74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
راهنمای عمومی برای سئو سایت

راهنمای عمومی برای سئو سایت

راهنمای عمومی برای سفارش سئو سایت

سئو سایت امری زمانبر و فنی بوده و بیشتر مدیران سایت ها زمان کافی برای بهینه سازی و سئو سایت خود را ندارند. در این شرایط مراجعه به متخصص سئو و پرداخت هزینه در ازای صرف زمان و دانش سئوکاران امری منطقی و بدیهی بنظر میرسد. در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق تر این پروسه و عوامل تاثیر گذار بر انتخاب متخصص سئو و انتظار شما از سئو برای سایت بپردازیم. (با مراجعه به لینک های موجود در متن میتوانید اطلاعات تکمیلی در مورد هر بخش را کسب کنید)

پادکست

 

سئو چیست؟ و چرا به آن نیاز داریم؟

در مقالات گذشته ی وبسیما به اهمیت سئو و اینکه چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم پرداخته شده است و در این بخش بصورت کلی نکاتی را به شما یادآوری خواهیم کرد. بطور کلی دو روش جذب بازدیدکننده از طریق موتورهای جستجو وجود دارد که شامل تبیلغات در موتورهای جستجو (SEM) و بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO) میشود. در صفحه نتایج جستجوی گوگل اولین گزینه ها که تفاوت کمی هم با نتایج اصلی دارند مربوط به تبلیغات در گوگل یا همان SEM می باشند و پس از آن نتایج واقعی جستجو یا همان SEO نمایش داده خواهند شد.

سئو سایت
کاربران اینترنتی عموما دید بهتری نسبت به نتایج جستجو در گوگل در مقایسه با تبلیغات دارند و ارزش و اعتبار بیشتری برای صفحاتی که خودشان از طریق موتورهای جستجو پیدا کرده اند قائل میشوند. به همین دلیل ارزش جذب یک کاربر از طریق سئو و موتور جستجو بسیار بیشتر از کاربرانی خواهد بود که توسط تبلیغات اینترنتی یا ایمیلی به سایت شما وارد میشوند.

چرا باید به متخصص سئو مراجعه کنیم؟

قبل از سپردن سایت خود به یک متخصص یا شرکت سئو باید بدانید که آیا واقعا نیازی به این کار خواهید داشت؟ آیا هزینه ای که صرف میکنید تاثیری بر تجارت شما خواهد داشت؟
به همین منظور بهتر است در ابتدا لیستی از انتظارات خود از سئو سایت تهیه کنید و مسیر پیش رو را هدفمند طی کنید. برخی از هدف گذاری های مناسب برای سئو سایت عبارتند از:

 • کسب جایگاه بهتر نسبت به رقبای اینترنتی
 • افزایش بازدید روزانه سایت
 • گسترش برند و نام تجاری شما
 • افزایش فروش و درآمد

پس از تعیین هدف شما از سئو سایت، نوبت به تعیین مسیر و شیوه انجام آن میرسد، گزینه های مختلفی پیش روی شما خواهد بود که وابستگی مستقیم به زمان آزاد و میزان سرمایه شما خواهند داشت. بطور معمول زمان لازم برای یادگیری تکنیک های صحیح سئو و اجرای دقیق آنها بر روی سایت برای شما بسیار گرانبهاتر از هزینه ای خواهد بود که به یک متخصص سئو میپردازید. همچنین بسیاری از شرکت ها با استخدام یک نیروی کار دائم بعنوان مسئول مستقیم مدیریت و بهینه سازی سایت خود وابستگی شرکت به شرکت های سئوکار و مشکلات همکاری متقابل را کاهش میدهند. یکی از بدترین ایده ها آن است که سئو سایت را خودتان انجام دهید!
اگر در نهایت تصمیم به استخدام یک متخصص سئو برای انجام امور مربوط به سایت خود و رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده گرفتید ادامه این مقاله میتواند برای شما جالب توجه باشد.

اشتباهات رایج در مورد سئو؟

سئو و بهینه سازی سایت شامل روش ها و تکنیک های گوناگونی شامل بهینه سازی سرعت سایت، تعریف صحیح تگ های متا در صفحات، کسب لینک های طبیعی و معتبر، فعالیت در شبکه های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر میشود. انتخاب هر کدام از این روش ها و یا ترکیبی از آنها میتواند برای شما مفید و تاثیرگذار باشد، ولی اشتباهات رایجی در این زمینه وجود دارد که بررسی موردی آنها میپردازیم:

من باید رتبه یک نتایج گوگل باشم!

بطور حتم کسب رتبه 1 در نتایج گوگل میتواند بازدیدکننده زیادی برای سایت شما بهمراه داشته باشد و افزایش تعداد بازدیدکننده یکی از نشانه ها اصلی موفقیت در سئو می باشد. ولی حتی خود گوگل نیز نمیتواند رتبه 1 را برای شما تضمین کند زیرا نتایج گوگل با توجه به کشور کاربر، سابقه ی جستجوهای قبلی و فعالیت او در شبکه های اجتماعی تغییر میکند و نمیتوان یک رتبه یکتا برای سایت شما در هر کلمه کلیدی مشخص تعیین نمود.
همچنین مهمتر از جایگاه شما، عبارتی است که این جایگاه را در آن کسب نموده اید، برخی از عبارات دارای رقابتی سنگین بوده و برخی به راحتی قابل دست یابی هستند. کسب رتبه 10 برای عبارتی مانند “آموزش فتوشاپ” ارزشمندتر از رتبه 1 برای عبارتی مانند “آموزش مبتدی تا حرفه ای فتوشاپ” خواهد بود. پس عملکرد خود یا متخصص سئو را تنها براساس جایگاه کلمات نسنجید، بلکه میزان افزایش ورودی و میزان حضور این افراد در سایت شما بسیار مهم تر است.

در چنین شرایطی داشتن یک آمارگیر قدرتمند و بررسی رفتار بازدیدکنندگان در سایت اهمیت بسیاری خواهد داشت.

من فقط سئو تضمینی را قبول دارم

اگر کسی جایگاه مناسب در نتایج گوگل را بصورت تضمینی به شما پیشنهاد میدهد، بهتر است که به فکر متخصص دیگری باشید. همچنین مشاهده میشود که برخی افراد پیشنهاداتی مانند پرداخت پول پس از مشاهده نتایج به شما ارائه میدهند! این پیشنهاد در ابتدا وسوسه انگیز بنظر میرسد ولی یک نکته کوچک در پشت این پیشنهاد نهفته است.

اگر سایت شما جایگاه خوبی پیدا نکرد چه میشود؟ شما پولی پرداخت نمیکنید ولی آیا ضرری هم متحمل نشده اید؟

در بیشتر موارد (این یک قانون کلی نیست) افرادی که چنین پیشنهادی به شما میدهند از تکنیک هایی برای فریب گوگل استفاده میکنند، این تکنیک ها در برخی موارد نتایج زودهنگام و چشمگیری خواهند داشت و در برخی سایت ها بی تاثیر جلوه میکنند. ولی در نهایت تاثیر استفاده از این روش ها برای هر سایتی در درازمدت مخرب و زیانبار خواهد بود. نتیجه این موارد و جریمه های گوناگون گوگل معمولا چندماه بعد مشخص میشود و شما در آن زمان کل هزینه سئو را پرداخت کرده اید.

سایت خود را یک بار برای همیشه سئو میکنم

سئو و بهینه سازی سایت قبل از هر چیز یک امر رقابتی است، حتی اگر شما در جایگاه خوبی قرار گرفته باشد دلیلی ندارد که در آینده این جایگاه را از دست ندهید. ممکن است رقبای شما عملکرد بهتری داشته باشند و یا رقبای جدیدی پا به فضای اینترنتی بگذارند، پس جایگاه شما همواره در خطر بوده و حفظ آن نیازمند رسیدگی و بروزرسانی مستمر در سایت است.
محتوای تازه مهمترین اصل در حفظ جایگاه سایت و یا کسب رتبه های بهتر است. کدنویسی صحیح و بهبود سرعت سایت را میتوان به شکلی انجام داد که همواره شرایط مناسبی داشته باشد ولی هر سایتی برای حفظ جایگاه خود یا بهبود آن نیازمند محتوای تازه و بروزرسانی مستمر خواهد بود.

موارد دیگری نیز وجود دارند که با توجه به طولانی شدن مقاله به آنها نپرداختیم، تا اینجا شما به دید روشنی از نیازها و انتظارات خود از سئو سایت رسیده اید. در مقاله بعدی نحوه صحبت کردن با یک متخصص سئو و سوالاتی که باید هنگام سفارش از او بپرسید را به شما آموزش خواهیم داد.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
68
 • تور کیش

  ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون

  19/06/2017پاسخ...
 • شعرنما

  بله از ایندکس خارج می شن.، ابتدا در گوگل وبمستر ثبتشون می کنم، و بعد از طریق سرچ در گوگل متوجه می شم که ایندکس شدن!
  بعد از چند روز که دوباره سرچ می کنم می بینم که برداشته اون پست و از جستجو حذف کرده
  امروز متوجه شدم که برداشته یکی از پست های پربازدیدم و از نتایج حذف کرده!
  معلوم نیست چندده تا از پست های دیگم و حذف کرده که نمی دونم!

  تقریبآ تمام پست هایی که می ذارم جدید هستند(کپی نیستند)، مخصوصآ پست های پر بازدیدم
  برمیداره درست اون ها رو بعد از چند روز یا چند ماه از ایندکس خارج می کنه

  29/03/2017پاسخ...
  • Websima

   ایندکس شدن یا نشدن صفحات را از چه طریقی تست میکنید؟ با عملگر :site تست میکنید؟

   30/03/2017پاسخ...
 • شعرنما

  سایت من روی وردپرسه، قالبمم تا جایی که می دونم استاندارده، از کدهای متفرقه زیادی هم استفاده نکردم
  نمی دونم، می گیره ایندکس می کنه، بعد از دو روز می بینم گرفته حذف کرده، گاهی برمیداری حذف می کنه، و در نتایج، یه پست بی ربط دیگم و پایین صفحه میاره، خسته شدم خدایی

  16/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   من دقیقا متوجه مشکل شما نشدم. صفحات شما از ایندکس خارج میشن؟ از چه طریقی ایندکس بودن را تست میکنید؟

   17/03/2017پاسخ...
 • شعرنما

  سلام، چرا گوگل برمیداره بعد از چند روز بعضی از پستای جدیدمو از نتیجه جستجو حذف می کنه؟
  در صورتی که پست ها کپی نیستند

  06/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   محتوای شما تا زمانیکه تازه است شانس بیشتری برای کسب جایگاه دارند. ولی این مورد اگر زیاد تکرار میشه طبیعی نیست ممکنه ساختار سایت شما دارای ایراداتی باشد

   07/03/2017پاسخ...
 • وقت سفارت

  سلام من سایتم تقریبا سئو خوبی داره ولی بازم با قدرت نمیادش بالا تو همین کلمه که نوشتم فک میکنم به خاطر حجم سایته چون جوملا هستش الان حجمش 4 مگ هست میخواستم ببینم چجوری میشه کم کرد عکس و ایناشم اوپتیمایز کردم

  10/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   سایت شما برای من باز نشد، بنظر میرسه که مشکل سرور دارید و این مسئله میتونه تاثیر منفی زیادی روی عملکرد شما در نتایج جستجو داشته باشه

   11/02/2017پاسخ...
 • نوروز 96

  پس آیا ادعای سئوی تضمینی در کل دروغ است؟

  07/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام، نمیشه گفت کاملا دروغه ولی ریسک خیلی بالایی داره و در بیشتر موارد قابل اطمینان نیست

   10/02/2017پاسخ...
 • mona

  سلام میشه لطفا نظرتونو در رابطه با سئو این سایت بدونم
  ***

  05/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بنظرم این سایت نیست، یک صفحه است که مستقیما روی یک کلمه هدف گذاری شده!

   08/07/2016پاسخ...
 • تور کیش

  نکاتی که شما در مورد تبلیغات سئوکارها فرمودید درست هستش . اما در مورد نکات موثر بر سئو خصوصا تاثیر شبکه های اجتماعی شک دارم. اولا کدوم شبکه های اجتماعی . دوما چگونه باید کار بشه شبکه های اجتماعی.سئو سفید د رایران خیلی موثر نیست.

  21/06/2016پاسخ...
  • Websima

   همینجوری نظر دادن و رد کردن کار ساده ایه، لطفا برای شک ها و نظراتتون کمی دلیل هم بیارید

   22/06/2016پاسخ...
 • مهدی

  سلام من یه سایت دارم که خودم تولید محتوا می کنم
  اما چند ماهیه برای افزایش امکانات سایت در یکی از ساب دامنه هام خبرخوان بالا اوردم تا خبر هایی که مربوط به حوزه فعالیت سایت من میشه را را از خبر گزاری ها جمع آوری کنه و شر کنه
  چون مطالب کپی می شوند می تونه تو مطالب سایت خودم که بیشترشون رو خودم تولید می کنم تاثیر داشته داشته باشه به خصوص در سئو سایت

  22/05/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله، با این کار دارید اعتبار دامنه رو پایین میارید. پیشنهاد میکنم زودتر غیرفعالش کنید.

   22/05/2016پاسخ...
 • payam

  بکاپ مربوط به دوروز قبلش بود.
  عذرمیخوام اما چه قسمت هایی از وبمستر رو باید بررسی کرد؟

  09/04/2016پاسخ...
  • Websima

   اگر دو روز پیش بوده نمیتونه مشکل به خاطر بک آپ بوده باشه.
   Sitemap و Crawl Rates رو بررسی کنید

   09/04/2016پاسخ...
 • payam

  سلام وقت بخیر

  من بکاپ سایتم رو ریستور کردم به دلیل مشکلی که به وجود اومد و الان چند روزه که مطالبم اصلا ایندکس نمیشن.
  اما قبل از اینکه بکاپ رو بالا بیارم مطالب بعد از حداکثر یک روز توی صفحه اول گوگل بود.
  مشکل از چی میتونه باشه؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  08/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بک آپ مال چندوقت پیش بوده؟ این مسائل باید از طریق گوگل وبمستر بررسی بشه و نمیشه بدون اطلاعات نظر داد

   09/04/2016پاسخ...
 • ابراهیم

  سلام. ممنون از زحمات شما
  من قصد دارم صفحه اصلی سایتم رو به یک برگه منتقل کنم. (برگه ای که یکتای مرتبط با موضوع سایت داره )
  البته صفحه اصلی فعلی لینک های خوبی هم گرفته!
  آیا با این انتقال مشکلی روی سئو و رتبه سایت به وجود نمیاد؟
  آیا در کل این کار منطقی و درست هست یا خیر؟

  30/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   سوال شما خیلی کلی و مبهم بنظر میرسه. ممکن خوب باشه ممکن هم هست که بد باشه. باید به دقت بررسی بشه

   30/12/2015پاسخ...
 • کوروش

  ممنون از اطلاع رسانیتون

  02/09/2015پاسخ...
 • محمد

  سلام وقت بخیر
  من با مرورگر موزیلا کار میکنم و افزونه wappalyzer را نصب کردم که اطلاعات ورژن و … سایت رو میتونه برای شما اعلام کنه مثلا سایت شما رو نگاه میکردم دو عدد قفل سبز و زرد نیز بود با نام های mod-ssl – openssl این دو گواهی امنیتی هستند یا غیره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  10/07/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   اینها مربوط به تنظیمات امنیتی سرور میشن

   11/07/2015پاسخ...
   • محمد

    چطور میشه تنظیمات امنیتی سرور رو هم برای سایتم فعال کنم؟

    11/07/2015
    • وب سیما

     سلام، باید به پشتیبانی سرور تماس بگیرید

     12/07/2015
 • حسین

  سلام خسته نباشید
  ببخشید بنده امروز یکی از صفحات سایتمو (یکی از مطالب بود) در حالت view-source: نگاه کردم
  یک نکته ای نظرمو جلب کرد
  در بین کدهایی که وجود داشت غیر از کدهای مربوط به افزونه سئو کدهایی دیگه ای هم بودن که description title و … رو ذکر کرده بودن

  اگر امکان داره یک نگاه بیندازید و ببینید از نظر سئو مشکلی داره یا نه
  view-source:http://game-island.ir/2015/04/07/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-breaking-bad-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A2%D8%AE%D8%B1/

  خیلی خیلی ممنون :X

  08/04/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   بنظرم مشکلی نداره شما هم تگ ها متای معمول رو دارید و هم Open Graph که کاملا طبیعیه و مشکلی مشاهده نمیشه.

   08/04/2015پاسخ...
 • داریوش

  سلام خسته نباشید

  ببخشید میخواستم بدونم استفاده از کدهای آپارات ( iframe – script ) برای نمایش ویدیو در سایت اشکالی نداره؟
  کدوم از این نوع کد ها رو بهتره استفاده کنیم؟

  23/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   نه مشکلی نداره، بهتره که از script استفاده کنید

   23/03/2015پاسخ...
  • کیشوند

   با سلام و تشکر از مطلب مفیدتون
   من سعی کردم تو سایتم http://xn--pgboj2fl38c.net این چند موردی رو که شما اشاره کردید رعایت کنم
   فکر میکنم مثبت بود
   اگه موردی هم بود باز ممنونمیشم تو مطالب بعدی از شما بشنویم

   05/07/2015پاسخ...
   • وب سیما

    سلام
    خواهش میکنم دوست عزیز. موفق باشید

    06/07/2015
 • تور کیش

  سلام و عرض ادب
  اگه امکان داره بفرمایید طراحی سایتی به این شکل یا سایت هایی شبیه این http://xn—-4mcvn1ho87d.net/ برای آژانس مسافرتی هزینش چقدر میشود البته با هزینه بهینه سازی؟؟؟؟؟

  26/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   با سلام
   این سایت بیشتر شبیه یک وبلاگ بنظر میاد تا سایت مسافرتی و تور، برای مشاوره و دریافت قیمت لطفا با بخش فروش وبسیما تماس بگیرید

   26/11/2014پاسخ...
 • حسین

  سلام خیلی ممنون بابت مقاله عالی بود

  ببخشید من یک سوال درباره افزونه all in one seo داشتم

  موقع مطلب گذاشتن حتما دیدید که در قسمت عنوان مطلب افزونه نوشته بهتره 60 کاراکتر برای عنوان استفاده شه

  اما در سایت من بدون گذاشتن هیچ حروفی بصورت خودکار روی 63 هست و با گذاشتن حروف از 63 بیشتر میشه ! درصورتی که باید اول صفر باشه

  اینم عکس
  http://game-island.ir/wp-content/uploads/Snapshot_2014-06-26_185036-300×58.png

  خیلی خیلی ممنون میشم پاسخ بدید
  بدرود وب سیمای عزیز 🙂

  26/06/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز؛ من زیاد با این افزونه کار نکردم ولی احتمال میدم که عنوان اصلی سایت شما خیلی طولانی باشه و این عنوان همیشه به انتهای عنوان صفحات افزوده میشه. ممکنه به این دلیل از ابتدای کار شما 63 کاراکتر عقب باشید.
   اگر گزینه ای به اسم بازنویسی عنوان ها در تنظیمات افزونه دارید فعالش کنید.

   28/06/2014پاسخ...
 • جواد جنیدی

  با سلام و احترام
  با تشکر از سایت بسیار ارزشمندتان
  من چند فیلم در آپارات قرار دادم و میخواستم وقتی روی یک مطلب در سایتم کلیک کنم
  آن فیلم نمایش داده شود,نمیدانم لینک را چگونه تعریف کنم
  سپاسگزار میشوم اگر راهنمایی بفرمایید
  مثلا در http://www.amozeshcatia.ir/structuraldesign
  وقتی روی “نمایش یک نمونه فیلم از قابلیت این ماژول” کلیک کنم

  24/06/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   ممکنه درست سوالتون رو متوجه نشده باشم ولی شما میتونید از خود سایت آپارات کدهای مربوط به ویدئو رو دریافت کنید و در بخش ویرایشگر متنی خودتون در جوملا عینا کپی کنید. اینجوری فیلم به راحتی در همون صفحه قابل اجراست.
   زیر ویدئو ها در آپارات یک گزینه هست کنار دانلود به اسم “کد ویدئو” شما میتونید از روش های اسکریپت یا iframe برای نمایش فیلم ها تو سایتتون استفاده کنید.

   24/06/2014پاسخ...
 • رضا

  واقعاًً عالی بود.
  امیدوارم مقالات خوبتون به همین منوال ادامه داشته باشه.

  14/06/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، سعی میکنیم همیشه خودمون رو بروز نگه داریم و تا جاییکه میشه اطلاعات رو در اختیار دیگران هم بذاریم. از لطف و توجه شما متشکرم

   14/06/2014پاسخ...
 • آریا

  ممنون.

  09/06/2014پاسخ...
 • امیررضا خونیکی نزاد

  با سلام و خسته نباشید چند سوال داشتم اول اینکه توی یکی از کامنت ها گفته بودید گوگل آنالاتیک بزارید تا رتبه گوگل بهتر بشه اصلا گوگل آنالاتیک چی هست و چطور میشه ازش استفاده کرد؟!
  و دوم اینکه آیا پیج رنک دیگه اپیدت نمیشه؟
  و سوال مهمتر از همه اینکه چگونه عکس پروفایل گوگل پلاس رو توی نتایج جستجو در گوگل قرار بدهیم لطفا تو این سوال اخر راهنمایی کامل کنید متشکر میشم اگر پاسخ دهید ممنون بابت زحمات شما!

  06/06/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، گوگل آنالیتیکز برای بهتر شدن رتبه ها نیست، شما با این سیستم میتونید آمار سایت و جایگاه هر کلمه کلیدی توی رتبه بندی گوگل رو مشاهده کنید. پیج رنک ها آپدیت میشن ولی تاریخ مشخصی برای آپدیت بعدی تعیین نشده هنوز، باید منتظر باشیم ببینیم که گوگل چه اقدامی میکنه.
   برای عکس پروفایل هم دو مقاله در این زمینه در وبسیما منتشر کردیم که پیشنهاد میکنم از سایدبار صفحه جستجو کرده و در مقالات وبسیما مطالعه کنید.

   07/06/2014پاسخ...
 • reza

  با سلام

  عرض شود خدمت شما بنده مدیر سایت 7سئو هستم در ابتدا عرض کنم که احتمالا منظور شما با سایت ما بوده که ما با شعار
  ابتدا سایت را بهینه سازی میکنیم سپس هزینه آنرا دریافت
  میکنیم بوده . ما در تمامی قرارداد هایمان به این نکته اشاره میکنیم که یک سال از هر سایت پشتیبانی میکنیم و به هیچ وجه از تکنیک های کلاه سیاه و … استفاده نکرده و نمی کنیم و با خرید لینک هم کاملا مخالف هستیم .

  فقط این گفته برای جلب مشتری است ولاغیر و ما سئو را از سایت خودمان آغاز کرده ایم و بس و در عبارات کلیدی متعدد از جمله سئو سایت و آنالیز سئو در صفحه اول می باشیم در ظرف مدت 2 ماه به دلیل کیفیت محتوا

  با تشکر

  25/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   البته منظور ما به صورت مستقیم با هیچ یک از شرکت ها یا همکاران نبوده و خدای نکرده قصد تخریب کسی رو نداشتیم. منظور اون بخش بیشتر به آزادکاران و افرادی است که بدون هیچ سابقه ای کار رو قبول میکنند و در صورت موفقیت پول رو دریافت میکنند.
   بطور حتم نمیشه گفت که استفاده از یک سیاست کاری میتونه نشان دهنده متقلب بودن افراد باشه و تصمیم گیری برای این موضوع باید با در نظر گرفتن همه موارد کاری اون شرکت انجام بشه.
   اینجانب شناختی نسبت به شرکت شما نداشتم و به شما و خوانندگان مقاله اطمینان میدهم که موارد ذکر شده اشاره به هیچ یک از سایت های فعال در زمینه سئو نداشته و تنها یک نقشه کلی برای سئو سایت می باشد.
   براتون آرزوی موفقیت دارم

   26/05/2014پاسخ...
 • تشک بادی

  ممنون از مطالب بسیار خوبتون

  14/05/2014پاسخ...
 • مرتضی مختاری

  با عرض سلام و تشکر به خاطر سایت خوبتان
  بنده دارم یه سایت آگهی طراحی میکنم. 16 آگهی برتر بالای تمامی صفحات نمایش داده میشود.آیا تکرار این 16 آگهی میتونه تاثیر منفی برای سایت داشته باشه.و بنده بالای تمامی صفحات یک جمله حکیمانه به صورت تصادفی نمایش میدم آیا این کار باعث تاثیر منفی رویه سئو سایت میشه.برای قرار دادن متن آگهی و مشخصات باید از تگ article استفاده کنیم یا خیر؟ با تشکر

  12/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، استفاده از تگ article ضروری نیست و میتونید از p هم استفاده کنید. روش شما نمیتونه خیلی به سئو سایت ضربه بزنه ولی شما حتما باید از درست بودن توضیحات متا و عنوان سئو در هر صفحه مطمئن بشید تا خود گوگل برای شما تصمیم گیری نکنه.

   14/05/2014پاسخ...
 • خرید پارکت

  یکی از کارای مهمه برای 1سایت سئو کردنه
  ممنون از این مطلب خوب

  09/04/2014پاسخ...
 • عادل

  ممنون از این مقالتون، خیلی وقته که کار سئو انجام میدم، موندم از این وبمسترها که حتما تضمین میخوان، هرچی رزومه کاری نشون میدم ولی باز تا میگم که تضمین نمیکنم طرف فکر میکنه که چیزی بارمون نیست.

  02/04/2014پاسخ...
  • وب سیما

   بهترین کار اینه که اینجور مشتری ها رو قبول نکنید، برای اینکه بتونید کارتون رو بخوبی انجام بدید باید مشتری به شما اعتماد کنه و صبر و حوصله به خرج بده. کسی که از اولش به شما بی اعتماد باشه تا انتها هم شما و هم مسیر انجام کارش رو خراب میکنه

   02/04/2014پاسخ...
 • تصفیه آب

  البته سئو علمی هست که مطمئنم کسی تو ایران بیشتر از 50 درصد اونو نمی دونه

  31/03/2014پاسخ...
 • حامد

  سلام چند وقته یک موضوع شدیدا فکر منو به خودش مشغول کرده و جوابی نگرفتم ، بعضی از سایت ها ( و ی پ ی ا ن ) که مدام ( ف ی ل ت ر ) میشن ترفندی از گوگل استفاده میکنند البته از امکانات گوگل وبمستر که یه سایتی که ( ف ی ل ت ر ) شده را در ارز یک روز بالا می یارن و در نتایج گوگل رتبه مناسبی پیدا می کنند .

  از این روش معمولا سایت ها موزیک و ( و ی پ ان ) بیشتر استفاده می کنند .

  به نظر شما اونا چیکار می کنند

  18/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، من تا به حال با این مشکل مواجه نشدم ولی در بخش وبمستر گوگل بخش برای تغییر آدرس سایت و معرفی آدرس جدید وجود داره. شاید از اون استفاده میکنند

   19/03/2014پاسخ...
 • farbod

  سلام

  ممنون خوب بود.

  این عکس از وبمسترتولز گرفتم تعداد ایندکس و بلوک روبات غیر عادی نیست که؟ http://uploadboy.com/qh9ysnk1gmgo.html

  و این که راهی هست بفهمیم سرچ یک کلمه تو قسمت عکس گوگل چقدر هست؟

  16/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، بنظر که غیرطبیعی نمیاد، ولی تعداد مطالب ارسالی شما و صفحات ایجاد شده در سایت در طول یک ماه خیلی غیرطبیعی بنظر میرسه!
   گوگل هنوز امکانی برای تعیین تعداد جستجو در بخش تصاویر ایجاد نکرده و آمارها کلی هستن. نمیشه فهمید که کدوم توی بخش تصاویر بوده

   16/03/2014پاسخ...
   • farbod

    بلوک ربات فقط از فایل robot تنظیم میشه؟مگر تعداد بلوک ربات نباید ثابت بمونه یا هر چند وقت یک بار یه خورده زیاد بشه؟!
    اونجایی که دوتا خط رسیدن به هم یعنی هیچی ایندکس نمی شده؟ سایت هر روز اپدیت میشه!

    18/03/2014
    • وب سیما

     بستگی داره که شما صفحات بلوک شده رو چجوری تنظیم کرده باشید. مثلا اگر تنظیم کنید ککه صفحه مربوط به برچسب ها بلوک بشه با اضافه کردن برچسب جدید تعداد صفحات بلوک شده هم افزایش پیدا میکنه. بهم رسیدن دوتا خط یعنی تعداد ایندکس شده ها و بلوک شده ها برابر بوده. مثلا اگر 4 تا لینک بوده دوتاش ایندکس شده و دوتاش بلوک شده.

     19/03/2014
 • حسین

  ضمن تشکر
  اگر قصد سئو کردن اصولی یکبار برای همیشه به هراه بروز رسانی مطالب و محتوا و محصول همراه باشن کفایت میکنه یا مستلزم تغییرات اصولی زیادی در طی هر سال و یا هرو دوسال هست ؟

  تشمر فراوان

  16/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، الگوریتم های گوگل بصورت مداوم تغییر میکنن و بعضی وقت ها این تغییرات موجب بازبینی در سایت یا اضافه کردن امکانات جدید میشن ولی هیچ چیز مهمتر از محتوا نیست و اگر شرایط سایت طبیعی و مناسب باشه نیازی به تغییر خاص و بازبینی نیست.
   این بخش یک بار برای همیشه بیشتر سایت های شرکتی یا با محتوای ثابت رو شامل میشه که تغییر چندانی در سایتشون ایجاد نمیکنن. سایت های خبری یا سایت هایی که مطالب رو به صورت دوره ای و مرتب منتشر میکنن این مشکل رو نخواهند داشت

   16/03/2014پاسخ...
 • حمید حاجی پروانه

  خیلی ممنونم عالی بود

  16/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   16/03/2014پاسخ...
 • سامانه پیامکی چاپار341

  عالی بود نکات مهمی هستنند این مطالب…
  موفق باشید

  15/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   ممنون دوست عزیز
   پایدار باشید

   15/03/2014پاسخ...
  • علی

   با تشکر از راهنمایی های خوبتان .
   اگر ممکنه بیشتر درمورد سئو جوملا یا وردپرس توضیح بدید

   19/05/2014پاسخ...
   • وب سیما

    خواهش میکنم دوست عزیز، پیشنهاد میکنم مطالب موجود در دسته “سئو مطالب” را مطالعه کنید.

    19/05/2014
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟