74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

خرید بک لینک از نظر گوگل

تقریبا تمام وبمستران در حال حاضر از تاثیر منفی خرید بک لینک بر سئو و کسب لینک های زیادی و نامناسب مطلع هستند. یکی از سوالات رایجی که خوانندگان بلاگسیما مطرح میکنند این است که، “خرید بک لینک از سایت های با پیج رنک بالا چه تاثیری دارد؟ گوگل چگونه متوجه پولی بودن آن خواهد شد؟”

پاسخ به این سوال کار بسیار راحتی است، خرید بک لینک کار درستی نیست! اگر بدنبال کسب جایگاه مناسب در نتایج گوگل هستید و برنامه ریزی دراز مدتی برای کار خود دارید، خرید بک لینک روش مناسبی نیست زیرا ممکن است شما را با مشکلات جدی مانند جریمه سایت توسط گوگل در آینده روبرو کند.

به زبان ساده، گوگل بک لینک را بعنوان یک رای مثبت از طرف کاربران یا سایت های دیگر به صفحه یا سایت شما می شناسد. با کسب رای بیشتر شما شانس پیروزی در انتخابات گوگل را خواهید داشت. گوگل صراحتا اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این سایت بوده و تخلف شناخته میشود. مشکل از جایی آغاز میشود که کاربران فکر میکنند با خرید رای میتوانند موتور جستجو را فریب داده و در این انتخابات پیروز باشند ولی نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمند است.

خرید بک لینک

اخطار گوگل به سایت ها در مورد تاثیر منفی خرید بک لینک

نحوه تاثیر بک لینک بر نتایج گوگل

اگر بک لینک شما از یک سایت معتبر و با پیج رنک بالا باشد مسلما تاثیر بیشتری بر سئو سایت شما خواهد داشت. همین امر موجب خرید بک لینک از سایت های قدرتمند با قیمت بالا در چند سال گذشته شده است. گوگل با توجه به کلماتی که در اطراف یک لینک قرار دارند موضوع سایت را تشحیص میدهد.

بطور مثال سایت های زیادی در صفحات خود به سایت آمازون ارجاع میدهند که معمولا در جملات آنها کلمه “Books” به چشم میخورد به همین دلیل شما با جستجوی این کلمه در گوگل سایت آمازون را در رتبه دوم و بعد از کتابخانه گوگل مشاهده خواهید کرد ولی برای سایت آمازون به این وسعت و قدرت، کلمه “Cars” بعنوان یک کلمه کلیدی شناخته نمیشود زیرا هیچ لینک ورودی مناسبی برای آن ندارد.

در نتیجه خرید بک لینک تنها زمانی برای سایت شما موثر خواهد بود که از سایت های معتبر و مرتبط با زمینه کاری شما باشد. همچنین باید به کلمه یا عبارت لینک شده یا همان انکر تکست و کلماتی که در اطراف آن حضور دارند توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا بک لینک شما بر آن کلمه کلیدی در نتایج گوگل موثر خواهد بود و نه تمام کلماتی که بعنوان هدف خود انتخاب کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم مقاله انکر تکست چیست را در سایت آکادمی وبسیما مطالعه کنید.

تشخیص خرید بک لینک توسط گوگل

گوگل روشهای متنوعی برای تشخیص خرید بک لینک توسط سایت های اینترنتی دارد. مهمترین آنها تیم ویژه گوگل برای مبارزه با این پدیده است که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروشنده لینک ندارند. اگر شما سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیدا کرده اید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی کند.

شاید تصور کنید که کارکنان گوگل زمان کافی برای بررسی همه سایت ها و صفحات و شناسایی سایت های فروش بک لینک ندارند، که البته تصور درستی است! ولی معمولا سایت هایی که در فروش بک لینک زیاده روی میکنند و به صفحات بسیاری با موضوعات مختلف لینک میدهند مورد توجه رقبای خود قرار گرفته و مستقیما توسط این افراد به گوگل گزارش میشوند.

در این شرایط یک کارشناس خبره سایت مورد نظر را بررسی کرده و در صورتی که از خرید و فروش بک لینک در آن مطمئن شود به صورت دستی آن را جریمه خواهد کرد. سایتی که به این شکل جریمه شده باشد در پنل گوگل سرچ کنسول خود و در بخش Manual Actions یک پیام با موضوع Unnatural Links دریافت خواهد کرد.

تصویر زیر نمایی از این پیام در نسخه قدیمی گوگل سرچ کنسول و برای سایتی که اقدام به فروش بک لینک کرده است را نشان میدهد.

جریمه دستی سایت توسط گوگ به دلیل فروش بک لینک

تصویر دوم نمونه ای از جریمه دستی گوگل برای یک سایت که اقدام به خرید بک لینک کرده را نمایش میدهد و با توجه به تغییر ظاهر گوگل سرچ کنسول در نسخه جدید نحوه نمایش آن متفاوت است.

جریمه سایت در نسخه جدید گوگل سرچ کنسول به دلیل خرید بک لینک از سایت های دیگر

گوگل کاربران را تشویق میکند تا سایت هایی که از این روش قصد فریب موتور جستجو را دارند معرفی کنند. با این کار هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار با جریمه گوگل مواجه خواهند شد. تعداد لینک های ورودی به سایت شما در یک بازه زمانی مشخص و زمینه کاری سایت های مرجع معیارهای دیگری برای شناسایی سایت های متخلف توسط گوگل هستند. برای مشاهده این فرم میتوانید به صفحه معرفی سایت اسپم به گوگل مراجعه کنید.

بعد از آپدیت الگوریتم پنگوئن استفاده زیاد و غیر طبیعی از یک عبارت مشخص بعنوان انکر تکست نیز به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده است.

چند نکته مهم در خرید بک لینک

اگر همچنان بر این کار پافشاری میکنید و راههای اصولی و بهتر مانند تولید محتوا را نمی پسندید، نکات زیر را قبل از صرف هرگونه هزینه و پذیرش ریسک در نظر داشته باشید تا احتمال جریمه سایت خود را به حداقل برسانید:

 • بک لینک ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 سایت با پیج رنک 2 و 3” انتخاب مناسبی نیستند.
 • بصورت مستقیم با صاحب سایت در تماس باشید و با واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنید.
 • با سایت هایی که بطور گسترده و عمومی اقدام به فروش لینک و پذیرش تبلیغات میکنند همکاری نکنید.
 • تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری کنید.
 • بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر سایت ها، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی (خرید رپورتاژ آگهی) استفاده کنید.
 • بجای خرید بک لینک در تمام صفحات یک سایت، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.
 • نسبت لینک های خریداری شده به کل لینک های طبیعی سایت کمتر از 10 درصد باشد.

اشتباهات رایج در خرید بک لینک

با یک جستجوی ساده در اینترنت سایت های ایرانی و خارجی بسیاری پیدا خواهید کرد در حال فروش بک لینک با عنوان های جذاب و تاثیرگذار هستند. اگر تجربه ای در زمینه خرید بک لینک نداشته باشید و اثرات مخرب آن را ندانید ممکن است به راحتی فریب این دست سایت ها را خورده و سئو سایت خود را برای همیشه از بین ببرید. تصویر زیر نمونه هایی از تبلیغات فریبنده برای فروش بک لینک های بی کیفیت را نشان میدهد.

تبلیغات فریبنده برای خرید و فروش بک لینک

یکی از تکنیک های نو در فضای اینترنت سئوی منفی است که با هدف از دست رفتن جایگاه رقبا انجام میشود. حال آنکه بسیاری با هدف بهبود وضعیت سایت خود و با خرید بک لینک عملا سئو منفی را روی سایت خودشان انجام میدهند. برخی از این شعارها را با هم بررسی میکنیم:

خرید بک لینک ارزان

همگی خوب میدانیم که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. هرکجا با شعار خرید بک لینک ارزان مواجه شدید بخوانید خرید بک لینک بی کیفیت.

اگر بک لینک ارزان باشد یعنی هرکسی میتواند به راحتی در همان فضایی که شما حضور دارید برای خود لینک سازی کند و با افزایش تعداد این لینک ها در یک سایت عملا ارزش و اعتبار منتقل شده به هریک از این سایت ها کاهش می یابد.

همچنین سایت هایی که لینک های خارجی زیادی دارند ممکن است از نظر گوگل به عنوان فروشنده بک لینک یا اسپمر شناسایی شوند پس بهتر است در این فضا حضور نداشته باشید.

خرید بک لینک انبوه

این دست سایت ها معمولا در کنار ارزان بودن به انبوه بودن تعداد لینک ها اشاره میکنند. همان نکاتی که برای خرید بک لینک ارزان گفتیم برای این دسته نیز صادق است. علاوه بر آن زمانیکه شما لینک خود را در بازه زمانی کوتاهی در سایت های بسیاری قرار میدهید عملا به گوگل اعلام میکنید که اینها غیرطبیعی هستند.

گوگل میداند که شما فرضا طی یک سال گذشته ۵۰ لینک به سایت خود داشته اید و این تعداد در بازه زمانی کوتاهی مثلا یک ماه ناگهان به ۲۵۰۰ لینک افزایش پیدا میکند. لینک هایی که همگی با یک کلمه کلیدی مشخص و در سایت هایی کم ارزش قرار داده شده اند. در این شرایط الگوریتم پنگوئن کار سختی برای شناسایی غیرطبیعی بودن لینک سازی شما ندارد.

بک لینک رایگان!

این روش را میتوان بدترین و ناکارآمدترین روش لینک سازی خارجی دانست. ابزارهای آنلاین آدرس سایت شما را دریافت کرده و در هزاران سایت دایرکتوری یا ابزارهای تست آنلاین آن را درج میکنند. با این کار شما هم تعداد لینک های زیادی در بازه زمانی کوتاه ساخته اید و هم اینکه از صفحات کم ارزشی لینک گرفته اید. بک لینک های رایگان را جدی نگیرید و به شدت از آنها پرهیز کنید.

پیشنهاد میکنیم برای درک بهتر مفهوم بک لینک و اثرات جانبی آن مقاله بک لینک چیست را به دقت مطالعه نمایید و تجربیات خود از خرید بک لینک را در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

خرید بک لینک خارجی

یکی دیگر از تکنیک های رایج برای فریب شما استفاده از عباراتی مثل خرید بک لینک خارجی یا خرید بک لینک معتبر است که موجب میشود تصور کنید برای سایت شما مفید خواهند بود. همانطور که پیش تر گفتیم مهمترین معیار ما برای دریافت لینک از یک سایت ارتباط موضوعی و اعتبار آن است. در حالیکه بیشتر این سایت ها تنها گزینه اعتبار بالا را دارا بوده و از نظر موضوعی هیچ ارتباطی به سایت شما ندارند.

آموزش حرفه ای خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر کسب جایگاه در نتایج گوگل رعایت استانداردهای لینک سازی داخلی و البته تدوین استراتژی برای لینک سازی خارجی است.

خرید بک لینک میتواند موجب جریمه سایت شما توسط گوگل شود ولی اگر اصول و استانداردهای لینک سازی را به خوبی بشناسید میتوانید بدون احتمال جریمه شدن از تاثیر شگفت انگیز بک لینک بهره مند شوید.

آکادمی وبسیما با معرفی کارگاه تخصصی لینک سازی کلیه روش ها و استانداردهای لینک سازی کلاه سفید را به شما آموزش میدهد. محتوای این کارگاه آموزشی به شرح زیر است:

 1. فاکتورهای موثر بر تاثیر لینک – Link Juice
 2. اصول لینک سازی داخلی سایت – Internal Links
 3. راهنمای کامل خرید بک لینک – Buy Backlinks
 4. راهنمای خرید رپورتاژ آگهی – Reportage
 5. تکنیک های لینک سازی دستی – Free Backlinks
 6. برنامه زمانی لینک سازی – Link Building Calendar
دیاگرام عصاره لینک Link Juice

تصویر بالا نمونه ای از دیاگرام عصاره لینک و تاثیر عوامل مختلف بر لینک سازی داخلی و خارجی سایت شماست. کلیه المان های موجود در این دیاگرام و روش های صحیح استفاده از هرکدام در این کارگاه بررسی و آموزش داده میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه به صفحه آموزش لینک سازی مراجعه نمایید.

سوالات متداول

تاثیر بک لینک در سئو چقدر است؟

در یک پاسخ کوتاه میتوان گفت، بسیار زیاد! بله یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای تعیین اعتبار و رتبه یک سایت لینک های دریافت شده از سایت های دیگر است. ولی این نکته را فراموش نکنید که هر لینکی نمیتواند تاثیر مثبت بر سئو داشته باشد و عواملی مانند ارتباط موضوعی سایت ها، انتخاب انکر تکست مناسب، زمان بندی و صفحه ای که لینک را دریافت کرده است نیز فاکتورهای موثری در کیفیت بک لینک های شما هستند.

خرید بک لینک یک تکینک کلاه سیاه است یا خاکستری؟

تکنیک های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک های کلاه سیاه هستند ولی در اجرای آنها مواردی را رعایت میکنیم تا گوگل متوجه هدف ما و غیر واقعی بودن لینک ها نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم به سری مقالات سئو کلاه سیاه مراجعه کنید.

خرید بک لینک به طور حتم از دید گوگل یک تکنیک کلاه سیاه است با این وجود اگر استانداردهای لینک سازی خارجی را شناخته و به درستی رعایت کنید میتوان آن را در دسته کلاه خاکستری قرار داد.

بک لینک دائمی چیست؟

زمانیکه در مورد خرید بک لینک صحبت میکنیم عموما منظور ما قرار گرفتن لینک های متنی در سایدبار یا فوتر در همه صفحات یک سایت دیگر است که معمولا به صورت ماهانه و غیردائمی فروخته میشوند. ولی در واقع هر لینکی که از دامنه ای دیگر به سایت شما داده شده باشد یک بک لینک محسوب میشود.

بک لینک دائمی شام مواردی مانند ساخت پروفایل کاربری در سایت های دیگر، کامنت مارکتینگ در سایت ها و فروم ها و یا انتشار رپورتاژ آگهی میشود. این لینک ها تا همیشه در سایت های دیگر باقی خواهند ماند و نیازی به تمدید ندارند.

گوگل چطور متوجه غیرطبیعی بودن بک لینک ها میشود؟

مهمترین ابزار گوگل برای مقابله با لینک سازی غیرطبیعی الگوریتم پنگوئن است. این الگوریتم موارد بسیاری مانند پراکندگی انکر تکست، ارتباط موضوعی سایت ها، سابقه فعالیت شما در لینک سازی، فالو یا نوفالو بودن لینک ها و … را بررسی کرده و در صورتیکه روند لینک سازی شما را غیرطبیعی ارزیابی کند جایگاه سایت در نتایج جستجو را کاهش میدهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
174
 • ناشناس

  سلام وقت بخیر
  من فروشگاه اینترنتی دارم و محصولاتمو در 8 وبلاگ مختلف پست میکنم تا برای هر محصول و دسته بندی والد آن بک لینک درست کرده باشم. به نظرتون تاثیر منفی میذاره؟
  من هدفم کفش مردانه هست تا صفحه اول گوگل باشم. یکم کار سختیه پیشنهادتون چیه؟

  17/05/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با این کار شما 8 بلاگ با محتوای کپی تولید کرده اید و هرچه جلوتر بروید احتمال شناسایی و جریمه شدن آنها توسط گوگل بیشتر میشود. به جای این کار تمرکز خود را بر روی تولید محتوای اختصاصی در وبلاگ سایت اصلی قرار دهید.

   30/05/2020پاسخ...
 • وحید و

  سلام
  برای یک سایت تازه تاسیس (حدودا 25 روز) که هر روز محتوا گذاشته میشه، از چه زمانی لینک سازی‌اش شروع بشه بهتره؟ و با چه نوع لینک سازی شروع بشه(مثلا پروفایلی، رپورتاژ…)؟
  ممنون

  31/03/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای چنین سایتی تا دو ماه اول نیازی به لینک سازی نیست. بعد از آن فعالیت در شبکه های اجتماعی، ساخت پروفایل و لینک سازی دستی پیشنهاد میشود. خرید رپورتاژ آگهی بعد از حداقل 6 ماه و رسیدن به صفحه اول گوگل، میتواند به شما کمک کند.

   04/04/2020پاسخ...
 • ابوالفضل فاتحی

  با سلام
  من وب سایت آموزشی داشتم و تونسته بودم در عرض 6 ماه کار مداوم برسم صفحه ی اول گوگل.
  ناگهان وب سایت من پنالتی شد و پرت شد به صفحه ی 80 تا 100 گوگل.
  بررسی که تو کنسول انجام دادم متوجه شدم تعداد خیلی زیادی بک لینک غیر معتبر به سایت من دادند که خودم ازشون بی خبر بودم.
  علت این امر چی می تونسته باشه؟
  آیا سایت رقیب می تونند این بک لینک ها رو برای سایت من خریده باشند؟
  یا می تونه نتیجه ی ویروس یا افزونه ی نال شده باشه؟

  21/03/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ممکن است این کار از طرف یک رقیب انجام شده باشد ولی داستان شما بیشتر شبیه به هک سایت است. گاهی اوقات بعد از هک شدن سایت صفحاتی بر روی آن ایجاد میشود که به سایت دیگری لینک داده اند. هکر برای تقویت این صفحات به لینک سازی خارجی برای آنها میپردازد و عملا اعتبار سایت شما را برای اهداف خود خرج میکند.
   پیشنهاد میکنیم با استفاده از ابزار Disavow در سرچ کنسول این لینک ها را به گوگل معرفی کنید.

   06/04/2020پاسخ...
 • پریسا دهقان

  سلام. متشکرم بابت مقاله کاربردیتون. من اخیرا مقالات زیادی درباره یک لینک خوندم و متاسفانه نتونستم هیچ وجه اشتراکی بین این مقالات پیداکنم! یکی نوشته مرتب و طبق یک نظمی بک لینک بسازید یکی نوشته بک لینک سازی باید کاملا نامنظم باشه. یکی نوشته توو هفته نهایت 15 تا بک لینک بگیرید یکی نوشته روزی 100 تا هم بلامانع است. یکی نوشته فقط بک لینک دوفالو بگیرید یکی نوشته به نسبت باید بک لینک نوفالو هم داشته باشید. واقعا گیج کننده اس این مبحث و انگار اصولی نداره!
  سوالی خدمتتون داشتم و اون اینه که چه تعداد بک لینک توو هفته حاشیه امن داره و صفحه رو پنالتی نمی کنه؟؟

  27/01/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این تناقض ها میتوانند همگی درست باشند! در واقع لینک سازی برای هر سایت، بسته به زمینه فعالیت، سابقه، رقابت و … تغییر میکند و نمیتوان یک برنامه یکسان را برای همه سایت ها پیشنهاد داد. بهترین راه این است که شما درک درستی از عوامل موثر بر لینک سازی و روش های گوگل برای شناسایی آنها داشته باشید و متناسب با وضعیت سایت خود در این زمینه تصمیم گیری کنید.
   استراتژی دقیق و کاربردی لینک سازی را در کارگاهی با عنوان آموزش لینک سازی کلاه سفید به صورت کامل آموزش میدهیم.

   28/01/2020پاسخ...
 • هیمن حسین پور

  سلام وقت بخیر..وقتی خرید بک لیست اینقدر نا پسند محسوب میشه توسط گوگل چرا این سایتایی که فروش بک لینک دارند اینقدر راحت دارن این کارو انجام میدن و صد ها سایت برای فروش خود گوگل معرفی میکنه؟پیدا کردن و جستجوی محتوای اونها برای گوگل باید خیلی ساده باشه ولی چرا انجام نمیشه؟یک سوال دیگه ببخشید آیا اگهی دادن در سایتهای پر بازدید هم جزء بک لینک محسوب میشه و اگر محسوب میشه کلاه سیاه به حساب میاد؟ممنون

  24/01/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   گوگل سیاستی برای مقابله با این نوع محتوا و حذف آنها از نتایج جستجو ندارد. به عبارت دیگر تا زمانیکه محتوای یک سایت برخلاف قوانین کپی رایت نبوده یا برای کاربران خطرناک نباشد از نتایج جستجو حذف نمیشود.
   درج آگهی با بنر تبلیغاتی اگر همراه با لینک باشد بک لینک محسوب میشود در این شرایط برای آنکه این فعالیت شما از دید گوگل به عنوان لینک سازی غیرطبیعی شناخته نشود بهتر است از ویژگی Nofollow در لینک استفاده کنید.

   26/01/2020پاسخ...
 • محمدرضا محمدی

  سلام وقت بخیر
  خسته نباشید
  یک سوال داشتم شاید مشکل شما هم باشه که حتما هم باهاش در گیر هستین خواستم راه حل و پیشنهاد شما رو بدونم در موردش.
  ما میدونیم وقتی بک لینک ساخته میشه بعد از چند ماه تاثیر خودش رو میزاره اما خیلی از سایت ها هستن وقتی اون بک لینک رو می سازیم اصلا ایتدکس نمیشه که بخواد بعد از چند ماه تاثیر بزاره خیلی از سایت های وبلاگی رو میشه در گوگل کنسول ثبت کنیم و ایندکس کنیم اما خیلی از سایت های دیگر رو نمیشه کاری کرد استفاده از روش pbn هم باز زمان میبره که صفحه ایندکس بشه حتی با بررسی بک لینک های شما هم میشه دید خیلی از پیج ها ایندکس نشدن عملا تاثیری هم ندارن تا اطلاع ثانوی !
  نظر شما چیه در این مورد ؟

  28/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   معمولا این مدل لینک ها در صفحاتی قرار دارند که ارزش محتوایی بالایی ندارند، لینک سازی داخلی و خارجی ضعیفی برای آنها انجام شده و ربات های گوگل راهی برای دسترسی به آنها نخواهند داشت. اگر صفحه ای که در آن لینک سازی میکنید فاقد محتوا و ارزش است حتی پس از بررسی و ایندکس توسط گوگل نیز نمیتواند برای شما ارزش آفرین باشد. در نتیجه پیشنهاد میکنیم زمان و انرژی ارزشمند خود را صرف ساخت چنین بک لینک هایی نکنید.

   01/11/2019پاسخ...
 • بیژن محسنی

  سلام وقت بخیر
  سوال من در مورد بک لینک هایی که بیشتر به صورت رپورتاژ آگهی ثبت میشود توی سایت های مختلف، امکانش هست که این لینک ها را از نرم افزار های کراولر مانند ahref پنهان نگه داشت؟

  15/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه لینک ها در سایت های دیگری منتشر میشوند و شما کنترلی بر روی آنها ندارید امکان مخفی کردن شان از ابزارهای تحلیلی وجود ندارد.

   16/10/2019پاسخ...
 • ana ana.p

  1.همچنین اینکه آیا بعد از خرید بک لینک برروی یک سایت خوب، بهتر است آن را ادامه دار کنیم و همیشه تمدید کنیم ( برای گداشتن اثر مثبت از گوگل) یا بعد از یک مدتی ( لطفا مدت را بفرمایید ؟) اثر مثبت خود را می گذارد و بعد از آن جنبه ی فروش و تبلیغات رو دارد و دیگر اثر مثبتب ندارد و بهتر است سراغ سایت های دیگری برویم ؟
  درواقع .چندبار میتونیم از یک سایت خرید بک لینک را داشته باشیم که اثر مثبت از گوگل را دریافت کنیم ؟آیا یکبار انجام دادیم ، دفعه ی بعد هم تمدید کنیم ؟ مجددا از گوگل امتیاز دریافت میکنیم یا خیر؟
  2. سوال بعد اینکه هر ماه چه تعداد مجاز هستیم برای خرید بک لینک از سایت های معروف با دومین اتوریتی بالا؟

  13/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پاسخ به این سوال ابعاد و پیچیدگی های بسیاری دارد و نمیتوان تمام نکات و مراحل کار را در بخش نظرات سایت پوشش داد. استراتژی های کاربردی برای لینک سازی خارجی و خرید بک لینک به صورت کامل در کارگاه آموزش لینک سازی ارائه میگردد. پیشنهاد میکنم با شرکت در این کارگاه سطح دانش خود را بالا برده و از ریسک جریمه شدن توسط گوگل دوری کنید.

   14/10/2019پاسخ...
 • ana ana.p

  سلام وقت بخیر
  یک سوال که خیلی ذهنمو رو مشغول کرده اینه که
  ما تو چند سایت خیلی معروف با الکسا و دامین اتوریتی های بالا لینک متنی خریدیم و در سایت خودمون هم امکان اینکه یو تی ام تعریف کنیم برای هر تبلغ وجود داره –
  اما مساله اینجاست که اگر قصدمون سئو و اثر مثبت اون سایت برروی سایت ما باشد اینکه لینک مستقیم سایت را برریو اون لینک معرفی کنیم اثر بیشتری دارد ؟ یا اینکه یو تی ام هم تعریف کنیم مشکلی نداره و اون اثر مثبت رو از گوگل دریافت میکنیم ؟
  چون اگر یو تی ام رو برداریم متوجه نمیشیم که از اون لینک خریدی داشتیم یا خیر! که بتونیم ادامه بدیم اون تبلیغ رو یا خیر !که البته اثر مثبت گوگل هم مهمه .
  ممنون میشم خیلی زود مشاوره شمارو دریافت کنیم .
  باتشکر

  13/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پاسخ دقیقی برای این پرسش نمیشه داد چرا که به صورت قطعی مشخص نیست. برخی از متخصصان معتقدند که حضوری UTM در لینک ها به گوگل اعلام میکند که هدف از انتشار این مقاله تبلیغات بوده و ارزش آن لینک کاهش می یابد ولی خود گوگل اظهار نظر مستقیمی در این مورد نکرده است.
   پیشنهاد میکنم فرآیند تبلیغات و سئو را مجزا از هم پیش ببرید یا با ابزارهای دیگری مثل کوتاه کننده لینک از مسیر ورود کاربران به سایت خود مطلع شوید.

   13/10/2019پاسخ...
   • ana ana.p

    بسیار ممنون از پاسخگوییتون
    درواقع چطور میتوانیم از مسیر ورود کاربران به سایت وقتی که خرید شد مطلع شویم ؟ اگر نخواهیم از یو تی ام استفاده کنیم ؟
    چطور از این ابزار ایستفاده کنیم – درواقع دقدی متوجه نشدم –
    میدونم ابزار کوتاه کننده ی لینک چیه ؟ ولی نمدیونم الان تو این فرآیند چطور میشه ازش استفاده کرد؟
    سایت هدف رو باید کوتاه کنیم ؟ لینک صفحه ی اول خودمون ؟ و …
    اینو میشه توضیح دهید لطفا؟
    باتشکر

    13/10/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     فضای کامنت برای توضیح این مسیر و روش اجرای آن نیست ولی تلاش میکنم که تاحدی شما را راهنمایی کنم.
     زمانی که یک کاربر از طریق لینک قرار گرفته در سایت دیگری به سایت شما وارد میشود شما هم صفحه ورود و هم سایت ارجاع دهنده را دارید. در این شرایط میتوانید مسیر کاربر را رصد کرده و میزان تبدیل به مشتری را محاسبه کنید. معمولا با استفاده از بخش Goal Flow میتوان چنین گزارشاتی تهیه کرد.

     14/10/2019
 • الهام گل

  سلام من تقریبا تمام نظرات را خوندم .الان چند تا سوال داشتم :
  ۱-من میرفتم با ahref بک لینک رقیبان را پیدا میکردم و اگر امکانش بود توی همان صفحات لینک میساختم ،الان این کار درسته یا نه ؟یا اینوه فقط دارم وقتمو تلف میکنم؟

  ۲-یک سایتی داشتم در رابطه با تور که ۷۰۰ تا طبق ماز براش لینک ثبت شد که وقتی قالب اون را عوض کردیم ،ماز ۸۰ تا لینک را نمایش میده در صورتی که قبلا ۷۰۰ تا بودند.ولی دومین اتوریتی و پیچ اتوریتی۳ تا بیشتر افت نکردند.
  ۳-لینک سازی در شبکه های اشتراگ ویدئو چطوره؟من توی همه ی شبکه های اشتراک عضو هستم و یک ویدئو را با یک انکر تکس در همه جا قرار میدیم ،الان سوالم اینه ضرر داره یا خیر ؟یا اصلا مفید هست؟
  ۴-توی مقالاتی گه داخل سایتم میذارم به یک صفحه ی خارجی لینک مرتبط یا به وکیپدیا لینک میدم.این کار درستی هست یا نه؟

  11/10/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- با این کار عملا شما اعتبار دامنه خود را افزایش میدهید ولی تاثیر مستقیم بر رتبه شما در کلمات کلیدی هدف نخواهد داشت. ارزش یک لینک فقط به اعتبار دامنه نیست بلکه ارتباط موضوع و انکر تکست نیز اهمیت زیادی برای ما دارند.
   2- تغییر قالب نمیتواند عامل افزایش یا کاهش لینک های خارجی شما باشد ممکن است با آپدیت های این ابزار بخشی از لینک های شما که از دست رفته یا حذف شده اند را شناسایی کرده باشد.
   3- فعالیت در هر شبکه اجتماعی که سایت های اشتراک ویدئو را نیز شامل میشود زمانی ارزشمند است که مستمر و هدفمند باشد. انتشار یک ویدئو در چندین و چند سایت مختلف ممکن است شانس دیده شدن ویدئو را در اینترنت افزایش دهد ولی نمیتواند مستقیما به جایگاه شما در نتایج جستجو کمک کند.
   4- لینک دهی به منابع معتبر کار ارزشمندی است به شرط آنکه این لینک ها به محتوای شما مرتبط بوده و برای کاربر مفید باشد. اگر این لینک ها به درک بهتر موضوع کمک میکنند و کاربران را به منابع ارزشمند راهنمایی میکنند کار درستی انجام داده اید.

   14/10/2019پاسخ...
   • الهام گل

    سپاس از پاسخ گویی اتان،یک سوال دیگر:
    ۱-خرید ریپورتاژ در سایت های با کیفیت چطور است ؟آیا پیشنهاد میدهید؟
    ۲-تبلیغات کلیکی و بنری و ریتارگتینگ چطور است؟
    ۳-ایا توی انجمن ها چند تا خط از مقالم را بذارم و بعد لینک سایتم را بدم این کار برای بالا امدن مقالم کمکی میکند یا خیر ؟
    ۴-شما فرمودید که عوض کردند قالب هیچ نقشی ندارد ولی ما به محظی که قالب را عوض کردیم ماز تعداد لینک ها را کم نشون میده و هیچ لینکی از دست رفته ای هم نشون نمیده ،الان باید چیکارش کنم ؟نگرانم بعد که اپدیت بده افت رتبه داشته باشم.

    14/10/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     1- خرید رپورتاژ آگهی در حال حاضر یکی از رایج ترین و البته کم ریسک ترین تکنیک های لینک سازی است. البته باید دقت کنیم که اثربخشی آن در گرو رعایت استانداردها و داشتن یک استراتژی درست است. پیشنهاد میکنم مقاله آموزش خرید رپورتاژ آگهی را نیز مطالعه کنید.
     2- هدف از تبلیغات کلیکی و بنری فروش مستقیم یا افزایش بازدید سایت است. این فعالیت ها در درازمدت بر برندینگ شما تاثیرگذار است و میتواند به مرور به بهبود سئو نیز به صورت غیرمستقیم کمک کند.
     3- لینک سازی دستی به این شکل مدت هاست که اثربخش نیست.
     4- این مورد از تغییر قالب شما نیست. پیشنهاد میکنم این مشکل را با یک متخصص سئو مطرح کرده و از مشاوره حرفه ای استفاده کنید.

     16/10/2019
 • Ali N

  سلام!
  میشه چند تا وبلاگ رایگان که از نظر موضوعی و محتوایی به سایت ما شبیه هستن ایجاد کنیم و بعد از نوشتن یه مقاله تو سایت اصلی، شبیهش رو تو وبلگ ها منتشر کنیم و همه رو به سایت اصلی لینک کنیم؟ منظورم اینه یک سایت اصلی با چند تا وبلاگ رو با هم توسعه بدیم؛ آیا تاثیری داده یا فقط زیاده کاریه؟

  14/06/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   روشی که اعلام کردید در واقع نوعی از PBN است و به سبکی که مورد نظر شماست نمیتواند کارایی لازم برای بهبود رتبه را داشته باشد. پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله PBN چیست را به دقت مطالعه کنید.

   15/06/2019پاسخ...
 • دلاور دلاور

  سلام وقت بخیر
  سایتی در زمینه عملی بینی به من سپرده شد پس از بررسی متوجه شدم سایت جریمه شده به دلایل مختلفی مانند بک لینک و غیره
  همچنین برنامه نویس سایت همکاری نمیکرد مجبور شدم سایت را با وردپرس ادامه دهم . البته ادرس صفحات را تغییر ندادم و با همان ادرس در وردپرس ادامه دادم تا صفحات در گوگل از بین نروند
  تعداد بک لینک ها خیلی بالا بود بیش از 250 هزار تا که فقط 150 هزار تاش فقط برای یک صفحه بود . از سایت فروش بک لینک درخواست حذف بک لینک شد و همچنین در تنظیمات وبمستر بک لینک های غیر مجاز درخواست حذف شد

  مقالات کپی حذف و یا ویرایش شدند و مقالات جدید و با سئو مناسب اضافه شد و می شود

  این سایت 6 ماه پیش به من سپرده شده و تقریبا دو ماه زمان برد تا مشکلات سایت رو رفع کنیم که البته هنوز تا حدودی بک لینک ها غیر مجاز هنوز هستند

  پس از 4 ماه از شروع کار سایت روند کار مثبت شد و روزانه 500 بازدید داشت اما پس از دو ماه با کاهش بازدید 70 درصدی سایت مواجه شدیم تنها چیزی که من متوجه شدم این بود که تعداد بک لینک های غیر مجاز سایت به یک سوم رسیده

  ایا دلیل افت سایت این هستش که درخواست حذف همه بک لینک ها به یکباره داده شده و باید کم کم بک لینک ها رو کم میکردیم یا نه ربطی ندارد ؟

  آیا ممکن است در فایل های سایت در هاست فایل مخربی وجود داشته باشد تا باعث افت سایت و کاهش بازدید شود ؟

  با توضیحات بالا ایا روند کار من درست بوده یا من اشتباه کردم ؟

  با تشکر

  05/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   روند کار شما بنظر درست میرسد و اعلام نظر قطعی در مورد دلیل افت سایت پس از دو ماه بدون بررسی دقیق و اطلاع از کلیه فعالیت های انجام شده ممکن نیست.

   11/04/2019پاسخ...
 • ana ana.p

  سلام
  یک آژانی هواپیمایی داریم که برروی خرید بلیط هواپیما و بلیط هواپیما در مقالات در حال فعالیت و تولید محتوا هستیم تا کم کم بتونیم صفحه ی اول گوگل باشیم .
  سوال اینکه اگر در مقالات برروی ین کلمات هدف و کلمات کلیدیمون آدرس سایتمون رو لینک کنیم گوگل رد میکنه ؟
  به تازیگی شنیدم که گوگل به سایت هایی که برروی کلمات کلیدی خود لینک گذاری میکندد امتیازی تعلق نمگیرد – درستهه؟
  ممنون از پاسخگووییتون

  28/03/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   متنی که نوشتید نشان دهنده تجربه کم شما در حوزه لینک سازی و البته مطالعه منابع غیرمعتبر در این زمینه است. پاسخ دادن به این سوال در فضای یک کامنت ممکن است بیشتر برای شما ابهام و اشکال ایجاد کند. پیشنهاد میکنم با مطالعه بیشتر، زمان و هزینه ای که برای مدیریت سایت صرف میکنید را ارزشمند کنید. برای شروع میتوانید از مطالعه مقاله لینک سازی داخلی دیجیکالا و مجموعه مقالات سئو کلاه سیاه شروع کنید.

   03/04/2019پاسخ...
 • امید omidabedi839@gmail.com

  سلام من چطوری می توانم تمام لینک هایی که به سایت من داده شده را مشاهده کنم
  در الکسا نوشته شده من 87 تا لینک دارم ایا این تعداد کل لینک ها هست یا نه ؟

  17/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کرده باشید خود گوگل تمامی لینک های خارجی و داخلی سایت شما را شناسایی کرده و طی یک گزارش در اختیار شما قرار میدهد. نسخه جدید سرچ کنسول اطلاعات به روز و دقیقی در این زمینه ارائه میدهد.

   18/09/2018پاسخ...
 • امید omidabedi839@gmail.com

  ممنون از مقاله با ارزشتون

  17/09/2018پاسخ...
 • دلاور دلاور

  سلام خسته نباشید
  سایتی به من داده شده تا سئو سایت را انجام دهم صاحب سایت از افت سایت گله میکرد سایت توسط بنده در وبمستر بررسی شد
  ***
  تعداد لینک های ورودی سایت نزدیک 140 هزار تا میباشد فقط 96 هزار از یک سایت با کلمه کلیدی لینک داده شده
  1 issue detected
  Pages affected by manual actions are either demoted in Google Search Results or removed entirely.

  Detected Issues
  Spammy structured markup
  Markup on some pages on this site appears to use techniques such as marking up content that is invisible to users, marking up irrelevant or misleading content, and/or other manipulative behavior that violates Google”s Spammy Structured Markup guidelines. Learn more

  ایا این خطا مربوط به دریافت لینک میباشد ؟
  برای رفع مشکل بیشتر راهنمایی کنید با تشکر

  15/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این پیام یعنی که سایت شما مستقیما توسط گوگل جریمه شده است و دلیل آن همانطور که ذکر شده استفاده نادرست از نشانه گذاری های استاندارد است. احتمالا شما برای نمایش ستاره ها در نتایج گوگل از کدهای غیرواقعی استفاده کرده اید و گوگل متوجه این فعالیت شما شده است. باید سریعا کدها را حذف کرده و از همین بخش تغییرات را به گوگل اطلاع دهید.

   16/09/2018پاسخ...
 • سیدمحمود غفاری

  سلام من چطوری می توانم تمام لینک هایی که به سایت من داده شده را مشاهده کنم
  در الکسا نوشته شده من 87 تا لینک دارم ایا این تعداد کل لینک ها هست یا نه ؟

  19/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای مشاهده تمام لینک ها ابزارهای مختلفی وجود دارد که البته بیشتر آنها رایگان نیستند. مثلا اگر اکانت premium الکسا داشته باشید به لیست تمام لینک ها دسترسی خواهید داشت. همچنین ابزارهایی که توسط سایت های moz.com و ahrefs.com معرفی شده اند نیز برای آنالیز بک لینک های شما مناسب هستند.

   19/08/2018پاسخ...
 • raya naser

  ببخشید من یه سوال در مورد خرید بک لینک داشته باشم
  به نظر شما خرید دو بک لینک دائمی به دو عنوان مختلف و هر دو لینک به صفحه اصلی مثلا سئو،آموزش سئو کار اشتباهی هستش؟یا از نظر سئو ایرادی نداره؟

  10/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اینکه دو بک لینک به یک صفحه با عبارات مختلف باشد اشکالی ندارد ولی هدف گذاری دو عبارت سئو و آموزش سئو بر روی یک صفحه ممکن است خیلی نتیجه بخش نباشد. بهتر است دو صفحه مجزا برای این دو عبارت داشته باشید.

   10/08/2018پاسخ...
   • raya naser

    ممنون وبسیما که پاسخ دادین

    الان من عنوان و تیتر سایتم( کنکور و امتحان) هست!
    1- خب من میخوام با سرچ این کلمات سایتم بالا باشه،الان بهترین روش واسه بالا آوردن از نظر لینک سازی چیه برای این کلمات؟

    2- و اینکه لینک برای همین کلمه(کنکور-امتحان)بگیرم مناسبه یا همین جداگانه؟

    10/08/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     سوال شما خیلی کلی و مبهم است. فرآیند سئو و بهینه سازی سایت فرآیندی زمان بر و البته پیچیده است. لینک سازی آخرین روش ما برای کسب جایگاه در کلمات هدف است. اگر در حال حاضر در عبارات مورد نظر خود صفحه اول گوگل نیستید به هیچ عنوان از روش های خرید بک لینک یا رپورتاژ آگهی استفاده نکنید.

     10/08/2018
 • رحیم مرادی

  سلام خسته نباشید
  یک سوال داشتم بک لینک گرفتن از سایت های خارجی (تو فروم و نظرات) برای سایت بگیریم خوبه؟من از یکی دو نفر پرسیدم میگن بده دلیل درستی هم نمیارن

  19/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   هم خوبه و هم بد
   مهم اینه که در چه زمانی، با چه هدفی، روی چه کلمه ای و برای چه صفحه ای از سایت انجام شود. اگر درست انجام شود ارزشمند است ولی اگر بی هدف و بی برنامه انجام گیرد ممکن است باعث از دست رفتن جایگاه شما شود.

   19/07/2018پاسخ...
   • رحیم مرادی

    خیلی خیلی ممنون از اینکه راهنمایی کردید
    لطفا بفرمایید که به چه صورت بک لینک سازی در سایت های خارجی مخصوصا در فروم و بخش نظرات باید انجام بشه

    19/07/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     پاسخ به سوال شما بسیار طولانی است. به طور کلی این روش لینک سازی معمولا برای صفحات داخلی سایت و بر روی عبارت های طولانی و کم رقابت انجام میشود.

     21/07/2018
 • عرفان رحیمی

  سلام و احترام:

  یکی از استراژی های تبیلیغات اینترنتی اینه که برای افزایش فروش خودمان افراد را توسط تبلیغات گوگلی و یا بنری یا کلیکی به یکی از صفحات فرود سایت هدایت کنیم و سعی کنیم با ارائه پیشنهاد های جذاب کاربر را ترقیب به خرید کنیم .

  اینکه اصلا نباید از تبلیغات گوگلی و بنری استفاده کنیم یه کم در بازار پر رقابت امروز کار دشواریست و درسته که قدرت سئو کردن سایت بسیار بالا و به مراتب مفید تریه اما به نظرم برای وارد شدن در دنیای رقابت و باید از کاتالیزگرهایی مثل تبلیغات استفاده کرد.

  حالا سوال بنده اینه فرض کنید با یک کلمه تاگت شده تبلیغات گوگلی رفتیم و می خواهیم افراد را به صفحه فرود خود هدایت کنیم پیشنها شما اینه که افراد را به صفحه فرود در دامنه خودمان هدایت کنیم یا اینکه برای فرار از جریمه گوگل بریم و روی یک دامنه دیگه صفحه فرود خود را قرار دهیم و اطلاعات کاربران را بگیریم (مثل ایمیل ، تلفن یا ….) فرض کنید در نهایت باید کاربران چه مستقیم و چه با واسطه به صفحه فروش محصولمون هدایت شوند برای جلوگیری از پنالتی گوگل پیشنهادتون چیه؟

  ممنون

  18/12/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تبلیغات در گوگل موجب جریمه شما نمیشود. ورود افراد به سایت خودتان هم از نظر معرفی برند و هم از نظر سئو برای شما تاثیر بیشتری خواهد داشت. پیشنهاد میکنم تبلیغات را بر روی صفحه هدف نهایی انجام دهید.

   19/12/2017پاسخ...
   • عرفان رحیمی

    ممنون از پاسخ شما:

    پس بنر هایی که از سایت های دیگر با تبلیغات به سایت ما هدایت می شود موجب جریمه گوگل نمی شود؟

    لطفا اگر ممکنه یک راهنمایی هم در خصوص نحوه هدایت کاربران از بنر های تبلیغاتی بفرمایید البته فرمودید که به سایت خودمنون هدایت بشن ولی خوب این موضوع ممکنه جریمه گوگل را به همراه داشته باشه البته اگر مقدار ترافیک زیاد و ناگهانی باشه …

    19/12/2017
    • Websima

     بنرهای تبلیغاتی یک روش مرسوم برای تبلیغات است و موجب جریمه سایت شما نمیشود. تبلیغات متنی و خرید بک لینک میتواند موجب جریمه سایت شما شود.

     19/12/2017
 • حسن موحد

  متشکرم بسیار مقاله خوبی بود .

  07/10/2017پاسخ...
 • بابک

  دردو بر شما
  من یک سایت فیلم و سریال می خوام بزنم می خوام 3 یا 4 تا بک لینک با کیفیت بگیرم اولین بک لینک رو دقیقا چند وقت بعد از شروع فعالیت سایت بخرم و بعدیها رو چطور؟

  02/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام بابک عزیز
   خرید بک لینک شبیه به یک قمار است. برای ورود به هر قمار شما باید قوانین بازی را به درستی بدانید وگرنه باخت شما حتمی خواهد بود. پیشنهاد میکنم در دوره سئو کلاه خاکستری وبسیما شرکت کنید و بدون دانش برای سایت بک لینک تهیه نکنید.

   04/10/2017پاسخ...
 • ولی غلامی

  تشکر از مطلب مفیدتون…
  یه سوالی داشتم اگه تو انجمن ها و کامنت ها عنوان دقیق پست مون و لینکمون رو بزاریم خوبه ، یا لینک مون بهمراه کلمه کلیدی مون باشه. من سایتم ۲۰ تا فقط پست داره میخوام تمام این پست ها رو تو شبکه ها و انجمن ها بزارم. و یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که تتو بعضی از سایت ها که کامنت میزاریم چون نیازی به تایید مدیر نداره و اتومات تایید میشه اگه بخوام دقیقا ۲۰ تا لینکم رو با عنوان هایی که تو سایتم زدم اونجا هم بزارم ضرر نداره البته زیاده روی نکنم روزی تو ۵ تا سایت بزارم . ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  08/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نمیدونم در چه سایت ها و انجمن هایی فعالیت میکنید و چقدر اونها به موضوع سایت شما مرتبط هستند ولی پیشنهاد میکنم در این کار زیاده روی نکنید ممکنه سایت شما جریمه بشه. بهتر هست که لینک های شما با کلمه کلیدی هدف باشند نه عنوان سایت.

   11/09/2017پاسخ...
 • فرهاد

  با سلام و تشکر بابت مطلب های عالیتون. ممنون موفق باشید

  04/09/2017پاسخ...
 • شیشه آلات آزمایشگاهی

  سلام و خسته نباشید من بک لینک خریدم و بعد از یک هفته از صفحه اول به صفحه دوم نزول کردم و بعد از رتبه سه به رتبه ۱۴ رفتم .اصلا تاثیر خوبی برای سایتم نداشت

  30/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ممنون که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید. خرید بک لینک بدون برنامه و دانش میتونه لطمات زیادی به سایت شما و جایگاهتون بزنه.

   30/08/2017پاسخ...
 • avaproje

  عالی بود.

  26/04/2017پاسخ...
 • بک لینک شاپ

  سلام ممنون از مطلب خوبتون استفاده کردم

  25/02/2017پاسخ...
 • فرشید

  با سلام
  من سایت شما رو با افزونه webrank seo که برای گوگل کروم هست چک کرم ، حدود 18300 بک لینک ثبت شده که اگه فرض کنیم نصف این تعداد لینک داخلی باشه یعنی 9000 لینک خارجی دارید ، حالا سوالم اینه که شما تک تک این 9000 تا لینکو خودتون ساختین ؟؟؟ چون این کار تقریبا غیر ممکنه ، واقعا راه حل این بک لینک گرفتن چیه؟؟البته این یه سوال شخصی هستش و اگه مایل بودید پاسخ بدید…

  15/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این لینک ها از این تعداد دامنه نیستند و مجموع لینک ها از همه صفحات هستند. یعنی ممکنه از یک سایت 100 لینک به وبسیما باشد. همچنین سایت های زیادی هستند که بی هدف مطالب را جمع آوری میکنند و بک لینک های بی ارزش ایجاد میکنند. تعداد لینک اهمیتی ندارد و کیفیت آنها مهم است

   15/02/2017پاسخ...
 • حسین

  سلام و تشکر
  مقاله جامع و مفیدی بود.
  بنظر من بک لینک قوانینی داره که باید رعایت بشه. اگر طبق قوانین بک لینک، خرید بک لینک صورت بگیره تاثیر مثبت خواهد داشت.

  13/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نظر شما کاملا درسته، اگر مطابق با اصول و قواعد باشه میتونه تاثیر مثبت زیادی داشته باشه

   14/02/2017پاسخ...
 • یاشا باقری

  سلام دوست عزیز . تشکر بابت اینکه توضیحات خوبی گذاشتید
  اما دوست عزیز ، یک سوال
  راه خوب برای دریافت بک لینک از سایتهای دیگر چی هست ؟
  همچنین ایرادی داره که تو یک سایت که مبنا فارسی هست بدون اینکه سایت را به زبان انگلیسی تعریف کنیم منویی با محتوا و متن انگلیسی باز کنیم یا خیر .
  چطور علاوه بر آپدیت بودن سایت و همچنین محتوای قوی میشه به رنک های بالا دست پیدا کرد

  ممنون میشم پاسخ دهید
  تشکر فراوان

  11/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای لینک سازی درست تکنیک های متنوعی هست که معمولا در موضوع سئو کلاه خاکستری مطرح میشن. یعنی روش هایی که انجام انها مورد تایید گوگل نیست ولی راهی هم برای تشخیص شون نداره. مبحث گسترده تر از اون هست که بتونم در بخش نظرات به شما توضیح بدم و پیشنهاد میکنم به صفحه آموزش سئو کلاه خاکستری مراجعه کنید.

   12/02/2017پاسخ...
 • علی

  سلام.
  ببینید من اینجا یک سوالی دارم و اونم اینه که فرض کنید که ما از سایت های خیلی بزرگ بک لینک بگیریم.اما حالا مشکل اینجاست که این بک لینک ها زمان دارند و مثلا ما داخل 10 سایت خیلی بزرگ بک لینک گرفتیم و بعد شش ماه یا یک سال دیگه نخواهیم تمدید کنیم که اون موقع تکلیف چیه ؟
  خوب من سوالم اینجاست که ما باید به چه صورت این کار رو کنیم که اگر بعد از 6 ماه یا یک سال اگر دیگه تمدیدشون نکردیم به سایت ضربه وارد نشه و ایا اصلا اگر بعد از شش ماه یا یک سال تمدیدشون نکردیم ایا اصلا به سایت ضربه میخوره یا نه ؟

  13/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یکی از مهمترین مشکلات خرید بک لینک همین هست. شما وابسته به اون سایت ها میشید و باید مدام لینک ها رو تمدید کنید. به همین دلیل خیلی از شرکت ها از ریپورتاژ آگهی استفاده میکنند و لینک های دائمی دریافت میکنند.

   15/12/2016پاسخ...
 • تصویر زندگی

  نگیرم چیکار کنم پس همه مطالبمونو کپی می کنن و یه دونه لینکم نمیدن مقالات لینک بیلدینگتونو خوندم خیلیلاش تو ایران کارایی نداره متاسفانه

  18/11/2016پاسخ...
  • Websima

   برای سایت هایی مثل شما که موضوعات زیادی رو پوشش میده لینک گرفتن فایده ای نداره. روی چه عبارتی میخواید لینک بگیرید؟ انقدر کلمات هدف زیاد هستند که اگر استراتژی لینک بیلدینگ باشه باید ماهی چندین میلیون خرج کنید.

   19/11/2016پاسخ...
 • تصویر زندگی

  سلام من میخواستم از یکی از خبرگزاری ها که اعتبار دامنه 71 داره رپورتاژ اگهی بگیرم
  که هزینه برابر با قرار دادن همون رپورتاژ اگهی تو 4 تا سایت با اعتبار متوسط 50
  به نظرتون تو 4 تا سایت با اعتبار 50 بذارم یا یه سایت با اعتبار 71؟
  راستی من خیلی جاها خونده بودم که بلاک مارکتینگ رو گوگل تشخیص میده و ….
  در حالی که الان خیلی از سایتای موفق ازش استفاده می کنن بعد از ارسال مطلب و اشتراک مطالب به صفحه حداقل دوم گوگل تو کلکه کلیدی پر رقابت می رسن
  نظرتون چیه؟

  16/11/2016پاسخ...
  • Websima

   بنظرم که این کار رو نکنید ولی اگر تصمیم جدی دارید اول اون دو تا اعتبار 50 رو بگیرید و یکی دو ماه بعد اون 71 رو.

   18/11/2016پاسخ...
 • akam zarei

  با تشکر از پاسختون .

  هم این بک لینک های وبلاگی دایمی و هم بک لینک های دیگری هم خریده بودم که حتی به صفحه ی دوی گوگل هم برای دانلود فیلم ایرانی رسیده بودم , ولی نتونستم تمدیدشون کنم و 3 ماهه خریده بودم . بعد دچار افت رتبه شدم و الان کلا برای اون انکرتست در گوگل نیستم ! به نظر جنابعالی این بک لینک های وبلاگی هم میتونن ضرر رسونده باشن ؟ چون بدون بک لینک صفحه ی 5 بودم و اومدم 2 ولی الان کلا نیستم ! این بک لینک ها رو Disavow links کنم ؟ و کم کم و دایمی لینک بلدینگ کنم خوبه ؟, ممکنه کلا دچار پنالتی گوگل شده باشم ؟ چون هیچ پیغامی برام نیومده و مطلب های جدید و قدیم سایتم تقریبا رتبه ی مناسبی دارند.

  با تشکر فراوان

  10/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله احتمال جریمه خیلی زیاده و ممکنه به خاطر آپدیت اخیر گوگل پنگوئن باشه. حتما اون لینک ها رو شناسایی و با ابزار disavow tool حذف کنید. لینک سازی طبیعی همیشه ماندگار خواهد بود

   11/10/2016پاسخ...
 • akam zarei

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده حدود 6 ماه پیش برای سایتم حدود 2 هزار بک لینک وبلاگی خریدم . آیا بک لینک وبلاگی چون روی یک دامنه و یک ip هستن برای سایت ضرر داره ؟ صاحب بک لینک ها لینک سایت منو بر نمیداره چون تعدادشون زیاد است , آیا ابزار Disavow links واقعا میتونه بهم کمک کنه ؟ و تاثیر اون بک لینک هارو خنثی کنه ؟ .
  با تشکر فراوان

  09/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اتفاقی هم افتاده از اون موقع؟ پیشرفت یا پس رفت داشتید؟
   زمانی از این ابزار استفاده کنید که دقیقا در لحظه بحران یا مشکلات اساسی هستید

   10/10/2016پاسخ...
 • حسین

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. یک سوال من میخوام سایتمو تبلیغ کنم توی ۱۰۰ سایت وهزینه تبلیغات بدم حالا فرض میکنم اون سایتها هم ربطی به سایت من ندارن اینم برای گوگل بک لینک محسوب میشه . مثلا من سات دوربین دارم و توی سایت پی سی دانلود و چندتا دیگه تبلیغمو میزارم

  15/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   لینک های تبلیغاتی همگی نوفالو هستند و مشکلی برای شما ایجاد نمیشه

   17/09/2016پاسخ...
 • امین

  چند سوال درمورد ثبت بک لینک پرسیدم که از جمع جوابها به این نتیجه می رسیم که بک لینک فروم و بک لینک در کامنت ارزش زیادی نداره. ثبت لینک در دایرکتوری ها هم منسوخ شده. شبکه های اجتماعی هم بک لینک nofollow میدن و ارزش زیادی نداره. پس دیگه چه روشی برای ثبت بک لینک باقی میمونه؟ همه میگن باید مطالب مفید باشند تا وبمسترهای سایتها به اون لینک بدن که این موضوع خیلی کاربردی نیست چون هر چقدر هم مطلب مفید باشه وبمسترهای دیگر سایتها ازش استفاده می کنند بدون این که بهش لینک بدهند و از طرفی هم خیلی دیر بازده است. شرکتهای سئو، پروژههای معمولی رو در سه ماه انجام می دهند بدون این که این کارها رو انجام بدهند. پس اونا چکار می کنند؟

  10/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   همه این روش ها که گفتید هنوز هم کاربردی و مفید هستند فقط اصول و روش انجام اونها تغییرات اساسی داشتند. بخصوص شبکه های اجتماعی که هر روز نقش پر رنگ تری توی این بازی پیدا میکنن.

   11/09/2016پاسخ...
 • پیشتاز

  مقاله بسیار مفیدی بود و اطلاعات جامعی در آن وجود داشت.
  با تشکر از لطف بی نهایت شما.

  04/09/2016پاسخ...
 • کاظمی

  سلام. دقیقا چطور میشه بک لینک مفید جمع آوری کرد منظورم خرید بک لینک نیست؟

  27/08/2016پاسخ...
 • tester

  سلام
  یه سوال
  من برای وب سایتم مثلا امروز برم ۱۰۰ تا بک لینک ثبت کنم
  ولی تو سایت های الکی نه که pol بدم
  تو اینستاگرام و فیسبوک و شبکه های مختلف
  مثلا به ۱۰۰ تا برسه تو چند روز
  این کار به یه سایت کوچیک یا بزرگ اسیب میزنه؟
  با اینکه شبکه اجتماعی هستند یا …
  یعنی هزینه ای ندم برم انجمن فلان لینک و توضیح بزارم
  برم فیسبوک و …

  16/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یکی از روش های گوگل برای شناسایی بک لینک های غیرطبیعی کسب تعداد زیاد بک لینک در زمان کوتاه است. سایت شما طی چند ماه 10 بک لینک داشته بعد در طی یک روز 100 بک لینک دریافت کنه ممکنه موجب جریمه شما بشه. این فعالیت ها باید بصورت مستمر و آهسته انجام بشه

   16/08/2016پاسخ...
 • امین

  با سلام، ممنون از توجهتون به سوالها.
  دو تا سایت هستن که بک لینک های زیادی به سایتم دادند. یکی سایت (parksara.ir) که 9000 تا و دیگری (baroonava.ir) که 3000 تا بک لینک به سایت من دادند. همش هم به صفحه اصلی سایتم دادند. سایت اولی از اون دسته از سایتهایه که مطالبش توسط ربات از وب جمع آوری میشه و بعید نیست که توسط گوگل اسپم شناخته شده باشه. ولی دومی سایت عادیه. قطعا این تعداد از بک لینک یکجا و با این روش تاثیری نداره ولی نمیدونم آیا ضرر هم داره یا نه؟ مثلا در موارد ذکر شده آیا هر دو مضر هستند و نیاز هست اونها رو disavow کنم؟

  13/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله بنظرم هردو رو حذف کنید. بنظر نمیاد که لینک های مفیدی باشند

   14/08/2016پاسخ...
 • شیک پارس

  ممنون از اطلاعات خوبتون بسیار کامل و بدرد بخور بودن مرسی

  02/08/2016پاسخ...
 • فرهاد

  از کجا بفهمم که کدام از بک لینک هام مورد قبول هستن من بیشتر تو سایت ها و انجمن ها نظر میدم.راستی تو انجمن هر پستی بزارم یه بک لینک حساب میشه یا تو هر انجمن فقط یک بک لینک میتونم بگیرم؟

  27/07/2016پاسخ...
  • Websima

   بک لینک محسوب میشه ولی دوتا بک لینک از دو دامنه خیلی بهتر از دو لینک از دو صفحه یک دامنه است.

   27/07/2016پاسخ...
 • امین

  چندتا بک لینک توی فروم ها گذاشتم. به نظر شما یه همچین لینک هایی با این روش نگارش مفیه یا نه؟

  ***

  26/07/2016پاسخ...
  • Websima

   اینکه در اطراف بک لینک شما محتوای مرتبط با موضوع سایت خود ایجاد کردید کار مفید و مناسبیه ولی کلا بک لینک از فروم ها و کامنت ها نمیتونه راه حلی اساسی برای سئو باشه

   27/07/2016پاسخ...
 • گشتاسب مظفریان

  درود
  یکی از دوستام به حساب خودش میخواست به سایت شخصی من کمک کنه و برام نزدیک 2000 تا بک لینک رایگان از آدرس *** گرفته الان باید چیکار کنم که جریمه نشم ؟
  همین دیروز هم گرفته . . .
  پیشاپیش ممنون

  23/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   حالا فکر میکنید که واقعا این ابزار این کار رو انجام میده؟ به قیافه ش نمیخوره.
   با این حال اگر لینک های مخربی به سایت اضافه شد میتونید با ابزار disavow در گوگل وبمستر، تاثیر آنها بر سایت را از بین ببرید

   24/07/2016پاسخ...
 • لوازم یدکی هیوندای

  سلام
  خیلی خوب بود تشکر

  17/07/2016پاسخ...
 • جلال

  باسلام مقاله بسیار جالبی بود من سایتمو حدود دوماه راه انداختم فروش محصولات دستی میخواستم بدونم بهترین روش تبلیغ وبالا اوردن سایت تو صفحه اول گوگل چیه، اگر امکان داره یه نگاهی به سایتم بکنید خوشحال میشم نظرتونو بدونم.درضمن قصد خرید بکلینک رو داشتم که باخوندن این مقاله منصرف شدم.

  26/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بهترین روش بازاریابی محتواست، پیشنهاد میکنم مقالات سایت رو مطالعه کنید تا اصول و مبانی سئو را بهتر بشناسید

   27/06/2016پاسخ...
 • mohamad

  سلام.میخواستم بدونم میزان TRUST FLOW که در majstic نشون داده میشه میزان کیفیت لینک ها رو نشون میده؟ آیا پایین بودنش خطرنک هستش و ممکنه باعث پنالتی سایت بشه؟بهترین راه برای متوجه شدن کیفیت لینک ها چیه؟ باتشکر

  19/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله کیفیت لینک رو نمایش میده، شما با بررسی سایت میتونید کیفیت لینک رو تشخیص بدید

   20/06/2016پاسخ...
 • مرتضی نوح پیشه

  با سلام
  مقاله شما عالی بود ، دقیقا من همین الان قصد خرید بک لینک رو داشتم برا سایتم ولی منصرف شدم ، پیشنهاد یا آموزشی جهت تبلیغات مناسب برام دارید؟

  سپاس فراوان

  12/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تبلیغات کلیکی میتونه برای شما مفید باشه، البته باید قبلش یکم روی ظاهر سایت کار کنید. بنظر حرفه ای نمیاد

   13/06/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام.میخواستم بدونم آیا تاثیر بکلینکی که از سایتی مثل بیتوته گرفته بشه و مثلا بصورت ریپورتاژ باشه از لحاظ کیفیت و اسپمی بودن ،با لینکی که از سایتی با همون رتبه و پیج رنک اما سایت خارجی و بصورت کامنت باشه قابل مقایسه هست؟آیا به مقدار هزینش می ارزه؟ مقدار اثرگذاریش چقدر تفاوت داره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  08/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   به عوامل خیلی زیادی بستگی داره ولی مشخصا لینک توی دیدگاه ارزش زیادی برای شما نداره. کلا اگر به محتوای مقاله دقت کنید پیشنهاد میکنه که بک لینک نخرید، ریپورتاژ آگهی به نیت بک لینک درست نیست.

   09/06/2016پاسخ...
 • Abbas

  سلام و خسته نباشید.
  برای یک وبسایت تازه تاسیس خبری (شبیه به وبسایت زوم آی تی )که قراره 90% خبراشو ترجمه کنه بزاره و 10% اختصاصی چه راه کاری پیشنهاد میکنید بتونه توی جستوجوی گوگل صفحه اول قرار بگیره؟
  ممنون میشم از طریق ایمیل جواب بدهید.
  با تشکر از زحماتتون

  28/05/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   همون محتوایی که تهیه میکنید برای کسب جایگاه کافیه

   28/05/2016پاسخ...
 • آریا تکنیک

  مطالب بسایر مفدی گذاشتید ممنون

  01/05/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم. امیدواریم برای شما مفید بوده باشه

   02/05/2016پاسخ...
 • پوریا

  اگر بک لینک مضر هست چرا انقدر تبلیغات داره داخل اینترنت

  24/04/2016پاسخ...
  • Websima

   چون متقاضی زیاد داره

   26/04/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام.
  یک سوال دارم.
  میخواستم بدونم چرا تعداد بک لینک بعضی از سایت ها در وبسایت های نشان دهنده بک لینک ها متفاوته!
  داشتم سایتی رو بررسی میکردم که نشون داده شده بود روزانه حدود 5000 بک لینک میسازه اما توی سایتی دیگه(سایت نشان دهنده بک لینک های وبسایت ها) اصلا این قضیه صحت نداشت و بطور کل فقط 50 دامنه مختلف به اون لینک داده بودن!… چطور این اتفاق مبفته؟

  07/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   احتمالا اولی تعداد صفحات لینک شده رو نمایش داده و دومی تعداد دامنه ها. شما ممکنه در 40 صفحه مختلف از یک دامنه بک لینک داشته باشید

   09/04/2016پاسخ...
 • احمد

  سلام و درود
  مطالب بسیار ارزنده و مفیدی ارایه می دهید. بسیار بسیار ممنون
  اگر می شود در مورد بک لینک های رایگان اریه شده در بعضی سایتهای خارجی توضیح کوچکی بدهید.
  سپاس بسیار

  19/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز. پیشنهاد میکنم استفاده نکنید. اگر خوب بود به رایگان و در اختیار همه نبود

   19/03/2016پاسخ...
 • بهادر

  با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
  می خواستم بپرسم در صورتی که لینک خریدن رو میگید بده( که البته منظور رو کامل درک می کنم و متوجه فرمایشتون هستم) ، اما فرضاً شما میخواید سایت رو 1 ماهه بیاریدش بالا و توی صفحه اول گوگل باشه مثلاً با 10 تا کلمه(عبارت)
  خب این موقع فکر نکنم به اون صورت بشه گفت که حالا کانتنت مینویسیم و با نگاهی بلند مدت به قضیه نگاه میکنیم و میگیم خب حالا عیبی نداره..6 ماه دیگه نتیجه میگیریم!
  درسته؟
  به فرض مثال، شما سایتت توی صفحه 5 گوگله توی 2 تا از اون 10 تا کلمه که گفتم…بقیه اش هم توی مثلا ًتا صفحه 10 هستن اون یکی کلمه ها…حالا شما اوله بهمن می خوای استارت بزنی که برای دم عید بالا باشه توی اون کلمه ها سایتت توی صفحه اول گوگل.
  پیشنهاد و توصیه تون برای اینجور موارد به چه صورت هستش و میگید چه کاری انجام باید بشه در این زمینه؟

  ببخشید که طولانی شد
  پیشاپیش تشکر می کنم از پاسخگوئیتون 🙂

  12/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   گوگل تنها راه جذب بازدیدکننده نیست. برای این جور استارت ها شما میتونید تبلیغات اینترنتی انجام بدید

   14/03/2016پاسخ...
   • بهادر

    بله کاملاً درست هستش…اما هزینه تبلیغات رو اگه بخوایم حساب کنیم که خیلی خیلی بیشتر میشه از میزان هزینه ای که انجام میشه برای اینکه بخایم برای زود اومدن بالا انجام بدیم…برای این شرایط به نظرم با هزینه معقول و منطقی بهترین حالت شاید بشه گفت همین خریداری لینک باشه…
    اما طبیعتاً با دیدگاهی آینده بینانه باید باید باید تولید و ساخت محتوا رو مد نظر قرار داد…کانتنتی که قابلیت بازنشر داشته باشه و مخاطب رو جذب کنه تا لینک بیلدینگمون هم با موفقیت بتونه جلو بره..
    خوشحال میشم نظرتون رو در رابطه با عرایضم بدونم..با تشکر فراوان

    14/03/2016
    • Websima

     با لینک سازی مخالفم و بعید میدونم در کوتاه مدت هم بتونه بازدهی مورد نظر شما رو داشته باشه. اگر شما در زمان کوتاه نیاز به بازدید زیاد دارید حتما یک طرح درآمدزایی هم براش فکر کردید پس میتونه خرج تبلیغات خودش رو بده.

     17/03/2016
 • hanif

  سلام خدمت شما . من یک مرجع اپل دارم اول خواستم بک لینک بگیرم اما بعدش با یک سایت معتبر کلیکی آشنا شدم ای نتوورک . امیدوارم اسمشو اوردم مشکلی نباشه . بنظرتون کلیکی تاثیر بیشتری داره یا بک لینک و تفاوتشون در چیه ؟ کلیکی هزنش بالاس برای مثال هر کلیک 140 تومن هست و من میخوام 500 تومن هزینه کنم و تنها و تنها قسطم کاهش رتبه الکسا هست به دلیل دریافت تبلیغات .

  ممنون میشم راهنمایی کاملی بهم بدین .

  08/02/2016پاسخ...
  • Websima

   ای نتوورک گزینه خوبیه ولی شما هدف اشتباهی دارید! پایین آوردن رتبه الکسا هدف گذاری درستی نیست. احتمالا قصد دارید تبلیغات بگیرید. خب شما 140 تومن برای هر نفر هزینه میکنید بعد از مشتریان خودتون چقدر بابت تبلیغات قصد دارید بگیرید؟ مثل این میمونه که من به مشتری ها پول بدم ازم خرید کنن، بنظرتون سود میکنم؟

   08/02/2016پاسخ...
 • ماهان

  سلام
  از کجا میشه فهمید سایتی بک لینک گرفته
  ممنون میشم بگید

  28/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ابزارهای آنلاینی برای اینکار هستند. پیشنهاد میکنم کتاب بک لینک سازی جلد 1 رو مطالعه کنید.

   30/01/2016پاسخ...
 • امیرمهدی

  شما خودتون همین الان در سایت بک لینک ها هم در پک رنک 6 و هم در پک رنک 5 بک لینک خریدید برای کلید واژه “طراحی سایت”

  احساس می کنم دارین رقبارو گمراه می کنید فقط
  احتمالا این نظر منتشر نشه ، اما سعی کنید فقط طراح سایت خوبی نباشید راستگویی هم خیلی چیز خوبیه !!!

  20/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   میشه آدرس های دقیق رو بدید؟! ممکنه بعضی ها شیطنت کرده باشن تا از طریق سئوی منفی به وبسیما لطمه بزنن. ممنون میشم آدرس این سایت ها رو برامون ارسال کنید.

   23/01/2016پاسخ...
 • امیر

  وبسیما
  اگه اشتباه می کنم بگو 🙂
  گوگل چون از ایران منفعت زیادی نمی بره تو نتایج گوگل زیاد دقیق نیست و این خرید بک لینک و …. رو فک نکنم زیاد براش وقت بذاره

  خرید لینک از سایت هایی که به محتوای ما ربط داره هم بازم مشکل بوجود میاره؟
  مثلا قرار دادن مدل مانتو تو یه سایت مدل مانتو لینک اون کلمه به بخش مدل مانتو سایتمون

  ممنون

  07/01/2016پاسخ...
  • Websima

   بنظرم این حرف درست نیست که چون منفعتی نداره به ایران توجهی نمیکنه چون الگوریتم گوگل ساختار مشخصی داره. حالا ممکنه روی زبان فارسی به دقت انگلیسی نباشه.
   اینکه میگید بک لینک بخرم خوبه یا نه خیلی بستگی به اون سایت، سایت شما و تعداد کل بک لینک ها داره نمیتونم اینجوری نظر بدم. ولی بطور کلی اگر سایت مرتبط باشه بک لینک ارزش خیلی بیشتری داره

   09/01/2016پاسخ...
 • بهنام

  سلام و خسته نباشید ..
  با تشکر از مطالب خوبتون ..

  می خواستم بدونم درج لینک مطلب سایتمون در لینکدونی وبسایت هایی مثل soft98 یا p30download موثره یا ضرر داره ؟؟

  ممنون

  31/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   در حال حاضر مفید که نیست شاید حتی مضر هم باشه!

   02/01/2016پاسخ...
 • mohajerani

  با سلام
  ممنون از مطلب خوبتون
  خرید بک لینک باید چند ماهه باشه؟

  09/11/2015پاسخ...
 • کسری

  اولین سوالم اینه که اگه من blog network راه اندازی کنم و بلاگ هارو بروز کنم و به خودم لینک بدم چقدر موثره؟
  2- این که مقاله های خودم رو در وبلاگ هام اگه کپی کنم و عینا آدرس مقالرو بدم و تو وبلگام نظر خودم رو هم بنویسم گوگل ارزش گذاری می کنه رو این لینک ها یا نه ؟ در حقیقت attribution link می خوام بدم
  مطلبتون عالی بود مقاله گوگل رو هم خوندم بسیار فوق العاده

  17/10/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   این روش قبلا موثر بود ولی از وقتی که گوگل ارزش بک لینک رو کم کرده به زحمتش نمیارزه. اگر اون زمان رو اختصاص بدید به تولید محتوای با کیفیت و انتشار توی سایت اصلی نتیجه بهتری کسب میکنید.

   18/10/2015پاسخ...
 • بهتاش

  بسیار مفید بود

  04/10/2015پاسخ...
 • حمید

  بله اصلا مطالبم از یک جا نیست
  مثلا عکسش از سایت خارجی والپیپر میارم حجمشو کم میکنم
  و …..
  مطالب هم جمع آوری میکنم از وبلاگ های عاشقانه و… پس درست پیش میرم ؟
  فکرکنم الان تو سند باکس گوگل هستم

  17/09/2015پاسخ...
 • حمید

  سلام مطالبم از یجا نیست
  عکساشو از سایت های خارجی میارم
  آپلود ویرایش میکنم تغیر اندازه اسم و…
  مطالبم جمع اوری میکنم از وبلاگ ها و….

  17/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   با توجه به زمینه کاری شما مشخصا این امکان نیست که خودتون مطالب رو تولید کنید. همین که بتونید مجموعه های مناسبی جمع کنید و در قالب دسته بندی ها و برچسب های اصولی ارائه بدید خوبه. اگر مطالب رو عینا از جایی بر نمیدارید مسیر درستی دارید.

   17/09/2015پاسخ...
 • حمید رضا

  سلام میشه سایتمو ببنید
  loveak.ir
  ? روزانه منظم اپذیت میکنم
  site: سریع ایندکس میشه
  و قالب سایتم ریسپانسیو هست
  و مطالب اختصاصی و ویرایش شده به نظرتون خوب پیش میرم ؟

  16/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بنظر که همه چیز خوبه، فقط مطالب رو از کجا میارید؟ چقدر کپی هستند؟

   17/09/2015پاسخ...
 • حمید

  سلام خیلی ممنون یه سوال
  من یک بک لینک در سایت جا افتاده و خوب تو گوگل هم موضوع با سایتم
  سایتی که اصلا تو تبلیغاتش لینک فالو نداره فقط بخاطر من تبلیغات متنی فالو بذاره
  اشکال داره ؟ به مدت سه ماه ؟ میتونم تو کلمات کلیدی برم بالا ؟
  فقط تو یه سایت

  14/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   کلا که پیشنهاد نمیشه خرید بک لینک ولی فکر نکنم توی این مورد خاصی که شما گفتید مشکلی پیش بیاد.

   15/09/2015پاسخ...
 • خرید vpn

  ممنون از مطلب بسیار مفیدتون…

  22/08/2015پاسخ...
 • میلاد

  با تشکر از راهنماییاتون, خوب شد اطلاع پیدا کردم, باز هم ممنون

  25/06/2015پاسخ...
 • دانلود فیلم

  ممنون از مطلب خوبتون

  21/06/2015پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز

   22/06/2015پاسخ...
 • sara

  سلام
  من یه سایت فروشگاهی دارم
  میخواستم بدونم چطوری میتونم با ایجاد محتوا در نتایج بالا بیام؟
  و اینکه یک متن اگر بکر باشه چه مدت طول میکشه تا در نتایج اول بیاد؟
  ممنون از سایت بسیار عالی و پر مغزتون

  20/06/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم که به بخش مقالات “سئو مطالب” مراجعه کنید و همه رو مطالعه کنید. ترکیب این مقالات به شما نشون میده که چجوری میتونید با ارائه صحیح محتوا پیشرفت کنید.
   بکر بودن فقط کافی نیست، نحوه نگارش و میزان رقابت هم تاثیر داره. اگر رقابت کم باشه ممکنه توی دو روز نتیجه اول گوگل باشید.

   22/06/2015پاسخ...
 • مهدی

  عالی بود

  14/04/2015پاسخ...
 • armin

  مطالب عالی بود .
  ممنون

  02/04/2015پاسخ...
 • iman

  vaghean mamnoon az siteton va rahnamayiaatooon

  12/02/2015پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز
   موفق باشید

   14/02/2015پاسخ...
 • sharifcivil

  سلام. پس چجوری یک سایت را بازدیدش رو بیشتر کنیم؟ بنر و تبلیغ متنی که بک لینک حساب میشن. جایی هم ک نمیشه تبلیغ کرد. من خوندم میگفتن یکی از راهکار های جذب بازدید تبلیغات در سایت های مختلف است. پس باید چکار کنیم؟ ممنون

  01/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   از گوگل ورودی بگیرید و یا تبلیفات کنید، در تبلیغات خودتون از لینک های نوفالو استفاده کنید تا مشکلی هم براتون پیش نیاد. داشتن بنر تبلیغاتی در سایت های مختلف مشکلی نداره اینکه شما تبلیغات کنید به هدف کسب بک لینک و افزایش پیج رنک ممکنه با عث جریمه شما در آینده بشه.

   03/01/2015پاسخ...
 • حسین

  سلام. مطلب شما خیلی مؤثر و کاربردی بود. دست نویسنده‌‌ی این سایت رو می‌بوسیم.
  یک سؤال : لینک‌هایی که در ستون سمت راست سایت irannaz دات کام هست، آیا بک‌لینک به حساب می‌آید؟

  31/12/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   خواهش میکنم دوست عزیز، همونا که آبیه؟ بله اینا بک لینک هستند

   31/12/2014پاسخ...
 • شارژ 24

  آقا مطلبتون کاملا مفید و کاربردی و مستند بود.
  خیلی به دردم خورد. چون میخواستم از یک سایت بک لینک بخرم ولی با خوندن مطالب سایتتون منصرف از خرید شدم.
  خیلی ممنون از مطلبتون.

  26/12/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق و پایدار باشید

   27/12/2014پاسخ...
 • رضا

  خوب. دوست عزیزم، راهنمایی هاتون هوب بود. ولی میشه بفرمائید که چند تا بک لینک برای افزایش رتبه سایت مناسبه؟ PR سایت هم مهمه برای خرید بک لینک؟ و اینکه کلاً کار توی g+ بهتره و موثرتره یا خرید بک لینک؟
  ممنونم از سایت خوبتون

  25/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   نمیشه تعداد مشخصی برای بک لینک نام برد ولی بطور حتم اگر لینک ها معتبر و واقعی باشن هرچه بیشتر بهتر!
   پیج رنک سایت لینک دهنده به شما ، متن لینک شده به سایت شما و زمینه کاری اون سایت بسیار مهم و تاثیرگذار است و فعالیت در گوگل پلاس کاملا با لینک سازی متفاوته. شما میتونید هر دو رو همزمان و بصورت موازی پیش ببرید.
   موفق باشید

   26/05/2014پاسخ...
 • morteza

  مرسی

  11/04/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز

   12/04/2014پاسخ...
 • afshin

  مقاله عالی بود
  ممنون از شما

  07/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم، مرسی از نظر شما

   07/03/2014پاسخ...
 • چت

  سلام شما پیشنهاد میکنید بک لینک پیج رنک بالا از کجا بخریم ؟

  02/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   پیشنهاد میکنم که نخرید! بخصوص برا زمان های کوتاه. اگر هم اصرار به این کار دارید از سایت های مرتبط و معتبر و در قالب یک پست باشه نه در سایدبار یا فوتر

   02/01/2014پاسخ...
 • نرم افزار

  ممنون بابت توضیحات کاملتون … خرید بک لینک از سایت رنک 4 چه قدر میتونه کمک کنه؟

  07/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز. بک لینک نخرید! تمام این مقاله در مورد این است که چرا نباید بک لینک بخریم.

   08/12/2013پاسخ...
 • پوریا

  با سلام
  آیا ثبت آگهی ویژه (یا رایگان) در وبسایت های ثبت آگهی هم میتواند بک لینک مخرب شناسایی شود؟ وبسایت هایی مانند ایستگاه و…

  11/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   بله به شدت. بخصوص اگر متن آگهی شما در همه این سایت ها یکسان باشد

   11/11/2013پاسخ...
   • پوریا

    خب پس در ابتدای کار شما پیشنهاد میدید که چطوری بتونیم وبسایت رو حداقل با تایپ عنوان خودش به مشتریان معرفی نمود؟
    منظورم این است که این وبسایت ها به خوبی و زود میتوانند آگهی را در گوگل ایندکس کنند که به عنوان یک واسط عمل کند، چه پیشنهادی برای این دارید؟
    درج آگهی با لینک های متفاوت چطور؟ میتوانم یک مشاوره ای در این ضمینه با شما داشته باشم؟ یعنی توضیحات کامل رو بگم که میخوام چیکار کنم و شما تایید یا رد کنید

    11/11/2013
    • وب سیما

     استفاده از سایت آگهی معمولا برای کسانی مفید است که سایت نداشته باشند و از این طریق قصد معرفی خدمات و محصولات خود را دارند. چرا کاربران باید با جستجوی نام شما وارد سایت دیگری بشوند؟! کسب رتبه در گوگل برای نام سایت خیلی پیچیده نیست. برای سوالات بیشتر میتوانید با ارسال تیکت از طریق بخش پشتیبانی اقدام کنید.

     11/11/2013
 • حسین

  سلام
  من یه سوالی داشتم که میدونم به این پست مربوط نمیشه اما ممنون میشم راهنماییم کنید
  سایت gtmetrix.com که کیفیت یک سایت رو بررسی میکنه, بر چه اساس کار میکنه. یعنی اینکه معیارهاش برای بررسی یه سایت, معیارهای مد نظر خودشه یا معیارهایی که گوگل میپسنده؟؟

  13/08/2013پاسخ...
  • وبسیما

   سلام دوست عزیز
   سایت Gtmetrix دو تا عدد برای سنجش سرعت سایت شما میده که یکی براساس معیارهای گوگل و دومی به اسم Yslow و براساس معیارهای یاهو سنجیده میشه. کار این سایت فقط بررسی دقیق تر عامل پایین بودن سرعت و ارائه راهکار برای بهتر شدنه.

   13/08/2013پاسخ...
 • حامد

  سلام پست واقعا آموزش و خوبی بود، ادامه بدید

  ممکنه یه راهی به ما پیشنهاد بدهید رتبه گوگل خود را بتوانیم بالا ببریم؟

  با تشکر

  12/08/2013پاسخ...
  • وبسیما

   سلام، خواهش میکنم
   برای اینکار مقاله ای با عنوان بک لینک رایگان توی بلاگسیما هست که میتونه به شما کمک کنه

   13/08/2013پاسخ...
 • فانسو

  با سلام– برای سایت های فارسی هم خوب نیست ؟

  12/08/2013پاسخ...
  • وبسیما

   سلام دوست عزیز، این باور غلط رایج شده که گوگل قادر به تشخیص و پیگیری سایت های غیر انگلیسی نیست. ولی اشتباه نکنید چون شاید تیم گوگل سایت های ایرانی رو بررسی نکنن ولی روبات ها براشون تفاوتی نداره و همه سایت ها رو تحت نظر دارن

   12/08/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟