74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
کلمات کلیدی متن چگونه تعیین میشود؟

کلمات کلیدی متن چگونه تعیین میشود؟

جایگاه صحیح کلمات کلیدی

بطور معمول استفاده از کلمات کلیدی در متن به هدف سئو در تناقض با کاربری مطلب و انتقال صحیح مفاهیم خواهد بود. استفاده بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن میتواند موجب رنجش کاربران هنگام مطالعه شود. وبسیما به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکند که متن خود را با کلمات کلیدی بمباران کرده یا از جملات تکراری استفاده کنید زیرا مهمترین چیز برای یک سایت رضایت کاربران است.
با این وجود بخش های موثر و مهمی هستند که در هنگام نوشتن یک مطلب جدید بهتر است به آنها توجه کرده و کلمات کلیدی خود را در آنها بکار بگیرید. با اینکار شما میتواند کلمه مورد نظر خود را برای روبات های گوگل بعنوان کلمه کلیدی معرفی کرده و جایگاه مناسبی در نتایج گوگل کسب کنید.
قبل از شروع به نوشتن یا سئو یک مطلب به موضوع مورد نظر فکر کرده و کلمات کلیدی مناسب برای آن را مشخص کنید، سپس با توجه به مقاله انتخاب کلمه کلیدی مناسب بهترین گزینه را شناسایی کرده و تمرکز خود را هنگام نوشتن بر روی آن قرار دهید.

7 بخش مهم برای قرار دادن کلمات کلیدی

1- عنوان نوشته

کلمه کلیدی مورد نظر خود را حداقل یک بار در عنوان صفحه ذکر کنید و تا حد امکان در ابتدای آن. عنوان صفحات هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربرانی که به دنبال موضوع خاصی هستند با اهمیت است.

کلمات کلیدی در عنوان صفحه
یکی از فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی نتایج میزان علاقه کاربران به یک صفحه خاص است. استفاده صحیح از کلمات کلیدی در کنار انتخاب عنوان جذاب میتواند تعداد کلیک صفحه شما را در نتایج بالا برده و در مرور زمان موجب بهبود رتبه شما گردد. پیشنهاد میکنیم برای توضیحات بیشتر مقاله 7 نکته طلایی در سئو عنوان صفحه را مطالعه کنید.

2- تگ های HTML

عنوان بخش های مختلف یک نوشته یا همان تگ های HTML بر تصمیم گیری موتور جستجو برای انتخاب کلمات کلیدی یک صفحه بسیار موثر هستند. قرار دادن کلمه مورد نظر شما در تگ h1 و h2 صفحه میتواند نقشی کلیدی در سئو نوشته شما داشته باشد. لزومی ندارد که عنوان صفحه و تگ h1 یکسان باشد ولی تفاوت بسیار زیاد میان آنها میتواند موجب مشکوک شدن یا سردرگمی روبات های گوگل در انتخاب کلمات کلیدی نوشته شما شود. نحوه استفاده و ترتیب بکارگیری سرفصل ها در مقاله ای با عنوان تگ های HTML بطور کامل بررسی شده است.

3- کلمات کلیدی در محتوای نوشته

بطور حتم مهمترین مکان برای قرار دادن کلمات کلیدی محتوای نوشته خواهد بود. چگونه ممکن است شما در مورد موضوع خاصی بنویسید ولی در هیچ کجای نوشته آن کلمه را بکار نبرید؟
استفاده از کلمه کلیدی در متن به معنی بمباران نوشته نیست، لازم نیست که هر یک خط در میان عین عبارت را تکرار کنید، شما میتوانید با بکارگیری کلمات مرتبط و یا ترکیب های مختلف هم در نتایج گوگل رتبه مناسبی کسب کنید و هم به خوانندگان سایت خود احترام بگذارید. گوگل قادر به تشخیص کلمات هم معنی، مرتبط و همچنین ترجمه انگلیسی عبارت است. بعنوان مثال سه کلمه “ورزش”، “ورزشی” و “Sport” میتوانند تاثیر مشابهی در تعیین کلمه کلیدی صفحه شما توسط گوگل داشته باشند.
بکار بردن بیش از حد یک کلمه یا عبارت در متن موجب میشود گوگل آن را بعنوان یک عبارت عمومی یا حرف ربط مانند “از”، “در”، “است” و غیره بشناسد، در نتیجه کلمه کلیدی صفحه شما نخواهد بود.

4- آدرس صفحات

استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه تاثیر کمتری به نسبت سایر موارد خواهد داشت، ولی نکته قابل توجه آن است که همین آدرس در بسیاری از سایت ها و بخصوص زمانیکه کاربران آدرس شما را مستقیما کپی میکنند بعنوان انکر تکست لینک شما شناخته میشود و حضور کلمه کلیدی در آن میتواند بر پیشرفت صفحه در آینده بسیار تاثیرگذار باشد. البته به شرطی که صفحه شما آنقدر کارآمد و جذاب باشد که کاربران به دیگران پیشنهاد دهند.

5- نام تصویر و متن جایگزین

متن جایگزین یا همان Alt Tag مهمترین فاکتور برای سئو یک تصویر در موتور جستجوی گوگل است. همچنین بکارگیری کلمات کلیدی در این بخش میتواند بر سئو نوشته نیز تاثیرگذار باشد. اگر تصاویر شما به صفحه ای از سایت یا حتی یک سایت دیگر لینک شده باشند ارزش عنوان لینک یا alt attribute نیز بسیار بالا خواهد بود. برای سئو تصاویر سایت خود به مقاله 4 نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر مراجعه کنید.

6- لینک های داخلی و خارجی

هر صفحه از سایت شما باید با کمتر از چهار کلیک از هرجای دیگر سایت قابل دسترسی بوده و بهتر است که دارای لینک های خروجی به صفحات مرتبط سایت خودتان یا سایت های دیگر باشد. استفاده از کلمه کلیدی در این لینک ها بر سئو صفحه تاثیرگذار است به شرطی که صفحه مقصد ارتباط مفهومی و معنایی با این کلمه داشته باشد. بطور مثال لینک دهی به سایت وبسیما با عبارت “خرید خودرو” کار درستی در سئو نوشته شما نیست.
بسیاری از کاربران اینترنتی مطالب را بدون ذکر منبع در سایت خود قرار داده و همواره سعی میکنند تا حد امکان لینک خروجی از سایت خود نداشته باشند. در حالیکه معرفی منابع کمکی، اشاره به مرجع یا صفحات مرتبط هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو ارزشمند است.

7- کلمات کلیدی در توضیحات متا

مطابق اعلام گوگل و بینگ توضیحات متا تاثیری بر رتبه بندی نتایج جستجو نخواهند داشت. ولی همانطور که میدانیم این موتورها قادر به تشخیص کلمات کلیدی در توضیحات متا یا Meta Description هستند. همچنین جمله بندی مناسب و قرار دادن اطلاعات مرتبط با موضوع صفحه در آن میتواند مشوق کاربران برای کلیک روی لینک شما باشد.

کلمات کلیدی در توضیحات متا

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید اگر کلمات کلیدی در توضیحات متا قرار داشته باشند بصورت Bold نشان داده خواهند شد که موجب جلب توجه بیننده میشود. همین تغییر ساده میتواند شانس شما را برای جذب بازدیدکننده افزایش دهد.

0- متای کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی در بخش Meta keywords که هنوز در بسیاری از افزونه های سئو و سیستم های مدیریت محتوا وجود دارد هیچ تاثیری بر سئو سایت شما نخواهد داشت. پس بهتر است به این بخش توجهی نکرده و از زمان خود برای بازبینی متن و رفع غلط های املایی بهره ببرید.

سخن پایانی

رعایت تمام نکات بالا و استفاده صحیح از کلمات کلیدی به معنی قرار گرفتن شما در رتبه اول گوگل یا حتی صفحه اول نیست. کلمه انتخابی شما، میزان رقابت، کیفیت رقبا، اعتبار سایت، لینک ورودی، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی، سرعت سایت و … همگی بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیرگذار هستند. به بیان دیگر رعایت نکات بالا در استفاده از کلمات کلیدی برای کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل امری لازم است ولی کافی نیست!

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
66
 • محمود رنجبر

  سلام خدمت مدیر محترم وبسیما من وقتی سایتم رو تو گوگل سرچ میکنم تصاویر سایتم رو میاره ولی اسم همشون رو نوشته document چیکار کنم که اسم دلخواهم رو نشون بده کجای تگ img اسم دلخواه رو بنویسم چرا گوگل اسم خود تصویر رو نمینویسه خیلی برام مهمه ممنون از سایت خوبتون

  18/01/2021پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   سوال شما واضح نیست. این عبارت را دقیقا در کجا نمایش میدهد؟

   08/02/2021پاسخ...
 • payam hdi

  سلام و خسته نباشید. کلمه کلیدی اصلی یک سایت تو چه قسمتی قرار میگیره و چطور متوجه شویم که کلمه کلیدی اصلی یک سایت چیست. ممنون میشم راهنمایی کنید

  15/05/2020پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   معمولا کلمه کلیدی اصلی در صفحه اول سایت هدف گذاری میشود. ولی ممکن است این عبارت لزوما ارزشمندترین و پرجستجوترین کلمه کلیدی آن سایت نباشد. برای بررسی بهتر یک سایت میتوانید از ابزارهای غیررایگان در Alexa استفاده کنید.

   31/05/2020پاسخ...
 • محسن قاضی

  سلام و عرض خسته نباشید
  سوالی که برای بنده پیش اومده این هست که برای مثال یک محصول چندین اسم داره و یکی از اون اسم ها سرچ بیشتری نسبت به بقیه داره
  ما برای اینکه تو تمامی اون اسم ها اولین سایت باشیم باید از اون ها در داخل محتوا استفاده کنیم یا خیر
  مثلا در سئو یک دسته که در مورد محصولی مثل آبچکان هست ما باید به جای استفاده از کلمه ی آبچکان به طور مرتب از کلمات مرتبطی مثل آبچکان آویز یا رومیزی یا پشت پنجر ه ای استفاده کنیم؟
  ممنون از پاسختون

  08/12/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   آبچکان رومیزی، آویز و پشت پنجره ای سه مفهوم کاملا مجزا هستند. شما میتوانید برای هر کدام از آنها یک زیردسته ایجاد کرده و محصولات مرتبط را در آنجا نمایش دهید. در نتیجه برای هر مفهوم یک لندینگ مجزا خواهید داشت. اگر تعداد محصولات شما کم است یعنی در هر زیردسته یک یا دو محصول بیشتر قرار نمیگیرد میتوانید این عبارات در صفحه محصول مرتبط با خودش هدف گذاری کنید.

   10/12/2019پاسخ...
 • امیر قلیزاده

  با سلام و ممنون بابت مقاله عالی شما
  بنده کمی دچار ابهام شدم. ببینید من یک لیستی از کلمات و عباراتی که پتانسیل انتخاب شدن برای کلمه کلیدی را دارند را انتخاب کرده ام. بعضا عباراتی هم وجود دارند که فقط از نظر spell و املایی فرق میکنند و مفهوم یکی است. حال سوالم این است که ایا باید برای تک تک این کلمات یک برگه جدا تهیه کنم؟ (مقاله جدا) و یا اینکه برای کلماتی که سرچشان بیشتر است مطلب بنویسم و بقیه را برچسب بزنم؟
  این مورد را لطف کنید توضیح دهید. این لیست را با چه معیاری به دو گروه کلمات کلیدی و برچسب ها تقسیم بندی کنم؟
  مثال میزنم: کلمه “آموزش وردپرس” و کلمه “اموزش وردپرس”

  08/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   سناریویی که گفتید اصلا مناسب نیست. اگر برای هر ترکیب یا اشتباه املایی یک صفحه یا برچسب تولید کنید شانسی برای موفقیت در سئو نخواهید داشت. در حال حاضر گوگل تلاش میکند مفهوم کلیدی را هدف قرار دهد و شما باید همه این ترکیب ها را در یک صفحه به کار ببرید تا در این مفهوم جایگاه کسب کنید. پیشنهاد میکنم مقاله مفهوم کلیدی چیست را مطالعه کنید.

   09/09/2018پاسخ...
   • امیر قلیزاده

    خیلی ممنون. فقط یه سواله دیگه اینکه استفاده از تگ الان منسوخ شده یا نه؟

    09/09/2018
    • Websima

     خواهش میکنم. خیر استفاده از تگ منسوخ نشده و در سایت وبسیما هم از آن بهره میگیریم. اتفاقا برچسب گذاری روش مناسبی برای هدف گذاری روی عبارات عمومی تر است. پیشنهاد میکنم مقاله برچسب گذاری صحیح در سایت را مطالعه کنید.

     11/09/2018
 • John Doe

  با درود و تشکر از این مقاله مفید
  سوال بنده این این است که آیا جهت استفاده از alt attribute در تصاویر محتوا، آیا بایستی فقط از کلمه کلیدی اصلی استفاده نمود یا اینکه می شود از کلمات دیگر استفاده کرد ؟ باسپاس

  26/12/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   معمولا هر صفحه یا مقاله از سایت شامل چندین تصویر مختلف است و درج متن جایگزین یکسان برای همه آنها اشتباه است. در نتیجه پیشنهاد میشود متن جایگزین تصاویر توصیفی از همان تصویر باشد که در این جمله به کلمه کلیدی هدف نیز اشاره شده باشد. متن جایگزین تصاویر شما میتواند جملات ۵ تا ۱۰ کلمه ای باشد.

   26/12/2017پاسخ...
 • امیرحسین

  سلام.
  واقعا ممنون از سایت خوبتون.
  نمیدونم چیه من هر وقت میام تو سایتتون حد اعقل تا یک ساعت توش گیر میکنم و نمیتونم اصن ازش برم بیرون. همه ی پست هاتون عالی هستند. ظاهر سایتتونم که خیلی خوشگله. اصن همه چیتون خوبه، مطالبتون که هیچ جا گیر نمیاد، هر چی دنبالش هستم رو تو پست هاتون میگید. واقعا دمتون گرم. خدا خیرتون بده. امیدوارم که همیشه موفق باشید. یا علی

  11/09/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   نظر لطف شماست. انرژی مضاعفی به ما دادید.

   11/09/2017پاسخ...
 • آریزمرادی

  سلام وقت بخیر من هرکاری می‌کنم وب سایت تهران باربری ام نمیادبالا آیاشمامیتوانیدراهنمای کنیدمرا؟

  18/04/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم مقالات وبسیما را مطالعه کرده و در دوره های حضوری آموزش سئو شرکت کنید

   22/04/2017پاسخ...
 • مجتبی

  سلام
  من یه سایت فروشگاهی راه اندازی کردم
  توی هر دسته بندی چندین محصول وجود داره که هم نام هستند ولی با یه کم تغییر کامل هم نام نمیشن و مطالبشون در توضیحات هم شبیه به هم هستند و کلمات کلیدیشون تکراری میشه آیا این از لحاظ سئو مضره و ممکنه اسپم شناخته بشه؟؟؟

  09/04/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   اسپم شناخته نمیشه ولی تاثیر منفی روی سئو هم نداره. در این شرایط بهتره صفحه دسته بندی رو هدف گذاری کنید

   09/04/2017پاسخ...
 • مصطفی خجسته

  با سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  یه سوال داشتم، من تو بعضی از کلیدواژه های سایتم که از طریق مرورگر Firefox سرچ میکنم، در صفحه اول گوگل سایتم موجوده، ولی وقتی از طریق مرورگر Chrome همون کلیدواژه رو سرچ میکنم، میبینم در صفحه دو سه یا چهارمه، نمیدونم علت چیه، ممنون میشم راهنماییم کنید؟

  22/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   احتمالا توی مرورگر فایرفاکس با اکانت گوگل خود لاگین هستید یا چون قبلا جستجو و کلیک کردید گوگل انحصارا برای خودتان این سایت را بالاتر نشان میدهد. پیشنهاد میکنم از حالت privacy mode در فایرفاکس تست کنید تا جایگاهی که مشاهده میکنید به نتایج واقعی نزدیک تر باشد.

   23/09/2016پاسخ...
 • حامد

  یادم رفت بپرسم ببخشید مطالبی که اپ دیت میشه و سیوش درست میشه باید به گوگل اطلاع بدیم یا خود رباط گوگل چک میکنه:)

  06/09/2016پاسخ...
 • حامد

  با سلام یک سوال
  یک مطلب با این عنوان من دارم
  امسال چه لباس عروسی بپوشیم؟
  ایندکس شده صفحه 10 میتونم عوض کنم موضوعشو مثلا بزارم امسال لباس عروس مد پرفروش کدام هستن؟
  ارور 404 نمیده؟
  یک جا سوال کردم گفت گوگل ارور 404 میده چون پیوند یکتا با اون عنوانه

  06/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   اگر فقط عنوان عوض بشه و آدرس صفحه عوض نشه خطای 404 ایجاد نمیشه. ولی اینکه عنوان و محتویات رو عوض کنید خودش میتونه جایگاه شما رو تغییر بده و دلیلی نداره که هر کلمه ای بذارید توی این صفحه جایگاه بگیره.
   دوست عزیز، من سوالات شما رو جواب دادم ولی از این به بعد سوالات خود را در مقالات مرتبط با سوال مطرح کنید و در هر مقاله ای سوال خود را مطرح نکنید زیرا سوال شما حذف شده و پاسخ داده نخواهد شد. با این کار موجب رنجش کاربرانی خواهید شد که به دنبال اطلاعات تکمیلی در موضوع آن صفحه هستند.

   06/09/2016پاسخ...
 • حامد

  با سلام مجدد این
  site:
  اضافه کردم یکبار چیزی نیاورد زد مورد پیدا نشد
  ولی ادرس صفحه سرچ کردم پیدا کرد الان ایندکس شده؟

  05/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   وقتی صفحه شما در نتایج گوگل وجود داره یعنی ایندکس شده

   06/09/2016پاسخ...
 • حامد

  با تشکر فراروان از جوابتون واقعا کمکم کرد فقط یک سوال برای همه پستام باید تو گوگل سرچ کنم تا صفحه 20؟راهی نداره سریعتر متوجه بشیم ایندکس شده یا نه؟بعد اگر ایندکس نشده باشه میشه تیترشو عوض کرد؟سوال اخرم لینک داخلی هر پست تا چندتا مجازه تا 4تا مجاز هست یا کمتر کنم ؟:)

  05/09/2016پاسخ...
  • Websima

   خواهش میکنم دوست عزیز
   برای بررسی ایندکس قبل از آدرس صفحه عبارت :site رو وارد کنید و توی گوگل جستجو کنید.
   قبل و یا حتی بعد از ایندکس هم میشه عنوان رو تغییر داد.
   محدودیتی برای این مسئله نیست بستگی به نوع محتوای شما داره.

   05/09/2016پاسخ...
 • حامد

  با سلام یک نگاه به سایتم بنداز
  FASHION1.IR
  قبلنا سیو نمیدونستم چیه حدود 2000 مطلب کذاشتم حالا فهمیدم چی هست دیدم یک سری مطالب تو سرچ گوگل نیست یک سری صفحات اخر یک سری کم صفحات اول سوالم اینه از پلاگین سیو Yoast SEO استفاده میکنم دارم مطالبمو خودم یکی یکی سیو میکنم و سبز میشه مواردشو بیشترشو حل میکنم سوالم اینه بعد سیو خوب بشه باز گوگل چک میکنه ؟مثلان به متن مطالبمم یکی دو خط اضافه میکنم که اپدیت بشه رباط گوگل بازم چک میکنه ؟
  چون اون مطالبی که ایندکس نشده سیوشو خوب کنم باید خودم دستی معرفی کنم به گوگل یا خودش چک میکنه ؟این سوال برام حیاتیه؟

  02/09/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   خودش مجدد چک میکنه ولی ممکنه خیلی طول بکشه. اگر خودتون معرفی کنید سریعتر متوجه تغییرات میشه

   04/09/2016پاسخ...
 • داود

  تگ focus keyword چطور اون تاثیرداره یا خیر؟

  22/08/2016پاسخ...
  • Websima

   اون تاثیری روی سئو صفحه شما نداره، فقط به ابزار Yoast کمک میکنه که بدونه صفحه رو باید براساس چه عبارتی آنالیز کنه

   23/08/2016پاسخ...
 • داود

  سلام
  فرمودین استفاده از کلمات کلیدی در Meta keywords هیچ تاثیری نداره، پس کلمات کلیدی رو ما جایی اعلام نمیکنیم و در محتوی خود به یکسری کلمه ارزش بیشتر میدهیم یا باید جایی اعلام بشوند؟

  22/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   کلمات جایی اعلام نمیشن خود گوگل براساس محتوای صفحه کلمات رو تشخیص میده

   23/08/2016پاسخ...
 • حسن

  یه سوال دیگه اگه آدرس صفحه با آدرس صفحه یه سایته دیگه مثل هم باشه ایراد داره؟ولی عنوانش کاملا فرق کنه.ممنون

  17/08/2016پاسخ...
  • Websima

   ادرس یک صفحه از یک سایت نمیتونه با هیچ آدرس دیگه ای روی اینترنت یکی باشه. در وهله اول دامنه این دو تا سایت متفاوت هستند و در نتیجه آدرس ها یکی نخواهند بود.

   17/08/2016پاسخ...
 • حسن

  سلام.ممنون از مطلب خوبتون.یه سوال.اگه آدرس صفحه رو از خلاصه ی عنوان صفحه در بیارم و توی آدرسه صفحه یه کلمه اضافه بذارم که اون کلمه توی عنوان صفحه نیست.توی سئو تاثیر منفی میذاره؟منظورم اینه که کلمات بکار رفته در آدرس صفحه باید زیرمجموعه ای از کلمات بکار رفته در عنوان صفحه باشه؟یا نه میشه حداکثر یه کلمه در آدرس باشه که در عنوان نیست؟ممنون

  17/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   هیچ اجباری برای تشابه عنوان صفحه و آدرس نیست. بهتره که هردو عبارت به موضوع صفحه شما مرتبط باشن

   17/08/2016پاسخ...
 • باران

  با سلام. ممنون از مطالبتون. آیا توی متا تگ کیوورد، کلمات رو باید با کامای لاتین از هم جدا کرد یا کامای فارسی هم موردی نداره؟ یا اینکه اصلا کاما هم نذاریم مشکلی پیش نمیاد؟ با تشکر پیشاپیش.

  16/08/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بیش از 5 سال میشه که این تگ منقضی شده و گوگل بارها اعلام کرده که تاثیری بر رتبه بندی نتایج نداره. پیشنهاد میکنم زمان خودتون رو صرف این بخش نکنید

   17/08/2016پاسخ...
 • متین

  خیلی ممنون

  10/05/2016پاسخ...
 • mra

  سلام درود بیکران بر شما، از پست خوب و عالیتون در زمینه سئو ممنونم جامع و قابل درک برای تمام کسانی است که کار سایت میخوان انجام بدن . لطف میکنید مقاله های تخصصی و حرفه ای هم بابت سئو بزارید

  پایدار و تندرست باشید

  08/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   250 مقاله تخصصی روی سایت هست تقریبا در هر زمینه ای که فکرش رو بکنید

   08/02/2016پاسخ...
 • علی

  با سلام خدمت دست اندکاران وبسیما. سوالی داشتم میتونید بگید حد اکثر تا چند تکرار در منا توضیحات از نظر گوگل موردی ندارد؟ چه تعداد؟

  07/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   متوجه سوال شما نمیشم. یعنی چند صفحه دارای متای تکراری باشند؟

   08/02/2016پاسخ...
 • hossein

  من مطلبی راجع به شناخت و جایگاه کلمات کلیدی متنی خوانده ام که شاید برای کاربرانتان جالب باشد .
  ***

  20/01/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   با عرض پوزش مطلب شما رو حذف کردیم چون خیلی طولانی بود و برای ارائه در دیدگاه مناسب نبود! اگر لینک مطلب رو میفرستادید میشد به کاربران معرفی کرد ولی به این شکل فقط داریم محتوای تکراری ایجاد میکنیم.

   23/01/2016پاسخ...
 • امیر

  سلام خسته نباشید
  ببخشید برای این سوال خیلی جاهارو سرچ کردم ولی جواب قاطعی پیدا نکردم !
  برای هر نوشته تعداد صحیح کلمه کلیدی چندتاست ؟
  یه مثال بزنم :
  مثلا مطلبی داریم در مورد ارتباط نمک با سنگ کلیه انتشار میدیم :
  کلمه کلیدی نوع اول : تاثیر نمک بر سنگ کلیه
  کلمه کلیدی نوع دوم : نمک ، سنگ کلیه ، مضرات نمک ، مشکلات کلیوی ، تاثیرات نمک بر بدن ، عوارض نمک بر کلیه
  سایت های ایرانی اکثرا چندین کلمه کلیدی استفاده میکنن (6-7 تا)
  نظر شما چیه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  29/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   کلمه کلیدی نوع اول و دوم دقیقا چیه؟
   هر صفحه در یک عبرات کلیدی و نهایتا در دو عبارت میتونه جایگاه کسب کنه و پیشرفت کنه.
   اگر منظورتون تگ متای موجود در هدر سایت است که تقریبا 5 ساله هیچ ارزشی نداره، بنظر میرسه که مقاله رو بخوبی مطالعه نکردید.

   29/12/2015پاسخ...
 • pooyan

  سلام.
  آیا سئو انگلیسی با سئو فارسی فرقی میکنه؟
  من به تازگی یک سایت ساختم به زبان انگلیسی با هدف کار با گوگل ادسنس ولی چیز زیادی درباره سئو نمیدونم.بازدیدکننده های سایت من خیلی کم هستن.
  برای افزایش بازدیدکننده باید چه مراحلی را انجام دهم؟
  خواهشا راهنماییم کنید

  26/12/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   توی بازار وب فارسی هم رقابت سخته اونوقت شما تو یک چنین موضوعی قصد دارید بدون دانش و محتوا بین سایت های انگلیسی جایگاه کسب کنید؟! بعید میدونم شانس زیادی برای موفقیت توی این زمینه داشته باشید.

   27/12/2015پاسخ...
 • امیر

  بازم مثل همیشه مطالبتون عالی بود

  من یه مشکلی دارم نتایج ورودی عکس گوگلم به شدت کاهض یافته با اینکه چیزی حدود 44000 هزار تا عکس ایندکس شده(باتوجه به تعداد ایندکس شده های افزونه yoast )
  الان نمیدونم مشکل چیه .همه عکسام alt دارن تقریبا
  درصد زیادی از عکسها از سطح نت جمع اوری شده – البته ویرایش هایی هم رو عکس ها شده مثل سانسور و ….

  نمیدونم پنالتی شدم یا نه؟تو وبمستر هم چیزی نیومده؟ ممکنه پنالتی شده باشم؟ از کجا باید بفهمم؟ چطوری می تونم ترافیکمو باز گردونم

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  25/12/2015پاسخ...
  • Websima

   این افت شدید بازدید میتونه به دلیل جریمه گوگل باشه. روش های مختلفی برای فهمیدنش هست. برای رفع این مشکل پیشنهاد میکنم به یک متخصص سئو مراجعه کنید قبل از اینکه مشکلات بیشتری در سایت شما ایجاد بشه.

   26/12/2015پاسخ...
 • Mostafa

  درود به شما
  اگر یه مطلب رو در cms جوملا در مجموعه ای دیگر کپی کنیم بطوری که عنوان اون مطلب رو کمی تغییر دهیم اشکالی ایجاد میشه در seo سایت ؟
  چون یه لینک دیکه هم واسه مطلب ایجاد میشه !

  سپاس از سایت خوبتون .

  17/08/2015پاسخ...
  • Mostafa

   تشکر .

   17/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   بله، این کار یعنی تولید محتوای تکراری و گوگل متوجه اون میشه. حتی ممکنه شما رو جریمه هم بکنه

   18/08/2015پاسخ...
 • Mostafa

  درود به شما
  1. اگر یک مطلب رو در مجموعه ای دیگر کپی کنیم
  طبعا یه لینک دیگه برای مطلب ساخته میشه ولی title یکی خواهد بود
  این مورد مشکلی داره از نظر seo ؟
  2. یا اگر title را کمی تغییر دهم و مطلب رو در مجموعه ای دیگر کپی کنم بطوری که محتوا تغییر نکند چطور ؟
  تشکر .

  17/08/2015پاسخ...
  • Websima

   سلام
   منظور شما رو از مجموعه متوجه نشدم. اگر شما دو تا صفحه با آدرس های متفاوت داشته باشید نباید محتوای یکسانی داشته باشند و یا حتی عنوان یکسانی. هردوی این موارد از نظر گوگل مشکل به حساب میاد و تاثیر منفی بر سئوی سایت شما خواهد داشت. مقاله محتوای تکراری چیست را مطالعه کنید.

   17/08/2015پاسخ...
 • سعید

  واقعا ممنون خیلی مفید بود

  10/08/2015پاسخ...
 • وحید

  ممنون
  کاربردی بود

  31/10/2014پاسخ...
 • قیمت تبلت

  ممنون از مطالبتون

  25/01/2014پاسخ...
 • farbod

  سلام
  کل مطالبی که یرای سئو گذاشتید رو خوندم واقعا عالی بود.
  شماره 5 تصاویر گفتد لینک بدیم …
  تو سایت پست بدم و همون لینک اون پست رو تو عکس هاش لینک کنم تاثیر داره؟شما هم منظورتون این بود؟
  یعنی همه عکس هایی که تو این پست گذاشتید رو به این ادرس لینک بدید:
  http://websima.com/blog/%DA%A9%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%86/

  19/08/2013پاسخ...
  • وبسیما

   این کار رو انجام ندید به هیچ عنوان، اگر عکسی واقعا لازم بود که لینک بشه اونوقت تاثیر عنوان لینک از عنوان متن جایگزین بیشتره. در غیر اینصورت فقط از همون متن جایگزین استفاده کنید خیلی بهتره

   19/08/2013پاسخ...
 • سئو

  یه پست مفید و عالیه در زمینه سئو
  دستتون درد نکنه

  18/08/2013پاسخ...
  • وبسیما

   مرسی که دنبال میکنید

   18/08/2013پاسخ...
 • ندا کاشفیان

  مرسی شما لطف دارین

  16/08/2013پاسخ...
 • حامد

  خوب بود

  13/08/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟