22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
توصیه چند طراح سایت حرفه ای

توصیه چند طراح سایت حرفه ای

طراح سایت حرفه ای

تا کنون چند بار پیش آمده که از یافتن یک سایت جدید و گشتن در آن لذت برده اید؟ نه به دلیل زیبایی چشمگیر آن یا خدمات ویژه ارائه شده بلکه بدلیل هماهنگی کامل بین تمام المان های سایت و رعایت تمام نکات توسط یک طراح سایت حرفه ای .
طراحی حرفه ای سایت نتیجه ای از تجربه، تکنیک و سلیقه است. شما میتوانید کتاب یا مقالات زیادی در این زمینه مطالعه کنید ولی گوش دادن به توصیه های چند طراح سایت حرفه ای میتواند بسیار مفید باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به معرفی سه نفر از معروفترین طراحان سایت جهان و پاسخ آنها به سوال “مهمترین نکته برای یک طراحی سایت حرفه ای چیست؟” بپردازیم.

پادکست

 

Douglas Hughmanick طراح سایت حرفه ای

داگلاس با 7 سال سابقه مشاوره و فعالیت در زمینه طراحی حرفه ای سایت بعنوان کارگردان هنری شناخته میشود. او مدرک لیسانس خود را در رشته رسانه های نو و از دانشگاه هنر دریافت کرد. امروز او شرکت شخصی خود را اداره میکند و طرح های بسیار زیبا و منحصر به فردی را برای وبسایت ارائه کرده است. داگلاس در پاسخ به سوال بالا گفته است:

طراح سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای برای شرکت Paramont Farming

مهمترین بخش برای طراحی حرفه ای سایت ایجاد ارتباط مناسب بین کاربر و اطلاعاتی است که بدنبال آن میگردد. اگر دسترسی به اطلاعات و صفحات داخلی سایت راحت بوده و کاربر از حضور خود در سایت شما راضی باشد، در طراحی سایت خود حرفه ای عمل کرده اید. این به معنی تکرار یک استراتژی و کپی مجدد آن نیست بلکه برای هر پروژه و متناسب با بازدیدکنندگان احتمالی سایت ممکن است تغییر کند.

Douglas Hughmanick طراح سایت Paramont Farming Company

مهمترین نکته ای که میتوان از صحبت های داگلاس بیرون کشید عبارت “تکرار یک استراتژی و کپی مجدد آن” است. یک طراح حرفه ای سایت هرگز کار خود را کپی نمیکند. شاید شما هم با نمونه های زیادی در اینترنت مواجه شده باشید که از قالب های کلی و معمول دیگر سایتها بهره میبرند.

Adham Dannaway طراح سایت های ساده

آدام در شهر سیدنی استرالیا زندگی میکند و به طراحی سایت های ساده و گیرا معروف شده است. نمونه کارهای او بعنوان یک طراح حرفه ای سایت در سایت ها و مجله های بزرگی مانند Smashing Magazine و Abduzeedo مورد بررسی و تحسین قرار گرفته است. اکانت توییتر آدام 20000 دنبال کننده دارد و در جواب به سوال بالا جواب زیر را داده:

طراحی سایت

طراحی حرفه ای سایت در فرمتی ساده و گیرا

در ابتدا باید بگویم که به نظر من یک طراحی سایت ایده آل وجود ندارد ولی میتوان طراحی سایت خوب داشت. مهمترین فاکتور برای حرفه ای بودن یک طراحی سایت آن است که به هدف خود دست یابد. بطور مثال اگر هدف یک وبسایت فروش کفش ورزشی است باید به کاربران اجازه داد که خیلی سریع و راحت کفش مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند. مسلما زیبایی و جذابیت سایت نیز مهم است ولی تا جاییکه کارایی آن را از بین نبرد. برای یک طراح سایت حرفه ای چیزی مهمتر از کارآمدی سایت و رضایت مشتریان نیست.
Adham Dannaway طراح سایت Via Medici

نکته مهم آن است که آدام کارایی سایت را از هرچیزی مهمتر میداند و زیبایی ظاهری آن را در اولویت بعدی قرار میدهد. توجه به خوانا بودن متن، استفاده از رنگهای مناسب و سرعت بالای سایت را باید اولویت های اصلی در طراحی حرفه ای سایت دانست.

Pat Johnson برنده جوایز طراحی حرفه ای وبسایت

پت در 5 سال گذشته 10 جایزه بین المللی برده است که او را بعنوان یک طراح  سایت حرفه ای در جهان شناسانده است. همچنین او طرح ها و افزونه های رایگان زیادی را در سایت شخصی خود برای استفاده رایگان عموم قرار داده است. جواب او به سوال ما به شرح زیر است:

طراحی حرفه ای سایت

طراحی سایت حرفه ای با استفاده از تصاویر بزرگ و متن خوانا

طراحی سایت باید ساده و کاربرپسند باشد تا بتوانند به سرعت آنچه میخواهند را بدست آورند. من استفاده از عکس های بزرگ و گرافیک زیبا را زیر سوال نمیبرم ولی به شرطی که با سلیقه و حساسیت کافی انجام گیرد. استفاده از لبه های گرد، سایه ها و فونت های مرتبط میتواند از نیازهای یک طراح سایت حرفه ای باشد.

Pat Johnson طراح سایت Benji Rabhan

 

صحبت های پت اهمیت سادگی و زیبایی سایت را در کنار هم به ما نشان میدهد. سادگی و قرار دادن فضاهای خالی در سایت میتواند تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان در سایت شما ایجاد کند. فضای مناسب میان بخش های اصلی در یک طراحی سایت حرفه ای امکان استراحت و یافتن مطالب مورد نظر را به چشم بیننده میدهد.

امیدواریم که مطالب این مقاله و نگاه چند طراح سایت حرفه ای به وضعیت امروز دنیای اینترنت و نحوه ارائه مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر فکر میکنید که شما هم میتوانید توصیه مناسبی برای دوستان داشته باشید از طریق بخش نظرات همین مقاله منتقل کنید.

Review: 5 - "توصیه چند طراح سایت حرفه ای" by , written on 27/06/2013

طراح سایت حرفه ای تا کنون چند بار پیش آمده که از یافتن یک سایت جدید و گشتن در آن لذت برده اید؟ نه به دلیل زیبایی چشمگیر آن یا خدمات ویژه ارائه شده بلکه بدلیل هماهنگی کامل بین تمام المان های سایت و رعایت

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4
 • mojtaba sadeghpoor

  ali bud

  17/02/2016پاسخ...
 • reza

  واقعا لذت بردم از خوندن این مطالب مفید ، خدا خیرتون بده …

  15/12/2015پاسخ...
 • روشنک

  به کار گیری تجربیات افراد موفق می تونه راهکار خوبی باشه به شرطه اینکه کپی نباشه.

  30/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   کاملا درسته. توجه به توصیه های طراح حرفه ای سایت به معنی کپی کردن طرح و ظاهر نیست بلکه به منطور شناخت اولویت ها و استراتژی ها باید استفاده بشه.

   03/07/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟