22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
نمایش نویسنده در جستجوی تصاویر

نمایش نویسنده در جستجوی تصاویر

نمایش نویسنده در نتایج جستجوی تصاویر گوگل

در اکتبر گذشته گوگل امکان نمایش نویسنده در بخش جستجوی تصاویر را فعال کرد. با این وجود اینکار موجب ایرادی بزرگ شد زیرا ممکن است که صاحب معنوی تصویر شخص دیگری باشد ولی گوگل تنها نام نویسنده مطلب که از اکانت گوگل پلاس خوانده میشود را نمایش میدهد. طی چند روز گذشته گوگل تغییری در این بخش ایجاد کرده و در کنار نام نویسنده عبارت “Page by” را نمایش میدهد تا بطور مشخص، اشاره به صفحه ای که تصویر در آن قرار داده شده، داشته باشد. بعنوان نمونه در تصویر زیر نحوه نمایش یکی از تصاویر مربوط به سایت وبسیما را در نتایج گوگل مشاهده میکنید:

نمایش نویسنده در تصاویر گوگل

نمونه ای از نمایش نویسنده در تصاویر گوگل

اهمیت نمایش نویسنده در سئو

با توجه به کاهش ارزش بک لینک و بروز نشدن پیج رنک ها، فاکتورها و عوامل دیگری بر رتبه بندی نتایج تاثیر گذار خواهند بود. توجه گوگل به اعتبار نویسنده و ایجاد ارتباط با گوگل پلاس این ذهنیت را ایجاد میکند که گوگل پلاس نقش مهمی در آینده سئو بازی خواهد کرد و حتی ممکن است به یکی از مهمترین روش ها برای تشخیص محتوای تکراری و نویسنده اصلی هر مطلب تبدیل گردد. در مقاله ای با عنوان اعتبار نویسنده چیست؟ اشاره کرده بودیم که:

بعد از راه اندازی شبکه اجتماعی گوگل پلاس و معرفی Google Authorship، گوگل میتواند تشخیص دهد که دقیقا هر محتوایی در اینترنت توسط چه کسی منتشر میشود. شما هم ممکن است تاکنون با نتایجی در جستجوی خود روبرو شده باشید که تصویری از نویسنده یا صاحب سایت در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود. به نظر شما معرفی یک شخص و افزایش اعتبار نویسنده تا چه اندازه اهمیت داشته و میتواند بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیرگذار باشد؟ علاوه بر تصویر چهره نویسنده که از اکانت گوگل پلاس او دریافت میشود، اطلاعات دیگری مانند تعداد افرادی که در دایره های ارتباطی این فرد هستند و لینک به سایر نوشته های او با همین اکانت پلاس در نتایج گوگل نمایش داده میشوند که همگی نشانگر میزان اعتبار نویسنده هستند.

با اضافه کردن نام و لینک صفحه گوگل پلاس نویسنده در بخش جستجوی تصاویر گوگل و اعلان اخیر مت کاتس درباره نظارت بیشتر بر اعتبار نویسندگان سایت ها و تصاویر نمایش داده شده در نتایج جستجو، ایجاد ارتباط با اکانت گوگل پلاس و فعالیت در این سبکه اجتماعی اهمیتی دو چندان یافته است. نظرات خود را درباره سیاست های جدید گوگل میتوانید از طریق بخش نظرات همین مقاله با کارشناسان وبسیما در میان گذاشته و دیگران را از تجربیات خود آگاه سازید.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0

همکاران وبسیما در بخش فنی پاسخ گوی سوالات و نظرات شما عزیزان هستند، نظرات شما پس از تایید مدیریت بر روی سایت نمایش داده خواهد شد.

ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟