم. میخواستم ببینم چطوری میشه از اعضای ربات یه خروجی بگیرم و بعد اونا رو در کانالم اد کنم؟ سپاسگزارم

  03/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   راهی برای این کار وجود نداره و شما نمیتونید اعضای ربات رو عضو کانال کنید. بهترین راه این است که به همه آنها پیام داده و آدرس کانال را برایشان ارسال کنید.

   04/04/2016پاسخ...
 • MohammadAli

  چگونه میشود پیام را پشت سر هم فرستاد مثلا ده تا پیام پشت سر هم فرستاد شود یک سوال دیگه چه طوری دکمه دستورهای ربات که عضو یک گروه هست برای اعضا نمایش بدهم ممنون می شوم جوابم بدهید با تشکر

  01/04/2016پاسخ...
  • Websima

   کافیه که فانکشن ارسال پیام را در یک لوپ قرار دهید و چند بار آن را اجرا کنید. دکمه ها رو فقط برای عضوی که به شما مستقیما پیام داده میتونید ارسال کنید نه برای همه اعضا بصورت همزمان

   02/04/2016پاسخ...
  • MohammadAli

   می ش،د بیشتر توضیح دهید ممنون

   06/04/2016پاسخ...
  • MohammadAli

   میشود بیشتر توضیح دهید ممنون

   06/04/2016پاسخ...
   • Websima

    دقیقا با کدوم بخش مشکل داشتید؟

    09/04/2016
 • بهنام

  سلام
  آیا میشه رباتی ساخت که وضعیت آنلاین شدن افراد رو بهمون بده؟
  مثلا شماره n نفرو بدیم بهش، هر موقع که اونها تغییر وضعیت دادن (آنلاین شدن یا از حالت recently خارج شدن) بهمون پیام بده؟

  28/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   با ربات های تلگرام خیر. مگر اینکه خارج از چارچوب ربات تلگرام و با استفاده از API اصلی این کار رو انجام بدید

   29/03/2016پاسخ...
   • سعید

    سلام
    چطوری یعنی ؟
    API اصلی کجاست

    31/03/2016
    • Websima

     سلام
     به سایت اصلی تلگرام مراجعه کنید اونجا در مورد API و نحوه ساختن نرم افزار برای تلگرام رو توضیح داده.

     31/03/2016
    • سعید

     سلام
     من زبانم خیلی خوب نیست
     میشه کلیت کار رو بگید که چطور میشه اینکارو کرد

     05/04/2016
    • Websima

     حقیقتش اینه که در این فضا نمیگنجه. باید یک API از تلگرام درخواست کنید. بعد یک نرم افزار بسازید که بتونه از طریق این API با تلگرام در ارتباط باشه. با این دسترسی شما میتونید فرضا یک نرم افزار موبایل مشابه خود تلگرام بسازید

     06/04/2016
 • سعید

  سلام
  من میخوام یه ربات دیکشنری درست کنم بصورت InlineQuery
  مثلا کاربر اینطوری وارد بکنه
  dic@ h
  بره تو دیتابیس هر کلمه ای که با h شروع میشه رو بیاره و نشون بده در InlineQuery
  فقط قسمت InlineQuery رو مشکل دارم.بقیش رو میدونم
  ممنون میشم یه راهنمایی کامل کنید
  تشکر

  22/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   با چه زبونی قصد دارید بنویسید. من هم دقیقا همین کار رو میخواستم انجام بدم ولی دیتابیس خوبی برای کلمات نداشتم. این پروژه غیر از Inline Query مگه بخش دیگه ای هم داره؟

   25/03/2016پاسخ...
   • سعید

    سلام
    من با php میخوام بنویسم
    یه دیتابیس خریدم
    منظور من اینه
    دیدید که تلگرام خودش ربات داره که اسم ربات رو اینطوری وارد میکنی
    @gif boy
    و نتیجه های boy میاد . اینجاشو مشکل دارم.بقیش رو تقریبا بلدم

    25/03/2016
    • Websima

     یه افزونه توی مخزن وردپرس قرار دادیم به اسم Telegram Inliner اون افزونه دقیقا داره این کار رو انجام میده. اگر فایل inliner-page.php رو بررسی کنید متوجه میشید که دقیقا چجوری کار میکنه

     26/03/2016
    • سعید

     سلام
     من اون چیزی رو که گفتید دیدم
     ولی اینو شما فرای وردپرس زدید و کدهاش کمی فرق داره با اون کدهایی که من دارم

     27/03/2016
    • Websima

     سلام
     بله میدونم. ولی میتونید ساختار کلی پیام ارسالی به Inline Bots رو مشاهده کنید

     28/03/2016
    • سعید

     خوب این تو سایت جستجو انجام میده
     من میخوام دیکشنری بسازم

     27/03/2016
    • Websima

     دیکشنری هم عملا یک سیستم جستجو است دیگه. شما میتونید کلمات رو در دیتابیس داشته باشید و همزمان با تایپ کردن کاربر در دیتابیس جستجو کرده و بهترین نتایج را نمایش دهید.

     28/03/2016
 • سعید

  سلام
  سال نو شما مبارک دوستان
  فرض کنید برای ارسال پیام 30 عدد چت آیدی در داخل دیتابیس موجود هستش.با یه کوئری چت آیدی رو میخونیم و داخل حلقه میندازیم و تک تک به اون 30 نفر پیام میره.
  حال اگر مثلا 1000 نفر باشه چی ؟
  آیا پیام به همه ارسال میشه ؟
  آیا خطایی رخ نمیده ؟
  ممنون میشم کمک کنید منو

  21/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دوتا محدودیت داره یکی از طرف سرور خودتون و یکی از طرف تلگرام. تلگرام میگه در ثانیه بیشتر از 30 پیام نمیتونید بفرستید و برای گروه ها بیشتر از 20 پیام در دقیقه نمیشه فرستاد. پس باید جوری برنامه ریزی کنید که ارسال ها بصورت مستمر و باز مان بندی صحیح انجام بشه.

   21/03/2016پاسخ...
   • سعید

    میشه بیشتر توضیح بدید ؟
    با کد باید اینکارو انجام بدم که بصورت فاصله ای پیام ارسال کنه ؟؟؟
    یا طوره دیگه ای

    22/03/2016
    • Websima

     سلام
     اگر از طرف سرور زمان بندی انجام میشه باید از cronjob استفاده کنید و اگر از طرف مروگر میتونید از Ajax یا Auto Refresh استفاده کنید.

     25/03/2016
    • سعید

     سلام
     ن شما میگید که ربات در هر ثانیه نمیتونه به بیش از 30 نفر پیام بده
     اگر در دیتابیس من 1000 چت آیدی باشه
     چطور اینو انجام بدم که مثلا هر دقیقه به 30 کاربر پیام بده و اگر به 1000 رسیدی دیگه فایل رو اجرا نکن

     25/03/2016
    • Websima

     سلام
     شما یک فانکشن برای ارسال میسازید که هر بار 30 پیام ارسال میکنه. بعد با استفاده از cronjob دستور میدید که یک دقیقه بعد این فانکشن اجرا شه و اگر هنوز پیامی برای ارسال بود دوباره فتنکشن اجرا شه. در طول کار هم باید تعداد پیام های ارسالی رو هر بار ذخیره و بروزرسانی کنید که بدونید تا الان چند پیام ارسال شده.

     26/03/2016
 • Jooker

  سلام….
  ببخشید من بلدم درست کنم ربات رو اما به طور کلی بلد نیستم باهاش کار کنم …..مثلا تو یه گروه عضو میکنم بات رو اما نمیدونم چیجوری مثلا یکی تبلیغ فرستاد بات اونو پاک کنه …
  ایا این قابلیت رو داره؟

  15/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برای این که ربات کاری انجام بده باید کدنویسی انجام بشه ولی این قابلیت که شما نیاز دارید رو کلا ربات ها نمیتونن انجام بدن

   17/03/2016پاسخ...
 • سحر

  سلام خسته نباشید
  من روباتم رو درس کردم .الان دیگه نمیشه اسمشو عوض کنم؟؟

  13/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چرا هر زمان که خواستید میتونید از طریق botfather اسم ربات رو عوض کنید

   14/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام بر شما
  من این رو چطور پیاده سازی کنم در ربات با روش وب هوک و زبان php
  ***
  خیلی قسمت های ربات رو خودم نوشتم . ولی این قسمت رو اصلا نمیدونم چطور پیاده سازی کنم . الان ربات من حدود 800 خط کد داره و همش رو خودم نوشتم . ممنون میشم یه راهنمایی کلی منو بکنید که بتونم این قسمت هم پیاده سازی کنم و ربات رو تمومش کنم
  تشکر از شما

  12/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   یکبار دیگه هم همین رو توضیح دادم. در هر مرحله برای کاربر یک متغیر توی دیتابیس ذخیره کنید. مثلا عدد 3 بعد با دریافت پیام جدید از کاربر چک کنید که توی چه مرحله ای از ثبت نام بوده و اون مقدار ارسالی رو مطابق با اون مرحله ذخیره کنید. مثلا اگر توی مرحله 3 بود نام رو ذخیره کنه و پیامی برای دریافت شماره تلفن به کاربر ارسال کنه و مرحله رو از 3 به 4 تغییر بده.

   14/03/2016پاسخ...
   • سعید

    یه قطعه کد کوچیک یا شبه کدی میشه بنویسید
    ممنون میشم

    15/03/2016
    • Websima

     به چه زبانی؟ چه کاری انجام بده دقیقا؟

     17/03/2016
    • سعید

     سلام
     مرسی
     با همون توضیحی که دادید , نشستم فکر کردم و درستش کردم و داره کار میکنه به خوبی
     ممنونم

     19/03/2016
    • Websima

     سلام
     مطمئن بودم که میتونید. الگوریتم که مشخص بشه میشه پیاده کرد

     19/03/2016
 • میثم

  سلام خسته نباشید
  یه سوال داشتم من ربات رو ساختم به گروه هم دعوتش دادم ولی وقتی کسیو دعوت میدم به گروه پیام خوش آمد گویی نداره اگه دستوری یا … داره لطفا کمکم کنید
  ممنون از سایت خوبتون

  10/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چنین چیزی بصورت پیش فرض وجود نداره برای این کار باید کدنویسی انجام بدید.

   10/03/2016پاسخ...
 • مجید

  سلام من ربات ساختم ولی نمیدونم چطوری درونش مطلب بزارم لطفا کمک کنید

  10/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز، شما باید به کدنویسی تسلط داشته باشید. چه زبانی بلد هستید؟

   10/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  میشه رباتی ساخت که مثلا من در گروهی عضو هستم و اون ربات هم اونجا ادد شده
  اگر کسی منو remove کرد . اون ربات منو ادد کنه تو گروه ؟

  09/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر چنین امکانی وجود نداره. بطور کلی ربات ها نمیتونن کسی رو به گروه اضافه کنند

   10/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  چطور میتونم رباتی بسازم که کسی در گروه خارج و وارد شد بهش پیام بده
  میدونم که کسی وارد و خارج بشه به ربات پیامی ارسال میشه
  ولی نمیدونم چطوری استفاده کنم ازش
  مرسی

  09/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   مشخص کنید از چه زبان کدنویسی و چه متدی برای ارتباط با تلگرام استفاده میکنید.

   10/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام بر شما
  فرض کنید در روش web hook در ربات دستوری تعریف شده که اگر کاربری زد “سلام” , ربات جواب بده “سلام بر شما”
  حال سوال من اینجاست که اگر 100 کاربر به طور همزمان زدن سلام , تکلیف اینجا چی میشه ؟
  آیا ربات به همه جواب میده یا محدودیت داره
  ممنون از شما

  03/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   مشکلی پیش نمیاد و به همه جواب میده.

   05/03/2016پاسخ...
 • hafez

  با سلام خدمت شما دوست عزیز.
  ممنون بابت مطالب خوبتون

  من می خوام یه ربات بسازم که وقتی کسی تو گروه join میده یه پیغام به صورت خودکار تو گروه فرستاده بشه.مثل مثلا پیغام خوش آمدگویی به طرف.

  باید چیکار کنم ممنون میشم از کمکتون

  03/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   سوالتون خیلی کلی پرسیده شده و بخوام توضیح بدم باید ربات رو بنویسم. وقتی کاربر عضو گروه میشه تلگرام یک پیغام مشخص مبنی بر عضو جدید به ربات ارسال میکنه شما باید در پاسخ به اون پیام متن مورد نظر خودتون رو بنویسید.

   05/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام بر شما
  میشه کاری کرد تو ربات که هر کسی دستوری رو چند بار پشت سر هم وارد کرد بهش اخطار بده که اینکارو نکنه
  من ربات رو ساختم با php
  میخوام این رو هم پیاده سازی کنم روش
  چطور میتونم اینکارو انجام بدم ؟؟؟؟

  28/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله میشه، ولی منابع دیتابیس رو زیاد مصرف میکنه. هر بار که میفرسته توی دیتابیس برای ذخیره کنید و شرط بذارید که اگر از یه عددی بالاتر شد پیام مشخصی برای اون کاربر ارسال بشه

   29/02/2016پاسخ...
 • کیانوش واحدی

  سلام
  ببخشید من میخوام تلگرام کس رو هک کنم .فامیله ولی میخوام نفهمه من هستم بعدشم کاری نتونه بکنه میشه؟؟؟!!! .واقعا ممنون

  27/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز، امکان چنین کاری نیست!

   27/02/2016پاسخ...
 • الهام

  سلام
  من میخوام یه ربات بسازم برای قرار دادن لوگو و درج زیر نویس روی عکس . خیلی سخته ؟

  20/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیلی پیچیده نیست ولی باید حتما یک زبان برنامه نویسی را مسلط باشید

   21/02/2016پاسخ...
  • علی

   سلام این کار انجام شده با رباتی به اسم @logoGramBot که علاوه بر عکس بر روی ویدیو هم قرار می ده

   01/03/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  میشه بگید چطور از این api ها استفاده کنم
  میخوام فایلی رو آپلود کنم در سرور تلگرام و هر وقت خواستم ازش بگیرم
  این api ها
  File
  و
  Get File
  ممنون میشم

  19/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید یک بار فایل را به یک کاربر (مثلا خودتان) ارسال کنید. در جواب file_id برای شما ارسال میشود سپس هر زمان با استفاده از متد getfile یک درخواست ارسال میکنید پاسخ این درخواست لینک دانلود فایل می باشد.

   20/02/2016پاسخ...
   • سعید

    سلام
    چطور باید به خودم ارسال کنم ؟؟؟
    تو api های تلگرام زده که file اینارو داره
    file_id
    file_size
    file_path
    که اولی رو حتما باید وارد کنیم و 2 تای بعدی اختیاری هستش
    مگه file_id رو خود تلگرام نمیده ؟؟؟ من چطور وارد کنم اینو ؟؟؟؟

    20/02/2016
    • Websima

     سلام
     این روش زمانی استفاده میشه که شما file_id را داشته باشید، اگر ندارید باید فایل را آپلود کنید، ارسال و آپلود از طریق کد ممکنه کمی پیچیده باشه برای همین میتونید از طریق اکانت خودتون فایل مورد نظر را به ربات ارسال کنید و اونجا اطلاعات فایل آپلود شده را مشاهده کنید.

     21/02/2016
 • roya

  باسلام و تشکر از راهنمایی های خوبتون من با توجه به توضیحات شما یک ربات ساختم و میخوام 1000 نفر از کسانی ه شماره تلفن هاشون رو دارم به کانال اصلی شرکت دعوت کنم اما نمیدونم چطور باید انجامش بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  17/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید اون شماره هارو توی لیست مخاطبین خودتون داشته باشید تا بتونید به کانال دعوت کنید

   18/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  برای این کار نمونه کد دارید ؟
  یا مثلا نمونه ی کد خارجی هست ؟

  17/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز، برای مشتریان نمونه ش رو اجرا کردیم ولی متاسفانه امکان ارائه کد مشتریان بصورت رایگان و در فضای عمومی را نداریم.

   18/02/2016پاسخ...
 • ابوالفضل

  سلام من رباتمو از طریق پاک ابوت ساختم, خواستم بپرسم چطور میشه کاربری رو بلاک کرد؟

  16/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من با این ابزاری که شما استفاده کردید کار نکردم تا حالا

   16/02/2016پاسخ...
 • نوید

  آیا می توان با متد getUpdate و long pooling بدون نیاز به ssl ربات را به سرور یک سایت و دیتابیس متصل کرد؟

  16/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   متوجه منظورتون نشدم دقیقا، اگر قرار باشه که در لحظه پاسخ بده مسیر درستی انتخاب نکردید. اگر مشکل با SSL دارید از Teletter.net استفاده کنید.

   16/02/2016پاسخ...
 • seyed

  سلام، من يه كانال دارم و يه سري شماره كه به عنوان مخاب سيوشون نكردم و ميخواستم اونارو عضو كانال كنم به صورتي كه متوجه نشن كه عضوشون كرد اما نشد و حتم بايد به عنوان مخاطب باشن تا بتونم ادشون كنم اما من ميخوام كه نتونن شمارمو ببينن آيا راهي هست كه بشه ادشون كرد ؟ اگه نيست و حتما بايد مخاطبم باشن تا بتونم ادشون كنم آيا راهي هست كه نتونن شمارمو ببينن؟
  ميتونيد كمكم كنيد

  16/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بدون اینکه اونها رو ادد کنید یا بدون اینکه بفهمن نمیشه به کانال اضافه کرد. این کار شما ممکنه برای خیلی ها آزار دهنده باشه و پیشنهاد میکنم که این کار رو انجام ندید.

   16/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  چطور میتونم یه پیام کلی به کل کاربرها بدم با برنامه نویسی
  مثل کاری که paquebot انجام میده

  13/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بستگی به زبان برنامه نویسی شما داره. شما باید لیست chat_id همه کاربران را داشته باشید و با نوشتن یک حلقه برای هریک مجزا ارسال کنید. با هر بار اجرای حلقه برای یکی از کاربران پیام شما ارسال میشود.

   13/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  من نمیتونم از force replye استفاده کنم
  میشه کمکم کنید
  ممنونم از شما

  13/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من به کدهای شما دسترسی ندارم که راهنمایی تون کنم ولی مثل بقیه اطلاعات ارسال پیام هست. تفاوتی نمیکنه.

   13/02/2016پاسخ...
   • سعید

    من اینطوری میخوام درست کنم
    http://goo.gl/7kvEpm

    13/02/2016
    • Websima

     برای این کار نیازی به forcereply نخواهید داشت! نیاز به کمی تجربه برنامه نویسی و یک الگوریتم درست دارید. برای مثال میتونید ربات barzil_bot را مشاهده کنید در بخش تکمیل پروفایل عینا موارد مورد نظر شما پیاده سازی شده است.

     13/02/2016
    • سعید

     میشه لطفا یه کمکی کنید
     یه توضیح مختصر در مورد با این کار بدید من متوجه میشم
     ممنونم ممنونم ممنونم

     13/02/2016
    • Websima

     برای کاری که شما قصد دارید انجام بدید، بهترین کار این است که برای هر کاربر یک متغیر به اسم وضعیت بر روی سرور خود ایجاد کنید. هر بار که پیامی برای کاربر ارسال می کنید وضعیت او را نیز بروزرسانی کنید. مثلا زمانیکه درخواست ایمیل می کنید وضعیت را فرضا waitingforemail قرار دهید. سپس زمانیکه پیامی از کاربر دریافت میکنید با توجه به وضعیت او میتوانید پیام را تحلیل کنید. برای همین مثال هر پیامی که رسید بعنوان ایمیل کاربر قرار داده شده و پیام جدیدی برای دریافت اطلاعات جدید به اون ارسال میگردد.

     14/02/2016
  • Websima

   این یک نمونه کد تست شده برای ارسال ForceReply در ربات تلگرام است. میتونید دانلود و مشاهده کنید.

   13/02/2016پاسخ...
   • سعید

    ممنونم
    میشه یه توضیح در مورد کد بدید
    یکم برام نامفهومه
    تشکر

    13/02/2016
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     فضای ارسال دیدگاه جای مناسبی برای آموزش کدنویسی نیست. میتونید هرکدام از این فانکشن ها را در گوگل جستجو کرده و آموزش کار با آنها را به سادگی بیاموزید

     13/02/2016
 • مهراب

  درود، چطوری میشه از قابلیت inliner در غیر از ورد پرس استفاده کرد؟ آیا راه حلی داره؟

  13/02/2016پاسخ...
  • Websima

   بله امکانش هست ولی شما باید کدهارو بازنویسی کنید متناسب با سیستم مدیریت محتوا یا سایت خودتون.

   13/02/2016پاسخ...
 • حسن

  سلام chat_id را چطوری میتونم بدست بیارم ؟

  10/02/2016پاسخ...
  • Websima

   توی هر ارتباطی که کاربر با ربات شما داره chat_id هم ارسال میشه. یعنی وقتی پیام کاربر رو برای شما ارسال میکنه chat_id رو هم برای شما اراسل میکنه

   10/02/2016پاسخ...
   • حسن

    یعنی پیام هارو حتما باید با php بگیرم تا به chat_id دست رسی داشته باشم ؟

    10/02/2016
    • Websima

     نه حتما php با هر زبانی میشه کدنویسی را انجام داد ولی شما اگر پیام ارسالی از تلگرام را مشاهده کنید chat_id داخلش هست.

     12/02/2016
 • احسان

  سلام من ربات ساختم و اضافه کردن ب کانال ولی هیچ مطالب rss ارسال نمیکنه و نمینویسه این ربات به پیام ها دسترسی نداره
  باید چیکار کنم؟

  10/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   سوال شما خیلی نامشخصه! دقیقا چجوری باید ارسال کنه؟ از کجا باید بفهمه که RSS مورد نظر شما رو باید ارسال کنه؟!

   10/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  چطور میتونم ربات های ترجمه گر و جستجو گر درست کنم ؟
  چطور باید از api های گوگل استفاده کنم
  ممنون از زحمات شما

  08/02/2016پاسخ...
  • Websima

   از api گوگل نمیتونید استفاده کنید چون محدودیت قرار داده براشون. باید خودتون دیتابیس خوب داشته باشید

   09/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  از ForceReply چطوری باید استفاده کنم تو ربات
  طی چند مرحله میخوام داده از کابر بگیرم

  08/02/2016پاسخ...
  • Websima

   کافیه که توی پیام ارسالی به کاربر forcereply رو هم ارسال کنید. الان شما از چه طریقی پیام رو ارسال می کنید؟

   09/02/2016پاسخ...
   • سعید

    از طریق sendMessage
    چطور باید ارسال کنم همراهش
    میشه بگید
    ممنون

    09/02/2016
    • Websima

     الان از چه روشی پیام رو ارسال میکنید؟ با چه تابعی؟ همونطور که متن پیام رو ارسال میکنید این هم ارسال کنید

     10/02/2016
    • سعید

     سلام
     من اینطوری پیام ارسال میکنم
     http://txt.do/525gw

     میشه بگید چطوری باید ForceReply رو ارسال کنم
     یه نمونه کد از سایت تلگرام گرفتم ولی خیلی پیچیده بود نفهمیدم
     ممنون میشم منو کمک کنید

     10/02/2016
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     پیشنهاد میکنم افزونه Teletter و Channeller رو دانلود کنید و نمونه کدهای استفاده شده رو بررسی کنید تمام سوالات شما جواب داده میشه

     10/02/2016
 • سعید

  سلام بر شما
  من در ديتابيس نام و نام خانوادگي دارم
  ميخوام بجاي اينکه خودم دستي نام هارو در کيبرد تلگرام وارد کنم ، از ديتابيس بخونه و نام ها از اونجا وارد بشه
  چطور ميتونم اينکارو انجام بدم
  براي اينکه منطورم رو متوجه بشيد اين عکس رو نگاه کنيد
  http://goo.gl/C4CquG

  08/02/2016پاسخ...
  • Websima

   خب این بستگی به زبان برنامه نویسی و کدهای شما داره، با استفاده از آرایه ها به راحتی میشه این کار رو انجام داد. سوال شما خیلی ساده ست اگر دانش برنامه نویسی رو داشته باشید.

   09/02/2016پاسخ...
   • سعید

    میشه یه کمکی کنید
    من تازه php کار شدم
    دست شما درد نکنه
    خدا خیرتون بده

    09/02/2016
   • سعید

    نگاه کنید اینو
    من اینو تونستم درست کنم
    ولی فقط اندیس آخر رو تو کیبرد نشون میده
    sendMessage هم گذاشتم تو حلقه ی فور بازم نشد
    http://txt.do/525cq
    میشه کمک کنید

    09/02/2016
    • Websima

     سلام
     من برای شما یه نمونه کد صحیح نوشتم ولی دقت کنید که اینجا آموزش کدنویسی انجام نمی دیم و مشکل شما ارتباطی با تلگرام نداره بلکه دستورات Php را بخوبی نمی شناسید. میتونید از اینجا نمونه کد کیبورد دلخواه برای تلگرام را دانلود کنید.

     10/02/2016
    • سعید

     ممنون
     دستت درد نکنه
     آره من تازه اومدم سمت php . یکم باید بیشتر تمرین کنم
     ممنونم از شما

     10/02/2016
    • Websima

     خواهش میکنم دوست عزیز
     موفق باشید

     10/02/2016
    • سعید

     من این کد رو تست کردم ولی جواب نداد
     فقط text نشون داده میشه
     کیبرد نمیاد

     10/02/2016
    • Websima

     این خط را حذف کنید:

     array_push($name, $term->name);

     خط آخر هم یکم کدش ایراد داره چک کنید برطرف شه.

     10/02/2016
 • محمد متين

  سلام من رباط تلگرام رو درست كردم ولى نميدونم چه جورى بايد ازش استفاده كنم اگر ميشه بهم توضيح بدبد

  07/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دقیقا چه استفاده ای قراره ازش بکنید؟

   08/02/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  من میخوام از کاربر تاریخ تولد بگیرم و روش یه محاسباتی انجام بدم با روش وب هوک
  به اینصورت :
  ربات : تاریخ تولد خود را وارد کنید :
  کاربر : 1365/05/24
  چون پیام کاربر چیزی نیست که بشه تو کیبرد تعریف کرد و همه اونو بزنن من گیج شدم که چطور باید اینکارو کرد
  ممنون

  07/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   همونجا که میگید تاریخ تولد خود را وارد کنید میتونید یک نمونه هم براشون ارسال کنید یا روش اصولی این است که روز، ماه و سال رو بصورت درخواست های جدا از کاربر بگیرید. اگر خیلی دقیق خواسته باشید میتونید کیبورد اختصاصی برای کاربر ارسال کنید که مثلا اسم ماه های سال رو نمایش بده.

   08/02/2016پاسخ...
   • سعید

    سلام بر شما
    در پيام قبلي بنده
    منظور من اين بود که نميخوام دستور بدم که کاربر به چه فرمتي تاريخ رو وارد کنه
    ميخوام بعد اينکه من يه پيام دادم ، کاربر تاريخ تولد رو دارد بکنه
    مثلا ربات بات فادر که وقتي نيوبات ميزني ميگه نام رباتت رو وارد کن
    عکس زير رو نگاه کنيد تا متوجه منظور بنده بشيد
    http://goo.gl/7kvEpm

    08/02/2016
    • Websima

     سلام
     بله متوجه شدم الان، شما باید برای اون کاربر یک بخشی تو دیتابیس خودتون در نظر بگیرید و ذخیره کنید که توی چه مرحله ای هست. بعد که پیام جدید ارسال کرد اول چک کنید ببینید تو چه مرحله ای بوده بعد متناسب با اون بهش پاسخ بدید و مرحله جدید رو براش ذخیره کنید. متوجه منظورم شدید؟

     09/02/2016
    • سعید

     ببخشید مگه نمیشه با ForceReply اینکارو انجام داد ؟

     09/02/2016
 • فانی

  س من تو ی گروه تلگرام بودم ک اونجا 3نفر پسوند بوت داشتند بعد از چند روز یکی از اونا ب نام دیلیت اکسیدنت ب مخاطبین تلگرام من اضافه شدا (تو قسمتی ک مداد هست پایین صفحه)و هر کار میکنم نمیتونم پاکش کنم این چیه ضرری داره و چطور حذفش کنم

  04/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این بخش برای آموزش ساخت ربات و کدنویسی ایجاد شده آموزش کار با تلگرام نیست! لطفا سوالات مرتبط مطرح کنید

   06/02/2016پاسخ...
 • موسی عباسی

  باسلام
  یه کانال درست کردم میخوام از چندتا سایت مطالب اتوماتیک بیاد رو کانال یه ربات مدیریت هم دارم ادرس هرسایتی رو که وارد میکنم پیغام(آدرس فید/اینستاگرام وارد شده، معتبر نبود یا در این لحظه قابل دسترسی نبود
  لطفا آدرس را مجددا چک کنید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید)میده لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم واسه اینکار خیلی وقت ندارم پیشاپیش از شما تشکر میکنم اگه براتون امکانش باشه که ازطریق ایمیل هم جوابمو بدین ممنون میشم.باتشکر

  30/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   من اصلا متوجه سوال شما نشدم. از چه سیستمی استفاده میکنید؟ وردپرس دارید؟ چه افزونه ای ریختید؟ آدرس فید را کجا وارد میکنید؟

   31/01/2016پاسخ...
 • امیر

  اقا من وقتی میخوام موضوعی رو ارسال کنم به تلگرام همش ارور “ok”:false,”error_code”:400,”description”:”[Error]: Bad Request: chat_id is empty”}
  میده مشکل چیه؟

  28/01/2016پاسخ...
  • Websima

   متن خطا کاملا مشخصه. یکی از بخش های ضروری برای ارسال پیام از طریق API همون chat_id است. بدون اون از کجا باید بفهمه که این پیام رو به چه کسی قصد دارید ارسال کنید؟ شما از چه طریقی دارید پیام ارسال میکنید؟

   28/01/2016پاسخ...
 • حسین

  سلام و خسته نباشید ببخشید میتونم بپرسم آیا با ربات میشه تلگرام فرد مورد نظری رو هک کرد یا نه ممنون میشم به پرسشم پاسخ بدید

  28/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   منظورتون دقیقا از هک چیه؟ خیر نمیشه کسی رو هک کرد یا درست بگیم نمیشه اطلاعات خصوصی کسی رو دریافت کرد. فقط به اسم و آی دی و عکس افراد دسترسی دارید.

   28/01/2016پاسخ...
 • مهران

  سلام خدمت شما، من مشکلی که دارم اینه که وقتی ربات رو ادد میکنم، تو ممبر هام نیماد و نمیتونم اونو به عنوان ادمین کانال قرار بدم، یعنی انگار ساخته نشده باشه
  تا اون مرحله پیش میرم که بهم API هم میده، فکر کنم اگه api بده یعنی کامل ساخته شده دیگه ؟!؟!
  ممنون میشم لطف کنید و بگید چیکار کنم تا مشکل حل بشه و بتونم ربات رو به کانالم اضافه کنم

  24/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ممکنه که شما نسخه تلگرامتون آپدیت نباشه، تلگرام رو به آخرین نسخه آپدیت کنید یا از نسخه دسکتاپ تلگرام افزودن ربات با کانال رو انجام بدید

   25/01/2016پاسخ...
 • امیر

  سلام کسی میتونه بگه من رباتو ساختم تو پی وی که باهش چت میکنم جواب میده ولی نمیدونم تو گروه ازش سوال میپرسم لال میشه هیچ جوابی از طرفش نمیاد

  12/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ربات رو خودتون ساختید؟ کدنویسی کردید از سیستم های رابط استفاده کردید؟
   بصورت پیش فرض ربات ها در گروه فقط به پیام هایی پاسخ میدن که مستقیما مخاطب قرار گرفته شده باشن. برای اینکه به هر پیامی واکنش نشون بدن باید Privacy mode را از طریق botfather غیرفعال کنید.

   12/01/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  میشه بگید خطای این برنامه چیه ؟
  با سی شارپ میخوام تو ربات پیام میدم تو کنسول نشون بده ولی بعد از نمایش آیدی و اینا میاد بیرون و این خطا رو میده
  اسکرین شات :
  http://goo.gl/QREZAi

  11/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این خطایی که گرفته به ربات مربوط نمیشه بنطر میرسه کدها شما از نظر سی شارپ ایراد دارن. باید توی انجمن های تخصصی سی شارپ مطرح کنید

   12/01/2016پاسخ...
 • یادواره

  سلام من رباتی ساختم به این ادرس https://telegram.me/yadvareh_bot
  من می خوام از کاربراهای رباتم اطلاعات دریافت کنم مثل فرم نظر سنجی،این کار رو ربات تلگرام انجام میده؟اگه انجام میده اطلاعاتی از قبیل عکس و نوشته هایی که برای ربات ما ارسال میشه ، کجا ذخیره میشه؟

  11/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   عکس و نوشته ها تا مدت محدودی روی سرور تلگرام باقی میمونن، شما باید ربات رو به یک اسکریپت تحت وب متصل کنید که پیام ها رو بصورت مداول از تلگرام دریافت و ذخیره کنه. دوتا متد هست getUpdates و webhook که دومی برای استفاده به SSL هم نیاز داره. ربات های تلگرام محیطی برای مدیریت ندارند اون بخش رو باید خودتون بسازید و کدنویسی کنید.

   12/01/2016پاسخ...
 • مهدی

  چطوری گزینه عضویت را در رباتم قرار دهم ممنون

  09/01/2016پاسخ...
  • Websima

   باید از دستور setcommands در botfather استفاده کنید. البته برای ثبت اعضا باید کدنویسی انجام بدید و به یک سایت متصل کنید

   10/01/2016پاسخ...
 • فاطمه

  میخام رباطی که ساختم حذف کنم..چجوری این کارو کنم؟؟

  07/01/2016پاسخ...
  • Websima

   از طریق botfather دستور deletebot/ را ارسال کنید

   09/01/2016پاسخ...
 • REZA

  سلام
  میشه برای یک ریاط دو تا ادمین قرار داد اگه میشه چجوری؟

  07/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برای ربات ادمین معنی نداره فقط Token مهمه که منحصر بفرد است. البته تنظیمات ربات رو فقط کسی که اونو ساخته میتونه تغییر بده و هیچ کس دیگه ای دسترسی نداره

   09/01/2016پاسخ...
 • Bita

  عزیزم سلام چجوری میشه بعد از اینکه ربات رو ساختیم اگه خواستیم میتونیم حذف کنیم؟

  05/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله از طریق همون ربات botfather میتونید حذفش کنید

   05/01/2016پاسخ...
   • فاطمه

    خواهش میکنم کامل توضیح بدید.ازطریقbotfatherساختمش..چجوری بحذفمش،میشه کامل بگید؟

    07/01/2016
    • Websima

     توی چت با Botfather دستور deletebot/ رو ارسال کنید و بعد ربات مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید حذف میشه

     09/01/2016
 • میلاد

  سلام
  پیا ها ی اطلاعاتی که کاربران ربات به ربات میفرستند من چجوری مشاهدشون کنم کجا میرن

  02/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یا باید از طریق متد getUpdates دریافت کنید و یا از طریق webhook در هر دو صورت برای ذخیره سازی و پاسخ دهی نیاز به کدنویسی دارید.

   03/01/2016پاسخ...
 • سروش

  سلام چرا تو بعضی گروه ها رباتم رو نمیتونم ادد کنم؟؟؟

  29/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بعضی از گروه ها امکان اضافه کردن ربات رو محدود کردند.

   30/12/2015پاسخ...
 • seyed

  سلام من ميخوام يه ربات تلگرام بسازم كه وقتي سايتم بروز ميشه خود به خود خودش پستارو تو كانال ارسال كنه اما ميدونم كه نياز به دانش برنامه نويسي هست ميخواستم بدونم برنامه هاي آماده و از قبل نوشته شده اي هست يا آموزشي درباره برنامه نويسيش هست؟ ممنون ميشم جواب بديد.

  28/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای اینکار وبسیما افزونه کانال تلگرام به اسم Channeller رو معرفی کرده میتونید بصورت رایگان از اون استفاده کنید.

   29/12/2015پاسخ...
 • آرمان

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون.
  من یه ربات ساختم از طریق سیستم paquebot بدون بزنامه نویسی و الان هم تقریبا تکمیله ولی دوتا مشکل داریم، یک اینکه میخوام تو یه ساب منو همه ی مطالب ظاهر شه ولی الان اینطور نیس فقط یه مطلب میاد و برای رفتن به مطلب بعدی باید کاربر از منو ▶ رو بزنه. دومیشم میخوام تو ساب منو سوال بزارم کاربرا پاسخ بدن و ارسال شه به من، ولی فقط تو منو اصلی میشه سوال گذاشت. ممنون میشم راهنمایی کنید

  25/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با این رباتی که شما معرفی کردید کار نکردم تا حالا، میتونید سوالتون رو از سایت خودشون یا فروم اگر داشته باشن بپرسید

   26/12/2015پاسخ...
  • مریم

   سلام. من یک روبوت در تلگرام از طریق سیستم paquebot ساختم. و پیام رو با دستور send میفرسم ولی هیچ پیامی ارسال نمیشود. لطفا راهنمایی م کنین. بعد روبوتم has no access message است ممکنه بخاطر اون باشه؟؟ و اینکه من روبوت رو به یک گروه معرفی کردم. لطفا مراحل دقیق ش رو بذارید و بمن کمک کنین. خیلی فورسه. مرسی

   27/12/2015پاسخ...
   • Websima

    سلام دوست عزیز
    با این رباتی که معرفی کردید کار نکردیم و آشنایی نداریم، این بخش برای راهنمایی در مورد کدنویسی ربات ها قرار داده شده. شما میتونید از آموزش های خود paquebot استفاده کنید.

    28/12/2015
 • مهران

  سلام من نصب کردم اولش مشکل نداشت
  حالا سایت بالا نمیاد و پیغام زیر نشان داده میشه حتی وقتی که افزونه فعال نیست و مجبورم از تو هاست افزونه را پاک کنم.
  پیغااااااااااااااااااام زیر میاد:

  آپدیت جدید از تلگرام دریافت شد

  22/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیغام ارسالی نمایش داده نشد، دقیقا چه افزونه ای رو نصب کردید؟ لطفا یک اسکرین شات بدید

   23/12/2015پاسخ...
 • حسين رئيسي

  براي اينکه براي ربات هاي تلگرام از طريق کدنويسي با C#.net کيبورد ايجاد کنيم، چه کارهايي بايد انجام بشه و چه جوري؟ اگه سورسي در اين مورد ارائه بدين ممنون ميشم

  22/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام متاسفانه با #C کار نکردم و نمونه کد هم ازش ندارم

   22/12/2015پاسخ...
 • کلهر

  با سلام!
  من یک روبات درست کردم که خودش کار میکنه ولی وقتی که به یه گروه اضافه میشه کار نمیکنه.
  میتونیین راهنماییم کنین؟

  20/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دقیقا با چی ساختید ربات رو؟ برای ارسال به گروه باید اول آی دی گروه رو بدست بیارید، یکم ساختارش فرق میکنه

   20/12/2015پاسخ...
 • علیرضا

  سلام!
  میشه بگید منظور از setcommands چیه؟! :\ چی باید بنویسیم؟!!!!
  منظور از دستورات جانبی و تکمیلی چیه؟!
  خواهش میکنم جوابمو سریعتر بدید …
  با تشکر

  10/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شما میتونید با این دستور یک سری دستور پیش فرض برای ربات تعریف کنید که بصورت لیست نمایش داده میشه و یک دکمه در کنار محل تایپ کردن برای دیدن Commands اضافه میشه. اینکه هر کدوم چه کاری انجام میده به برنامه نویسی شما ربط داره. شما توی این بخش فقط عنوان و توضیحاتش رو وارد میکنید.

   13/12/2015پاسخ...
 • safhi

  سلام .
  چجوری میتونم تو رباتم عکس و متن بزارم؟؟؟

  09/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برای این کار باید کدنویسی کنید و یا از سیستم های واسط استفاده کنید. مثلا افزونه خبرنامه تلگرام teletter

   09/12/2015پاسخ...
 • erfan

  من میخواهم برای رباتم دکمه بزارم ولی بلد نیستم لطفا بگویید.

  02/12/2015پاسخ...
  • Websima

   منظورتون از دکمه چیه؟ این کار نیاز به کدنویسی داره و جزو امکانات پیش فرض ربات ها نیست

   05/12/2015پاسخ...
 • hastiii

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون.بنده سوالی داشتم که خوشحال میشم جوابگو باشین.از طرف تلگرام برای من پیامی حاوی اینکه ربات شناخته شده اکانتم دریافت کردم و اکانتم رو بکل دیلیت کرد و مجبور شدم دوباره اکانت دیگه ای بسازم با شماره ی دیگه ای.میخوام بدونم چنین چیزی امکان داره یا اینکه هک شدم؟!ممنون از شما

  29/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من تا حالا نشنیده بودم همچین چیزی ولی بنظر نمیرسه که هک شده باشید. پیام های زیادی ارسال کردید از این شماره؟

   29/11/2015پاسخ...
 • zahra

  سلام .خسته نباشيد
  من براي شركتمون ميخوام يه ربات بسازم براي فروش و ارائه خدمات ولي مديرمون نسبت به ربات ديد مثبتي ندارن. براي اينكه متقاعدشون كنم بايد قبلش تحقيق انجام بدم.اگه امكانش هست لطفا راجع به معايبش توضيح بدين ممنون ميشم.

  28/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   هیچ ایرادی نداره! تنها مشکل اینه که برخی گوشی های قدیمی تر صفحه کلید سفارشی تلگرام رو ساپورت نمیکنن و باید دستورات رو دستی تایپ کنند

   29/11/2015پاسخ...
 • رضا

  سلام
  واقعا بابت مطلب مفید و افزونه وردپرستون مچکرم
  من یه ربات ساختم و api رو توی افزونه قرار دادم و همینطور یه کانال تلگرام دارم ربات رو هم جزو مدیران کانال قرار دادم ولی وقتی نوشته ای رو توی سایتم منتشر میکنه رباتم اونو توی کانال منتشر نمیکنه
  لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم
  با تشکر

  27/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز
   تلگرام این قابلیت رو اضافه کرده ولی هنوز به افزونه اضافه نشده، باید تغییراتی در کدنویسی انجام بشه تا افزونه بتونه ربات رو در کانال مدیریت کنه. سعی میکنیم به زودی یه آپدیت براش بدیم

   28/11/2015پاسخ...
 • shaghayegh

  سلام
  من قبلا ربات درست کردم ولی یادم نیست که توکن رو کجا وارد کردم الان میخوام یک ربات دیگه درست کنم به مشکل برخوردم

  27/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   به چه مشکلی برخوردید؟

   28/11/2015پاسخ...
 • ۰۰۰

  راستش من می خواهم از طریق رباتم به اعضای رباتم یعنی کاربرانی که در ربات من عضو هستن هر روز یک مطلب جدید ارسال کنم .نمی دونم چطور باید این کار را کرد؟ از چند نفر پرسیدم گفتن باید از طریق دکمه ادمین این کار را انجام دهی ولی چنین دکمه ای ندارم.

  26/11/2015پاسخ...
  • Websima

   شما یا باید برای ربات کدنویسی کنید یا از ربات های واسطه استفاده کنید یا اگر سایت وردپرسی دارید از افزونه teletter استفاده کنید. بصورت پیش فرض ربات ها چنین قابلیتی ندارند

   28/11/2015پاسخ...
 • ۰۰۰

  سلام.من یک ربات ساختم ولی از اول دکمه ادمین نداشت.از یک سایتی پرسیدم گفت متن reboot/ را در ربات بزن یک لینک بهت میده بعدا می تونی ربات را راه اندازی مجدد کنی.همین کار را کردم اما هیچ لینکی نمی اومد و فقط این متن می امد Unknown command. حالا میشه شما بفرمایید چرا ربات من دکمه ادمین نداره؟ و باید چکار کنم؟

  25/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   این دکمه ادمین که میگید چی هست؟ چنین دکمه ای ندارن ربات ها

   26/11/2015پاسخ...
 • رضا

  با سلام
  هر چند من به نتیجه دلخواحم نرسیدم و مطمعنم که جای اشتباه کردم
  هر صورت از راهنمایهای شما متشکرم
  ویه زحمت براتون دارم
  اگه محبت کنید وب سایت منو منتشر کنید یه دنیای ازتون ممنونم aramesh.h70.ir

  23/11/2015پاسخ...
 • habib

  سلام رباتیی اد کردم که با /stop متوقف نمیشه چطوری متوقفش کنم حذف هم میکنم دوباره پیام میده

  20/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام، باید ربات رو Block و remove کنید.

   21/11/2015پاسخ...
 • aniii

  من ربات ساختم ولی نمی تونم کلید روی اون بزارم

  19/11/2015پاسخ...
  • Websima

   دقیقا چجوری ساختید و چه کارهایی تا الان کردید؟

   21/11/2015پاسخ...
 • علیرضا

  سلام . خسته نباشید . سایت بسیار عالی بود . ممنون .
  بخشید من یک مشکل دارم . من با botfather ارتباط برقرار کردم و نمیدونم چرا بهش دستور newbot و name میدم فقط یک پیام میده .
  میشه مراحل یه ذره دقیق تر بگید .
  ممنون

  14/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام، خواهش میکنم
   چه پیامی به شما میده دقیقا؟

   15/11/2015پاسخ...
 • Behrouz

  سلام.خسته نباشید.سوالی که داشتم اینه من توو تلگرام یه ربات ساده ساختم میخاستم بدونم چطوری میشه لیست کسایی که توو ربات من هستن رو پیدا کنم؟اا میتونم کسی رو ریموو کنم ؟ممنون میشم جواب بدید.

  14/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ساختن ربات به تنهایی که کارایی نداره، آیا برنامه نویسی هم کردید براش؟

   14/11/2015پاسخ...
   • Behrouz

    نه اصلا.با بات فذر ساختم و با paquebot فایل میفرستم باهاش.اما الان نمیدونم کیا اونو subscribe کردن و میخوام اون لیستو ببینم.ایا راهی هست؟در ضمن برنامه نویسی هم بلد نیستم تا بهش برنامه بدم.

    17/11/2015
    • Websima

     سلام
     خیر، با استفاده از سیستم های جانبی و بدون برنامه ریزی امکان دسترسی به لیست اعضا نیست

     18/11/2015
 • ناهید

  درود و وقت بخیر

  سه تا سوال داشتم:
  1- آپدیتی که تقریبا یه ماه پیش برای افزونه ی وردپرسی تلگرام ارائه دادین، در سایت من مشکل داشت و پیام “هیچ آپدیتی یافت نشد” میومد و کلا همه چی بهم ریخت و من مجبور شدم افزونه رو رول بک کنم. میخواستم ببینم اون باگ برطرف شده تا من آپدیت کنم؟
  2- اگه در افزونه ی وردپرسی ربات تلگرامی که وبسیما ارائه داده، در قسمت تنطیمات برای مدیر بودن، رمز تعیین نکنیم، اعضای ربات، می تونن خودشونو مدیر کنن؟ چون من دیشب دیدم که چند پیام متفرقه به ربات ارسال شد، و وقتی اعضای خبرنامه رو در وردپرس چک کردم، متوجه شدم یکی از اعضا، مدیر شده که خب ویژگی isadmin رو no کردم و به یه عضو عادی تبدیل شد. حالا می خوام ببینم قطعا اون پیامای متفرقه از جانب همین عضو بوده یا مشکلی دیگه ای ممکنه وجود داشته باشه؟

  3- بعد از پیوستن عضو جدید، پیام new subscriber در ربات منتشر میشه، چطوری میشه کاری کرد که این پیام فقط برای مدیر ارسال شه، نه برای سایر اعضا؟

  سپاسگزارم

  08/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   1- نمیدونم دقیقا شما کدوم نسخه رو استفاده کردید، ولی فعال کنید اگر پیام مشاهده کردید آدرس بدید تا برطرف گنیم
   2- اون بخش رو پر کنید حتما حتی اگر استفاده نمیکنید، اگر کاربر پیام خالی بفرسته مدیر میشه! البته ما تست کردیم و تلگرام امکان اجازه ارسال پیام خالی نمیده اما مثل اینکه در مواردی اتفاق میافته.
   3- برای اون گزینه فکر کنم توی تنظیمات یه آپشن باشه اگر نیست باید در آپدیت های بعدی اضافه کنیم.

   09/11/2015پاسخ...
 • پرهام

  سلام. خاهشن به من یه ایمیل بزنید.
  ایا رباتی هست که رباتهای دیگر را مثل رباتهای مزاحم و بی ادب،را بتواند ریموو کند

  04/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چنین رباتی ندیدم و البته بعیده که باشه چون ربات ها قابلیت حذف ربات های دیگه رو ندارند.

   04/11/2015پاسخ...
 • بهروز

  سلام
  تمام مطالب شما رو خوندم و تا جایی که متوجه شدم برای اینکه رباط ها هر لحظه گوش به فرمان باشند دستور getupdate هر لحظه باید فراخوانی بشود تا پردازش اطلاعات به صورت آنلاین انجام بشود.
  به اصطلاح برنامه نویسی یک listener باید طراحی بشود ، تا به صورت realtime به کاربران پاسخ داده شود آیا درست حدس زدم ؟
  لطفا پاسخ فنی بدهید..

  30/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله دقیقا درسته، البته تلگرام یک روش دیگه هم پیشنهاد میده به اسم webhook که با استفاده از اون دیگه نیازی به listener نخواهید داشت و اطلاعات به آدرس مورد نظر شما ارسال میشود

   31/10/2015پاسخ...
 • حامد

  سلام
  وقت بخیر و سپاس از توضیحات مفصل شما.

  سوال: آیا میتوان متوجه شد که پست هایی توسط روباتی که ساختیم، چندبار دیده شده؟
  یعنی سازنده ربات قادر به دیدن این موضوع هست که پست ارسالی اش مجموعا چندبار دیده شده؟
  اگر بله کدام پارامتر در api برای اینکار است؟

  29/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر، ربات ها چنین امکانی ندارند و این مسئله مختص کانال است.

   31/10/2015پاسخ...
 • علی

  باسلام, میشه در مورد هک تلگرام مطلبی بزارید یه برسی ای کنید ببینید اصا هک تلگرام واقعیه میشه نمیشه چجوریاس یه خرده در موردش توضیح بدید اگه میشه.
  با تشکر فراوان.

  27/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   توی همین مقاله هم اشاره کردیم به این موضوع، هک تلگرام امکان پذیر نیست مگر اینکه کسی به گوشی و تلگرام شما مستقیما دسترسی داشته باشد.

   28/10/2015پاسخ...
 • اسماعیل

  سلام من رباتم رو به گروه اضافه کردم اما نمیدونم چجوری باید از طریق ربات به گروه مطالب ارسال کنم
  خواهشا جواب من رو بدید !!!!@

  27/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شما وقتی ربات رو به گروه اضافه میکنید یا براش پاسخ تعیین کردید که توی همون گروه اگر کسی دستورات ربات شما رو وارد کنه پاسخ در گروه ارسال میشه و یا اینکه میتونید از روی پیام های دریافتی از گروه شناسه اون رو پیدا کنید و مستقیما توی گروه پیام ارسال کنید.

   27/10/2015پاسخ...
 • فرداد

  سلام . بابت مطالب آموزشیتون سپاسگذارم . تلاش شما ستودنیه . من یه ربات سینمایی درست کردم . البته دست و پا شکسته . چون هیچ اطلاعی از برنامه نویسی ندارم . میخواستم ازتون خواهش کنم یه سری بهش بزنید ببینید وضعش چطوره ایرادش کجاست . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.یه سوال دیگه چطور میتونم منوی ربات رو به نوعی تنظیم کنم که همیشه نمایش داده بشه؟ منتظرتون هستم .
  http://telegram.me/forumfilmbot/

  25/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   نتونستم ربات شما رو پیدا کنم، آدرسش دقیقا همینه؟

   26/10/2015پاسخ...
   • فرداد

    سلام دوستان ربات Forum Film یه ربات فرهنگیه که برای خدمت به دوستداران هنر به خصوص دوستداران هنر هفتم طراحی و ساخته شده در صورت امکان بهش یه سری بزنید و ایراداتش رو بیان کنید . بنده در وارد کردن فید به ربات با مشکل مواجهم در صورت امکان توضیحات لازم رو ذکر بفرمایید . در پایات از شما و گروهتون به خاطر زحماتیکه میکشید سپاسگذاری میکنم .http://telegram.me/fardadfaribabot

    10/11/2015
 • علی

  سلام ربات “هاجی ربوت” زیر نظر شما اداره میشه؟ خواستم ببینم مطمئنه و مسدود نمیشه؟

  21/10/2015پاسخ...
  • Websima

   خیر وبسیما تنها موتور و پنل کاربری بوت تولید میکنه.

   21/10/2015پاسخ...
 • aref

  سلام ممنون از سایت فوق العادتون
  ببخشید من دقیق متوجه نمیشم باید چجوری کاری‌کنم که کسی با روبات من استارت میکنه بتونم بهش پیام بفرستم مثلا /1 وقتی این میفرست از طرف ربات من یه متن ویه عکس براش فرستاده بشه لطفا کمکم کنین

  19/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شما متن پیام رو از تلگرام دریافت میکنید حالا یا از طریق متد webhook و یا از طریق getUpdates سپس این متن رو تحلیل میکنید و پاسخ متناسب رو ارسال میکنید. اگر با زبان php آشنایی دارید پیشنهاد میکنم افزونه Teletter وردپرس را دانلود کرده و کدهای آن را مشاهده کنید. هم برای دریافت پیام از تلگرام و هم برای ارسال پیام نمونه هایی در آن موجود است.

   20/10/2015پاسخ...
 • یکی

  سلام خسته نباشید
  بسیار ممنون از مطالب مفیدتون
  من می خوام یه ربات بسازم با دوتا دکمه کلیدی
  یکی دکمه شروع و یکی دکمه عضویت
  می خوام وقتی طرف دکمه شروع رو میزنه هر روز دوتا پیغام کوتاه و کم حجم درباره فوتبال
  روز ایران براش بره
  بعد دوهفته میخوام مجبور به عضویت بشه
  تو بخش عضویت چند تا سوال میپرسه که یکیش برام مهمه و میخوام جوابش برام بیاد
  توروخدا کمکم کن برام خیلی مهمه

  17/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خب من دقیقا متوجه نشدم که چه کمکی باید بکنم، یعنی ربات رو براتون بنویسم؟ شما کار رو شروع کنید اگر جایی به مشکل خوردید سوال بپرسید. چیزی که شما لازم دارید اصلا پیچیده نیست و دو سه روزه میتونید بنویسید

   17/10/2015پاسخ...
 • حسن

  باتشکر از مطلب خوب و مفید شما..

  14/10/2015پاسخ...
 • davoud

  سلام. متشکر از مطلب مفیدتون. من ربات رو راه اندازی کردم و از طریق کد سی شارپ می خوام پیغام بفرستم به یک شخص اما سوالی دارم دوستان وب سیمایی !
  سناریو : اونطور که من فهمیدم برای ارسال پیغام به شخص یا گروه در تلگرام از طریق ربات باید از آیتم یا متدی به اسم sendMessage استفاده بشه. در واقع شما یک WebRequest میفرستید به سرور تلگرام با این ساختار :
  https:// api.telegram.org/bot” + token + “/sendMessage?chat_id=[userchatid]&text=[matne payam]
  در ساختار بالا token همون توکن ربات شماست، userchatid شناسه چت طرف یا گروه مخاطب پیام هست و در نهایت هم متن پیامتون میاد، پس در واقع sendMessage دو پارامتر داره یکی chat_id و دومی text .
  نمونمونه ای از این درخواست به طور کامل :
  ***
  حالا سوال: این شناسه چت یا chat_id هر کسی رو تو تلگرام چگونه میشود به دست آورد؟
  با تشکر از شما.

  12/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله تا اینجاش رو که درست متوجه شدید، هر کاربر که به ربات شما پیام میده شما یک آپدیت جدید از تلگرام دریافت میکنید که میتونه با متد getUpdates باشه یا webhook. یکی از اطلاعات موجود در این آپدیت همون chat_id شما با کاربر است.
   درواقع با اولین تماس کاربر با ربات شما که همون start/ است شما میتونید chat_id رو دریافت و ذخیره کنید و از اون به بعد از همین طریق براش پیام ارسال کنید.

   13/10/2015پاسخ...
 • Saeed

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون من یه سوال مهمی داشتم که چه جوری میشه دکمه های رباتو تو گروه نمایش داد لطفا هرچه زود تر جواب بدید
  اگر میخواین به رباتم سری بزنید رو این لینک کلیک کنید
  Telegram.me/free2bot

  10/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دکمه های ربات رو نمیشه توی گروه نمایش داد

   10/10/2015پاسخ...
 • سپهر

  من یک کاربر ربات هستم
  چگونه میتونم کاری کنم که رباتی دیگه برای من پیام نفرسته (منظورم میوت کردن نیست)
  چون بعصی از ربات ها دکمه /stop رو ندارن
  ممنون میشم جواب بدین

  09/10/2015پاسخ...
  • Websima

   روی اسم ربات کلیک کنید صفحه تنظیماتش میاد و از اونجا میتونید ربات رو بلاک کنید

   10/10/2015پاسخ...
 • پوریا

  عالیه

  06/10/2015پاسخ...
 • aftab

  سلام
  اشتباهی بدون تنظیم سرور دستور زیر رو در رباتم در بات فادر وارد کردم
  Command1 – description
  و الان نمیتونم پاکشون کنم
  چطور میتونم دستورات رو پاک کنم
  وهمچنین میخام توی گروه این علامت / دیده نشه

  28/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   چه سوال خوبی پرسیدید. botfather به شما امکان حذف یک Command رو نمیده برای اینکار شما باید دستور setcommands/ رو براش ارسال کنید. این دستور نمیتونه خالی بمونه و باید حتما یک command تعریف بشه. این command رو از مدل های پیش فرض مثل help/ یا start/ استفاده کنید.

   28/09/2015پاسخ...
 • رضا

  با عرض سلام
  خیلی ممنونم از سایت خوب و مفیدتون
  یه سوال خیلی مهم دارم :
  میخواستم بدونم که رباط هایی که درست میکنیم محدودیت اعضا داره یا نامحدوده
  لطفا جوابش رو به ایمیلم ارسال کنید
  ممنون

  25/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   هیچ محدودیتی در تعداد اعضای ربات وجود نداره

   26/09/2015پاسخ...
 • فرزاد

  سلام. من روباتی ساده درست کردم که چهارتا منو داره. چطوری میتونم بهشون زیر منو اضافه کنم؟ یعنی با زدن هریک از دکمه ها به جای اینکه متنی رو نمایش بده یک سری دکمه ی دیگه بیاره. اسم رباتم هم @Fazar3000_bot هست. تشکر

  25/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   تا اینجا رو چجوری ساختید؟ از چه زبانی استفاده کردید؟

   26/09/2015پاسخ...
 • ماردین

  درود
  معرفی چند ربات تلگرام درباره هنر و دیزاین:

  نام : DESIGN +
  دریافت مطالب، معرفی کتاب، معرفی رویداد و… پیرامون رشته های طراحی صنعتی، طراحی مد وفشن، معماری، گرافیک، طراحی داخلی و تمامی گرایشهای دیزاین:
  http://telegram.me/baniformbot

  نام : ART +
  دریافت مطالب، معرفی کتاب، اطلاع رسانی نمایشگاه ها و… پیرامون رشته های هنر، فاین آرت، نقاشی، مجسمه سازی و… :
  http://telegram.me/paintboombot

  نام : آواردز
  اطلاع رسانی و آگاهی از مسابقات جهانی مرتبط با رشته های طراحی صنعتی، معماری، طراحی داخلی، گرافیک، فشن و مد :
  http://telegram.me/competitionsbot

  نام: گالری
  آگاهی از برنامه گالری ها و موزه ها، مشخصات گالری ها، بیوگرافی هنرمندان، ثبت و اطلاع رسانی نمایشگاه شما مرتبط با هنر، فاین آرت، مجسمه سازی، عکاسی و تمامی رشته های هنری:
  http://telegram.me/exhibitionbot

  23/09/2015پاسخ...
 • Mr.Alireza

  ربات هوشمند آقا علیرضا

  رباتی هوشمند با امکانات فراوان:
  آموزش آشپزی
  آب و هوا
  نرخ ارز
  تصاویر زیبا
  جک های خنده دار
  و…
  راستی تا یادم نرفته این رو بگم که این ربات هوشمنده و حرف زدن بلده میتونه جواب سوال های شما رو بده البته نه سوال های سخت سوال هایی مثل(سلام،چطوری؟،چه خبر؟،بای و…)از این جور سوال ها.
  از رباتم سر بزنید خوش حال میشم.

  ممنون این هم آی دی رباتم هستش:
  Alireza79_bot@

  منتظرتون هستم

  22/09/2015پاسخ...
 • مهدی

  “* ربات استخدامی باروت در تلگرام راه اندازی شد *”
  رباتی کاربردی و مفید با امکان ثبت و جستجوی پیشرفته آگهی استخدام و آماده به کار، آخرین اخبار استخدامی، مطالب آموزشی و …
  جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

  http://telegram.me/BarootBot

  22/09/2015پاسخ...
 • س

  سلام
  من یه گروه در تلگرام دارم یکی از اعضا یه لینک روبات گذاشته. آیا امکانش هست که با قرار اددن اون لینک در گروه. روبات بتونه وارد گروه بشه و مزاحمت ایجاد کنه یا گروه رو مختل کنه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  17/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله برخی ربات ها میتونن توی گروه پیام ارسال کنند و مزاحمت ایجاد کنند.

   19/09/2015پاسخ...
 • Ali

  ربات تلگرام برای اطلاعات جديد تكنولوژي
  http://telegram.me/Techmnews_bot

  17/09/2015پاسخ...
 • fatimah

  https://telegram.me/kalouttraveltour_bot
  ربات شرکت طبیعت گردی و جهانگردی کلوت

  16/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من ربات شما رو بررسی کردم، هنوز بخش هایی ناقص بود ولی کلا بنظرم ربات خوبی بود تبریک میگم

   16/09/2015پاسخ...
 • saman

  با سلام با عضویت شما در ربات تلگرام آشپزی، روزانه برای شما به ازای هر وعده غذایی حداقل 3 عدد غذای مختلف ارسال میشود. هم اکنون نیز در بانک اطلاعاتی ما تعداد بسیار زیادی دستور پخت و عکس در چهار دسته بندی مختلف صبحانه، ناهار، میان وعده و شام وجود دارد که برای انتخاب و پخت غذا به شما کمک خواهد کرد. جهت عضویت رایگان کافیست روی لینک زیر کلیک کرده و روی دکمه استارت کلیک کنید. همچنین میتوان با ارسال دستور و یا عکس غذای خود برای ما ، غذا با نام خودتان در اختیار بقیه قرار گیرد.
  Telegram.me/ashpazkhoonehbot

  15/09/2015پاسخ...
 • Baran

  سلام چجوري براي ربات تلگرام متن و عكس بفرستم؟ لطفا به تلگرامم پي ام بديد

  14/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   شما باید کدنویسی بلد باشید، چیزی نیست که دستورالعمل مشخصی داشته باشه و بتونم اینجا براتون توضیح بدم.

   14/09/2015پاسخ...
 • محمد

  من یہ ربات واسہ پیج اینستاگرامم ساختم کہ برام عکس و متن میفرستن۔۔ولی نمیدونم متن و عکس ہا کجا میرہ و اینکہ آیا میشہ تو قسمت فید یو آر ال آدرس اینستامو بذارم؟ ممنون میشم بہ ایمیلم جواب بدین

  13/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اینستاگرام که فید نداره تا شما بتونید از اون استفاده کنید و مطالب ارسالی به ربات هم به API تلگرام ارسال میشوند:
   https:// api.telegram.org/bot+token+/getUpdates
   به جای عبارت +token+ اون کدی که تلگرام برای ربات شما ارسال کرده رو قرار بدید. حالا باید با کدنویسی بصورت مستمر این پیام ها رو از سرور تلگرام دریافت کنید.

   14/09/2015پاسخ...
 • sogand

  سلام من از این طریق ربات ساختم اما هیچ کاری نمیکنه یعنی نمیدونم باید چیکار کنم
  بعد این پیام باید چیکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  08/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خب شما فقط ربات رو ساختید! باید براش کدنویسی کنید و تعیین کنید که چه کاری انجام میده. یعنی باید یا یک سایت داشته باشید که روش اسکریپت بنویسید یا از سیستم های واسطه برای ارسال پیام به اعضای خبرنامه استفاده کنید. اگر از وردپرس استفاده میکنید افزونه teletter بهترین گزینه است.

   09/09/2015پاسخ...
 • محمد ضیافت دوست

  سلام وقت بخیر
  مممنون از آموزش خوبتون
  من چطور میتونم برای وبسایت خودم یک بات داشته باشم که پست ها و یا اطلاعات خودم رو بتونم در گروه های تلگرام ارسال کنم

  08/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید براش یک ربات طراحی و کدنویسی کنید ولی اگر از وردپرس استفاده میکنید میتونید از افزونه تلگرام وردپرس که وبسیما تهیه کرده استفاده کنید.

   09/09/2015پاسخ...
   • محمد ضیافت دوست

    از افزونه معرفی شده استفاده کردم ولی هیچ پیغامی برای تگرام ارسال نمیشه تنظیمات هم طبق توضیحات ارائه شده انجام دادم وی همچنان ارسالی صورت نگرفته

    09/09/2015
    • Websima

     سلام
     اون بخش سوالات متداول و تداخل با افزونه وردپرس فارسی رو مطالعه کردید؟

     12/09/2015
 • @@

  با دوستان یه گروه تو تلگرام داشتیم. یکی از دوستان به اشتباه لینک یه ربات رو گذاشت تو گروه چن نفر هم ناخاسته روش کلیک کردن. از طرفی مدیر گروه هم سیم کارت قبلیش رو پیدا نمیکنه و گروه بدون مدیر هست. این ربات روزانه کلی مطالب غیر اخلاقی میفرسته تو گروه. اعضای گروه چطور میتونن این ربات رو از گروه فیلتر کنن؟؟؟

  04/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   فکر میکنم که بهتره یک نفر یه گروه جدید بسازه و همه رو به اونجا دعوت کنه. راه دیگه ای برای حذف این ربات نمیشناسم.

   05/09/2015پاسخ...
 • محمد

  سلام
  ببخشید برای کسایی که کمی در برنامه نویسی تازه وواردن ( تازه شروع به کار کردم و تجربه خفنی ندارم) میشه توضیح بدید چطوری به تنظیمات برنامه نویسی ربات دسترسی پیدا کنم؟؟؟
  ممنون از سایت خوبتون خیلی کار آمده.

  31/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نکته اینجاست که خود ربات زبان خاصی نداره، فقط اطلاعات رو ارسال و دریافت میکنه. شما میتونید از هر زبان برنامه نویسی استفاده کنید. در واقع چیزی که شما میخواید آموزش برنامه نویسی است. میتونید به سایت هایی مثل سایت آموزش Php مراجعه کنید و روش های کدنویسی رو از پایه یاد بگیرید.

   31/08/2015پاسخ...
 • nargol

  سلام.چطور میتونم برای روباتم منو اضافه کنم تا وقتی که کاربر روش کلیک کنه‌،به صورت خودکار دستورهاش رو انجام بده؟

  27/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید از command استفاده کنید. آموزش های خود تلگرام رو مطالعه کنید توضیح داده. کوتاه نیست که بتونم توی نظرات توضیح بدم

   29/08/2015پاسخ...
 • mohammad

  ❤️ربات تیم رئال مادرید❤️
  فعالیت های ربات شامل….
  ۱ اخبار جدید درباره تیم
  ۲ گزارش لحظه به لحظه بازی
  ۳عکس ها و کلیپ های ناب و کمیاب بازیکن ها
  ۴عکس ها و کلیپ های درخواستی
  و..
  اگه میخوای با ما همراه باشی روی این لینک کلیک کن بعد start رو بزن و عضو شو…
  https://Telegram.me/halamadridiranbot

  27/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   جالب بود که ربات خودتون رو معرفی کردید.

   29/08/2015پاسخ...
 • امین

  پس امکانش اگه هست طریقه در منو تو در تو رو در سرور ربات هاجی بوت توضیح بدین چون این مورد در اون ریات درست شده فقط بلد نیستم چی جوریه
  اگه میشه راهنماییم کنید

  26/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سعی میکنیم در یک مقاله مجزا این مورد رو بصورت کامل بررسی کنیم

   29/08/2015پاسخ...
 • امین

  سلام من رباتم تو سروراز رباتpaqueاستفاده میکنه میشه توضیح بدین اینجا چی جوری از منوی تو در تو استفاده کنم تا هر کدوم یه مطلب رو تو منو ارسال کنه

  25/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   استفاده از منوی تو درتو برای این افزونه طراحی نشده، این روش کلا از طریق خود ربات انجام نمیشه و شما باید کدنویسی سمت سرور رو بدرستی انجام بدید. توضیح مراحل کار بیشتر از اونی است که بتونم توی نظرات پاسخ گو باشم

   26/08/2015پاسخ...
 • فاطمه

  با سلام،من یک ربات ساختم و دستور میخوام براش مشخص کنم،منوی تو در تو میخوام اینجاد کنم برای مطالب،اولین منو رو میتونیم با دستور /command keyboard menue
  1
  2
  دو گزینه ای کنم،اما بعدش دیگه نمیدونم چطور باید به منوی دومی،منوی سومی رو اضافه کنم
  میشه لطفا یه برنامه ای معرفی کنید که این منو ها رو خوخودش ایجاد کنه برای ربات؟

  22/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   برنامه ای برای این کار ساخته نشده هنوز. شما میتونید از deep linking استفاده کنید و یا پردازش های بعدی رو روی سرور خودتون انجام بدید که اگر فرضا 2 رو فرستاد چه پیامی براش ارسال شه.

   23/08/2015پاسخ...
 • mohammad

  آقا من میخوام وقتی کسی وارد چت با bot شد چنتا عکس رو نمایش بده باید چیکار کنم ؟؟؟!!!!!!!

  21/08/2015پاسخ...
  • Websima

   خب باید به به آموزش های API ربات تلگرام مراجعه کنید. دوتا تکنیک برای این کار معرفی کرده. یکی اینکه عکس های روی سرور تلگرام رو ارسال کنید و دیگری اینکه عکس های جدیدی از سرور خودتون ارسال کنید.
   اولی به سادگی ارسال پیام هست و فقط کافیه آی دی عکس رو بدونید ولی دومی یکم پیچیده است و نیاز به کدنویسی ها دقیق تر داره.

   22/08/2015پاسخ...
 • میلاد احمدی

  ممنون مطلب عالی بود

  در متن کلمه اضافه اشتباه تایپ شده است اصلاح نمایید

  با اضفه شدن ربات به گروه

  20/08/2015پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   ممنون از این که اطلاع دادید، برطرف شد.

   22/08/2015پاسخ...
 • مسعود

  سلام خسته نباشید خیلی مطلب مفیدی بود . من یک مشکل جدی دارم و خیلی خوشحال می شم کمکم کنید من دقیقا نمی دونم چطور باید این کار رو انجام بدم با ربات ارتباط برقرار کردم و یک آی دی ساختم افزونه رو دانلود و در وردپرس با موفقیت نصب کردم اما جهت برنامه نویسی و کد دهی باید بگم اصلا هیچ آشنایی باهاش ندارم و نتونستم این کار رو انجام بدم مخصوصا در این دو مورد command1 – Description
  command2 – Another description ممنون می شم اگه راهنمائیم بکنید

  18/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   کدنویسی و برنامه نویسیش که نیاز به دانش برنامه نویسی داره و در این بحث نمیگنجه ولی استفاده از افزونه هیچ دانشی نیاز نداره و نیازی به استفاده از command هم نیست. فقط تنظیمات رو انجام بدید و طبق آموزش عمل کنید.

   19/08/2015پاسخ...
 • امين خادميان

  به نظر من به خاطر مشکلاتی که ربات های یاهو مسنجر برای کاربرانشون ایجاد میکردن بعضی از کاربران به سختی و احتیاط با ربات های تلگرام ارتباط برقرار می کنن و حتی در تعدادی از پیج ها اسامی ربات هایی رو منتشر کردن که اطلاعات کاربران رو می دزدن اما اصلا صحت نداره و محدودیت تعداد اعضا در گروه های تلگرام شاید دسترسی به ربات های این اپلیکیشن کمی سختتر باشه

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   من نمیدونم دلیل ایجاد این شایعات چیه! ولی خب مسلما روی استقبال کاربرا از ربات های تلگرام تاثیر زیادی میذاره

   16/08/2015پاسخ...
 • محمد

  کاربرا که میخواهند عضو بشند باید چه چیزی ارسال کنند برای ربات ؟

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   کاربر برای ارتباط با ربات باید همون اول start/ رو بفرسته، حالا اگر ربات به افزونه خبرنامه تلگرام متصل باشه و افزونه به درستی تنظیم شده باشه به خبرنامه شما هم اضافه میشه.

   15/08/2015پاسخ...
 • فرهاد

  از مطلب عالیتون ممنون، من روبات رو ساختم، دستور های command رو هم بش دادم، اما نمیدونم چیکار کنم تا وقتی کسی اون دستورا رو میزنه مطلبی که می خوام بش نمایش داده بشه؟ ممنون میشم کمک کنید

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   این که چه پیامی به ربات داده بشه بستگی به کدنویسی شما داره، با اضافه کردن Command فقط یک پیام سفارشی شده از API تلگرام دریافت میکنید. تحلیل پیام و ارسال پاسخ باید از طریق منطق برنامه نویسی تعیین بشه. شما به یک سایت یا اسکریپت آنلاین برای این کار نیاز دارید.

   15/08/2015پاسخ...
 • جواد

  من ربات ساختم و از همون ربات برای ارسال عکس کلیپ جوک اخبار و … به کاربران استفاده میکنم ولی پیام ها برای بعضی از کاربران ارسال نمیشود

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   من به کدهای شما برای ارسال پیام دسترسی ندارم که بدونم اشکال کار کجاست ولی وقتی به بخشی از کاربران ارسال میشه و به بخشی نمیشه میتونه به یکی از سه دلیل زیر باشه:
   1- کاربر از دستور remove/ استفاده کرده و ربات شما رو حذف کرده
   2- کاربر کلا ربات رو حذف یا بلاک کرده
   3- chat_id شما برای ارسال درست تعیین نشده

   15/08/2015پاسخ...
 • جواد

  من اصلا سایتی ندارم

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   من فکر کردم که شما دارید از افزونه وردپرس ما استفاده میکنید. ساختن ربات به تنهایی که فایده ای نداره شما باید برای اون لگوریتم طراحی کنید و کدنویسی انجام بدید.
   شما ربات رو ساختید، حالا باید مغز متفکر اون رو طراحی کنید وگرنه هیچ ارزش نخواهد داشت.

   15/08/2015پاسخ...
 • جواد

  ببخشید میشه بیشتر توضیح بدید چجوری به بخش اعضای خبرنامه مراجعه کنم ؟؟
  و فزونه را غیرفعال و حذف کرده و نسخه نهایی را از صفحه افزونه خبرنامه تلگرام در مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید را بیشتر توضیح بدید

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   در پنل مدیریت شما یک گزینه به اسم “اعضای خبرنامه” اضافه شده است. با کلیک بر روی آن لیست اعضای خبرنامه نمایش داده میشود. شما میتوانید هرکدام از آنها را بصورت دستی ویرایش کرده و وضعیت را به active تغییر دهید.
   برای نصب افزونه از مخزن وردپرس به بخش افزودن افزونه رفته و نام Teletter را جستجو کنید. لطفا راهنمای کار با افزونه را از مقاله افزونه خبرنامه تلگرام به دقت مطالعه کنید.

   15/08/2015پاسخ...
 • جواد

  ربات من پیام را به همه ارسال نمیکند چه کنم

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   به بخش اعضای خبرنامه مراجعه کنید و ببینید که آیا اعضای شما فعال هستند؟ اگر در حالت deactive بودند میتوانید بصورت دستی ویرایش کرده و در حالت active قرار دهید. افزونه را غیرفعال و حذف کرده و نسخه نهایی را از صفحه افزونه خبرنامه تلگرام در مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید.

   15/08/2015پاسخ...
   • محمد

    خبرنامه من اکتیو و دی اکتیو نداره
    آخرین نسخه رو هم نصب کردم

    15/08/2015
    • Websima

     آیا کاربری تا الان عضو خبرنامه شده؟ active و deactive در بخش اعضای خبرنامه نمایش داده میشه.

     15/08/2015
 • sia

  سلام
  بابت مطالب خوبتون ممنون
  من ربات رو ساختم ولی کار نمیکنه؟
  واسه خبر نامه میخواستم ازش استفاده کنم که متاسفانه کار نکرد

  15/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دقیقا چه کاری انجام نمیده؟
   ربات ساخته شده و Token رو دریافت کردید؟ مراحل تنظیمات افزونه تلگرام رو طی کردید؟

   15/08/2015پاسخ...
 • داوری

  سلام
  در این روش ما محدودیت تعداد یوزر عضو یا محدودیت ارسال نداریم ؟

  13/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   نه هیچ محدودیتی ندارید، فقط زمانیکه از webhook استفاده نمیکنید تلگرام پیام های جدید رو تا مدت مشخصی نگه میداره و اگر دریافت نکنید حذف میشه. البته اعلام نکرده تا چه مدت و چه تعداد پیام رو دقیقا براتون نگه داری میکنه ولی بعید بنظر میرسه که حجم پایینی باشه.

   13/08/2015پاسخ...
   • مهدی رضایی شیوایی

    سلام ربات رو ساختم تنظیم کردم تو ورد پرس مانند دستورات اما کار نمی کنه
    انتشار خبر میدم هیچ خبری نمیفرسته،تازه اعضای خبرنامه خالی کسی نیست و چطور اضافه کنم

    01/09/2015
    • Websima

     سلام
     لینک ربات رو برای اعضا ارسال کنید تا اون رو ادد کنند و دکمه start رو بزنن. وقتی شما عضوی توی خبرنامه ندارید برای چه کسی میخواید ارسال بشه؟! پیشنهاد میکنم حداقل خودتون ربات رو ادد کنید و عملکرد افزونه رو تست کنید.

     02/09/2015
    • rahii135

     سلام من یه ربات با این اسم ساختم اما آدرس که این هست برای هرکس میفرستم میگه توش خالیه چیکار باید کنم؟؟
     @mahya313bot

     10/10/2015
    • Websima

     سلام
     آدرس رو به این شکل بفرستید:
     https://telegram.me/mahya313bot

     11/10/2015
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟