74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
بررسی اعتبار سایت chkme

بررسی اعتبار سایت chkme

گزارش سئو سایت توسط chkme.com

سایتchkme.com   در سال 2006 و بعنوان یک وبلاگ ارائه مقالات و آموزش های سئو راه اندازی شد و از همان ابتدا نگاه ویژه ای به ابزارهای بررسی وضعیت سئو سایت داشت. با گذشت زمان و ارائه ابزارهای ساده و کاربردی جایگاه مناسبی در میان وبمستران پیدا کرده و با رتبه 12000 جهانی با توجه به آمار سایت الکسا یکی از سایت های پربازدید در زمینه کاری خود به حساب میرود.

امتیاز سایت chkme
مهمترین دلیل موفقیت سایت Chkme.com ارائه نتایج به صورت کمی و پیشنهاد نکات کوچک جهت بهبود سایت می باشد. این نتیجه که بصورت درصد نمایش داده میشود در بسیاری از موارد موجب گمراهی افراد میگردد و تصور میکنند که سایت آنها در وضعیت مناسبی از نظر سئو قرار گرفته است. ولی نکته ای که در اینجا نادیده گرفته شده آن است که سئو و بهینه سازی سایت معمولا با هدف گذاری بر کلامت کلیدی صورت میگیرد و بدون اطلاع از عبارت مورد نظر شما نمیتوان کیفیت محتوای سایت را آن هم به این دقت ارزش گذاری کرد.

در واقع آنچه توسط سایت chkme.com به کاربران ارائه میشود گزارش محدودی از اصول اولیه کدنویسی سایت و بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد که رعایت آنها بسیار مهم و تاثیرگذار است ولی نحوه اجرای آنها و هدف گذاری کلمات نیز بر آن بی تاثیر نیست. در ادامه آنچه بر نمره شما تاثیرگذار بوده و امتیاز نهایی شما توسط این ابزار سئو را بالا میبرد بررسی خواهیم کرد.

فاکتورهای سایت chkme در تعیین نمره سئو

Headings
در این بخش تعداد تگ های h1، h2 و h3 سایت شما بررسی میگردد. بر طبق اصول مقاله نویسی یک نوشته یا صفحه سایت نمیتواند بیش از یک عنوان اصلی یا همان تگ h1 داشته باشد ولی برای تگ های بعدی شامل h2 و h3 محدودیتی وجود ندارد. نکته مهم در این بخش آن است که گوگل توجه ویژه ای به این بخش ها داشته و سعی میکنند کلمه کلیدی صفحه را از میان کلمات موجود در عنوان های اصلی یا همان تگ های h1 انتخاب کند.

نحوه امتیازدهی سایت chkme
استفاده از این تگ ها و رعایت اصول مقاله نویسی در مقالات بلاگسیما با عنوان “تگ های HTML و تاثیر آن بر سئو” بطور کامل بررسی شده است. ولی مهمتر از حضور این تگ ها در سایت کلمات بکار رفته در آنها و ارتباط معنایی با سایر محتوای سایت می باشد.
در ادامه توضیحات متای صفحه و کلمات کلیدی متای شما نمایش داده شده و در امتیاز دهی سایت توسط chkme.com تاثیر گذار هستند. کلمات کلیدی که از 4 سال پیش (تعجب کردید؟! بله 4 سال) به هیچ عنوان بر سئو سایت و تعیین کلمات کلیدی تاثیرگذار نیست. اما توضیحات متا نقش مهمی در رتبه بندی نتایج گوگل خواهد داشت که میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد آن را در مقاله “5 نکته اساسی در سئو توضیحات متا” کسب کنید.
در پایان این بخش تعداد لینک ها و تصاویر موجود در صفحه بررسی میگردد، برای یک لینک مهمترین چیز عنوان یا همان title لینک می باشد که در سئو سایت مرجع لینک و مبدا آن بسیار تاثیرگذار است. در واقع لینک های دریافتی شما از سایت های دیگر معمولا بر رتبه شما در یک یا دو عبارت خاص تاثیرگذار می باشد و این عبارت با توجه به متن لینک شده و عنوان آن توسط روبات های گوگل تشخیص داده میشود.
به همین دلیل یکی از جرایم اعلام شده توسط گوگل که مورد توجه الگوریتم پنگوئن نیز می باشد، استفاده از متن های تکراری برای لینک شما در سایت های مختلف می باشد. بعنوان مثال اگر کلمه “وبسیما” در 100 سایت مستقیما به سایت ما لینک گردد میتواند موجب جریمه سایت توسط گوگل شود ولی اگر همین لینک ها با عباراتی متنوع مانند “طراحی سایت وبسیما”، “آژانس خلاقیت وبسیما”، “وبسیما” و … جایگزین گردند تاثیر بسزایی بر اعتبار وبسیما و جایگاه آن در رتبه بندی گوگل خواهند داشت.
سایت chkme تنها وجود عنوان در لینک های شما را بررسی میکند و هیچ اطلاعی از تکراری بودن یا نبودن آنها و ارتباط کلمات بکار رفته با سایت مرجع و مبدا نخواهد داشت.
المان اصلی در سئو تصاویر متن جایگزین یا alt tag آنها می باشد، روبات های گوگل توانایی تشخیص تصاویر و درک معنا و پیام آنها را ندارند از اینرو تنها معیار آنها برای تشخیص کلمات مرتبط با آن تصویر و نمایش آن در نتایج جستجوی تصاویر گوگل همین متن جایگزین است. Chkme.com تنها میتواند عدم وجود متن جایگزین را به شما گوشزد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو تصاویر میتوانید مقاله بلاگسیما با عنوان “4 نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر” را مطالعه کنید.

Flash Movies/Animations
درک محتوای یک فایل فلش برای روبات های گوگل غیرممکن است و این روش ارائه اطلاعات برخلاف ظاهر جذاب و متحرک آن مشکلات زیادی را برای سایت شما بهمراه خواهد داشت. در بسیاری از مرورگرها و دستگاه های تلفن همراه مانند آیفون فایل های فلش نمایش داده نمیشوند و درنتیجه محتوای سایت شما بصورت ناقص به کاربران منتقل میگردد. از اینرو استفاده از انیمیشن های فلش در سایت (مانند بنرهای تبلیغاتی) بدرستی از طرف سایت chkme بعنوان نقطه ضعف سایت شما شناخته میشود.

Frames and IFrames
همانند فلش استفاده از آی فریم در سایت جهت نمایش محتویات صفحات دیگری از اینترنت در سایت شما کاری غیرمعمول و نادرست می باشد زیرا در بسیاری موارد کاربران عمومی قابلیت تشخیص منبع اصلی سایت را نداشته و شما نیز کنترلی بر محتوای نمایش داده شده در سایت خود نخواهید داشت.

این مقاله از آنچه در ابتدا فکر میکردم طولانی تر شد! ولی مهمترین نکات هنوز باقی مانده پس پیشنهاد میکنم که ادامه آن را از دست ندهید.

ارزش و اعتبار امتیاز سایت chkme.com

در فروم های وبمستری و سایت های سئو و یا از خوانندگان مقالات بلاگسیما بسیار میشنویم که سئو سایت من 98 درصد است پس چرا هیچ بازدیدکننده ای از گوگل ندارم؟ حتی در مواردی مشاهده میکنیم که افراد هزینه ای را برای سئو سایت خود پرداخت کرده اند و در نهایت چیزی جز یک امتیاز بالا از سایت chkme.com نصیب آنها نمیشود. چند نکته را در این زمینه به شما متذکر میشویم:

 1. تمام معیارهای امتیازبندی سایت chkme.com تنها براساس محتویات صفحه اصلی سایت شما صورت میگیرد و این ابزار ساده به هیچ عنوان صفحات داخلی سایت شما را بررسی نمیکند. با اینکه صفحه اصلی سایت اهمیت بسیار بالایی دارد ولی بطور معمول سایت های اینترنتی بیش از 50 و یا حتی 100 صفحه دارند و نمیتوان این امتیازدهی را برای همه آنها معتبر دانست.
 2. رعایت اصول اولیه کدنویسی و نکات ابتدایی سئو بسیار مهم و ضروری می باشد ولی تضمینی برای موفقیت شما نخواهد بود. مهمترین اصل از نظر گوگل تولید محتوای با کیفیت و اختصاصی می باشد که در گزارش سایت chkme هیچ توجهی به آن نشده است. در واقع محتوای سایت شما از نظر این سایت هیچ تاثیری بر امتیاز سئو نخواهد داشت!
 3. تمام پروسه کسب امتیاز از این ابزار برای سایت شما را میتوان در کمتر از یک ساعت انجام داد و دریافت هزینه های سئو برای چنین کارهایی نباید بسیار بالا باشد. شاید هزینه مناسب برای اینکار چیزی حدود 50 هزار تومان باشد. البته توجه داشته باشید که همین کار ساده در بسیار موارد نیاز به تخصص و تجربه در انتخاب مناسب عنوان برای تگ های H، لینک ها و تصاویر سایت می باشد پس سایت خود را به هرکسی نسپارید.
 4. نکته آخر آن پایین بودن امتیاز شما در این سایت نشان دهنده مشکلات اساسی در کدنویسی و سئو صفحه اصلی شما می باشد ولی بالا بودن آن کمترین دلیلی بر موفقیت شما و سئو مناسب سایت نخواهد بود.

امتیاز شما در این سایت چند است؟ و آیا این امتیاز با تغییرات انجام شده توسط خود شما کسب شده یا هزینه ای برای آن پرداخت کرده اید؟

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
52
 • ساعت دیواری

  مثل همیشه فوق العاده بود

  10/10/2017پاسخ...
 • دانلود آهنگ جدید

  مفید بود مرسی

  17/07/2017پاسخ...
 • soheil

  با سلام و خسته نباشيد
  من سايت *** رو باهاش تست كردم
  اصلا معيار خوبي نيست

  18/03/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   ما هم مون ابتدا اعلام کردیم که این ابزار زیاد قابل اعتنا نیست

   20/03/2017پاسخ...
 • هادی

  سلام وقتتون بخیر. یه سوالی داشتم. صفحات داخلی سایت ما تگ h1 داره روی عناوین پست ها. اما صفحه ی اول این تگ رو نداره. ما تگ h1 رو پشت یکی از بنرها گذاشتیم. آیا اینکار ضرر داره؟

  11/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بله محفی کردن تگ h1 کاملا اشتباه است. فضای مناسبی برای اون در نظر بگیرید

   11/11/2016پاسخ...
 • دانلود رام اندروید

  ممنون از مطالب خوبتون
  پس نباید زیاد روی درصد این سایت حساب باز کرد ولی قدر بیستر باشه بهتره

  20/08/2016پاسخ...
 • حافظ

  شما به خرید هاست تاکید دارید. و فرمودید که یک هست پر سرعت و قدرت میتونه در لود شدن صفحات شما بسیار کمک کنه و این از نظر گوگل مثبت هست. درست فرمودم؟

  و سوال دوم اینکه ایا هاستی مثل رزبلاگ سرعتش که؟ شما چه سایتی رو برای هاستینگ معرفی میکنید که سرعت هم بالا باشه؟

  08/05/2016پاسخ...
  • Websima

   بله، هاست قوی به شما کمک میکنه. من با رزبلاگ کار نکردم ولی مشکل اصلی با این سیستم ها اینه که دست شما بسته میشه و نمیتونید هر کاری خواستید بر روی سرور انجام بدید.

   10/05/2016پاسخ...
 • pbx625

  با آموزشهای شما رسیدم به 82%

  ممنونم ازتون ممنووووووووووووووووووون

  07/02/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   08/02/2016پاسخ...
 • aaa

  من سه تا سایت رو چک کردم عالی بود.

  23/10/2015پاسخ...
 • علی

  با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون بنده سایتم رو توی این لینک تست کردم نتیجه 75 اومد اما توی سایت gtmetrix.com که تست کردم این پیغام اومد
  Analysis Error

  The SSL certificate being used on this website was issued for another website’s address

  Check that the correct certificate is installed or purchase a new certificate for the site.
  میشه من رو تو این مشکل راهنمای کنید

  23/07/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   سایت شما با پروتوکل https یه مشکلی داره، شما تنظیمات خاصی برای SSL دارید؟ آیا از این سیستم استفاده میکنید؟ اگر کلا چیزی در موردش نمیدونید با طراح سایت و پشتیبان هاست تماس بگیرید.

   25/07/2015پاسخ...
 • ایران

  تشکراز مطلب خوب سایت من با دو دامین بارگزاری می شود و دامین اصلی را وقتی با سایتی که معرفی کردید بررسی می کنم پیغام می دهد سایت در دسترس نیست اما دامین دوم که ریدایرکت شده به دامین اصلی جواب می دهد و امار را نمایش می دهد!!! فکر می کنم یک مشکلی هست!راهنمایی کنید

  03/06/2015پاسخ...
  • وب سیما

   مسلما مشکلی هست ولی بدون دسترسی به ادرس ها نمیتونم کمکی کنم. پیشنهاد میکنم مقاله تعیین دامنه اصلی سایت رو مطالعه کنید.

   06/06/2015پاسخ...
 • maysam

  100درصد شد وب من فک کنم یه مشکلی داره

  06/03/2015پاسخ...
  • وب سیما

   کلا امتیاز دهی این سایت معیار خوبی برای سنجش موفقیت شما در سئوی سایت نیست

   07/03/2015پاسخ...
 • احمد

  بسیار عالی بودش

  16/02/2015پاسخ...
 • مسعود

  عالی بود

  01/02/2015پاسخ...
 • امین

  امتیاز سایت پرینتر سه بعدی top-3dp.com با بهبودی که به لطف شما حاصل گشت 89 درصد شد. از توضیحاتتان ممنونم

  03/01/2015پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز، موفق باشید

   04/01/2015پاسخ...
 • اف دی موزیک

  دوستان من خیلی بررسی کردم ، یه سایت تستی آوردم بالا با سرعت لود فوق سریع
  جی تی متریکس : 95%
  سئو : 100 درصد
  پینگ : 97%
  http://fdmusic.net
  آفا قالب قبلی قشنگ تر بود تورو خدا بزارید برای دانلود

  01/11/2014پاسخ...
 • محمد صبور

  با سلام
  بعد از تشکر از سایت و مطالب بی نظیرتون،
  نتیجه تست chkme.com برای سایت من 74% بود
  و ایرادات اصلی به h1 h2 h3 و نداشتن description و Keyword بود
  در حالی که این مسایل در سایت رعایت شده
  میشه راهنمایی کنید؟
  ایراد از سایت تست کننده هست یا سایت من مشکل داره؟؟

  10/09/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام
   من هم بررسی کردم این موارد در سایت مشکل خاصی نداشت، بطور کلی سایت chkme یک سایت بی اعتبار و کم ارزش است.

   11/09/2014پاسخ...
 • رز سیاه

  100:tools.pingdom.com

  02/05/2014پاسخ...
 • رز سیاه

  ادرس سایتم : http://pr8.ir/
  92:gtmetrix.com
  76:woorank.com
  73:tools.pingdom.com
  97:chkme.com
  خب به نظرتون امیدی به ادمه سایتم هست؟؟؟؟

  02/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   از نظر المان های مربوط به سرعت و نکات ابتدایی سئو وضعیت سایت شما خیلی خوبه. بخصوص نمره woorank که خیلی بالاست. موفق باشید دوست عزیز

   03/05/2014پاسخ...
   • رز سیاه

    ممنون امیدوارم بهترین سایت ها را ایرانی ها در جهان داشته باشن

    03/05/2014
 • طراحی داخلی مغازه

  این مطلب فوق العاده بود
  ممنونم
  خیلی خوب بود

  09/04/2014پاسخ...
 • مهرشاد

  دوستان یه مشکلی دارم عنوان صفحه من 60 کاراکتر هست ولی الان این میزنه 105 تا کاراکتر داری به نظرم چون یونیکد ساپروت نمی کنه این مشکل رو داره؟

  ولی woorank درست میزنه واسه من…
  حرف من درسته دوستان یا نه؟

  06/03/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، اگر توی وورنک درست نشون میده اون معیار مناسب تری هست و سایت شما مشکلی نداره

   07/03/2014پاسخ...
 • اسماعیل

  سلام
  آدرس سایت من : http://www.iranmoozik.com
  gtmetrix.com : 83%
  chkme.com:100
  tools.pingdom.com: 94

  05/03/2014پاسخ...
 • مهدی

  واقعا عالی و کاربردی بود من که لذت بردم پیروز باشید دوستان

  06/02/2014پاسخ...
 • آپلود عکس

  جالب بود , ممنون

  متاسفانه اکثر مدیران وب سایت های ایرانی میزان سئو وب سایتشون رو با این ابزار میسنجن و حتی حاضر هستن هزینه کنن تا درصد سئو سایتشون به 100% برسه !

  05/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز
   متاسفانه اینطوری شده، دلیل نوشته این مقاله هم همین بوده

   05/02/2014پاسخ...
 • mohammad

  با سلام
  امتیاز من 68 % هست
  ولی این سایت یک مشکل دیگر دارد اونم اینکه عکس های کوچکی که در کنار طبقه بندی سایت هستند را به عنوان خطا حساب می کند چون توضیحات ندارند !!
  که این خوب نیست

  با تشکر از مقاله خوبتون

  04/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، اگر متن جایگزین نداشته باشن به درستی ایراد میگیره ولی اگر عنوان ندارن خیلی ضروری نیست

   05/02/2014پاسخ...
 • امین خادمیان

  آدرس سایت من : http://www.aminkhademian.ir
  woorank : 71%
  gtmetrix : 97%
  نظرتون درباره سایت nibbler چیه ؟

  03/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   امتیازهای سایتتون خیلی عالیه چون سایت وورنک امتیاز متوسط رو 50 اعلام میکنه و سایت gtmetrix بالای 90 رو A میده.
   سایت nibbler گرافیک و استایل جالبی داره ولی نتایجی که ارائه میده خیلی کاربردی نیست و پیشنهاد خاصی برای بهتر شدن سایت ارائه نمیده.

   03/02/2014پاسخ...
 • مهدی

  سلام من در سایت http://gtmetrix.com/ ادرس سایت خودم http://anfalshop.ir/ را زدم یه عدد 64 داد یه عدد 78 ممنون میشم یه کم توضیح بدید سایت من بیشتر چه مشکلی داره

  02/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، دو تا مشکل اصلی سایت شما “عدم استفاده از تکنیک CSS Sprite” و “فعال نکردن حافظه کش مرورگر” است. هر دو این موارد در مقالات وبسیما بصورت جداگانه بررسی شدند و در بخش مطالب سئو سایت قابل دسترسی هستند.

   03/02/2014پاسخ...
 • M

  تو این سایتا که چک میکردم کلمات داخل وبم رو میگفت فک کنم زیاد استفاده شده مثلا کلمه خرید من پستام طوریه که باید تو هموشن از اینجور کلمات استفاده کنم اگه خریـد رو اینجوری تو بعضی پستها استفاده کنم خوبه یا بد؟ پیشنهاد میکنید که از شیفت+جی استفاده کنیم اگر نه یه راه ساده بیادن کنید.واقعا مرسی بابت مقالات کوتاه و کاربر پسنده

  02/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   منظور شما رو از شیفت+جی متوجه نشدم. این کار چه تاثیری میتونه داشته باشه؟ کلماتی که در عنوان ها و محتوای صفحات سایتتون استفاده میکنید این شانس رو دارن که بعنوان کلمه کلیدی صفحه و سایت شما شناسایی بشن. هرچقدر این کلمات و عبارات هوشمندانه تر انتخاب بشن و رقبای کمتری داشته باشن شانس شما برای جذب بازدیدکننده از موتورهای جستجو بیشتر میشه.

   03/02/2014پاسخ...
 • M

  امتیاز من تو chkme.com 100%
  تو gtmetrix.com 85%
  یه سایت هستش که میگن قدیما تخمین میزده پیج رنک آینده ای رو که گوگل بهت میده ولی الان میگن که یه مقدار دروغ میگه http://www.woorank.com اما بنظر سایت فوق العاده ایه نظر شما چیه ؟
  امتیاز من تو woorank.com 44.2% هست

  02/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   بین سایت هایی که تو این زمینه فعال هستن قویتریناشون همین woorank و gtmetrix هستن و کاملا میشه به اعدادشون توجه کرد. سایت های تخمین پیج رنک معمولا پیج رنک شما رو بیشتر از چیزی که باشد پیش بینی میکنن و معیارهای دقیقی ندارند.

   02/02/2014پاسخ...
 • مرتضی

  امتیاز سایت من در
  gtmetrix.com
  98 درصد هستش و در
  chkme.com
  65 درصد
  طراحی و سئو (که ادعایی هم ندارم در این زمینه) توسط خودم بوده و فعلا هم فک کنم نسبت به مدتی زمانی که راه اندازی شده سایت ورودی خوبی داره از گوگل. البته ناگفته نماند که مطالب همه تماما اختصاصی تولید میشند…
  حالا بعدش رو دیگه خدا میدونه!!

  02/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   امتیاز chkme رو که زیاد جدی نگیرید ولی نمره gtmetrix خیلی مهمه و 98 خیلی خیلی بالاست. کاش آدرس سایتتون رو هم میذاشتید که بتونیم بیشتر در موردش با هم صحبت کنیم و از هم چیزای بیشتری یاد بگیریم.

   02/02/2014پاسخ...
 • مصطفی

  سلام و درود

  تنها مشکل من در قسمت Website Links هست
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  یا علی

  02/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز، همونطور که خودش هم گفته برای یک لینک مهمترین چیز عنوان یا title لینک است باید در تگ های a بخشی بصورت title=”sample” قرار دهید. عبارت sample را با کلمه مرتبط با لینک خود جایگزین کنید.

   02/02/2014پاسخ...
 • امین خادمیان

  اولین سایت سئویی که باهاش آشنا شدم همین بود به نظر من خیلی ابتداییه و نمیشه روش حساب کرد اما رعایت همینا که مورد بررسی قرار می ده خیلی مهمه !

  01/02/2014پاسخ...
  • وب سیما

   برای یک بررسی ابتدایی و اجمالی بد نیست ولی خیلی جدیدن میبینیم که افراد لینک و اسکریپت این سایت رو پایین صفحاتشون میذارن! و فکر میکنن که دیگه کاملا سایتشون سئو شده.

   01/02/2014پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟