74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
خلاقیت در تبلیغات محیطی

خلاقیت در تبلیغات محیطی

استفاده از خلاقیت در تبلیغات محیطی

خلاقیت چیست؟! تاثیر خلاقیت بر تبلیغات محیطی چیست؟ آیا واقعا می توان در تجارت امروز به خلاقیت تکیه کرد؟ اینها سوالاتی هستند که حتی پرسیدن آنها نیز نیاز به نگاهی خلاقانه دارد. اگر شما بدقت و با نگرشی بدون محدودیت و چند بعدی به مسائل و مشکلات تجارت و تبلیغات محیطی خود نگاه کنید، همواره می توانید با تکیه بر خلاقیت و نوگرایی ضمن ایجاد پله‌هایی برای ترقی و تجلی این نوع نگرش احتمال موفقیت خود را به شکل فزاینده‌ای افزایش دهید.

برای ایده پرازی و طراحی تبلیغات محیطی خلاقانه اعضای اتاق فکر شرکت وبسیما با توجه به نیازها و مشکلات مشاغل و تجارت‌های مختلف به ارائه راهکارهایی می پردازند که می تواند تجارت شما را یک شبه و با کمترین هزینه متحول کند. نگاه خلاقانه با اندکی شهامت و اعتماد به نفس همیشه شما را با نتایجی متحیر کننده روبرو خواهد کرد.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی یا همان تبلیغات شهری یکی از اثرگذارترین روشها برای تجارت‌های محلی بشمار میروند، تبلیغات محیطی شامل نصب بنر، بیلبورد و یا حتی تراکت‌های دیواری یا هر روش دیگری برای جلب توجه عابران در کوچه و خیابان میشود. هزینه تبلیغات محیطی در مواردی بسیار سنگین بوده و تجارت‌های محلی و کوچک توان انجام آنرا ندارند. ولی شما میتوانید با استفاده از خلاقیت، هزینه تبلیغات محیطی خود را تا حد زیادی کاهش داده و اثرگذاری آن را افزایش دهید. (50 نمونه تبلیغات محیطی خلاقانه)

تبلیغات محیطی خلاقانه یک واحد تجاری تازه تاسیس در کوچه فرعی

شما پس از رفع موانع و دردسرهای رایج در راه اندازی یک کسب و کار جدید و با قبول تمامی هزینه‌های سنگین اجاره مکان مناسب و … ، موفق به راه اندازی تجارت خود می شوید. از شور و اشتیاق شروع یک تجارت و آرزوهای بزرگ آن که بگذریم، متاسفانه معمولا کف گیر به ته دیگ خورده و دیگر توانی برای تحمل هزینه‌های گزاف تبلیغاتی از جمله تبلیغات محیطی نخواهید داشت. این نقطه همان نقطه‌ی شروع شکست است. چرا که ما عادت کرده‌ایم که به جای استفاده از خلاقیت به سراغ آسان ترین و پر هزینه ترین راه‌ها برویم و متاسفانه بازخورد مناسبی از تبلیغات شهری معمول هم نخواهیم داشت و در پایان حاصلی جز حسرت سرمایه‌های نداشته و پشتوانه مالی بی پایان برای شما باقی نمی ماند.

استفاده از چشم های بادکنکی در یک نمونه تبلیغات محیطی!

چشم از دوران کهن یکی از تاثیر گذارترین تصاویر از دیدگاه بشر بوده است. تصویر چشم همواره تفکر انسان را به چالش می کشد و انسان به صورت ناخودآگاه مسیر نگاه را دنبال میکند، جهت نگاه کردن چشم‌ها دقیقا مانند اشاره مستقیم با انگشت به صورت ناخودآگاه توجه شما را به محل مورد نظر جلب می کند. در این روش تبلیغات محیطی نیز ما با توجه به تمامی این نکات و با بررسی روش های عملی و خلاقانه موفق به طراحی این تکنیک شده ایم.

مواد لازم جهت یک نمونه  تبلیغات محیطی کم هزینه و تاثیرگذار:

 • قلم و کاغذ
 • بادکنک گرد یا توپ سبک بادی به مقدار لازم
 • تصویر عنبیه چشم پرینت شده بر روی کاغذ پشت چسب دار در سایز مناسب
 • نخ کتان
 • چسب شیشه ای
 • تعدادی درخت در اطراف محل مورد نظر

ابتدا نقشه ای از محل مورد نظر برای تبلیغات محیطی و خیابان های اطراف آن ترسیم کنید، مانند تصویر زیر، تا مکان قرارگیری چشم ها و تعداد مورد نیاز برای شما مشخص شود.

نقشه محل تبلیغات محیطی را ترسیم می کنیم

نقشه محل تبلیغات محیطی را ترسیم می کنیم

سپس محل و جهت قرارگیری چشم ها را مشخص می کنیم

محل و جهت قرارگیری چشم ها در نمونه تبلیغات محیطی

محل و جهت قرارگیری چشم ها در نمونه تبلیغات محیطی

کار ساخت چشم ها را برای تبلیغات محیطی خود آغاز میکنیم. ابتدا توپ و یا بادکنک را باد میکنیم سپس تصویر عنبیه چشمی که قبلا بر روی کاغذ پشت چسبدار پرینت گرفته ایم در محل مناسب می چسبانیم. پیشنهاد می کنیم تصویر را بر روب دهانه بادکنک یا توپ بچسبانید تا به دوام آن کمک کند و مانع خروج هوا شود.(می توانید تصویر با کیفیت بالای عنبیه چشم را از اینجا دانلود کنید.) در تصویر زیر میتوانید نمونه شبیه سازی شده چشم تبلیغاتی را مشاهده نمایید.

نمونه شبیه سازی شده چشم برای تبلیغات محیطی

نمونه شبیه سازی شده چشم برای تبلیغات محیطی

حالا می توانید بادکنک ها را با نخ کتان و چسب در محل مناسب بر روی درخت نصب کنید. دقت کنید که جهت چشم ها درست باشد، برای اینکار پیشنهاد می شود از دو یا سه اتصال استفاده کنید. ضمنا مراقب درختان نیز باشید. بهتر است عملیات نصب را در نیمه شب انجام دهید تا کمپین تبلیغاتی نا متعارف شما از صبح روز بعد آغاز شود.

نمونه شبیه سازی شده محل قرارگیری چشم ها روی درخت

نمونه شبیه سازی شده محل قرارگیری چشم ها روی درخت

خیلی سخت نبود ولی کار شما از فردا آغاز می شود،قدر مشتریان را بدانید و سعی کنید نهایت استفاده را از این تبلیغات محیطی ببرید. ممکن است شهرداری محل شما اقدام به جمع آوری چشم ها کند، اما به این نکته توجه کنید فقط ۲۴ ساعت حضور نامتعارف شما می تواند زندگی شغلیتان را کاملا دگرگون کند.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
11
 • بنیامین صدیقی

  جالب بود
  فقط ای کاش توی ایران هم کسانی باشند که بتونن این کار رو انجام بدن
  من برای طراحی های شرکتم خیلی وقته به این فکر ها افتادم ولی حیف کسی قدرت اجرایی شو نداره

  22/08/2015پاسخ...
 • کاربر1

  ایده ی چشم ها بسیار جالب بود ..به نظر میاد اگر به همراد یک ارم یا نماد باشه در ذهن بیننده ماندگار تر خواهد بود.من دارم سعی میکنم در مورد مساله ی خلاقیت در تبلبغات ، یه سری اطلاعات کسب کنم .عجیبه که به این نکته فکر نکرده بودم که علاوه بر گیرایی باید برای یه عده ، این تبلیغ کم هزینه باشه…!!خیلی ممنون بابت این مطلب عالی…

  21/12/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز
   مسئله هزینه میتونه راه رو برای خیلی ها باز بکنه و خلاقیت شما رو بیشتر از قبل به نمایش میذاره. خیلی خوشحال مبشیم اگر ایده ها و فعالیت های خودتون رو با ما و خوانندگان این سایت هم به اشتراک بگذارید.

   22/12/2014پاسخ...
 • علی

  ممنون دوست عزیز، واقعا عالی بود!

  01/09/2014پاسخ...
 • امین

  بسیار جالب بود. لطفا باز هم از این ایده های جدید برای تبلیغات محیطی معرفی کنید.

  24/07/2013پاسخ...
 • تقوی

  این کار برای مکان های که در زاویه های کور قرار دارن خیلی کاربرد داره ، جالب بود

  29/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   بله کاملا درسته، در واقع همین شرایط خاص و نقاط کور باعث ایجاد خلاقیت در تبلیغات محیطی یا هر چیز دیگه ای میشه

   08/07/2013پاسخ...
 • ایمان مرادی

  تا حالا تبلیغات محیطی رو از این منظر نگاه نکرده بودم. به نظرتون برخورد شهرداری با این کار چیه؟

  15/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   برخورد با شما ممکنه باعث معروفیت بیشتر این روش از تبلیغات محیطی بشه و فکر میکنم باز هم تاثیر خودش رو میذاره روی کارتون

   16/06/2013پاسخ...
 • حسن شربتی

  kheyli jaleb bood lezat bordam 😉

  06/05/2013پاسخ...
 • Jiktoiran

  خيلى جالب و باحاله شايد اينكارو تست كنم

  01/05/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟