74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
سایت گوگل هک شد!

سایت گوگل هک شد!

گوگل هک  شد

شاید “گوگل هک شد” آخرین خبری باشد که انتظار شنیدنش را در مورد این غول دنیای اینترنت یعنی گوگل داشته باشید. ولی دیروز (4 شهریور 92) دامنه گوگل فلسطین به آدرس Google.ps به مدت یک ساعت هک شده بود و بجای صفحه معمول گوگل تصویر زیر را به کابران نشان میداد.

تصویری از صفحه هک شده گوگل

تصویری از صفحه هک شده گوگل

به گزارش واشنگتن پست این صفحه به دست گروهی به نام HackTeachLover’s و در اعتراض به نمایش اسرائیل بجای فلسطین در نقشه گوگل هک شده بود.
در این تصویر پیامی برای گوگل قرار گرفته که مرزهای فلسطین را بر روی نقشه مشخص کرده است و در پایان به گوگل هشدار میدهد که، چه اتفاقی خواهد افتاد اگر دفعه بعد مستقیما نقشه گوگل را هک کنیم؟ شاید یک انقلاب!
گوگل بعد از نزدیک به یک ساعت تلاش توانست کنترل این صفحه را دوباره بدست گیرد و توسط مدیر روابط عمومی خود Ramy Kandil اعلام کرد مشکل بوجود آمده از طرف ارائه دهنده سرویس دامنه بوده که یک شرکت مراکشی کنترل آن را بدست داشته است.
این اتفاق شاید یک رفتار اعتراض آمیز بنظر برسد که تاثیر بالایی بر اذهان عمومی نخواهد گذاشت، ولی در نقطه مقابل لطمه بزرگی به اعتبار گوگل در دنیا ایجاد خواهد کرد. کاربران زیادی در سرتاسر دنیا اطلاعات خود را شامل ایمیل، تصاویر، علایق و اطلاعات تماس در سرویس های آنلاین گوگل وارد کرده اند و اکنون گوگل قادر به حفظ امنیت آنها نیست. چه اتفاقی خواهد افتاد اگر بار دیگر گوگل پلاس یا جی میل توسط یک گروه هک شوند؟

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1
  • milad

    خیلی جالب بود

    10/09/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟