74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول

آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول

ثبت سایت در گوگل

یکی از مهمترین اقدامات پس از طراحی و راه اندازی، معرفی و ثبت سایت در گوگل است. برای جذب بازدیدکننده از طریق گوگل قبل از هر چیز باید صفحات شما در گوگل ایندکس شوند. برای یک سایت که به تازگی راه اندازی شده است جلب توجه گوگل و ربات های آن میتواند زمان زیادی را طلب کند. در این مقاله قصد داریم مسیر استاندارد برای ثبت سایت در گوگل را به شما معرفی کنیم.

اگر هنوز با مفهوم سئو آشنا نشده اید پیشنهاد میکنیم مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

آموزش ثبت سایت در گوگل

آموزش تمام روش های ثبت سایت در گوگل وبمستر

در این بخش ویدیویی کوتاه از مراحل ثبت و معرفی سایت در گوگل تهیه کرده ایم تا مراحل انجام کار و نکات مربوط به این فرآیند را به صورت کامل به شما آموزش دهیم.

با آپدیت جدید سرچ کنسول این ویدئو مسیر درستی را به شما نشان نمیدهد ولی هنوز نکات مهمی در آن گفته شده است و به همین دلیل آن را از سایت حذف نکرده ایم. برای مشاهده مسیر جدید پیشنهاد میکنیم به انتهای مقاله و بخش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول جدید مراجعه کنید.

گوگل وبمستر تولز یا گوگل سرچ کنسول؟

گوگل سرچ کنسول مجموعه ای از ابزارهای سئو است که توسط سایت گوگل و برای استفاده وبمستران طراحی شده است. این ابزار که به صورت رایگان و توسط گوگل طراحی شده است به مدیران سایت ها اجازه میدهد تا درک درستی از عملکرد سایت خود در نتایج جستجو، وضعیت ایندکس صفحات و خطاهای احتمالی از نظر سرعت و نشانه گذاری داشته باشند.

ولی مهمترین کاربرد این ابزار در شرایط ویژه و مشکلات است که بسیار به شما کمک خواهد کرد. بطور مثال در صورت جریمه شدن سایت شما، گوگل از همین طریق به شما اطلاع خواهد داد و یا متخصص سئو شما امکان بررسی وضعیت را خواهد داشت.

تصویر زیر نمایی از نسخه قدیمی این ابزار است که با نام گوگل وبمستر تولز آن را می شناختیم.

نمایی از پنل مدیریت گوگل وبمستر تولز

با اضافه شدن امکانات جدید و اصلاحات اساسی در ظاهر نام آن به گوگل سرچ کنسول تغییر کرده است که در حال حاضر به شکل زیر در دسترس است.

پنل مدیریت سایت در ابزار گوگل سرچ کنسول

ثبت سایت در گوگل اولین قدم برای استفاده از این ابزار قدرتمند است که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد.

مراحل معرفی سایت به گوگل

برای شروع باید به صفحه اصلی گوگل سرچ کنسول مراجعه کرده و با یک اکانت Gmail وارد شوید. پس از این مرحله پنجره ای به شکل زیر به شما نمایش داده میشود که دو روش برای ثبت سایت در گوگل را در اختیار شما قرار میدهد.

دو روش برای ثبت سایت در گوگل

روش اول معرفی و ثبت یک دامنه در گوگل و روش دوم ثبت یک آدرس مشخص است. استفاده از هریک از این دو روش دسترسی شما به پنل سرچ کنسول را فراهم میکند ولی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشیم:

ثبت سایت با روش Domain Property

با تایید دامنه کلیه آدرس ها، زیردامنه ها و فولدرهای آن دامنه به نام شما ثبت شده و قابل مدیریت خواهد بود. برای انجام این کار یک DNS Record در اختیار شما قرار میگیرد که باید در تنظیمات DNS دامنه خود وارد کنید.

ثبت سایت در گوگل با استفاده از DNS دامنه و Domain Property

در واقع اگر شما قادر به انجام تغییرات در DNS یک دامنه باشید به معنی است که سطح دسترسی بالایی به آن سایت و دامنه دارید در نتیجه گوگل شما را به عنوان مالک این سایت تایید هویت خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که زمان تغییر DNS ممکن است تا 24 است زمان ببرد شما نمیتوانید بلافاصله دکمه verify را بزنید. همچنین این رکورد باید تا همیشه در تنظیمات DNS شما باقی بماند و در صورت حذف آن دسترسی شما به اطلاعات نیز محدود خواهد شد.

ثبت سایت در گوگل با متد URL Prefix

اگر شما از یک سیستم وبلاگ دهی یا سایت ساز استفاده کرده باشید به هیچ عنوان امکان تغییر در DNS دامنه را نخواهید داشت ولی نگران نباشید برای تایید هویت به عنوان مالک سایت و ثبت آن در گوگل روش های دیگری نیز وجود دارد.

متد URL Prefix به ما اجازه میدهد تا مالکیت خود را برای یک آدرس مشخص (مثلا یک زیردامنه یا فولدر) از یک سایت تایید کنیم. به عبارت دیگر شما با این کار به همه اطلاعات آن دامنه دسترسی ندارید و فقط مدیریت آدرس های مشخصی را برعهده میگیرید.

برای شروع آدرس سایت خود را به صورت کامل و دقیقا با همان آدرسی که در دسترس کابران است وارد کنید (مثلا https://websima.com) در قدم بعدی چند روش مختلف برای تایید هویت به شما پیشنهاد میشود که به بررسی هرکدام میپردازیم.

ثبت سایت در گوگل با استفاده از متد URL Prefix

با انتخاب هر یک از این روش ها سطح دسترسی شما به اطلاعات و ابزارها تفاوتی نخواهد داشت در نتیجه انتخاب شما براساس میتواند براساس در دسترس بودن هر یک از آنها انجام شود.

1- آپلود فایل HTML در ریشه اصلی هاست

پیشنهاد اصلی گوگل استفاده از متد HTML File است. در این روش یک فایل اختصاصی (براساس آدرس gmail شما) ایجاد شده و برای دانلود در دسترس قرار میگیرد. شما باید این فایل را دریافت کرده و در ریشه اصلی هاست خود آپلود کنید. پس از بارگذاری فایل مطمئن شوید که از همان آدرس قابل فراخوانی باشد. حالا میتوانید با فشردن دکمه verify فرآیند ثبت سایت در گوگل را به پایان برسانید.

استفاده از متد پیشنهادی گوگل یعنی HTML File برای ثبت سایت

مهمترین دلیل ما برای استفاده از این روش عدم وابستگی آن به کدنویسی و ساختار سایت است. به عبارت دیگر با تغییر در قالب و کدنویسی سایت یا حذف یک افزونه مشکلی از نظر تایید هویت شما برای گوگل ایجاد نخواهد شد چرا که این فایل تا همیشه بر روی سرور شما و در دسترس گوگل خواهد بود.

در صورتیکه این فایل از روی سرور شما حذف شود دسترسی شما به پنل سرچ کنسول نیز قطع میگردد.

2- استفاده از HTML Tag برای ثبت سایت در گوگل

اگر به هردلیل شما دسترسی به سرور یا هاست خود ندارید یا امکان آپلود فایل برای شما فراهم نیست دو راه دیگر وجود دارد که میتواند در ثبت سایت در گوگل به شما کمک کند.

در بخش Other verification methods بر روی گزینه HTML tag کلیک کنید. در این بخش یک خط کد HTML به شما داده خواهد شد که باید آن را در هدر سایت خود و قبل از بسته شدن دستور head قرار دهید. پس از قرار گرفتن این کد در فایل هدر سایت شما و فشردن دکمه Verify کار ثبت سایت در گوگل به پایان رسیده و دسترسی به امکانات برای شما ایجاد خواهد شد.

معرفی سایت به گوگل با استفاده از متد html tag

اگر سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است و دانش کافی برای قراردادن این کد در head صفحه را ندارید پیشنهاد میکنیم از افزونه Yoast و در قسمت تنظیمات عمومی این کد را در سایت خود قرار دهید.

3- استفاده از Google Analytics برای معرفی سایت به گوگل

روش دیگری که بسیار ساده نیز می باشد استفاده از اکانت گوگل آنالیتیک برای ثبت سایت در گوگل و تایید هویت شماست. اگر از آمارگیر گوگل آنالیتیکز برای سایت خود استفاده میکنید و کد مربوط به آن در سایت شما قرار دارد میتواند با انتخاب گزینه Google Analytics و فشردن دکمه Verify خیلی سریع هویت خود را تایید کنید. البته تنها در صورتی ثبت سایت در گوگل وبمستر انجام میشود که اکانت آنالیتیکز خود را نیز با همین آدرس Gmail ساخته باشید.

تایید هویت سایت در گوگل سرچ کنسول با استفاده از google analytics

دقت کنید که در صورت حذف کد مربوط به آمارگیر گوگل از سایت شما دسترسی به پنل سرچ کنسول نیز قطع خواهد شد.

در این مرحله شما کار ثبت سایت در گوگل و تایید هویت را به خوبی انجام داده اید، مهمترین مراحل بعد از این کار معرفی نقشه سایت به گوگل و مدیریت فایل Robots.txt خواهند بود.

پس از ثبت سایت در گوگل چه کاری انجام دهیم؟

معرفی سایت به گوگل اولین قدم شما در مدیریت آن خواهد بود. از اینجا به بعد ابزار گوگل وبمستر امکانات بسیاری برای بهبود وضعیت سئو و نظارت بر عملکرد آن در اختیار شما قرار میدهد. یکی از ابزارهای کارآمد در این پنل URL Inspection است که به شما اجازه میدهد مهمترین صفحات سایت را به گوگل معرفی کرده و سرعت ایندکس آنها را افزایش دهید.

با این کار ربات های گوگل به سرعت صفحات شما را بررسی و ایندکس خواهند کرد. علاوه برآن میتوانید با معرفی نقشه سایت خود به گوگل تمامی صفحات مهم سایت را به صورت یک فایل XML در اختیار گوگل قرار دهید تا زمان مراجعه به سایت شما بداند که دقیقا کدام صفحات جدید هستند و یا نیاز به بررسی مجدد دارند.

گوگل سرچ کنسول را میتوان یک جعبه ابزار ارزشمند برای مدیریت سایت دانست. آشنایی با تمام امکانات و استفاده صحیح از آنها نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت سایت و کسب جایگاه بهتر خواهد داشت. برای یادگیری این ابزار قدرتمند میتوانید در کارگاه حضوری آموزش گوگل سرچ کنسول که توسط آکادمی برگزار میشود شرکت کنید.

سوالات متداول

گوگل سرچ کنسول صحیح است یا گوگل وبمستر تولز؟

در گذشته نام این ابزار گوگل وبمستر تولز بوده است ولی با اضافه شدن بخش مدیریت App گوگل نام آن را به گوگل سرچ کنسول تغییر داد. در سال 2018 تغییرات اساسی در ظاهر و امکانات این ابزار ایجاد شده و در حال حاضر استفاده از نام Search Console رایج تر است.

آیا میتوان پس از ثبت سایت روش تایید هویت را تغییر داد؟

بله. شما میتوانید با مراجعه به بخش Users & permission روش تایید هویت خود را مشاهده کرده و با استفاده از گزینه Use a different method روش دیگری را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر در گذشته از متد HTML Tag استفاده کرده اید میتوانید روش HTML File را جایگزین آن کنید.

در صورت حذف کد یا فایل تایید هویت دسترسی به سرچ کنسول خواهیم داشت؟

اگر به هر دلیل علایم تایید هویت شما حذف شوند، یعنی فایل آپلود شده یا تگی که در سایت خود گذاشتید پاک شوند، دسترسی شما نیز به پنل سرچ کنسول قطع خواهد شد. اگر از زمان حذف علایم بیش از 3 هفته بگذرد و شما مجددا اقدام به ثبت سایت در گوگل نکنید کلیه اطلاعات پیشین از پنل شما حذف شده و به آنها دسترسی نخواهید داشت.

آیا امکان ثبت یک دامنه برای چند نفر وجود دارد؟

بله، برای هر سایت میتوان تا 100 کاربر همزمان تعریف نمود. این کاربران یا به صورت مستقیم و با استفاده از روش های آموزش داده شده تائید هویت میشوند و یا دسترسی آنها توسط یک کاربر تایید شده ایجاد میگردد.

کاربرانی که توسط شما به این پنل دسترسی دارند به دو دسته Restricted و Full تقسیم میشوند که هرکدام توانایی ها و امکانات متفاوتی در اختیار خواهند داشت.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
148
 • مهدی قراری

  سلام و عرض خسته نباشید من حدودا دوروزه وبسایتمو به گوگل معرفی کردم ولی کماکان این جمله توی overview هستش
  Processing data, please check again in a day or so
  میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا سایتمو وقتی توی سرچ میزنم بیاره و نیازی به نوشتن دامنه توی url نباشه
  با تشکر فراوان

  13/01/2021پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیامی که مشاهده میکنید مربوط به آمار بازدید سایت است و تا زمانی که این آمار به عدد قابل توجهی نرسد همین پیام را مشاهده خواهید کرد.
   برای افزایش سرعت ایندکس و نمایش در نتایج جستجو پیشنهاد میکنیم از ابزار Inspect URL برای معرفی صفحه اصلی و بخش های مهم سایت خود به گوگل استفاده کنید.

   08/02/2021پاسخ...
 • محمد اسدی

  من نمیدونم باید کجا برم و در کجا کلیک کنم می شود شما سایت مرا معرفی کنید

  01/05/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ثبت دامنه در گوگل نیازمند تایید هویت شما به عنوان مالک سایت است و بهتر است که مستقیما توسط خود شما انجام شود چرا که اطلاعات این پنل بسیار ارزشمند بوده و نباید در اختیار دیگران قرار داده شود.

   02/05/2020پاسخ...
 • علی نظرزاده

  سلام یه سوال مهم دارم
  من بعد از اینکه سایت خودمو به گوگل معرفی کردم و بعد اونو سرچ کردم دیدم موقع که سایت میاد هیچ توضیحی زیر اون نوشته نمیشه حالا چه باید کنم؟؟؟

  18/04/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بخش توضیحات متا را تکمیل کنید و از طریق ابزار URL Inspection درخواست ایندکس مجدد صفحه را به گوگل بدهید

   19/04/2020پاسخ...
   • علی نظرزاده

    یکم ساده تر توضیح بدین

    19/04/2020
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     توضیحات شما در مورد مشکل ایجاد شده بسیار کوتاه بود و اولین راه حلی که به ذهن میرسد معرفی مجدد صفحه به گوگل است. اگر نحوه استفاده از ابزار سرچ کنسول و امکانات را نمیدانید پیشنهاد میکنیم ویدئو آموزش حرفه ای گوگل سرچ کنسول را تهیه کنید چرا که مهمترین ابزار برای مدیریت سئو سایت است.

     20/04/2020
 • Sobhan Khatibpour

  سلام بر شما

  من از روش Dns ، سایتم رو ثبت کردم و همه چیز هم اوکی بوده و از طریق cpanel مشخص کردم که از نسخه ی بدون www استفاده کنه و الان سایتم Https است و وقتی سایتم رو با http میزنم هم باز با همون Https میاد .

  میخوام بدونم کاری هست که بتونم انجام بدم در خصوص ثبت سایت در وبمستر و انجام نداده باشم ؟

  07/04/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما همه مراحل را به درستی انجام دادید و نیاز به کار دیگری برای معرفی سایت به گوگل نیست.

   20/04/2020پاسخ...
 • saba kjh

  من تازه یک سایت راه انداختم به طوری که هنوز مطلب خاصی هم در اون نذاشتم می خواستم بدونم که باید از ابتدا سایتمو معرفی کنم یا صبر کنم یکم مطلب بگذارم و بعد تو سرچ کنسول معرفی کنم. و سوالم بعدیم اینه که آیا مقاله ای وجود داره که مثلا ترتیب کارهایی که برای سئو و تحلیل یک سایت بعد از راه اندازی یک سایت باید انجام بدیم رو گفته باشین مثلا اول httpsش کنیم، بعد تو کنسول ثبت کنیم و کارهای دیگه ؟

  23/01/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   لازم نیست که تعداد مقالات یا محصولات شما خیلی زیاد باشد ولی دقت کنید که فقط محتوای واقعی و مناسب در سایت شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال مقالات، دسته ها، تصاویر و همه صفحاتی که با درون ریزی محتوای نمونه از یک قالب ایجاد میشوند باید حذف شده باشند و صفحات مهم شما شامل صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما و … محتوای واقعی داشته باشند. بعد از این مرحله میتوانید سایت را به گوگل معرفی کنید.
   با توجه به تنوع زیاد سایت ها و وضعیت کاری شان لیست یکسانی وجود ندارد که برای همه مناسب باشد و ما در حال حاضر چنین مقاله ای بر روی سایت نداریم ولی ایده شما بسیار جذاب بوده و تلاش میکنیم در آینده محتوایی در این حوزه آماده کنیم.

   26/01/2020پاسخ...
 • فاطمه عظیمی

  سلام. من یه سوال دارم اینکه یه سایتی دارم که تو گوگل وبمستر با ۴ حالت ثبت کردم و یکی رو به عنوان دامین اصلی به وبمستر معرفی کردم ***
  وبلاگ همون سایت با *** هست که با دو حالت یعنی *** و *** را هم در وبمستر ثبت کردم. سوالم اینه که آیا برای بلاگ هم نیازی هست یکی از این دوتارو به وبمستر معرفی کنم که کدومش اصلیه یا نه همون اولی که معرفی کردم به عنوان دامین اصلی کفایت میکنه. و اگر باید یکی از دوتارو اصلی معرفی کنم همون روشی که برای دامین اصلی ثبت کردم و باید پیش برم؟

  26/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در حال حاضر گوگل بخش مربوط به تعیین دامنه اصلی را غیرفعال کرده است و دیگر نیازی به انجام این فرآیند نیست. مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید ریدایرکت کردن نسخه های دیگر به نسخه اصلی است. به عنوان مثال اگر کسی سایت شما را با http باز کرد به صورت اتوماتیک به نسخه https ریدایرکت شود.

   08/09/2019پاسخ...
 • میلاد

  سلام وقتتون بخیر
  من حدودا بالای 100 وبسایت دارم که در حوزه های مختلف کار میکنیم و همه وبسایتها هم بصورت شراکتی با آدمهای مختلف شریک ام،
  تا الان از وبمستر استفاده نکرده ایم؛
  در این خصوص چون من مالک همه این کسب و کارها هستم؛ پیشنهادتون چیه؟!
  اینکه همه رو داخل یک پنل add کنم و خودم رو مدیر و بقیه رو ادمین کنم یا برای هر کدوم با جیمیل خودش یک اکانت مدیریت بسازم و خودم رو ادمین و اونها رو مدیر کنم؟!

  باتوجه به اینکه اونها هم در وبسایت فعالیت دارند؛ آیا ممکن هست فعالیت مخربی بکنند که توسط گوگل جریمه شویم و این باعث شود طبق پلن اول (که خودم همه رو در یک اکانت add کرده ام) به همه وبسایتهای ما لطمه بزند؟!

  چون شنیده ام گوگل همچین کاری رو میکنند و جریمه رو بین همه وبسایتهای یک شخص پخش میکند.

  ممنون میشوم راهنماییم بفرمایید.

  16/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فعالیت یک سایت نمیتواند بر عملکرد و جایگاه سایر سایت ها تاثیری داشته باشد. پیشنهاد میکنیم همه سایت ها را با حساب کاربری خودتان ثبت کنید و به مدیر هر سایت دسترسی محدود بدهید. در این شرایط هیچ فعالیت مخربی از طرف آنها بر روی سایت شما قابل انجام نیست.

   18/08/2019پاسخ...
   • میلاد

    خیلی ممنونم از لطفتون
    پس فرمودین فعالیت مخرب یک سایت نمیتواند مثلا برا بقیه سایتهای add شده در وبمستر؛ تاثیری بگذارد؟!
    .
    و اینکه فرمودین توی مقاله که پنل وبمستر محدودیت add کردن تا 100 سایت دارد، این مشکل رو چطور حل کنم؟

    18/08/2019
    • Websima

     بله دوست عزیز. هیچ تاثیری بر روی یکدیگر نخواهند داشت.
     اگر به محدودیت ثبت سایت خوردید میتوانید سایر سایت ها را با ایمیل دیگری ثبت کنید.

     19/08/2019
 • مژده رشوند

  سلام
  برای ثبت سایت درگوگل کدی که دریافت میکنم را در کدام قسمت سایت و به چه صورتی باید وارد کنم؟
  ممنون از راهنمایی شما

  09/06/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در ویدئویی که در همین صفحه قرار گرفته است آموزش متناسب با سوال شما قرار دارد. برای تایید هویت شما دو روش اصلی دارید، آپلود فایل یا قراردادن کد.
   اگر از روش آپلود فایل استفاده میکنید باید این فایل در هاست خود (فولدر public_html) بارگذاری کنید و اگر از روش کد استفاده میکنید باید تگ مورد نظر را در head همه صفحات سایت داشته باشید. به عنوان مثال در افزونه سئو وردپرس بخشی برای قرار گرفتن کد سرچ کنسول وجود دارد که به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام میدهد.

   15/06/2019پاسخ...
 • میثم ملایی

  سلام این روش برای ثبت در وب مستر ورژن قدیمه. من الان نمیتونم سایت جدید در وبمستر وریفای کنم. یک کد میده میگه در dns دامنه بزار منم میخام این کد بزار داخل dns دامنه به کد ارور میده. در ورژن جدید وبمستر چجوری باید سایت وریفای کنیم؟

  02/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   زمانیکه برای ثبت سایت جدید اقدام میکنید دو گزینه پیش روی شماست یکی استفاده از DNS و دیگری روش های قدیمی ثبت سایت است. پیشنهاد میکنیم روش های قدیمی یعنی ثبت یک آدرس (پنجره سمت راست) را انتخاب کنید.

   05/05/2019پاسخ...
 • مهدی کوهی

  سلام من میخواهم سایت خودم را در 20 نقطه تهران با یک جمیل جدید ثبت کنم. آیا می توان مکان های مختلف برای یک وب سایت را معرفی کرد. فرض کنید من شعبه دارم. میخوام شعبات از آدرس های مختلف را توی مپ ثبت کنم. ممنون میشم کمک کنید.

  24/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فرآیند ثبت 20 نقطه تفاوتی با ثبت یک موقعیت مکانی ندارد. شما میتوانید برای همه آنها یک آدرس سایت یکسان را وارد نمایید. در حال حاضر بسیاری از رستوران های تهران که چندین شعبه دارند همین کار را انجام داده اند.

   05/05/2019پاسخ...
 • مهدی مرادپور

  سلام وقت بخیر
  ارور زیر را میشه بگین دقیقا چیه و چطور میشه برطرف کرد.

  Manual actions

  Structured data issue: Review written by the site or person providing the service

  Reviews must not be written or provided by the business or content provider unless they are independent, unpaid customer reviews.

  با تشکر

  13/04/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   شما در سایت خود از سیستم نشانه گذاری استاندارد استفاده کرده اید ولی اطلاعاتی که قرار دادید غیرواقعی هستند گوگل متوجه این مورد شده و سایت شما را جریمه کرده است. پیشنهاد میکنیم نشانه گذاری های غیرواقعی (Review) را حذف کرده و درخواست بازبینی برای گوگل ارسال کنید.

   17/04/2019پاسخ...
 • omid ahmadi

  سلام و خسته نباشید شما توی ویدیو نوشته بودین با www و بدون www با http و بدون اون منظور شما از این چی بود من متوجه نشدم اگر امکان داره یه توضیح بفرمایید

  27/02/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم برای اطلاع دقیق از این مورد مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه نمایید.

   05/03/2019پاسخ...
 • سعید اسداللهی

  سلام خسته نباشید. 3 سوال داشتم و جوابش خیلی برام مهمه خواهش میکنم هرچی میتونید زودتر جواب بدید خیلی ممنون میشم.
  1- من یک دامنه دارم و چندین ساب دامنه برای این دامنه. اگر تعدادی از ساب دامین های این دامنه رو بر روی یک حساب گوگل وبمستر تولز ثبت کنم و تعدادی رو بر روی یک حساب دیگه (یعنی یک جیمیل دیگه) ثبت کنم، اشکال داره؟ چون شنیدم قانون گوگل اینه که تمام ساب دامین های یک دامین باید بر روی یک اکانت گوگل ثبت بشن.
  2- در هر اکانت گوگل وبمستر تولز روزی چند سایت میشه ثبت کرد؟ آیا محدودیت داره؟
  3- راهی هست بشه ساب دامین های یک دامنه رو در گوگل ثبت نکرد و فقط دامنه اصلی رو ثبت کرد و ساب دامین هارو در قالب نقشه سایت برای دامنه اصلی معرفی کرد؟

  16/02/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- بله امکان ثبت زیر دامنه با آدرس جی میل دیگری وجود دارد و این کار هیچ مشکلی را برای شما ایجاد نمیکند.
   2- با هر اکانت میتوانید تا 100 آدرس یا سایت را مدیریت کنید.
   3- برای مدیریت زیردامنه ها بهتر است به صورت یک property مجزا آنها را ثبت و مدیریت کنید.

   17/02/2019پاسخ...
 • reza moayedfar

  مرسی واقعا

  06/01/2019پاسخ...
 • صبا سهیلی

  با سلام و احترام.
  سایت خوبی دارین. خسته نباشین.
  من مبتدی م . چنتا سوال دارم. با توجه به این ویدئوی آموزشیتون ثبت یک سایت در گوگل وبمستر باید 4بار انجام بشه با www، بدون www، با https و بدون https ؟؟ سایت من توی سرچ گوگل هست . آیا باز هم لازمه اینکار انجام بشه؟؟
  قالب اصلی سایت من وردپرس فروشگاهی _nielsen هست. آیا قسمتی هست که کل واژگان کلیدی مربوط به سایت رو توش بنویسم. چون از نظر محتوایی زیاد مطلبی نداره. تقریبا برای اکثر محصولات نوشته ها یکی میشه.
  عکسهای ذخیره شده 1500*1500 …معمولا بالای 200kb هست. من از قسمت save for web توی فتوشاپ با کیفیت مدیوم بصورتjpg ذخیره میکنم. بعد توی سایتtinypng حجشو کمتر میکنم.روشی دیگه ای هست که با کیفیت ذخیره بشه و حجمش هم کمتر بشه؟؟

  31/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که سایت وبسیما از نظر شما مفید بوده است.
   بله شما باید هر 4 آدرس را ثبت کرده و دامنه اصلی را به گوگل معرفی کنید. البته اگر سایت شما https نیست فقط دو آدرس را به گوگل معرفی کنید.
   استفاده از محتوای مشابه در توضیحات یا عنوان صفحه حتی برای دو آدرس سایت نیز اشتباه است. شما نباید در این بخش ها از محتوای تکراری استفاده کنید و هر صفحه نیازمند عنوان و توضیحات کاملا اختصاصی است.
   مسیری که برای بهینه سازی تصاویر طی میکنید کاملا صحیح است ولی سایز انتخابی شما بنظر بزرگ است. باید نحوه نمایش تصویر در سایت را بررسی کنید و ببینید بزرگترین سایزی که تصویر شما برای کاربر قابل مشاهده است چقدر بوده و تصاویر خود را در همین ابعاد آماده کنید.

   03/11/2018پاسخ...
 • vahid gh

  با سلام خدمت دوستان عزیزم
  من یک سایت و دامنه را میخواهم از یک شرکت که قبلا خریداری کردم به کل به یک هاست ودامنه شرکتی دیگر انتقال دهم
  خواهشمندم منو راهنمایی بفرمایید
  من هیچ پگونه اطلاعاتی در این زمینه ندارم لطفا منو کاملا توجیح کنید (چگونه بک آپ بگیرم و …)
  متشکرم

  21/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   درخواست شما در حوزه کاری وبسیما نیست پیشنهاد میکنم برای دریافت پاسخ مناسب به فروم ها یا سایت های تخصصی در حوزه هاستینگ مراجعه نمایید. توضیح این فرآیند در بخش نظرات سایت امکان پذیر نمی باشد.

   22/10/2018پاسخ...
 • حسن ایمانی

  سلام. من دیروز وبسایتم رو در گوگل طبق فرمایشات شما ثبت کردم، اما وبلاگم که از blog.ir است را نمیدونم چجوری ثبت کنم چون اون فایل قرمز رنگ رو نمیدونم کجا آپلود کنم؟ لطفاًراهنمایی بفرمایید.

  03/10/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای سایت هایی که از سرویس های رایگان و وبلاگ دهی استفاده میکنند امکان استفاده از متد آپلود فایل وجود ندارد. شما بهتر است از روش قراردادن کد html در head سایت استفاده کنید.

   06/10/2018پاسخ...
 • content pars

  سلام و ممنون از سایت بسیار پر محتوای شمامن خیلی چیزها رو از طریق مقالات شما یاد گرفتم ممنون میشم به این سوال من جواب بدید.
  من یکی دو روزی هست که نمی تونم به حساب سرچ کنسولم وارد بشم. من کد ها رو از طریق افزونه smart google code در سایت وردپرسی وارد کرده بودم و تا حالا مشکلی نداشتم . و الان هم مجددا کد رو وارد می کنم قبول نمیکنه از طرفی هم از طریق حساب آنالیتیکسم هم قبول نمیکنه چیکار باید بکنم

  27/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چه پیامی به شما نمایش داده میشود؟
   بهترین راه برای ثبت سایت در گوگل وبمستر استفاده از روش آپلود فایل است. در این صورت شما هیچ وابستگی به ابزارهای جانبی ندارید و اطلاعات همیشه در دسترس شما خواهد بود.

   29/09/2018پاسخ...
   • content pars

    سلام و عرض ادب
    پیام Oops. Property not verified در صورتی که من کد ها رو قرار دادم و تا همین چند روز پیش دسترسی داشتم ولی الان به یک باره میگه که باید مجددا تایید هویت بشید و کد رو که قرار می دم مجدد همین پیام رو میده از طریق حساب انالیتیکسم هم که می خوام تایید هویت بشم باز هم قبول نمیکنه

    29/09/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     ممکن است گوگل به سایت شما دسترسی نداشته باشد. اگر از روش آپلود فایل استفاده کنید احتمال خطا حداقل خواهد بود و میتوان به درستی دلیل عدم تایید را مشخص نمود.

     30/09/2018
   • content pars

    من فایل html tag رو هم در کد تاییدیه گوگل در بخش افزونه yoast seo وارد کردم ولی متاسفانه قبول نمیکنه

    29/09/2018
    • Websima

     سلام
     وقتی که در تنظیمات افزونه yoast وارد میکنید نیازی نیست کل تگ را وارد کنید فقط بخشی که مربوط به کد گوگل است را در آن فیلد وارد کنید.

     30/09/2018
 • داود احمدی

  با سلام و احترام
  بنده چند روزه سایتمو معرفی کردم به گوگل . و صفحه ای که مربوط به سرچ کنسول هست بالا میاد. اما وقتی نو قسمت داشبورد میرم مینویسهNO DATA AVALABLE و همچنین توی قسمت CRAWL ERRORS مینویسهno data yet.please check back later . ضمنا من باید سایت مپ هم براش درست کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  10/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بعد از ثبت سایت در گوگل شما باید حداقل یک یا دو هفته صبر کنید تا اطلاعات جمع آوری شده و در این بخش ها به شما نمایش داده شود. پیشنهاد میکنم از پنل جدید گوگل وبمستر استفاده کنید زیرا اطلاعات آن سریعتر به روزرسانی میشود.

   11/09/2018پاسخ...
 • امید omidabedi839@gmail.com

  سلام از شما بابت تولید این همه محتوای ارزشمند سپاسگذارم.

  08/09/2018پاسخ...
 • پریسا حیدری پور

  سلام ممنون از مقاله خوبتون فقط من یک سوال دارم .اگر سایت رو ما تازه آورده باشیم بالا و هنوز مقالات کامل گذاشته نشده و جملات لورم ایپسون وجود داشته باشد هنوز داخل سایت آیا مشکلی ایجاد نمیکنه که بخوام به گوگل معرفیشون کنیم ؟یا گوگل رنک بد میده بهمون و زمانی که سایت کامل شد ما هر صفحه رو فیچ مینه دیگه اوکیه و مشکلی پیش نمیاد؟ از طرفی چقدر زمان میبره توی گوگل سایت ما ایندکس شود؟
  ممنون از گروه خوب وبسیما

  29/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تا زمانیکه اطلاعات اصلی سایت مثل صفحه اول، درباره ما، تماس با ما و چند محصول یا مقاله واقعی را در سایت وارد نکرده اید آن را به گوگل معرفی نکنید. در حالتی که سایت دارای محتوای بی معنی یا متن های لورم ایپسوم است گوگل قادر به درک موضوع سایت شما نبوده و ممکن است سایت شما را به اشتباه شناسایی کند.
   بعد از تکمیل اطلاعات ابزار گوگل وبمستر به شما کمک میکند که سرعت ایندکس اولیه سایت را افزایش دهید و معمولا بعد از یک یا دو روز گوگل صفحات مهم شما را ایندکس خواهد کرد.

   01/09/2018پاسخ...
   • پریسا حیدری پور

    خیلی ممنون از شما بزرگوار که با صبر و حوصله پاسخگو بودید

    01/09/2018
    • Websima

     خواهش میکنم. موفق و پیروز باشید

     01/09/2018
 • roza ahmadi

  راستی
  چون نمیشه زیاد مطالبمونو ایندکس کنیم به نظرتون چیکار کنیم که بتونیم ایندکس هامونو زیاد بفرستیم ؟

  27/08/2018پاسخ...
  • Websima

   بنظر میرسد که شما مفهوم سئو و ایندکس را به درستی درک نکرده اید. برای موفقیت در سئو شما باید محتوای ارزشمند و اختصاصی تولید کنید. تعداد صفحات کمکی به شما نمیکند و معمولا سایت های اینترنتی نیازی به ایندکس دستی صفحات زیاد ندارند. امکانات این ابزار برای 99 درصد سایت ها کفایت میکند. پس از مدتی که از فعالیت شما بگذرد ربات های گوگل به صورت اتوماتیک صفحات را ایندکس میکنند و دیگری نیازی به معرفی دستی ندارید.

   28/08/2018پاسخ...
   • roza ahmadi

    بله من هیج اطلاعی در این زمینه ها ندارم و تازه کارم میخوام یاد بگیرم به نظرتون برای مبتدی ها که تازه وارد این زمینه ها میشن برای شروع چه چیزهایی رو مطالعه کنن؟

    28/08/2018
 • roza ahmadi

  سلام من جند روزیه که سایت زدم دارم مطالب سایتمو ایندکس میکنم شنیدم میگن اگه زیاد ایندکس کنیم ا ظرف 3 روز ازطرف گوگل یه ایمیل 10 صفحه ای میاد برای دعوت به همکاری از این داستانا نمیدونم ولی حتی تازگیا یه پکیجی ام در این خصوص خریدم که با ایندکس کردن مطالب با همکاری در فروش با یه سایت میتونین کسب درامد کنین تو اون پکیج گفته هر چقدر زیاد ایندکس کنین درامدتون میره بالا و محصولات زیادی میفروشین
  نمیدونم ولی درگیرم ببینم میشه از این طریق کسب درامد کرد یا نه ولی اخه نمیشه که بیشتر از 7 تا در روز ایندکس کرد
  لطفا نظرتونو در این خصوص بدید که ایا صحت داره از طرف گوگل پیام 10 صفحه ای ظرف 3 روز بیاد جهت دعوت به کار؟

  27/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   چنین پیامی را تا حالا مشاهده نکردم و بعید میدونم که گوگل نیاز به نیروهای انسانی برای ایندکس صفحات داشته باشد. این ابزار برای افزایش سرعت ایندکس صفحات سایت شما طراحی شده و گوگل از عملکرد شما سودی نمیبرد در نتیجه هزینه ای نیز برای انجام این کار توسط شما پرداخت نخواهد کرد. بنظرم پیشنهادی که به شما دادند شبیه کلاه برداری هست.

   28/08/2018پاسخ...
 • سیدمحمود غفاری

  سلام از شما بابت تولید این همه محتوای ارزشمند سپاسگذارم.
  یک سوال داشتم من سایتم را در گوگل وبمستر با یک ایمیل ثبت کردم و برای دریافت امار انالیز و گوگل انالیتکس از ایمیل دیگری استفاده کرده ام ، ایا مشکلی بوجود نمی آید ؟ با توجه به اینکه اطلاعات در گوگل انالینیکس من هست ایا توصیه میکنید که مجددا برای همان ایمیلی که در وبمستر است گوگل انالیتیکس را فعال کنم ؟

  24/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این دو ابزار به صورت مستقل از هم کار میکنند و یکسان بودن ایمیل شما تاثیری در عملکرد آنها ندارد. البته اگر هردو با یک ایمیل ثبت شده باشند میتوانید در پنل گوگل آنالیتیکز اطلاعات مربوط به جستجوها در گوگل وبمستر را نیز دریافت کنید و آنالیز دقیق تری از رفتار کاربران داشته باشید.

   26/08/2018پاسخ...
   • سیدمحمود غفاری

    سلام بابت راهنمایی های شما سپاسگذارم
    ایا امکان تغییر ادرس ایمیل بدون از دست رفتن اطلاعات هست ؟ چون اگر بخواهم گوگل انالیتیکس رو عوض کنم اطلاعات اماری این مدت از دست میرود ، به نظر شما منطقیه که برای وبمستر این کار را انجام دهم؟

    26/08/2018
    • Websima

     شما میتونید بدون حذف ایمیل قبلی از بخش مدیریت کاربران برای هر آدرس ایمیل دیگری که خواستید دسترسی ایجاد کنید.

     26/08/2018
 • علیرضا احمدی

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت وب سیمایی های عزیز
  اخیرا امکان ثبت دامنه غیر از اکانت وب مستر امکان پذیر نیست و حتما باید وارد اکانتتون بشید و از طریق وب مستر دامنه ی مد نظرتون رو ثبت کنید . توی این تصویر هم میتونید ببینید که امکان ثبت دامنه به صورت مستقیم و بدون ثبت در وب مستر وجود نداره (***)

  از طرق لینک زیر اگر وارد اکانت gmail خودتون بشید میتونید ببینید که اخیرا امکان ثبت بدون ورود به وب مستر امکان پذیر نیست .
  https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

  با تشکراز وب سیمای های عزیز و مطالب خوب و آموزندتون

  21/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   از توجه و تذکر شما بی نهایت سپاس گزارم. حتما این مورد را در متن مقاله نیز اشاره خواهیم کرد.

   21/08/2018پاسخ...
 • sanaz farahani

  درود
  برای ورود به گوگل وبمستر که قبلا ثبت شده است چطور میشه وارد شد، ایمیلی که ثبت شده است فراموش شده و دسترسی ندارند.

  لطف می کنین راهنمایی کنین چطور دسترسی داشت؟

  21/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای این کار باید مجدد فرآیند تایید هویت و ثبت سایت در گوگل را با ایمیل جدید انجام دهید.

   22/07/2018پاسخ...
 • مهدی مرادپور

  سلام وقت بخیر
  بنده برخی از مقالات سایتم ایندکس نمیشن از طریق fetch as google اقدام کردم ولی بازم ایندکس نشد دسترسی robots.txt هم بررسی کردم مشکلی نداشت چطور میشه این مورد را حل کرد ؟
  با تشکر

  08/07/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   زمانیکه از طریق fetch as google درخواست خود را ارسال میکنید چه پیامی به شما نمایش داده میشود؟
   معمولا استفاده از این ابزار به معنی ایندکس لحظه ای صفحه نیست و ممکن است حتی تا 24 ساعت بعد برای ایندکس صفحه زمان لازم باشد.

   09/07/2018پاسخ...
   • مهدی مرادپور

    اخیرا این پیام را دریافت کردیم :

    Search Console has identified that your site is affected by 1 new Index coverage related issue. This means that Index coverage may be negatively affected in Google Search results. We encourage you to fix this issue.

    09/07/2018
    • Websima

     گوگل اعلام کرده که هنگام ایندکس کردن صفحات شما با مشکلی مواجه شده است که این مشکل میتواند بر سئو شما تاثیر منفی داشته باشد. برای بررسی باید به پنل جدید گوگل وبمستر خود وارد شده و در بخش index coverage صفحات اعلام شده را بررسی کنید.

     12/07/2018
   • مهدی مرادپور

    همچنین پیامی که گوگل داده بود مربوط به صفحات دیگری می شود مقاله مد نظر من که ایندکس نمیشود متا تگ نو ایندکس هم ندارد.
    با گذشت بیش از 24 ساعت هم اینکدس نشده ( ولی در بخش fetch as google زده Complete )

    09/07/2018
    • Websima

     میتونید آدرس این مقاله رو ارسال کنید؟

     12/07/2018
 • سید مرتضی میرشاهدهی

  سلام و وقت بخیر.
  من فرایند ثبت سایت را همانطور که شما توضیح دادید در گوگل وب مستر انجام دادم و فایل html را در ریشه سایت بارگزاری کردم ولی وقتی همانطور که شما گفتید : «از طریق مراجعه به آدرسی که جهت تایید هویت در اختیار شما قرار گرفته میتوانید از انجام صحیح این بخش مطمئن شوید» میخوام تست بگیرم به صفحه ی هدایت میشوم که مینویسد: «اتصال شما خصوصی نیست» و خطای حریم خصوصی و ناامنی میدهد. این به چه معناست و چگونه باید حل و رفع شود؟

  12/06/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر دقیقا همین عبارت به فارسی نمایش داده میشود این مورد به کدنویسی و یا تنظیمات سایت شما بستگی دارد. اگر عبارت انگلیسی نمایش داده میشود لطفا متن دقیق آن را ارسال کنید.

   13/06/2018پاسخ...
 • علی احمدی

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از سایت خوبتون

  سوال 1 : آیا سایتی که ساب دامین با مطالب بد از دید گوگل داره (مثلا محتوی کپی) روی دامنه اصلی تاثیر میزاره یا خیر.

  سوال 2 : ما یه ساب دامین با ویژگی بالا داریم و متاسفانه دامنه اصلیمون در نتایج جستجو ایندکس میشن ولی نتایج تقریبا تو صفحه 6 – 7 میان قبل از اینکه محتوی کپی تو ساب دامینمون بزاریم خیلی بهتر بود حدود 400 مطلب کپی روی ساب دامین داریم تحقیق کردیم و خوشبختانه پنالتی نشدیم

  الان چون ساب دامینو پاک کردیم اون 400 تا مطلبی که روش بوده تو نتایج جستوی گوگل هست و حذف نشده هنوز و ارور 404 میدن میخواستم ببینم اگر از قسمت removal url’s کلا سایتمون رو پاک کنیم (ساب دامین سایت) لینک های ساب دامین از نتایج جستجو حذف میشن یا خیر ؟
  به نظر شما چه کنیم که حذف بشن؟

  28/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- بله زیردامنه میتواند بر اعتبار و جایگاه سایت اصلی تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.
   2- اگر این صفحات در سایت اصلی معادلی دارند بهتر است به آدرس متناظر خود در سایت اصلی ریدایرکت 301 شوند در غیر اینصورت به طور کلی صفحات را حذف کرده و زیر دامنه خود را به وسیله فایل robots.txt در حالت disallow قرار دهید.
   استفاده از ابزار remove urls هم برای حالت دوم مناسب است و میتواند سرعت حذف شدن از ایندکس را افزایش دهد.

   28/04/2018پاسخ...
 • احسان خسروی فر

  با سلام مجدد
  بنده صفحاتی از سایت خودمان که گوگل اعلام کرده است به صفحه دارای خطا ارجاع داده شده است بررسی نمودم لینکی در رابطه با صفحه دارای خطا پیدا نکردم.

  22/04/2018پاسخ...
 • احسان خسروی فر

  سلام
  خدا قوت
  بنده امروز این پیام در کنسول دریافت کردم
  New Index coverage issue detected for site
  و در بخش خطاها متاسفانه ادرسی از صفحه سایت را نمایش می دهد که بنده در سایت ندارم و ایجاد نکرده ام.
  برای رفع خطا چه باید بکنم؟وچگونه گوگل این صفحه را پیدا کرده وقتی وجود ندارد؟
  چه کا

  18/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس این صفحات به چه صورت است؟ وقتی آن آدرس ها را باز میکنید چه چیزی نمایش داده میشود؟

   18/04/2018پاسخ...
   • احسان خسروی فر

    سلام دوست گرانقدر
    سپاس از پاسخگویی تیم وبسیما
    ***
    در صورتی که ما دسته یا فولدر all نداریم و ای دی 2453 کلا نداشتیم.
    ولی دسته product داریم.
    با تشکر

    20/04/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     احتمالا در بخشی از کدنویسی سایت شما خطایی وجود دارد که لینک های 404 ایجاد میکند. باید صفحاتی که این آدرس از آنها لینک شده است را بررسی کرده و در کدهای آنها جستجو کنید تا محل بروز خطا را شناسایی کنید.

     21/04/2018
   • احسان خسروی فر

    سلام و عرض ادب مجدد
    البته برخی صفحات نیز با ادرس های اشتباه وجود دارند که به خاطر اشتباه تایپی که یک سایت اسپم ایرانی ایجاد کرده بوجود امده اند این خطاها را چگونه حذف کنیم؟
    تشکر

    22/04/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     در این شرایط نیاز به انجام کار خاصی نیست ولی برای اطمینان بیشتر میتوانید از طریق فایل robots.txt یا ابزار remove urls در گوگل وبمستر این صفحات را حذف کنید.

     23/04/2018
 • دلاور دلاور

  سلام خسته نباشید
  من در تنطیمات وبمستر قسمت Site Errors پیغام خطای Access denied
  در تعداد 285 عدد را مانند موارد زیر را نشان میدهد لطفا جهت رفع مشکل راهنمایی کنید
  wp-content/uploads/2015/12/?MD
  wp-content/uploads/2014/05/?SA
  wp-content/uploads/revslider

  همچنین در ربات نیز موارد زیر نمایش داده میشود
  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

  15/04/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   به نظر میرسه این خطاها به دلیل سیستم مدیریت هاست شما باشه. از چه سیستمی در پنل مدیریت هاست شما استفاده شده؟
   پیشنهاد میکنم Directory Browsing را برای سایت ببندید.

   16/04/2018پاسخ...
   • دلاور دلاور

    من هاست لینوکس المان را از*** تهیه کردم
    چگونه Directory Browsing را ببندم؟
    آیا تاثیر منفی در سئو سایت دارد؟

    16/04/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     بله میتونه تاثیر منفی داشته باشه. اگر از وردپرس استفاده میکنید افزونه های امنیتی مثل itsecurity این امکان رو به شما میدن. اگر از سیستم دیگری استفاده میکنید با دستورات htaccess میتونید این دسترسی رو محدود کنید.

     16/04/2018
 • shahin safari

  سلام یادتون باشه مدتی پیش گفتم نمیتونم برای گوگل وب مستر دامنه اصلی قرار بدهم بازهم این مشکل را دارم برای سایت های دیگم این مشکلو ندارم ولی این اکانت تازه خالم درکانادا برام فعالش کرده این ارور رامیده اطمینان داشته باشید درست تایید کردم حسابم را Part of the process of setting a preferred domain is to verify that you own ***. Please verify ***/.

  07/03/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   باید هردو حالت www و بدون www را در گوگل وبمستر ثبت کنید. دامنه ای که اعلام کرده از طرف شما verify نشده است.

   08/03/2018پاسخ...
   • shahin safari

    سلام این کاراکردم نشود باز یکی از دامنه هام که تایید درست کارکرد دامنه ملی بود اول یکیش راتایید کردم بعد چند روز اون یکی اسم راهم تایید کردم درست کارکرد ایا راه حلی به نظر شمانیست ؟

    14/03/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     لطفا تصویری از پنل وبمستر خود و بخشی که قصد دارید دامنه اصلی را تعیین کنید ارسال نمایید.

     17/03/2018
 • مریم نوین تن

  سلام
  در صورتی که فایل موجود بر روی هاست پاک شود ایا می توان از کپی شده همان فایل که اسم دیگری دارد استفاده کرد یا فایل باید هم نام فایل قبلی باشد؟

  13/01/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر فایل شما حذف شود دسترسی شما به پنل گوگل وبمستر از دست خواهد رفت. در این شرایط باید دقیقا همان فایل با همان نام را بر روی هاست خود آپلود نمایید.

   16/01/2018پاسخ...
 • mosi land

  سلام درود عالی بود
  فقط یک سوال اگر فایلی که توی هاست اپلود کردم بعد پاک کنیم مشکلی داره ؟

  06/01/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله اگر فایل را حذف کنید تایید هویت شما هم از دست خواهد رفت.

   06/01/2018پاسخ...
 • حسین

  سلام . وقتتون بخیر
  من برای ثبت نام سایتم در گوگل وبمستر به مشکل برخوردم. زمانی که فاسل html رو آپلود میکنم و روی لینک تایید کلیک میکنم به جای نمایش محتوای فایل html وارد یه سایت ایرانی دیگه میشم. لطفا راهنمایی کنید

  30/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام حسین عزیز
   احتمالا سایت شما هک شده و کدهای مخرب بر روی آن قرار گرفته است. به سرعت سایت را پاکسازی کنید

   04/11/2017پاسخ...
 • آرش

  سلام
  برای ثبت سایت در وبمستر ، استفاده از Google Analytics و استفاده از ادورد (Google AdWords) برای تبلیغات و دیگر امکانات الان گوگل با دامنه های ir مشکلداره
  لطفا راهنمایی کنید به چه صورت میشه این مشکلات رو حل کرد تا از کل ابزار ها بشه استفاده کرد
  با سپاس

  18/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   راه حل قطعی برای این کار وجود نداره بخصوص برای ابزار google adwords. معمولا یک دامنه دیگه رو برای تبلیغات معرفی میکنن و از اونجا کاربران رو به سایت اصلی راهنمایی میکنن. برای گوگل آنالیتیکز مشکلات کمتر هست و سایت های زیادی در حال حاضر از خدمات اون استفاده میکنند.

   20/10/2017پاسخ...
 • تابناک

  سلام. ممنون از سایت خوبتان
  ثبت سایت رو در گوگل انجام دادم . چقدر طول میشکه که در نتایج ظاهر بشم ؟

  07/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر مشکلی در سایت شما نباشد نهایتا ۲۴ ساعت زمان خواهد برد.

   09/10/2017پاسخ...
 • s.a.f.n

  سلام چگونه کد مورد نظر رو که گوگل داده رو بر روی سایت آپلود کنم؟

  11/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام. باید به هاست دسترسی داشته باشید و از طریق cpanel یا directadmin این کار را انجام دهید.

   11/09/2017پاسخ...
 • حمید

  سلام خسته نباشید. من بعد از ثبت سایت در وبمستر فایل html رو دانلود نکردم. کد تایید هم برنداشتم بعد از انجام عملیات بالا چطور میتونم به فایل html و کد تایید سایتم دسترسی داشته باشم؟

  04/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   از بخش کاربران در پنل وبمستر میتونید دوباره کدها و فایل ها را مشاهده کنید.

   15/08/2017پاسخ...
 • اریا

  مرسی برای این سایت

  30/07/2017پاسخ...
 • س

  سلام ممنون از مطلبتون
  تنها ثبت سایت در گوگل وبمستر کافیه یا اگه در گوگل پلای هم ثبت بشه بهتره؟

  28/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این دو مورد از هم کاملا مجزا هستند. ثبت در شبکه های اجتماعی به تنهایی کاری انجام نمیده، باید در این شبکه ها فعال باشید

   30/07/2017پاسخ...
 • فرشاد

  ممنون ، مطلب مفیدی بود

  08/05/2017پاسخ...
 • hamrah movie

  سلام
  ممنون از آموزش خوبتون من خیلی استفاده کردم.

  06/05/2017پاسخ...
 • حامد

  با سلام سایت من تو سرچپگوگل میاد و مثلان اسم سایتمو میزنن تو سرچ گوگل میاره وای جلو اسمش تیتر یکی از پستامو میزنه ولی داخلش میرم همون صفحه اصلیه بنظرتون کجای کارم مشگل داره?

  31/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   احتمالا ایراداتی در قالب شما یا تنظیمات سایت وجود دارد

   04/04/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. اون کدی کن گوگل میدم و باید توی هدر سایت بذاریم، دقیقا در چه قسمتی از قالب باید باشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  23/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   توی قالب باید توی فایل header.php و قبل از بسته شدن تگ head بذارید.

   24/03/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. خدا قوت.
  ببخشید من چند روزی هستش که یک وبلاگی راه اندازی کردم. 30 پست هم داخلش ایجاد کردم. براش سایت مپ هم ساختم از سایت xml-sitemap .
  صفحات Submitted میشه ولی index نمیشه. میشه راهنمایی کنین مشکل کجاست ؟

  06/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس سایت هم میدادید بهتر میشد بررسی کرد. با استفاده از ابزار fetch as google میتونید سرعت ایندکس را بالا ببرید

   09/12/2016پاسخ...
 • جمشید

  سلام.من دو تا cms مختلف روی دامین دارم.که وردپرس رو در فولدر نصب دارم به این صورت domain.com/folder . آیا احتیاج هست این دامین رو هم به همین صورت به وبمستر معرفی کنم یا اینکه معرفی دامنه (domain.com) به تنهایی کافی هست؟ممنون

  05/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بستگی به خودتون داره، اگر دوست دارید که اطلاعات اون بخش رو بصورت مجزا داشته باشید میتونید در گوگل وبمستر ثبت کنید و آمار اختصاصی دریافت کنید

   05/10/2016پاسخ...
 • علی

  سلام من دو دامنه برای سایت خودم دارم ir و in البته آدرس سایت یکیه حالا من این دو دامنه را چطوری تو گوگل وبمستر ثبت کنم نمیدونم دقیقا کجای وبمستر تولز گوگل وارد کنم یکی از آدرس ها که آخرش با in تموم میشرو ثبت کردم ولی دقیقا نمیدونم کجای وبمستر تولز اون یکیو وارد کنم اگه آموزش کاملشو بزارید واقعا ممنون میشم
  با تشکر فراوان از شما

  18/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   همونطور که اولی رو ثبت کردید دومی رو هم ثبت کنید هیچ تفاوتی نمیکنه. به dashboard برید و گزینه add site رو بزنید

   21/09/2016پاسخ...
 • یاسین خرم روز

  با تشکر
  واقعا همیشه اومدم اینجا مشکلم حل شده ممنون از اینکه بدون هیچ چشم داشتی مشکلات مردم رو حل میکنید دمتون گرم
  جالب اینجا بود این مشکل به دو تا سایت به حساب خودشون سئو کار گفتم گفتند سایتتون مشکل اساسی داره باید اساسی روش کار کنیم ولی تا الان چند بار اومدم سایت شما مشکلم رو حل کردید انشالله که همیشه اینجور ادامه بدید
  با تشکر

  29/07/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد استفاده شما قرار گرفته

   31/07/2016پاسخ...
 • یاسین خرم روز

  با سلام م تشکر از سایت خوبتون
  مشکل در گوگل وبمستر دارم اگه ممکنه راهنمایی کنید
  1-قسمت سایت مپ سایتم اینجور نشون میده نوشته 81 sumited و 55 indexed این در صورتیکه من حداقل 200 تا صفحه دارم چرا 200 تا صفحه submit نشده و فقط 55 تا صفحه ایندکس شده؟
  عکس قسمت سایت مپ سایتم اینجوریه:
  ***
  2-قسمت fetch As google تو یه وبمستر دیگه ام مال سایت دیگه وقتی صفحه ای رو ثبت میکنم جلوش به رنگ سبز در میاد ولی داخل این وبمستر ولی لینک ثبت میکنم نارنجی میشه این بخاطر چیه؟؟
  شات از قسمت مربوطه :
  ***
  3- خیلی از قسمت های وبمستر تولز فعال نیست وقتی روش کلیک میکنم این اخطار میده :
  no data anavible
  شات قسمت مربوطه اینجوریه:
  ***
  اگه میشه راهنمایی کنید چرا اینجوریه امکان داره گوگل وبمستر تولز درست فعال نکرده باشم؟
  راه حل کار چیه؟

  24/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   جواب همه سوالات شما یک چیزه اون هم اینکه سایت شما بدون www در دسترس است ولی شما به www به گوگل معرفی کردید. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه کنید.

   25/07/2016پاسخ...
 • farnaz

  سلام.توگوکل وبمستربایدسایت روباhttp:// www .example.com یا http:// example من چون نمیدونستم کدوم روواردکنم هردوتاروبرای سایتم توگوگل وبمسترثبت کردم آیاواسه سایتم مشکلی پیش میاد؟

  21/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   باید هر دو را ثبت کرده و تعیین کنید کدام یک دامنه اصلی سایت شماست. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه کنید.

   23/04/2016پاسخ...
 • فرامرز

  ممنون

  17/01/2016پاسخ...
 • تلگرام کده

  ممنون از شما
  موفق باشید

  14/01/2016پاسخ...
 • وحیده

  با تشکر این مطلب برای من خیلی مفید واقع شد .

  29/11/2015پاسخ...
 • ستار

  سلام خیلی ممنون از کمک هاتون. فقط من با اینکه از اچ تی ام ال تگ هم استفاده کردم ولی اروری با این مضمون میده. موندم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

  19/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام، دقیقا چه اروری؟ اگر کد توی دیدگاه گذاشتید اتوماتیک حذف میشه و من ندیدمش

   21/11/2015پاسخ...
 • رضا

  مطالبتون خیلی عااااااالیه ممنون.

  16/11/2015پاسخ...
 • حسن

  مطلب خوب و کاربردی بود ..باتشکر

  16/11/2015پاسخ...
 • کامی‌کازی

  سلام
  یک مشکل بزرگ برای من پیش اومده. سایت من ابتدا یک صفحه استاتیک بود که سرور سایت مدت اجاره‌اش اردیبهشت ماه تموم شد و دیگه تمدید نکردم و سایت دان شد. حالا حدود یک ماهه که به یک سایت وردپرسی و سرور جدید انتقالش دادم.
  توی گوگل-وبمستر این سایت به‌همراه www ثبت شده بود که پس از انتقال سرور و تغییر سایت-مپ و باقی چیزها ایراد DNS میده. بعد من نسخه بدون www سایت رو هم ثبت کردم. اونجا ایراد DNS وجود نداره و حتا Fetch هم به راحتی انجام میده وتمامی تیک‌ها سبز هستن. اما در نسخه‌ای که www داره اخطار DNS میده و توی Fetch کردن هم ریدایکت میشه.
  Google couldn’t access your site because of a DNS error.

  بعد از گذشت یک ماه هم در جستجوی گوگل قابل شناسایی نیست. از سرور هم جویا شدم این جوابشون بود:
  «طبق بررسی انجام شده هیچ مشکلی در تنظیمات DNS هاست شما وجود ندارد (لینک به سایت intodns وصحت موارد مربوطه) از سوی دیگر این یکی از رایج ترین مشکلات گوگل وب مستر است و در برخی مواقع بدلیل مشکلاتی در روتینگ های بین المللی بات های گوگل امکان دسترسی به برخی هاست ها را ندارند. می توانید این مورد را از جستجو کردن متن خطا در سایت گوگل نیز بررسی فرمایید. متاسفانه این مشکل راه حل مشخصی ندارد زیرا مشخص نیست در زمان مراجعه روبات گوگل ، در چه بخشی از شبکه بین شما و گوگل مشکل وجود دارد.»

  واقعا نمیدونم باید چیکار کرد!

  23/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من یکبار با مشکل مشابهی روبرو شدم و هیچ راهی براش پیدا نکردم! تا اینکه در نهایت سرور رو عوض کردم و مشکل برطرف شد. اگر شما آدرس رو داده بودید بهتر میشد بررسی کرد و اینجوری ممکنه که اشتباهی کنم.
   بسته به میزان بازدید سایت میتونید استراتژی های مختلفی داشته باشید ولی در نهایت بهترین اونها تغییر سرور است و فقط قبلش باید مطمئن شید که مشکل از DNS است.
   چرا کلا از نسخه بدون www استفاده نمی کنید؟

   23/09/2015پاسخ...
 • علی

  میبخشید این کدی که داده شده رو دقیقا کجا باید کپی کرد

  22/07/2015پاسخ...
  • Websima

   چنتا روش مختلف هست. اگر میخواهید از کد استفاده کنید باید حتما در تگ head تمام صفحات سایت باشد و اگر از فایل باید در ریشه اصلی هاست بارگذاری شود.

   23/07/2015پاسخ...
 • محمد مرزاباد

  مرسی از شما … عالی

  11/04/2015پاسخ...
 • پخش تراکت

  خیلی خوب بود ممنون کلی به دردم خورد

  05/09/2014پاسخ...
 • نیما

  سلام
  سوالی دارم ازتون
  خواهشمندم با دقت بهش پاسخ بدید
  همونطور که میدونید گوگل برای یک سری امکانات خودش اهمیت قائل شده و استفاده از اونها رو در رنک سایتها در موتور جستجوش دخالت میده
  مثلا میزان محبوبیت در گوگل پلاس ، میزان شناخته بودن نویسنده در گوگل پلاس و…
  میخواستم بدونم آیا بوکمارک شدن ادرس سایت در گوگل بوکمارک تاثیری در رتبه صفحات ایندکس شده سایت در موتور جستجوی گوگل داره؟
  اصلا این گوگل بوکمارک هر تاثیری در سئو داره رو محبت کنید بگید
  و یک درخواستی هم دارم اینه که آیا گوگل مکانی رو تعبیه کرده تا صاحبان سایتها بدونند ادرس سایتشون چند بار توسط مردم بوکمارک شده؟
  ممنونم

  16/08/2014پاسخ...
 • علی

  ممنون ، بالاخره تونستم بسازمش !

  14/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم، حالا که موفق شدید در نگهداری و رسیدگی به سایت هم کوشا باشید و سعی کنید با استفاده از مقالات وبسیما بخش های مختلف وبمستر گوگل و امکانات هرکدام را به خوبی بشناسید.

   15/05/2014پاسخ...
 • ممو

  خیلی ممنون مطلب مفیدی بود

  05/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   05/03/2014پاسخ...
 • mahdi

  عالی بود

  11/02/2014پاسخ...
 • نوین درامد

  سلام چطور همه صفحات سایت رو در گوگل وبمستر تولز ثبت کنیم؟
  یا فقط صفحه اصلیو ثبت کنیم بقیه اطلاعات صفحات رو هم واکشی میکنه؟ و بقیه صفحات اصلا ثبت هم نمیشه؟!
  راهنماییم کنید
  ممنون از اموزشتون

  28/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، شما با ثبت صفحه اصلی سایت یا همون دامنه در واقع گوگل رو از سایر صفحات سایت هم مطلع میکنید و با توجه به لینک هایی که در صفحه هست سایر قسمت های ساخت شناخته میشه. البته اگر بخواید این پروسه سریعتر باشه میتونید مقاله “روش های افزایش سرعت ایندکس” رو در بلاگسیما مطالعه کنید.

   29/11/2013پاسخ...
 • عرفان

  با با بهتر از این نمیشه….

  عالی بود………………

  11/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   با تشکر از نظر شما، خوشحالیم که بدرد شما خورده.

   11/11/2013پاسخ...
 • علی

  عاللللللللللللللللللییییییییییی

  01/10/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟