22623473مشاوره رایگان طراحی سایت
گزارش سایت اسپم به گوگل

گزارش سایت اسپم به گوگل

گزارش کپی مطالب توسط سایت اسپم

با حضور الگوریتم گوگل پاندا در دنیای اینترنت و جریمه هایی که برای سایت اسپم و با محتوای تکراری در نظر میگیرد، یکتا و متفاوت بودن محتوای صفحات سایت اهمیت بالایی یافته است. متاسفانه شاهدیم که سایتهای زیادی با کپی کردن تمام مطالب یک صفحه و بدون ذکر منبع با لینک به سایت اصلی، محتوای خود را بروزرسانی کرده و با این کار حاصل زحمات دیگران را به رایگان استفاده میکنند. الگوریتم پاندا به منظور مبارزه با سایت اسپم ایجاد شد ولی ضعف هایی نیز دارد، به طور مثال امکان تشخیص منبع اصلی مطلب در بسیاری از موارد وجود نداشته و ممکن است به اشتباه سایت اصلی را جریمه کند.
معمولا این اتفاق زمانی رخ میدهد که سایتهای بزرگتر و پربازدید مطالب را از سایتهای کوچکتر کپی میکنند و صفحاتشان به سرعت در گوگل ایندکس میشود، با توجه به تاریخ ایندکس صفحه و قرار ندادن تاریخ انتشار در مطلب، پاندا دچار اشتباه شده و سایت اصلی را جریمه میکند.
خوشبختانه شما میتوانید با استفاده از ابزار Digital Millennium Copyright Act یا همان DMCA  سایت های اسپم را به گوگل معرفی کرده و با ارائه شواهد و مدارک تقاضا کنید تا صفحات کپی شده از سایت شما از نتایج گوگل حذف گردند.

سایت اسپم را چگونه معرفی کنیم؟

شما میتوانید از طریق فرم DMCA یک درخواست به گوگل بفرستید و صفحه یا سایت اسپم که محتوای شما را کپی کرده را به آنها معرفی کنید. اینکار به این معنی نخواهد بود که گوگل حتما تمام سایت و یا آن صفحه خاص را از صفحه نتایج جستجوی خود حذف کند و یا ایندکس آن را پاک کند، بلکه درخواست شما بدقت بررسی شده و در صورت اثبات تخلف سایت اسپم مورد نظر شما، گوگل برخورد مناسبی با آن خواهد داشت.
برای شما مهمترین موضوع حذف محتوای کپی شده از سایتتان است که خوشبختانه استفاده از این ابزار معمولا شما را به هدفتان میرساند. تنها باید تمام بخش ها را بدقت تکمیل کنید و نزدیک به یک هفته صبر کنید. برای ارسال یک درخواست DMCA مراحل زیر را طی کنید:
به صفحه Google Copyright Removal بروید (باید به اکانت گوگل خود وارد شده باشید زیرا بصورت ناشناس نمیتوانید فرم را کامل کنید)، اطلاعات خواسته شده را به دقت تکمیل کنید که عبارت است از: چکیده ای از محتوای کپی شده، صفحه اصلی در سایت شما که مطلب برای اولین بار در آنجا منتشر شده و صفحه ای که در حال حاضر محتوای شما را کپی کرده است یا همان سایت اسپم.
و در پایان از شما خواسته میشود که در مورد صحت ادعای خود و مالکیت حق معنوی و کپی رایت مطلب قسم بخورید.

فرم گزارش سایت اسپم به گوگل

فرم گزارش سایت اسپم به گوگل

مرحله بعدی فقط صبر کردن است، شما یک پیام از پیش تعیین شده دریافت خواهید کرد که تکمیل فرم را شما را تایید میکند، ولی هیچ پیامی در رابطه با تاثیر درخواست شما و اقدام گوگل براساس آن نخواهید داشت. حتی اگر درخواست جریمه شما معتبر بوده و سایت اسپم مورد نظرتان از نتایج گوگل حذف شود. پس نتایج گوگل و صفحات ایندکس شده را هر روز بررسی کنید تا اینکه میبینید ناگهان سایت اسپم از نتایج خارج میشود.

چه زمانی گزارش تخلف سایت اسپم را به گوگل بدهیم؟

هر زمان که سایتی مطالب شما را کپی کرده و با همان مطلب رتبه مناسبی در نتایج گوگل کسب کرد و حتی اگر در صفحات دوم و سوم نتایج بود شما باید یک فرم گزارش تخلف پر کنید، ولی اگر تنها یک یا دو پاراگراف از متن کپی شده باشد و بعنوان نقل قول در صفحه موجود باشد حق شما ضایع نشده و دلیلی برای گزارش به گوگل نخواهید داشت. تنها زمانی به شکایت شما رسیدگی میشود که تمام محتوا یا بخش بسیار زیادی از آن کپی شده باشد و این امر شاهدی بر وجود سایت اسپم است.
بهتر است که تنها در شرایط درست به گوگل گزارش دهید، زیرا اگر چند گزارش صحیح و تایید شده داشته باشید با اعتماد و سرعت بیشتری به گزارشات شما رسیدگی خواهد شد.

اگر شما هم سایتهایی را میشناسید که مطالب صفحه شما یا دیگران را کپی میکنند و با این کار بازدید روزانه خوبی هم دارند، بهتر است هرچه سریعتر از این فرم گزارش تخلف به گوگل استفاده کرده و سایت اسپم را معرفی کنید. داشتن اکانت گوگل وبمستر و معرفی صفحات بلافاصله پس از انتشار آنها به گوگل میتواند در تایید مالکیت معنوی به شما کمک کند.

شما می توانید با مطالعه کتاب اختصاصی وبسیما یعنی “کتاب راهنمای جامع کنسول جستجوی گوگل” با ابزار گوگل وبسمتر به طور حرفه ای تر آشنا شده و علاوه بر مدیریت بهتر سایت خود، سایت های اسپم و محتوای کپی شده را راحتر گزارش کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
20
 • رحیم مرادی

  سلام
  امروز یک پیام از طرف گوگل برام اومده که یکی از مطالب سایتم رو از نتایج حذف کرده این مطلب چند خط اولش کپی هستش ولی ادامش رو خودم نوشتم خواهشا راهنمایی کنید که بهترین کاری باید بکنم چیه؟ ممنون

  Google has been notified, according to the terms of the Digital Millennium Copyright Act (DMCA), that some of the material found on your site allegedly infringes upon the copyrights of others. Although some of these URLs may not be available in our search results now, we are retaining these notices and will act on them if at some point in the future we do crawl these pages for inclusion in search results.

  The notice that we received, with any personally identifying information removed, may be found on the website of Lumen, a third-party aggregator of legal complaint notices, at ***.

  Please note that it may take several weeks for the notice to be posted on the above page.

  What you can do next:
  File a Counter Notice

  If you feel that your sites or pages were mistakenly removed due to a DMCA request filed against you, Google can reinstate these materials into our search results upon receipt of a DMCA Counter Notification.

  Speak to a lawyer

  If you have legal questions about this notification, you may wish to speak to your own lawyer.

  Here are the affected URL(s):

  09/08/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   محتوای شما به دلیل شکایت یک سایت دیگر از نتایج گوگل حذف شده شما یا باید یک درخواست در پاسخ به آن سایت بدهید و وارد دعوای حقوقی با آن بشوید. پیشنهاد میکنم وارد این دعوا نشوید و صفحه مورد نظر را از سایت خود حذف کنید.

   10/08/2018پاسخ...
 • افشین

  سلام
  ممنون از مقالتون
  ببخشید من سوالم زیاد مرتبط با این موضوع نیست
  من یک سایتی بدون دلیل داره لینک میده. سایتش هم معتبر نیست و لینکش باکیفیت نیست و راه ارتباطی هم نداره که باهاشون تماس بگیرم لینک رو حذف کنن
  لینکها خیلی زیاده، آیا امکانی هست که بشه لینک هایی که از یک سایت به سایت ما داده میشه هیچ تاثیری روی رتبه ما نزاره. ابزار disavow رو میشناسم ولی تعداد لینکها خیلی زیاد هستن. ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام بدم

  23/01/2017پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   تنها راهش اینه که از ابزار disavow استفاده کنید. لازم نیست که هر لینک را بصورت مجزا معرفی کنید. شما میتونید بطور کلی یک یا چند دامنه را از این طریق به گوگل معرفی کنید.

   23/01/2017پاسخ...
 • bijan

  درود خدمت شما من به سایت MOZ رفتم تا اتوریتی سایت خود را ببینم چه نمره ای دارد روی یکی از گزینه ها دیدم که که نوشته spam 4/17 یعنی از 17 نمره 4 تو اسپم دارم.تمامی مطالبهای من ترجمه شده از سایتهای خارجی هست و به هیچ وجه کپی از مطالب خارجی ندارم و زیر ترجمه ها هم تماما منبع را نوشتم میخوام بدونم این اسپم رو از کجا بفهمم چی است آیا سایتی است که مطالب و لینکهای اسپم من را بهم بگه؟در نظر داشته باشید در وب مستر خود در search trafic/manuall avtion هیچ چیزی در مورد گزارش اسپم وجود ندارد و سایت رو پاک پاک نشون میده !!و نوشته شده :No manual webspam actions found. پس این 4 تا نمره ای که اون سایت به ما داه چی هست؟

  10/11/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   این نمره براساس سایت هایی که به شما لینک دادند، اعتبار و تعداد اونها بستگی داره مربوط به محتوای سایت شما نمیشه

   11/11/2016پاسخ...
 • طراحی سایت

  سلام

  ممنون که همچین امکان گوگل را معرفی کردید

  03/02/2016پاسخ...
 • نیما

  دقیقا در هر کادر نمیونم چی بنویسم میشه کمی توضیح بدید ممنونم

  07/11/2015پاسخ...
  • Websima

   توضیح داده شده در مقاله
   بخش اول بنویسید که چرا دارید این فرم رو پر میکنید و چرا منبع اصلی شما هستید، بخش دوم لینک مطلب روی سایت خودتون و بخش سوم لینک هایی که مطلب شما رو کپی کردند.

   08/11/2015پاسخ...
 • میلاد

  ممنون امیدوارم با گزارش دادن سایت سرف مفید واقع بشود !

  30/12/2014پاسخ...
 • نرم افزار

  عجب چیزی … نمی دونستم !

  18/12/2013پاسخ...
 • مهدی

  ممنون یه سوال دیگه داشتم اینکه آیا در طی یک سال می شود پیج رنک رو به سه رسوند ویا نه نیازمند وقت هست؟

  06/11/2013پاسخ...
  • وب سیما

   بله دوست عزیز امکانش هست. محدودیتی نداره. فقط گوگل 10 ماه میشه که اپدیت نکرده پیج رنک هارو و ممکنه دیگه هم نکنه!

   06/11/2013پاسخ...
 • آرمان دانلود

  در مورد این سایت هایی که فید سایت رو می خونن و در سایتشون نمایش می دن چطور باید عمل کرد ؟

  مثلا سایت راوک با آدرس زیر :
  http://dl.ravok.ir
  کلیه مطالب سایت ما را از فیر خوانده و در یک فریم طوری نمیش میده که به نام سایت خودش داره ایندکس میشه و تو اکثر مطالب ما هم در نتیجه ها از ما بالاتر قرار می گیره !!!
  چطور باید به گوگل این نوع سایت و کپی کردن همه مطالب مارا از طریق فید گزارش داد ؟

  16/09/2013پاسخ...
  • وبسیما

   خیلی بعیده که با استفاده از آی فریم تونسته باشه جایگاه شما رو توی نتایج گوگل بگیره. میتونید یک مثال از پست ارسالی خودتون و کلمه ای که این سایت بالاتر از شما قرار گرفته بزنید؟ یک مقاله در وبسیما داریم با عنوان “جلوگیری از کپی مطالب سایت” میتونید از اون روش استفاده کنید و یا فید خبرخوان خودتون رو ببندید.

   16/09/2013پاسخ...
 • SIna

  الان مثلا بیتوته همچین حالتی داره ؟
  و آیا به نظرتون تا حالا کسی گزارششو نداده که داره اینجوری رشد میکنه ؟

  03/09/2013پاسخ...
  • وبسیما

   احتمال اینکه کسی گزارش داده باشه بنظرم کمه! و اینکه ممکنه مطالب رو کمی تغییر داده باشن.

   04/09/2013پاسخ...
 • نریمان

  چه جالب که میشه گزارش تخلف مطالب کپی شده رو به گوگل داد ، اگه کسانی که سایت دارن این موضوع رو بدونن انقدر شاهد مطالب تکراری نیستیم.

  30/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   گزارش سایت اسپم به گوگل تاثیر زیادی بر سرنوشت سایت خودتون داره اگر چند نفر یک سایت رو گزارش صحیح بدن تاثیر زیادی بر نتایج اون سایت خواهد داشت.

   03/07/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟