استراتژی بازاریابی

وبسیما، راوی داستان برند تو

تدوین یک استراتژی صحیح همان عاملی است که می‌تواند موفقیت یک کسب‌وکار را تضمین کند. زیرا با داشتن یک استراتژی می‌توانید به طور موثرتری اقدامات و منابع خود را در راستای رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان مدیریت کنید. استراتژی شامل برنامه‌ریزی بلندمدتی است که در تدوین آن به مواردی از جمله اهداف کلان کسب‌وکار، وضعیت محیط کسب‌وکار، نقاط قوت و ضعف، وضعیت رقبا و بازار توجه می‌شود. با داشتن یک استراتژی، می‌توانید مسیر و رویه‌ی کاری خود را بهتر بشناسید و آن را بهبود بخشید تا با کمترین هزینه و منابع، بالاترین بازدهی و اثربخشی را تجربه کنید. داشتن استراتژی به شما کمک می‌کند تا:

 • به طور موثرتری منابع خود را مدیریت کنید
 • تصمیمات کلان را بهتر اتخاذ کنید
 • زمان رسیدن به اهدافتان را کوتاه‌تر کنید
 • بتوانید عملکرد اقدامات و رویکردهای خود را مورد ارزیابی و بهینه‌سازی قرار دهید.

در نتیجه، داشتن یک استراتژی برای کسب و کار ضروری است و به شما کمک می‌کند تا بهترین راه برای رسیدن به اهداف خود را پیدا و منابع خود را در این مسیر بهینه استفاده کنید.

استراتژی بازاریابی چیست؟

استراتژی بازاریابی، رویکردی است که شرکت‌ها و سازمان‌ها برای رسیدن به اهداف بازاریابی خود به کار می‌برند. این استراتژی‌ها می‌توانند شامل تعیین هدف بازاریابی، شناسایی مشتریان هدف، محصولات و خدمات، تعیین قیمت، شیوه تبلیغات، فروش و توزیع باشند.

استراتژی بازاریابی در واقع به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با توجه به نیازها و خواسته‌های مشتریان، بازار و رقبا، برنامه‌های مناسبی را برای فروش محصولات یا خدمات خود پیاده کنند و در نتیجه به بهبود فروش و سودآوری خود برسند.

رویکردهایی که نتیجه یک استراتژی بازاریابی هستند باید براساس داده و متناسب صنعت مورد نظر اتخاذ شوند. برای مثال، استراتژی و رویکردی که یک شرکت فناوری برای ورود به بازار خود در نظر می‌گیرد با استراتژی بازاریابی یک شرکت مواد غذایی متفاوت است. در نتیجه، تعیین استراتژی بازاریابی، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که شرکت‌ها باید در راستای رشد و موفقیت خود بگیرند. بر این اساس تیم دیجیتال وبسیما در طول تجربه 10 ساله خود نگاه داده محور را به عنوان لایه اولیه تدوین استراتژی و تجربه‌های گذشته خود را به عنوان مکمل این لایه مدنظر قرار می‌دهد.

در ادامه از شما دعوت به مطالعه نکاتی ‌می‌کنیم که باید در مورد استراتژی بازاریابی بدانید:

 • هدف استراتژی بازاریابی بهبود فروش و سودآوری است.
 • برنامه بازاریابی راهبرد و رویکرد کلی است که یک کسب و کار برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود و دستیابی به اهداف بازاریابی خود اتخاذ می‌کند.
 • استراتژی بازاریابی باید با اهداف کلان کسب‌وکار هماهنگ باشد و عواملی همچون جمعیت هدف، روند بازار، رقابت و منابع موجود را در نظر بگیرد.
 • استراتژی بازاریابی شامل تصمیماتی در مورد محصول، قیمت، تبلیغات و توزیع (4Pهای بازاریابی) است.
 • استراتژی بازاریابی می‌تواند شامل تاکتیک‌هایی مانند تبلیغات، روابط عمومی، بازاریابی محتوا، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ باشد.
 • استراتژی بازاریابی باید انعطاف‌پذیر باشد تا با شرایط بازار و نیازهای مشتریان تغییر کند و باید به طور منظم ارزیابی، تنظیم و بهینه‌سازی شود.

استراتژی بازاریابی چه چیزی نیست؟

پیش از اینکه به تعریف استراتژی بازاریابی بپردازیم، ابتدا قصد داریم بررسی کنیم که استراتژی بازاریابی چه چیزهایی نیست! استراتژی بازاریابی …

 • فقط انجام SWOT نیست
 • صرفا انجام تبلیغات نیست
 • فقط  پرداختن به STP نیست
 • صرفا برنامه‌ی تبلیغاتی داشتن نیست

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

استراتژی بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه‌ برنامه‌ها، اقدامات و فرآیندهایی است که یک شرکت یا سازمان مبتنی بر پلتفرم‌ها و ابزارهای دیجیتالی اجرا می‌کند تا به اهداف مورد نظر خود دست یابد. استراتژی دیجیتال با هدف ایجاد یک مزیت رقابتی و بهبود عملکرد کلی یک کسب‌وکار با استفاده از کانال‌های دیجیتالی به منظور جذب و درگیر کردن مشتریان، بهینه‌سازی عملیات و بهبود فرآیندها تدوین می‌شود.

به طور کلی، استراتژی دیجیتال بخشی ضروری از هر کسب‌وکار مدرن است که می‌خواهد در عصر دیجیتال به رقابت بپردازد و رشد کند. اما شاید بد نباشد که به این موضوع بپردازیم که بازاریابی دیجیتال چه چیزهایی نیست!

بازاریابی دیجیتال،…

– صرفا تبلیغات در گوگل ادز نیست
– فقط تبلیغ بنری در رسانه‌های داخلی نیست
– با چند اینفلوئنسر همکاری کنیم و تبلیغ دهیم نیست
– ایمیل ارسال کنیم و اسپم شود، نیست
– پول زیادی خرج کنیم و انواع تبلیغات را بریم هم نیست

خدمات بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا ارتباط نزدیکتری با مشتریان خود داشته باشید، برند خود را رشد دهید و به صورت موثرتری بازاریابی کنید.

بازاریابی دیجیتال یا “دیجیتال مارکتینگ” به هر نوع فعالیت بازاریابی مرتبط با استفاده از ابزارها، کانال‌ها و پلتفرم‌های دیجیتالی می‌گویند. با توجه به روند رو به رشد تکنولوژی و افزایش استفاده از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها و سازمان‌ها به یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های بازاریابی تبدیل شده است.

وبسیما ارائه دهنده خدمات بازاریابی دیجیتال به صورت 360 درجه و جامع است. ما از از ابزارهایی مانند تبلیغات در گوگل، تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، ایمیل‌مارکتینگ، اتومیشن و تبلیغات در رسانه‌های داخلی استفاده می‌کنیم تا مشتریان جدید به دست آورید، آن‌ها را به کسب‌وکار خود وفادار سازید و افزایش فروش چند برابری را تجربه کنید.

سئو فروشگاه اینترنتی تخصصی
مشاوره رایگان؛ خدمات حرفه‌ای

با وبسیما هوشمندانه بازاریابی کنید

وبسیما، نتیجه مهم است

یه قدم کوچک برای ما، یه تغییر بزرگ برای کسب‌وکار شما

وبسیما با بیش از 10 سال تجربه در بازاریابی داده محور، افتخار همراهی معتبرترین برندها را در مسیر پر پیچ و خم بازاریابی دارد. ما در وبسیما با استفاده از جدیدترین استراتژی‌ها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال، برای هر کسب‌وکار راهکارهای سفارشی ارائه می‌دهیم تا با صرف کمترین هزینه و منابع به اهداف خود دست یابند. اگر به دنبال ارتقا کیفیت حضور دیجیتالی کسب‌وکار خود هستید، ما به عنوان یک شریک قابل اعتماد در کنارتان خواهیم بود. اگر علاقه‌مند به دریافت اطلاعات بیشتری در زمینه خدمات و راهکارهای اختصاصی ما هستید، با ما تماس بگیرید.

تدوین استراتژی تیم بازاریابی وبسیما برای کسب و کارها

وب‌سیما هم‌مسیر شما در راه پر پیچ و خم استراتژی بازاریابی می‌شود و بعد از تحلیل کسب‌وکار و مخاطبینتان به تدوین یک برنامه‌ی استراتژی بازاریابی جامع می‌پردازد تا مسیر پیشرفت را برایتان روشن کند. در این مسیر به‌صورت پیوسته داده‌های مورد نیاز برای قدم‌های پیش‌رویتان را بررسی می‌کنیم و تا رسیدن به اهداف مورد نظر با شما هم‌گام می‌شویم. در وب‌سیما داده‌ها برای ما مهم هستند؛ اما نتایج مهم‌ترند، چرا که بدون داده‌های مشخص و کاربردی حتی در صورت موفقیت، شما دیدگاهی برای ادامه مسیر پیش‌رو نخواهید داشت.

نیاز به مشاوره و راهنمایی درخصوص بازاریابی دیجیتال دارید؟

در صورتی که پاسخ سوالات خود را نیافتید، با کارشناسان ما تماس بگیرید تا پاسخ‌گو و راهنمای شما در این مسیر باشند.

سوالات متداول مشتریان

هزینه بازاریابی دیجیتال چقدر است؟

هزینه خدمات بازاریابی دیجیتال به عوامل مختلفی از جمله اندازه کسب‌وکار شما، اهداف بازاریابی شما و نوع خدماتی که نیاز دارید بستگی دارد. باید به‌یاد داشت که بازاریابی دیجیتال یک راه بسیار به‌صرفه برای دسترسی به مخاطبین هدف و دستیابی به اهداف کسب‌وکار است. در وبسیما، خدمات بازاریابی دیجیتال ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان ارائه به شرکت‌های کوچک تا توسعه‌یافته را به‌گونه‌ای دارند تا بیشترین بازدهی و اثربخشی را تجربه کنند. خدمات بازاریابی دیجیتال وبسیما به گونه‌ای طراحی شده که بهره‌گیری از آن‌ها به مراتب به‌صرفه‌تر واثربخش‌تر از تشکیل یک تیم متخصص در داخل شرکت است.

فرآیند دریافت پروپوزال و همکاری با وبسیما به چه صورت است؟

ما پروپوزال آماده و خدمات مشابه نداریم! پیش از هر چیز به صورت رایگان وضعیت کنونی و اهداف مشتریان را تحلیل کرده و برای هر کسب و کار متناسب با بودجه و اهدافی که دارند یک مسیر اختصاصی و هدفمند طراحی می‌کنیم. با کارشناسان وبسیما تماس بگیرید تا فرآیند دریافت پروپوزال و همکاری با وبسیما را برای شما تشریح کنند.

تضمین وبسیما برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال چیست؟

صداقت و شفافیت در همکاری در کنار تجربه و دانش تیم وبسیما بهترین تضمین برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال خواهد بود. فقط به اندازه 1 ماه به وبسیما اعتماد کنید، به شما اطمینان می‌دهیم که از کیفیت خدمات و نتایج کسب شده شگفت‌زده خواهید شد.