74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
تعیین جایگاه کلمات کلیدی

تعیین جایگاه کلمات کلیدی

جایگاه کلمات کلیدی سایت در وبمستر گوگل

هدف از تولید محتوا در کنار جلب رضایت کاربران، افزایش ورودی سایت از متورهای جستجو می باشد. به همین منظور وبمستران هر صفحه از سایت خود و یا هر مطلب جدید را متناسب با عبارت یا کلمه کلیدی خود سئو میکنند، رعایت نکات مربوط به سئو مطالب و هدف گذاری بر روی یک عبارت مشخص به معنی موفقیت صد در صدی در رنکینگ نتایج گوگل نخواهد بود، با این وجود در بسیاری از موارد صفحات شما برای کلماتی مناسب ولی متفاوت با هدف گذاری شما جایگاه مناسبی کسب میکنند.
وبمستر گوگل و بطور مشخص بخش Search Queries امکان شناسایی این کلمات را به شما خواهد داد. همچنین اطلاعاتی در مورد تغییر جایگاه شما برای هر کلمه کلیدی و تعداد بازدیدکننده جذب شده از طریق آن به سایت نیز براحتی از همین بخش قابل مشاهده است. در این مقاله از بلاگسیما قصد داریم تا شما را با امکانات بخش Search Queries آشنا کرده و نحوه استفاده از هرکدام را به شما معرفی کنیم. اطلاعات اولیه از بخش پشتیبانی وبمستر گوگل برداشت شده و با استفاده از تجربیات کارشناسان وبسیما توضیحات تکمیلی را به آن افزوده ایم.

search queriesبخش Search Queries در قسمت Search Traffic از منوی سمت چپ وبمستر قابل دسترسی می باشد. این بخش که به شما اطلاعاتی در مورد جایگاه سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف در نتایج جستجو، صفحاتی که بیشترین بازدیدکننده از گوگل را داشته اند و تغییر رتبه شما برای هر کلمه ارائه میدهد. بطور پیش فرض اطلاعات برای یک دوره 30 روزه نمایش داده میشوند و میزان تغییرات درواقع مقایسه دوره یک ماهه با دوره یک ماهه قبل می باشد.

اطلاعات صفحه Search Queries

با ورود به این صفحه شما با اطلاعات گوناگونی در مورد کلمات کلیدی اصلی سایت خود روبرو خواهید شد که در اینجا هریک را بصورت مجزا بررسی خواهیم کرد، در نظر داشته باشید که کلیه اطلاعات مربوط به عملکرد سایت شما در 30 روز اخیر می باشند:

Queries
تعداد کل عبارات با کلمات کلیدی که کاربران با جستجوی آنها در یک ماه اخیر به یکی از صفحات سایت شما ارجاع داده شده اند.

Query list
نمایش لیستی از کلمات کلیدی اصلی سایت شما که با جستجوی کاربران درگوگل صفحات شما نمایش داده شده اند. وبمستر گوگل تا 2000 کلمه کلیدی را که حداقل یک یا دوبار صفحات شما را به کاربران پیشنهاد داده اند در این بخش نمایش میدهد.

Impressions
تعداد دفعاتی که صفحات سایت شما برای کلمه کلیدی مورد نظر در نتایج گوگل ظاهر شده اند. به این معنی که ممکن است شما در رتبه هشتم گوگل باشید و کاربر بر روی نتیجه اول یا دوم کلیک کرده باشد ولی با توجه به اینکه صفحه شما در دسترس و معرض دید کاربران بوده اطلاعات آن در این بخش نمایش داده میشود. مقایسه این عدد با تعداد کلیک کاربران میتواند معیار مناسبی برای میزان جذابیت عنوان های مطالب شما باشد، در نظر داشته باشید که درصد بدست آمده را باید با عدد مورد انتظار مقایسه کنید.
درصد کلیک کاربران بر روی نتایج گوگل براساس رتبه آنها در مقاله ای با عنوان چرا باید صفحه اول گوگل باشیم ارائه شده است. بطور مثال اگر شما رتبه دوم نتایج گوگل در یک کلمه کلیدی خاص را داشته باشید بطور متوسط 12.5 درصد از کاربران به سایت شما مراجعه خواهند کرد، مقایسه این عدد با درصدی که گوگل وبمستر به شما نشان میدهد نشان دهنده میزان جذابیت عناوین سایت شما است. اگر در رتبه دوم گوگل هستید و تنها 8 درصد از کاربران را به خود جذب میکنید بهتر است که بازنگری اساسی در نحوه نمایش صفحات خود در گوگل داشته باشید!

جایگاه کلمات کلیدی

نمایش اطلاعات جامع و نمودار زمانی برای جایگاه کلمات کلیدی در وبمستر

Clicks
همانطور که از نام آن مشخص است تعداد کلیک کاربران بر روی صفحات شما در گوگل را نشان داده و در عمل تعداد بازدیدکنندگان جذب شده از این موتور جستجو است. این اعداد معمولا گرد میشوند و ممکن است تفاوتی اندک با نتایجی که از آمارگیر خود بدست می آورید مشاهده کنید.

CTR – Clickthrough Rate
این معیار از تقسیم دو معیار قبلی برهم بدست می آید و نشان دهنده درصد کاربرانی است که بر روی لینک صفحات شما در نتایج گوگل کلیک کرده اند. بطور مثال اگر صفحات شما برای یک کلمه خاص به 100 کاربر نمایش داده شوند و تنها 9 نفر بر روی لینک شما کلیک کرده باشند CTR شما 9 درصد خواهد بود.

Average Position
رتبه میانگین به شما نشان میدهد که صفحه ای از سایت شما که برای این کلمه کلیدی مناسب تشخیص داده شده معمولا چه رتبه ای را در نتایج گوگل کسب میکند. رتبه بندی گوگل بسته به موقعیت جغرافیایی، سابقه جستجوی افراد، صفحاتی که بازدید کرده اند و بسیاری عوامل دیگر تغییر میکند بطوریکه ممکن است در یک فاصله زمانی چند ساعته نتایجی که به خود شما نمایش داده میشود تغییرات یک یا دو پله ای در جایگاه خود داشته باشند. Average Position در عمل میانگینی از جایگاه کلمات کلیدی شما در نتایج برای کاربران مختلف در سرتاسر دنیا می باشد و بهترین معیار جهت تعیین رتبه واقعی.

شما حداکثر میتوانید اطلاعات مربوط به 90 روز را مورد بررسی قرار دهید ولی تغییرات در جایگاه هر عبارت در بازه های زمانی 30 روزه یا کمتر قابل مقایسه است.

فیلتر کردن نتایج کلمات کلیدی

در بخش Filters به شما این امکان داده شده است که کلمات کلیدی را با توجه به اهداف خود محدود کنید. در حالت کلی ممکن است لیست کلمات بسیار طولانی باشد و تعداد زیادی از آنها نیز بی ارزش بنظر برسند. امکان فیلتر کردن براساس محل کاربران، درصد کلیک (CTR) و یا حتی کلمات کلیدی ستاره دار (که خود شما انتخاب کرده اید) در این قسمت فراهم شده است.

لیست تعیین جایگاه کلمات کلیدی

نمایش جدولی از کلمات کلیدی بهمراه اطلاعتی از جایگاه آنها، تعداد کلیک و تعداد نمایش

در حالت پیش فرض لیست کلمات کلیدی براساس بیشترین تعداد Impression نمایش داده میشود ولی شما میتوانید با کلیک بر روی هر یک از معیارهای معرفی شده در بخش قبل که در سطر اول نتایج قرار دارند، جایگاه کلمات کلیدی خود را مرتب کنید. بعنوان مثال با کلیک بر روی Average Position کلماتی که بهترین جایگاه را دارند بالاتر قرار میگیرند و با کلیک دوباره بر روی آن نتایج معکوس شده و کلماتی که بدترین جایگاه را دارند بالاتر خواهند بود.
در بالای لیست کلمات کلیدی دو گزینه Basic و With Change قرار داده شده که در حالت پیش فرض بر روی Basic میباشد. با کلیک بر روی گزینه With Change در کنار هر ستون از جدول بخش دیگری اضافه خواهد شد که میزان تغییرات آن معیار را نسبت به دوره یک ماهه قبل به شما نشان میدهد. شما میتوانید رتبه بندی کلمات کلیدی در جدول را براساس تغییرات نیز مشاهده کنید و لیستی از کلماتی که بیشترین پیشرفت یا پس رفت را داشته اند دریافت کنید.

ارزش جایگاه کلمات کلیدی

ممکن است شما در بسیاری از کلمات کلیدی جایگاه مناسبی کسب کرده باشید ولی آیا برای شما سودی بهمراه خواهند داشت؟ مقایسه اطلاعات این بخش به شما این امکان را میدهد که ارزش واقعی کلمات کلیدی و کسب جایگاه در آنها را بشناسید. بعنوان مثال شما ممکن است رتبه هشتم را برای یک عبارت خاص داشته باشید و در عبارت دیگری رتبه اول را کسب کنید ولی تعداد کلیک و نمایش به کاربران برای عبارتی که در آن هشتم هستید بیشتر است. مقایسه های اینچنین میان کلمات کلیدی به شما کمک میکند تا ارزش واقعی هرکدام را درک کنید. کسب رتبه اول گوگل هدف اصلی شما نیست بلکه هدف اصلی جذب بازدیدکننده از گوگل می باشد، همین امر اهمیت هدف گذاری روی کلمات کلیدی و کاربرد ابزار Keyword Planner را بیش از پیش نشان میدهد.

در نظر داشته باشید که نتایج موجود در بخش Search Queries براساس عملکرد کاربران در اینترنت ارائه میشود و در بسیاری از موارد جایگاه کلمات کلیدی در آن تفاوت زیادی با واقعیت دارد! برای دستیابی به اطلاعات دقیق باید کمی صبر داشته باشید تا تعداد مشاهدات و یا کلیک یک عبارت به رقم قابل توجهی برسد تا بتوانید به درستی جایگاه و ارزش آن را تعیین کنید. عباراتی که کمتر از 30 بار در ماه موجب نمایش سایت شما به کاربران میشوند معمولا با اطلاعاتی ناقص و نادرست همراه هستند و نباید ملاک تصمیم گیری شما قرار گیرند.

در صورت وجود هرگونه ابهام درباره اطلاعات این بخش و یا اشکالات احتمالی در نحوه ارائه مطالب میتوانید با ارسال دیدگاه کارشناسان وبسیما را در جریان قرار داده و از نظرات آنها در این زمینه استفاده کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
104
 • محمد بذلی

  سلام و ممنون بابت آموزش
  اما یه نکته ای که هست که در بخش Search Queries در قسمت Search Traffic برای من یا چیزی نشون نمیده یا اینکه حذف شده و به بخش جدید گوگل کنسول اضافه شده.

  12/03/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این ابزار با توجه به اینکه نسخه جدید راه اندازی شده است غیرفعال شده. شما میتوانید اطلاعات را از پنل جدید و بخش Performance مشاهده کنید.

   18/03/2019پاسخ...
 • سعید مدرس

  سلام و عرض ادب
  کار با وبمستر گوگل عالیه منتهی من حس میکنم آمارش خیلی دقیق نیست یا معیارش خیلی متفاوته با اون چیزی که ما فکر میکنیم. ببینین مثلا توی وبمستر من زده توی فلان کلمه جایگاه اولم، ولی وقتی خودم میرم سرچ میکنم میبینم اصلا نیستم یا یه جای دیگم. احتمال داره جدیدا آی پی های ایرانیو درست بررسی نکنه؟
  و اینکه برای بررسی کلمات کلیدی به صورت دسته جمعی برنامه دیگه ای سراغ ندارین؟

  08/01/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آمار گوگل وبمستر بسیار دقیق و قابل ارزیابی است. دقت کنید که این آمارها زمانی ارزشمند است که اعداد آنها حداقل بالای 100 باشد. بعنوان مثال زمانیکه خودتان جستجویی را انجام میدهید جایگاه بالاتری خواهید داشت تا زمانیکه کاربری برای اولین بار این جستجو را انجام میدهد.
   در ضمن به این نکته دقت کنید که اگر در بخش تصاویر پیشنهادی یا نقشه گوگل نیز سایت شما حضور داشته باشد آمار آن در سرچ کنسول به شما نمایش داده میشود.

   20/01/2019پاسخ...
   • سعید مدرس

    با سپاس از پاسخ شما
    پس اگر برای پروژه های سئو لازم باشه که رزومه ای به جایی بدیم بهترین گزینه همون وبمستره آره؟

    22/01/2019
    • Websima

     بله دقیقا، اطلاعات پنل گوگل سرچ کنسول معیار مناسبی برای نمایش تاثیر فعالیت های شما در حوزه سئو است.

     26/01/2019
 • ana ana.p

  سلام وقت بخیر
  در بعضی ادورزهای زده شده در گوگل به جای کلمه ی
  Ad در کنار کلمه ی تبلیغ داده شده ، کلمه ی Anzeige نوشته شده .
  این به چه معناست ؟ و چه وقت این اتفاق میوفته ؟
  ممنون از راهنمایی شما

  10/12/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   احتمالا شما با IP آلمان در گوگل جستجو کرده اید و در زبان آلمانی همان معنی Ad را میدهد.

   12/12/2018پاسخ...
 • محمد نژادعباس

  سلام روز بخیر
  ببخشید یک سوال داشتم، تعداد عبارت های پیشنهادی که در بخش مربوطه دیده میشه، در سایت من رو به زوال هستش یعنی هر روز تعدادش کم میشه، و تعداد کلیک هم به تبع کم شده، چیکار باید بکنم؟
  لازم به ذکر است که من اخبار جدید هر روز میذارم، اصول سئو در اخبار رو کامل رعایت می کنم، اخبار بلند هستش و….

  03/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نمیشه در این مورد به صورت قطعی نظر داد. باید سایت شما به صورت کامل از نظر سئو بررسی و آنالیز شود. پیشنهاد میکنم در دوره های حضوری آموزش سئو وبسیما شرکت کنید تا با تمام تکنیک ها و استانداردهای سئو آشنا شوید.

   09/09/2018پاسخ...
 • سید احسان حسینی

  سلام هر چی بگم عالی هستید واقعا بازم کم گفتم
  یک سوال
  من با افزونه یواست کلمات کلیدی رو اضافه کردم به سایت
  بعضی وقتها میخام یک کلمه کلیدی استفاده کنم میگه این کلمه قبلا استفاده شده
  ولی نمیگه توی کدوم خبر
  اینو چجوری میتونم متوجه بشم؟

  22/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای هدف گذاری روی هر عبارت ما تنها یک صفحه تولید می کنیم. همین که این عبارت را در محتوا یا صفحه دیگری هدف گذاری کرده اید به شما اعلام میکند که دو صفحه مجزا برای یک کلمه هدف ایجاد کرده اید. این اتفاق شانس شما برای کسب جایگاه در آن عبارت را کاهش میدهد.
   پیشنهاد میکنم در چنین شرایطی عبارت هدف را تغییر دهید و برای موضوع دیگری هدف گذاری کنید.

   24/08/2018پاسخ...
   • رضا نکوئی

    سلام وقت بخیر
    من با جوملا کار میکنم و جوملا همچین پیغامی نمیده که این کلمه کلیدی رو قبلا استفاده کردی و من یک کلمه کلیدی رو در ده ها صفحه استفاده کردم ، حال چاره چیه ؟
    کلمات کلیدی مقالات مختلف رو عوض کنم؟
    مقالات رو حذف کنم ؟
    هیچ توجهی نکنم به قبلی ها ؟

    ممنون میشم منو راهنمایی کنین

    17/03/2020
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     بررسی مقالات قدیمی تر بستگی به وضعیت جایگاه و ارزش اونها داره پیشنهاد میکنم قبل از تصمیم گیری و اقدام مقاله، استفاده از محتوای قدیمی سایت را مطالعه کنید.

     06/04/2020
 • ابراهیم

  سلام وقتتون بخیر
  من به اینکه مطالب و آموزش های شما حرف نداره ، شکی ندارم برای همین وقتی مطلبی رو جستجو می کنم سعی می کنم دنبال لینک سایت شما بگردم
  در ضمن ارسال پیامک پاسخ به نظرها واقعا ایده آلی ایه که فرد رو وادار می کنه سؤالاتشو از شما بپرسه ، به خاطر این ایده نیز بهتون تبریک میگم
  اما سؤال امروزم :
  من می خوام ار عبارت های پیشنهادی گوگل در عناوین و تیترهای مقالات و دانلودهای رایگان استفاده کنم که در یکی از مقالات نیز فرمودین که بهتره از 7 عنوان با تگ h2 استفاده بشه
  من این عبارت ها را در گوگل کیورد پلنر به همراه کلمات کلیدی جستجو کردم که با توجه به تغییرات گوگل چیز خاصی عایدم نشد و بیشتر کلمات کلیدی نشان داده نشد
  مثلا کاهش وزن را جستو کردم هیچی نشان نداد و عبارت لاغری و چاقی رو گاهی وقتا نشون میده ، با این وجود باید چکار کنم ؟
  از کلمات کلیدی استفاده کنم یا از عبارت های پیشنهادی گوگل و چگونه بفهمم کدام یک بهتره ؟
  ممنون میشم مثل همیشه راهنمایی بفرمایید
  ببخشید گه پیامم طولانی شد

  09/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که سایت و مطالب وبسیما برای شما مفید بوده و امیدواریم که به خوبی پاسخ گوی سوالات شما بوده باشد.
   برای یافتن کلمات کلیدی هدف در یک مقاله بهتر است ابتدا از ایده های خود آغاز کنید. بعد عبارات را در گوگل جستجو کنید و ببینید که سایر رقبا چه موضوعاتی را هدف گذاری کرده اند. در نهایت میتوانید با استفاده از ابزار کلمات پیشنهادی گوگل لیست عبارات هدف خود در یک صفحه را گسترش داده و موضوعات پر جستجو توسط کاربران را شناسایی کنید.

   10/08/2018پاسخ...
   • ابراهیم

    سلام ، وقتتون بخیر
    استفاده از ابزار کلمات پیشنهادی گوگل خیلی جالب بود
    یعنی این لیست 10 تایی که بالا میاد توسط کاربران بیشترین جستجو را دارند یا من اشتباه متوجه شدم ؟
    از راهنمایی و پاسخگویی شما بسیار ممنونم

    10/08/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     بله دقیقا عبارت هایی که توسط گوگل پیشنهاد میشود عبارت هایی هستند که به متن وارد شده توسط شما شبیه بوده و کاربران زیادی آن را جستجو میکنند.

     11/08/2018
 • raya naser

  سلام خسته نباشید
  واقعا ممنون بی تعارف مقالات بسیار خوبی دارین مخصوصا واسه آموزش
  یه چند سوال داشتم شاید فقط شما بتونید به درستی جوابم رو بدین
  من سایتم رو دو ماهی میشه ساختم و عنوانش رو کنکور98،بودجه بندی کنکور98،جزوه کنکور98 و …. مرتبط با کنکور98 گذاشتم،خب طبیعتا سال دیگه کنکور98 هم تموم میشه و نوبت به کنکور99 میرسه
  1- من اگه عنوان ذکر شده رو به کنکور،بودجه بندی کنکور،جزوه کنکور تغییر بدم و یا به عناوین مناسب کنکور99 از نظر سئوی سایتم و یا نتایج مشکلی پیش میاد؟

  2-از کی بهتره من این تغییر رو انجام بدم؟

  3- و اگه تغییر بدم چقدر طول میکشه تو نتایج بیاد؟

  4- و یه سوال دیگه اینکه من برای لینک دهی با کلمات بالا به صفحه اصلی لینک بدم یا به دسته ها و پست ها مرتبط ؟
  لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمایید
  ممنونم از سایت خوبتون

  25/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نظر لطف شماست
   پیشنهاد میکنم به جای تغییر کلی عنوان سایت صفحات جدیدی در آن ایجاد کنید که به کلمات هدف شما مرتبط باشد. بهتر است صفحه اصلی شما روی عباراتی که در آنها سال ندارد هدف گذاری شده و برای هر سال یک یا چند صفحه هدف جدید ایجاد نمایید.
   برای هر یک از این کلمات میتوانید دسته و پست های مرتبط ایجاد کنید و لینک سازی هدفمند به هرکدام انجام دهید.

   26/06/2018پاسخ...
   • raya naser

    ممنونم از پاسختون،صفحات و دسته های مربوطه زا نیز ساخته ام،ولی خب باید طبیعتا بعد یه مدت عنوان را تغییر دهم یا با حذف سال از عنوان و یا تغییر سال بر حسب (سال موردنظر مثلا تغییر از97 به 98)
    حالا میخواستم بدونم چه زمانی برای این تغییر مناسبه؟
    و یا الان که شروع کارمه؟
    لطفا به این سوالم جواب بدین

    26/06/2018
    • Websima

     سلام
     هر زمان که فکر میکنید جستجوی کاربران با سال جدید بیشتر از سال قبل است میتوانید این تغییر را اعلام کنید. مثلا الان که کنکور برگزار شده زمان مناسبی برای این کار است. با توجه به اینکه تغییر کم است و فقط سال عوض میشود احتمالا مشکلی با تغییر نام نخواهید داشت.

     30/06/2018
 • ana ana.p

  سلام
  بسیار خوشحالم که میتونم سوالاتم رو از اینجا پرس و جو و دنبال کنم – بسیار ممنونم ..
  سوالم اینه که :‌الان سایت ما عوض شده، اما دامنه خیر.و دسترسی ای به محتویات قبلی سایت نداریم – چطور آنالیتیک و وب مستر رو متوجه این قضیه کنم ؟
  میشه دقیقا بفرمایید از کجا باید در آنالیتیک کد معرفی را بردارم و در سایتم بگذارم ؟
  (‌نیاز به ثبت نام جدید مه ندارم درسته ؟ چون دامنه من عوض نشده )
  ممنونم

  10/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باعث افتخار ماست که پاسخ گوی شما باشیم.
   با تغییر سایت کد آنالیتیکز تغییر نمیکند و شما میتوانید از پنل مدیریت این ابزار در بخش tracking code کدهای مورد نظر را پیدا کرده و در هدر یا فوتر سایت خود قرار دهید.
   تغییر کلی سایت بدون تغییر دامنه موجب میشود که سایت شما پر از صفحات 404 شود پیشنهاد میشود طی سه ماه اول پس از تغییر سایت صفحه 404 را به صفحه اصلی سایت ریدایرکت کنید و در صورت امکان درخواست حذف آدرس های پیشین را از طریق بخش remove urls در گوگل وبمستر تولز ارسال نمایید.
   برای درک بهتر گوگل از ساختار سایت جدید میتوانید از نقشه سایت استفاده کنید که صفحات جدید را در اختیار ربات های گوگل قرار میدهد.

   10/06/2018پاسخ...
   • ana ana.p

    بابت توضیحتون راجع به آنالیتیک مفید بود- کاملا متوجه شدم .
    سوال بعدم اینکه برای معرفی وب مستر باید از چه طریقی برم ؟
    همین قسمت add a property را باید بزنیم و سایت را ادد کنیم و فایلی را که به ما میدهد در روت قرار دهیم – درسته ؟

    همچنین سوال اخر اینکه url های قبل را remove کنیم بهتره یا ریدایرکت کنیم ؟

    10/06/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     برای ثبت سایت در گوگل وبمستر پیشنهاد میکنم مقاله و ویدئو آموزش ثبت سایت در گوگل را مشاهده کنید.
     آدرس های قبلی اگر ارزشمند هستند بهتر است ریدایرکت کنید اگر ارزشی از نظر سئو ندارند remove url کنید.

     11/06/2018
 • ana ana.p

  سوال دیگری که برام پیش اومده اینه که سایتی که الان داریم asp.net هستش. و سایت جدید که می خواد بیاد بالا php هستش.
  حالا این دستور ریدایرکت 301 رو باید بر روی کد های سایت قدیم یزاریم یا سایت جدید ؟

  ممنونم

  03/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر سایت با همون دامنه قبلی در دسترس هست باید دستورات ریدایرکت روی نسخه جدید نوشته شود و آدرس های پیشین را به آدرس های جدید منتقل کنید ولی اگر دامنه شما هم تغییر کرده باید دستورات ریدایرکت را بر روی سایت قبلی قرار دهید.

   09/06/2018پاسخ...
 • ana ana.p

  سلام وقت بخیر
  یک سوال خیلی مهم داشتم
  بنا به یک سری دلایل داریم سایت رو عوض می کنیم و بروی dns های دیگری ست می کنیم و از این پس سایت دیگه ای بالا می آید روی همون دامنه قبلیمون .
  سوالم اینه که چه کارهایی باید از نظر سئو نجام بدم که کمتر ضربه بخوریم ؟
  اول اینکه همه چی رو به بنده گفتن کپی پیست کنیم از سایت قبلی به این سایت جدید..
  برای این مورد من هر صفحه ای که اضافه میکنم برم دستی ایندکس کنم در گوگل‌؟ صفحات قبلی ایندکس شده رو چیکار کنیم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید – خیلی مهمه
  باتشکر

  31/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما باید همه صفحات ارزشمند سایت فعلی که از طریق گوگل بازدیدکننده دارند را شناسایی کرده و متناسب با هرکدام یک صفحه در سایت جدید ایجاد نمایید. سپس آدرس های قبلی را یک به یک ریدایرکت 301 کنید به آدرس جدید آن.

   02/06/2018پاسخ...
   • ana ana.p

    برای ریدایرکت کردن لازمه که برنامه نویس کد رو بنویسه و اجرا کنه درسته ؟
    سوال بعدم اینه که دیگه لازم نیست تک به تک صفحات رو ایندکس کنیم دستی از وب مستر (‌اگر از ریدایرکت 301 استفاده کنیم ) درسته ؟

    ممنونم از شما

    02/06/2018
    • Websima

     سلام
     بله بهتر است این کار از طرف کسی که آشنایی کافی با ریدایرکت دارد انجام شود البته نیازی به برنامه نویسی نیست و با کدهای redirect در فایل htaccess این کار انجام میشود.
     به طور معمول نیازی به استفاده از ابزار fetch as google ندارید ولی اگر این کار را انجام دهید زمان جایگزینی صفحات بسیار کوتاه تر خواهد شد.

     02/06/2018
   • ana ana.p

    سوال دیگه ای هم داشتم خدمتتون :
    اینکه درکل ، در روز چند صفحه میتونیم ایندکس کنیم در وب مستر که صدمه ای نخوره به سئو آن ؟

    02/06/2018
    • Websima

     تعداد ایندکس تاثیری بر سئو سایت شما نخواهد داشت. سایت هایی هستند که در ماه یک یا دو صفحه جدید ایجاد میکنند و سایت هایی هستند که در لحظه چندین خبر منتشر میکنند و هردو شانس موفقیت در سئو را دارند.

     02/06/2018
 • ana ana.p

  سلام وقتتون بخير
  يك سوال داشتم و خارج از اين موضوع مقاله
  در رابطه با اينكه ميتونم بفهمم كه سايتم چه ورودي هايي رو از چه سايت هايي و از چه جاهايي داشته ؟
  هم وب مستر رو چك ميكنم هم آناليتيكك.
  ممكنه راهنماييم كنيد دقيقا كجاست ؟
  بسيار ممنونم

  17/05/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای این کار ابزار Google Analytics بهترین انتخاب است. در بخش ACQUISITION و زیرمجوعه All Traffic میتونید سایت های ارجاع دهنده و مجاری ورودی کاربران را به تفکیک مشاهده کنید. برای آشنایی کامل با این ابزار پیشنهاد میکنیم از آموزش ویدئویی گوگل آنالیتیک استفاده کنید.

   19/05/2018پاسخ...
   • ana ana.p

    سلام وقت بخير
    ببخشيد يك سوال در همين رابطه داشتم . خيلي برام مهمه ‍!
    ببينيد تو همين قسمتي كه فرموديد،‌براي اينكه بخوام دقيقا بفهمم از چه سايت هايي ورودي دارم به سايت خودم.
    بايد قسمت referals رو چك كنم ؟ يا همه قسمت ها ميتونه نشون دهنده اين موضوعه باشد ؟
    مثلا من در قسمت referals از يك سايت دارم 1 يوزر ميگيرك در طي 10 روز- اما در قسمت other از همون سايت بالاي 7000 تا يوزرم رو نشون ميده .
    دقيقا كدوم ملاك هستش كه بفهمم از اين سايت دارم وردي ميگيرم به سايتم ؟
    يا همه گزينه ها مهمه ؟( وا اينكه يكيش از طريق referals هستش و بقيش از other)?
    ممنون ميشم از توضيحات كاملتون

    21/05/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     آموزش گوگل آنالیتیکز و بخش های مختلف آن یک مبحث طولانی است و نیازمند ارایه توضیحات بر روی پنل مدیریت و ارایه مثال موردی می باشد. متاسفانه در بخش نظرات سایت نمیتوان پاسخ دقیقی به سوالات شما داد.
     هردو آمار میتونن مورد استفاده شما قرار بگیرن ولی بستگی مستقیم به اون سایت و نوع ارجاع به سایت شما دارد.

     22/05/2018
 • ana ana.p

  وقتتون بخیر
  یک سوال داشتم در خصوص اینکه در وب مستر تولز در قسمت لیست کلمات کلیدی که مشاهده میکنیم ، تب position بعضی جایگاه ها را بصورت اعشاری نوشته به چه معناست ؟ (مثلا 7.4) یعنی جایگاه اون کلمه از صفحه در صفحه 7 و 4 متغییر است ؟)
  سپاس از پاسخگویی های شما

  12/03/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   این رتبه به صورت متوسط اعلام میشود. مثلا برای یک کاربر در رتبه 7 بوده و برای کاربر دیگری رتبه 8 و شخص دیگری رتبه 9. میانگین تمام این حالت ها محاسبه شده و رتبه متوسط شما در آن بازه زمانی برای این کلمه خاص اعلام میشود.

   12/03/2018پاسخ...
 • ana ana.p

  ی سوال خارج از بحث دارم
  قبلا تو مقالاتتون خونده بودم که استفاده از کلمات کلیدی دیگه برای گوگل اهمیتی نداره اونقدری که متا اهمیت داره
  الان من برروی سایتم قسمت کلمت کلیدی رو گذاشتم و توضیحات متا برای هر بخش.
  بهتره که کلمات کلیدی در حدود 2 تا بنویسم و تمرکزم رو برروی توضیحات متا بزارم خوبه ؟
  و سوال بعدیم اینکه توضیحات متا رو بصورت جمله بنویسم و کلمه کلمه نباشند و بخوایم با کاما جدا کنیم ؟
  ممنون از شما

  27/02/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تگ کلمات کلیدی به طور کلی از نظر گوگل ارزشی نداشته و تاثیری بر جایگاه شما ندارد.
   برای نوشتن توضیحات متا از جمله های معنادار استفاده کنید. پیشنهاد میکنم مقاله آموزش سئو توضیحات متا را مطالعه کنید.

   27/02/2018پاسخ...
 • ana ana.p

  وقت بخیر
  یک سوال خارج از این بحث دارم
  از نظر سئو بهتره که برای بک لینک ها دو سایت مختلف داشته باشیم که بهم وصل باشن ؟
  مثلا سایت رزرو هتل و خرید بلیط در سایت اقامت 24 رو اگر در نظر بگیریم ، رزو هتل در سایت خودش انجام میشه و وقتی برروی خرید بلیط اقدام می کنیم بر روی سایت دیگری میرود که مربوط به خودش است با نام پرواز یاب.
  از نظر بک لینک بهتره برای سئو درسته ؟
  و اینکه وقت ربات وارد سایت دوم میشه چطوری اثرش رو بر روی سایت اول میزاره ؟
  فقط همین رفتن به اون سایت امتیاز رو میده یا همین گشت و گذار تو سایت دوم هم باز امتیاز برای سایت اول می فرسته ؟
  ممنون از شما

  24/02/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   همه دو سایت مجزا ندارند که به هم متصل کنند. این شرکت چون در دو زمینه مختلف ولی مرتبط فعالیت میکند دو سایت طراحی کرده و از آنها برای تقویت یکدیگر استفاده میکند.
   تاثیر گذاری این دو سایت بر روی هم فقط براثر لینک سازی آنها است و ارتباط به تعداد افراد آنلاین یا رفتار کاربران در سایت ندارد.

   25/02/2018پاسخ...
   • ana ana.p

    درواقع سوالم اینه که اگر سایتی داشته باشیم بهتره که سایتی مرتبط با ان ایجاد کنیم و دو سایت داشته باشیم.برای بک لینک ها میگم .از نظر سئو خوب است درسته ؟
    مثلا من یک سایت پرواز بلیط دارم و اگر رزو هتل آن بعد از کلکیک بر روی لینک هتل در سایتم به سایت دومم که برای رزرو هتل است وصل شود بهتر است ؟
    یا در همان صفحه خودش باشه ؟ و ساین دیگری طرحی نکنم ؟
    میخوام تاثیر بک لینکشو بدونم –
    چون تو این سایت هایی که کلمات کلیدی سایت هارو بررسی میکنه دیدیم سایت رو خیلی به بک لینک ها اعتبار میده

    25/02/2018
    • Websima

     بک لینک زمانی ارزشمند است که سایت لینک دهنده معتبر باشد. راه اندازی یک سایت جدید به معنی داشتن بک لینک خوب نیست. با این کار شما باید دو سایت را مدیریت و نگهداری کنید که عملا موجب از دست رفتن تمرکز و انرژی شما میشود.

     26/02/2018
 • مهدی

  سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  گزینه Search Queries در گوگل وبمستر من وجود نداره!

  17/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این گزینه هم اکنون به نام Search Analytics در دسترس است

   28/05/2017پاسخ...
 • shikotak

  سلام. ممنون از مطلب تون. بعضی از کلید واژه هایی که تو وبمستر نمیاد چطور. اونا رو چطور باید چک کنیم. کلماتی دارم که داخل وبمستر نیست

  15/05/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این کلمات رو با ابزارهایی مثل keyword planner آنالیز میکنیم

   17/05/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. با تشکر از مقاله کامل تون. یک سوالی برام پیش اومده. چطور میشه بازدید و ارزش واقعی کلمات کلیدی رو در گوگل فهمید ؟ ابزارهایی رایگان هم وجود داره برای اینکار ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  12/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بهترین ابزار برای این کار keyword planner گوگل است که متاسفانه جدیدا تغییراتی داشته و فقط اگر شما کمپین در حال اجرا در adwords داشته باشید اطلاعات رو به شما نمایش میده. بعد از اون بخش search analytics گوگل وبمستر میتونه فضای جالبی باشه برای پیدا کردن اهداف و کلمات جدید.

   13/11/2016پاسخ...
 • محسن

  سلام. سپاس از مطالب مفیدتون.
  یک پیغام در داشبورد وبمستر سایتم دارم. میخواستم بدونم که این پیغام یعنی چی؟؟
  Googlebot found an increase in authorization permission errors …
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  21/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   یعنی که صفحاتی در سایت شما وجود دارد که وقتی گوگل قصد دسترسی به آنها را دارد از او درخواست یوزر و پسورد میشود. این صفحات به یکباره تعدادشان در سایت شما زیاد شده. اگر خودتان به تازگی محدودیت هایی ایجاد کردید یا سیستم کاربری اضافه کردید که مشکلی نیست در غیر اینصورت نیاز به بررسی داره که ببینید چه صفحاتی بودند.

   22/08/2016پاسخ...
 • mortaza7khat

  اسم این ابزار به Search Analytics تغییر کرده با تشکر از شما

  29/07/2016پاسخ...
  • Websima

   بله کاملا درسته

   31/07/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام.ببخشید یه سوال دشتم که زیاد مرتبط نیست اما جوابش برام مهمه ممنونم میشم جواب بدید.من از افزونه ستاره دار کردن نتایج در گوگل استفاده می کنم اما بعد از 2 ماه از نصب توی نتایج نشون داده نمیشه.از بعضی از سئو کارها سوال کردم گفتن که باید سئو سایت کاملا رعایت شده باشه تا نمایش داده بشه.سئو سایت منم نسبتا خوبه اما گوگل نمایش نمیده.چیکار کنم که نشون بده.از افزونه yasr visitor vote استفاده میکنم.چنتا سایت استفاده میکنن حتی بعد از من استفاده کردن نمایش داده شده.

  16/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید آدرس سایت هم بدید که بشه بررسی کردو کلا اگر سایت شما کاملا هم اصول رو رعایت کرده باشه تضمینی برای نمایش وجود نداره، گوگل به جایگاه و اعتبار سایت شما نگاه میکنه و باید مطمئن بشه که امتیازدهی ها واقعی هستند تا نمایش بده

   16/06/2016پاسخ...
 • علی

  این سایت هم هست رایگان
  هر روز می ره سایت و کلمه هایی که مشخص کردین بررسی می کنه، روی نمودار نشون میده ، میتونید شرط بزارید اگر مثلا رتبه کلمه از 10 بالا رفت ایمیل اخطار بده یا برعکس
  http://jayekalame.ir

  02/03/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من وقت نکردم سایت شمارو بررسی کنم ولی پیشنهاد میکنم که سایت رو با رجیستر شروع نکنید! حداقل یک صفحه لندینگ بذارید که امکانات و ابزارهای اون پشت رو معرفی کنه.

   02/03/2016پاسخ...
 • نی نوا

  خیلی ممنون از مطالب ارزشمندتون

  17/10/2015پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   18/10/2015پاسخ...
 • مصطفی

  سلام با تشکر از توضیحات خوبتون.سوالی داشتم.Impressions تعداد دفعاتیه که کلمه کلیدی بین نتایج بوده اما ممکنه مثلا صفحه چهارم نتایج بوده باشه یا نه تعداد دفعاتیه که کلمه کلیدی به کاربر در همان صفحه نمایش داده شده است؟باتشکر

  13/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، آفرین این سوال خیلی خوب و ظریفی بود.
   تعداد دفعاتی است که لینک شما در معرض دید کاربر قرار گرفته. مثلا اگر در صفحه دوم باشید و کاربر به صفحه دوم نتایج نیاید برای شما Impression حساب نمیشود ولی اگر به صفحه دوم مراجعه کند و لینک شما در نتایج باشد محاسبه میگردد.

   14/03/2015پاسخ...
 • گلسنتر

  اولا بینهایت ممنون از مطلب جالبتون،ثانیا یه سوال داشتم در این مورد.
  گوگل از سایت من حدود ۱۳۰ تا کلمه کلیدی شناسایی کرده.
  این تعداد زیاده؟یا درسته؟!
  تعداد کلمات زیاد باشه بهتره یا کم؟!
  ممنونم منتظر پاسخ شما هستم

  08/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   سلام، خواهش میکنم دوست عزیز
   هرچی کلمات بیشتر باشه بهتره. اینها عبارت هایی هستند که وقتی کاربران جستجو کردند یکی از صفحات سایت شما در نتایج جستجو وجود داشته.

   08/03/2015پاسخ...
 • امیر

  چجوری میتونم بفهمم که سایت در یک کلمه کلیدی در کدام صحفه گوگل هست؟

  16/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   با سلام
   توی این مقاله دقیقا همین رو آموزش دادیم از اطلاعات بخش avg. position استفاده کنید

   16/01/2015پاسخ...
 • نیک انجام

  واقعا عالی و کامل توضیح داده شده . ممنون . خسته نباشید

  31/12/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   31/12/2014پاسخ...
 • hamid

  همه چی به حالت طبیعی برگشت ممنون از شما

  26/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   26/11/2014پاسخ...
 • hamid

  نه همه چیز همونجوره چیزی تغیر نکرده ولی در محتوا چرا تغیراتی بوده چون زمینه دلخوا اضافه شده بود مجبور بود بخشی از محتوای نوشته هام رو پاک کنم تا در زمینه دلخواه بزارم تغییر در همین حد بوده

  24/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   در حال حاضر توی صفحه اصلی سایت محتوای مناسبی نذاشتید! همه عنوان ها بریده شدند و گوگل فقط عبارت “آموزش فوتوشاپ” و “آموزش ویدئویی” رو میبینه. و این یعنی تکراری بی معنی از کلمات کلیدی

   25/11/2014پاسخ...
 • hamid

  سلام
  من بعد از تعویض قالب کلا در کلمات کلیدی که روتبه 1 افت کردم طوریکه الان جز 100 تا هم نیستم ، واسه چی اینجوری شده ، در وبمستر یه پیام برام اومده که ارتباط قطع شده احتمالا چندتا صفحه 404 رو نتونسته Crawl کنه که چک کردم مشکلی نداشت (Possible outages) امروزم پیام داده (Increase in server errors) نمیدونم چرا ارور های سرور اینقدر زیاد شده من تا به امروز یه ارور هم نداشتم ، البته یه نکته بگم قبل از نصب و ویرایش مطالب سایت 2-3 روزی صفحه Coming soon روی سایت نصب بود ( پلاگین ) ایا این عادی هست و ممکنه تا چند روز دیگه به حالت قبل برگردم؟ ببخشید من سوالم رو تو بخش های مختلف می پرسم چون سعی میکنم سوالم مرتبط با اون محتوا باشه

  24/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   محتوای صفحات هم با تغییر قالب تغییر داشته؟ اون صفحه coming soon میتونه تاثیر داشته باشه ولی نه تا این حد.
   server error به معنی بروز مشکلاتی در سرور سایت و قطعی آن است که میتونه در صورت تکرار زیاد تاثیرات منفی زیادی روی رتبه بندی سایت شما بذاره.
   آدرس دهی صفحات سایت رو که تغییر ندادید؟

   24/11/2014پاسخ...
 • دنیای سئو

  ممنون، خیلی کامل و جامع توضیح داده شده بود

  14/11/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم، موفق و پایدار باشید

   15/11/2014پاسخ...
 • ترنگ

  سلام ممنون

  27/10/2014پاسخ...
 • حمید

  سلام نسبت به بعضی جاها که توضیحاتی داده بودند بهتر بود توضیحات شما ممنونم

  04/09/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   06/09/2014پاسخ...
 • behta

  سلام ممنون بابت این مقاله
  با ستاره کردن کلمات چه اتفاقی میوفته در مورد این توضیحی ندادین ایا کلماتی بیشترین کلیک یا جایگاه مناسبی دارند اگر ستاره داره بشن بهتره یا خیر؟

  13/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، ستاره دار کردن کلمات تاثیری توی جایگاه کلمات کلیدی در گوگل نداره ولی کلمات ستاره دار در لیست بالاتر از بقیه قرار میگیرند و شما سریعا به اطلاعات اون عبارات دسترسی خواهید داشت و میتونید تغییراتشون رو زیر نظر داشته باشید

   13/03/2014پاسخ...
 • hamid

  سلام ممنون بابت این مقاله بسیار مفید بود

  یه سوال داشتم قبلا در مورد پاک کردن ادرس سایت یا صفحات اون تو بخش مربوط به خودش بحث کردیم ولی الان الان تو این بخش یه سوال برام پیش اومد من با توجه به محتوایی که کلا پاک کردم و تغییر دادم هنوز دارم روی بعضی از کلمات ورودی میگیرم مثل دانلود انیمیشن من نفرت انگیز 2 بازی فیفا دانلود اهنگ های سالار عقیلی و … ولی الان این کلمات هیچ ربطی به محتوای من ندارن و با توجه به نصب افزونه Redirect 404 بعد از کلیک به صفحه اصلی منتقل میشن و اون لینک رو نمیبینن که این خیلی میتونه بد باشه
  2 تا سوال داشتم از خدمتتون
  اول اینکه چیکار کنم که روی این کلمات دیگه ورودی نداشته باشم
  دوم اینکه محتوای فعلی سایت در مورد آموزش های ویدئویی رد خصوص نرم افزار های گرافیکی هست اونم به زبان فارسی
  من قبل سرچ میکردم آموزش ویدئویی فتوشاپ صفحه 12-13 بودم تو گوگل همینجور کم کم اومد پایین تر تا رسید به صفحه 4 لینک اخر الان که نگاه کردم تو همون صفحه 4 رسیده به لینک چهارم
  چه عاملی باعث میشه روی یک کلمه به صفخه اول گوگل نزدیک شد و ایا راهی وجود داره این فرایند سریعتر امجام شه با وجود اینکه من به سایت های معتبر و قدیمی تو همین زمینه سایتم لینک شدم مثل پرشین جی اف ایکس ، گرافیران ، تک تمپ
  ممنون میشم اگه امکانش هست در این زمینه هم راهنماییم کنید
  با تشکر

  16/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   شما اگر کمی صبر کنید این عبارات و صفحات از نتایج گوگل حذف میشن و با بازدید مجدد روبات های گوگل از سایت شما متوجه تغییرات خواهند شد.
   عوامل زیادی روی سئو یک صفحه از سایت یا یک مقاله وجود دارد که باید همگی به دقت رعایت بشن، نمیشه توی یک یا دو نکته اونها رو توضیح داد. پیشنهاد میکنم از سایدبار همین مقاله روی بخش “سئو مطالب” کلیک کنید تا همه مطالب مرتبط با اون رو مشاهده کنید.

   17/02/2014پاسخ...
 • بیتا

  خیلی مفید و جدید بود.ممنون از سایت خوبتون

  08/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، پایدار باشید

   09/01/2014پاسخ...
 • hadad

  خیلی خوب و کامل بود از شما کمال تشکر رو دارم

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   13/12/2013پاسخ...
 • طراحی سایت

  سلا ممنون از مطلبتون اگه لطف کنین یه مقاله ی دیگه هم در این مورد بذارین مرسی

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که کاربردی بوده این مقاله، بنظرتون کدوم بخش نیاز به توضیحات بیشتر داره که توی مقاله بعدی باید تکمیل بشه؟

   12/12/2013پاسخ...
   • ana ana.p

    من این قسمت رو پیدا نکردم :
    “در بالای لیست کلمات کلیدی دو گزینه Basic و With Change قرار داده شده که در حالت پیش فرض بر روی Basic میباشد.”
    سوال بعد اینکه : برای قسمت Position اعدادی که مثلا 3.2 و 25.6 و موارد به اینصورت نوشته شده اند یعنی چی ؟
    یعنی جایگاه اون کلمه در کدوم صفه هستش ؟
    ممنون

    27/02/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     تصویری که شما مشاهده میکنید در دسترس ما نیست. متوجه نمیشم که Basic را در کجای صفحه می بینید.
     جایگاه شما در این بخش به صورت متوسط اعلام میشود. بعنوان مثال ممکن است برای یک کاربر رتبه ۲ نتایج گوگل باشید و برای کاربر دیگری رتبه ۳ در این شرایط عدد ۲.۵ را به شما نمایش میدهد. این موارد به صورت کامل در کارگاه آموزش حرفه ای گوگل وبمستر آموزش داده میشوند.

     27/02/2018
 • میکسر

  بسیار عالی و کاربردی. ممنون

  12/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، با تشکر از نظر شما

   12/12/2013پاسخ...
 • وحید

  سلام ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
  خوب چطور رتبه میتونم رتبه به کلمه کلیدی رو افزایش بدم درسته که باید
  محتوا نوشت ولی چطوری و به چه صورت تا اون کلمه کلیدی رتبش خوب بشه؟؟
  با تشکر

  11/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   عوامل زیادی تاثیرگذار هستن و همگی در مقالات جداگانه در بلاگسیما بررسی شدن قبلا. مطالعه بخش “سئو سایت” و “سئو مطالب” که از سایدبار سایت قابل دسترسی هستن میتونه راهنمای مناسبی برای شما باشه

   12/12/2013پاسخ...
 • جلال عباسیان

  سلام
  جالب بود
  قبلا میدونستم اینهارو، ولی دقیق متوجه نمیشدم بعضی چیزاش رو
  در ضمن در حدود 70 کلمه کلیدی میانگین رتبه 1 گرفتم 🙂

  11/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   خیلی خوبه 70 کلمه، حالا باید شناسایی کنید که کدوم براتون بیشترین بازدید رو داره و روی همون هم فعالیت کنید

   11/12/2013پاسخ...
 • نمایندگی فروش شارژ

  خیلی هم خوب
  سیستم جالبیه

  07/12/2013پاسخ...
 • امیر امامی

  سلام وب سیما. من ی ایمیلی زده بودم. تو پیج فیسبوکتون هم نوشتم. خب ی جوابی بدبد دبگه 🙁

  07/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، ایمیل شما به دست بخش فنی نرسیده متاسفانه، اگر از طریق سامانه امور مشتریان اقدام کنید سریع تر به جواب خواهید رسید. بدلیل تاخیر در پاسخ گویی از شما عذرخواهی میکنم.

   07/12/2013پاسخ...
 • farbod

  سلام
  واقعا مفید بود.

  07/12/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفت

   07/12/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟