22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
تغییر پیج رنک و الگوریتم گوگل

تغییر پیج رنک و الگوریتم گوگل

تخمین زمان جدیدترین آپدیت گوگل

پیج رنک یکی از فاکتورهای اصلی برای تعیین کیفیت سایت از نظر بازدیدکنندگان بوده و بر رتبه صفحات در نتایج جستجوی گوگل تاثیرگذار است. بطور معمول هر سه ماه یکبار شاهد آپدیت الگوریتم های گوگل و تغییر در پیج رنک سایتها هستیم که تاریخ دقیق آن از طرف گوگل هرگز اعلام نشده است.

آپدیت گوگل

آپدیت گوگل راهی برای مقابله با سئو کلاه سیاه

کاهش ورودی گوگل و صفحات ایندکس شده

در چند روز اخیر شاهد گزارشاتی از وبمستران و صاحبان سایتها مبنی بر افت شدید در ورودی گوگل و رتبه کلمات کلیدی آنها در نتایج جستجو بودیم. این قبیل اتفاقات معمولا قبل از هر آپدیت گوگل مشاهده شده و نشانگر تغییراتی در استراتژی های این موتور جستجو است. این بار به نظر میرسد که بهمراه آپدیت گوگل نه تنها پیج رنک آپدیت شود بلکه شاهد بروزرسانی الگوریتم اصلی موتور جستجوی گوگل باشیم.

تغییرات جزئی در سیاستهای این سایت میتواند تاثیر شگرفی بر میزان بازدید وبسایت ها و رتبه بندی آنها در نتایج جستجو بهمراه داشته باشد، بطوریکه در همین چند روز مانده به آپدیت گوگل گزارشاتی مبنی بر کاهش 40 تا 60 درصدی برخی از سایتها در انجمن های گفتگو به چشم میخورد.

تاثیر آپدیت گوگل بر سئو سایت شما

با توجه به پیج رنک بعضی از سایتها بعد از هر آپدیت گوگل و روشهای مختلفی که برای کسب رنک تقلبی بکار میرود بسیاری از وبمستران آن را تنها عددی بی ارزش میدانند و توجهی به رنک خود نمیکنند اما به نظر میرسد که این بار گوگل قصد دارد تا ارزش واقعی آن را دوباره نشان داده و الگوریتم جدیدی برای محاسبه اش ارائه دهد.

اگر در سه ماه گذشته به تولید محتوای مناسب و کسب بک لینک واقعی پرداخته اید، آخرین آپدیت گوگل آینده بهتری را برای شما بهمراه خواهد داشت و در صورتیکه از روشهای سئو کلاه سیاه و خرید بک لینک نامناسب سعی بر بهبود وضعیت خود و جذب بازدیدکننده داشته اید، ممکن است آپدیت گوگل نتایج مطلوبی برای شما در بر نداشته باشد. گاهی اوقات تغییر الگوریتم و آپدیت گوگل قربانیانی خواهد داشت که ندانسته یا ناخواسته معیارهای این موتور جستجو را رعایت نکرده اند و انتظار افت ورودی گوگل خود را ندارند.

طی چند روز آینده آپدیت گوگل و نتایج آن را مشاهده خواهیم کرد که مسلما موجب شادی عده ای و دلسردی عده دیگر خواهد شد. هنوز آخرین آپدیت گوگل علنی نشده بعضی از سایتها شاهد افزایش بازدید خود هستند. (مانند mozcast)

چه واکنشی به آپدیت گوگل نشان دهیم؟

بهترین کار آن است که طی چند هفته آینده به بررسی و تحلیل آخرین اپدیت گوگل بپردازیم و بهترین مسیر را برای رعایت اصول مورد نظر آپدیت جدید گوگل بشناسیم.

در نظر داشته باشیم که هدف اصلی از کسب رنک بالاتر جذب هرچه بیشتر ورودی گوگل است، پس بهتر است بجای توجه بیش از حد به این عدد، بررسی کنیم که بعد از آپدیت گوگل میزان ورودی ما از موتورهای جستجو دستخوش چه تغییراتی خواهد شد.

اخبار تکمیلی

با توجه به افزایش توجه و سوالات کاربران در چند روز اخیر در رابطه با آپدیت گوگل و تغییر در الگوریتم آن، Matt Cutts یکی از مدیران ارشد گوگل در اکانت توییتر (10 May 2013) خود اعلام کرد که آپدیت گوگل پنگوئن در چند هفته آینده به اجرا در خواهد آمد. این خبر کوتاه مطمئنا هیاهوی زیادی را در چند روز آینده بهمراه خواهد داشت. این مدیر گوگل اشاره ای به آپدیت گوگل برای پیج رنک سایتها نکرده ولی به نظر میرسد که این دو همزمان اتفاق بیافتند. برای شناخت بهتر الگوریتم پنگوئن 2 گوگل و راه استفاده از آن مقالات آینده وبسیما را پیگیری کنید.

Review: 5 - "تغییر پیج رنک و الگوریتم گوگل" by , written on 09/05/2013

بطور معمول هر سه ماه یکبار شاهد آپدیت گوگل و تغییر در پیج رنک سایتها هستیم. پیج رنک یکی از فاکتورهای اصلی برای تعیین رتبه صفحات در نتایج جستجوی گوگل است و ..

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
6
 • mciran

  mamnoonam babate matalebe mofidetoon!

  07/12/2013پاسخ...
 • سامان

  با این استرسی که ایجاد شد دیگه کاری نمی تونیم انجام بدیم هر کاری کنیم احتمال این وجود داره که اسپم بشیم.

  29/06/2013پاسخ...
 • مصطفی معراجی

  واقعا هیچ وقت نمیشه گوگل رو پیش بینی کرد. این اتفاقی هست که برای سایت من هم افتاده و افت شدید بازدید کننده داشتم در چند روز اخیر. با اینکه کیوردها و اخبار داغی هم داشته.
  اما یک نکته رو نمیشه شک کرد و اون اینکه گوگل همیشه برای تولید محتوی صادقانه ارزش قائل بوده.

  02/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   آخرین آپدیت گوگل هم مثل بقیه در راستای مبارزه با اسپم عمل میکنه ولی به هرحال یه عده هم این وسط قربانی میشن، البته تولید محتوای مفید همون طور که گفتید همیشه یه استراتژی موفق باقی میمونه حالا هر چندتا هم که آپدیت گوگل بیاد..

   02/06/2013پاسخ...
 • مجيد

  آقا به باد نره همه زحمت هامون، ميشه يه توضيح بيشترى بدين كه با اين آپديت جديده چيكار كنيم؟

  10/05/2013پاسخ...
  • وبسیما

   هنوز نمیدونیم که آخرین آپدیت گوگل چه پیامدهایی برامون داره، بهتره صبر کنیم و ببینم..

   10/05/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟