22019286مشاوره رایگان طراحی سایت
آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

دیروز Gary Illyes اعلام کرد که ممکن است آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن تا هفته بعد منتشر شود. با توجه به اینکه 4 اکتبر سالگرد آپدیت الگوریتم پنگوئن نسخه 2.1 است شما ترجیح می دهید که آپدیت جدید آن چه زمانی منتشر شود؟امروز؟هفته بعد؟ ویا هرگز؟

خیلی ها باور نمی کنند که الگوریتم پنگوئن تا هفته بعد منتشر شود. Gary illye با قطعیت اعلام نکرد که الگوریتم گوگل تا هفته بعد منتشر می شود. وی اعلام کرد براساس مذاکرات داخلی که دو هفته قبل داشتند، تصمیم گرفتند چه زمانی الگوریتم را بروز رسانی کنند و بدین نتیجه رسیدند تا چند هفته دیگر این کار را انجام دهند و از آنجا که مذاکره آنها مربوط به دو هفته پیش است واگر منظور ازچندهفته دیگر ، کمتر از یک ماه باشد بنابراین در هفته آینده این الگوریتم می بایست منتشر شود. وی خود با لبخندی افزود که ممکن است آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن هفته بعد باشد.

آیا گوگل، الگوریتم پنگوئن ورژن 3 را تا هفته بعد منتشر خواهد کرد؟ ممکن است

وی تصریح کرد اگر آزمایش نسخه جدید الگوریتم پنگوئن با مشکلی مواجه شود، آن را منتشر نخواهند کرد. نکته جالب اینجاست که وی اعلام کرد disavow کردن لینک های اخیر شما در الگوریتم جدید پنگوئن دیگر درنظر گرفته نمی شود. بنابراین اگر دو یا سه هفته پیش لینکی را disavow کرده اید، در نسل جدید الگوریتم پنگوئن دیگر لینک شما disavow در نظر گرفته نمی شود  و باید پس از انجام آپدیت، لینک های مورد نظر خود را مجددا معرفی کنید.

آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

Gary Illyes مهندس بهبود جستجوی گوگل و تحلیل گر گوگل وبمستر

به علاوه Gary اضافه کرد refresh کردن رتبه بندی نتایج جستجو در الگوریتم جدید در فواصل زمانی کوتاه تری انجام می شود. احتمالا در یک چرخه ماهیانه این refresh شدن انجام پذیرد.او توضیح داد که این refresh کردن نباید باعث دردسر صاحبان سایت شوند.او افزود که:

آنها می توانند حتی در فواصل زمانی خیلی کوتاهتری  الگوریتم پنگوئن را دوباره اجرا کننداما این کار ممکن است برای وبمستران جالب نباشد. بنابراین آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن برای صاحبان سایت ها خوشایند به نظر می رسد.

او از کلمه “خوشایند ” استفاده کرد اما از آنجا که زبان اول او انگلیسی نیست و خارج از آمریکا بزرگ شده است بنابراین بنظر نمیرسد که کلمه ای که او به کاربرده معنی واضح و قابل فهمی داشته باشد!

سال گذشته که الگوریتم پنگوئن آپدیت شد سایت های زیادی با کاهش شدید بازدیدکننده و یا حتی حذف از نتایج گوگل مواجه شدند، الگوریتم پنگوئن بصورت مشخص بر لینک سازی شما و ارزش و کیفیت لینک ها توجه داشته و سایت هایی که استانداردهای گوگل در زمینه لینک سازی را رعایت نمیکنند جریمه میکند. جریمه های الگوریتم پنگوئن معمولا بسیار سنگین بوده و رهایی از آن با اینکه غیرممکن نیست بسیار دشوار است.

با این وجود صحبت های Gary تا حدی امیدوار کننده بنظر میرسد و آنها قصد ندارند که بصورت ناگهانی سایت های زیادی را با مشکل مواجه کنند، بلکه قصد دارند الگوریتم پنگوئن جدید به مرور زمان و به آهستگی نتایج جستجو را بهتر و بهتر کند.

اگر طی چند وقت اخیر استراتژی خود را بر روی تولید محتوا و ارتباط مناسب با کاربران قرار داده بودید در آینده نیز با مشکلی مواجه نخواهید شد و شاید حتی با پیشرفتی چشمگیر روبرو شوید. ولی اگر به تجارت لینک پرداختید و از راه های میانبر به نتیجه مطلوب خود دست یافتید باید کمی نگران باشید.

 تهیه خبر: مهندس بهاره سادات حسینی

Review: 5 - "آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن" by , written on 08/10/2014

دیروز Gary Illyes اعلام کرد که ممکن است آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن تا هفته بعد منتشر شود. با توجه به اینکه 4 اکتبر سالگرد آپدیت الگوریتم پنگوئن نسخه 2.1 است شما ترجیح می دهید که آپدیت جدید آن چه زمانی منتشر شود؟امروز؟هفته بعد؟ ویا هرگز؟ خیلی

پرسش و پاسخ تکمیلی سوال شما توسط کارشناسان وبسیما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
10
 • محمد

  پیرو سوال قبلی اگر ممکنه بفرمایید که زمان تاثیر فایل و از بین بردن لینک ها تقریبا چقدر هستش؟

  20/07/2016پاسخ...
  • Websima

   دو تا سه روز نهایتا

   21/07/2016پاسخ...
 • محمد

  سلام.یه سوال خیلی مهم درباره disavow داشتم.
  میخواستم بدونم بعد از اینکه فایل تکست رو آپلود کردیم آیا در قسمت Link to your site اون لینک های موجود در فایل آپلود شده باقی میمونن و تنها اثرشون از بین میره یا کلا حذف میشن؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  20/07/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام دوست عزیز
   لینک ها روی سایت های دیگه هستن و امکان حذفشون نیست. فقط اثر اونها روی سایت شما از بین میره

   21/07/2016پاسخ...
 • علی

  با سلام و تشکر فراوان از مطالب بسیار ارزنده شما.
  یسوال :
  آیا ممکنه که الگوریتم های گوگل فقط سایت های منطقه مکانی خاصی را آنالیز کنند و از آنالیز برخی مناطق و کشورها چشم پوشی کنند؟؟؟

  10/02/2016پاسخ...
  • Websima

   سلام
   از نظر احتمالی بله ولی از نظر منطقی چرا باید این کار رو بکنه؟ به هر حال همه چیز با الگوریتم انجام میشه و وقتی که نوشته شده دیگه میتونه هر جایی استفاده بشه

   10/02/2016پاسخ...
 • شبکه اجتماعی آرامگاه مجازی

  واقعا ممنون، بروز بودن از مشخصه های وبسیماست.

  19/11/2014پاسخ...
 • بهزاد زیبائی

  امیدوارم که این آپدیت مشکلی به وجود نیاره

  11/10/2014پاسخ...
 • بهاره حسيني

  عاليييييييييييييي.
  خبري بسيار ارزنده

  10/10/2014پاسخ...
 • خرید دوربین عکاسی

  خداکنه مشکلی برای ما پیش نیاد

  09/10/2014پاسخ...
ورود رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
ارسال قبلا ثبت نام کردید؟
ثبت نام قبلا ثبت نام کردید؟