22019286مشاوره رایگان طراحی سایت

بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه تقریبا میتوان گفت شخصی را پیدا نمیکنید که اقلا در یک شبکه اجتماعی فعالیت نداشته باشد. با گسترش اینترنت و حضور پر شور کاربران علاقه مند به دنیای مجازی، بستر بسیار مناسبی برای بازاریابی در فضای اینترنتی فراهم شد.

به تدریج بازاریابی از حالت محیطی و چهره به چهره فاصله گرفت و شکل جدیدی از خود را در محیط مجازی نشان داد. جالب آنکه حتی تبلیغات محیطی جذاب مانند بیلبوردهای خلاقانه نیز بیشتر از آنکه در دنیای حقیقی دیده شوند، در محیط مجازی به اشتراک گذاشته شده و لایک میشوند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

روش های بازاریابی شبکه ها اجتماعی در وبسیما

مفهوم بازاریابی دیجیتال یا Digital marketing گسترده است و زیرشاخه های زیادی را شامل میشود. یکی از پرطرفدارترین زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی یا Social marketing است.

سوشال مارکتینگ یعنی شما خدمات یا محصولات خود را به گونه ای هماهنگ با ماهیت هر شبکه اجتماعی به کاربران آن معرفی کنید. این روش امروزه یکی از جدیدترین و بهترین شیوه های بازاریابی برای کسب و کارهاست.

بهره گیری از بازاریابی شبکه های اجتماعی در فضایی بی واسطه میتواند مخاطبان زیادی را در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین محدودیت به سمت تجارت شما جذب کند. افزایش مخاطب دائمی، دریافت فوری بازخوردها، تعامل بیشتر با مشتریان و… از جمله مزایایی ست که میتوان برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی نام برد.

وبسیما نیز با اتکا به تجربیات موفق خود در این زمینه و شناخت کامل شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، توییتر، آپارات و…مجری قابل اعتماد این روش نوین از بازاریابی است.

شبکه های اجتماعی چون فیس بوک با حدود دو میلیارد کاربر و اینستاگرام با بیش از هفتصد میلیون مخاطب، بسترهایی ایده آل برای کسب و کارها می باشند که به بازاریابی خدماتشان در آن ها بپردازند.

نرم افزار پیام رسان تلگرام که اساسا شبکه اجتماعی محسوب نمیشود، به واسطه استقبالی که در برخی کشورها مانند ایران از آن شده، مانند یک شبکه اجتماعی محلی عمل میکند. لذا میتوان همان استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای آن نیز پیاده کرد.

هدف نهایی در Social marketing این است که ضمن جذب حداکثری کاربران، بتوانیم طی پروسه ای شخص و برنامه ریزی شده، مخاطبان را به مشتری و هواداران دائمی برند شما تبدیل کنیم. برای تحقق این امر، هنگامی که وبسیما سفارش سوشال مارکتینگ را از کافرما دریافت میکند، در اولین قدم هدفگذاری کوتاه مدت و بلندمدت برای روند بازاریابی تعیین میشود. یکی از مهم ترین اصول در بازاریابی شبکه های اجتماعی شناخت مخاطبان هدف یک تجارت است. همچنین باید به واسطه تجربه و تحقیقات مشخص شود که تمرکز و چگالی فعالیت این مخاطبان در چه بخش هایی از یک شبکه اجتماعی بیشتر است.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

وبسیما از بانک اطلاعاتی جامعی در این مورد برخوردار بوده و بهترین استراتژی را برای معرفی هرچه بهتر و وسیع تر تجارت شما در فضای وب تدوین میکند. پس از هدف گذاری اولیه، نوبت به تولید محتوای مناسب برای انتشار در شبکه های اجتماعی میرسد. برای کاربران هر محیط، نوع خاصی از محتوا جذاب است. برای مثال محتوای متنی در توییتر محبوب است، از طرفی در اینستاگرام کاربران ترجیح میدهند تصویر یا ویدئوی کوتاه را بجای چندین خط متن مشاهده کنند. علاوه بر این شیوه گفتار و ادبیات شبکه های اجتماعی نیز باهم تفاوت دارند.

محتوای تولید شده برای محیط مجازی باید کوتاه، جذاب و با قابلیت انتشار حداکثری باشد. اگر متنی نوشته میشود باید روی هر کلمه آن حساب کرد؛ اگر ویدئویی ساخته میشود هر ثانیه آن از اهیمت خاصی برخوردار است؛ یا اگر پادکست صوتی تهیه میشود باید به گونه ای باشد که کاربر از شنیدن آن لذت برده و آن را با دوستانش هم به اشتراک بگذارد.

پست وایرال چیست؟

احتمالا برایتان پیش آمده که گاهی برای مدتی محدود همه افراد در محیط مجازی درباره یک کلیپ، عکس یا محتوای بخصوص صحبت میکنند و آن را به اشتراک میگذارند. حتی گاهی این محتوا از شبکه اجتماعی مبدأ فراتر رفته و در محیط های اجتماعی دیگر نیز منتشر میشود. در این حالت میگوییم چنین پستی وایرال (Viral) شده و به طور ویروسی پخش شده است.

وایرال شدن یک محتوا در محیط مجازی نیاز به شناخت دقیق فضای لحظه ای حاکم بر شبکه های اجتماعی دارد و میتواند مهمترین نقش را در دیده شدن یک تجارت یا خدمت ایفا کند.

جذب مخاطب یا جذب هوادار؟

بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای ما مفهومی بالاتر از جذب مخاطب دارد. در این سرویس ما علاوه بر جذب حداکثر مخاطب برای صفحات شما در شبکه های اجتماعی از طریق تکنیک های ارگانیک، این مخاطبان و دنبال کنندگان را به مشتری و طرفدار برند شما تبدیل خواهیم کرد.

شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، تویتر، آپارات و … ابزارهایی هستند که بستر لازم برای ارتباط شما با مخاطبانتان را به شیوه‌های مختلف و به صورت جمعی در فضای آنلاین فراهم می‌کنند. همچنین حضور در این شبکه‌ها به رتبه و اعتبار وب‌سایت شما به عنوان نمایشگر هویت‌تان در فضای مجازی کمک شایانی می‌کند.

نمونه کار بازاریابی

بازاریابی شبکه های اجتماعی در وبسیما

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ وبسیما، در بازاریابی شبکه های اجتماعی تخصص دارد. موفقیت در پروژه های انجام شده تا به امروز و اعتماد برندهای مطرح تجاری داخلی و خارجی اثباتی بر این مدعاست. سوشال مارکتینگ در وبسیما به سبکی اصولی و برنامه ریزی شده انجام میشود تا بهترین بازدهی را داشته باشد.

روال بازاریابی دیجیتال در وبسیما به طور خلاصه به شرح زیر است:

 • بررسی موقعیت و جایگاه کسب و کار شما و طرح ریزی اولیه برای بازاریابی
 • بررسی و شناخت مخاطبان هدف (مخاطب هدف آن دسته از کاربرانی هستند که میتوانند به مشتری دائمی کسب و کار شما تبدیل شوند و سرمایه گذاری نیز باید روی جذب آنان صورت گیرد)
 • بررسی وضعیت فعلی شما در شبکه های اجتماعی و تحلیل نقاط ضعف و قوت
 • بررسی جایگاه رقبا در این حوزه و نحوه عملکرد آنان
 • هدفگذاری مناسب با تجارت شما برای انجام بازاریابی دیجیتال
 • تعیین استراتژی و مسیر دستیابی به اهداف تعیین شده
 • تولید محتوا (متن، تصویر، اینفوگرافیک، ویدئو، پادکست یا…) و انتشار آن در شبکه های اجتماعی
 • تعامل با کاربران، بررسی و تحلیل رفتار آنها نسبت به محتوای منتشر شده در جهت بهبود بازاریابی
 • ارائه گزارش هفتگی و ماهیانه از روند کار و پیشرفت کار

شما نیز اگر حضور خود در شبکه های اجتماعی را کمرنگ میبینید و جذب نگاه حجم عظیم کاربران مجازی نیاز دارید، با ما تماس گرفته و بازاریابی شبکه های اجتماعی توسط متخصصین وبسیما را تجربه نمایید.

Review: 3.53 - "بازاریابی شبکه های اجتماعی" by , written on 20/07/2015
پرسش و پاسخ تکمیلی با عضویت در سایت پاسخ به نظرات خود را به راحتی دنبال کنید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
12
 • fatemeh gharibzadeh

  شبکه های اجتماعی فقط برای جذب مشتری اهمیت دارند یا در نظر موتورهای جستجو هم ارزش دارند؟
  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارهمه قرار میدین

  19/12/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   فعالیت در شبکه های اجتماعی هم برای جذب مشتری و هم با هدف بهبود سئو انجام میشود. این شبکه ها فضای مناسبی برای لینک سازی هستند و هرچقدر پروفایل شما محبوبتر و فعالتر باشد تاثیر آن بیشتر خواهد شد.

   19/12/2017پاسخ...
 • رحیم مرادی

  مطالب که شما هم تو صفحه لینکدین سایتتون قرار دادید تو همین بخشه تو گوگل هم ایندکس شده میشه لطف کنید لینک صفحه ای که باید از اون قسمت مقاله رو بزارم بدید

  12/12/2017پاسخ...
 • رحیم مرادی

  سلام خسته نباشید

  خواهشا راهنمایی کنید

  من تو لینکدین تو یک روز 40 تا مطلب قرار دادم تا قبلش 3 تا مطلب گذاشته بودم که تو نتایج هم بالا بودن الان که اون 3 تا پست قبلی رو از گوگل وارد میشم ارور 404 میده ولی وقتی با اکانتم وارد میشم تمام مطالب رو به خودم نشون میده به نظر شما مطالب رو پاک کردند؟اگه پاک کردن پس چطوری خودم مطالب رو می تونم نگاه کنم ولی وقتی از اکانتم خارج میشم و لینک مطالبم نگاه میکنم میزنه 404 ؟؟

  یکی از لینکهای مطالبم اینه

  ***

  11/12/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این مطالبی که ارسال کردید به عنوان یک pulse و نوشته های شخصی شما بوده. برای اینکه توسط گوگل و سایر کاربران قابل مشاهده باشد باید بعنوان یک مقاله منتشر کنید.

   12/12/2017پاسخ...
 • arman gh

  به عرض سلام و خسته نباشید
  می خواستم یه مقاله براتون ارسال کنم که اگه مورد تاییدتون باشه به عنوان پست مهمان منتشر کنید، یه سؤال داشتم که پست های مهمان کدام قسمت وبسایت منتشر میشن؟
  با تشکر

  17/11/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پست های مهمان مثل بقیه مقالات توی دسته ها و برچسب های مرتبط با خودشون منتشر میشوند. مقاله شما در چه زمینه ای است؟

   17/11/2017پاسخ...
 • طناز

  سلام، وقت به خیر، با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شده، خواستم سوال کنم که شما در فضای مجازی به هر ترتیبی که میتونید فالور جذب میکنید و خب این درست، اما اینکه شما ادعا میکنید چطور مخاطب رو به مشتری تبدیل میکنید؟
  چون معمولا افراد با توجه به جذابیت صفحه ممکنه فالو کنند ولی الزاما قصد خرید ندارند، شما برای تبدیل به مشتری چه کاری انجام میدید؟
  من میخوام از صحت گفته شما مطمئن بشم.

  ممنونم

  07/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نرخ تبدیل فالوور به مشتری به موارد زیادی مانند جذابیت کالا، قیمت گذاری، نحوه ارائه خدمات و … دارد. هدف بهینه سازی روند تبدیل و فروش است که برای هر زمینه کاری کاملا متفاوت خواهد بود. پیشنهاد میکنم با مشاورین وبسیما در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی تماس بگیرید.

   15/08/2017پاسخ...
 • Mohammad

  سلام عرض شد
  خسته نباشید
  میخواستم هزینه ی دوره ی سوشیال مارکتینگ رو بدونم
  ممنون

  27/02/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اگر در صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام وبسیما را دنبال کنید دوره های بعدی به همراه هزینه اطلاع رسانی میشوند

   27/02/2017پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟