74038000مشاوره رایگان طراحی سایت
بدنام ترین تکنیکهای تبلیغات اینترنتی

بدنام ترین تکنیکهای تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی بدنام و مزاحم

تحقیقات نشان میدهند روشها و تکنیکهایی در تبلیغات اینترنتی هستند که موجب نارضایتی بازدیدکنندگان و تاثیر منفی در تجارت شما خواهند شد.

بازدیدکنندگان بطور معمول در دنیای مجازی از مواجهه با تبلیغات اینترنی رنج میبرند، این اتفاق در سایتهای بزرگ و حتی وبلاگهای شخصی و کوچک به چشم میخورند. براساس تعداد کلیک بر یک بنر مطالعات زیادی بر روی میزان تاثیر تبلیغات اینترنتی بر میزان بازدید از وبسایت صورت گرفته است.

متاسفانه اکثر مطالعات، میزان تاثیر تبلیغات اینترنتی نامناسب بر خود سایت آگهی بررسی نکرده اند. به همین دلیل این سایتها اطلاعات کمی از تاثیر پذیرش آگهی اینترنتی بر اعتبارشان نزد بازدیدکنندگان و مشتریان ثابت خود دارند.

جان بوید از یاهو و کریستین روجر از وبسایت ebay تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام داده اند که در این مقاله بخش هایی از آن را بررسی خواهیم کرد.

کدام تبلیغ اینترنتی بدتر است

براساس تحقیقات و پرسش از 1000 نفر نتایج زیر بر اساس بدنام ترین تبلیغات اینترنتی بدست آمد و بطور مثال 95 درصد افراد از تبلیغات پاپ آپ رضایت نداشتند.

 1. پاپ آپ که بصورت پنجره ای جداگانه باز میشود
 2. تبلیغات اینترنتی سنگین که زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند
 3. تبلیغاتی که بیننده را تشویق به کلیلک بر آن میکنند
 4. تبلیغات اینترنتی که دکمه ای برای بستن صفحه ندارند
 5. آنهایی که اجازه دیدن مطالب مورد نیاز را به کاربر نمیدهند
 6. تبلیغات اینترنتی چشمک زن و با تحرک زیاد
نمونه ای از تبلیغات اینترنتی مزاحم

نمونه ای از تبلیغات اینترنتی مزاحم

ناراحتی کاربران تا جایی پیش میرود که ممکن است از سایت شما خارج شده و دیگر به آن باز نگردند، در حال حاضر 78 درصد افراد از نرم افزارهایی برای جلوگیری از تبلیغات اینترنتی پاپ آپ بر مرورگرهای خود استفاده میکنند. همچنین در موارد بسیاری کاربران نارضایتی خود را به صاحبان سایت منتقل کرده و از آنها میخواهند که اینگونه تبلیغات را در سایت خود قرار ندهند.

تبلیغات اینترنتی مناسب کدامند

روشهای محدودی هستند که مورد استقبال بازدیدکننده قرار میگیرند و با دیدن تبلیغات اینترنتی ذهنیت شان نسبت به سایت آگهی دهنده و ارائه کننده خراب نمیشود.

 • مشخص کردن اینکه با کلیک بر تبلیغ دقیقا با چه چیز مواجه خواهند شد
 • مرتبط با محتویات سایت آگهی و نیاز بازدیدکنندگان آن باشد
 • بطور مشخص محلی برای تبلیغات اینترنتی تعیین شده باشد
 • ارائه اطلاعات تکمیلی و واقعی نسبت به شرکت تبلیغ شده

طراحی گرافیکی و نوع بیان بکار رفته در آنها نیز در صورتیکه متناسب با مخاطب هدف انتخاب شوند بر موفقیت تبلیغات اینترنتی موثر خواهند بود.

سخنی با صاحبان سایتها

سایتهایی که آگهی اینترنتی میپذیرند: 80 تا 90 درصد بازدیدکنندگان تبلیغات اینترنتی را دوست ندارند و کاهش رضایت مشتریان در دراز مدت عواقب بدی را بهمراه خواهد داشت.

سایتهایی که بدنبال تبلیغ خود هستند: در کوتاه مدت ممکن است که استفاده از روش های اینچنینی افرادی را به سایت شما بکشاند و افزایش چشمگیری در بازدید سایت مشاهده کنید. ولی درصد افرادی که به واسطه تبلیغات اینترنی بدنام به سایت شما وارد میشوند و در نهایت به مشتری تبدیل میشوند بسیار کم است و با صرف همین هزینه و زمان برای روش های درست تبلیغات اینترنتی جواب بهتری خواهید گرفت.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت ساده وافزایش کارایی آن

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
14
 • مجید اسپنانی

  سلام.
  در مورد پاپ آپ صحبت به میان آمد. به ذهنم اومد سوالی ازتون بپرسم.
  ما روی سایتمون پاپ آپ داریم. این پاپ آپ با استفاده از کش مرورگر، برای هر کاربر فقط و فقط 1 بار نمایش داده میشه. کاربر هم با بستن و یا کلیک روی پاپ آپ (یعنی در هر صورتی) در پنجره جدیدی وارد صفحه اول سایتمون میشه.
  این کار رو کردیم برای کاهش بانس ریت.
  آیا این کار از نظر گوگل مشکل داره و روی سئو تاثیر منفی میذاره؟

  03/09/2018پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   معمولا گوگل حس خوبی به پاپ آپ ندارد و نبود آن از بودنش بهتر است. اگر هم از پاپ آپ استفاده میکنید حتما طوری تنظیم کنید که حداقل چند ثانیه بعد از لود صفحه به کاربر نمایش داده شود نه در همان ابتدا.

   04/09/2018پاسخ...
 • اندیشه پویان

  متاسفانه همیشه با نتایج معکوس تبلیغات مواجه بودیم

  10/09/2017پاسخ...
 • علی

  وقت بخیر ، اخیرا دیدم وب سایت ها در بین متن مطالب و مقالات خودشون بنر های تبلیغاتی از شکبه های تبلیغاتی میگذارند مثلا در وسط مطلب ، این به یک الگو تبلیغاتی بین سایت های اغلب معروف نیز تبدیل شده . این کار تاثیر سو بر سئو خواهد گذاشت یا بی تاثیر است ؟

  04/02/2017پاسخ...
  • Websima

   این کار نمیتونه تاثیر زیادی بر سئو سایت داشته باشه ولی برای خود سایت جالب نیست چون کاربر رو به سایت های دیگه میفرسته، کاربری که برای به دست آوردنش زحمات زیادی کشیده شده و به جای اینکه فعالیتی روی سایت خودتون داشته باشه وارد تبلیغات میشه

   04/02/2017پاسخ...
 • علی 1377

  با سلام. یک سوالی داشتم. بنده می خواهم در یک سایت بزرگ، تبلیغات پاپ آپ یک روزه بدم که حداقل 7000 ای پی از این طریق وارد سایت فروشگاهم خواهند شد.
  آیا این کار تاثیر مثبتی روی سئوی سایتم خواهد گذاشت؟ مثلا ورود 7000 نفر در سایتم فقط به مدت *یک روز تاثیری در رتبه سایتم دارد؟ (درحالت عادی50 تا ای پی بیشتر ندارم)
  ممکنه بخاطر افزایش بازدید یک روزه گوگل به سایت مشکوک بشه؟! درکل تبلیغ پاپ اپ واسه سئوی تبلیغ دهنده تاثیر منفی نداره؟

  02/04/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   بطور کلی تاثیر مثبت که مشخصا نخواهد داشت. تاثیر منفی هم نمیشه اون گفت خیلی داره ولی باعث میشه که روند صعودی آرام رو فراموش کنید و دیگه با پیشرفت های کوچک دلگرم نشید

   02/04/2016پاسخ...
 • نیما

  سلام
  میخواستم بدونم سفارش تبلیغ در سایتهایی که فروش تبلیغات دارند ایا در سئو و رتبه سایت در گوگل تاثیر داره؟
  بطور مثال دو سایت زیر مد نظرم هستند
  http://bux.tirage24.com/
  http://www.paymentsurf.com

  این سایت ها در ازای دریافت تعرفه ای مشخص،در مدتی مشخص تبلیغاتی رو در خود سایتشون نشون میدن(که فکر کنم به این کار iframe میگن) میخواستم بدونم این روش تبلیغات ایا برای سایت مضره؟
  میدونم نرخ بازگشت بازدیدکننده(bounce rate) رو پایین میاره و همینطور سایر موارد رو .در واقع سوال من اینه که ایا اگر به چنین سایتهایی سفارش تبلیغات داده بشه گوگل متوجه میشه؟ و امتیاز منفی داره؟
  ممنون

  14/01/2014پاسخ...
  • وب سیما

   سلام دوست عزیز
   تبلیغات بطور کلی به هدف جذب مستقیم مشتری یا بازدیدکننده انجام میشه و نمیتونه تاثیر مثبتی بر سئو سایت داشته باشه. تا چند ماه پیش که سخت گیری های گوگل روی این مسئله زیاد نشده بود خرید بک لینک یا تبلیغ متنی میتونست بر سئو سایت تاثیر مثبت داشته باشه که در حال حاضر نتیجه معکوس خواهم داشت.
   تبلیغات iframe و پاپ آپ به هیچ وجه مورد توجه کاربرا نیست و باعث آزار و اذیت اونها میشه. در مجموع به نظرم تبلیغات هدفمند و در سایت های مرتبط حداقل برای شما بازدیدکننده مناسب داره ولی این روش تبلیغات حتی بازدیدکننده مفید هم به سایت شما نمیاره و فقط در مقطعی کوتاه رتبه الکسای شما رو بهبود میده

   15/01/2014پاسخ...
 • بهداد

  مطلبتون خیلی خوب بود.سایتتون هم خیلی زیبا دیزاین شده.

  29/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   مرسی لطف دارین

   06/07/2013پاسخ...
 • الی

  بسیار عالی بود .ممنون از مطالب مفیدتون. من هم واقعا از سایت هایی که تبلیغات مزاحم دارن بدم میاد. سعی میکنم اصلا از این سایت ها استفاده نکنم.
  موفق باشید

  07/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   ممنون دوست عزیز، تبلیغات اینترنتی به هدف بهبود کار و جلب توجه و رضایت مشتری انجام میشه ولی متاسفانه بعضی از روشها جز اذیت کردن بازدید کننده و خراب کردن نام دستاورد دیگه ای نداره

   08/06/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟