22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر

ثبت سایت درگوگل

یکی از مهمترین اقدامات پس از طراحی و راه اندازی، معرفی و ثبت سایت در گوگل است. برای جذب بازدیدکننده از طریق گوگل قبل از هر چیز باید صفحات شما در گوگل ایندکس شوند. برای یک سایت که به تازگی راه اندازی شده است جلب توجه گوگل و ربات های آن میتواند زمان زیادی را طلب کند. در این مقاله قصد داریم دو روش اصلی و مهم برای ثبت سایت در گوگل را به شما معرفی کنیم. اگر هنوز با مفهوم سئو آشنا نشده اید پیشنهاد میکنیم مقاله سئو چیست را مطالعه کنید.

آموزش ثبت سایت در گوگل

آموزش تمام روش های ثبت سایت در گوگل وبمستر

در این بخش ویدیویی کوتاه از مراحل ثبت و معرفی سایت در گوگل تهیه کرده ایم تا مراحل انجام کار و نکات مربوط به این فرآیند را به صورت کامل به شما آموزش دهیم. این ویدیو بریده ای از کارگاه آموزش گوگل وبمستر است که به صورت حضوری توسط آکادمی وبسیما برگزار میگردد.

ثبت آدرس دامنه در گوگل

اصلی ترین روش برای ثبت سایت در گوگل از طریق صفحه ای است که گوگل مخصوص این کار در نظر گرفته و شما بدون اتلاف وقت یا هرگونه اطلاعات جانبی میتوانید آدرس سایت خود را به گوگل معرفی کرده و درخواست ارسال ربات های خزنده و ایندکس آن را به گوگل بدهید. لینک صفحه : ثبت سایت در گوگل

ثبت سایت در گوگل

معرفی آدرس سایت تازه تاسیس به گوگل

ثبت سایت در گوگل به این روش معمولا برای سایت های تازه تاسیس پیشنهاد میشود و به تنهایی نمیتواند تاثیر بالایی بر سئو سایت شما داشته باشد. اگر مدتی از راه اندازی سایت شما میگذرد و صفحات ایندکس شده ای در گوگل دارید، دیگر نیازی به انجام این کار نیست و بهتر است مستقیما به مرحله بعدی ثبت سایت در گوگل بروید.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

روش دوم که بسیار مهم و کاربردی نیز می باشد ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز است. استفاده از این ابزار رایگان امکانات و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که در حال حاضر برای سئو هر سایتی ضروری می باشد.

گوگل وبمستر تولز چیست؟

گوگل وبمستر تولز مجموعه ای از ابزارهای رایگان سئو است که توسط سایت گوگل و برای استفاده وبمستران طراحی شده است. اطلاعاتی مانند میزان سلامت سایت، تعداد صفحات ایندکس شده، کلمات کلیدی ورودی به سایت، ثبت سایت در گوگل، معرفی نقشه سایت و … همگی از طریق پنل مدیریت وبمستر گوگل در دسترس شما خواهند بود. ولی مهمترین کاربرد این ابزار در شرایط ویژه و مشکلات است که بسیار به شما کمک خواهد کرد. بطور مثال در صورت جریمه شدن سایت شما، گوگل از همین طریق به شما اطلاع خواهد داد و یا متخصص سئو شما امکان بررسی وضعیت را خواهد داشت.

ثبت سایت در گوگل وبمستر

معرفی سایت به گوگل از طریق وبمستر

برای شروع کار به صفحه اصلی وبمستر گوگل رفته و با یک اکانت Gmail به آن وارد شوید. در اینجا با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. آدرس سایت خود را را در نوار پایین صفحه وارد کرده و بر روی دکمه “ADD A SITE” کلیک کنید.

وبمستر گوگل

در این مرحله شما باید هویت خود را بعنوان صاحب اصلی سایت تایید کنید. ثبت سایت در گوگل و تایید هویت از چند روش قابل انجام است که مهمترین آنها دانلود فایل از وبمستر گوگل است. مطابق با تصویر زیر شما باید فایل مورد نظر را از وبمستر دانلود کرده و برروی هاست خود و در ریشه اصلی آپلود کنید. از طریق مراجعه به آدرسی که جهت تایید هویت در اختیار شما قرار گرفته میتوانید از انجام صحیح این بخش مطمئن شوید. در نهایت با فشردن دکمه Verify و در صورت انجام صحیح مراحل با پیامی مبنی بر معرفی سایت به گوگل مواجه خواهید شد و از این به بعد به کلیه امکانات وبمستر دسترسی خواهید داشت. شما نباید حتی بعد از تایید هویت این فایل را از روی سایت خود پاک کنید.

تایید هویت در وبمستر گوگل و معرفی سایت به گوگل

استفاده از HTML Tag برای ثبت سایت در گوگل

اگر به هردلیل شما دسترسی به سرور یا هاست خود ندارید یا امکان آپلود فایل برای شما فراهم نیست دو راه دیگر وجود دارد که میتواند در ثبت سایت در گوگل به شما کمک کند.
بر روی تب “Alternate methods” کلیک کرده و دایره کنار گزینه HTML tag را انتخاب کنید. در این بخش یک خط کد HTML به شما داده خواهد شد که باید آن را در هدر سایت خود و قبل از بسته شدن دستور قرار دهید. پس از قرار گرفتن این کد در فایل هدر سایت شما و فشردن دکمه Verify کار ثبت سایت در گوگل به پایان رسیده و دسترسی به امکانات برای شما باز خواهد شد.

ثبت سایت با HTML tag

استفاده از Google Analytics برای معرفی سایت به گوگل

روش دیگری که بسیار ساده نیز می باشد استفاده از اکانت گوگل آنالینیکز برای ثبت سایت در گوگل و تایید هویت شماست. اگر از آمارگیر گوگل آنالیتیکز برای سایت خود استفاده میکنید و کد مربوط به آن در سایت شما قرار دارد میتواند با انتخاب گزینه Google Analytics و فشردن دکمه Verify خیلی سریع هویت خود را تایید کنید. البته تنها در صورتی ثبت سایت در گوگل وبمستر انجام میشود که اکانت آنالیتیکز خود را نیز با همین آدرس Gmail ساخته باشید.

ثبت سایت در گوگل وبمستر بوسیله آنالیتیکز

در این مرحله شما کار ثبت سایت در گوگل و تایید هویت را به خوبی انجام داده اید، مهمترین مراحل بعد از این کار تعیین دامنه اصلی سایت و معرفی نقشه سایت به گوگل خواهند بود. وبمستر گوگل امکانات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که در مقالات آینده بصورت کامل به شما معرفی خواهیم کرد.

پس از ثبت سایت در گوگل چه کاری انجام دهیم؟

معرفی سایت به گوگل اولین قدم شما در مدیریت آن خواهد بود. از اینجا به بعد ابزار گوگل وبمستر امکانات بسیاری برای بهبود وضعیت سئو و نظارت بر عملکرد آن در اختیار شما قرار میدهد. یکی از ابزارهای کارآمد در این پنل Fetch as Google است که به شما اجازه میدهد سایر صفحات سایت را نیز به گوگل معرفی کرده و سرعت ایندکس آنها را افزایش دهید.

شما میتوانید از ابزار Fetch as Google برای معرفی ۵۰۰ صفحه از سایت خود در ماه استفاده نمایید. با این کار ربات های گوگل به سرعت صفحات شما را بررسی و ایندکس خواهند کرد. علاوه برآن میتوانید با معرفی نقشه سایت خود به گوگل تمامی صفحات مهم سایت را به صورت یک فایل XML در اختیار گوگل قرار دهید تا زمان مراجعه به سایت شما بداند که دقیقا کدام صفحات جدید هستند و یا نیاز به بررسی مجدد دارند.

Review: 4.46 - "آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر" by , written on 10/12/2017

جلب توجه گوگل میتواند زمان زیادی را طلب کند. در این مقاله دو روش اصلی و مهم برای ثبت سایت در گوگل را به شما معرفی کنیم.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
63
 • shahin safari

  سلام یادتون باشه مدتی پیش گفتم نمیتونم برای گوگل وب مستر دامنه اصلی قرار بدهم بازهم این مشکل را دارم برای سایت های دیگم این مشکلو ندارم ولی این اکانت تازه خالم درکانادا برام فعالش کرده این ارور رامیده اطمینان داشته باشید درست تایید کردم حسابم را Part of the process of setting a preferred domain is to verify that you own ***. Please verify ***/.

  07/03/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   باید هردو حالت www و بدون www را در گوگل وبمستر ثبت کنید. دامنه ای که اعلام کرده از طرف شما verify نشده است.

   08/03/2018پاسخ...
   • shahin safari

    سلام این کاراکردم نشود باز یکی از دامنه هام که تایید درست کارکرد دامنه ملی بود اول یکیش راتایید کردم بعد چند روز اون یکی اسم راهم تایید کردم درست کارکرد ایا راه حلی به نظر شمانیست ؟

    14/03/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     لطفا تصویری از پنل وبمستر خود و بخشی که قصد دارید دامنه اصلی را تعیین کنید ارسال نمایید.

     17/03/2018
 • مریم نوین تن

  سلام
  در صورتی که فایل موجود بر روی هاست پاک شود ایا می توان از کپی شده همان فایل که اسم دیگری دارد استفاده کرد یا فایل باید هم نام فایل قبلی باشد؟

  13/01/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر فایل شما حذف شود دسترسی شما به پنل گوگل وبمستر از دست خواهد رفت. در این شرایط باید دقیقا همان فایل با همان نام را بر روی هاست خود آپلود نمایید.

   16/01/2018پاسخ...
 • mosi land

  سلام درود عالی بود
  فقط یک سوال اگر فایلی که توی هاست اپلود کردم بعد پاک کنیم مشکلی داره ؟

  06/01/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله اگر فایل را حذف کنید تایید هویت شما هم از دست خواهد رفت.

   06/01/2018پاسخ...
 • حسین

  سلام . وقتتون بخیر
  من برای ثبت نام سایتم در گوگل وبمستر به مشکل برخوردم. زمانی که فاسل html رو آپلود میکنم و روی لینک تایید کلیک میکنم به جای نمایش محتوای فایل html وارد یه سایت ایرانی دیگه میشم. لطفا راهنمایی کنید

  30/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام حسین عزیز
   احتمالا سایت شما هک شده و کدهای مخرب بر روی آن قرار گرفته است. به سرعت سایت را پاکسازی کنید

   04/11/2017پاسخ...
 • آرش

  سلام
  برای ثبت سایت در وبمستر ، استفاده از Google Analytics و استفاده از ادورد (Google AdWords) برای تبلیغات و دیگر امکانات الان گوگل با دامنه های ir مشکلداره
  لطفا راهنمایی کنید به چه صورت میشه این مشکلات رو حل کرد تا از کل ابزار ها بشه استفاده کرد
  با سپاس

  18/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   راه حل قطعی برای این کار وجود نداره بخصوص برای ابزار google adwords. معمولا یک دامنه دیگه رو برای تبلیغات معرفی میکنن و از اونجا کاربران رو به سایت اصلی راهنمایی میکنن. برای گوگل آنالیتیکز مشکلات کمتر هست و سایت های زیادی در حال حاضر از خدمات اون استفاده میکنند.

   20/10/2017پاسخ...
 • تابناک

  سلام. ممنون از سایت خوبتان
  ثبت سایت رو در گوگل انجام دادم . چقدر طول میشکه که در نتایج ظاهر بشم ؟

  07/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر مشکلی در سایت شما نباشد نهایتا ۲۴ ساعت زمان خواهد برد.

   09/10/2017پاسخ...
 • s.a.f.n

  سلام چگونه کد مورد نظر رو که گوگل داده رو بر روی سایت آپلود کنم؟

  11/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام. باید به هاست دسترسی داشته باشید و از طریق cpanel یا directadmin این کار را انجام دهید.

   11/09/2017پاسخ...
 • حمید

  سلام خسته نباشید. من بعد از ثبت سایت در وبمستر فایل html رو دانلود نکردم. کد تایید هم برنداشتم بعد از انجام عملیات بالا چطور میتونم به فایل html و کد تایید سایتم دسترسی داشته باشم؟

  04/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   از بخش کاربران در پنل وبمستر میتونید دوباره کدها و فایل ها را مشاهده کنید.

   15/08/2017پاسخ...
 • اریا

  مرسی برای این سایت

  30/07/2017پاسخ...
 • س

  سلام ممنون از مطلبتون
  تنها ثبت سایت در گوگل وبمستر کافیه یا اگه در گوگل پلای هم ثبت بشه بهتره؟

  28/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این دو مورد از هم کاملا مجزا هستند. ثبت در شبکه های اجتماعی به تنهایی کاری انجام نمیده، باید در این شبکه ها فعال باشید

   30/07/2017پاسخ...
 • فرشاد

  ممنون ، مطلب مفیدی بود

  08/05/2017پاسخ...
 • hamrah movie

  سلام
  ممنون از آموزش خوبتون من خیلی استفاده کردم.

  06/05/2017پاسخ...
 • حامد

  با سلام سایت من تو سرچپگوگل میاد و مثلان اسم سایتمو میزنن تو سرچ گوگل میاره وای جلو اسمش تیتر یکی از پستامو میزنه ولی داخلش میرم همون صفحه اصلیه بنظرتون کجای کارم مشگل داره?

  31/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   احتمالا ایراداتی در قالب شما یا تنظیمات سایت وجود دارد

   04/04/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. اون کدی کن گوگل میدم و باید توی هدر سایت بذاریم، دقیقا در چه قسمتی از قالب باید باشه؟ لطفا راهنمایی کنید

  23/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   توی قالب باید توی فایل header.php و قبل از بسته شدن تگ head بذارید.

   24/03/2017پاسخ...
 • محمد

  سلام. خدا قوت.
  ببخشید من چند روزی هستش که یک وبلاگی راه اندازی کردم. 30 پست هم داخلش ایجاد کردم. براش سایت مپ هم ساختم از سایت xml-sitemap .
  صفحات Submitted میشه ولی index نمیشه. میشه راهنمایی کنین مشکل کجاست ؟

  06/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس سایت هم میدادید بهتر میشد بررسی کرد. با استفاده از ابزار fetch as google میتونید سرعت ایندکس را بالا ببرید

   09/12/2016پاسخ...
 • جمشید

  سلام.من دو تا cms مختلف روی دامین دارم.که وردپرس رو در فولدر نصب دارم به این صورت domain.com/folder . آیا احتیاج هست این دامین رو هم به همین صورت به وبمستر معرفی کنم یا اینکه معرفی دامنه (domain.com) به تنهایی کافی هست؟ممنون

  05/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بستگی به خودتون داره، اگر دوست دارید که اطلاعات اون بخش رو بصورت مجزا داشته باشید میتونید در گوگل وبمستر ثبت کنید و آمار اختصاصی دریافت کنید

   05/10/2016پاسخ...
 • علی

  سلام من دو دامنه برای سایت خودم دارم ir و in البته آدرس سایت یکیه حالا من این دو دامنه را چطوری تو گوگل وبمستر ثبت کنم نمیدونم دقیقا کجای وبمستر تولز گوگل وارد کنم یکی از آدرس ها که آخرش با in تموم میشرو ثبت کردم ولی دقیقا نمیدونم کجای وبمستر تولز اون یکیو وارد کنم اگه آموزش کاملشو بزارید واقعا ممنون میشم
  با تشکر فراوان از شما

  18/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   همونطور که اولی رو ثبت کردید دومی رو هم ثبت کنید هیچ تفاوتی نمیکنه. به dashboard برید و گزینه add site رو بزنید

   21/09/2016پاسخ...
 • یاسین خرم روز

  با تشکر
  واقعا همیشه اومدم اینجا مشکلم حل شده ممنون از اینکه بدون هیچ چشم داشتی مشکلات مردم رو حل میکنید دمتون گرم
  جالب اینجا بود این مشکل به دو تا سایت به حساب خودشون سئو کار گفتم گفتند سایتتون مشکل اساسی داره باید اساسی روش کار کنیم ولی تا الان چند بار اومدم سایت شما مشکلم رو حل کردید انشالله که همیشه اینجور ادامه بدید
  با تشکر

  29/07/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد استفاده شما قرار گرفته

   31/07/2016پاسخ...
 • یاسین خرم روز

  با سلام م تشکر از سایت خوبتون
  مشکل در گوگل وبمستر دارم اگه ممکنه راهنمایی کنید
  1-قسمت سایت مپ سایتم اینجور نشون میده نوشته 81 sumited و 55 indexed این در صورتیکه من حداقل 200 تا صفحه دارم چرا 200 تا صفحه submit نشده و فقط 55 تا صفحه ایندکس شده؟
  عکس قسمت سایت مپ سایتم اینجوریه:
  ***
  2-قسمت fetch As google تو یه وبمستر دیگه ام مال سایت دیگه وقتی صفحه ای رو ثبت میکنم جلوش به رنگ سبز در میاد ولی داخل این وبمستر ولی لینک ثبت میکنم نارنجی میشه این بخاطر چیه؟؟
  شات از قسمت مربوطه :
  ***
  3- خیلی از قسمت های وبمستر تولز فعال نیست وقتی روش کلیک میکنم این اخطار میده :
  no data anavible
  شات قسمت مربوطه اینجوریه:
  ***
  اگه میشه راهنمایی کنید چرا اینجوریه امکان داره گوگل وبمستر تولز درست فعال نکرده باشم؟
  راه حل کار چیه؟

  24/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   جواب همه سوالات شما یک چیزه اون هم اینکه سایت شما بدون www در دسترس است ولی شما به www به گوگل معرفی کردید. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه کنید.

   25/07/2016پاسخ...
 • farnaz

  سلام.توگوکل وبمستربایدسایت روباhttp:// www .example.com یا http:// example من چون نمیدونستم کدوم روواردکنم هردوتاروبرای سایتم توگوگل وبمسترثبت کردم آیاواسه سایتم مشکلی پیش میاد؟

  21/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   باید هر دو را ثبت کرده و تعیین کنید کدام یک دامنه اصلی سایت شماست. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت را مطالعه کنید.

   23/04/2016پاسخ...
 • فرامرز

  ممنون

  17/01/2016پاسخ...
 • تلگرام کده

  ممنون از شما
  موفق باشید

  14/01/2016پاسخ...
 • وحیده

  با تشکر این مطلب برای من خیلی مفید واقع شد .

  29/11/2015پاسخ...
 • ستار

  سلام خیلی ممنون از کمک هاتون. فقط من با اینکه از اچ تی ام ال تگ هم استفاده کردم ولی اروری با این مضمون میده. موندم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

  19/11/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام، دقیقا چه اروری؟ اگر کد توی دیدگاه گذاشتید اتوماتیک حذف میشه و من ندیدمش

   21/11/2015پاسخ...
 • رضا

  مطالبتون خیلی عااااااالیه ممنون.

  16/11/2015پاسخ...
 • حسن

  مطلب خوب و کاربردی بود ..باتشکر

  16/11/2015پاسخ...
 • کامی‌کازی

  سلام
  یک مشکل بزرگ برای من پیش اومده. سایت من ابتدا یک صفحه استاتیک بود که سرور سایت مدت اجاره‌اش اردیبهشت ماه تموم شد و دیگه تمدید نکردم و سایت دان شد. حالا حدود یک ماهه که به یک سایت وردپرسی و سرور جدید انتقالش دادم.
  توی گوگل-وبمستر این سایت به‌همراه www ثبت شده بود که پس از انتقال سرور و تغییر سایت-مپ و باقی چیزها ایراد DNS میده. بعد من نسخه بدون www سایت رو هم ثبت کردم. اونجا ایراد DNS وجود نداره و حتا Fetch هم به راحتی انجام میده وتمامی تیک‌ها سبز هستن. اما در نسخه‌ای که www داره اخطار DNS میده و توی Fetch کردن هم ریدایکت میشه.
  Google couldn’t access your site because of a DNS error.

  بعد از گذشت یک ماه هم در جستجوی گوگل قابل شناسایی نیست. از سرور هم جویا شدم این جوابشون بود:
  «طبق بررسی انجام شده هیچ مشکلی در تنظیمات DNS هاست شما وجود ندارد (لینک به سایت intodns وصحت موارد مربوطه) از سوی دیگر این یکی از رایج ترین مشکلات گوگل وب مستر است و در برخی مواقع بدلیل مشکلاتی در روتینگ های بین المللی بات های گوگل امکان دسترسی به برخی هاست ها را ندارند. می توانید این مورد را از جستجو کردن متن خطا در سایت گوگل نیز بررسی فرمایید. متاسفانه این مشکل راه حل مشخصی ندارد زیرا مشخص نیست در زمان مراجعه روبات گوگل ، در چه بخشی از شبکه بین شما و گوگل مشکل وجود دارد.»

  واقعا نمیدونم باید چیکار کرد!

  23/09/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   من یکبار با مشکل مشابهی روبرو شدم و هیچ راهی براش پیدا نکردم! تا اینکه در نهایت سرور رو عوض کردم و مشکل برطرف شد. اگر شما آدرس رو داده بودید بهتر میشد بررسی کرد و اینجوری ممکنه که اشتباهی کنم.
   بسته به میزان بازدید سایت میتونید استراتژی های مختلفی داشته باشید ولی در نهایت بهترین اونها تغییر سرور است و فقط قبلش باید مطمئن شید که مشکل از DNS است.
   چرا کلا از نسخه بدون www استفاده نمی کنید؟

   23/09/2015پاسخ...
 • علی

  میبخشید این کدی که داده شده رو دقیقا کجا باید کپی کرد

  22/07/2015پاسخ...
  • Websima

   چنتا روش مختلف هست. اگر میخواهید از کد استفاده کنید باید حتما در تگ head تمام صفحات سایت باشد و اگر از فایل باید در ریشه اصلی هاست بارگذاری شود.

   23/07/2015پاسخ...
 • محمد مرزاباد

  مرسی از شما … عالی

  11/04/2015پاسخ...
 • پخش تراکت

  خیلی خوب بود ممنون کلی به دردم خورد

  05/09/2014پاسخ...
 • نیما

  سلام
  سوالی دارم ازتون
  خواهشمندم با دقت بهش پاسخ بدید
  همونطور که میدونید گوگل برای یک سری امکانات خودش اهمیت قائل شده و استفاده از اونها رو در رنک سایتها در موتور جستجوش دخالت میده
  مثلا میزان محبوبیت در گوگل پلاس ، میزان شناخته بودن نویسنده در گوگل پلاس و…
  میخواستم بدونم آیا بوکمارک شدن ادرس سایت در گوگل بوکمارک تاثیری در رتبه صفحات ایندکس شده سایت در موتور جستجوی گوگل داره؟
  اصلا این گوگل بوکمارک هر تاثیری در سئو داره رو محبت کنید بگید
  و یک درخواستی هم دارم اینه که آیا گوگل مکانی رو تعبیه کرده تا صاحبان سایتها بدونند ادرس سایتشون چند بار توسط مردم بوکمارک شده؟
  ممنونم

  16/08/2014پاسخ...
 • علی

  ممنون ، بالاخره تونستم بسازمش !

  14/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم، حالا که موفق شدید در نگهداری و رسیدگی به سایت هم کوشا باشید و سعی کنید با استفاده از مقالات وبسیما بخش های مختلف وبمستر گوگل و امکانات هرکدام را به خوبی بشناسید.

   15/05/2014پاسخ...
 • ممو

  خیلی ممنون مطلب مفیدی بود

  05/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   05/03/2014پاسخ...
 • mahdi

  عالی بود

  11/02/2014پاسخ...
 • نوین درامد

  سلام چطور همه صفحات سایت رو در گوگل وبمستر تولز ثبت کنیم؟
  یا فقط صفحه اصلیو ثبت کنیم بقیه اطلاعات صفحات رو هم واکشی میکنه؟ و بقیه صفحات اصلا ثبت هم نمیشه؟!
  راهنماییم کنید
  ممنون از اموزشتون

  28/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، شما با ثبت صفحه اصلی سایت یا همون دامنه در واقع گوگل رو از سایر صفحات سایت هم مطلع میکنید و با توجه به لینک هایی که در صفحه هست سایر قسمت های ساخت شناخته میشه. البته اگر بخواید این پروسه سریعتر باشه میتونید مقاله “روش های افزایش سرعت ایندکس” رو در بلاگسیما مطالعه کنید.

   29/11/2013پاسخ...
 • عرفان

  با با بهتر از این نمیشه….

  عالی بود………………

  11/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   با تشکر از نظر شما، خوشحالیم که بدرد شما خورده.

   11/11/2013پاسخ...
 • علی

  عاللللللللللللللللللییییییییییی

  01/10/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟