22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
تعیین جایگاه کلمات کلیدی

تعیین جایگاه کلمات کلیدی

جایگاه کلمات کلیدی سایت در وبمستر گوگل

هدف از تولید محتوا در کنار جلب رضایت کاربران، افزایش ورودی سایت از متورهای جستجو می باشد. به همین منظور وبمستران هر صفحه از سایت خود و یا هر مطلب جدید را متناسب با عبارت یا کلمه کلیدی خود سئو میکنند، رعایت نکات مربوط به سئو مطالب و هدف گذاری بر روی یک عبارت مشخص به معنی موفقیت صد در صدی در رنکینگ نتایج گوگل نخواهد بود، با این وجود در بسیاری از موارد صفحات شما برای کلماتی مناسب ولی متفاوت با هدف گذاری شما جایگاه مناسبی کسب میکنند.
وبمستر گوگل و بطور مشخص بخش Search Queries امکان شناسایی این کلمات را به شما خواهد داد. همچنین اطلاعاتی در مورد تغییر جایگاه شما برای هر کلمه کلیدی و تعداد بازدیدکننده جذب شده از طریق آن به سایت نیز براحتی از همین بخش قابل مشاهده است. در این مقاله از بلاگسیما قصد داریم تا شما را با امکانات بخش Search Queries آشنا کرده و نحوه استفاده از هرکدام را به شما معرفی کنیم. اطلاعات اولیه از بخش پشتیبانی وبمستر گوگل برداشت شده و با استفاده از تجربیات کارشناسان وبسیما توضیحات تکمیلی را به آن افزوده ایم.

search queriesبخش Search Queries در قسمت Search Traffic از منوی سمت چپ وبمستر قابل دسترسی می باشد. این بخش که به شما اطلاعاتی در مورد جایگاه سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف در نتایج جستجو، صفحاتی که بیشترین بازدیدکننده از گوگل را داشته اند و تغییر رتبه شما برای هر کلمه ارائه میدهد. بطور پیش فرض اطلاعات برای یک دوره 30 روزه نمایش داده میشوند و میزان تغییرات درواقع مقایسه دوره یک ماهه با دوره یک ماهه قبل می باشد.

اطلاعات صفحه Search Queries

با ورود به این صفحه شما با اطلاعات گوناگونی در مورد کلمات کلیدی اصلی سایت خود روبرو خواهید شد که در اینجا هریک را بصورت مجزا بررسی خواهیم کرد، در نظر داشته باشید که کلیه اطلاعات مربوط به عملکرد سایت شما در 30 روز اخیر می باشند:

Queries
تعداد کل عبارات با کلمات کلیدی که کاربران با جستجوی آنها در یک ماه اخیر به یکی از صفحات سایت شما ارجاع داده شده اند.

Query list
نمایش لیستی از کلمات کلیدی اصلی سایت شما که با جستجوی کاربران درگوگل صفحات شما نمایش داده شده اند. وبمستر گوگل تا 2000 کلمه کلیدی را که حداقل یک یا دوبار صفحات شما را به کاربران پیشنهاد داده اند در این بخش نمایش میدهد.

Impressions
تعداد دفعاتی که صفحات سایت شما برای کلمه کلیدی مورد نظر در نتایج گوگل ظاهر شده اند. به این معنی که ممکن است شما در رتبه هشتم گوگل باشید و کاربر بر روی نتیجه اول یا دوم کلیک کرده باشد ولی با توجه به اینکه صفحه شما در دسترس و معرض دید کاربران بوده اطلاعات آن در این بخش نمایش داده میشود. مقایسه این عدد با تعداد کلیک کاربران میتواند معیار مناسبی برای میزان جذابیت عنوان های مطالب شما باشد، در نظر داشته باشید که درصد بدست آمده را باید با عدد مورد انتظار مقایسه کنید.
درصد کلیک کاربران بر روی نتایج گوگل براساس رتبه آنها در مقاله ای با عنوان چرا باید صفحه اول گوگل باشیم ارائه شده است. بطور مثال اگر شما رتبه دوم نتایج گوگل در یک کلمه کلیدی خاص را داشته باشید بطور متوسط 12.5 درصد از کاربران به سایت شما مراجعه خواهند کرد، مقایسه این عدد با درصدی که گوگل وبمستر به شما نشان میدهد نشان دهنده میزان جذابیت عناوین سایت شما است. اگر در رتبه دوم گوگل هستید و تنها 8 درصد از کاربران را به خود جذب میکنید بهتر است که بازنگری اساسی در نحوه نمایش صفحات خود در گوگل داشته باشید!

جایگاه کلمات کلیدی

نمایش اطلاعات جامع و نمودار زمانی برای جایگاه کلمات کلیدی در وبمستر

Clicks
همانطور که از نام آن مشخص است تعداد کلیک کاربران بر روی صفحات شما در گوگل را نشان داده و در عمل تعداد بازدیدکنندگان جذب شده از این موتور جستجو است. این اعداد معمولا گرد میشوند و ممکن است تفاوتی اندک با نتایجی که از آمارگیر خود بدست می آورید مشاهده کنید.

CTR – Clickthrough Rate
این معیار از تقسیم دو معیار قبلی برهم بدست می آید و نشان دهنده درصد کاربرانی است که بر روی لینک صفحات شما در نتایج گوگل کلیک کرده اند. بطور مثال اگر صفحات شما برای یک کلمه خاص به 100 کاربر نمایش داده شوند و تنها 9 نفر بر روی لینک شما کلیک کرده باشند CTR شما 9 درصد خواهد بود.

Average Position
رتبه میانگین به شما نشان میدهد که صفحه ای از سایت شما که برای این کلمه کلیدی مناسب تشخیص داده شده معمولا چه رتبه ای را در نتایج گوگل کسب میکند. رتبه بندی گوگل بسته به موقعیت جغرافیایی، سابقه جستجوی افراد، صفحاتی که بازدید کرده اند و بسیاری عوامل دیگر تغییر میکند بطوریکه ممکن است در یک فاصله زمانی چند ساعته نتایجی که به خود شما نمایش داده میشود تغییرات یک یا دو پله ای در جایگاه خود داشته باشند. Average Position در عمل میانگینی از جایگاه کلمات کلیدی شما در نتایج برای کاربران مختلف در سرتاسر دنیا می باشد و بهترین معیار جهت تعیین رتبه واقعی.

شما حداکثر میتوانید اطلاعات مربوط به 90 روز را مورد بررسی قرار دهید ولی تغییرات در جایگاه هر عبارت در بازه های زمانی 30 روزه یا کمتر قابل مقایسه است.

فیلتر کردن نتایج کلمات کلیدی

در بخش Filters به شما این امکان داده شده است که کلمات کلیدی را با توجه به اهداف خود محدود کنید. در حالت کلی ممکن است لیست کلمات بسیار طولانی باشد و تعداد زیادی از آنها نیز بی ارزش بنظر برسند. امکان فیلتر کردن براساس محل کاربران، درصد کلیک (CTR) و یا حتی کلمات کلیدی ستاره دار (که خود شما انتخاب کرده اید) در این قسمت فراهم شده است.

لیست تعیین جایگاه کلمات کلیدی

نمایش جدولی از کلمات کلیدی بهمراه اطلاعتی از جایگاه آنها، تعداد کلیک و تعداد نمایش

در حالت پیش فرض لیست کلمات کلیدی براساس بیشترین تعداد Impression نمایش داده میشود ولی شما میتوانید با کلیک بر روی هر یک از معیارهای معرفی شده در بخش قبل که در سطر اول نتایج قرار دارند، جایگاه کلمات کلیدی خود را مرتب کنید. بعنوان مثال با کلیک بر روی Average Position کلماتی که بهترین جایگاه را دارند بالاتر قرار میگیرند و با کلیک دوباره بر روی آن نتایج معکوس شده و کلماتی که بدترین جایگاه را دارند بالاتر خواهند بود.
در بالای لیست کلمات کلیدی دو گزینه Basic و With Change قرار داده شده که در حالت پیش فرض بر روی Basic میباشد. با کلیک بر روی گزینه With Change در کنار هر ستون از جدول بخش دیگری اضافه خواهد شد که میزان تغییرات آن معیار را نسبت به دوره یک ماهه قبل به شما نشان میدهد. شما میتوانید رتبه بندی کلمات کلیدی در جدول را براساس تغییرات نیز مشاهده کنید و لیستی از کلماتی که بیشترین پیشرفت یا پس رفت را داشته اند دریافت کنید.

ارزش جایگاه کلمات کلیدی

ممکن است شما در بسیاری از کلمات کلیدی جایگاه مناسبی کسب کرده باشید ولی آیا برای شما سودی بهمراه خواهند داشت؟ مقایسه اطلاعات این بخش به شما این امکان را میدهد که ارزش واقعی کلمات کلیدی و کسب جایگاه در آنها را بشناسید. بعنوان مثال شما ممکن است رتبه هشتم را برای یک عبارت خاص داشته باشید و در عبارت دیگری رتبه اول را کسب کنید ولی تعداد کلیک و نمایش به کاربران برای عبارتی که در آن هشتم هستید بیشتر است. مقایسه های اینچنین میان کلمات کلیدی به شما کمک میکند تا ارزش واقعی هرکدام را درک کنید. کسب رتبه اول گوگل هدف اصلی شما نیست بلکه هدف اصلی جذب بازدیدکننده از گوگل می باشد، همین امر اهمیت هدف گذاری روی کلمات کلیدی و کاربرد ابزار Keyword Planner را بیش از پیش نشان میدهد.

در نظر داشته باشید که نتایج موجود در بخش Search Queries براساس عملکرد کاربران در اینترنت ارائه میشود و در بسیاری از موارد جایگاه کلمات کلیدی در آن تفاوت زیادی با واقعیت دارد! برای دستیابی به اطلاعات دقیق باید کمی صبر داشته باشید تا تعداد مشاهدات و یا کلیک یک عبارت به رقم قابل توجهی برسد تا بتوانید به درستی جایگاه و ارزش آن را تعیین کنید. عباراتی که کمتر از 30 بار در ماه موجب نمایش سایت شما به کاربران میشوند معمولا با اطلاعاتی ناقص و نادرست همراه هستند و نباید ملاک تصمیم گیری شما قرار گیرند.

در صورت وجود هرگونه ابهام درباره اطلاعات این بخش و یا اشکالات احتمالی در نحوه ارائه مطالب میتوانید با ارسال دیدگاه کارشناسان وبسیما را در جریان قرار داده و از نظرات آنها در این زمینه استفاده کنید.

Review: 3.88 - "تعیین جایگاه کلمات کلیدی" by , written on 06/12/2013

جایگاه کلمات کلیدی سایت در وبمستر گوگل هدف از تولید محتوا در کنار جلب رضایت کاربران، افزایش ورودی سایت از متورهای جستجو می باشد. به همین منظور وبمستران هر صفحه از سایت خود و یا هر مطلب جدید را متناسب با عبارت یا کلمه کلیدی

پرسش و پاسخ تکمیلی با عضویت در سایت پاسخ به نظرات خود را به راحتی دنبال کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
56
 • مهدی

  سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  گزینه Search Queries در گوگل وبمستر من وجود نداره!

  17/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این گزینه هم اکنون به نام Search Analytics در دسترس است

   28/05/2017پاسخ...
 • shikotak

  سلام. ممنون از مطلب تون. بعضی از کلید واژه هایی که تو وبمستر نمیاد چطور. اونا رو چطور باید چک کنیم. کلماتی دارم که داخل وبمستر نیست

  15/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این کلمات رو با ابزارهایی مثل keyword planner آنالیز میکنیم

   17/05/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. با تشکر از مقاله کامل تون. یک سوالی برام پیش اومده. چطور میشه بازدید و ارزش واقعی کلمات کلیدی رو در گوگل فهمید ؟ ابزارهایی رایگان هم وجود داره برای اینکار ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  12/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بهترین ابزار برای این کار keyword planner گوگل است که متاسفانه جدیدا تغییراتی داشته و فقط اگر شما کمپین در حال اجرا در adwords داشته باشید اطلاعات رو به شما نمایش میده. بعد از اون بخش search analytics گوگل وبمستر میتونه فضای جالبی باشه برای پیدا کردن اهداف و کلمات جدید.

   13/11/2016پاسخ...
 • محسن

  سلام. سپاس از مطالب مفیدتون.
  یک پیغام در داشبورد وبمستر سایتم دارم. میخواستم بدونم که این پیغام یعنی چی؟؟
  Googlebot found an increase in authorization permission errors …
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  21/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   یعنی که صفحاتی در سایت شما وجود دارد که وقتی گوگل قصد دسترسی به آنها را دارد از او درخواست یوزر و پسورد میشود. این صفحات به یکباره تعدادشان در سایت شما زیاد شده. اگر خودتان به تازگی محدودیت هایی ایجاد کردید یا سیستم کاربری اضافه کردید که مشکلی نیست در غیر اینصورت نیاز به بررسی داره که ببینید چه صفحاتی بودند.

   22/08/2016پاسخ...
 • mortaza7khat

  اسم این ابزار به Search Analytics تغییر کرده با تشکر از شما

  29/07/2016پاسخ...
  • Websima

   بله کاملا درسته

   31/07/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام.ببخشید یه سوال دشتم که زیاد مرتبط نیست اما جوابش برام مهمه ممنونم میشم جواب بدید.من از افزونه ستاره دار کردن نتایج در گوگل استفاده می کنم اما بعد از 2 ماه از نصب توی نتایج نشون داده نمیشه.از بعضی از سئو کارها سوال کردم گفتن که باید سئو سایت کاملا رعایت شده باشه تا نمایش داده بشه.سئو سایت منم نسبتا خوبه اما گوگل نمایش نمیده.چیکار کنم که نشون بده.از افزونه yasr visitor vote استفاده میکنم.چنتا سایت استفاده میکنن حتی بعد از من استفاده کردن نمایش داده شده.

  16/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید آدرس سایت هم بدید که بشه بررسی کردو کلا اگر سایت شما کاملا هم اصول رو رعایت کرده باشه تضمینی برای نمایش وجود نداره، گوگل به جایگاه و اعتبار سایت شما نگاه میکنه و باید مطمئن بشه که امتیازدهی ها واقعی هستند تا نمایش بده

   16/06/2016پاسخ...
 • علی

  این سایت هم هست رایگان
  هر روز می ره سایت و کلمه هایی که مشخص کردین بررسی می کنه، روی نمودار نشون میده ، میتونید شرط بزارید اگر مثلا رتبه کلمه از 10 بالا رفت ایمیل اخطار بده یا برعکس
  http://jayekalame.ir

  02/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من وقت نکردم سایت شمارو بررسی کنم ولی پیشنهاد میکنم که سایت رو با رجیستر شروع نکنید! حداقل یک صفحه لندینگ بذارید که امکانات و ابزارهای اون پشت رو معرفی کنه.

   02/03/2016پاسخ...
 • نی نوا

  خیلی ممنون از مطالب ارزشمندتون

  17/10/2015پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   18/10/2015پاسخ...
 • مصطفی

  سلام با تشکر از توضیحات خوبتون.سوالی داشتم.Impressions تعداد دفعاتیه که کلمه کلیدی بین نتایج بوده اما ممکنه مثلا صفحه چهارم نتایج بوده باشه یا نه تعداد دفعاتیه که کلمه کلیدی به کاربر در همان صفحه نمایش داده شده است؟باتشکر

  13/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، آفرین این سوال خیلی خوب و ظریفی بود.
   تعداد دفعاتی است که لینک شما در معرض دید کاربر قرار گرفته. مثلا اگر در صفحه دوم باشید و کاربر به صفحه دوم نتایج نیاید برای شما Impression حساب نمیشود ولی اگر به صفحه دوم مراجعه کند و لینک شما در نتایج باشد محاسبه میگردد.

   14/03/2015پاسخ...
 • گلسنتر

  اولا بینهایت ممنون از مطلب جالبتون،ثانیا یه سوال داشتم در این مورد.
  گوگل از سایت من حدود ۱۳۰ تا کلمه کلیدی شناسایی کرده.
  این تعداد زیاده؟یا درسته؟!
  تعداد کلمات زیاد باشه بهتره یا کم؟!
  ممنونم منتظر پاسخ شما هستم

  08/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، خواهش میکنم دوست عزیز
   هرچی کلمات بیشتر باشه بهتره. اینها عبارت هایی هستند که وقتی کاربران جستجو کردند یکی از صفحات سایت شما در نتایج جستجو وجود داشته.

   08/03/2015پاسخ...
 • امیر

  چجوری میتونم بفهمم که سایت در یک کلمه کلیدی در کدام صحفه گوگل هست؟

  16/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   با سلام
   توی این مقاله دقیقا همین رو آموزش دادیم از اطلاعات بخش avg. position استفاده کنید

   16/01/2015پاسخ...
 • نیک انجام

  واقعا عالی و کامل توضیح داده شده . ممنون . خسته نباشید

  31/12/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   31/12/2014پاسخ...
 • hamid

  همه چی به حالت طبیعی برگشت ممنون از شما

  26/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   26/11/2014پاسخ...
 • hamid

  نه همه چیز همونجوره چیزی تغیر نکرده ولی در محتوا چرا تغیراتی بوده چون زمینه دلخوا اضافه شده بود مجبور بود بخشی از محتوای نوشته هام رو پاک کنم تا در زمینه دلخواه بزارم تغییر در همین حد بوده

  24/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   در حال حاضر توی صفحه اصلی سایت محتوای مناسبی نذاشتید! همه عنوان ها بریده شدند و گوگل فقط عبارت “آموزش فوتوشاپ” و “آموزش ویدئویی” رو میبینه. و این یعنی تکراری بی معنی از کلمات کلیدی

   25/11/2014پاسخ...
 • hamid

  سلام
  من بعد از تعویض قالب کلا در کلمات کلیدی که روتبه 1 افت کردم طوریکه الان جز 100 تا هم نیستم ، واسه چی اینجوری شده ، در وبمستر یه پیام برام اومده که ارتباط قطع شده احتمالا چندتا صفحه 404 رو نتونسته Crawl کنه که چک کردم مشکلی نداشت (Possible outages) امروزم پیام داده (Increase in server errors) نمیدونم چرا ارور های سرور اینقدر زیاد شده من تا به امروز یه ارور هم نداشتم ، البته یه نکته بگم قبل از نصب و ویرایش مطالب سایت 2-3 روزی صفحه Coming soon روی سایت نصب بود ( پلاگین ) ایا این عادی هست و ممکنه تا چند روز دیگه به حالت قبل برگردم؟ ببخشید من سوالم رو تو بخش های مختلف می پرسم چون سعی میکنم سوالم مرتبط با اون محتوا باشه

  24/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   محتوای صفحات هم با تغییر قالب تغییر داشته؟ اون صفحه coming soon میتونه تاثیر داشته باشه ولی نه تا این حد.
   server error به معنی بروز مشکلاتی در سرور سایت و قطعی آن است که میتونه در صورت تکرار زیاد تاثیرات منفی زیادی روی رتبه بندی سایت شما بذاره.
   آدرس دهی صفحات سایت رو که تغییر ندادید؟

   24/11/2014پاسخ...
 • دنیای سئو

  ممنون، خیلی کامل و جامع توضیح داده شده بود

  14/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم، موفق و پایدار باشید

   15/11/2014پاسخ...
 • ترنگ

  سلام ممنون

  27/10/2014پاسخ...
 • حمید

  سلام نسبت به بعضی جاها که توضیحاتی داده بودند بهتر بود توضیحات شما ممنونم

  04/09/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   06/09/2014پاسخ...
 • behta

  سلام ممنون بابت این مقاله
  با ستاره کردن کلمات چه اتفاقی میوفته در مورد این توضیحی ندادین ایا کلماتی بیشترین کلیک یا جایگاه مناسبی دارند اگر ستاره داره بشن بهتره یا خیر؟

  13/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، ستاره دار کردن کلمات تاثیری توی جایگاه کلمات کلیدی در گوگل نداره ولی کلمات ستاره دار در لیست بالاتر از بقیه قرار میگیرند و شما سریعا به اطلاعات اون عبارات دسترسی خواهید داشت و میتونید تغییراتشون رو زیر نظر داشته باشید

   13/03/2014پاسخ...
 • hamid

  سلام ممنون بابت این مقاله بسیار مفید بود

  یه سوال داشتم قبلا در مورد پاک کردن ادرس سایت یا صفحات اون تو بخش مربوط به خودش بحث کردیم ولی الان الان تو این بخش یه سوال برام پیش اومد من با توجه به محتوایی که کلا پاک کردم و تغییر دادم هنوز دارم روی بعضی از کلمات ورودی میگیرم مثل دانلود انیمیشن من نفرت انگیز 2 بازی فیفا دانلود اهنگ های سالار عقیلی و … ولی الان این کلمات هیچ ربطی به محتوای من ندارن و با توجه به نصب افزونه Redirect 404 بعد از کلیک به صفحه اصلی منتقل میشن و اون لینک رو نمیبینن که این خیلی میتونه بد باشه
  2 تا سوال داشتم از خدمتتون
  اول اینکه چیکار کنم که روی این کلمات دیگه ورودی نداشته باشم
  دوم اینکه محتوای فعلی سایت در مورد آموزش های ویدئویی رد خصوص نرم افزار های گرافیکی هست اونم به زبان فارسی
  من قبل سرچ میکردم آموزش ویدئویی فتوشاپ صفحه 12-13 بودم تو گوگل همینجور کم کم اومد پایین تر تا رسید به صفحه 4 لینک اخر الان که نگاه کردم تو همون صفحه 4 رسیده به لینک چهارم
  چه عاملی باعث میشه روی یک کلمه به صفخه اول گوگل نزدیک شد و ایا راهی وجود داره این فرایند سریعتر امجام شه با وجود اینکه من به سایت های معتبر و قدیمی تو همین زمینه سایتم لینک شدم مثل پرشین جی اف ایکس ، گرافیران ، تک تمپ
  ممنون میشم اگه امکانش هست در این زمینه هم راهنماییم کنید
  با تشکر

  16/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   شما اگر کمی صبر کنید این عبارات و صفحات از نتایج گوگل حذف میشن و با بازدید مجدد روبات های گوگل از سایت شما متوجه تغییرات خواهند شد.
   عوامل زیادی روی سئو یک صفحه از سایت یا یک مقاله وجود دارد که باید همگی به دقت رعایت بشن، نمیشه توی یک یا دو نکته اونها رو توضیح داد. پیشنهاد میکنم از سایدبار همین مقاله روی بخش “سئو مطالب” کلیک کنید تا همه مطالب مرتبط با اون رو مشاهده کنید.

   17/02/2014پاسخ...
 • بیتا

  خیلی مفید و جدید بود.ممنون از سایت خوبتون

  08/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، پایدار باشید

   09/01/2014پاسخ...
 • hadad

  خیلی خوب و کامل بود از شما کمال تشکر رو دارم

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   13/12/2013پاسخ...
 • طراحی سایت

  سلا ممنون از مطلبتون اگه لطف کنین یه مقاله ی دیگه هم در این مورد بذارین مرسی

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که کاربردی بوده این مقاله، بنظرتون کدوم بخش نیاز به توضیحات بیشتر داره که توی مقاله بعدی باید تکمیل بشه؟

   12/12/2013پاسخ...
 • میکسر

  بسیار عالی و کاربردی. ممنون

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، با تشکر از نظر شما

   12/12/2013پاسخ...
 • وحید

  سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
  خوب چطور رتبه میتونم رتبه به کلمه کلیدی رو افزایش بدم درسته که باید
  محتوا نوشت ولی چطوری و به چه صورت تا اون کلمه کلیدی رتبش خوب بشه؟؟
  با تشکر

  11/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   عوامل زیادی تاثیرگذار هستن و همگی در مقالات جداگانه در بلاگسیما بررسی شدن قبلا. مطالعه بخش “سئو سایت” و “سئو مطالب” که از سایدبار سایت قابل دسترسی هستن میتونه راهنمای مناسبی برای شما باشه

   12/12/2013پاسخ...
 • جلال عباسیان

  سلام
  جالب بود
  قبلا میدونستم اینهارو، ولی دقیق متوجه نمیشدم بعضی چیزاش رو
  در ضمن در حدود 70 کلمه کلیدی میانگین رتبه 1 گرفتم 🙂

  11/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خیلی خوبه 70 کلمه، حالا باید شناسایی کنید که کدوم براتون بیشترین بازدید رو داره و روی همون هم فعالیت کنید

   11/12/2013پاسخ...
 • نمایندگی فروش شارژ

  خیلی هم خوب
  سیستم جالبیه

  07/12/2013پاسخ...
 • امیر امامی

  سلام وب سیما. من ی ایمیلی زده بودم. تو پیج فیسبوکتون هم نوشتم. خب ی جوابی بدبد دبگه 🙁

  07/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، ایمیل شما به دست بخش فنی نرسیده متاسفانه، اگر از طریق سامانه امور مشتریان اقدام کنید سریع تر به جواب خواهید رسید. بدلیل تاخیر در پاسخ گویی از شما عذرخواهی میکنم.

   07/12/2013پاسخ...
 • farbod

  سلام
  واقعا مفید بود.

  07/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفت

   07/12/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟