سئو سایت فروشگاهی

رسیدن به رتبه 1 گوگل؟! نه به دنبال افزایش فروش هستیم…

سئو مهمترین و به‌صرفه‌ترین مجرای بازاریابی برای یک فروشگاه اینترنتی است که علاوه بر افزایش بازدید به فروش نیز منتهی می‌شود. به طور متوسط 45 درصد از آمار بازدیدِ سایت‌های فروشگاهی در دنیا، از طریق جستجوی کاربران در گوگل محقق می‌شود و نزدیک به 40 درصد از فروش ماهانه از همین طریق انجام می‌گیرد.

ولی فراموش نکنیم که ابزارهای متعددی همچون تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک و اینستاگرام)، حضور در مارکت‌های جهانی (آمازون و والمارت)، تبلیغات هدفمند در گوگل (یوتیوب، جی‌میل) و … 60 درصد باقی‌مانده از فروش را تامین می‌کنند در حالیکه هیچ‌کدام برای فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی در دسترس نیستند!

حتی تبلیغات در گوگل نیز به دلیل هزینه بالا و محدودیت‌ها، اثربخشی مورد انتظار را ندارد. برای یک فروشگاه اینترنتی در ایران شرایط متفاوت است؛

سئو مهمترین کانال بازاریابی و فروش است و در مواردی بیش از 70 درصد از فروش ماهانه از این مجرا تامین می‌شود

مشاوره رایگان، خدمات حرفه‌ای

از اولین تماس تا بیشترین فروش کنار شما هستیم

خدمات تخصصی سئو توسط تیم وبسیما

سوالات متداول مشتریان

هزینه سئو برای سایت‌های فروشگاهی چقدر است؟

برآورد هزینه سئو نیازمند تحلیل پروژه شما و شناخت از اهداف کسب و کار است، در نظر داشته باشید که برای یک فروشگاه اینترنتی مهمترین هزینه مربوط مدیریت محصولات و سفارشات است و مبلغی که برای سئو سرمایه‌گذاری می‌شود در مقابل سرمایه در گردش بسیار ناچیز است. خدمات سئو وبسیما به گونه‌ای طراحی شده که بهره‌گیری از آن به مراتب به‌صرفه‌تر از تشکیل تیم متخصص در داخل شرکت است.
اگر بودجه‌ای که برای سئو در نظر گرفتید کمتر از حقوق ماهیانه 2 متخصص است شانس زیادی برای موفقیت نخواهید داشت.

فرآیند دریافت پروپوزال و همکاری با وبسیما به چه صورت است؟

ما پروپوزال آماده و خدمات مشابه نداریم! پیش از هر چیز به صورت رایگان سایت مشتریان را تحلیل کرده و برای هر کسب و کار متناسب با بودجه و اهدافی که دارد یک مسیر اختصاصی و هدفمند طراحی می‌کنیم. با کارشناسان وبسیما تماس بگیرید تا فرآیند دریافت پروپوزال و همکاری با وبسیما را برای شما تشریح کنند.

تضمین وبسیما برای موفقیت در سئو چیست؟

صداقت و شفافیت در همکاری در کنار تجربه و دانش تیم وبسیما بهترین تضمین برای موفقیت سئو سایت شما خواهد بود. فقط به اندازه 1 ماه به وبسیما اعتماد کنید، به شما اطمینان می‌دهیم که از کیفیت خدمات و نتایج کسب شده شگفت‌زده خواهید شد.

معجزه‌ای در کار نیست!

موفقیت نتیجه دانش و مهارت است

سئو سایت فروشگاهی

رسیدن به صدر نتایج جستجو ساده نیست، با توجه به اثربخشی بالای سئو، رقابت سنگینی میان فروشگاه‌های اینترنتی برای گرفتن بیشترین سهم از بازار ایجاد شده است. فراموش نکنیم که سئو نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی بوده و در کوتاه‌مدت نمی‌تواند سودآور باشد ولی قطعا ارزشش را دارد.

تجربه نشان داده که برای موفقیت در سئو و رسیدن به جایگاه مناسب به 6 تا 12 ماه زمان نیاز داریم

فروشگاه‎‌های اینترنتی را می‌توان براساس تنوع محصول و دسته‌بندی به چند دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از؛ فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ و مارکت پلیس‌ها، فروشگاه تخصصی و فروشگاه کم محصول. همچنین از منظر مدل فروش و نوع مشتری نیز می‌توان به دو دسته B2C و B2B تقسیم کرد. در ادامه چالش‌های هر یک از این کسب و کارها و راه‌کار‌های پیشنهادی وبسیما را با هم بررسی خواهیم کرد.

فروشگاه اینترنتی تخصصی

در فروشگاه‌های تخصصی کمتر از هزار محصول و حداکثر سه دسته‌بندی اصلی داریم، در چنین سایتی کسب جایگاه در صفحات دسته‌بندی و آرشیو محصول مهمترین هدف سئو است.

شرکت‌های تولیدی، نمایندگان برندهای خارجی در ایران، فروشگاه‌های معتبر فیزیکی و واردکنندگان محصولات خاص مخاطبین اصلی برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تخصصی هستند. در چنین کسب و کارهای تنوع محصولات و موضوعات به مراتب کمتر بوده و به واسطه تمرکز بر یک حوزه شانس بیشتر و هزینه کمتری برای موفقیت در سئو دارند.

در چنین کسب و کارهایی باید به دو نکته اساسی توجه شود؛

  1. تحقیق کلمات کلیدی و ساخت صفحات ارزشمند از جنس دسته، برچسب و آرشیو محصول
  2. مدیریت و نام‌گذاری صحیح محصولات با هدف کسب جایگاه در عبارات طولانی و تخصصی

رویکرد وبسیما در چنین پروژه‌هایی ارائه خدمات از جنس تحقیق کلمات کلیدی، بهینه‌سازی صفحات آرشیو محصول و طراحی ساختار استاندارد برای نام‌گذاری و تولید محتوای محصولات است.

سئو فروشگاه اینترنتی تخصصی

مارکت پلیس و فروشگاه اینترنتی بزرگ

در چنین پرو‌ژه‌ای نمی‌توان بر روی هر محصول تمرکز کرده و با محتوای مفید به رقابت پرداخت بلکه تمرکز اصلی بر مدیریت دسته‌ها، برندها، ویژگی محصولات و تجربه کاربری خواهد بود.

فروشگاهی که تعداد محصولات آن بیشتر از 1000 عدد باشد یا تنوع موضوعات اصلی در دسته‌بندی‌ها بیش از 3 مورد باشد را یک فروشگاه اینترنتی بزرگ می‌نامیم. سایت‌هایی مانند خانومی، بانی‌مد، زنبیل و … در این دسته قرار می‌گیرند.

از طرفی مارکت‌پلیس‌ها سایت‌هایی هستند که چندین فروشنده در آنها فعالیت کرده و محتوا و موجودی محصولات توسط فروشندگان مدیریت می‌شود. سایت‌هایی مانند دیجی‌کالا، باسلام و تیمچه را می‌توان در این گروه قرار داد.

در چنین کسب و کارهایی 2 بازوی قدرتمند برای موفقیت وجود دارد؛

  1. تحقیق کلمات کلیدی و تدوین استراتژی دقیق برای مدیریت صفحات
  2. داشتن یک تیم حرفه‌ای و تمام وقت در داخل شرکت

رویکرد وبسیما در چنین پروژه‌هایی ارائه خدمات از جنس تدوین استراتژی، مشاوره تخصصی و آموزش تیم داخلی شرکت است.

سئو برای مارکت پلیس و فروشگاه اینترنتی بزرگ

فروش سازمانی بدون خرید آنلاین

بسیاری از شرکت‌های فعال در تولید و بازرگانی، محصولات خود را به مشتری نهایی عرضه نمی‌کنند بلکه به فضایی برای معرفی برند و محصول برای فروش عمده و سازمانی نیاز دارند.

در چنین سایت‌هایی فرآیند خرید پیچیده‌تر از انتخاب و پرداخت لحظه‌ای توسط کاربر است و نیازمند پرپوزال، مشاوره و حتی در موارد بازدید حضوری خواهد بود.

در نتیجه امکان اعلام قیمت محصول در سایت وجود ندارد. از منظر سئو چنین سایتی نمی‌تواند در عبارات مرتبط با “قیمت” و “خرید” شانس زیادی برای کسب جایگاه داشته باشد و بهتر است که تمرکز خود را در ارائه محتوا بر معرفی محصول، امکانات و ویژگی‌های آن قرار دهد.

مهمترین دلایلی که موجب می‌شود فروش اینترنتی امکان‌پذیر نباشد عبارتند از:

  1. قیمت محصولات؛ به طور متوسط بیشتر از 50 میلیون تومان باشد (تجهیزات پزشکی)
  2. خدمات جانبی؛ شامل نصب و راه‌اندازی مورد نیاز است (کابینت سازی)
  3. بازدید حضوری؛ نقش تعیین کننده در انتخاب مشتری دارد (مبلمان)
  4. فروش آفلاین؛ مجرای اصلی فروش بوده و هدف معرفی محصول و برند است (تولیدی)
  5. فروش عمده؛ هدف اصلی است و قیمت به پارامترهای مختلفی وابسته است (بازرگانی)

رویکرد وبسیما در چنین پروژه‌های تمرکز بر لحظه خرید نیست و تلاش می‌کنیم با ارائه محتوای تکمیلی در مورد کاربرد و امکانات محصول در همه لحظات تاثیرگذار بر تصمیم کاربر حضور داشته باشیم.

 

فروش سازمانی بدون خرید آنلاین
پروپوزال اختصاصی

آنالیز کسب و کار و طراحی مسیر موفقیت در سئو

تاثیر سئو بر فروش چیست؟

وقتی نتیجه مهم است!

سئو فروشگاه اینترنتی در وبسیما

به نتیجه متعهد هستیم و برای یک فروشگاه اینترنتی هیچ دستاوردی مهم‌تر از افزایش فروش نیست. بازدید سایت، رسیدن به رتبه 1 گوگل، زمان حضور کاربر در سایت و حتی آمار تماس تلفنی می‌توانند سنجه‌های مناسبی در مسیر سئو سایت باشند ولی در پایان میزان موفقیت را باید از مجموع فروش و سود حاصل برای کسب و کار سنجید.

با کارشناسان وبسیما تماس بگیرید تا پیش از هرچیز سایت و کسب و کار شما را تحلیل کرده و نقشه راه اختصاصی برای رسیدن به فروش بیشتر از طریق سئو را برای شما طراحی کنیم.