22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
استراتژی پیشرفت در کلمات کلیدی

استراتژی پیشرفت در کلمات کلیدی

هدف گذاری برای پیشرفت در کلمات کلیدی

برای انتخاب استراتژی مناسب جهت پیشرفت در کلمات کلیدی مورد نظر خود و مرتبط با سایت، شما باید چندیدن نکته را در مد نظر قرار داده و قدم به قدم اهداف خود را مشخص کنید. برای سایت های تازه تاسیس و کوچک رقابت در برخی کلمات کلیدی بسیار دشوار است زیرا با رقبایی قدیمی و قدرتمند روبرو خواهند بود. ولی این امر نباید موجب نا امیدی شما یا روی آوردن به روش های سئو کلاه سیاه و فریب موتور جستجو شود. موفقیت در اهداف جدید به سه عامل زیر وابسته است:

 • سرعت ایندکس صفحات جدید سایت شما
 • زمان لازم برای کسب رتبه مناسب در کلمات کلیدی هر صفحه از سایت
 • وضعیت رقبای شما در آن کلمات و میزان فعالیت و سرمایه گذاری آنها.

در گذشته با انتشار مطلبی با عنوان انتخاب استراتژی سئو به مقایسه دو روش لینک سازی و تولید محتوا پرداختیم، اگر شما روش تولید محتوا را برگزیده و قصد ارائه محتوایی مفید و تخصصی در سایت خود را داشته باشید؛ در این مقاله قصد داریم برنامه ای مشخص برای استراتژی تعیین کلمات کلیدی سایت و مطالب جدید به شما ارائه دهیم تا شانس بیشتری جهت رقابت با سایت هایی که در زمینه کاری شما فعال هستند داشته باشید. موفقیت های ناگهانی که در زمان کوتاهی بدست می آیند به سرعت و با کوچکترین تغییری از دست خواهند رفت، برای کسب موفقیت و دوام آن شما باید مسیری مشخص و صحیح را در نظر گرفته و با دست یابی به اهداف کوچکتر راه را برای اهداف بزرگتر خود هموار کنید. پیشرفت های مقطعی و آرام این امکان را به شما میدهد که همزمان با افزایش تعداد بازدیدکننده نقاط ضعف سایت را شناسایی کرده و بازدهی را به حداکثر ممکن برسانید.

مراحل پیشرفت در کلمات کلیدی

انتخاب کلمات در این مسیر برعهده شما و متناسب با زمینه کاری سایت خواهد بود ولی مسیر اصلی برای هر سایتی میتواند یکسان باشد.

پیشرفت در کلمات کلیدی

قدم اول
لیستی کامل از کلمات کلیدی مورد نظر خود تهیه کرده و هر گزینه ای که میتواند برای شما مناسب باشد را در نظر بگیرید، لیست شا باید شامل موارد زیر باشد:

 • شناسایی کلماتی که رقبای اصلی شما در صفحات اول تا سوم گوگل نیستند.
 • کلمات عمومی در زمینه کاری شما
 • کلمات تخصصی و مرتبط با زیمنه کاری سایت

قدم دوم
سایت های رقیب در موضوع کاری خود را شناسایی کرده و تمرکز خود را بر کلماتی قرار دهید که توجهی به آنها نشده است. شناسایی کلمات کم رقابت و کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل میتواند موجب جذب سریع بازدیدکننده و بهبود وضعیت عمومی سایت گردد. در این مرحله نیم نگاهی نیز به کلمات عمومی و تخصصی کار خود داشته و به درستی از آنها در مطالب خود بهره ببرید.

 • هدف گذاری بر کلماتی که رقبای شما در صفحه دوم یا سوم گوگل هستند.
 • استفاده از کلمات عمومی و تخصصی برای حفظ ارتباط موضوعی سایت با آنها در دید موتورهای جستجو.

قدم سوم
در این مرحله شما تعداد محدودی ورودی از موتورهای جستجو داشته و جایگاه خود را در نتایج بهبود بخشیده اید. اعتبار سایت و رتبه الکسا پیشرفت مناسبی داشته و آمادگی رقابت در کلمات کلیدی سخت تر را خواهید داشت. کلماتی را هدف قرار دهید که رقبای شما به آنها توجه میکنند ولی در ردیف اهداف اصلی قرار ندارند یا کمتر مطالبی در موردشان منتشر میکنند.

 • کلماتی که جایگاه رقبای اصلی شما در صفحه دوم گوگل است.
 • کلمات تخصصی و مرتبط با زمینه کاری سایت یا شرکت.

قدم چهارم
در این مرحله سایت شما باید به وضعیت مطلوب نسبی دست یافته باشد. افزایش ورودی های گوگل، ارتباط با کاربران از طریق بخش نظرات و داشتن مشتریان یا بازدیدکنندگان ثابت و وفادار از نشانه های آمادگی شما برای قدم بعدی و هدف گذاری در کلمات کلیدی جدید است.
در این مرحله کلمات کلیدی اصلی را مورد هدف قرار داده و رقبای خود را در صفحه اول گوگل پشت سر بگذارید. تا این مرحله کلمات راحت و کم رقابت را به خود اختصاص داده اید و اکنون زمان آن رسیده که به اهداف بزرگتری فکر کنید. فعالیت در شبکه های اجتماعی و کسب لینک های مفید و مرتبط در کنار تولید محتوای مناسب میتواند شانس شما را برای کسب جایگاه رقبا در نتایج گوگل افزایش دهد.

در تمام این مراحل برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب باید از امکانات رایگانی مانند ابزار Keyword Planner بهره ببرید تا زمان و انرژی خود را برای عباراتی که هیچ گاه از طرف کاربران استفاده نمیشوند هدر ندهید. همچنین بررسی سایت های رقبا، انجمن های تخصصی و سوالات کاربران در سایت میتواند ایده های خوبی برای مطالب بعدی سایت، کلمات کلیدی هدف و جلب توجه کاربران در اختیار شما قرار دهد.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
17
 • شهناز اسپرورینی

  کلمه کلیدی کم رقابت برای دسته بندی فروشگاهی برای سایت من مثلا “خرید اینترنتی لباس مجلسی در اهواز “برای صفحه دسته بندی لباس مجلسی هست، اگر من محتوای مرتبط با لباس بنویسم و از اون محتواها با عبارت “خرید اینترنتی لباس مجلسی در اهواز “لینک به این صفحه دسته بندی بدم و در این عبارت به رتبه یک برسم،(با لینک سازی داخلی و خارجی) بعد بخوام در یک عبارت پر رقابت تر “خرید اینترنتی لباس مجلسی “برای همین صفحه دسته بندی رتبه بیارم، آیا از نظر لینکسازی داخلی باید محتواهایی رو تولید کنم که با عبارت ” خرید اینترنتی لباس مجلسی” به صفحه دسته بندی لباس مجلسی لینک بدم؟ میشه در محتواهای قبلیم عبارت ” خرید اینترنتی لباس مجلسی در اهواز” رو به “خرید اینترنتی لباس مجلسی “تبدیل کنم و به این صفحه لینک بدم؟ تو فروشگاه اینترنتی که نمیشه صفحه هدف جدیدی برای دسته بندی ایجاد کرد!

  21/12/2019پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   استراتژی شما در ابتدا هدف گذاری بر روی یک عبارت محلی (به دلیل وجود کلمه اهواز) بوده است و کسب رتبه مناسب در این کلمه به این دلیل است که رقبای کمتر و رقابت ساده تری داشته اید. با تغییر هدف این صفحه به یک عبارت پر رقابت عملا شما شانس کمتری برای کسب جایگاه خواهید داشت و با سایت ها و صفحات معتبری در رقابت هستید.
   در نتیجه پیشنهاد میکنیم بر روی همان حوزه تخصصی و محلی تمرکز کنید چرا که با تغییر استراتژی احتمالا جایگاه خود را در عبارت اول نیز از دست میدهید.

   28/12/2019پاسخ...
 • عرفان رحیمی

  سلام و درود خدمت شما و ممنون از مقاله بسیار مفیدتون:

  ببینید الان بنده با توجه به این مقاله روند تعیین استراتژی کلمات کلیدی خود را بدین گونه طرح ریزی می کنم نظرتون چیست:

  1- با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، لیست کاملی از کلماتی که قصد فعالیت روی آن ها را دارم تهیه می کنم (این لیست ممکن است به 2000 تا کلمه هم برسد)

  2- حال با استفاده از امکان sort ابزار keyword plannel، کلمات مذکور را بر اساس رقابت کمتر مرتب می کنم.

  3- آن مواردی که رقابت کم تر و بازدید مناسبی دارند رو ابتدا انتخاب می کنم. (البته ابزار keyword به صورت حدودی به ما رنج عدد می دهد)

  آیا شما بررسی رقابت را به صورت تک تک پیشنهاد می کنید یا اینکه از sort گوگل پلنر استفاده کنیم ؟

  با تشکر

  12/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   مسیری که در نظر گرفتید کاملا درست است. فقط اعدادی که پلنر به شما میدهد در حال حاضر معیار مناسبی برای سنجش میزان رقابت کلمات نیست. پیشنهاد میکنم به صورت دستی و با بررسی دقیق سایت های رقیب این کار انجام شود.

   15/09/2018پاسخ...
 • وحید شفاهی

  درود فراوان خدمت شما ،یک سوال خیلی مهم داشتم ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
  سایت من تازه تاسیس هستش و الان میخوام اولین مطلب و اصلی ترین مطلب سایتم رو آماده کنم با توجه به تازه کار بودن سایتم میدونم که باید در حال حاضر از کلمات کلیدی طولانی و هدفمند استفاده کنم سوالی که دارم اینه بعد از اینکه سایتم در گوگل رتبه خوبی گرفت و برای رقابت با رقبای قدرتمند آماده شد ایا میتونم این مطلب اصلی که الان برای کلمه کلید طولانی بهینه میکنم رو برای کلمه کلید اصلی و پررقابت بهینه کنم؟
  با تشکر

  02/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بعد از اینکه شما در عبارات طولانی تر جایگاه کسب کردید یک صفحه هدف برای عبارت اصلی که پر جستجو هست میسازید و محتوای آن را برای این عبارت بهینه میکنید. بعد از همه صفحاتی که به عبارات طولانی جایگاه داشته اند به این صفحه لینک سازی می کنید.

   03/09/2018پاسخ...
   • وحید شفاهی

    سلام مرسی از پاسخ شما
    بعد از اینکه مطلب با کلمه کلیدی طولانی رتبه گرفت میتوان آن را دوباره برای کلمه کلیدی پررقابت هم بهینه کرد؟(بدون اینکه کلمه کلیدی طولانی مطلب را تغییر داد).
    چون این مطلب اولین و مهم ترین محتوایی است که در سایتم قرار میدهم.

    03/09/2018
    • Websima

     سلام دوست عزیز
     خیر، پیشنهاد میکنم برای کلمات جدید صفحات جدید بسازید.

     04/09/2018
 • AMIN

  خسته نباشید
  الان که کیورد پلنر دیگه از دست رفته برای کلمات کلیدی چکار کنیم؟؟
  پیشاگیش ممنون از پاسخگوییتون

  26/04/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   الان از تکنیک هایی استفاده میکنیم که از طریق اطلاعات جمع آوری شده در پنل گوگل وبمستر به شما کلمه کلیدی پیشنهاد میدهند. این تکنیک ها در دوره حضوری آموزش گوگل وبمستر ارائه میشوند.

   28/04/2017پاسخ...
 • امیر

  فرق بین تگ اچ وان و عنوان صفحه چی هست ؟
  من مقالاتم عنوانش اچ وان هست ولی در تمام صفحات اسم سایتم در قسمت هدر یکی هست

  23/09/2016پاسخ...
  • Websima

   تگ اچ وان در صفحه نمایش داده میشه و عنوان مطلب برای کاربر است ولی تایتل یا عنوان صفحه فقط در نوار مرورگر نمایش داده میشه و عبارتی است که در نتایج گوگل به کاربر نشون داده میشه. اگر عنوان همه صفحات سایت شما یکی هستند میتونه تاثیر منفی زیادی در سئو شما داشته باشه و این یکی از مشکلاتی هست که گوگل بارها به رفع اون تاکید داشته. حتی در پنل گوگل وبمستر بخشی برای بررسی عنوان های تکراری در نظر گرفته.
   اگر سیستم مناسبی برای تعیین عنوان صفحات بصورت داینامیک در نظر نگرفتید پیشنهاد میکنم کاری کنید که همون تگ اچ وان در عنوان هم نمایش داده بشه

   23/09/2016پاسخ...
 • لردیا

  از مطالب مفید سایتتون سپاسگزارم…بیشتر این ویژگی هایی که برای سئو خوب ذکر کردین رو در سایت خودتون هم مشاهده کردم..

  19/05/2014پاسخ...
  • وب سیما

   خواهش میکنم دوست عزیز
   موفق و پایدار باشید

   19/05/2014پاسخ...
 • وحید

  ممنون از مطلب خوبتون

  04/10/2013پاسخ...
 • فرهاد

  خیلی خوبه

  09/09/2013پاسخ...
 • Seo Help

  خوب و مفيد بود !

  08/09/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟