22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
بک گراند تیره

بک گراند تیره

بک گراند گوشی

در دنیایی دیجیتالی امروز که در آن میتوانید از تصاویر و جلوه های بصری سه بعدی زنده به عنوان بک گراند گوشی های هوشمند و لپ تاپ خود استفاده کنید، بک گراند سیاه و سفید و ساده مسلما نمی تواند گزینه ای چشم نواز و جذاب باشد. با این حال زمانی که بدانیم این انتخاب برای بک گراند میتواند چه تاثیری در بهبود عمر باتری لپ تاپ و گوشی هوشمند شما داشته باشد، شما را در این انتخاب مطمئن تر خواهد کرد.

ضمن اینکه این تصاویر ساده بعنوان بک گراند می تواند خواندن متن را ساده تر کرده و نمایش تصاویر اضافی و آیکون ها را در مقایسه با یک تصویر پس زمینه رودخانه که ماهی ها در آن حرکت می کنند، بهبود ببخشد.

آیا در عمر باتری صرفه جویی می شود؟

در اکثر نمایشگر های کامپیوتر و گوشی های هوشمند امروزی، مثل صفحه نمایش کامپیوتری که بوسیله آن در حال خواندن این مقاله هستید، با استفاده از یک بک گراند سیاه و سفید در نمایش متون عمر باتری شما بیشتر میشود. مهم نیست که یک پیکسل تصویر شامل رنگ سیاه باشد و یا از سفید درخشان استفاده می کند. همواره صفحه نمایش برای نشان دادن هر رنگی نیاز به مصرف انرژی دارد. اما میزان مصرف انرژی در ارائه رنگ های مختلف بسیار متفاوت است. در نمونه های جدید تر صفحه نمایش حتی مصرف انرژی از این هم بهینه تر شده و تقریبا برای نمایش رنگ سیاه در بک گراند هیچ نوری ساطع نمی شود.

بک گراند تیره چقدر تاثیر دارد؟

در یک نمایشگر AMOLED که از نمایشگرهای نوین و محبوب در تولید انواع لپ تاپ ها و گوشی های هوشمند است، میزان مصرف پیکسل های سفید حدود 5.8 برابر پیکسل های سیاه است. در نمودار زیر می توانید میزان تفاوت مصرف دو رنگ پیکسل سیاه و سفید برای بک گراند را ملاحظه بفرمایید.

مقایسه مصرف انرژی پیکسل سفید و مشکی

مقایسه مصرف انرژی پیکسل سفید و مشکی

البته این بدان معنا نیست که شما با استفاده از یک بک گراند تیره میتوانید 5.8 برابر در مصرف باتری صرفه جویی کنید، زیرا هیچ کس در طول روز به طور دائم به صفحه نمایش روشن نگاه نمی کند که حالا با استفاده از یک پس زمینه تیره در مصرف باتری صرفه جویی شود و همچنین فقط صفحه نمایش نیست که از باتری دستگاه شما استفاده می کند. اما مورد قابل توجه این است که تقریبا نیمی ازشارژ  باتری شما در صفحه نمایش مصرف می شود و با یک تغییر ساده در بک گراند میتوان مصرف را به نصف کاهش داد. اما باز هم یک نتیجه حدودیست .

در صورتی که تمامی موارد بالا را در نظر بگیریم، تقریبا ۱۸٪ در مصرف باتری صرفه جویی خواهد شد، که رقم خوبیست. اما آیا این نتیجه واقع بینانه ای است؟

برای پاسخ به این سوال باید به دو نکته توجه نمود:

چقدر باتری توسط صفحه نمایش مورد استفاده قرار می گیرد؟

شما مجبور به استفاده از چه تعداد پیکسل روشن در یک صفحه تیره هستید؟

در مورد سوال اول، شما می توانید در گجت هایی که از سیستم عامل آندروید استفاده می کنند با مراجعه به قسمت مدیریت وظایف میزان مصرف باتری توسط نمایشگر را مشاهده نمایید.

میزان مصرف باتری توسط بخش های مختلف

میزان مصرف باتری توسط بخش های مختلف

در مورد تعداد پیکسل ها مثلا در تصویر زیر 47% فضای صفحه نمایش توسط پیکسل های رنگی اشغال شده است. اما در مقایسه با یک صفحه با بک گراند خاکستری 50% مصرف باتری حدود 15% کاهش پیدا میکند.

مقایسه بک گراند مشکی و خاکستری

مقایسه بک گراند مشکی و خاکستری

در صفحه های با بک گراند سفید در مقایسه با بکگراند سیاه در یک نرم افزار ساده مانند تصویر زیر، مصرف انرژی تا 47% کاهش پیدا میکند. در تصویر روشن 89% تصویر را پیکسل های سفید تشکیل داده و در تصویر تیره فقط 21% تصویر از پیکسل های روشن تشکیل شده است.

مقایسه بک گراند سفید و مشکی

مقایسه بک گراند سفید و مشکی

چند بک گراند تیره هدیه گروه شرکت های وبسیما

بک گراند تیره با طرح مثلثی متوسط

بک گراند تیره با طرح مثلثی متوسط

بک گراند تیره با طرح پارچه مشکی

بک گراند تیره با طرح پارچه مشکی

بک گراند تیره با طرح پارچه طوسی

بک گراند تیره با طرح پارچه طوسی

بک گراند تیره با طرح عینک استیو جابز

بکگراند تیره با طرح عینک استیو جابز

بک گراند تیره با طرح مثلثی بزرگ

بک گراند تیره با طرح مثلثی بزرگ

بک گراند تیره با طرح مثلثی کوچک

بکگراند تیره با طرح مثلثی کوچک

Review: 4.6 - "بک گراند تیره" by , written on 27/05/2013

بک گراند گوشی در دنیایی دیجیتالی امروز که در آن میتوانید از تصاویر و جلوه های بصری سه بعدی زنده به عنوان بک گراند گوشی های هوشمند و لپ تاپ خود استفاده کنید، بک گراند سیاه و سفید و ساده مسلما نمی تواند گزینه ای

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4
 • استخر بادی

  بسیار عالی ممنونم.

  05/05/2014پاسخ...
 • تهران اینتکس

  عالی بود ممنون

  06/01/2014پاسخ...
 • حمید

  مطلبتون جالب بود و جالب تر از اون نمونه بک گراند های تیره که گذاشتید. خسته نباشید.

  29/06/2013پاسخ...
  • وبسیما

   مرسی، در آینده سعی میکنیم تعداد بک گراند ها رو بیشتر کنیم

   06/07/2013پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟