Local SEO یا سئو محلی چیست؟

سئو محلی یک مفهوم نسبتا جدید در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل است. گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آنها را در نظر گرفته و نتایج خود را براین اساس بازچینی میکند. مکان جغرافیایی کاربران به راحتی از طریق آی پی قابل تشخیص است ولی مکان جغرافیایی تجارت یا سایت شما تنها با رعایت اصولی هرجند ساده ولی مشخص تعیین میگردد. کلیه فعالیت های شما برای تعیین مکان جغرافیایی تحت پوشش خود و فهماندن آن به روبات های گوگل را سئو محلی می نامیم.

سئو محلی یا Local SEO روند بهینه سازی وب سایت شما برای بهبود جایگاه در نتایج محلی گوگل یا همان نتایج وابسته به محل جغرافیایی کاربران است. طبق گزارش خود گوگل بیش از یک سوم ورودی های سایت های از جستجو در سال 2014 محلی هستند، حال اگر شما از بیان مکان جغرافیایی تان در کلمه کلیدی استفاده کنید میتوانید این رقم را به 50 درصد برسانید.

پادکست

 

گوگل به تازگی توجه ویژه ای به جستجوی محلی و ارائه نزدیک ترین و بهترین نتایج به کاربران خود داشته است و این امر میتواند در آینده پررنگ تر و مهمتر نیز جلوه کند. اگر تجارت یا سایت شما محدوده جغرافیایی مشخصی را پوشش میدهد، باید به سئوی محلی نیز توجه داشته باشید. بعنوان مثال یک آموزشگاه رانندگی که در محدوده خاصی از تهران واقع شده است و یا یک رستوران که نهایتا میتواند یک شهر را بعنوان مخاطبین هدف خود در ذهن داشته باشد میتواند از سئوی محلی برای بهبود تجارت خود بهره بگیرد.

ساده ترین مثال سئو محلی برای یک رستوران در مشهد، کسب جایگاه در عباراتی مانند “رستوران در مشهد” یا “بهترین رستوران مشهد” می باشد. به این طریق تمامی افرادی که در اینترنت بدنبال یک رستوران مناسب یا جدید در شهر مشهد میگردند با شما آشنا خواهند شد. به همین منظور اولین قدم در سئوی محلی هدف گذاری روی عباراتی است که مستقیما نام مکان، محدوده یا شهر مورد نظر شما را در خود دارند و دومین قدم قرار دادن این عبارات در فضاهایی مناسب از محتوای سایت خواهد بود.
دراینجا نمونه ای ازاین جستجو را برای سایت ایران ترجمه که وبسیما مفتخر به همکاری در سئو سایت آنها بوده است را می بینید، در جستجوی عبارت “ترجمه در مشهد” سایت ایران ترجمه به شکلی کاملا متفاوت از سایر نتایج نمایش داده میشود و این امر تنها ناشی از رعایت اصول سئو محلی می باشد.

مثال سئو محلی

اسلایدر سئو محلی گوگل چیست؟

همانطور که در بالا مشاهده می کنید اسلایدر گوگل یک عکس رنگی و افقی است که در بالای نتایج جستجو پدیدار می شود. اسلایدر گوگل 9 نتیجه برتر جستجوی محلی را برای شما به نمایش می گذارد. تمامی تصاویر نمایش داده شده در این بخش از پروفایل گوگل پلاس این مکان ها که توسط خود صاحب حساب کاربری (مسئول سئو محلی) و یا مشتریانتان بارگذاری میشوند دریافت میگردد.

چگونه در اسلایدر گوگل باشیم؟

کاملا مشخص است که این قابلیت گوگل در حال حاضر استفاده زیادی در ایران ندارد و کمتر شاهد چنین اسلایدری در نتایج جستجوی خود هستیم. دلیل این امر را میتوان تحریم ایران و عدم امکان ثبت نام در Local Business گوگل دانست. با این وجود شما میتوانید با رعایت اصول سئوی محلی جایگاه مناسبی در نتایج اصلی گوگل و نه اسلایدر بالای صفحه نیز کسب کنید که تاثیر بالایی بر جذب بازدیدکننده یا مشتری برای سایت خواهد داشت.

سئو محلی چیست
سئوی محلی روند بسیار ساده ای بوده و سزاوار این است که برای انجامش وقت بگذاریم. در اینجا به بیان چند مرحله از آماده سازی سایت خود جهت حضور در اسلایدر گوگل می پردازیم.

 • درخواست یک صفحه Google + کنید و فرم مربوط به آن را به طور کامل پرکنید.
 • عکس های با کیفیت در صفحه Google+ خود آپلود کنید.
 • مشتریان خود را تشویق به گذاشتن نظریاتشان در صفحه Google+ خود کنید.
 • لینک های مناسب از سایت هایی در زمینه کاری خودتان کسب کنید. این لینکها باید با هدف گذاری روی نام تجاری و یا برند شما باشند.

ممکن است شما در یک عبارت خاص مانند “آموزشگاه خیاطی” جایگاه مناسبی نداشته باشید، ولی میتوانید با رعایت اصول سئو محلی هدف گذاری خود را برای عباراتی مانند “آموزشگاه خیاطی در تهران” انجام داده و به سرعت در این کلمات پیشرفت کنید.

باکس جستجوی محلی چیست؟

باکس جستجوی محلی یک نوع سنتی از نمایش نتایج محلی است که در آن نام تمامی تجارت های محلی حاوی عبارت جستجو شده به نمایش گذاشته می شود. این باکس محلی معمولا بعد ازنمایش سه نتیجه کلی نمایش داده می شود. رتبه بندی سایت در باکس های جستجوی محلی به بیش از 150 متغیر شناخته شده و ناشناخته! بستگی دارد.

local seo چیست

چگونه در سئو محلی موفق باشیم؟

بطور حتم کسب لینک های مناسب و واقعی از سایت های مرتبط و با هدف گذاری روی عباراتی که در آنها به مکان جغرافیایی شما اشاره شده تاثیر بالایی بر سئو محلی سایت شما خواهد داشت ولی در این بخش به مواردی که باید در محتوای سایت و ساختار کلی آن رعایت کنید اشاره خواهیم کرد. پاسخ به سوالات زیر میتواند راهنمای خوبی برای شناخت عوامل موثر بر سئو محلی باشد:

1- آیا نام، آدرس وتلفن من در تمامی صفحات وبسایت درج شده است؟

روبات های گوگل قابلیت درک شماره تماس و آدرس شما را دارند، به همین دلیل یکی از بهترین فضاهای سایت جهت درج اطلاعات تماس فوتر سایت است که در همه جا تکرار میشود.

2- آیا هر صفحه از سایت موردنظر از یک محتوای منحصر به فرد برای توضیح یک محصول یا توضیح درباره یک سرویس دهی با بیان جزئیات آن برخوردار است؟

به بیان دیگر محتوای سایت شما نباید تکراری و غیر مفید بنظر برسد، هر صفحه از سایت باید به تنهایی ارائه دهنده مفاهیم و مطالب مشخصی باشد که در بخش های دیگر سایت تکرار نشده است.

3- آیا وبسایت من در سایت های دایرکتوری محلی معتبر قرار گرفته شده است؟

نکته بسیار ظریف در این بخش مربوط به اعتبار و ارزش سایت های دایرکتوری است. قراردادن لینک سایت خود در هر سایت یا مجموعه ای به معنی پیشرفت شما در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نخواهد بود و تنها سایت های معتبر میتوانند موجب پیشرفت شما شوند، چیزی که به راستی در فضای اینترنت ایران به سختی یافت میشود.

4- آیا لینک سایت شما در سایت هایی که محتوای شما را کپی کرده اند قرار گرفته است؟

سایت های بسیاری هستند که محتوای خود را تولید نمیکنند بلکه با جمع آوری اطلاعات از اینترنت خوراک محتوایی خود را تامین میکنند. بهتر است همیشه به این سایت ها توجه کنید و مطمئن شوید که لینک شما را بعنوان مرجع مقاله درج نموده اند زیرا بر سئوی کلی سایت و سئو محلی شما بسیار تاثیرگذار است.

اگر به هر دلیل لینک شما درج نشده است از مدیر سایت درخواست کنید که این کار را انجام دهد و یا مقاله شما را از روی سایت خود حذف نماید. در غیر اینصورت میتوانید این کپی برداری را به اطلاع گوگل رسانده و از سایت مورد نظر شکایت کنید.

5- آیا افراد نظرشان را درباره این سایت بیان کرده اند؟

اگر شما یک صفحه مشخص برای سایت یا تجارت خود در گوگل پلاس ایجاد کرده باشید، کاربران قادر خواهند بود نظراتشان را در مورد کیفیت خدمات شما در آن فضا بیان کنند. یکی از کلیدی ترین پارارمترهای موثر بر سئو محلی همین نظرات کاربران در صفحه گوگل پلاس شماست. شما میتوانید از دوستان یا مشتریان خود درخواست کنید تا نظرشان را مستقیما در صفحه گوگل پلاس برای شما بیان کنند.

6- آیا این وبسایت کیفیت لینک شدن در سایت های دیگر رادارد؟

مردم معمولا فراموش می کنند که اعتبار سایت شما به عنوان یک فاکتور در رتبه بندی محلی قرار می گیرد. شما برای افزایش اعتبار سایت خود نیاز دارید که سایت های دیگر به شما لینک کنند، پس یک راه برای این کار پیدا کنید. پیشنهاد وبسیما به شما تولید محتوای با کیفیت است.

موارد ذکر شده برای بهبود سئو محلی بسیار ساده بنظر میرسند و شاید شما همه آنها را تاکنون میدانستید، پس میتوانید با رعایت این اصول ساده و صرف کمی وقت سایت خود را در نتایج گوگل بالا برده و همچنین خود را برای کاربران محلی آماده کنید.

اشتباهات رایج در سئو محلی

به همان راحتی که انجام مراحل درست می تواند به روند بهبود رتبه سایت شما کمک کند، برداشتن قدم های اشتباه می تواند رتبه سایت شما را پایین آورده و حتی در بعضی مواقع باعث جریمه سایت شود. در این بخش توجه شما را به برخی از اشتباهات رایج در سئو محلی جلب می کنیم:

1- استفاده نکردن از کد تلفن شهر

نام، شماره تلفن و آدرس از فاکتور های مهم در رتبه بندی جستجوی محلی هستند. اگر هنگامی که شماره تماس خود را در سایت قرار می دهید کد شهر را در آن لحاظ نکنید، یک فاکتور موثر در بهبود روند سئو محلی را از دست داده اید.

2- عدم درج آدرس شرکت

گوگل بسیار هوشمند است و آدرس های پستی را بخوبی می شناسد. اگر در صفحه تماس خود از نقشه گوگل یا تصاویری برای نمایش کروکی استفاده میکنید، حتما آدرس خود را بصورت متنی نیز درج کنید تا روبات های گوگل قادر به درک آن باشند.

3- کامل نکردن صفحه پروفایل در گوگل پلاس

هرچند که خود گوگل انکار می کند اما عاشق صفحاتی است که اطلاعاتشان کامل است .
Google+ یک فرصت بسیار مناسب برای ایجاد یک صفحه اجتماعی برای کسب و کار شماست. شما باید یک صفحه پروفایل ایجاد کنید و تمامی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را در آن پاسخ دهید. زمینه کاری خود را به دقت تعیین کنید و تصاویری که تمایل دارید در نتایج گوگل دیده شوند را در این صفحه بارگذاری کنید.

4- استفاده از کلمات کلیدی اشتباه

آیا تابه حال درباره پیشنهاداتی که تضمین می دهند رتبه سایت شما را بالا ببرند و در غیر اینصورت پول شما را پس می دهند چیزی شنیده اید؟ این روش تنها با هدف گذاری روی کلمات کلیدی نامناسب یا کم جستجو بازدهی خواهد داشت.

در این روش شرکت ها به شما کلمات و عباراتی را پیشنهاد میدهند که رقابت در آنها بسیار کم است. مثلا نام شرکت یا سایت خودتان! این کلمات عموما تعداد جستجوی کمی در ماه دارند و درست به همین دلیل است که کس دیگری روی آنها سرمایه گذاری نکرده. پس در انتخاب کلمات کلیدی هدف دقت کنید.

5- نادیده گرفتن سرعت سایت

گوگل عاشق این است که بهترین نتیجه را برای جستجوگران فراهم کند. سایت شما باید به سرعت بالا بیاید و تجربه خوبی را برای کاربر فراهم کند. با در نظر گرفتن سئو محلی یا حتی بدون آن، سال 2014 سالی است که در آن بالا بودن سرعت سایت و فراهم کردن محیطی کاربرپسند اهمیت زیادی دارد.

6- استفاده بیش از اندازه از کلمه کلیدی حاوی مکان جغرافیایی

اگر به روزهای اولیه ی حضور سئو محلی برگردیم متوجه می شویم که استفاده بیش از اندازه از یک کلمه کلیدی رتبه سایت را درموتور جستجو بالا می برد. طولی نکشید که گوگل متوجه این بازی شد و تاثیر آن را از بین برد. امروزه همچنان افراد فکر می کنند که استفاده بیش از اندازه کلمه کلیدی رتبه سایتشان را بالا می برد در صورتی که در بسیاری موارد حتی باعث کاهش رتبه سایت آنها می شود، بنابراین از انجام چنین کاری خوددراری کنید.

7- عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی

موتورهای جستجو فاکتورهای زیادی برای رتبه بندی سایت ها دارند که از جمله آنها میزان به اشتراک گذاری مطالب است. به اشتراک گذاری مطالب (بیش از همه در Google+ و بعد از آن در (facebook از فاکتور های مهم گوگل در سئو محلی است.

آمادگی برای شروع سئو محلی سایت

اگر فکر میکنید که آمادگی لازم برای سئو محلی سایت خود را دارید، کمی دست نگه دارید! چرا؟ چون قبل از هرکاری باید ابتدا کلمات هدف خود را انتخاب کنید. تجارت خود را از زوایای گوناگون نگاه کنید و عباراتی که ممکن است به ذهن کاربران برسد حدس بزنید. لیستی از کلمات و عبارات خود تهیه کنید و با استفاده از ابزار Keyword Planner پر بازدیدترین ها را مشخص کنید.
سپس هرعبارت را در گوگل جستجو کرده و رقبای خود را بررسی کنید، شما باید پربازدیدترین و کم رقابت ترین عبارت را برای هدف گذاری اولیه خود برگزینید، اگر در این رقابت ساده پیروز شدید آمادگی برداشتن قدم های بزرگتر را نیز خواهید داشت.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود
نام و نام خانوادگی نام و نام خانوادگی به فارسی
آدرس ایمیل sample@domain.com
تلفن همراه 09 XX XXX XXXX
متن نظر
ثبت دیدگاه
 • سمیه مسافر
  12/11/2019

  همه بک لینک هامون هم از سایت های خارجی هست و تعداد کمی از سایت های داخلی هستن

 • سمیه مسافر
  12/11/2019

  سلام وقت بخیر
  یه مشکلی واسه سئو سایتم دارم ممنون میشم اگه میشه راهنماییم کنین.
  سئوی سایتیو کار میکنم که در زمینه گردشگری برای توریست های خارجیه.
  و کلمه کلیدی هاش iran tour,iran travel و…هستن.داخل incognito که سرچ میکنم با این کلمه کلیدی ها جایگاه پیدا کرده ولی مشکل اینه که اگه از ایران سرچ کنیم هست ,یعنی اگه vpn روشن کنم جایگاهش خیلی افت پیدا میکنه.
  مثلا با iran tour از ایران که سرچ میکنم بین صفحه ١ و ٢ متغیره ولی با وی پی ان صفحه ٤ هستش.
  در حالیکه رقباش چنین حالتیو ندارن.
  آدرس سایت
  ***
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  • وبسیما
   WEBSIMA
   12/11/2019

   سلام دوست عزیز
   پاسخ گویی به این سوال نیازمند بررسی دقیق سایت و پنل سرچ کنسول است. به ویژه که مشخص نکردید vpn شما از چه کشوری بوده است.
   پیشنهاد میکنم در اولین قدم به پنل سرچ کنسول خود مراجعه کنید و در بخش international targeting کشور هدف را بررسی کنید تا بر روی ایران تنظیم نشده باشد. پس از آن در پنل سرچ کنسول خود جایگاه کلمه کلیدی هدف را براساس country بررسی کنید که از همه کشورها جایگاه شما پایین هست یا نه؟

 • گلوبایت کتاب
  27/09/2019

  سلام سایت من سئو محلی شده
  یعنی کتاب خارجی بگردید با آی پی ایران رتبه 3 گوگل داره سایت من که گلوبایت هست.
  ولی با وی پی ان بگردید اصلا انگار وجود نداره مگر بگردی گلوبایت
  همه هم از وی پی ان و تغییر آی پی دیگه دارن استفاده میکنن و من بازدید سایتم کم شده
  چیکار کنم؟

  • وبسیما
   WEBSIMA
   01/10/2019

   سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه سایت شما محتوای فارسی ارائه میکند و با دامنه ir که مربوط به ایران است فعالیت میکند این اتفاق کاملا طبیعی است. اگر به نوعی برنامه ریزی کنید که از خارج ایران رتبه بهتری داشته باشید ممکن است جایگاه خود را برای کاربرانی که از ایران جستجو میکنند از دست بدهید.

   • گلوبایت کتاب
    01/10/2019

    سلام ممنونم از پاسختون چطور میتونم کاری کنم که از خارج رتبه بیشتری بگیرم؟
    دامنه را تغییر دهم؟

    • وبسیما
     WEBSIMA
     05/10/2019

     با سلام
     با لینک سازی از طریق سایت های خارجی میتوانید تا حد زیادی بر جایگاه خود در خارج از ایران تاثیر مثبت ایجاد کنید.
     تغییر دامنه مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

 • maryam gharibi
  21/05/2018

  سلام روزتون بخیر
  از مطلب خوبتون تشکر میکنم.
  سوال من اینه که واسه انتخاب چندین محله در گوگل مپ ( شعبه های مختلف یک کسب و کار) راهکاری رو دارید؟

  • وبسیما
   WEBSIMA
   22/05/2018

   سلام
   با توجه به اینکه در ایران هستیم امکانات مدیریت دقیق موقعیت ها و شعب وجود ندارد. باید هر شعبه را به صورت یک نقطه مجزا بر روی نقشه گوگل ثبت کنید.

 • سایبان
  24/09/2017

  ممنون از مطالب خوبتون. به سایت کوچک ما هم سر بزنید

  • وبسیما
   WEBSIMA
   27/09/2017

   خواهش میکنم دوست عزیز
   موفق باشید

 • آموزش آشپزی
  11/09/2017

  ممنون عالی بود

 • بابک
  21/03/2016

  سلام امیدوارم به سوالم جواب بدید

  سواله من اینه من سایت دارم به زبان خارجی و دامین .net و برای تست توی گوگل مپ یک قسمتی از ایران رو لوکال کردم به اسم سایت خودم که اوکی شده و الان نشون میده! و درخواست پاک کردنشو دادم و در حال برسی هست

  سایتی که کلا زبانش خارجی هستش و لوکال میشه توی ایران آیا توی نتایج جستجو تاثییر میزاره ؟ برای مثال یکی سرچ میکنه learn Seo آیا چون سایت من لوکال شده توی ایران توی نتایج جستجو تاثییر میزاره ؟ یا کسی که ایرانی هست سرچ میکنه learn Seo باز تاثییر میزاره ؟

  و سوال کلی آیا لوکال تاثییری در نتایج جستجو داره ؟ یا فقط برای پیدا کردن محل مورد نظر اون سایت هستش ؟

  • وبسیما
   WEBSIMA
   21/03/2016

   سلام دوست عزیز
   لوکال رو زمانی باید استفاده کنید که واقعا زمینه کاری شما محلی باشه و حتما روی نتایج جستجو تاثیر خواهد داشت. البته روی جستجوهایی که به مکان ربط دارند. مثلا آموزش سئو خیلی به جایی که هستید ربط نداره ولی رستوران ایتالیایی خیلی مهمه که در محدوده و دسترس شما باشه.
   لوکال سئو روی نتایج تاثیر داره ولی نتایجی که فاصله روی رضایت کاربر تاثیرگذار باشه.

 • محمد
  01/02/2016

  سلام. ممنون از آموزشتون . نظرتون در مورد افزونه WordPress Local SEO چیه؟ اگه به نظرتون مناسبه ممکنه یکم در موردش توضیح بدین .یه قسمت وجود داره به اسم Google Maps API Key. اید کد از کجا باید گرفت؟ من از .google developers console یه چیزایی گرفتم ولی چون با فیلتر شکن رفتم نفهمیدم کدی که بهم داد مربوط به محلی که از طریق فیلترشکن به اینترنت وصل شده بودم ، بود یا محل واقعیم. ممنون میشم یکم توضیح بدین

  • وبسیما
   WEBSIMA
   01/02/2016

   سلام
   من با این پلاگین کار نکردم و فکر نمیکنم که خیلی هم بدرد بخوره. روش های ساده تری هست برای لوکال سئو

 • iman
  29/11/2015

  با سلام
  همیشه مطالب سایتتون بی نظیره ولی احساس کردم این مقاله رو کامل نگفتید کلی گفتید

  • وبسیما
   WEBSIMA
   30/11/2015

   سلام
   بله این مقاله بشتر با هدف آشنایی با سئوی محلی بوده و جنبه آموزشی نداره

 • فست سئو
  17/11/2015

  مطلب جالب و کاملی بود

 • علی
  14/09/2015

  مقاله جالب و به روزی بود.
  متشکرم و موفق باشید.

 • hossein
  28/07/2015

  درود و سپاس از مطالب خوبتون

  ایا با استفاده از اضافه کردن microdata مربوط به breadcrumb و یا
  اضافه کردن microdata مربوط به product به علاوه نمایش ستاره + قیت + تعداد نظرات در سرچ گوگل ویا اضافه کردن microdata مربوط به اخبار دیگری نیازی به لوکال سئو هست یا خیر ؟
  یا اصلا در چه مواردی تفوت دارن یا مزیتش چی هست ؟
  لطفا بیشتر توضیح بدید ؟ ممنونم

  • وبسیما
   WEBSIMA
   29/07/2015

   سلام
   لوکال سئو کلا داستانش با Schema فرق داره و هدف های متفاوتی دارند. Schema کمک میکنه که درک گوگل از محتوای صفحات شما بهتر بشه در حالیکه لوکال سئو محل جغرافیایی شما و تجارت شما رو به گوگل معرفی میکنه. در اینصورت افرادی که بطور مثال در شهر شما زندگی میکنند سایت شما رو در نتایج جستجو بالاتر از سایت رقبایی می بینند که از اونها دور هستند.

 • محمد
  10/12/2014

  با سلام و سپاس بابت مطلب مفید
  اگر براتون مقدور هست نحوه نمایش اطلاعات گوگل پلاس در صفحه جستجو گوگل را آموزش دهید.
  منتظر پاسخ شما هستم

  موفق باشید

  • وب سیما
   10/12/2014

   سلام دوست عزیز
   این آموزش قبلا روی سایت اومده، به مقاله نمایش تصویر نویسنده در نتایج گوگل مراجعه کنید، البته الان دیگه عکس رو نشون نمیده ولی بقیه اطلاعات میاد.

   • محمد
    10/12/2014

    سلامی دوباره
    بازهم سپاس
    موفق و شاد باشید

 • ایمان
  02/10/2014

  قالب قبلی رو چیکار کردید بابا این خوب نیست ، اگر میتونید لااقل بزارید 2 نفر مثل ما استفاده کنن کپی رایت هم حذف نمیکنیم

  • وب سیما
   02/10/2014

   قالب سایت رو باید هرچند وقت یکبار عوض کرد، اون قالب تا حد خیلی زیادی برای وبسیما شخصی سازی شده بود و کاربردی برای دیگران نخواهد داشت مگر با تغییرات بسیار. چه بخشی از قالب رو دوست ندارید؟ شاید به شکل صحیح برای شما لود نشده.

 • مصطفی
  18/09/2014

  سوال
  نگران شدم
  آیا این مشکل از طرف سایت من است یا از طرف سایت شما که با فارسی و عربی مشکل داره
  لطفا صریح و آشکار پاسخ دهید تشکر

  • وب سیما
   18/09/2014

   از طرف سایت وبسیما نمیتونه باشه، ممکنه که تاثیر کپی کردت در word باشه

 • مصطفی
  18/09/2014

  سلام استاد عزیز
  باور کنید بنده یک بار دیگر امتحان کردم. لینک مقاله ” پیج رنگ گوگل” شما که این لینک است :
  https://websima.com/blog/%D9%BE%D9%8A%D8%AC-%D8%B1%D9%86%DA%A9-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84/
  را در نرم افزار word کپی کردم وقتی کلیک میکنم با این عبارت در سایت شما، روبرو میشوم: 404 صفحه یافت نشد.
  خودتان هم امتحان کنید. موارد متعدد در وبلاگ وب سیما اینچنین بو.ده. اول فکر میکردم ترفند است. مجبور بودم چون مطالب شما علمی است و قوی و زیبا، عین همان عبارت را در گوگل بنویسم تا از طریق گوگل وارد سایت شما شوم تا با عبارت 404 مواجه نشوم. باز امتحان کنید. موفق باشید.

  • وب سیما
   18/09/2014

   میدونم کدوم بخش کار داره لینک ها رو با مشکل مواجه میکنه ولی لینک درست اینه:
   https://websima.com/blog/%D9%BE%DB%8C%D8%AC-%D8%B1%D9%86%DA%A9-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84/

   بنظرم بدلیل تفاوت ی در فارسی و عربی این مشکل ایجاد شده، لطفا لینک های جانبی رو حذف کنید و فقط لینک به صفحه اصلی سایت یا وبلاگ برای منبع ذکر کنید.
   با تشکر

 • بهاره سادات حسینی
  18/09/2014

  اگر من بخواهم یک سئو کار واقعی بشم،بعد از خواندن این مقالات باید از کجا شروع کنم،لطفا من رو راهنمایی کنید.

  • وب سیما
   18/09/2014

   سلام دوست عزیز
   میتونید از بخش مفاهیم سئو شروع کنید و مقالات رو مطالعه کنید

 • بهاره سادات حسینی
  18/09/2014

  خیلی مطلب خوب و مفیدی بود،چه مترجم بی نظیری داشت این مقاله

 • مصطفی
  18/09/2014

  سلام استاد بنده مدیر سایت 1mosalman.ir هستم خوشحالم به سایت بنده سر زدبد. فرموده بودید :
  برخی لینک ها در متن سایت شما وجود دارد که آدرس آنها خراب شده و وجود لینک به صفحات ناموجود شده است. پاسخ چنین است:
  سلام . تشکر باور بفرمائید بنده عین برخی از مطالب شما را کپی کزدم البته با ذکر منبع. اما خوش مشکل دارد. در جریان باشید که حتی برخی از صفحات سایت خود شما هم ارور ۴۰۴ می دهد فکر کردم ترفند شما است تا مجبور شویم از گوگل جستجو کنیم و وارد سایت شما شویم. بنابراین من وظیفه ام را انجام دادم. در ضمن خوشحال میشوم نظرتان را درباره سایت بیان بفرمائید. حتما نقاط ضعف سایت و راه حل های ان را بیان بفرمائید. شما حق استادی بر ما دارید.

  • وب سیما
   18/09/2014

   سلام دوست عزیز
   شما لطف دارید نسبت به وبسیما، بنظر میرسه به دلیل فارسی بودن لینک ها این مشکل داره توی سایت شما ایجاد میشه، ممکنه با افزونه خاصی مشکل داشته باشه یا هنگام انتقال تغییر کرده باشه، اگر به آدرس لینک ها دقت کنید مشخصه که کاملا عوض شدن.
   در نگاه اول میشه گفت که مشکل سایت شما عدم پیوستگی بین مطالب است، آموزش سئو و وردپرس در کنار مهدویت خیلی هماهنگی نداره.
   همچنین تصاویر شاخص مطالب رو در سایزی تهیه کنید که وقتی وارد اسلایدر میشه کیفیتش پایین نیاد، شما باید ابعاد اون فضا رو رعایت کنید، اینجوری سایت کمی شلخته بنظر میرسه.

 • علیرضا
  16/09/2014

  سلام
  ممکنه نحوه استفاده از Keyword Planner را توضیح بدید ؟
  سپاسگزارم

  • وب سیما
   17/09/2014

   سلام
   در مقاله ای با عنوان ابزار keyword planner کاربردش رو بصورت کامل توضیح دادیم.

 • بهزاد زیبائی
  16/09/2014

  بسیار عالی بود. یک سوال، فرمودید محلی، سئو محلی برای سایت هایی مثل سایت ما که به صورت محلی فعالیت نمی کند اهمیتی دارد؟ سایتی مثل ما، در سطح کشوری فعالیت می کند. ممنون میشم پاسخ بدهید. با تشکر

  • وب سیما
   16/09/2014

   اگر مشخصا روی منطقه جغرافیایی خاصی کار نمیکنید، خیر سئوی محلی به درد شما نمیخوره. خیلی سایت ها هستن که حتی شماره تلفن و آدرس مشخصی هم ندارند و مشخصا برای اونها کارایی نخواهد داشت.
   ولی اگر خدمات مشخصی رو میتونید مثلا در تهران ارائه کنید روی اون بخش مانور بدید.

 • دوربین مداربسته
  16/09/2014

  سپاس فراوان…

 • mostafa
  16/09/2014

  واقعا جالبه

 • اصغری
  16/09/2014

  سلام ، من سئو کار هستم و این مقاله شما رو مفید میدونم ، اگر افراد خدمات خود را محدود به شهر خود نمایند بدون شک بازده بیشتری از تجارت خود می بینند و همینطور در گوگل هم در نتایج بهتری قرار میگیرند

  • وب سیما
   16/09/2014

   بله درسته و این روش بهترین ها برای رقابت با سایت های بزرگ و کشوری است.

 • میکائیل
  16/09/2014

  سلام وبسیما
  مرسی از این مقاله عالییییییییییییییی
  اگر شما بخواین نتیجه سئو محلی ما رو درست کنین که مثه خود وبسیما باشه چقدر هزینه داره؟
  وقتی کلمه وبسیما رو تو گوگل سرچ میکنیم

  • وب سیما
   16/09/2014

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته، بستگی به عبارت مورد نظر شما و میزان برندینگ روی اون عبارت داره. مثلا هیچ وقت نمیشه روی کلمه ای مثل “خرید لپ تاپ” یا “دانلود فیلم” به این جایگاه رسید. شما میتونید درخواست خودتون رو از طریق بخش امور مشتریان برای همکارانمون در وبسیما ارسال کنید.

مشاهده همه