74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
تغییرات جدید در افزونه Yoast

تغییرات جدید در افزونه Yoast

آموزش تغییرات جدید در افزونه Yoast

اگر با افزونه سئو وردپرس  یا همان Yoast سرو کار داشته باشید احتمالا متوجه شده اید که به تازگی نسخه ای جدید از این افزونه منتشر شده است که دارای قابلیت های جدیدی است. در آپدیت جدید Yoast علاوه بر امکانات قبلی سئو، بخشی به نام content اضافه شده است که ساختار مقالات سایت را از نظر نگارشی، خوانایی و طول محتوا بررسی می کند.

با توجه به درخواست مکرر شما از وبسیما دوره آموزشی جامع برای آموزش سئو وردپرس تهیه و منتشر شده است، امکانات جدید Yoast در بخش Content در این دوره آموزشی وجود نداشت که در این مقاله بصورت کامل بررسی و معرفی میشود.

آموزش کار با content در افزونه Yoast

با توجه به تاثیر بسیار زیاد کیفیت محتوا بر سئو، 6 چک لیست محتوایی در ورژن 3.3 افزونه Yoast اضافه شده است که به بهینه سازی محتوای سایت کمک خواهد کرد. این 6 چک لیست تک تک اجزای مقالات شما را از نظر ساختار محتوایی از جمله پاراگراف، زیر عنوان، جملات و…  بررسی می کند تا به راحتی بتوانید محتوایی با ارزش تولید کنید.

آموزش Yoast

استراتژی تیم Yoast برای تغییرات جدید

تیم Yoast با بررسی جنبه های زبان شناسی و محتوایی و تاثیر آن بر روی کاربران سعی کرده است تا چک لیست مناسبی را در آپدیت جدید افزونه Yoast ایجاد کند. نتیجه گیری تیم تحقیقاتی Yoast بر این اساس است که کاربران سایت معمولا جمله های طولانی  و مجهول را نمی پسندند و در کمترین زمان می خواهند به هدف خود برسند.

آموزش بخش جدید در Yoast به نام content

بررسی ها حاکی از آن است که در بسیاری از نرم افزار های موجود در بازار محتوا از نظ گرامر و املا بررسی می شود ولی هرگز به خوانایی محتوا توجه نشده است و از آنجایی که دریافت یک پیام توسط مخاطب وابسته به میزان خوانایی یک متن می باشد افزونه سئو وردپرس سعی کرده است فاکتور خوانایی را در چک لیست خود لحاظ کند.

در ادامه 6 فاکتور اضافه شده به افزونه سئو وردپرس که در بخش content نمایش داده میشوند به شما معرفی خواهیم کرد.

بررسی عنوان ها یا تگ های h

در آپدید جدید Yoast چک لیستی به نام زیر عنوان افزوده شده است که تمامی تگ های h موجود در محتوا را بر اساس تعداد تکرار،طول، و کلمات بکار رفته می سنجد.

افرادی که متنی را در صفحات وب مطالعه می کنند معمولا زمان اندکی دارند، آنها می خواهند در کوتاهترین زمان اطلاعاتی را از صفحات وب کسب کنند. از آنجایی که افراد قبل از خواندن کلی متن با خواندن سرفصل ها، دید کلی از محتوای سایت کسب می کنند در نتیجه زیرعنوان خوب نه تنها یک دید کلی به خواننده می دهد بلکه سبب می شود ساختار متن به درستی سازمان دهی شود و خوانایی متن افزایش یابد.

قابلیت های جدید در افزونه سئو وردپرس

در نتیجه در آپدیت جدید Yoast قابلیتی افزوده شده است که با بررسی زیرعنوان های مقاله انسجام کلی محتوا را میسنجد. مهمترین مواردی که توسط این افزونه بررسی میشوند عبارت است از:

 • در هنگام نوشتن یک مقاله باید از زیر عنوان ها نیز در متن مقاله استفاده شود
 • بعد از هر عنوان متنی نوشته شود که علاوه بر توضیح عنوان اصلی در بردارنده زیر عنوان خود نیز باشد
 • استفاده زیاد از زیر عنوان ها توصیه نمی شود و خوانایی متن را از بین می برد
 • طول متن زیر عنوان معمولا با متنی که بعد از زیر عنوان نوشته می شود سنجیده می شود

معیار افزونه سئو وردپرس برای چراغ های سبز و قرمز به این صورت است که اگر مقاله شما بعد از هر زیر عنوان

 • دارای 300 کلمه باشد شما یک چراغ سبز دریافت خواهید کرد.
 • دارای بیش از 300 و کمتر از 350 کلمه باشد چراغ نارنجی دریافت خواهید کرد
 • دارای بیش از 350 کلمه باشد چراغ قرمز دریافت خواهید کرد

همچنین اگر مقاله شما دارای زیر عنوان نباشد چراغ قرمز دریافت خواهید کرد.

 

بررسی طول پاراگراف توسط افزونه Yoast

افرادی که برای خواندن محتوایی به سایت شما مراجعه می کنند معمولا شیفته مقالاتی با پاراگراف های کوتاه می شوند. وجود پاراگراف های طولانی برای کاربران دلسرد کننده می باشد و پاراگراف های بسیار کوتاه نیز ارزش محتوایی برای کاربران ندارد. بررسی محتوایی پاراگراف های تیم Yoast در آپدیت جدید به این صورت است که پاراگراف هایی که

 • حاوی کمتر از 150 کلمه باشند یک چراغ سبز دریافت خواهند کرد
 • حاوی بیش از 150 کلمه و کمتر از 200 کلمه باشند چراغ نارنجی در یافت خواهند کرد
 • حاوی بیش از 200 کلمه باشند چراغ قرمز دریافت خواهند کرد

در نظر داشته باشید که پارگراف های شما بیش از حد هم کوتاه بی کاربرد نباشند، هر پاراگراف باید مفهومی نسبتا مستقل و کاربردی را در اختیار کاربران قرار دهد.

بررسی طولانی بودن جملات در بخش contetn افزونه سئو

هریک از جملات مقاله سایت نیز باید دارای اندازه مناسبی باشد تا خوانایی متن افزایش یابد. جملات طولانی سبب می شود کاربران در طول مطالعه ابتدای جمله را فراموش کرده و در نتیجه نتوانند ارتباط میان کلمات را درک کنند. البته حداقل طول هریک از جملات باید 20 کلمه باشد در نتیجه افزونه Yoast در آپدیت جدید آنالیزی از ساختار و انسجام جملات نیز در اختیار کاربران قرار می دهد و به شکل زیر امتیاز مناسبی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد:

 • اگر کمتر از 25 درصد جملات مقاله حاوی بیش از 20 کلمه باشد چراغ سبز دریافت خواهید کرد
 • اگر بیش از 25 درصد و کمتر از 30 درصد جملات حاوی بیش از 20 کلمه باشد چراغ نارنجی دریافت خواهید کرد
 • مقاله ای که بیش از 30 در صد جملات آن دارای 20 کلمه باشد چراغ قرمز دریافت خواهد کرد

به عبارتی در برخی جملات خود میتوانید بیش از 20 کلمه استفاده کنید ولی نباید درصد این جملات در متن شما بالا باشد، ملاک افزونه برای تعیین پایان جمله نقطه یا رفتن به خط بعد است.

استفاده از کلمات ربط در جملات

استفاده از کلمات ربط سبب می شود ارتباط میان جملات مشخص شود و خوانایی متن بالا رود. استفاده از کلماتی از جمله بنابراین، از آنجاکه، به طور مثال، ولی، اما و…. سبب می شود کاربران درک بیشتری ازمحتوای مقالات  داشته باشند. البته این مورد احتمالا در زبان فارسی به درستی عمل نخواهد کرد.

در آپدیت جدید افزونه Yoast اگر

 • حداقل 30 درصد جملات در متن حاوی یک کلمه ربط باشد چراغ سبز دریافت خواهید کرد
 • حداقل بیش از 20 درصد و کمتر 30 درصد از جملات دارای یک کلمه ربط باشد چراغ نارنجی دریافت خواهید کرد
 • و در صورت اینکه کمتر از 20 درصد جملات مقاله دارای کلمه ربط باشد چراغ Yoast به رنگ قرمز تبدیل می شود.

به عبارتی اگر در هر 5 جمله کمتر از 1 بار از کلمه ربط استفاده کنید چراغ قرمز دریافت خواهید کرد که نشانه ای از پیچیده بودن محتوای شما است.

استفاده از افعال مجهول در جملات

استفاده از افعال مجهول در زبان های انگلیسی بسیار رایج می باشد. همان طور که می دانید فاعل فعل های مجهول نامشخص می باشد. تیم Yoast با بررسی های زبان شناسی که انجام داده است به این نتیجه رسیده که بهتر است استفاده از افعال مجهول تا حد امکان در جملات سایت کاهش یابد. در نتیجه تیم Yoast توصیه کرده است برای اینکه چراغ سبز دریافت کنید باید تنها کمتر از 10 درصد جملات مقاله دارای افعال مجهول باشند.

این مورد در زبان فارسی هم صدق میکند، زمانیکه از افعال مجهول در جملات خود اضافه میکنیم خواننده متن باید برای درک آن انرژی و هوش بیشتری صرف کند. بعنوان مثال میتوان یک جمله را به دو صورت زیر بیان کنیم، بنظر شما درک کدام راحت تر است؟

 • با گسترش آتش سوزی، تمام شهر پوشیده از دود و خاکستر شد.
 • آتش سوزی موجب شد تمام شهر پوشیده از دود و خاکستر شود.

اندازه گیری میزان سختی مقاله ( Flesch Reading Ease)

چراغ آخر Yoast در بخش جدید خود به نام content مربوط به میزان سهولت محتوا می باشد که با استفاده از یک الگوریتم تایید شده سهولت متن سنجیده می شود. این چراغ فقط و فقط در مقالات انگلیسی روشن می شود (از زبان وردپرس شما تشخیص داده میشود).

در آخر می توان اشاره کرد اگر اگر طی چند وقت اخیر استراتژی خود را بر روی تولید محتوا و ارتباط مناسب با کاربران قرار داده اید مشکلی با آپدیت جدید افزونه Yoast نخواهید داشت و به راحتی می توانید 6 چراغ سبز را دریافت کنید. تغییرات جدید در افزونه Yoast نشانگر افزایش اهمیت محتوا در سئو خواهد بود و همان طور که در مقالات پیشین وبسیما اشاره شده است محتوای تازه و تولید محتوای باکیفیت برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
128
 • طاهر طاهری

  سلام وقت بخیر
  من مشکلی شبیه به ماهان عزیز دارم، اخیر قسمت وارد کردن کلمات کلیدی کانونی (Focus keyphrase)از افزونه یواست در سایت من حذف شده است. طبق مشاوره ای که با چند نفر داشتم پیشنهاد خرید نسخه pro رو دادن که با نصب آن هم مشکل حل نشد، من همه تب ها رو دارو و فقط همین کار نیست، تمام افزونه ها رو یکبار غیر فعال کردم اما باز هم حل نشد.
  چون افزونه خریداری شده رو روی یک سایت تستی دیگه نصب کردم و اونجا مشکل نداشت، پشتیبانی میگه مشکل از وردپرس شما است
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  17/09/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در بخش تنظیمات افزونه بخشی برای غیرفعال کردن آنالیز کلمه کلیدی و خوانایی وجود دارد. لطفا این بخش را بررسی کنید که غیرفعال نباشد. اگر از این طریق مشکل برطرف نشد پیشنهاد میکنیم از یک متخصص کمک بگیرید که سایت شما را به دقت بررسی کند.

   21/09/2019پاسخ...
   • طاهر طاهری

    سلام
    از همه مطالب خوبتون و وقتی که برا پاسخگویی میزارید متشکرم
    من تقریبا 3 ماه قبل مشکلم رو اینجا مطرح کردم، امروز که داشتم این صفحه رو میخوندم فکر کردم بهتر راه حل مشکلم رو اینجا بگم شاید دوستان دیگه ی هم این مشکل رو داشته باشند و کمکی به آنها هم بشود.
    غیر فعال بودن Focus keyphrase در افزونه من مربوط میشد به تنظیمات کاربر در قالب من. برای کاربری که با آن به عنوان مدیر سایت، کار آپدیت و محتواگذاری انجام میدادم، گزینه “Disable SEO analysis” n در بخش تنظیمات کاربران فعال بود، که با غیرفعال کردن آن مشکلم حل شد.
    موفق باشید

    22/12/2019
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     از اینکه تجربه خود را با ما و کاربران سایت به اشتراک گذاشتید بی نهایت سپاس گزاریم.

     28/12/2019
 • مجتبی جوادی

  سلام خسته نباشید یک سوال داشتم از حضورتون
  در این افزونه من با پیام
  شما به برگه دیگری با کلمه کلیدی اصلی لینک کرده اید شما به این برگه نیاز به رتبه دادن دارید برایش. تمرکز کنید برای تغییر این که شما میخواهید حتما برگه را رتبه بندی کنید.
  این مورد زمانی پیش میاد که من به کلمه ی کلیدی که انتخاب کردم و در متن اصلی وجود داره،لینک همون صفحه ای که پستش رو منتشر کردم میدم، حالا این مورد از نظر سئو مشکل داره؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  11/08/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ابزار Yoast صرفا لینک شدن کلمه کلیدی هدف را بررسی میکند و متوجه نمیشود که به همین صفحه لینک داده شده است. نکته مهم این است که لینک دادن به صفحه ای که کاربر در آن حضور دارد چه ارزشی برای شما ایجاد میکند؟ این کار به کسب رتبه در آن عبارت نیز کمکی نمیکند در نتیجه چنین فعالیتی طبیعی نیست.

   13/08/2019پاسخ...
 • ماهان

  درود بر شما

  من دروبسایت جدیدم با یه مشکل عجیب روبرو شدم.
  داخل مدیریت نوشته یا مدیریت یک محصول داخل کادر مربوط به “بهینه سازی محتوا” هیچ آپشنی نمایش داده نمیشه. کادر اجتماعی و پیشرفته آپشن هاش نمایش داده میشه ولی تب اول خیر.
  منظورم جاییه که کلمات کانونی و… رو وارد می کنیم. حتی چراغ هایی که در قسمت سمت چپ کنار دکمه انتشار هستن هم نشون داده نمیشه.

  اینم بگم که قبلا افزونه all in one seo و همین yoast نصب کرده بودم حذفیده بودم. دوباره که نصب کردم این مشکل پیش اومد.
  اینم بگم که بعد از حذفیدن توی دیتابیس هم جداولش رو حذف کرده بودم.
  بنظرتون چرا این مشکل اومده. هر چی سرچ زدم نتیجه ای نگرفتم.

  08/07/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در تنظیمات افزونه سئو جایی وجود دارد که شما میتوانید ابزار خوانایی را فعال یا غیرفعال کنید. احتمالا این قابلیت در بخش تنظیمات برای شما غیرفعال شده است.

   08/07/2019پاسخ...
   • ماهان

    ممنون از پاسخگویی سریع تون
    اون قسمت که فرمودین هم طبق اسکرین شاتهایی که خدمتتون پیوست می کنم فعال هستش.
    ***
    ظاهرا مشکل جای دیگست.

    08/07/2019
    • Websima

     خواهش میکنم
     بنظرم بدون بررسی دقیق نمیشه اظهار نظر کرد ولی تصور میکنم قالب یا یکی از افزونه های شما این مشکل را ایجاد کرده است. پیشنهاد میکنم افزونه ها را به صورت موقتی و تک تک غیرفعال کنید تا متوجه شوید کدام یک تاثیرگذار است.

     09/07/2019
   • ماهان

    درود بر شما

    یکبار کل افزونه ها رو غیرفعال کردم و دوباره فعال کردم درست شد. ظاهرا همینطور که فرمودید با یکی از افزونه ها تداخل ایجاد شده بود.
    ممنون از راهنمایی های خوب و عالی تون

    09/07/2019
    • Websima

     خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

     10/07/2019
 • علیرضا جلیلی

  من افزونه یواست حرفه ای را خریداری کرده ام.هنگام کار با افزونه مثلا 40 درصد جملات طولانی است.ولی وقتی روی آیکون چشم کلیک می کنم جملات طولانی معلوم نمی شوند.آیا راهکاری برای این مشکل وجود دارد؟

  07/05/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این قابلیت برای زبان انگلیسی طراحی شده و در زبان فارسی با محدودیت ها و مشکلاتی مواجه است درحال حاضر راه حلی برای رفع آن نمی شناسیم.

   18/05/2019پاسخ...
 • سیدمحمود غفاری

  سلام ایا شما اموزش جامعی (ویدیویی یا مقاله ) برای تنظیمات افزونه یواست سئو دارید ؟ لطفا لینک را برای بنده ارسال نمایید
  قبلا در school موجود بود اما متاسفانه شما سایت جدید رونمایی کردید و من هرچقدر گشتم نتونستم دوره اموزشی را پیدا کنم .

  17/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این آموزش قبلا بر روی سایت وبسیما موجود بوده است ولی با توجه به آپدیت های جدید افزونه سئو و تغییر ظاهر آن کارایی سابق را ندارد به همین دلیل از روی سایت حذف شده. در حال حاضر آموزش جایگزینی برای افزونه سئو وردپرس نداریم.

   18/09/2018پاسخ...
 • reza dehghan

  با سلام و خسته نباشید.
  عزیز جان پلاگین YOAST من بعد از آپدیت کردن دیگه کار نمیکند؟
  در واقع دیگه چرغ های محتوا و سئو که همیشه کنار مطلب میومد و زیر مطلب گزنه هاش باز میشد دیگه باز نمیشه؟
  خواستم بدونم علت و نکته برطرف کردنش بدونم…ممنون

  06/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   برای نمایش آنها بر روی آیکونی که نمایش دهنده چراغ های سئو هستند کلیک کنید. در آپدیت جدید تا زمانی که شما نیاز به آنالیز نداشته باشید این کار انجام نمیشود تا سرعت کار در پنل مدیریت بالاتر باشد.

   08/09/2018پاسخ...
   • reza dehghan

    ممنون عزیز جان

    08/09/2018
   • reza dehghan

    سلام و وقت بخیر این کارو هم میکنم ولی جواب نداد..ممون میشم راهنماییم کنید.

    09/09/2018
    • Websima

     سلام
     من روی آخرین نسخه تست کردم و مشکلی نداشت

     09/09/2018
 • ستایش همتا

  سلام وقت بخیر
  راهی هست که افزونه yoast premium رو رایگان نصب کرد؟

  31/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   باید از نسخه های قفل شکسته که در اینترنت موجود هستند استفاده کنید.

   01/09/2018پاسخ...
   • ستایش همتا

    سلام ممنون از راهنمایی خوبتون
    معمولا کلید واژه کانونی صفحه اول چی می تونه باشه ؟
    مثلا واسه سایت شما چیه؟
    یا سایتی که چند تا کار انجام میده بهتره که صفحه اصلی چه کلید واژه کانونی داشته باشه؟

    01/09/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     معمولا دشوارترین و پرجستجوترین عبارتی که در حوزه فعالیت سایت ما هست را بر روی صفحه اصلی هدف گذاری میکنیم.

     02/09/2018
   • ستایش همتا

    کلمه ای که خیلی دشواره به عنوان کلمه کلیدی رو صفحه اصلی قرار میدید خب حتما باید یه صفحه ای جدا از صفحه اصلی برای اون کلمه دشوار هدف گذاری شده باشه ( و درموردش متن و توضیحات نوشته بشه ) درسته؟
    پس در این صورت توی سایت دو تا صفحه داریم که به یک کلید واژه اشاره می کنند این موضوع مشکلی ایجاد نمی کنه؟

    02/09/2018
    • Websima

     نیاز به صفحه دیگه ای ندارید. خود صفحه اصلی هم یکی از صفحات سایت شماست که اتفاقا بیشترین ارزش و اعتبار را دارد. برای صفحه اصلی استراتژی ما تولید محتوا نیست بلکه با لینک سازی داخلی و خارجی آن را تقویت می کنیم.

     03/09/2018
   • ستایش همتا

    و یه سوال دیگه این که کلید واژه کانونی برای صفحاتی مثل تماس با ما یا درباره ما یا خدمات محصولات چی میتونه باشه؟
    چون از کلمه کلیدی کانونی باید تو عنوان نوشته ها استفاده بشه نمیشه به این راحتی به هر صفحه ای کلمه کلیدی موردنظر رو داد مثلا به صفحه تماس با ما چطور کلمه کلیدی مورد نظرمون رو اختصاص بدیم؟

    02/09/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     این صفحات عمومی، هدف ما برای کسب جایگاه در نتایج گوگل نیستند. در نتیجه لزومی به استفاده از ابزار سئو و یا انتخاب کلمات کلیدی در آنها وجود ندارد.

     03/09/2018
 • سیدمحمود غفاری

  سلام من از افزونه پرویوم یواست استفاده میکنم و تا چند وقت دیگر لایسنس افزونه بنده تمام می شود، به نظر شما ایا افزونه یواست و افزونه ای که در مارکت ها وجود دارد یکی است؟ ایا استفاده از نسخه های مارکت ها میتواند در روند کار افزونه یواست تاپیر بگذارد؟

  27/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام
   افزونه هایی که در مارکت ها عرضه میشوند عینا امکانات و کارایی افزونه اصلی را دارند و استفاده از آنها تاثیری بر عملکرد افزونه ندارد.

   28/08/2018پاسخ...
 • نیما ح

  عالی بود ممنون
  من دو تا مشکل دارم
  نوشته متن هیچگونه subheadings ندارد متوجه منظورش نشدم؟
  در پیشخوان هم نوشته از طرف yoast صفحه اصلی شما نمی‌تواند توسط موتورهای جستجو فهرست شود مشکل از چی میتونه باشه

  12/01/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اولی یعنی که شما در محتوای خود از تگ های h2 , h3 و … استفاده نکرده اید. پیشنهاد میشود هر مقاله شما حداقل یک تگ هدینگ داشته باشد و به ازای هر ۳۰۰ کلمه در متن یک h2 دیگر قرار دهید.
   این یعنی که گوگل به صفحه اصلی سایت شما دسترسی ندارد و احتمالا شما در بخشی از تنظیمات خود دچار اشتباه شده اید. اگر این مورد را برطرف نکنید گوگل قادر به ایندکس صفحه اصلی شما نخواهد بود.

   12/01/2018پاسخ...
   • نیما ح

    ممنون از جوابتون
    مگه خود سایت تگ h2 h3 و … رو مگه خودش نمیسازه؟؟
    من اصلا” تنظیمات رو دستکاری نکردم از قالب میتونه باشه؟؟؟

    13/01/2018
    • Websima

     بله دوست عزیز این تنظیمات باید در قالب سایت تصحیح شود. خود سایت خروجی را براساس قالب می سازد.

     14/01/2018
 • John Doe

  درود
  باتشکر از این مقاله در مورد تغییرات جدید در افزونه Yoast.
  این افزونه عمل سئو را سهل و بی دردسر کرده است
  با سپاس

  26/12/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله افزونه سئو وردپرس را میتوان کارآمدترین و محبوبترین ابزار سئو محتوا دانست زیرا سایت های بسیاری از آن بهره برده اند.

   26/12/2017پاسخ...
 • عادل

  این مشکلی برای سایت ایجاد نمی‌کنه

  17/10/2017پاسخ...
  • Websima

   خیر

   20/10/2017پاسخ...
 • عادل

  سلام ببخشید من وقتی اسم سایتم رو سررچ میکنم عنوان و آدرس‌ها باهم ترکیب میشن یعنی عنوان اصلی سایت با عنوان برچسب به همراه آدرس سایت پست مورد نظر و دسته
  به این صورت
  آموزش وردپرس – وب سیما – وب سیما- طراحی سایت و سئو سایت
  ***
  من چی تیکی یا قسمتی رو باید در افزونه yoast غیر فعال کنم تا این طوری نباشه
  با تشکر فقط راهنمایی دقیق بکنید که متوجه بشم ممنون

  15/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تنظیمات را در بخش عنوان ها و متاها به حالت پیش فرض برگردانید.

   16/10/2017پاسخ...
 • paya

  سلام جدید یه مشکل داره به این نام : شمارنده پیوند متن نمی دونم چطوری حلش کنم

  03/10/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام پایا
   متوجه سوال شما نشدم. این پیام را چه زمانی مشاهده میکنید؟

   04/10/2017پاسخ...
 • مهدی

  سلام و عرض ادب
  در افزونه yoast در قسمت تنظیمات مربوط به خوانایی نوشته من با پیام طولانی بودن جملاتم مواجه میشم ، پیام زیر:
  “50% از جمله حاوی بیش از 20 کلمات است، که بیش از حداکثر پیشنهادی 25% است. جملات را کوتاه‌تر کنید”
  ولی هر چه تلاش میکنم جملاتم رو توسط نقطه کوتاه کنم ولی متاسفانه نقطه ها ر و تشخیص نمیده و تغییری حاصل نمیشه و فقط با اینتر کردن و رفتن به سطر بعد جملات کوتاه رو تشخیص میده .
  دلیلش چیه؟

  03/08/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با زبان فارسی یکم مشکل داره، شما خودتون میدونید که رعایت کردید و همین مسئله اهمیت داره.

   15/08/2017پاسخ...
 • سمیرا

  سلام من برای «نمره بد سئو1 زیرسربرگ دنبال می شود توسط بیش از حداکثر توصیه شده از 300 کلمات است. زیرسربرگ دیگری وارد کنید».که خوانایی است مشکل دارم راهنمایی که به صورت چشم است در متن به چه صورت نمایش داده می شود و راهنمایی می کند کمکم کنید لطفا

  06/07/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   به ازای هر 300 کلمه که مینویسید توصیه میشه که حداقل یک تگ h2 استفاده کنید.

   08/07/2017پاسخ...
 • عاشقانه

  سلام ببخشید غیر موضوع پیام میدم یه سوال داشتم در مورد https دامنه :
  من حدود یک و نیم ماه روی یک سایت موزیک و فیلم حدود 300 پست ایندکس در گوگل شده و با https رایگان بوده و در گوگل هم با همین ثبت شده حالا میخواهم اینو غیر فعالش کنم باید از گوگل وب مستر چیکار کنم که رتبم حفظ بشه و به مشکلی نخوره و تو نتایج هم https حذف بشه ممنون از شما

  02/06/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آدرس های https را ریدایرکت 301 کنید به http و سایت را در گوگل وبمستر ثبت کنید. یک ماه صبر کنید همه آدرس ها جایگزین میشوند

   07/06/2017پاسخ...
 • افراصنعت

  با تشکر از زحمات شما
  آیا به نظر شما نسخه پرمیوم این افزونه از لحاظ امنینی امن هست یا نه ؟

  07/04/2017پاسخ...
  • Websima

   از نظر امنیتی چرا برای شما دغدغه داره؟ قصد نصب نسخه نال شده دارید؟

   07/04/2017پاسخ...
 • میلاد

  سلام
  شما از کدوم افزونه برای سئو استفاده کردین
  آیا منی که از yoast استفاده کردم باید از نقشه سایت به صورت جدا استفاده کنم یا اینکه نقشه این افزونه خوبه و اگر نیست و باید از نقشه سایت استفاده کنم پس چرا در حین استفاده اخطار می‌ده که از یک نقشه باید استفاده شود
  تشکر

  12/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام
   ما از افزونه yoast استفاده میکنیم و راضی هستیم. پیشنهاد میکنم برای نقشه سایت از google xml sitemaps استفاده کنید. اخطاری که میده کاملا درست هست و زمانیکه افزونه جانبی برای نقشه تسایت نصب میکنید باید نقشه Yoast را غیرفعال کنید

   13/03/2017پاسخ...
 • متین رسولی

  سلام
  لطفا بفرمایید که نام قالب سایت شما چیست و چگونه می توان آنرا تهیه کرد ؟

  08/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این سایت توسط تیم طراحی وبسیما طراحی و کدنویسی شده است و یک قالب برای فروش نیست

   08/03/2017پاسخ...
 • دانلودنما

  واقعا عالی بود…

  06/02/2017پاسخ...
 • پژمان

  سلام ممنون از وب سایت خوبتون ، من فیلم آموزشی yoast ازتون خریداری کردم آیا آپدیتی میدین که قسمت های جدید هم معرفی کنید ! چون زمان فیلم برداریتون این امکان تازه وارد شده بود.

  05/12/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این امکانات جدید توی همین مقاله معرفی شدند. ابزار محسوب نمیشن فقط یک سری دانش هستند

   06/12/2016پاسخ...
 • علیرضا

  دقیقا همین کدی که داخل تصویره : ***

  بعد اینکه من هاست داخل ایران دارم.امروز یه جا خوندم این قسمت واسه هاست های داخل ایران بخاطر تحریم و فیل–تر–ینگ جواب نمیده.درسته؟

  22/10/2016پاسخ...
  • Websima

   ممکنه به این دلیل باشه، من تا به حال به این مشکل برنخوردم. البته پیشنهادم اینه که مدیریت گوگل وبمستر رو در خودش انجام بدید و به اطلاعات Yoast بسنده نکنید

   24/10/2016پاسخ...
 • علیرضا

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید نمیدونم اینو باید در این قسمت بپرسم یا جای دیگه اما اگه امکان داره راهنمایی کنید.
  داخل این افزونه قسمت کنسول جستجوی گوگل،من کد رو وارد میکنم میگه نمایه ای موجود نیست.درصورتی که من با همون ایمیلی که کد رو دریافت میکنم سایتمو ثبت کردم و در گوگل وبسمتر موجوده.
  میشه بگید مشکل از کجاست؟

  22/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   کد رو دقیقا به چه شکلی وارد میکنید؟ دقت کنید که .html توش نباشه

   22/10/2016پاسخ...
 • سعید

  سلام
  در ابتدا سپاس از آموزش مفید و کاربردی شما ، مثل همیشه عالی بود.
  اما 2 سئوال دارم که ممنون میشم با توجه به تجارب در زمینه سئو راهنمایی کنید.
  1- من از افزونه Yoast به همراه استفاده از سایت مپ خود افزونه استفاده میکنم. تنظیمات طبق اصول و استاندارد ها انجام داده ام + رعایت کلیه موارد و موازین گوگل وب مستر (طبق آموزش های سایت شما) ، متاسفانه ورودی مناسبی ندارد با اینکه مطالب نیز ایندکس شده اند و خطایی در وب مستر نیست. رتبه سایت در حال حاضر 7000 می باشد که با توجه به سن 3 ساله سایت بازدید چندان مناسبی ندارد ، سئوال من از شما در مورد استفاده از افزونه All in seo همراه با نقشه سایت این افزونه می باشد ، جایگزین کنم یا خیر ؟ چون سایتی جدید و مشابه زدم که کمتر از 2 ماه به رتبه 6000 رسید و بازدید مناسبی را داره. (با Seo All).

  2- این مورد را میدونم به بخش وب مستری مرتبطه اما ممنون میشم از همینجا راهنمایی کنید : سایت با 2 دامنه .ir , .com فعال است که com با کد 301 به ir متصل است ، آیا کوچ کردن به دامین com را با توجه به رتبه سایت ذکر شده در بند 1 صحیح می دانید یا خیر ؟ (دریافت گواهینامه SSl و موارد دیگر مشکل در دامین ir می باشد.). قائدتا رتبه رامین کنونی از بین خواهد رفت …
  در هر صورت ممنون شما

  20/10/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   1- محتوای صفحات، استراتژی سایت و بهینه سازی کلی بر سئو تاثیر بیشتری دارند تا نوع افزونه، هر دو افزونه کارایی بالایی دارند و با تغییر اون بعید میدونم نتیجه تغییر زیادی بکنه
   2- میتونید دامنه رو از ir به com تغییر بدید، فقط توجه کنید هر آدرس دقیقا ریدایرکت 301 بشه به آدرس متناظر خودش در دامنه com. اینجوری افت بازدید کمی خواهید داشت

   22/10/2016پاسخ...
 • سیروان

  سلام
  در جمله ی
  اگر کمتر از 25 درصد جملات مقاله حاوی بیش از 20 کلمه باشد چراغ سبز دریافت خواهید کرد

  ایا منظور
  جمله را با علامت . نقطه تشخیص میدهد که جمله است یا فاصله با اینتر؟

  15/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از طریق نقطه یا اینتر

   15/09/2016پاسخ...
 • سیدکریم محمدی

  با سلام خدمت شما.
  مقاله خیلی با ارزشیه. ممنون.

  فقط لازمه خودتون هم یکبار متن رو کاملاً دقیق مطالعه کنید و اشتباهات نگارشی رو رفع کنید )

  11/09/2016پاسخ...
 • Saeed KH

  سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این بخش که تو عکس مشخص کردم رو چطور میشه تو سرچ گوگل تغییر داد و چیزی که خودم میخواهم نمایش داده شود
  ***

  23/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از گوگل وبمستر سایت میتونید درخواست بدید که برخی لینک ها در sitelinks شما نمایش داده نشه ولی نمیتونید تعیین کنید که چه لینک هایی نمایش داده بشه

   25/08/2016پاسخ...
 • فال روزانه

  مرسی ااز این مقاله فوق اللعاده جامع کاربردی

  14/08/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام و عرض ادب و تشکر از پاسخگویی شما…
  سوال اولم این است که ببخشید این ارور به چه معناست و برای رفع آن چه باید کرد؟
  The images on this page do not have alt attributes containing the focus keyword.
  سوال دوم این است که الان رتبه سئو من در YOAST خوب است باید چه کار کنم که تبدیل به خیلی خوب شود؟

  10/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیام اعلام شده به این معنی است که تصاویر شما دارای متن جایگزینی که در آن کلمه کلیدی به کار رفته باشد نیستند.
   برای تبدیل شدن از خوب به عالی پیشنهاد میکنم آموزش سئو نوشته از صفر تا صد را مشاهده کنید.

   11/08/2016پاسخ...
 • reza

  سلام وردپرس را برزرسانی کردم به 4.5.3 ولی دو مشکل دارم که لینک عکس هارو گذاشتم ببینید 1. حذف شدن دکمه ویرایشگر متن به صورت کلی 2 حذف شدن متن پیوند نوشته
  ***

  06/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بطور حتم مشکل از وردپرس نیست. شما افزونه هایی دارید که آپدیت نشده باشند؟

   07/08/2016پاسخ...
 • رضا

  قصد من از انتقال برگه ها به نوشته این هست که امکاناتی مانند برچسب و نوشته های دیگر و …… داره در برگه ها نیست؟ فکر کنم اگه بیام نوشته ای با لینک و همان مطلب تولید و برگه را حذف کنم درست بشه و بعید میدونم در سایت و سئو مشکلی ایجاد بشه؟
  با تشکر

  06/08/2016پاسخ...
  • Websima

   بله مشکلی پیش نمیاد

   07/08/2016پاسخ...
 • رضا

  سلام
  ایا میشه صفحات برگه در وردپرس رو به نوشته ها انتقال داد یا کپی کنیم ؟ بعد برگه ها رو حذف کنیم تا دو صفحه نباشه؟
  انتقال برگه به نوشته ها باعث مشکل در سایت یا لینک ها همچنین seo نمیشه؟

  05/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   متوجه نشدم که این کار چه فایده ای داره. برای چی قصد دارید این انتقال رو انجام بدید؟

   05/08/2016پاسخ...
 • رضا

  سلام
  قبلا در نوشته و برگه های وردپرس میشد روی کلمه کلیدی لینک و نام گذاشت و عنوان هم قرار داد که وقتی موس را روی کلمه مورد نظر قرار میدادید نمایش داده میشد ولی جدیدا حذف شده؟ باید چیکار کنم تا فعال بشه؟
  ایا وجود عنوان و نمایش ان خیلی مهم هست و تاثیری در سئو دارد؟

  31/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   هنوز هم میشه، یه علامت چرخ دنده کنار لینک میاد روی اون کلیک کنید

   01/08/2016پاسخ...
 • reza

  سلام در افزونه سئو ایا تظیمات ریدارکت 301 دارد اگر دارد کجای تنظیمات هستش؟

  28/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   قبلا چنین گزینه ای بوده ولی در نسخه های جدید حذف شده است

   31/07/2016پاسخ...
 • رضا

  سلام وقت بخیر
  اگر از افزونه SEO Redirection جهت ریدارکت 301 به سایتی یا صفحه ای استفاده کنیم ایا سئو و اعتبار صفحه انتقال پیدا میکند؟
  با تشکر

  27/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله ارزش و اعتبار آن منتقل میشود

   31/07/2016پاسخ...
 • mohammad

  سلام
  در قالب من در قسمت تنظیمات تنظیمی هستش به عنوان ( تگ عنوان ) که گزینه های انتخابی از h1 تا h6 دارد و گزینه ای به نام span دارد این تنظیمات مربوط به چی میباشد؟

  25/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   من به قالب شما دسترسی ندارم باید از طراح آن سوال کنید

   26/07/2016پاسخ...
 • حسین

  با سلام
  در این افزونه جدیدا بخشی وجود داره تحت عبارت :
  ” نحوۀ دنبال کردن صفحه توسط خزنده‌ها follow nofollow ”
  میخواستم بدونم دنبال کردن صفحه توسط خزنده باید نوفالو باشه یا فالو
  تاثیرشون چجوری هست
  پیشفرض برای من نوفالو بود.
  ممنونم از سایت خوبتون

  25/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   باید بر روی follow باشه و برای شما هم پیش فرض روی همین بوده ولی به دلیل تفاوت نمایش در راست چین تصور میکنید گزینه nofollow فعال شده.

   25/07/2016پاسخ...
 • reza

  سلام
  در وردپرس در نوشتن مطلب خود سیستم از h1 استفاده میکنه ایا ما هم در نوشتن مطلب از h1 استفاده بکنیم یا نه؟
  اگر در وردپرس از h1 استفاده نکنیم ایا از نظر گوگل اون h1 خود وردپرس تایید شده هست یا نه؟

  24/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   در هر صفحه ای باید حتما h1 باشه و بیشتر از یکی هم نباشه. حالا فرقی نمیکنه که گوگل اون رو بذاره یا شما بصورت دستی. ولی اگر هر دو باشه جالب نیست

   25/07/2016پاسخ...
 • mohammad

  سلام در نسخه 3.4 yoast چرا تغییر عجیبی کرده دیگه از پیغام خطا و … خبری نیست؟

  22/07/2016پاسخ...
  • Websima

   منظورتون از پیام خطا و تغییر چیه؟

   22/07/2016پاسخ...
 • mohammad reza

  من سایتم را در سایت moz بررسی میکردم و در قسمت
  Inbound Links از تعداد لینک های ورودی من از سایتی پیغام زیر را میداد ممنون میشم بگید مشکل چیست و جهت رفع مشکل چه کنم؟

  8 total spam flag with including:

  1. large site with few links

  2. site link diversity is low

  3. small proportion of branded links

  we fonnd 56% of site with 8 flags were penalized google

  22/07/2016پاسخ...
  • Websima

   میگه 8 تا پرچم اسپم گرفته سایت شما از لینک هایی که به سایت تون هست. و در نهایت گفته 56 درصد سایت هایی مثل شما توسط گوگل جریمه میشن

   24/07/2016پاسخ...
 • reza

  سلام
  امکان دارد برای استفاده از سایت moz اموزش قرار دهید؟
  چگونه میتوان با پرداخت هزینه در سایت moz از تمام امکانات استفاده کرد ایا شما تا به حال هزینه پرداخت کردید و به چه صورت پرداخت کردین؟
  ایا ارزش دارد پرداخت کنیم؟

  22/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   استفاده از امکانات سایت Moz نیازمند تخصص و دانش بالاست. پیشنهاد میکنم در این سایت هزینه نکنید و مجرای بهتری برای سئو سایت خود پیدا کنید. ولی مقالات و آموزش های رایگان آن بسیار عالی و به روز هستند

   22/07/2016پاسخ...
 • mortaza7khat

  قالب جدید هم خیلی دلنشین هست ممنون!

  19/07/2016پاسخ...
  • Websima

   ممنون

   20/07/2016پاسخ...
 • reza

  سلام وقت بخیر
  من چند سایت دارم که تقریبا رتبه های خوبی دارند و میل ندارم این سایت ها را ریدارکت کنم و دو تا از سایت های من در پایین صفحه اول هستند و برای بالا رفتن رقابت زیاد هست و میخواهم از این سایت ها به این دو سایت لینک بدم حالا کدام روش مناسب هست1
  1. عکسی با تگ کلمه کلیدی قرار بدم و لینک بشن به این دو سایت
  2. کلمات کلیدی در جای از سایت قرار بدم که احتمال کلیک کردن زیاد هست و لینک بشن به این دو سایت
  3. یا روش دیگری اگه هست بگید
  با تشکر

  19/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   روش دوم بهترین حالت است

   20/07/2016پاسخ...
 • رضا

  سلام پیغام زیر چی میگه؟ جهت رفع این مشکل چیکار کنم؟
  50% of the sentences contain more than 20 words, which is more than the recommended maximum of 25%.Try to shorten your sentences.

  18/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   میگه که شما جملات طولانی توی متن زیاد دارید، بیشتر از 25 درصد جملات شما 20 کلمه یا بیشتر دارند. جملات را کوتاه کنید تا درک آن برای کاربر راحت شود. البته برای زبان فارسی خطا هم دارد

   19/07/2016پاسخ...
 • reza

  سلام وقت بخیر
  پیغام زیر چی میگه و برای رفع مشکل چیکار کنم؟
  The focus keyword doesn’t appear in the first paragraph of the copy. Make sure the topic is clear immediately

  18/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   یعنی در اولین پاراگراف از محتوای خود بهتر است که یک بار کلمه کلیدی را ذکر کنید

   18/07/2016پاسخ...
 • محمد علی

  این مقاله واقعا عالی بود ، سپاس

  07/07/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   08/07/2016پاسخ...
 • پوریا

  سلام این افزونه قابلیت این رو داره به کاربرها اجازه بده ربته بدن به پست ها؟
  توی گوگل وقتی سرچ میشه این ستاره ها دیده میشن؟

  07/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر برای این کار باید از افزونه های جانبی و کدنویسی شخصی استفاده کنید.

   08/07/2016پاسخ...
 • مسعود

  سلام
  می خواستم بدونم افزونه all in one seo بهتر هستش یا افزونه yoast
  ربطی به رتبه الکسا هم انتخاب افزونه سئو داره؟
  برای سایت ، آگهی می خوام
  و فکرمی کنم که yoast seo اهمیت و کارایی بهتری داشته باشه
  با تشکر از وبسایت خوبتون

  04/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بر الکسا تاثیرگذار نیستند. از نظر من افزونه Yoast بهتر است به شرطی که به خوبی از آن استفاده کنید. پیشنهاد میکنم فیلم های آموزش سئو وبسیما را تهیه کرده و مشاهده کنید.

   05/07/2016پاسخ...
 • رضا

  سلام من همه موارد را سبز کردم فقط مورد زیر قرمز هست لطفا بگید پیغام زیر دقیقا چی میخواد؟
  You’re linking to another page with the focus keyword you want this page to rank for. Consider changing that if you truly want this page to rank.

  02/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   میگه شما دقیقا روی کلمه کلیدی که انتخاب کردید لینک دادید به یک صفحه دیگه، اگر قصد دارید روی این کلمه جایگاه بگیرید این لینک را تغییر دهید.

   03/07/2016پاسخ...
   • رضا

    خب من با کلمه کلیدی به خود صفحه و صفحه دیگه لینک دادم این خوب هست چرا ایراد میگیره؟ مگه با لینک دادن نمیشه جایگاه گرفت؟ میشه بیشتر توضیح بدید

    12/07/2016
    • Websima

     توی الگوریتم جدیدش میگه بهتره که با کلمه کلیدی هدف به صفحه ای لینک ندید، چون باعث میشه اون صفحه جایگاه بهتری نسبت به شما داشته باشه ولی خوب پیش بینی نکرده بوده که شما به خود همون صفحه لینک دادید که البته کاربردی هم نداره.

     13/07/2016
    • رضا

     حتی وقتی کلمه کلیدی رو به صفحه داخلی هم لینک میدیم باز همون پیغام رو میده؟
     از نظر گوگل ممکنه جریمه داشته باشه؟

     13/07/2016
    • Websima

     اینجا اصلا بحث جریمه مطرح نیست. هدف کسب جایگاه بهتر در گوگل است. افزونه به شما میگه که شما تصمیم گرفتید این صفحه ای که الان توش هستید فرضا تو کلمه “دانلود” جایگاه بگیره، بعد کلمه دانلود رو لینک دادید به یک صفحه دیگه و این باعث میشه اون صفحه جایگاه بگیره نه اینی که توش هستید. نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه.

     13/07/2016
 • سیروان

  سلام میش‌ه لطف کنید این دو عبارت که مربوط به این است رو بفرمایید یعنی چه
  1 of the subheadings is followed by more than the recommended maximum of 300 words. Try to insert another subheading.

  و دومی
  44.4% of the sentences contain more than 20 words, which is more than the recommended maximum of 25%.Try to shorten your sentences.

  29/06/2016پاسخ...
  • Websima

   اولی میگه که شما بعد از یک زیرعنوان یعنی تگ h2 یا h3 بیشتر از 300 کلمه متن آوردید، اگر متن طولانیه بهتر است که از هدینگ های بیشتری استفاده کنید.
   میگه که 44 درصد جملات شما بیشتر از 20 کلمه دارند، از جملات کوتاه تر استفاده کنید (البته اگر فارسی نوشتید بدونید که محاسبه دقیقی انجام نمیده خودتون چشمی این کار رو انجام بدید)

   03/07/2016پاسخ...
 • طرح توجیهی

  خیلی عالی و کاربردی بود
  ممنونم

  21/06/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   22/06/2016پاسخ...
 • رضایی

  به نظر میرسه کوتاهی جملات با “.” و به کار بردن کلامات ربط مانند “و” تداخل دارند

  19/06/2016پاسخ...
  • Websima

   بله کمی در فارسی مشکل داره، ولی شما الان اصول رو میدونید. کافیه که خودتون رعایت کنید

   20/06/2016پاسخ...
 • رضایی

  سلام
  ممنون میشم دیدگاه من رو تایید کنید و پاسخ بدید

  19/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   دیدگاه شما تایید و پاسخ داده شده. رفرش کنید صفحه رو

   19/06/2016پاسخ...
 • رضایی

  سلام .
  ممنون از مطلب خوبتون ولی برای من اینها رو نشون نمیده.
  پلاگین yoast سایت من در قسمت content فقط طول جمله و پاراگراف و سابهدینگ رو نشون میده .
  شما از ورژن پولی این پلاگین استفاده میکنید یا رایگان ؟

  18/06/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خیر از نسخه رایگان استفاده میکنیم. بعضی قسمت ها در نسخه فارسی کاربرد نداره

   19/06/2016پاسخ...
 • کتونی

  برای یاد گیری که با ارزش باشه نیازه همه رو بخریم؟
  نمیشه همه اموزش هاشم با هم یه پکیج کنید مثلا 20% ارزونتر میشد و همه رو یه جا میخریدیم؟
  اکه بشه عالیه

  18/06/2016پاسخ...
  • Websima

   آموزش ها با هم مرتبط هستند و اگر شما مسیر آموزش رو بصورت کامل طی کنید حتما نتیجه بهتری خواهد داشت ولی برای کسانی که آشنایی نسبی دارند و فقط تصمیم دارند بخش هایی رو تقویت کنند ما بصورت درس درس ارائه کردیم تا مجبور به خرید کل پکیج نباشند.، همچنین میتونید یک درس رو دریافت کنید و اگر از نحوه ارائه مطالب راضی بودید بقیه رو هم دریافت کنید. سعی کردیم قیمت ها رو طوری انتخاب کنیم که برای همه قابل استفاده باشه، پیشنهاد میکنم با درسهایی شروع کنید که کنارش علامت “از دستش نده” قرار داده شده.

   18/06/2016پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟