22019286مشاوره رایگان طراحی سایت

آموزش حرفه ای Google Analytics

google-analytics-min

آموزش جامع گوگل آنالیتیکز با استفاده از مثال و به صورت کاملا کاربردی

280.000 t

یکی از دغدغه های مدیران وبسایت ها و اپلیکیشن ها تحلیل اطلاعات ترافیک اپلیکیشن یا وب سایت است. بدون شک بهترین ابزار برای تحلیل این داده ها ابزار رایگان گوگل آنالیتیکز است که اطلاعات بسیار کامل و جامعی را در این رابطه در اختیار آنها قرار می دهد. اطلاعاتی که به دلیل منابع اختصاصی گوگل و همچنین ارائه تحلیل های همه جانبه و قابل سفارشی سازی، بدون شک هیچ مشابهی نداشته و کامل ترین مرجع آماری خواهد بود.

Google Analytics چیست؟

در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای جمع آوری اطلاعات کاربران بر روی وبسایت وجود دارند که هرکدام قابلیت ها و ویژگی های منحصر بفردی دارند ولی بهترین و کامل ترین ابزار موجود گوگل آنالیتیکز است که مشخصا توسط شرکت گوگل و بصورت رایگان ارائه شده است.

گوگل آنالیتیکز ابزارها و گزارشات متنوعی به ما ارائه میکند که فرآیند تحلیل و تصمیم گیری را آسان تر خواهند کرد. قبل از هرچیز سه نکته مهم در مورد گوگل آنالیتیکز را بدانیم:

 • گوگل آنالیتیکز ابزاری برای تحلیل رفتار کاربران و بکارگیری آن برای بهبود رفتار همان کاربران است.
 • گوگل آنالیتیکز یک راه کار درمانی نیست، بلکه تنها ابزاری برای شناخت مشکلات و توانایی های وبسایت شماست. برای استفاده بهینه از آن نیازمند افراد متخصص و صاحب نظر هستیم.
 • استفاده از گوگل آنالیتیکز چرخه ای از تحقیق، آنالیز و هدف گذاری است. هر هدف و رفتار ما نتایجی در پی دارد که مقدمه تحلیل های جدید خواهند بود.

آموزش ثبت سایت در Google Analytics

برای استفاده از ابزار قدرتمند گوگل آنالیتیکز باید ابتدا هویت خود را به عنوان مالک سایت برای گوگل تایید کرده و کدهای مناسب برای جمع آوری اطلاعات را در آن قرار دهید. برای آنکه درک بهتری از فضای آموزشی این مجموعه و کیفیت صدا و تصویر آن داشته باشید درس دوم که مربوط به ثبت سایت در گوگل آنالیتیکز و انجام تنظیمات مدیریتی آن است را به صورت رایگان در اختبار شما عزیزان قرار داده ایم.

آموزش ویدئویی Google Analytics

در آموزش ویدئویی پیش رو، گام به گام تمام مراحل لازم برای تحلیل ترافیک وبسایت را بررسی کرده و تلاش کرده ایم تا آموزش به گونه ای باشد تا با ارائه مثال های متنوع، برای تمامی افراد قابل استفاده باشد. این ویدئوی آموزشی در 12 قسمت و در حدود 120 دقیقه برای همراهان همیشگی وبسیما تهیه و تنظیم شده است.

01- معرفی کلی و تعیین استراتژی

در این قسمت به این موضوع خواهیم پرداخت که گوگل آنالیتیکز به چه پرسش هایی از شما پاسخ خواهد داد. سپس می آموزیم که چطور برای هدف گذاری صحیح و انتخاب استراتژی اقدام کنیم.

02- ثبت سایت در گوگل آنالیتیکز

در مرحله ی دوم به سراغ پنل گوگل آنالیتیکز می رویم تا با فضای آن آشنا شده و نحوه مدیریت حساب های کاربری برای این ابزار را به شما آموزش می دهیم. همچنین به شما یاد خواهیم داد که چطور وبسایت های خود را در پنل گوگل آنالیتیکز مدیریت کنید و به اطلاعات آماری هرکدام دسترسی داشته باشید.

03- هدف گذاری رفتار کاربر (Goal)

در این مرحله به حیطه هدف گذاری قدم خواهیم گذاشت و از هدف گذاری های پیشفرض گوگل آنالیتیکز استفاده خواهیم کرد و همچنین ساخت هدف های سفارشی در پنل را آموزش خواهیم داد. در ادامه سعی کردیم با ذکر مثال هایی انواع روش های هدف گذاری مانند مقصد حرکت، مدت زمان، تعداد صفحات و رویدادها را معرفی کنیم. در پایان این مرحله نیز ارزش گذاری اهداف را به شما آموزش خواهیم داد.

04- فیلتر ها

یکی از بخش های پر کاربرد در گوگل آنالیتیکز فیلترها و کاربرد آنها در تحلیل گزارش های حاصله است. در این قسمت انواع فیلتر ها را معرفی کرده و همچنین به سراغ سگمنت ها و استفاده از آنها در بهینه سازی آمارهای گوگل آنالیتیکز می رویم.

05- پنج قسمت اصلی آمارگیری گوگل آنالیتیکز کدامند؟

در قسمت پنجم، پنج بخش اساسی آمارگیری گوگل آنالیتیکز را معرفی کرده ایم. به علاوه، به سراغ اولین بخش از پنج بخش اصلی یعنی بخش RealTime خواهیم رفت و کاربرد و نحوه کار با آن را آموزش خواهیم داد.

06- کار با آیتم Audience

در این قسمت علاوه بر تشریح ارتباط چهاربخش از پنج بخش اصلی معرفی شده در قسمت قبل، اصطلاحات رایج، با اهمیت و پر کاربرد گوگل آنالیتیکز را تعریف کرده و توضیحاتی درباره آنها خواهیم داشت. در ادامه کار با آیتم Audience از پنل گوگل آنالیتیکز را به شما آموزش خواهیم داد.

07- استفاده از داده های جمعیت شناختی و تحلیل رفتار کاربران

استفاده از داده های جمعیت شناختی ارائه شده توسط این ابزار یکی از موضوعات با اهمیت برای استفاده کنندگان از گوگل آنالیتیکز است که موضوع قسمت هفتم از این آموزش خواهد بود. همچنین با استفاده از همین داده ها و سایر اطلاعات به دنبال تحلیل رفتار کاربران در وبسایت ها خواهیم بود.

08- بررسی سیستم ها مورد استفاده کاربران و روند حرکت آنها در وبسایت

شناخت شبکه های اینترنتی کاربران، سیستم عامل ها و دستگاه های مورد استفاده آنان یکی از بخش های جذاب ابزار Google Analytics است. در این قسمت اهمیت شناخت دستگاه ها و سیستم های مورد استفاده کاربران را تشریح کرده و روند حرکت آنها در وبسایت را به کمک این داده ها تحلیل خواهیم کرد.

09- Acquisition

در نهمین قسمت از آموزش، ابزار Acquisition از پنل را مورد بررسی قرار دادیم تا به کمک آن آمار مربوط به جذب مخاطبان تازه برای وبسایت را در اختیار داشته باشیم. همچنین کانال های جذب مخاطبان را شناسایی و تحلیل نموده ایم.

10- لینک سازی، صفحات فرود و کمپین ها

در این بخش گوگل به شما اعلام میکند که کاربران از چه طریقی وارد وب سایت شما میشوند. تبلیغات شما در سایت های دیگر یا فعالیت در شبکه های اجتماعی چقدر در جذب بازدیدکننده اثرگذار بوده و چه درصدی از آنها با جستجو در گوگل به سایت شما رسیده اند. سپس شما را با کمپین ها و اصول استفاده از آنها آشنا کرده و تفاوت های موجود میان کمپین و Event در گوگل آنالیتیکز را توضیح خواهیم داد.

11- رفتار و مسیر حرکت کاربران، تست سرعت صفحات و استفاده از Event

در قسمت یازدهم به بررسی رفتار کاربران پرداختیم و مسیر حرکت آنها را رصد خواهیم کرد. در ادامه نیز به شما یاد خواهیم داد که چطور جستجوهای انجام شده توسط کاربران در وبسایت خود را زیر نظر بگیرید. همچنین از گوگل آنالیتیکز برای تست سرعت صفحات و ارائه راهکارهایی که برای بهبود آن ارایه میدهد را دریافت میکنیم. در نهایت با استفاده از event ها تحلیل دقیق تری از رفتار کاربران در سایت خواهیم داشت.

12- معرفی ابزار Conversion و مدیریت اهداف

در قسمت پایانی ویدئوی آموزش جامع گوگل آنالیتیکز نیز آخرین آیتم با اهمیت این ابزار یعنی Conversion را تشریح کردیم و ساخت و مدیریت اهداف در گوگل آنالیتیکز را مورد بررسی قرار داده ایم. همچنین توضیحاتی را در رابطه با هدف گذاری براساس رفتار کاربران در وبسایت ها ارائه کردیم.

آموزش جامع گوگل آنالیتیکز با استفاده از مثال و به صورت کاملا کاربردی

280.000 t
Review: 4.17 - "آموزش حرفه ای Google Analytics" by , written on 28/03/2018

یکی از دغدغه های مدیران وبسایت ها و اپلیکیشن ها تحلیل رفتار کاربران است. بدون شک بهترین ابزار برای تحلیل این داده ها ابزار رایگان گوگل آنالیتیکز است

پرسش و پاسخ تکمیلی با عضویت در سایت پاسخ به نظرات خود را به راحتی دنبال کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
8
 • زهرا رئیسی

  سلام
  با توجه به آپدیت های جدید گوگل سرچ کنسول آیا آموزش های شما با ای آپدیت ها مطابقت داره ؟

  11/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این صفحه به ابزار google analytics مربوط است. برای آموزش ابزار گوگل سرج کنسول ما یک کارگاه تخصصی طراحی کرده ایم که در آن هم پنل قدیمی و هم پنل جدید آموزش داده میشود. پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش Google Search Console مراجعه کنید.

   12/11/2018پاسخ...
 • سید احسان حسینی

  سلام یکی از صفحات سایت من
  درباره لیست قیمت هست تایم آن سایتش 4 دقیقه هست ولی بانس ریتش 100 درصد هست
  چرا اینجوریه؟
  با تشکر

  06/11/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این عدد را دقیقا از چه ابزاری مشاهده میکنید. bounce rate استاندارد باید برای کسب و کارهای مختلف بین 40 تا 70 درصد است و عدد 100 کمی غیرمنطقی به نظر میرسد. پیشنهاد میکنم در بازه های زمانی طولانی تر مثلا یک ماه آمار صفحه را بررسی کنید (حداقل 100 بازدید را شامل شود) اگر همچنان عدد 100 به شما نمایش داده میشود احتمالا اختلالی در ابزار آمارگیر سایت شما وجود دارد.

   10/11/2018پاسخ...
   • سید احسان حسینی

    ممنون از پاسخگوییتون
    از گوگل انالیز گرفتم
    ولی به نظرم سیستم امارگیرم مشکل داره
    چون 4 تا صفحه رو زده 100 درصد
    بقیه رو زده صفر درصد نرخ پرش
    باید چیکار کنم درست بشه؟
    با تشکر

    10/11/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     احتمالا نحوه قرار گیری کد در سایت شما اشتباه است. یا شاید دو کد متفاوت در صفحات سایت شما قرار دارد و گوگل متوجه مسیر حرکت کاربر در صفحه نمیشود. پیشنهاد میکنم کدهای صفحات را بررسی کنید و از یکسان بودن کدها مطمئن شوید.

     12/11/2018
 • محمدرضا افرند

  سلام و وقت بخیر یک سوال چرا وبسیما که اموزش حرفه ای برای گوگل انالیز گذاشته خودش از این ابزار روی سایتش استفاده نمیکنه ؟
  من با چند ابزار تست کردم و نشون از عدم استفاده گوگل انالیز بروی وبسیمارو میداد

  21/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ما در حال حاضر از گوگل آنالیتکس به عنوان آمارگیر سایت استفاده میکنیم ولی برای بهینه شدن سرعت سایت تغییراتی در کدهای اسکریپت آن ایجاد کرده ایم. این تغییرات موجب میشود ابزارهای آنالیزور قادر به تشخیص آن نباشند.

   21/06/2018پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟